Tafelgoederen BODEGRAVEN, De uitslag der ver kiezing voor vier leden, tyan, den. gemeente raad is als volgt: uitgebracht 644 geldige stemmen; P, Batelaan 425; J. J. H,eus- dens 361; J. v. d. Marei 362; B. v. 't Riet 422P. Splinter 398, zoodat gekozen zijn de heeren P. Batelaan, J. v. cL Marei, B. v. 't Riet en P. Splinter. Voor de vacaturen1 A. Okkerse en Rollman zijn candidaat gesteld de heeren C. Brunt, D. A. de Jongh en A. de Vos. BOSKOOP. Met het oog op de groote Rozententoonstelling zal het post-, tele»- graaf- en telephoonkantoor alhier gedu rende het tijdvak 9 tot en. mei 23 dezer op werkdagen ziin opengesteld van 8 uur voor- tot 9 uur namiddags. BLEISWiIJK. Tot leden, vam den Raad werden herkozen de heeren J. J. Groene- wegen (K.) met 173 st. en C. Lagrouw (wild) met 123 stemmen. Die heer li- Bontenbal had 78 stemmen. Opgekomen waren 244 kiezers, 3 stemmen van on waarde, ,H AARLEMMERMEER. Die uitslag der stemming voor den gemeenteraad is als volgt: District 1: E. H. M. Evelein 452, L. van Reeuwijk 336, J. 'de Vlieger 164> T. H. Bos 186. ii Gekozen de heer Evelein; herstemming 4usschen de heeren Reeuwijk en Bos. District II: B. Biesheuvel 494; G. van Oordt 122; J,. van Zijverden 361 st. Ge kozen de heeren Biesheuvel en v. Zij verden. District III: L van Andel 389; J. Griekspoor 89, A. Jansen 50, J. Kooy 324 st. Gekozen de heeren v. Andel jen Kooy.. LISSE. Van liberale zijde zijn bij Ged. Scaten bezwaren ingebracht tegen de jongste gemeenteraadsverkiezing,. H;et bie- zwaar bestaat hierin, dat volgens reques- tanteu de candidatenlijsten 5 centimeter te kort waren. Kleintjes niet waar! ■NOORDWjlJK. Onze vroegere dorps- genoote, mej. A. Haanappel, thans werk zaam als onderwijzeres aan de R. K. school te Maassluis, is met ,ingang van 1 Sept. e.k. in gelijke functie benoemd aan de R. K. Jongensschool te Delft WiASSENAAR. Bij de gisteren gehou den stemming voor 4 leden ,van den ge meenteraad zijn de candidaten der coa- litieaprtijen gekozen, nl. de heeren J.v. d. Hulst (R.K.) met 407, J. ,Kuyper (R.K.} met 395, dr. G. J. baron van Pallandt (C.H.) met 331, en J. Burger (A.R.) met 321 stemmen. Op den candidaat der vrij zinnige kiesvereenjgiing, dr. v. Praag, werden 156 stemmen uitgebracht. Ruim 200 kiezers kwamen niet op. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Maandag zijn twee groote rietschelven, toebehoorende aan de firma M. Veld huizen van Zanten en Zn. teLisse, ge heel afgebrand. De oorzaak moet gezocht worden in het achteloos wegwerpen van een brandenden lucifer. Het vijfjarig zoontje van den winkelier D. te Ter Aar geraakte gistermiddag terwijl het alleen op het erf speelde, te water in de vaarsloot langs den Langer- aarschen weg. Geruimen tijd schijnt de kleine op het water drijvend te zijn ge bleven, want eerst een 25 meter verder werd hij door een buurvrouw opgemerkt. Deze maakte direct alarm, waarop de scheepmaker Vale met een sclbeep&haak kwam toesnellen en het genoegen -ha.d den drenkeling', die thans reeds, eenige seconden gezonken was, op den, wal "te halen. Spoedig kwam het bewustelooze knaapje weer tot zichzelf, zoodat het ongeval slechts eene aanmaning te meer is tot waakzaamheid. Academienieuws. Vele Eerw, heeren geeatelijk'en waren tegenwoordig, o.a. rector J. Gastelei.i van Bergen, Hedenmorgen om 9 uur werden dt Lauden gezongen. Agens was pastoor S. H. van Gink'el van Velsen, diaken pastoor F. A. Keet