bpecuale Mantelmagazijnen %JjiP Groote Opruiming Uit Stad en Omgeving. Tclel. 113. n Haarlemmerstraat 114. slechte lied kan U, naar wij hopen, niet anders dan aangenaam wezen. Slechts de bevordering van het geestelijk en stoffelijk welzijn van liet volk hebben wij daarbij op het oog". De staking te 1 inluiden. Zaterdag is door de directie van de Algemeene Visscherij Maatschappij te IJ muiden aan het personeel de volgende kennisgeving gezonden „Aangezien, ten gevolge van werksta king, de Maatschappij op 3,1 December a.s. haar hoofdbedrijf reeds gedurende ruim twee maanden niet meer zal heb- uitgeoefend, ziet zij zich genoodzaakt met ingang van 1 Januari 1914 hare ne- vcnbedrijven stop te zetten. Al hare thans nog in dienst zijnde zeelieden en andere werknemers kunnen zich dus met ingang van dien datum als uit den vasten dienst der Maatschap pij ontslagen beschouwen. Het voor onderhoud van en het toe- rich op dje vaartuigen, na dien dattim be- noodigde personeel zal te zijner tijd' in daggeld worden aangenomen." Zaterdag zijn weer vier trawlers, zij hei dan ook onvoltallig bemand, naar zee vertrokken. Actie ifr het visschersbedrijf. Men schrijft uit VI aar dingen aan het „Hhld". Een ernstig conflict dreigt ook te Vlaardingen in het vischersbedrijf te onstaan. Door de Zêemansvereeniging „Volhar ding" werd reeds verscheidene maanden geleden aan het bestuur der afdeeling „Vlaardingen" van de Vereeniging tot bevordering van de Ned. Visscherij een schrijven gezonden, waarin de verlan gens werden kenbaar gemaakt tot ver betering van de arbeidsvoorwaarden der visschers, zoowel wat de zomer- als de winter vaart betreft. Door de in Juli j.l. opgerichte reeders- Vereeniging, waarbij alle reekers van stoomloggers en de meeste reeders van zeilloggers zijn aangesloten, schijnt djt van genoemde- afdeeling overgenomen te zijn, daar deze vereeniging zich gedu rende de laatste weken voortdurend beeft beziggehouden met de vaststelling" van een nieuwe monsterrol en van nieu we loonregelingen. Het verkrijgen van zooveel mogelijk" uniforme loonregelingen .in alle reedè- wenschen der zeelieden, zoover het be drijf dat toelaat, op den voorgrond. Dezer d^gen had nu een conferentie plaats tusschen het bestuur der reeders- yereeniging en het bestuur van de zee- fnansvereeniging „Volharding", waarbij eveneens tegenwoordig waren de ree ders van stoomschepen, alsmede db be sturen van den R. K. Zeeliedenbond en 'de Prot. Chr. Zeemansvereeniging „Ko- ninigin Wilhelmina". Men kwam evenwel niet tot overeen stemming, daar: de eischen van de bij de. „Volharding" aangesloten zeelieden voor de reeders onaannemelijk waren en i om gekeerd, de. eischen van de reeders Voor de zeelieden. Doordat het klaarmaken der booten Voor de beugvaart zoo spoedig mogelijk pioet gebeuren, werd aan de zeemans vereeniging „Volharding/" een tijd van overleg toegestaan tot Zaterdjag. 20 Der camber^ dies avonds 12 liur. De voorwaarden van de reeders zijn, Wat betreft de beugvaart, f 6 per week en 1 o/o. Indien hier niet op ingegaan woreft, 'dan zullen dit seizoen geen booten ter beugvaart vertrekken. Zaterdag had een druk bezochte ver gadering van de visschers plaats, waar 'door den heer W. Dorp, Voorzitter van de zeemansvereeniging „Volharding/*, d'e uitslag van de conferentie werd medege deeld en waarin aan het bestuur van de „Volharding" opdracht wordt gegeven de onderhandelingen met de reed,ers voort te zetten in de richting der ver langens door de vereeniging kenbaar gemaakt om zoodoende tot een billijke Oplossing te komen. Met algemeene stemmen werd, even- Wei besloten niet te monsteren op f 6.