""LUSTRA WAS HERMAN F. A, DAMEN&Zn. jv de beste was voor alle zeilen no. 1. no. 2. no. 3. oftii 3911 3711 ZIE DEETALAGES^"*-^ 12 12 12 schouwers, zoo mannen als vrouwen, paarden hun stem aan die der koristen en in machtig geluid klonk het lied uit al die borsten gerezen. Doch nog luider waren de hoezee's die weergalmden, tel waren de hoezee's die weergalmden, tel kens wanneer Bengaalsch vuur de eer waardige groep op het balcon der pasto rie verlichtte en toen Z.Em. wel tot driemaal toe, met welsprekend handge baar de organisateurs der plechtigheid Naar de „Msbd." verneemt zal Z.Em. den lSen juli een bezoek aan Tilburg brengen, waar de hooge gast zijn intrek zal nemen in het Moederhuis der Zusters van Liefde. Den 20en Juli vertrekt Z.Em. dan van Tilburg naar 's-Hertogenbosch. Gedurende het verblijf van den Kardi naal te Tilburg, zal diens zuster, de Eerw. Zuster Gerulpha uit het klooster der Zusters van Liefde te Stratum, haar doorluchtigen broeder aldaar komen be zoeken. Omtrent het bezoek van Z.Em. aan zijn geboortestad Zwolle, verneemt de „Tijd", dat dit bezoek' is vastgesteld op Zaterdag 26 Juli a.s. Z.Em. Kardinaal van Rossum zal dan te circa 11 uur in den voormiddag aankomen, om des an derendaags, des Zondags, een pontificale H. Mis op te dragen in de H. Michaëls- kerk. Van één uur tot half drie zal waar schijnlijk in de pastorie in de Nieuw- straat audiëntie worden verleend, ter wijl te drie uur Z.Em. in de H. Domini- cuskerk een pontificaal Lof zal celebree- ren en wellicht te 5 uur in de O. L. Vrouwekerk. 's Maandagsochtends zal "Z.Em. ecne stille TL Mis opdragen in de Kapel der Zusters van Liefde aan het Gastruisplen. Nog dien morgen om negen uur ver trekt Z.Em. weder. Koninklijke besluiten. Bij kon. besluit zijn benoemd tot lid en voorzitter der Centrale Commissie van Drinkwatervoorziening, dr. D. Bos, tot lid en onder-voorzitter mr. G. Jan- nink, beiden leden van de Twede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage, tot leden: E. D. van Dissel, inspecteur der iStaatsbcsschen en ontginningen te Utrecht; L. W. Havelaar, directeur der gemeentelijke drinkwaterleiding te Haar lem dr. G. A. F. Molengraaff, höoglee- raar aan de Technische Hoogeschool te 's-GravenhageM. Onnen, kolonel der genie te UtrechtJ. M. K. Pennink, di recteur van de gemeente-waterleiding te Amsterdam; J. C. Ramaer, hoofdinge nieur-directeur le kl. van den Rijkswa terstaat, chef van den algemeenen dienst te 's-GravenhageC. P. E. Ribbius, di recteur der Delftsche Waterleiding te Delft en J. B. Westerdijk, lid van Ge deputeerde Staten van Groningen, teUit- huizermeeden is benoemd tot staatsraad in buiten gewonen dienst dr. E. B. Kielstra, gepen sioneerd luit-kolonel-titulair der genie van het Oostindische leger en oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Geneh raal. De politieke toestand. De volgende week zal te 's-Graven hage een vergadering worden gehouden van alle Tweede Xamerleden behoorend tot de Vrijzinnige Concentratie, ter be spreking van den politieleen toestand. Mr. Troelstra deelde nog aan hejt „Hbl." mede, niet te verwachten, dat hij opnieuw door de Koningin zou ont boden worden. Hij vertrekt dan ook we der sjjoedig naar Hasserode in den Harz, ;lwaar. hij zijn vacantie doorbrengt. Het blad krijg uit een onderhoud met jnr. Troelstra