Gemengd Nieuws. den, ea v.ijzigii^ Instructie gemeente ontvanger. <b. van den heer Krijger, houdende dankbetuiging voor de verleende gratifi catie evenzooo van Posthumus. c. Prooces-verbaal, opname van boe ken en kas van den gemeente-oontvanger en administrateur gas-voorziening. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. d. Een verzooek van C. J. J. Wouden berg om afschrijving van vergunnings recht en H. O. over 2 maanden /wegens vertrek. Dit werd toegestaan. e. Van de Alg. Ned. Politiebond een adres tot verleenen van steun inzake de Pensioenwet f. Van den A. N. \V. B. een rapport van de hoefbeslag-commissie inzake de vernietiging der wegen. g. Van den Rijks-Tuinbouw-winter- school te Lisse, een verslag over heit afgeloopen jaar. h. Verzoek van de Hoofd-comimissie voor de onafhankelijkheidsfeesten en veriiooging der subsidie met een bedrag van hoogstens f 150.Hoewel dit adres pas vandaag is ingekomen wordt besloten om toch Inaar tot behandeling over te gaan. De indruk van de meerder heid van B. en Wl viel niet mee. 7t Feest was prachtig maar er is geen rekening gehouden met de portemonnaie. 't Hoordcomité heeft in deze echter geen schuld, 't zit 7m in d'e sub-commissies, die maar uitgaven zonder met de finan ciën te rekenen. Na eenige discussie Kvordt de subsidiè- verhooging met algemeene stemmen toe gestaan. De Voorzitter zegt de commissie dank voor haar werken, waardoor we zoo prachtig feest gevierd hebben; in 't bijzonder dacht hij hier aan den heer Marbus. Spr. meende aisrm een waar schuwend woord te moeten richten niet tot de Raadsleden, maar tot 'de dames ingezetenen van Sassemheim'. Tijdens de feesten werd een der veldwachters ver wond door een hoed elpen, en was Sas- senheim grooter B. en Wi zouden niet aarzelen om eeij, Verordening iro het leven; te roepen, maar nu kunnen' we wel met deze mededeeling volstaan en de da mes verzoeken hun hoedenpennen, op plaatsen waar veel publiek komt, te voorzien van beschermende dopjes. 3. Wijziging kantooruren Burgelijken Stand. Deze waren vroeger van 10 121/2 uur ,nu van 103 uur des Zon dags van 991/2, dan is er, zoo noodig, gelegenheid, er wordt wel nooit gebruik van gemaakt maar de Wet eischt het. Na een korte bespreking Worden de kantoor uren zooals ze gewijzigd zijn, vastge steld. 4. Kohier schoolgeld L. O. 4e kwar taal 1913. Dit Werd tot een bedrag van f 47.40 vastgesteld. 5. Salarisverhooging onderwijzend personeel O. L. S. Dit adres is reeds in de vorige vergadering voorgelezen èn in handen van B. en Wl gesteld om praeadvies. B. en W. achten inwilliging billijk. De uitgaven Worden hooger, niet 't minst in 'kleinere plaatsen, 't Belanig, v,an-het onderwijs brengt miede („dat del onderwijzers niet bij andere takken van! dienst achter staan. |B. en iWl stellen (voor het hoofd f 100 en de onderwijzers f 50 verhooging te geven. Aldus wordt beslo ten. 0. Vaststelling gasprijs boven verbruik van 1600 kub. M. per jaar. De Voor zitter zegt dat in Sept. 1911 hier be sloten is om voor die gasverbruikers die 1600 kub. M..verbruiken 2 ct. minder te berekenen, dus' 6 tt. per kub. M. !Dit was besloten in overleg met Leiden. Maar nu lijkt deni voorz. 