Overtuigt U van den gev ariijken -toestand. Uit Stad en Omgeving. Voor de Verkiezingen. Zijt toch niet dom TELEPtt HEDEN GEËTALEERD EEN PRACHTS0RTEER1NQ wWW en Kinderlingerie's CORSF.TTFN KOUSEN ZIEDEETALAGFS 937 HAARLEMMCRSTR. 134-136. Schiedam. Aantal kiezers 5518uit gebrachte geldige stemmen 4771. L. J. Karreman (C. H. of A. R.) 2665; A. C. A. Nolet (R. K., aftr.) 2468' J. M. v. d. Schalk (lib!.) 2581, en J. H. V. Westendorp (V.-D.) 2435. Gekozen de heeren Karreman en Van der Schalk. In Noord-Holland verloren de rechtsere partijen 3 zetels 2 in Am sterdam VII, 1 in Velsen, alle aan de vrijzinnigen en wonnen er géén. De vrij zinnigen wonnen deze 3 op rechts en ver loren er zeven aan de socialisten (2 in Amsterdam II, 1 in V, 1 in VIII, 1 in IX, 1 in Haarlem en 1 in Zaandam). De socialisten wonnen 7 zetels en verloren er géén. In Friesland bleef de stand 27 links tegen 23 rechts. De socialisten wonnen echter bij de herstemmingen 3 zetels op de vrijzinnigen in Leeuwarden. De linkerpartijen in Friesland zijn thans als volgt verdeeld!14 liberalen 13 socialisten. i Een jubileum. Gisteren heeft in Rotterdam de „Ka tholieke Kring" op schitterende wijze zijn 50-jariig jubileum gevierd. 'Het feest werd opgeluisterd door de hooge tegenwoor digheid van onzen Bisschop, Mgr. A. j. Callier, die 's morgens een pontificale H. Mis opdroeg in de parochiekerk van den H. Dominicus. In de namiddag- vergadering, waarin als feestredenaar op trad de Weleerw, heer hl. Donders, ka pelaan te Woensel, hield, ook Mgr. Gallier een toespraak. Hieraan omleenen we: De Katholieke Kring is een seminarie geweest; menig zaadje is er als in een broeikas opgekweekt, om later te worden overgeplant in vollen grond; zoo> menig Katholiek werk in Rotterdam, dat nu schijnbaar niets met den Katholieken Kring te maken heeft, is van hier ont- sproten; o.a. ook een werk, dat niet •alleen voor Katholiek Rotterdam, maar zelfs voor het geheele land is beschik baar gesteld. Ik «behoef den naam niet te noemen, gij allen, zoo zeide Mgr., weet, hetgeen ik bedoel. Niet echter alleen om hier mijn dank uit te brengen, ging Mgr. voort, ben ik hier gekomen, doch vooral' ook, om de aandacht van mijn bisdom er qp te vestigen. Ik betreur het, dat in mijn bis dom alleen te Rotterdam zulk een ver- eeniging bestaat Onze groote steden hebben behoefte aan een Katholieken Kring of iets dergelijks,'waar men" leert zich zonder gevaar te ontspannen en te ontwikkelen en de eerste gedachtenwisse- lingen plaats hebben, om een groot werk te stichten. Hier wil ik aan mijn geheele bisdom wijzen op het voorbeeld van Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, en misschien andere steden, toe, vqlgt na vijftig jaar dit voorbeeld eens na. (Don derend applaus.) Op een gouden feest moet men, zooals dat de gewoonte is, nog meer toewen- schen. Als een mensch, zoo merkte Mgr. schertsend op, vijftig jaar geworden is, dan is men een weinig schuw, om er nog vele jaren bij1 te voegen, maar voor een vereeniging, die tot den dag des oordeels kan blijven bestaan, behoeft men op geen jaartje te zien. Ik wensch dan van harte,, zeide Mgr., dat na vijftig jaar weer een dergelijke feestvergaderiiig moge plaats hebben met een ledental van eenige duizenden, en dat de feestredenaar op die feestvergade ring dan zal kunnen zeggen: het voor beeld, door Rotterdam gegeven, is reeds schitterend nagevolgd, want er zijn nu overal in1 ons diocees rijk-bloeiende Ka tholieke Kringen. De rechterzijde en de Eerste Kamejj. Nu de uitslag van de stemming en herstemming voor de Provinciale Staten verkiezingen in acht v;an de elf provinciën des lands reeds blekend is, willen wij met een enkel woord wijzen op het belang van dezen uitslag voor de rechtschje partijen. Gelijk men weet 5moet de Eerste Ka mer, krachtens art. 82 der Grondwet uit vijftig leden bestaan. Dezen worden ge kozen door de Provinciale Staten in d'e volgende verhouding: Noord- B;rabjant 6 Gelderland 6 Zuid-Holland 10 Noord-Holland f 9 Zeeland 2 Utrecht 2 Friesland 4 Overijssel 3 Groningen 3 Drenthe 2 Limburg 3 Totaal 50 Tot nu toe beschikte de rechterzijde over de meerderheid van stemmen ii»- d'e Provinciale Staten van Noord-Brabant), Gelderland, Zuidf-fHolland, Zeeland, Lim burg, Utrecht en Overijssel. Dientenge volge kon rechts 32 afgevaardigden naar de Eerste