wel den indruk, dat een oplossing van de crisis nog niet te wach ten is. Men meldt aan het „Vad.": Op de vraag, den heer Troelstra bij zjjne aankomst te Amsterdam gesteld, of hij meende dat zijn reis van eergiste ren den duur der crisis heeft bekort^ antwoordde de heer Troelstra, fijntjes lachend, „absoluut niet." De heer Troelstra voegde hieraan toe, 'dat aan deze woorden overigens geen verdere beteekenis kan worden gehecht. Eerste Kamer. Het „Dagbl. van Noord-Brabant" ver neemt, dat er onder de statenleden van Noord-Brabant, behalve een strooming om den minister van waterstaat, den heer Louis Regout, in de vacature-Prinzen tot lid van de Eerste Kamer te kiezen, een fandere strooming is, ten gunste van den heer Karei Strater, fabrikant te Tilburg. De heer H. A. van Dialsum, lid van 'de Provinciale Staten van Zeeland, ver klaart in „De Volkswil" dat hij krach tens overeenkomst met de liberalen Dins dag voor de Eerste Kamer links zal stem- men, tengevolge waarvan mr. C. Lucasse vermoedelijk niet zal worden herkozen, merkt de „N. R. Crt." op. Benoeming directeur Rijkspost spaarbank. |T Het „Vaderland" heeft vernomen, dat de benoeming van een directeur voor 'de Rijkspostspaarbank aan het nieuwe kabinet zal worden overgelaten. 1 Misschien is in dit bericht de wensch de vader der gedachte 't is te hopen. Men weet, dat ex van vrijzinnige en ook van „neutrale" zijde getoornd wordt tegen den eventueel e benoeming van den Katholieken heer Colette. Deze persoon is rechtsch, dus is diens benoe ming een partijdige. Als men wacht, tot dat links aan de regeering is wordt een linksch' man benoemt en 'dan is het ook neen dan is het geen partijbenoe ming'! Verkiezing te Bergen-op-Zoom. De „Vaderlander" weet te vertellen dat er bij de verkiezing van den heer W. J. T. Juten te Bergen op Zoom (ge kozen in plaats van het zittend Kamer lid, de heer de Ram) informaliteiten zou den hebben plaats gehad, waarnaar op dit oogenblik een onderzoek wordt inge steld. 1 Wij laten deze mededeeling natuurlijk geheel voor rekening van het blad. Weer een nieuwe partij. In het Amsterdamsche „Predikbeur tenblad", roepen de heeren J. C. W. Th ooi en Jr., L. A. v. d. Mijn en A. Harmsen Jr. per advertentie op tot stichting van een Vrij-Christelijk-Histo- rischen .Kiezersbond, tegenstander der coalitie. Weer nieuwe malcontenten.... onder de vrijzinnigen KORTE KRONIEK. De gewone audiënties van den mi nister van oorlog en dié van den minister van landbouw, nijverheid en handel zul len deze week' niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 7 Juli. Hoogere Burger School voor Jongens. Overgangsexamens. Van de le tot de 2e kl. zijn bevorderd: onvoorwaardelijk 31, voorwaardelijk 6, niet 11. Van de 2e tot de 3e kl.onvoorwaar delijk 25, voorwaardelijk 8, niet 10. Van de 3e tot de 4e kl.onvoorwaar delijk 38, voorwaardelijk 3, niet 5. Van de 4e tot de 5e kl.: onvoorwaar delijk 21, voorwaardelijk 6, niet 6. De teekeningen der leerlingen zullen tentoongesteld worden in den foyer der stadszaal Donderdag, Vrijdag en Zater dag van 1012 en van 24 uur, in gang Breestraat. Vereeniging voor Bijencultuur. Zaterdagavond hield de afd. v. Bijen teelt voor Leiden en omstreken hare le denvergadering in* ,,'t PosthoF'. Als punten van behandeling stonden op de agenda o.a.: le. Benoeming van een afgevaardigde naar de op 19 Juli a.s. te Utrecht te houden algemeene vergadering. Als zoo danig wordt benoemd de heer J. C. Stam, als plaatsverv,. mej. Mulder. 