6 ct. te goedkoop. ;t is cadeautjes geven aan de grooten ten koste van de kleine verbruikers. Spr. wal den prijs wel lager gestelidl ziien dan 8 ct. Spr. heeft uit laten rekenen dat gas ons kost 6.739 ct. per kub. M. ero dan is er nog niet eens gerekend op ver lies, wat aangenomen wordt op 5 pCt. 't loopt dus tegen 7 ct. B. en WL stellen daarom voor den prijs te stellen op 7 ct. per kub. M. en herinnert aan d^ laatste overeenkomst met Leiden. De heer Bader vraagt of er een aan vrage is van een 'groot-verbruiker. De heer Marbus zegt van direct niet, maar wel indirect is er iemand die 200 'kub. M. per dag zou gebruiken. De heer Roozen zegt dat we in een moeilijk parket komen. De verbruikers zijn inge richt en nu laten we ze 7 ct. betalen. Er is toen in antwoord op een aanvrage be sloten den prijs op 6 ct.' te stellen. De V oorzitter zegt dat evenals alle han delsartikelen het gas ook kan stijgen. Nu heeft Leiden wel voor een paar "jaar kolen gekocht, dus zal de prijs wel con stant blijven. En dat verschil is niet zoo heel groot zooals blijkt uit onderstaand. De heer Speelman heeft 400 kub. M. meer verbruikt dus 400 ito. 2 is f 8.00 zou dus worden f 4.De firma v. Wa- veren Kruyff heeft 2000 kub. M. dus f 40.zou f 20.worden. De heer Woudenberg ook 400 kub. M. terwijl de heer Uphoff 135 kub. M. meer ver bruikt heeft en dus in plaats van f 2.70 f 1.35 zou krijgen. Dit zijn dus betrek kelijk kleine bedragen. De heer Mar bus zegt dat de oorzaak is geweest een aanvraag van de firma v. Wiaveren «em' Kruijff die gas ging gebruiken voor de bollenschuren. De heer Roozen vraagt of we verkeerd gerekend hebben o*f zijn we toen verkeerd ingelicht De heer Wla r- n aar: wanneer we 7t tegen den kostprijs konden leveren zou de nijverheid er mee gebaat zijn. De kosten van de gasvoor- ziening zullen niet stijgen, doordat we een paar 1000 kub. M. meer verbruiken Grooter verbruik is voordeelig, ook voor de gemeente, maar spr. wenscht evenwel den prijs gehandhaafd te zien, vooral met 't oog op toekomstige groote verbruikers. De heer Roozen vraagt wanneer de prijs voor ons iets lager wordt, doordat we 200.000 kub. M. verbruiken, moeten we dus ook verlagen. De Vooirz. aril-» vvoordt van neen. De kostprijs is 6.73 de Raad kan het bedrag bepalen op "5 75. Na eindelooze discussiën, die moei lijk te volgen waren feest de secrètarisi de desbetreffende ingekomen en uitgega ne stukken voor, waaruit blijkt dat we alleen dan mogen verhoogen, als Leiden den prijs verhoogt. De heer Roozen vraagt of het niet mogelijk is om de volgende verbruikers meer te laten be talen. De Voorz. zegt ,dat er niet veel aan te doen is, en 7t beste is, de zaak te laten rusten.. 8. Pensioen-regeling gemeente-ambte naren. 'Allereerst moet een grondslag worden Vastgesteld, zooalis voor den veld wachter; Salaris, vrije woning, wapenen en kleeding. Voor den gemeente-opzichter moet'de 5 (pCt. die hij geniet van werken boven f 1000.