— en 1 o/o. De Haagsche Bakkers. Omtrent de te 's-Oravenhage dreigen de bakkersstaking, waarvan enkele bladen iZaterdag melding maakten, kan het vol gende worden gemeld: Het lag, in de bedoeling der beide samenwerkende bakkersorganisaties (d|e Christelijke en de Algemeene. Bakkersgezellenbond) om 'de staking t^gen hedenavond te procla- meeren. Deze staking zou zich, zoo was de wensch Van velen der bakkersgezel len, uitstrekken tot alle Haagsche bakkerijen, ook dye, welke aan de ge stelde .voorwaarden voldoen, opdat men een algemeene staking zou verkrijgen met „geheel Den Haag zonder brood" tot resultaat. De ledjen der R. K. organi satie wilden echter aan deze staking, 'die ook de broodbezorgers zou omvat ten, niet meedoen. Zaterdagmiddag had een conferentie tusschen de besturen der gczrilen err der patroonsorganisaties plaats, en aanvan kelijk scheen het of een vergelijk was buitengesloten. Ten slotte zegden de arbeidersafgevaardigden toe, dat zij aan hun organisaties zoudien voorstellen als nog geen besluitt e nemen, maar af te wachten de resultaten eener nieuwe be spreking, die begin Januari zou worden gehouden tusschen de besturen der ge- zellenvereenigingen eenerzijds, en ander zijds het bestuur van de Ned. Vereeni ging van Werkgevers in het bakkersbe drijf, en de afdeeling 's-Gravenhage van den Bond van Brood-, Koek- en Banket bakkerspatroons. Als grondslag van deze besprekingen zouden worden aan genomen de Amsterdamsche en de Rot- terdamsche loonregelingen. Dit voorstel werd gisteravond in een dxukbezochte vergadering der gezellen in het Christelijk Geheelonthouderscafé „De Dageraad" besproken. De gezellenvergadering besloot nog niet tot staking over te gaan. Omtrent de verder genomen besluiten zal vanwege het bestuur later medjedee- ling worden gedaan. Liberale Unie. Op de te Amsterdam gehouden ver- gadering van de Liberale Unie zijn tot hoofdbestuursleden gekozen de heeren mr. D. Fock, E. L. J. E. Van Breda Kleynenberg, mr. A. F. Van Hall en J. C. de Gast. Aangenomen werd een motie, waarin er bij dé regeering op wordt aangedron gen de indiening van een wetsontwerp tot salaris-verbetering met alle haar ten dienste staande middelen te bevorderen. KORTE KRONIEK. Naar het „Volk" meldt, heeft de- afdeeling III van de S. D. A. P. al hier candidaat gesteld in de vac. Lason- der den heer A. de Zeeuw. Naar de „Tijd" verneemt, zijn bij de Alg. R. K. Prop,-club te Amsterdam de besprekingen, reeds zóóver gevorderd, dat binnen zeer korten tijd door een kraohtige actie tegen het steeds groo- ter wordend bioscoopgevaar zal worden opgetreden. Deze wordt even dringend noodig als vóór de zedelijkheidswet-Re- gout de actie tegen den vuilhandel, wel ke ten slotte met zulk een succes is be kroond geworden. LEIDEN, 22 December. Ned. R. K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden. De gisteren gehouden jaarvergadering der afd. Leiden was door een groot aan tal leden bezocht, benevens door den geestelijken adviseur, den Weleerw. Pater Zuldgeest De voorzitter, de heer B. H. v. Dieren, opende de vergadering met den Ghr. groet en hield een korte beschouwing^ %ciropvu CTceiugiiigsjaar^Dë- nevens eene opwekking tot uitbreiding en ijver jn de afdeeling. Na lezing der notulen kwam aan de orde een voorstel tot aansluiting aan het werkloosheidsfonds met ingang van 1 Jan. 1914. Na eenige besprekingen werd hier toe met algemeene stemmen besloten. De le secretaris* de heer J. ,Wk Smit, bracht vervolgens het jaarverslag uit', hetwelk zeer nauwkeurig memoreerde alles wat in het a-fgeloopen jaar was voorgevallen. De vergaderingen waren gemiddeld bezocht door 65 pet. van het aantal leden. 25 nieuwe leden traden toe-,, terwijl 5 om verschillende redenen be dankten. Bijzonder werd herinnerd aan de fusie tusschen Volksbond en Srfe. Jozefe- gezellenvereeniging, welke van groot be.- lang is geweest voor de afdeeling. Met een krachtig woord tot volharding en uitbreiding eindigde spr. zijn keurig, sa mengesteld verslag. De penningmeester, de heer M. G. Gerdes, bracht vervolgens het financieel verslag uit. hetwelk sloot met- een batig saldo van f4.