van IJ muiden, sub diaken kapelaan J. M. Lucassen van Am sterdam, ceremoniarius kapelaan E. j Helmer van Bennebroek, cantores regenl J. B. J. M. Höppener, van de R. K. kweekschool te Beverwijk, en kapelaan H. A. J. M. Quant V,an Haarlem. De H. Mis werd opgedragen door de ken A. Waare van Beverwijk, diaken pastoor E. M. K. van Kersbergen var Amsterdam, sub-diaken kapelaan Lühi van Rotterdam, ceremoniarius en can tores waren dezelfde als bij de Lauden De kerk was goed gevtuld met ge loovigen, waaronder vele uit Amster dam: ook' talrijke geestelijken. Opge merkt werden o.m. Mgr. L. E. Jansen^ deken van Amsterdam, President H. J, M. Taskin, praeses van het Groot Se minarie te Warmond, recto'r-kanunnik T. J. A. Bosman van Haarlem, deken O. H. F. Stoffels uit Haarlem, deken J. J, de Graaf van Delft, deken J. F. M, Busch van Purmerend, pastoor F. J, Gribling van 's-Gravenhage, pastoor W. F. W. Soepnel van Hoofddorp, de Gar diaan van het Capucijnenklooster te Vei seroord met eenige paters yerder hel bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het R. K. Bij-v. Onderwijs in hel Bisdom Haarlem, waarvan de overledent voorzitter en lid was. Mgr. Jansen, deken van Amsterdam hield n ade H. Mis een treffende lijk rede, naar aanleiding van de 'Evangelie woorden: „Ik heb u uitverkoren en aan gesteld, opdat gij .gaat en vruchten draagt." De beaardingsplechtigheid werd ver richt door deken Waare. Een groot aantal geloovTgen en al de zusters van het gesticht De Voorzie nigheid, waar de overledene de laatsjti 10 jaren zijns levens sleet, volgden di lijkbaar naar het aangrenzend kerkhof Gemeentezaken. Gemeenteraad. In de vergadering van den Gemeente raad van Leiden, op Donderdag a.s., komen na punt 13 nog in behandeling de volgende punten 14. Verzoek van het bestuur van hei Militair Invalidenhuis om vergunning tol het bouwen van een- houten loodsje op het terrein aan den Hoogen Rijndijk, sectie M, nos. 860 en 861. 15. Verzoek van de Maatschappij tol Exploitatie van Staatsspoorwegen tt Utrecht om vergunning tot het bouwe; van een houten bergplaats op het terreii kad. sectie M, no. 2880. B,. en Wi. geven den- Raad in over weging aan het bestuur van "het Militair Invalidenhuis alhier vergunning te ver leenen tot het lpouwen, overeenkomstig de overgelegde teekening, van een houten loodsje op steenen voeting en gedekt mei pannen, bestemd tot berging van luinge reedschap enz., op het terrein aan den Hoogen Rijndijk, kad. bekend sectie M nos. 860 en 861. B. en Wi. geven den Raad in. over weging aan ideMaatschappij totjüpqpi vai S.S. te Utrecht op haar verzoek vergun ning te verleenen, tot het bouwen, over eenkomstig de overgelegde teekenin& van een houten bergplaats op steener voet, gedekt met pannen em gestemd to het bergen van gereedschappen enz., bi de dubbele wachterswoning nabij de brug over het Rijn-Sdhiekanaal in de lijn Let denWoerden, op -het terrein kad. sectk M, no. 2880. f Exira aanbiedingen in als: Tafellakens, Servetten, Handdoeken, Thee- en Glas doeken 3463 MAA L J Vla: xivTR. 