2e. Tentoonstelling van bijenvolken en van alle ijmkersbenoodigdheden. De tentoonstelling zal worden geopend op 2 Augustus a.s. en gehouden worden tot en met 4 Aug. d.a.v. in 't Posthof en zal op 2 Aug. geopend zijn van 25 u. n.m., op 3 Aug. van 11 u. v.m. tot 5 u. n.m. en op 4 Aug. gedurende de cursusuren. Toezegging van leermateriaal is reeds gedaan door de heeren Kelting en v. Hemert, handelaren in ijmkersbenoodigd- heden, Voorts zullen door de leden ver schillende bijenvolken worden ingezon den, hetzij in kasten of korven. .Tot leider van de tentoonstelling wordt aangewezen de lieer M. J. Spaargaren, terwijl deze zal worden bijgestaan door eene commissie bestaande uit de heeren M, de iWildt, J. v. Hemert, Hi L, van Delft en J. Versteeg. Vooral wordt er door den voorzitter op aangedrongen, dat ook de leden zelve inzenden, onverschillig wat, hetzij bijen volken, materieel, honing enz. enz. 3e. Cursus in bijenteelt. Voorlezing wordt gedaan van een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin wordt medege deeld, dat de afd. Leiden en omstreken voor den te houden cursus eene subsidie zal ontvangen van f 2 per lesuur, tot een maximum van f 40, op voorwaarde, dat aan den cursus minstens 12 personen bo ven den 15-jarigen leeftijd deelnemen. De cursus zal worden gegeven door den heer T. C. Hootsen, uit Heerenvëen, in een der zalen van 't Posthof van 49 Augustus a.s. en wel des morgens van 9 t|ot half 12 uur en des middags van 2 tot half 5. Op enkele dagen zullen na afloop van den cursus door de deel nemers gezamenlijk verschillende bijen- standen in deze omstreken worden be zocht Voor den cursus meldden zich reeds 16 leden aan, terwijl voor aanmelding nog gelegenheid zal bestaan tot 10 Juli bij mej. Mulder en na dien tijd bij den heer B. van Dijken te Warmond. De kosten ter bijwoning van "den ge- heelen cursus van 6 dagen zullen bedra gen voor leden f 1, voor niet-leden f 1.50. De commissie van toezicht op den cursus zal bestaan uit de heeren J. C. Stam, H. L. van Delft en M. de Wildt. Op den cursus zal worden behan deld: de geschiedenis der bijenteelt; 't nut der bijen; de drie bijenwezens; ont leedkunde (uitwendig); bijenwoningen; omgang met bijen; bereiding van honing: voeding enz. enz. Het volledig programma van den cur sus verschijnt in het Maandblad voor Bijen cultuur van 15 Juli a.s. Na enkele besprekingen sluit de voor zitter de geanimeerde vergadering met het verzoek aan de leden om zooveel mo gelijk den cursus en de tentoonstelling te helpen doen slagen, op hoopj dat na afloop er van het ledental der afd., thans 51 bedragende, in ruime mate mo ge stijgen. r— De negende va canti el eergang voor Vlaamsche en Z.-Afrika£\nsche studenten zal dit jaar niet doorgaan,. De hoog leeraren, wier medewerking daartoe ge vraagd was, waren bijna allen door het drukke jaar 1913 oj:> andere wijze bezet. De commissie heeft nu in overleg met de Leidsche studentenafdeeling be sloten de vacantieleergang uit te stellen tot 1914. De heer L. A. Kotfwenhoven alhier slaagde voor het examen Effgelsche Han delscorrespondentie. - De heer J. P. A. van Vloodorp alhier is geslaagd voor het exaipen boekhouden. De heeren H. H. Kok en J. A. Ghristi- aanse alhier slaagden voor het examen Hoogduitsche Handelscorrespondentie. Op het conc.