— medegerekend worden. De Voorz. zal de hooikeurders en controleur van de Brandspuit maar voor stellen van hun pensioen af te zien. De heer Baden wijst op het wisselvallige van de inkomsten van den heer Verhoog. De Voorz. zegt dat het gemiddelde van de laatste jaren genomen is. De heen Wla rna ar zou gaarne zien, dat die sa larissen van minder dan f 50 maar ge-» schrapt werden. Hjij (meent dat zulks ook te Watergraafsmeer is geschiedt. De Voorz. zegt dat dit wei het beste ,is. waartoe wordt besloten. Het praeadvies van B. en Wl heeft gecirculeerd en zal den leden Wel bekend zijn. De gemeente zou dus betalenDe vol le inkoopsom; van het ambtenaarspen sioen 7 pCt. pni van het weduwen- en weezenlpensioen ,2 pCt., dus de ambte naar heeft alleen te betalen de 3 pjCt. weduwen en weezenpensioen. Inzake vroegere ambtenaren stellen B. en Wl, voor alleen dat te betalen waartoe d4 wet ons verplicht De inkoopsom van hen ,die friet-Ln heit (weduwen-jen iveezen- pensioen deelnemen, wordt voor reke ning der gemeente niet hooger geno-i men dan waartoe de wet ons verplicht. De heer Bader vraagt of de ongehuw- den er ook in moeten bijdragen. De Voorz. zegt, dat het wel wensChelijk is, 'later hebben ze er wellicht spijt van, en dan kunnen! ze misschien niet mieeq opgenomen worden. De heer Wia r- naar zegt, dat de raadsleden vooraf over deze zaak al vergaderd hebben en gaan volkomen met B. en Wl mede. De Voorz. zegt namens alle gemeente ambtenaren dank voor de royale wijze waarop; de" raad deze zaak behandeld heeft en namens B. en W,. voor het mee gaan van den raad in deze. De heer, Roozen vraagt wanneer, speciaal de lagere ambtenaren^ 2 k 3 jaar in het weduwen- en weezenpensiooem betaald,: hebben en hun ontslag roemen of krij gen ,er met hun pensioen gebeurt. De heer Wiarnaar zegt, dat deze zaak beschouwd' moet worden alis een premie voor een brandassurantie. Hij heeft zoo weinig betaald voor zooTn grioot risico, dat het 't beste is die zaak maar zoo te laten. De heer Roozen vraagt wanneer iemand verminkt wordt, hoe gaat het dan? Dan krijgt de man ver vroegd pensioen, zegt de Voorzitter. Alsnu wordt zonder hoofdelijke stem ming de pensioenregeling aangenomen. 9. B egro oting gas voo rziening. Deze wer'd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van ƒ22.630. 10. Gemeentebegrooting. De heer Roozen vraagt bij vólgn. 67 of het de [bedoeling is de huizen te nommeren straalsgewijze of zooals dit tot nu toe gebruik was. De Voorz. zegt, dat het de bedoeling ls straats- gewijze te nommeren. De heer Speelr man stelt voor 'bij volgn. 93, kosten van keuring van levensmiddelen, 'dezen post te verhoogen met f350 ero alzoo te brengen op f400, en ons aan te sluiten, bij den keuringsdienst te Leiden. De kosten zijn 12 ct. per inwoner, en daar voor worden 40 monsters per 1000 in woners genomen. De Voorz. zegt, dat dit bedrag al op de begrooting vermeid is geweest, maar waar moeten we het geld. vandaan halen? De heer T^oest zegt, dat, wanneer we er aan beginnen;, laten we het dan goed! doen en ook het vleesch laten keuren. Is dit ook in het voorstel van den heer Speelman begre pen? Anders is het half werk. De heer Speelman weet dit niet zoo precies; spr. leest uit een verslag verschillende zaken voor, o.a. ook worst, maar geen vleesch. De heer .Roest is er voor om 'tgoed te doen, of anders niets, en waar hier nu de mindere man het slechtste vleesch eet, was het noodig, dat ook het z.g. krengenvleesoh gekeurd werd). De Voorz. gaat mede met het betoog van den heer Roest Vleesch keuring is buitengesloten, 't Goede in de keuring van levensmiddelen is alom bekend. Gros siers zenden naar plaatsen waar keuring is, betere kwaliteit dan