134-136. Het meest teekenende van deze stembusstrijd is dat de sociaal-democrar ten in alle districten, district III na,- tuurlijk uitgezonderd,met groote -kans van welslagen In herstemming komen. En dat mag in de komende dagen dje ons nog van den datum der herstemming scheiden, wel eens in allen ernst onder de oogen worden gezien. De burgerij krijgt de volgende week te beslissen of zij mannen als Gerretson en de Jong, sieraden van etki .college van bestuur zullen vervangen door men- schen als v. Stapel e en Walop. Als er deze week' niet hard en ern stig gewerkt wordt, als wij de burgerij niet serieus wijzen dat zij waakzaam heeft te zijn voor de hoogste belangen van haar stad, dan zou 't kunnen gebeu ren, en dat gevaar is werkelijk drei gend, dat onze gemeenteraad zich jn^ één sprong rood kleurt, waar Amster dam er jaren over gedaan heeft. Niet minder dan twaalf sociaal-demo craten komen in herstemming, en het is waarlijk geen ijdele parade. De tijd van sociaal-democratische tel- candidaten is ook voor Rotterdam voor bij", zij mikken ernstig naar het doel. Daarom moet er onzerzijds deze week hard gewerkt worden, de dag der her stemming zal een zware worsteling te zien geven Veel zal afhangen van de houding der vrijzinnigen. De uitslag van de gemeenteraadsver kiezingen te 's-Gravenhage vat de „N. Grt." als volgt samen: „In de eerste plaats deze,, dat slechts in district III de verkiezing met eenf enkele stemming is afgeloopen. De vrij zinnige candidaten zijn daar alle geko zen, zoodat de heeren Gouvée, Jurriaan, Kok en Thomson h(un mandaat hernieuwd zagen en de heeren prof. Van der Bilt en Nederburgh voor de eerste maal met het vertrouwen der kiezers zijn vereerd. Evenals voor de Provinciale Staten zijn liberale naamgenoot, heeft thans yoor dén gemeenteraad het anti-revolutionaire aftredende lid De Mos het onderspit ge dolven. In de districten I en JI ïs geen enkele candidaat nog gekomen. De aftredenden zijn allen in de herstemming begrepen, behalve de heer Van Wieringhen Bors- ki (U.-L.) in district I. Het is wel een gemengd gezelschap, dat in dit district bij de herstemming voor 5 zetels in aan merking komt, n.l. 5 sociaal-democraten, 2 liberalen, 1 chr.-hjst., 1 anti-rev. en 1 katholiek. Wat district II betreft ,de stemming heeft het 19-tal candidaten voor 4e 5 vacatures teruggebracht tot 10, waartoe behooren de vier aftredende h.eeren Ge vers Deynoot, De Groot, Penn fn Van Zuylen van Nyevelt. Naast dezen .zijn- nog candidaat 3 liberalen de heeren Kop pel, Romeijn en Varenkamp, 1 vrijzl- democraat, de heer Franzie Berenstein, 1 chr.-hist., de heer Van Vredenburchi en 1 soc.-dem., de heer Hoejenbos." Hier zal dus de herstemming nog al les moeten beslissen. Andere plaatsen geven na eerstel stem ming nog geen aanleiding tot eenige beschouwing. De „Temps" over de ministercrisis. .Reuter seint uit Parijs: De „Temps" bespreekt de minister-cri sis in Nederland., en merkt op* dat Jiet aantal sociaal-democraten en de opposi tie van rechts. Awelk'e van te voren reeds aangekondigd is als intransigent, de taak van de liberalen buitengewoon moeilijk1 maakt. Ee oplossing v,an deze 'crisis zal wel zeer lang duren. 't.Js ^wonder, dat het blijkbaar zoo voortreffelijk ingelichte blad niet, naders omtrent die oppositie van rechts" weet mede te deelen. Van de moeielijk- heden vanwege het aantal sociaaldemo craten merken we zelf wél 't een en ander. Een afzonderlijk ministerie van Landbouw. Door de heeren mr. A. G. A. ridderl van Rappard en M. van Doorninck, resp. 