§6V2. Na een dankwoord aan beide functio narissen door den voorzitter gebracht, kwam de vaststelling der contributie aan de orde. In verband met het geringe batige saldo in kas, werd eerst aange nomen eene verandering in het hudsh. reglement, waardoor de contributie niet voor een geheel vereenigingsjaar werd vastgesteld, doch tot nadere bespreking. Inmiddels zullen pogingen worden aan gewend tot versterking der inkomsten. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heeren B. H. van Dieren en P. Heemskerk. In plaats van de heeren M. G. Gerdés en G. J. Schoonderwoerd, die niet meer in aanmerking wenschten te komen, werden, gekozen de heeren Spaaij en Vermeulen; de laatste na her stemming met den heer F. Bokern. Een bijzonder dankwoord werd ge bracht aan de scheidende bestuursleden, die van af de oprichting met ijver voor de afdeeling waren werkzaam geweest. Tot leden der controlecommissie wer den gekozen de heeren .Telang, Peters en Kuijper, waarna de overige agenda punten wegens het vergevorderde uur werden aangèhouden. Na gehouden rondvraag bracht de voorzitter in eene zeer krachtige toe spraak dank voor zijne Oierkieziiig en verbond hieraan eene opwekking tot ijver en tot het tooi! en der Katholieke beginselen door de leden, waarnii met een dankwoord tot den geestelijken advi seur en alle leden voor de opkomst deze zeer geanimeerde vergadering op gebrui kelijke wijze werd gesloten. Bakkers-actie. Zaterdagavond vergaderden in de „Prediker" in de Janvossenstecg alhier. de R. K. Bakkersgezellenbond „St. Hu- brecht", de Chr. Bakkersgezellenbond en de Bakkersgezellenbond „Verbete ring zij Tms streven. De Voorzitter de heer G. v. Venetiën van de Chr. Bakkersgezellenbond deelt mede dat de uitgenoodigde sprekers door omstandigheden verhinderd zijn, voor de vergadering op te treden. Het doel van deze gecombineerde bestuurs vergadering is, een bespreking betref fende bet al of niet bakken op de Kerst dagen. Reeds vroeger is een besluit ge nomen om op de christelijke feestdagen niet te bakken, maar volgens spr. is men herhaalde malen van dit besluit afgeweken en is door de patroons wel gebakken. Volgens een schrijven van 26 Novem ber hebben de patroons echter het be sluit genomen op christelijke feestdagen niet te bakken. De depót-houders schij nen dit besluit het meest in den weg te staan. Geen enkele der depót-houders was op de vergadering tegenwoordig, zoodat het door hen ingenomen stand punt niet verdedigd werd. Spr. ver klaart dat juist de arbeiders van het drijven de." depót-houders de dupei wer den, en wenscht dat de organisatie een besluit zal nemen waardoor aan dezq misstanden een einde wordt gemaakt. Aan het woord komt daarop de heer de Cler van den Bakkersgezellenbond „Verbetering zij ons streven." In een uitvoerig betoog, bepleit de ze spreker de noodzakelijkheid van rust in het bakkersbedrijf op de Christ, feest dagen. Spr. noemt eenige namen van patroons die met Pinksteren gebakken hebben. Een manifestatie van arbeiders is daarvan het gevolg geweest. Vervolgens wijst spr. erop dat er nog tal van personen buiten de organisatie, staan en toch de vruchten plukken van hetgeen door de georganiseerde arbei ders is tot stand gebracht. Zulk een toestand is niet zuiver alle arbeiders moeten zich bij de organisatie aanslui ten. Spr. komt dan tot een uiteenzetting der arbeidsvoorwaarden. In het midden en klein bedrijf werd het weekloon voor alle arbeiders vastgesteld op f 12.In het grootbedrijf waren de door de pa troons geteekende arbeidsvoorwaarden bijna geheel iii overeenstemming met de eischen der arbeiders. Spr. gaat na dat de patroons zich echter zeer slecht aan dat contract heb ben gehouden, en staaft zijn betoog door eenige bewijzen. Binnenkort zal er op, ben openbare vergadering in details behandeld wor den op welke wijze de patroons het