-hippi^ue te Nijmegen behaalde in het concours voor het schoonste rijpaard den 2en prijs luit. Snorn met Pollux; in het groot spring concours den 3en prijs lurt Trapman met Fox; in de fauts couplés den 2en prijs luit. Trapman met Fox en den 3en prijs luit. Snorn met Pollux en idem met Electra. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 9 uur. Bondsgebouw. Ver plichte ledenvergadering van de afd. Lei den van den Ned. R. K. Slagersge zellen bond. Dinsdag 8 uur Bondsgebouw. Ver gadering .Typografen-Jongeüngsvereeni- ging „St. Aloysius". Zondag Clubvergadering van St. Bonifacius. BOSKOOP. Bij de gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad wer den uitgebracht 967 stemmen, waarvan 7 van onwaarde. Aantal kiezers 1103. De heeren C. B. Liinneman (r.-k. aftr.) en J. Jongejan (a.-r. aftr.) kregen res pectievelijk 501 en 543 stemmen, de hee ren C. J. v. d. Broek (c.-h.) 210, L'. J. Endtz (lib. aftr. 431, P. Loef Azn. (vrij a.-r. aftr.) 234, P. Goedt (lib.) 425 stemmen. Gekozen werden de heeren Lünnc- mann en Jongejan, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren v. d. Broek, Endtz, Loeff en Goedt. De herstemming zal plaats hebben Donderdag 10 Juli a.s. BODEGRAVEN. De Anti-revolutionai re kiesvereeniging heeft voor den ge meenteraad candidaat gesteld, den heer D. A. de Jongh (vac. "iRollman) en de R. K. kiesvereeniging- Ten heer A. de Vos (vac. OkkefseJ.' De C. H. kiesvereeniging heeft deze beide- candidaten overgenomen. GOUDA. De heer J. van Zutphen al hier slaagde voor SpaansChe Handels correspondentie. De heeren C. P. J. Bik, P. Bik, A. P. Q. Tijsterman en S. de Jong van hier zijn geslaagd voor het examen boek houden. De heeren H. R. Kousbroek en A. van Dam alhier slaagden voor Hoog duitsche handelscorrespondentie. HILLEGOM. De heer J. Vreeken al hier is geslaagd voor het examen boek houden. KATWIJK. Zaterdagavond is de mo torschuit van de wed. C. Zuijderduijn, waarop stuurman was V. Zuijderduijn, op het IJ bij Amsterdam door de Zaan- damsche passagiersboot aangevaren, waardoor de motorschuit zonk. Persoon lijke ongelukken vielen niet voor. LEIDERDORP. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan de echt- genoote van den milicien W(. de Wit van het 4e reg. infanterie vergoeding ingevolge art 84 der Militiewet toege kend tot een bedrag van "f 0.70 per dag. De heer C. G. Snel alhier slaagde voor het examen Hoogduitsche Handels correspondentie. NOORDlWIJKERHOUT. In het café „Het Wapen van Noordwijkerhout" hield gisteravond de R." K. Volksbond eene vergadering. De voorzitter heet allen wel kom en opent met den christelijken groet. Hierna werden een vijftigtal nieuwe leden geïnstalleerd. Ofschoon niet allen aanwe zig, richt de voorzitter tot hen een har telijk woord van welkom als nieuwe leden van den Bond. Hij hoopt, dat zij goede Bondsleden zullen zijn en blijven en den groei van den bond zooveel in hun ver mogen is zullen voorstaan en bevorderen. Vervolgens worden eenige mededeelin- gen gedaan, o.a. dat er op den verjaar dag van H, M. de Koningin eene f eest vergadering zal worden gehouden, voor welke feestviering de tooneel- en zang- vereenigingen hunne medewerking heb ben toegezegd. Hierna