'voorzitter en secretaris van de Geldersch- Overijselsche Maatschappij van Land bouw is een adres gezonden aan H. M. de Koningin, waarin verzocht wordt op richting van een afzonderlijk Ministerie, uitsluitend belast met de zaken van land bouw. Ned. R.K Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „St. Petrus". De Ned. R. K. Bond van Post-, Tele graaf- en Telefoonpersoneel „*St. Petrus" hield Maandag en Dinsdag zijn 7e jaar vergadering te Venlo. Aan het jaarverslag ontleenen we: De bond bestond op 1 April 1912 uit 36 afdeelingen, 3 correspondentschappen en50 leden; op 1 April 1913 uit 39 af deelingen, 3 correspondentschappen en 1205 leden, dus een aanwinst van 3 af deelingen en 155 leden; de ontvangsten bedroegen f924.22, de uitgaven f832.95, derhalve een batig saldo van f71.27 op 1 April jl. De „Postbazuin" wordt ge drukt in 1600 exemplaren. Het ondersteuningsfonds is gebaseerd op een goeden grondslag en wordt door een ieder gewaardeerd; het batig saldo hiervan bedraagt f37,68. Prov. Staten Zuid-Holland. In aansluiting met het gisteren onder L. B. opgenomen verslag van de Prov. Staten van Zuid-Holland volge hier het na de pauze besprokene. Na de pauze was het woord aan prof. Visser van IJzendoorn voor repliek. Ti ij legde er den nadruk op, dat een water schap niet is een vereeniging van gron den, noch van grondeigenaren, maar een bcstaar inrichting tot behartiging yan waterschapsbelangen. En het is de taak der staten, ervoor te zorgen, dat dje belangen zoo goed mogelijk behalrtigjd worden. Daartoe strekt de voorgestelde^regle- mentsherziening, welke b'eoogt liet klein grondbezit meer invloed op die beharti ging te verleenen. Het voorstel der com missie gaat veeleer niet ver genoeg dan te ver. Het is sledh.ts een eerste, voor bereidende stap in de goede richting. Maar het laat nog altijd te veel ma'dhït in handen van het groot grondbezit. En dit werkt, uit vrees voorfe hooge lasten, nog maar al te vaak verbeteringen tegen, welke in het gemeenschappelijk belang zijn van groot- en kleingrondbezit. Ook mr. Limburg repliceerd, erop wij zend, dat de nieuwe schaal den groot grondbezitters niet berooft van alle madht, doch slechts van de buitenspori ge macht, welke zij tot dusver bezaten. Verschillende polderbesturen o. a. van den Krimpenerwaard hebben hun in stemming met deze schaal betuigd. Eindelijk repliceerde nog de heer Kor- teweg, die volhield dat waar ontier het regime„één binder .één stem" nooit moeilijkheden zijn voorgekomen, de thans voorgestelde wijziging een gevaarlijke proefneming was, waarvoor _h.Ü de..ver gadering- waarschuwde. Jiet amendement-Zaayer werd daarop verworpen met 47 tegen 18 stemmen. Op artikel 28 (benoemdbaarheid tot lid van het bestuur) lich.tte prof. Visser van Yzendoorn een amendement toe, om den eisch, dat men van het manne lijk geslacht moet zijn om benoembaar te zijn tot bestuurslid, te schrappen. Spr. ontkende, dat het amendement grooten- deels van theoretische vvaarde is, maar men kan soms zoo beperkt ^jn in de keus van een bestuurslid, dat men inge landen de bevoegdheid moet verleenen om een vrouw te kunnen "benoemen als zij dit in hun belang achten. De heer Van Gib constateerde, dat de ^minderheid in de commisiise vóór de be noembaarheid der vrouwen in de polder besturen was. Spr. echter aaht het niet nuttig of gewenscht, dat de vrouw in de polderbesturen met overheidsgezag worde bekleed, hoezeer het zijn nut moge heb ben, dat de vrouw b.v. in voogdijraden wordt gekozen,. Leden van polderbesturen zijn landbouwers, die er niet aan denken om vrouwen in hun besturen te benoe men. "Hun taak bestaat in net schouwen van kaden, slooten