naar andere plaatsen. De eerste stap in deze richting was de melkkeuring, het voorstel vati den heer Speelman is de tweede stap. De heer Speelman zegt als proef 7t een jaar te kunnen probeeren, en dan zijn we van alles af. De heer "Roozen vraagt, of we aan geiden gv'oonden zijn en of er soms niet goedkooper adressen zijn. De Voorz. heeft verleden jaar be zoek gehad van een "doctor in de schei kunde, die denzelfden prijs noemde als Leiden. Misschien zou Leiden den prijs wel wat lager willen stellen. De heer Roest wil B. en W|. opdragen om, als het voorstel1 van den heer .Speelman aan genomen wordt, pok pogingen in het werk te stellen om tof vleeschkeurirog te geraken. Het voorstel van den heer Speelman wordt aangenomen met alg. stemmen. *t Bedrag zal gevonden worden door ver hooging van den H. O. De heer 'Roo zen brengt in herinnering het gespro kene bij het melkonderzoek, o.a. over de kleeding, en vraagt, of er al verbetering is te bespeuren. De Voorz. zegt, dat hij toen geen namen noemde, maar hoopt, dat het nu helpen zal, als hij zegt, dat het een schande i§, om de melk opi een dergelijke nette mUraier, als de Gebrs. Drost, te slijten. Die heer Speelman wenscht kannen met kranen. Bij den post wegen en voetpaden wijst de heer Bader op het groote verschil van de 'beide kanten van den weg in de Oude Post. JL en Wi. zullen die zaak ernstig overwegen. Bi] volgn. 130, verpleegkosten kinde ren van een gevaiiene, wjjst de heer Wa rn aar op het kerkgenootschap,waar van lh!ij lid is; dat heeft vier kinderen ten zijnen laste gekregen en komt niet om suppletie. De heer Roozen geeft den 'heer Roest in overweging om het kerkbestuur te overreden het volgende jaar geen suppletie aan te vragen. Bij de inkomsten woFdt het bedrag van den H. O, verhoogd met f700, zoo dat diie bedraagt f12.700. De heer Bader, zegt, dat verleden jaar $e toezegging gedaan is, dat de be grooting gedrukt en den leden thuisge stuurd zou worden. De Voorz. zegt, dat 'het drukken achterwege gebleven is door de kosten en doet de ^toezegging, dat de leden een afschrift zullen thuis ontvangen. Db jbegrootingl wordt hierna, in ont vangst en uitgaaf een bedrag aanwijzende van f40.3S4,06, vastgesteld zonder hoof delijke stemming. Hierna zitting met gesloten deuren. Na opening deelt de Voorz. mede, dat B. en Wl, gelet op de uitbreiding der gemeente en de daarmede gepaard gaande meerdere werkzaamheden voor de reiniging, den Raad verzoeken in- be ginsel te besluiten tot reorganisatie van den reinigingsdienst, zoo'dat binnen kor ten tijd nadere plannen den Raad kuinmen bereiken. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Speelman naar de voorwaa-ien van aanbesteding verbouwing raadhuis. Hij is er eens een kijkje gaan nemen en gelooft niet, dat het gebouw op 9 Nov. zooals in de voorwaarden vermeld is, klaar kan zijn; het zal wel Nieuwjaar worden. De Voorz.- geeft toe, dat de opleveringstermijn wel wat vroeg was, doch den aannemer ls zulks bekend en hem is er op gewezen, dat voor eiken dag latere oplevering f20 boete gesteld is. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Moordaanslag. Maandagavond is een moordaanslag gepleegd op den heer L., gérant in -de Bodega „Oporto", aan de Hoogstraat hoek Papestraat te 's Gravenhage. De dader is de 18-jarige loopknecht, die öngeveer anderhalf jaar in dienst betrekking 'bij' den heer L. is. De knecht meende, dat zijn 'patroon hem in den laatsten tijd miijider goed gezind was. Daarom had hij een wrok tegen hem opgevat en eergisterochtend, toen hij voor zijn patroon geld moest innen, .had hij zich voor een gedeelte van het aan den heer L. toebehoorende bedrag een revolver en 'patronen aan geschaft. Toen nu zijn patroon Maan dagavond in den kelder kwam, waar de knecht werkzaamheden verrichtte, haalde de laatste zijn vuurwapen voor ïten dag èn loste op den heer L., toen deze den kelder weer verliet en zich reeds op de trap bevond, een revolverschot, waardoor de heer L. een niet gevaarlijke wonde aan de Linkerheup bekwam. Op bet knallen van. het scihot kwam uit de bodegazaal een kellner toesnellen. Deze raapte in den kelder de revolver op die door den dader daar was wegge worpen en waarop zich nog vijf scherpe patronen bevonden 1en sloot den knecht in den kelder op. Terstond werd de politie van het voor gevallene in kennis gesteld, die spoedig den dader in den kelder arresteerde en naar bet commissariaat van politie aan de Riviervaschmarkt overbracht. Naar vernomen wordt, heeft -de knecht •een volledige bekentenis afgelegd, zoowel dat hij uit wrok een revolverschot op zijn patroon heeft gelost, als dat hij voor geld, aan zijn patroon toebehoorende; het wapen heeft gekocht. Uit den trein gevallen. Zon dag is tuissehen Boxtel en Best een conducteur van de treeplank 'van den trein, die te 11.21 van 's Hertogentfosch vertrekt, gevallen, vermoedelijk doordat hij uitschoof. ,Hij wilde gaan zien of eenige jongens, wien hij het rooken had verboden, aan dat vefbod hadden gevolg gegeven. Een der reizigers "bemerkte het ongeval en bracht door aan de noodrem te trekken den trein tot stilstand. Zwaar gekwetst werd de man langs den spoordijk gevonden. Door een auto. De 15-jarige zoon van den manufacturer M. di. H. te Gori.nchem is Maandag te Arkel door een auto aangereden. De jongen kreeg een schedelbreuk, ero zijn beide beeroen werden verpletterd. Gisterochtend 'is hij overleden. y De bestüiurder van de auto moet geen schuld hebben aan het ongevaL Trap van een rund. Maandag heeft de 70-jarige v. Arkel' te Wiadenoijen een trap van een rund gekregen, waar door hij eenige uren daarna is overleden. Een inbrekergearresteerd. De politie t;e Amsterdam heeft aange houden een 25-jarige behanger, die ver dacht wordt de hand te (hebben gehad in vele der inbraken, den laatsten tijd te. Amsterdam gepleegd. Ook aan die inbraak bij wethouder Delprat moet hij niet vreemd zijn. Er was vroeger reeds zooveel bewijsmateriaal tegen hem ver zameld, dat er rechtsingang tegen hem verleend was, doch hij had de wijk ge nomen naar Dusseldorf. Hij heeft zich echter weer te Amsterdam gewaagd en zit thans opgesloten in het huis van bewaring. Ketel gesprongen. Aan boord van den te Amsterdam in het IJ lig gende zandzuiger Maasmond 16, reederij firma Volker Bos te IJmuiden, is eergisteren het slikgatdeksel van den ketel gesprongen. De 56-jarige machinist en diens 23-jarige zoon kregen ernstige brandwonden. De kapitein kon door den heeten stoom, die hem bereikte, 'het roer niet meer houden en hierdoor volgde een aanvaring