be doelde arbeiderscontract hebben door gevoerd. De nieuwe arbeidersvoorwaarden zul len aan de patroora; worden topo-p^rvn- dèn, en het antwoord daarop zal in een publieke vergadering bekend worden gemaakt. Op een vnededeeling van een der aan wezigen geeft de heer de Cler een uit eenzetting van het geval dat zich on langs bij den bakker W. heeft voorge daan. De gezel, bij Wi in dienst, die na een kwestie ra-et zijn patroon ontslagen was is nu weder in dienst genomen door de tusschenkomst van „St. Hubrecht". Bedoeld persoon verdient f 10.in de week en moet daarvoor 14 uur per dag werken. Volgens spr. kunnen de arbeiders zich nie-t door de depóthouders laten-dwin gen. Spr. acht het niet onmogelijk dat deze menschen hier binnen afzienbaren tijd zullen verdwijnen. Als voorbeeld haalt spr. eenige andere steden in ons land waar zulks reeds gebeurd is. De heer v. d. Wilk timmerman meent dat de bakkers op de Kerstdagen niet behoeven te bakken. Als het brood goed gebakken is, is het wel langer dan na twee dagen genietbaar. De heer v. d. Aar bespreekt daarop nog.de noodzakelijkheid der organisatie-. De vergadering wordt hierop geslo ten. Zaterdag j.l. had op het binnen plein der Morschpoort-kazerne alhier, te 11 uur v.m. de plechtige eedsaflegging plaats door de bij het 4e Regiment-In- fanterie nieuw benoemde reserve-offi cieren. Nadat he.t vaandel aan den troep was gepresenteerd en daarbij .was ingetre den, werd de ban geopend, waarna de nieuw benoemden in eene hartelijke toe spraak door den Regiments-Comman dant, Luitenant Kolonel Overduijn wer den gelukgewenscht, waarbij de betee- kenis van den eed werd verklaard. Vervolgens sprak ieder der nieuwe benoemden, afzonderlijk den eed uit, daarbij het vaandel in den linkerhand houdende, terwijl het muziekkorps het oude Wilhelmus speelde. De plechtig heid werd besloten door het defileeren van de troepen, met de muziek aan het hoofd, voor de thans in functie gestel de reserve-officieren. Het Bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds heeft in zijn vergade ring van 19 December het percentage vaii den bijslag over de maand Januari 1914 vastgesteld op 100 pCt. voor alle vakken. De heer Leo Mens is voornemens alhier vier lezingen met klavier-voor drachten op muziekhistorisch en paeda- gogisch gebied te houden. ROOMSCHE AGENDA;^! Maandag 's avonds 8 uur Maan- delijksche Recollectie voor d,e oud-re- traitantefl,. Dinsdag half ,9, St. Jozefszaai. De- batingavond Jonge Garde en St. Jozefs gezellen. Onderwerp: ,Wat willen de so ciaal-democraten. HILLEGOM. Geslaagd voor liet exa men L. O. Wiskunde de heer J. A. Luy- ten, alhier. LISSE. De Commissie ter verkrijging van een nieuw Bondsgebouw is er Za terdag j.l. in geslaagd een geschikt ter rein var. den heer H. van Graven te koopen. Het terrein is 900 Meter in oppervlakte en ligt aan de Schoolstraat naast de Christelijke School. De uit- bakening is reeds geschied zoodat zeer zeker heel spoedig de aanbesteding vol gen zal. Naar men misschien weet wordt de Schoolstraat in verbinding gesteld met de Bondsstraat zoodat 't nieuwe gebouw ongeveer op dezelfde plaats komt van 't oude. Een woord van hulde aan de ijverige commissie. NOORDWIJKERHOUT. Het zieken fonds „Hulp en Zorg" vergaderde gis teravond in café „Het Wapen van Noord wijkerhout." Na opening door den Voorzitter wor den de notulen gelezen eni goedgekeurd. De Penningmeester doet hierna reke ning en verantwoording over liet afge- loopen kwartaal. De inkomsten bedroe gen f 139.50, de uitgaven f 59.39. Saldo f 80.11. Op de raiffeisenbank is ge plaatst f457.03, terwijl er nog in kas is f27.105. Totaal bezit dus f4S4.135. Re kening en bescheiden worden door eene commissie nagezien en in orde bevon den. Wijl de bode binnenkort zijne milities- plichten moet vervullen; wordt beslor ten op voorstel van den heer C. van der Klauw, om zijne