enz. Zij moeten vaak over steenhoopen, hekken, vaak dubbele scheidingstekken, soms versierd met prik keldraad, met slechte overtreden stappen, soms 60 a 70 maal op een rondgang. Hoe moeten de vrouwen dat doen? (Ge roep: Dat moeten zij zelf weten!) Zij zullen er gemeenlijk niet zonder kleer scheuren afkomen. En, bij de molenvisi taties moet op zolders geklommen wor den langs onbegaanbare trappen. De kleeding der vrouw leent zich daartoe niet. Als ook ongeschikte mannelijke krachten thans vaak zitting hebben in de polderbesturen, dan is dit .geen reden om nu ook vrouwen erin te benoemen, maar alleen om hen door jeugdige krach ten te vervangen. Na verder debat is met 33 tegen 31 stemmen aangenomen het amendement Visser van IJzendoorn tot schrapping van den eisch, dat slechts mannen be noembaar zijn tot bestuurslid. Het geheele regiemtent werd ten slotte met algemeene stemmen aangenomen, waarna de voorzitter de commissie har telijk dank zegde voor het: belangrijk werk door haar verricht, in 't bijzonder den voorzitter, prof. Visser van IJzendoorn, en den rapporteur, den heer i'Zaaijer,. (Applaus,.) De vergadering werd daaroj> verdaagd tot a.s. Dinsdag voormiddag 11 uur. De nieuwe Nederlandsche Jubileum postzegels. Gelijk wii vroeger reeds gemeld heb ben, zullen in October van dit jaar ter gelegenheid van h;et Eeuwfeest van Neêr- ladnsch onafhankelijkheid jubileumpost zegels worden uitgegeven. Thans vernemen wij, dat deze zegels zijn ontworpen door den architect de Bazel en dat diens ontwerp dezer da gen definitief is goedgekeurd. De ze gels zullen de portretten toonen van Ko ning Willem I, Willem II, Willem III en Koningin Wilhelmina. I Met blijdschap zullen ongetijfeld de philatelisten de itfijding vernemep, dat thans eindeljjk eens door hpt Departe ment van Waterstaat gehoor is .gegeven aan hun herhaaldelijk uitgedrukt verlan gen om het maken van ontwerpen vpor nieuwe Nederlandsche postzegels a,an een bekwaam Nederlandsch .kunstenaar op te dragen. Blijft men aan het Departement van Waterstaat op dien ingeslagen weg voortgaan, dan bestaat er k'ans,, dat onze Nederlandsche postzegels, thans door haar onsierlijkheid in het buitenland be ruchtmen denke maar eens aan de De Ruyterpostzegels binnen afzienbaren tijd een beteren naam zullen krijgen op de postzegelwereldmaikt. KORTE KRONIEK. De .gewone audiënties van de mi nisters van justitie ad interim, van bin- nenlandsche zaken en van waterstaat zul len deze week. niet plaats hebben. Uil Stad en Omgeving. LI DIN, 9 Juli. Vrijzinnigen en Sociaal-democi aten. De afd. der S. D. A. P. heert volgens bericht in de N. R. CL, na verwerping van het bestuursvoorstel, om in district II de candidatuur van den heer Hemerik (S. Di. A. R.) te handhaven en overigens in I en II de kiezers vrij te laten, be sloten, om in district 1, waar drie vrij zinnigen en drie kerkelijlken met elkaar in herstemming komen, de kiezers vrij te laten. Voor district II,waar een sociaal-de mocraat en twee kerkelijlken in herstem ming komen met drie aftredende vrijzin nigen, wer'd besloten, dat de candidaat der S. D. A. P„ de heer W. C|. Hemerik, zich zal terugtrekken, en dat voorts de candidaturen der aftredende vrijzinnigen krachtig zullen worden gesteund. Deze besluiten zullen echter slechts worden doorgevoerd op voorwaarde, dat de vrijzinnige kiesvereenigiingen'iin district III, waar de heer Hemerik in herstem ming komt met een aftredenden R. K., eerstgenoemde niet alleen zullen aanbe velen, maar ook 'tot diens iverkiezing krachtig zullen meewerken. Tiusschen de besturen der vrijzinni ge, bij de aoncentratie aangesloten, kies verenigingen is met het oog op de her stemmingen voor den gemeenteraad het volgende overeen gekomen: 'In district III, waar de sociaal-demo craat Hemerik in herstemming komt met den r.