met een motorboot, die beschadigd werd. De inspectie van liet stoomwezen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. M eikver'brui kersstaking. Te Delfzijl liggen de huismoeders over hoop met de melkboeren, die den prijs van de melk van 7 op 8 cent pér liter hebben gebracht. In een vergadering van de vrouwen, die door een 60-tal bijge woond werd en waarin'het vroolijk toe ging, werd toesloten fde melk te betrekken uit een naburige melkinrichting. Onder gezang ging de vergadering uiteen. Den volgenden morgen klopten de melkboe ren bijna overal te vergeefs bij hun vroe-j gerc klanten aan. Vrees voor moordenaars. De moord op het knaapje te Amsterdam' heeft niet alleen aldaar maar ook in andere gemeenten vele gemoederen met angst vervuld, schrijft de „Telegraaf"!. Dientengevolge ziet men in de laatste dagen dikwijls gevaar, waar dit in het geheel niet bestaat Te Zaandam gaf dit reeds een paar malen tot een klucht aanleiding. Zoo Werd één dezer dagen bij de po litie aldaar aangifte gedaan, dat een man zich op verdachte wijze voortbe woog langs den berm van den Zuiddijk, blijkbaar met de bedoeling een slacht offer te bespringen. De politie er heen. en vond daar iemand bezig met liet zoe ken naar wormen. Een ander maal werd aangifte gedaan, dat een man; zich in den laten avond met een nog jong meisje had begeven naar één der buitenwijken. De politie vond er werkelijk het tweetal, doch de zaak bleek zeer onschuldig, want de ouders van het meisje woonden daar en met hun medeweten had een hunner huisvrienden het meisje medegenomen naar het Apollo-theater en nu bracht hij het meisje behoorlijk thuis. Vrijdagavond bevond zich te Zaan dam een 15-jarig Amsterdamsch meis je, dat de ouderlijke woning was o'nt- loopen. Men zou haar echter wel 20 jaar gegeven hebben. Haar kleeding was ietwat zonderling, wart zij had een doek om het hoofd en dit gaf haar een zeer verdacht uiterlijk. Weldra verspreid de zich het gerucht, dat zij kinderen met chocolade medegetroond had, ja men Wist reeds te vertellen, dat er vier kin deren vermist werden, van wie één na schooltijd nog niet thuis geweest was. Weldra liep1 een heele drom jongens en meiden achter haar, van wie enkelen haar nariepen en uitjouwden of allesbe halve vleiende benamingen toevoegden). Daardoor vertoornd, keerde zij zich af en toe om en ging dan haar vervolgers achterna, wat natuurlijk groote opschud ding veroorzaakte, 't Werd een oploop van geweld, vooral toen de politie het meisje naar het bureau bracht. Daar bleek spoedig, dat'h et een ondeugend kind was, maar dat zij niets kwaads had uitgevoerd. En nog voor de politie haar naar Amsterdam1 kon terugvoeren, ver scheen reeds een lid der Amsterdamsche recherche, om het 'kind namens de ouders te halen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Isaac z. van S. H. van Iterson en M. M. Blansjaar. Willem z. van A. Frankhuijzen en P. J. Niehoer. Adriana d. van J. 