worden de kaarten voor deel name aan de huldebetooging van Kardi naal van Rossum verloot. Alsnu leest de secretaris de statuten voor, welke met algemeene stemmen door de vergadering worden aangenomen. Evenzoo een paar wijzigingen van het reglement. Tot bode wordt benoemd de heer N. Vink, die tot nu toe het bodesohap reeds had waar genomen. Bij de rondvraag worden nog eenige zaken besproken, o.a. wordt in verband met de feestviering op Konin- ginneverjaardag verzocht dien dag ook te vlaggen. Jen slotte richt de voorzitter zich tot den bode. Hij hoopt, dat hij het vertrouwen der leden zal jvaardig blijven en zijn taak nauwgezet zal vervullen. Ook wijst hij nog op het dragen van insignes, waarna hij onder dankzegging aan den geestelijken adviseur en aan de leden de vergadering sloot Na de vergadering werd het Bondslied gezongen. OUD,SHOORN. Herkozen tot lid van den gemeenteraad de heer C. Pannevis (vrijz.) met 267 stemmen. Gekozen de heer D. van Duin (a.-r.) met 260 stem men. Op den heer L. Swart (vrijz.) waren 260 en op den heer J. H. de Wit (r.-k.) 231 stemmen uitgebracht. De meerder heid van den raad is nu rechtsch ge worden. SASSENHEIM. Zondagavond verga derde de afd. Land- en Tuinbouwknechts van den R. K. Volksbond. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging hard gewerkt had, vooral met het oog op het tot stand komen van een collectief arbeidscontract, dat nu groote kans heeft tot stand te komen. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de inkomsten hadden be dragen f 33.01, de; uitgaven f 42.22, 11a- deelig saldo f 9.2!. In kas was op 1 juli j.l. f 29.30. De boeken werden nagezien -en in orde bevonden door de heeren J. Zand vliet en J. Prunen. De voorzitter deelde mee, dat in het begin dezer week een propagandaclub was opgericht. De gemeente was in ver schillende wijken verdeeld. De leden, die in deze wijken wonen, zullen bezocht worden door de leden der propaganda club, die ook belast zijn met het innen der contributie. Besloten wordt, met het oog op de geringe opkomst, in het ver volg de jaarvergadering te houden in de maand januari. Alsnu volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren M. Hooger- vorst, voorzitter, C. Berg, 2e secretaris, A. v. d. Burg, penningmeester en O. Homan, commissaris. Beide eerstgenoem- den hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Op voorstel van een der leden werden beide aftredenden, die herkiesbaar "wa ren, bij acclamatie herkozen. Tot be stuursleden werden met meerderheid van stemmen gekozen, de heeren J. Zandvliet en J. Preenen, die hunne benoeming aannamen. De voorzitter dankte den heer Berg voor de vele hulp, door hem in het be stuur verleend, terwijl de voorzitter van het afdelingsbestuur, de heer A. Weijers, den afgetreden voorzitter dankte voor zijn ijver, altijd betoond. Na de verloting van een vijftal kistjes sigaren, sloot de voorzitter de vergadering. Het kan misschien zijn nut hebben, wanneer eens vermeld wordt, hoe de kiezers gestemd hebben voor 2 zetels voor den raad dezer gemeente. Uitge bracht zijn 512 geldige stemmen en 5 van onwaarde, waarvan op R. H. BeerhorSt alleen 51 st.L. B. Roozen alleen 21 st; C. Rijnsburger alleen 27 st.Beerhorst- Roozen 129 st.Roozeri-RIjnsburger 260 st en Beerhorst-Rijnsburger 24 st. Woensdag 9 Juli, voormiddags 10 