-k. arbeiders-candidaat Van Tol, zal eerstgenoemde door de vrijzinnige kiesverenigingen krachtig worden ge steund. Ten aanzien van district II is overeen gekomen, dat de sociaal-democratische candidaat Hemerik, die met twee candi daten der christelijke partijen, in herstem ming komt tegenover drie aftredende vrijzinnigen, zich zal terugtrekken, en de verkiezing van de aftredende vrijzinniger, door de S,. D. A. P. krachtig zal worden bevorderd. De heer H. van Batenburg alhier is geslaagd voor het examen teekenen akte M. O. Het Stbl. no. 277 bevat een Kon, besluit van den 16den Juni, tot wijziging van een Kon, besluit van 7 December 1910, waarbipücHTi L. L. Hl Ridderhof, weduwe van J,. F. L. Rietdijk, laatstelijk onderwijzer aan een openbare lagere school te Le i d e n, ten laste van het weduwen- en weezenfonds voor burger lijke ambtenaren, met ingang van 3 Aug, 1910 een jaarlijksch pensioen van 634 wordt toegekend in dien zin, dat de datum van ingang van dat pensioen wordt gesteld op 3 November 1910, met be paling, dat het te veel genotene door de gepensionneerdie zal worden terugge geven. i De aïdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State had op grond van de overweging, dat de W.eduwenwet voor de onderwijzers 1905 wel verhooging kent van een reeds toe gekend pensioen, maar .geenerlei bepa ling bevat, ,uit krachte waarvan nadat een pensioen i9 verleend, ten nadeele van de belanghebbende wijziging kan worden gebracht, hetzij in het bedrag waarop het pensioen is bepaald, hetzij in den dag, waarop dat pensioen is in gegaan, geadviseerd te verklaren, dat bedoeld Kon. besluit van 7 December 1910 geen wijziging kan ondergaan, ten nadeele van de belanghebbende. De minister van Finandiën kon zich met deze opvatting niet vereenigen. Wan neer, zooals in casu, een weduwenpen- sioen, op grond van een1 verkeerd gege ven, in strijd met de wet is geregeld, behoort, naar znij meening de regeling te worden herzien, onverschillig of de her ziening in het voor- of in het nadeel van de gepensionneerde zal zijn. Op het Conc. Hippique te 's-Hage behaalde in de afdeeling Handscap Springpaarden, gereden door officieren of heerrijders, It. Wilsons van hier met So li man, den 4den prijs. ROOMSCHb AGENDA. Zo nda g 's morgens half 7 in de Pa rochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart H. Mis met alg. Hj. Communie voor de oud-retraitanten uit het dekenaat Leiden. Zondag half 1 verplichte ledenver gadering der Prop.-club' St. Bonifacius. 's Morgens half 7 alg. H. Communie ip de Parochiekerk van O. L.V. Hemelvaart. Maandag 'savonds. 