functie gedurende dien tijd te doen vervullen door een zijner broeders. Bij de rondvraag wordt nog een en ander besproken, waarna de vergader ring wordt gesloten. OUDEWETERING. Donderdag 1.1. reed de voerman B. met een met paard bespannen wagen met stroo geladen- over Lei mui den, toen plotseling het paard onwel werd en viel. Terstond werd de veearts gehaald, die constateer de dat het paard spoedig zou sterven, wat ook liet geval was. Het paard was in bruikleen bij B. en behoorde aan de landbouwer L. alhier, een groote schade voor L. SASSENHEIM. Zateravond vergader de de R. K. Kiesvereeniging „Eensge zindheid" in de zaal van het hotel Hiet- Bruine Paard. De voorzitter, de heer H. Baden, opende de vergadering met den Christel ijken Groet, waarna hij een kort overzicht gaf van de verkie zingen in het afgeloopen jaar, er tevens op wijzend, dat de R. K. Kiezers e.ens-< -g^zirrd-iTiuetCTi itjii cii üc t-dfriiJUatcridcr vereeniging moeten steunen. In de ver gaderingen hebben de leden het reeht hunne meening te zeggen, maar zij zijn zedelijk verplicht zich aan de uitspraak der meerderheid te onderwerpen, opdat -het niet voorkome, zooals in eene naburi ge gemeente, dat door een deel der leden een andere candidaat gesteld wordt. Dit is de nekslag voor een kies vereeniging. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Van den penningmeester, de heer A. Rotteveel Cz., was bericht ontvangjen, dat hij wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen, reden waarom door den heer A. J. Verkleij het verslag werd uitgebracht over de beheerde gelden, waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 112.15; de uitgaven fl09.S9, alzoo een saldo van f 2.26. De boeken werden nagezien- en in orde bevonden door de heerew C. Joseph en J. juffermans. Alsnu volgde de bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van de hee ren L. B. Roozen en A. Rotteveel Cz. Bij de eerste vrije stemming" verkreeg de heer Rotteveel 89 van de 118 stemmen en de heer L. B. Roozen 54 stemmen, eerstgenoemde was dus met meerder heid van stemmen gekozen. Bij de 2de vrije stemming verkreeg de heer Roozen 69 van de 115 uitgebrachte stemmen, terwijl de overige stemmen over een zeer groot getal j>ersonen verdeeld wa ren. Van hunne herbenoeming zal aan ge noemde heeren kennis gegeven worden. De voorzitter deelde mee, dat de heer Rotteveel niet meer in aanmerking wenschte te komen voor penningmees ter. De voorzitter bracht een woord van hulde aan den penningmeester, die zoo vele jaren de kas ojp uitstekende wijze beheerd had. Het bestuur had tot op volger gekozen de heer A. J. Verkleij. - Bij acclamatie werden tot afgevaar digden voor de vergaderingen van den Prov. Bond en van de Centrale Kiesver eeniging Katwijk—Leiderdorp, de hee ren Chr. den Hollander en B. Brink- mann. Bij de rondvraag, merkte de heer Staf- fcleer op, of het niet wenschelijk was,- bij verkiezingen voor bestuursleden, wanneer geen tegen-candidaten gesteld werden, de aftredenden bij acclamatie te herbenoemen. Door den voorzitter werd er op gewezen, dat dit in strijd was met het reglem'ent, 't welk zegt, dat over personen schriftelijk gestemd moet worden. De heer F. van Reep, verzocht den leden in het vervolg met meer ernst te stemmen, bij bestuursverkiezingen en er geen lolletje van te maken. Jöe voorzitter ging geheel arcoord niet ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. 4297 de woorden van den beer van Reep. Vervolgens had de verloting plaats van een 10-tal wilde konijnen/ en 10. kistjes sigaren. Na afloop van de ver gadering bleven velen nog gezellig bijl een. VOORSCHOTEN. De opbrengst van1 de tentoonstelling van Kolfs Blinden- fonds, alhier gehouden op Woensdag, 17 en 18 December bedraagt inbegrepen de verkochte goederen de som van ruim) driehonderd gulden. De afd. Voorschoten van den Ned. R. K. V. zal haar 17de jaarfeest vieren op Zondag 11 Jan. a.s. H. Donateurs en leden hebben toegang met hunne da mes. Terwijl kinderen beneden ée 16 jaar beslist geen toegang hebben. WASSEN-AAR. De Gemeenteraad ver gadert 24 Dec. te halftien v.m. Aan del orde komen: le Wijziging Reglement Burgerl. Armbestuur. 