uur zal met eenige plechtigheid door den burgemeester dezer gemeente de alhier gestichte bloembollenbeurs in het Bruine Paard geopend worden. Aan den rijksstraatweg onder deze gemeente, waar de weg van Warmond uitkomt, is door den Alg. Ned. Wielrij- dersbond een wegwijzer geplaatst. Zeker voor velen een groot gemak. STOMP.WIJK. De jongeling M. P. Vrij is toegelaten tot het op 15 Juli a.s. bij het 4e reg. infanterie te houden toela tingsexamen tot reservekader bij de in fanterie. TER AAR. Bij Kon. besluit is de heer J. W. Kelder alhier voor den tijd van drie jaren benoemd tot correspondent van de Directie van den Landbouw van "het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en handel. VOORSCHOTEN. In de maand Juni is bij de R. K. Spaarbank ingelegd f 223.53 en terugbetaald f 71.30. Het laatst uitgegeven boekje draagt het num mer 390. WADDINXVEEN. De uitslag van de stemming voor leden van den gemeente raad is: Uitgebracht werden 573 gel dige stemmen. Hiervan' verkregenG. van den Akerboom 291, H. van den Berg Dzn. 175, J. G. Herfst 208, H. van Drimmelen 220, Ph. Koolmees 194, M. Hijkoop JFzn. 177, G. Zijdeman 143 en H. Paul 71 stemmen, zoodat herko zen is de heer G. van den Akerboom, en er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Koolmees, Hijkoop, J. Herfst en Van Drimmelen. iWOERDEN. Bij de gisteren te 's Gra- venhage vanwege de N. I. T. S. T. ge houden athletische wedstrijden behaalde de heer J. Bos van W. A. C. in de afd. polstokspringën den 2en prijs met 2.90M. Mejuffrouw H. S. J. Fuhri Sneth- lage van hier is te Utrecht geslaagd voor het eerste gedeelte van het practisch apothekersexamen. GEWEST 3 :j GEMENGDl Het drama te Oude Wetering. Het lijk van den ouden E. Breet, die volgens de verklaring van vrouw Piene- man door haar vergiftigd is en den 2en Mei overleed, is, zooals we Zaterdag reeds meldden, op de R. K. begraafplaats te Oude Wetering opgegraven en naar L e i d e n overgebracht De kantonrechter te Leiden, mr. Klein, heeft hedenmorgen de lijkkist geopend en vier deskundigen benoemd, om een on derzoek naar de doodsoorzaak in te Ingezonden Mededelingen ti 30 cents per regel. Wijnhandelaren Hofleveranciers Kontoor: Burgstee^ tot 'savonds 8 uur geopend. (3) stellen en de vraag te beantwoorden, of er gif in de maag aanwezig was, en zoo ja, wat voor gif,. De vier benoemde deskundigen zijn prof. Itallie, dr. Hulst, prof. Boecke en dr. v. Eek. Rechtzaken. Kantongerecht te Leiden. Heden waren aan de orde 86 openbare strafzaken en 30 kinderzaken. Eerst kwamen in behandeling twee verzetzaken. Hendrik M., loswerkman, zonder be kende woonplaats, was bij vonnis van 3 Febr. veroordeeld tot f 2 of 2 d., we gens openbare dronkenschap. M. kwam daartegen in verzet omdat hij beweerde niet dronken geweest te zijn wel had hij een borreltje gedronken. De verbali sant kwam zijn verbaal bevestigen. Eisch.' bevestiging van bef vonnis. Jacob R., scharenslijper te Leiden, was wegens een zelfde delict veroordeeld tot f 5 of 3 d. R. kwam daartegen in verzet, omdat hij de straf te hoog vond. De ambtenaar was het hier niet mee eens en eischte bevestiging van het von nis. Daarna werden o.m. de volgende zaken behandeld: Hendrik v. d. M. te Leiden had de vorige zitting terecht gestaan, terzake dat hij 1 Juni in het Plantsoen 's nachts' om 12 uur had