8 uur maandeL recollectie voor alle oud-retraitanten uit het dekenaat Leiden. Wegens het één jarig bestaan der recollectie zal de feest predikatie gefhouden worden door den Zeereerw. pater A. Ph.lippona, directeur van het retraitehuis St. Clemensi. AjARLANDiERVEEN. Bij Kon. besluit van 30 Juni is aan deze gemeente ver leend een voorschot uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 2550, ten einde deze gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te ver leenen aan de Bouwvereeniging Volks belang, ten behoeve van den bouw van een tweetal arbeiderswoningen. LEIDEN. Na verdediging van Stellingen wer den heden bevorderd lot doctor in de Rechts wetenschap de heeren Comelis Marius Broos- hooft, geboren te Tjandi (O.l.) wonende te Utrecht, en Max. August van Oven, geboren te Batavia, wonende te 's Gravenhage. Geslaafd voor het: examen voor den Ned- Ind. rechterlijken dienst de heer Mr. H. Mar- cella te Den Haag; voorbereidend examen voor den Ncd.-lnd. dienst de heer D. van der Meulen te Arnhem: the .retisch geneeskundig examen de heer H. H. Cohen te Den Haag; le natuui- kttndlg examen Mej. L. C. Pennink le den Haag; doctoraal examen sehe.l.unde de heeren D. J. van Prooije te Rotterdam, en D. F. du Poit te Paarl (Kaapstad). Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft wegens gezondheidsredenen tijde lijk eervol ontslag uit de H. Bediening v.erleend aan den Wieleerw. heer A. A. van Loo te Abcoude en heeft benoelmd tot kapelaan aldaar den Weleerw. heer G. J. C. van Roggen en tot k'apelaanf te Eist (Bet.) den Weleerw. heer J. C. van Wijk. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bo&clR heeft benoemd tot assistent te Tilburg (O. L. Vr. Moeder van Goede Raad) den Weleerw. heer F. A. J. Boelaars, en tot kapelaan te Dreumel den eerw. heer A. J. C. van den Heuvel, priester van het seminarie. f Uitvaart van mgr. S'oots. Men bericht uit Velsen aan de „Msb." dd. gisterenavond om 6 uur zijn de Met ten gezongen Agens was professor Dr. L. H. J. Beijsens, uit Amsterdam, diaken pastoor J. S. van iBuchem, van Haar lemmermeer, en sub-diaken kapelaan A. W. J. Lühn, van Rotterdam, cantores pastoor Aegidius en kapelaan Wi. J. Seenders, van Beverwijikl. Groote Rozententoonstelling te Boskoop. •Heden is te Bosikoop de groote Rozen- tentoonstelling geopend, welke door dt vereeniging „Boom- en- Plantenb-eurs." al daar is georganiseerd ter gelegenheid de. honderdjarige herdenking van het hersit van Neerlands onafhankelijkheid, enduur, van heden tot den 23sten dezen ,'Het getuigt van niet geringe 'duif,, andermaal dergelijk grootsch ondernemer op touw te zetten.. Maar in Boskoop beeft men op dit gebied zijn sporen verdiend. Wie herinner^ zid'n niet de zoo uitnemend geslaagde tentoonstelling va» nog slechts luttele jaren geleden? Het ruime tentoonstellingsgebouw, het welk eenige weken van gestagen arbeit vorderde, is in oud-Hollandschen stijl op getrokken volgens de plannen van den Boskoopschen ardhitect K. van Nes Ci.Bz. die belangeloos ook op de uitvoerinj toezicht uitoefende. Zoodra men he kleine brugje, dat de eenige to-egang toi liet terrein vormt, gepasseerd heeft, krijg: men het paviljoen in 't oog, hetwelk me' kostbare tapijten jttelegd is, en bestem! is om hooge gasten te ontvangen. Wan' deze expositie van zooveel bloem-eti' weelde mag tfchi in buitengewone, 'jl vorstelijke belangstelling verheugen. Onfl lezers weten immers reeds, dat H. M onze geëerbiedigde Landsvrouwe, die in deze dagen zoovele blijken geeft warm mede te gevoelen met alle uitingen vat vreugde over het honderdjarig onafhafl- kelijk-zijn van ons vaderlandl ook dezf tentoonstelling met hare hooge tegen woordigheid zal willen vereeren. In hd middenpunt van het hoofdgebouw heeft men ook de buste van [Koningin Wiühel-

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2