2e Rooilijn in 't Dominéé-laantje. 3e Verbreiding der sloot achter de gasfabriek. 4e Vaste aan stelling van eenige gemeente-ambtena ren. 5e. Voorloopige vaststelling vanl pensioensgrondslag der, gem.-ambtena- reru 6e Wijziging Begrooting 1913. 7e. Verelnging van contract voor kenrinigl van eet- en drinkwaren. 8e, Aanvaar ding van geschenk Wijkgehouvv van het Groene Kruis. 9e. Benoeming Commis sie tot beoordeeling van bouwplan voor het wijkgebouw. 10e. Benoeming onder wijzeres. 11e. Ontslag, onderwijzeres. 12e. Voorschot aan de Bouwvere-eniging. 13e. Bouwplan der nieuwe school. ZOETERWOUDE. (Dorp). De Pa- tronaafsavondèn kenmerken zich, zooals wij reeds vroeger opmerkten, door alle middelen aan te wenden om haar doel, het vormen van goede en krachtige le den vooi' Kérk en Maatschappij, te be reiken; zoo is ook gisteren, inet de ge wone werkwijze: 't nuttige met het aan gename, vereenigd, de avond goed be steed. 't Patronaat waar naast katholieke bladen, de Roskam en andere werkenf op de tafel liggen, heeft haar eigen; weekblad. Op „De Jonge Wacht," uit- -gtgcren «b>oi^hct-<3ornité-ter"beIrartiging| van R. K. Patronaatsbelangen, zijn alle leden geabonneerd. De, door de Eerw. Moderator en zijrf jongens georganiseerde sjoelbak-wed strijd, waaraan drinkbare, eetbare erï rookbare prijzen waren verbonden had tot eindresultaat dat: J. Turk, N. Over- devest, J. v. d. Drift, C. v. Remmen ejï L. v. d. Roel met de prijzen gjngejnl strijken. Öjjj de vraag, uit de vragenbus: „Is; voor het aangaan van een katholiek hu welijk de toestemming der ouders nood zakelijk?", werd met vele voorbeelden en nuttige wenken voor het leven om kleed, door de Eerw. Mederator o.in1. geantwoordVoor de- geldigheid van het huwelijk niet; maar toch kan men in ve le gevallen door een huwelijk aan te gaan, tot welke groote Ievensstap jon gelieden zich zooveel mogelijk moeten' laten leiden, tegen den wil der ouders zich aan doodzonde schuldig maken. Ook het Concilie van Trente zegt ons dat huwelijken tegen de wil der ouders door de Kerk zullen worden gelaakt en' verhinderd. Nooit mag een kind zijn wil met geweld tegen de ouders doordrijven maar moet zich daarin laten leiden door, zrjn biechtvader. 1 Verder werd de vraag: „Wat zijn Sa cramentaliën beantwoord. Nu kwam de „Roomsche Volkszang^ aan de beurt. Voor alles, Dr. Schaepj- man's lied: Aan u, o Koning der Eeuwen," vervolgens eenige liederen uit de Leeuvverk. en tot slot het Wilhelmus. 't Gaat goed vooruit met onze volks zangers, vooruit maar, nog meer boek jes de wereld in en nog meer zingen en' fluiten uit haren mooien inhoud. De Fanfare studeert de Leeuwerk- Potpourri in; dat zal de grootste, de reuzen-propaganda worden voor 'X Roomsche lied. Bravo! j De Tooneelafd. heeft met het treur spel, waarin de machtige figuur en laat ste heldenstrijd voor godsdienst en recht van Dón Garcia Moreno, den onverge- telijken President van Ecuador, te aan schouwen worden gegeven, -een goede keuze gedaan. Onze vastenavond uitvoeringen belo ven weer mooi te worden. Jongelieden geboren in het jaan 1895 moeten zich in de Januarimaancf aangeven voor de Nationale Militie. De 12e Januari zal daartoe speciaal zit ting worden gehouden ter Gemeente-se cretarie. #t i Langen tijd hooren wij geen draai orgel meer. Naar wij vernemen zijn de] vergunningen van de orgelbazen, op last van den Burgemeester ingetroken. Mis-* schien omdat door een Raadslid is ge-, ldaagd over het te vroeg in den morgeit orgelen. De directeuren van de op driewieler,

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2