gezongen. Deze zaak was toen aangehouden om getuigen a déchar ge te hooren. Get. a décharge De Ko ning, verklaarde thans, dat niet v. d. M. had geschreeuwd. Daarom eischte de ambtenaar van het O. ft. vrijspraak. Adriaan v. d. O. en Leeadert V., bei den te Katwijk a. Zee stonden te recht, dat zij Wietse de Vries onder die gemeente baldadig hadden aangegrepen, zoodat zijn hoed afviel. Een van de twee had toen dien hoed voortgeschopt. Wiet- sf de Vries, ?!s getuige gehoord, is geheelonthouder, en de twee beklaagden scheenen dat niet goed te kunnen dulden. Zij hadden deVries van te voren al lastig gevallen en waren daarna tot genoemde baldadigheden overgegaan. Uit het ge tuigenverhoor bleek, dat het ten laste gelegde inderdaad op 4 Mei had plaats gehad. De eisch was f4 of 3 d. voor den eerste bekl. en voor den tweede f 3 of 1 w. t. Juffr. Z., te Heemstede, die ge dagvaard was, omdat in haar woning te Noordwijk een privaat niet was gemaakt overeenkomstig de bestaande verorde ning, was niet verschenen. Er werd ech ter verstek tegen haar verleend. Drie; getuigen, waaronder de bewoner van dit huis, bevestigde het ten laste gelegde, Eisch f10 of 4 d. Pa'ulus Jacabus de N., koopman te Leiden, die op 30 Mei met een honden kar had gereden, terwijl een zijner hon den geen buikriem had. Eisch f 2 o"f 2 d. Pi eter K., visscher te ,L e i d e n, had op 6 Juni onder Voorschoten een aan tal zetlijnen bij zich gehad, ofschoon hij geen vischrecht had voor het water, waarbij hij zich bevond. Eisch f 3 of 3 d. met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen zetlijnen. Hendr. M., winkelier te Noordwijk, stond terecht, dat hij in een ruimte bij zijn' kruidenierswinkel'n aantal flesschen ster ken drank ten verkoop in 't klein in voor raad had zonder daartoe de vereischte vergunning te hebben. Bekl. gaf toe, dat hij die flesschen wel in voorraad had, maar dat was niet ten verkoop in het klein. Hij beriep zich daarbij op een arrest van den Hoogen Raad. De kan tonrechter wees er op, dat in de prijs courant van M. staan de aanbiedingen in kleine hoeveelheden (per liter). Bekl. zei, dat zulks al tijd in den groothandel geschiedt. In de prijscouranten staat wel, hoeveel de sterke drank, per liter kost,i maar die drank is daarom nog niet per liter verkrijgbaar. Get Boon, gemeenteveldwachter te Noordwijk, zei, dat bekl. geen vergunning en geen verlof had. Bekl. had gezegd, dat hij die beide niet noodig had. Get zei verder, dat het een algemeen bekend feit is in Noordwijk, dat er veel sterke drank in het klein wordt verkoöhf zondei vergunning. Get Gooi, inspecteur van politie te Noordwijk, getuigde in denzelfden geest; Bekl. had aan get verklaard, dat hij pei drie liter verkocht. De ambtenaar van het O, M. achtte het zeer begrijpelijk, dat de politie proces verbaal opmaakte, omdat in de prijscou rant de drank per liter of per flesch' stond aangekondigd. Intusschen achtte spr. het ten laste gelegde niet wettig en, overtuigend bewezen en eischte derhalve vrijspraak met teruggave van de in be slag genomen flesschen cognac enz. In tusschen gaf de ambtenaar bekl, in over weging, goed op te passen, omdat de; politie thans nog beter zal opletten. H. M. stond eveneens nog terecht wegens overtreding der ijk wet. Hij had

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2