'de Wolf en L. Crama. Catharina d. van |- H. Schild en C. Kanbier. Sidokus z. van S. Koster en J. van Leeuwen. Matlheus Gerardus z. van J. C. Pleterse en P. J. Wester- bos. Johanna Maria Christina d. van F. G. Breuring en M. A. van den Berg. Elisabeth Jacoba d. van H. J. Flanderhijn en E. C. van den Berg. Willem z. van J. J. Guldemond en C. M. Keereweer. Adriana d. van J. de Wolf en L. Crama. Catharina d. van.). H. Schild en C. Kanbier. lilies, z. van J. J. de la Rie en Schipper. Catharina d. van A. Faas en H. de Jong. Catharina d. van J. Sieval en M. Korenhof. Marie d. van B. Devilee er. vi der Pluym. Gerarda Johanna d. van G. I Neervoort en J. M. van Vugt. O ver led ei H. Bronkhorst m. 79 j. S. Smit w. 83 j. M, C. Verbiest geb. Kok 77 A. Jansen 1 74 j. J. Blok d. 6 m. B. A. Prins z. 1 S. van der Walle d. 19 m. M. Devilee d. 7 Opgave van personen, die zich i Leiden gevestigd hebben. P. C. de Blieck en gvz., Hansenstraat 34 ondermachinist S.S. B. J. G. Hogewln Hoogl. Kerkgracht 21. J. C. van der Heijde Haarlemmerstraat 162, zetwinkelierster man facturen. H. F. Hijmans van Anrooy, Pietei kerkgracht 18. J. van der Ploeg cn ge Joubertstraat 6a, opzichter. C. J. J. Rink Witte Singel 38. J. M. Luiten en gez., Binne laan 3. W. H. Snijders, Noordeinde 36, luit. infanterie. Wed. de Ruiter, Jan Vosse Steeg 29. A. F. Fortanier, Rapenburg 105. J. J. P. Oud, Mariënpoelstraat 7, architect. D. F. Pont, Breestraat 3. G. C. van Gul en gez., Paul Krugerstraat 17, kleedermaker. O. de Haan en gez., Utrechtsche Jaagpad J arbeider. W. Duitscher en gez., Konin straat 31a, opperwachtmeester Artillerie, van der Linden en gez., Uiterstegracht stoker. N. van Beek, Botermarkt 5-6, dient bode. G. L. Kelder, Haarlemmerstraat f M. van Frank, Nieuwe Beestenmarkt 12, ha delsreiziger. D. M. Meertens, Oude Vest f P. J. Blom, Oude Singel 6-1, student. C. van Rijn, Witte Singel 93, dienstbode. 1 Reuters, Zoeterwoudsche Singel 62. H. 1 G. Ras. Oude Singel 2. A. Brauckman gez., Pieter de la Courtstraat 13, koopman. Wed. W. Peters, Kort Galgewater 9. W. Luca en gez., Haarlemmerstraat 47, winkelier, T. Kuiper, Hugo de Grootstraat 9. A. Krebs, Plantsoen 99, dienstbode. J. Reuve; Valdezstraat 9. L>. Coster, Oegstgeesterlaa 17. R. van Strohé en gez., Stadhoudersla 2A, postbode. M. Sundermeijer, Witte Roze straat 30, kantoorbediende. G G. Lion, Ou Vest 27a. A. W. van Zadelhoff, Witte Sing 56. W. J. W. Linden en gez., Stationsweg I le luit. inf. J. H. M. Vos, Oude Vest 33. Opgave van personen, die uit Leid< vertrokken zijn. Mej. J. il. C. v. Noord. Wassenaar, Schoolsi 65. H. v. Latesteijn, Schiedam, Kinderbuu 28. Wed. G. Oln-Munlsteljl, Amsterdai Sumatrastr. 32, M. Felix, Rotterdam, Adri nastr, 81. Wed. Lasschuit-Koenekoop, Held Jansiusstr. 60. M. Slotboom, den Haag, Mai Stichting. M. Zuiderduin, Wassenaar, Tui pad 25. Mej. S. M. de Jaeger, Amslerdai Prinsengr. 775. R. Wilson, Tilburg, le Lu der Huzaren. Mej. I. E. Buijs, Hilversui Gikbosscherweg 19. P. H. Versieeg, A'dai Leidscheplein 13. Mej. L. M. Schregeb, di Haag, Bezuiderhout 251. Wed. Schreudt Stolz, Arnhem. 2e Spijkerdwarsstr. 5. Mej. Kessels, Neer (L.) Wed. de Bruin-Jacobs, di Haag, Loosd.weg 891. H. A. v. Logher Heemstede, Granenhof, Haarl.houtpark. At Verlint. Noordwijk, Zandvoorrschenstr. 17. - L. L. v, Erkel, Rotterdam. Westzeedijk 65id. J. R. Schiets, A'dam, le Helmerstr. 145. I Wijland, den Haag, David Bleestr. 114. Wl v. Rieundijk-Seelman. Schiedam, Plein Een4 21. Mej. A. Buursma, den Haag, Prins He1 drikstr. 78. D. Sirach, Gouda, ljssellaan 9.' W. fred. Kanbier, Heerlen, Sittarderweg 12. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden 1 kantoorbediende, 8 timmerlieden, 4 stuc doors, 1 opperman, 1 metselaar, 1 voeger, smidsjongen, 1 bankwerker, 1 loodgieter, 1 elel tricien, 2 magazijnknechten, 1 waker, 6 loq knechten, 12 losse werklieden, 1 werkster. Gevraagd: Vischnettenbreiers, 2 ketelmakers; 1 dagmei 2 chauffeurs, 1 smid-vuurwerker (ongeh.), koperslager. Marktberichten. PURMÈREND, 21 Oct. Kaas. Aangevoe 133 stapels, f 32^ a 33 de 50 Kilogram. Boti Aangevoerd 953 K.G. f 1.55 a f 1.60 per K.' Vee. 920 Runderen vet vee f 0.72 a 0.86 p K.G. 13 Paarden, 99 vette kalveren f 0.90 f 1.10 per K.G. 222 nuchtere id. f 15 a 30 p stuk; 371 vette varkens f 0.51 a 0.55 per KJ 39 magere id. f 20 a f 30 per stuk, 300 biggi f 9 a 1 15 p. stuk. 1758 Schapen en Lammere Eieren f G.75 a f 7.20 per ICO st. 1400 Vi H. Appelen f 2.— a f 3.—, 1000 Yt H.L. Perl f 3.— a f 5.—, 267 Ganzen, f 4.25 a f 4.9 Handel matig. SNEEK, 21 Oct. Boter. Aanvoer 2/4 en 0/vi Bij de vcreeniging le keurf54.— Fabrieksboli aanvoer 3/5 en 14/6 vaten. Prijs f 55.— a Noteering der vereeniging van boter- en kaai handelaren in Friesland: Boter le soort f55.- Kaas. Nieuwe Nagel. Aanvoer —0 K.G., f - Vee. 895 koeien, 543 kalveren, 183 schape1 395 lammeren, 616 varkens en biggen. Prijzt van vet vee per K.G.'Varkens 25 a 28 ct., vol export a ct. Biggen voor Londen 26 a 271 Kalveren en lammeren gewild, varkens vlu rest prijshoudend. Faillissementen. Uitgesproken: F. Wilzenberg, electricien t Boxtel, cur. mr. M. van der Heyden. C. I J. van Offeren, handelsreiziger te Amsterdan cur. mr. J. Ph. Zijnen. B. J. Beumer, kappe te Amsterdam, cur. als voren. J. M. ter Veei gehuwd met W. Winkelaar, zonder beroep, I Amsterdam, cur. mr. Ch. E. Karsten. L Drukker, gepen, luitenant der infanterie, laatstd gewoond hebbende te Watergraafsmeer, thac verblijvende te Berlijn, bur. als voren. Goeree, schoenwinkelier, laatstelijk wonende l Amsterdam, thans verblijvende buitensland zonder bekeud adres, cur. mr. C. Seret. W. de Haan, fabrikant van gouden en zilverö werken, gewoond hebbende te Amsterdam, than afwezig, cur. mr. H. A. E. Modderman. f Franke, metselaar te Buiksloot, cur. mr. C. Ko ning. J. Drukker, commissionair in effecten te Amsterdam, cur. mr. G. Parser. Geëindigd: S. Springveld, loodgieter! Schoten. G. Pas, vroeger bakker te Vrooms hoop, gem. den Ham. Opgeheven: KI. Bfjsterveld, timmermai te Wetsinge. Stoomvaartberichten. Het ss Rembrandt v. Batavia n. Am'dao arriv. 20 Oct. te Suez. Koning W i 11 ea I, v. Batavia n. Amsterdam, vertrok 23 Oct.' Sabang. Oranje v. Batavia n. A'dam vertf 21 Oct. v. Southampton. K r a k a t a n. v. A'dan n. Batavia, pass. 21 Oct Ouessant. Rotter d a m, vertrok 21 Oct. van New-York n. Ruttef dam. Palembang, van Java naar Rotter dam arriv. 20 Oct. te Marseille. O p h i r, van Rotter dam naar Java, arriv. 21 Oct. te Port-Said Tam bora, van Rotterdam naar Java, vertrol 21 Oct. van Southampton. York, van Rotter dam naar Japan, arriv. 21 Oct. te Port-Sal# Z e e 1 a n d 1 a, van Buenos-Ayres n. Amsterdam; arriv. 21 Oct. te Santos. Potsdam, arriv. 21 Oct. van Rotterdam te New-York. Pallanz* van Montreal naar Rotterdam, passeerde 21 Oct Scilly. 1 i 1 l

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 4