Kamer zend'en, terwijl de linkerzijde, die in de overige proJ vinciën cfe meerderheid had, slechts over 18 stemmen in de Eerste Kamer beschik ken kon. Uit den uitslag der reed'9 afgeloopen stemming en herstemming voor de Pro vinciale Staten van Noord-Brabant, Zuicf- Holiand, NoordtHolland, Friesland, Overijssel, Groningen, Drenthe en Lim burg, kan men reeds nu concludteeren, dat in de verhouding tussöhen rechts en links in 'de Eerste Kamer door de perio dieke Statenverkiezingen van dit jaar geen verandering wordt gebracht. In Noord-Brabant, Zuid - Holland!, Overijssel en Limburg immers bleef de rech.tschle meerderheid in de Staten be houden. Er resten ons dus nog Zeeland), Utrecht en Gelderland, waar Vrijdag 27 Juni a.s. de (herstemmingen moeten plaats hebben. Wanneer we nu eens aannemen, dat deze herstemmiilgen voor de rechterzijde zeer slecht uitvallen, wat o. i. volstrekt niet te verwachten is, dan nog blijft de rechterzijde in hfct bezit van de meercÜer- heid der zetels in dfe Staten dier pro-» vinciën. Wij kunnen er dus thans reeds gerust op rékenen, dat de verhouding tusschlen de rechtschie en linkschje partijen in de Eerste Kamer voorloopig blijft: 32 RECHTS en 18 LINKS. (Msbd.) Het bewerken van verdraagzaamheid. Onder de argumenten, die de Vrijzin nige Concentratie aanvoert, voor hare bestrijding van de Christelijke Coalitie behoort ook het beweren, dat deze de burgers van het land brengt tot onderlin- ge geloofshaat en het zijn vooral de lieden van den Ned. Protestantenbond, die zij voor het verspreiden van deze wartaal in dienst heeft. Hoe sommigen zich van hun taak kwij ten, bewijst een strooibiljet, dat is on derteekend door J. J. van Meurs, Herv. Predikant en Al. Onnes, Doopsgez. pre dikant te Westzaan. De lezers ervan in Westzaan en na- tuuilijk in het 'geheele district Bever wijk worden daarin aangespoord'om niet te stemmen op een Roomsche, dat is in casu op Passtoors. En waarom niet? Wel, omdat de heeren predikanten een ris uitspraken hebben verzameld uit ge heel onbekende en niet te controleeren /geschriften, zooals b.v. „De Roomschen knielen neder voor den vierden God" en „De Protestanten zijn smerige Jo den." De kiezers, die op deze gronden heb ben gestemd, op een Concentratie-can- didaat of die dat nog zullen doen, kun nen nu wel zeggen dat zij door de 2 Westzaansche predikanten zijn opgevoed tot godsdienstige verdraagzaamheid en waarheidsliefde. En dat verdraagzame volkje stemt dan Links: LEIDRN, 24 Juni. Ingekomen bijdragen voor het Leidsche verkiezingsfonds Vorig bedrag f 300.75 N.N. Voor de verkiezing - 25. De R. K. Kiesvereeniging te Bodegraven - 15. N.N. Voor het Verkiezings fonds- 2.50 Totaal f 343.25 Wie volgt? Linksche verkiezingspractijken in Leiden. Het donkere Zuiden en het intellec- tueele Leiden I Dat is een tegenstelling, die onzen lib)eralen medeburgers wel smakelijk in de ooren moet klinken. Men heeft wel eens afgegeven op Lim- burgsche verkiezingspractijken, soms niet geheel ten onrechte. Maar om der waarheid, wille moet er kend, dat Limb|urg in dit opzicht 'heel wat vooruitgegaan is, dank Zij de krach tige ontwikkelende actie der Katholieke Kiesvereenigingen. Maar nu zijn die verkiezingspractijken overgebracht van het „donkere" zuiden naar het „verlichte" noorden. Door de Roomschen zeker? Mis lezer 1 Door de hoogst intellectueele libera len 11 Dat dit nu maar geen praatje is, zullen webewijzen. Over de biertractaties in Emmen heb ben we al een en ander meegedeeld. En in de stad van het intellect, van j e liberalen, in onze goede sleutelstad, wa ren het ook al weer de leden van hiet denkend deel dfcr natie, die éérst met een snik in hun stem en met ten hemel geslagen oogen stonden af te geven op die verfoeilijke Roomschen, doCli daarna de kiezers in groepjes uit fabrieken en wéFkplaatsen naar de stembius'tuften en... op jenever tracteerden. - In stemdistrict Til is het door rech,t- sche propagandisten opgemerkt eii me degedeeld, dfat de libéralen de 'kiezers in een herberg op de Hoogewoerd op jenever tracteerden. De liberalen kunnen zoo schoon schrij ven over het spelen op h£t klavier van de volksconscientie. Materialistisch er probleeren ze nu te spelen op hét klavier van de volkssmaak. Wanneer de beginselen toch' niet meeT helpen, moet de jenever h|et maar doen. Vakopleiding voor Handwcr slieden De Vereeniging tot bevordering van de Vakopleiding voor Hands werklieden in Nederland, afd. Leiden en omliggende gemeenten, houdt eene algemeénie Leden vergadering op Vrijdag 27, Juni 1913 in zaal 6 van „Het Nut", Steenschuur al hier, 's avonds ten, 8V2 uur. Agenda: 1. notulen der vorige ver gadering; 2. ingekomen stukken; 3. be spreking van het ontwerp statuten en huishoudelijk reglement; 4. wat verder ter tafel zal worden gebracht. Onbewoonbaar-verklaring. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren behandeld een beroep tegen onbewoonbaarverklaring van woningen van J„ Bijleveld alhier, betreffende vier woningen aan de Lombardsteeg. Er heersdhte eenstemmigheid over den toe stand der woningen bij de verschillende autoriteiten. Allen waren het er over eens, dat de woningen ongeschikt ter bewoning waren en niet voldeden' aan de gestelde eischen. De heer BiijleveLd, zijn beroep toelich tend, beweerde, .dat zijn woningen alleen tengevolge van de slechte bewoning voor onbewoonbaarverklaring werden voorge dragen. Zoo voerde hij tegenover de op merking, dat er geen voldoende lichttoe- tredipg in de woningen was, aan, dat de bewoners nog ai eens de gewoonte had den te vechten, en dan de glasruiten stuk te slaan, en dat nu het toeval wilde, dat, toen de woningen geïnspecteerd werden, er eenige ruiten waren stukgeslagen en men zakken voor de openingen in de ramen had gehangen. Vandaar de weinige toetreding van licht. Overigens deed de belanghebbende een beroep op het medelijden met zijn per soon, omdat, werd de onbewoonbaar/er- klaring gehandhaafd, dit zij'n ondergang zou beteekenen. Reeds nu leed hij' veel schade door gemis van huurpenningen/ daar de bewoners, zoodra het bord met „onbewoonbaar verklaarde woning" er op is aangebracht, geen huur meer be talen. De beslissing van Ged. Staten volgt Met 1 October a.s. zal) de eerste mitrailleur-afdeeling verplaatst worden van 's Gravenhage naar hier; de vierde batterij van het 2e reg. veldartillerie wordt met ingang van dienzelfden datum ver plaatst van hier naar 's Gravenhage. arbeiders I Laat U niet beetnemen door de anti-tariefwet-recjame, die gevoerd wordt voornamelijk met het geld van huitenlandsche fabrikanten. Het tarief dat nu bestaat drukt voor 90 °/o °P arbeiders. Het tarief dat Minister Kolkman wil invoeren, drnkt slechts voor 30 °/o °P U, terwijl nwe loonen hooger zullen worden. Kiest nn. Of deze tariefwet, die U bijzonder drukt en geen Onderdoms- én Invalidi teitspensioen óf Kolkman's Tariefwet, die L' veel minder drnkt en wel pensioen als gij ond of invalide zijt. Onthondt dit nog: Dat de klompen en het brood dnnrder worden is een leugen waarmede men U tracht te bedotteu. B1LEJSW1IJK. Vergadering van de R. K. kiesvereeniging Kerk en Vaderland alhier op 22 Juni. in zijn openingswoord wees de voorzitter op de zeer incor recte houding van een lid, dat met een lij'st bij ingezetenen was rond 'gegaan ter aanbevding voor een liberalen can- didaat, den persoon des candidaats er buiten latende. Ook andere leden protes teerden, eveneens den persoon als zeer achtenswaardig aan(wijzendé. Na een ta melijk heftig debat en een nog al ru moerige vergadering; werd door opstaan en zitten besloten twee candidaten te stellen. De stemming wees uit, dat can didaat zouden gesteld worden de heer J. J. Groer.ewegen onvoorwaardelijk en het aftredende lid C. Legrouw, tenzij het bestuur het noodig achtte, anders met dezen candiidaat te moeten handelen. HAARLEMMERMEER. De Raad ver gadert Donderdag 26 Juni a.s. Aan de orde komen am.: Voorstel tot vaststel ling van rooilijnen; voorstel inzake biouw- verbod; voorstel tot het huren van een terrein voor vuidnisberging te Hoofddorp. A.s. Donderdag zal te Hoofddorp: de jaarlijksche wolmarkt worden gehouden. LEIMUIDEN. Zondag was het alhier patroonsfeest in de kerk, voor welke ge legenheid tot Zaterdagavond laat was gewerkt om het gaslicht voor het eèrst te doen branden. Men was er gélukkig mede gereed gekomen. Het l.cht voldeed uitstekend. Zondagavond vergaderde de R. K. kiesvereeniging Leimuiden-Rijnzaterwou- de. Aanwezig 42 leden. De vergadering werd door den voorzitter, den heer J. v. Galen, met gebed geopend. Hierna dankte hij alle kiezers voor hun trouwe plichtsvervulling, daar er niet één van de stembus was weggebleven. Aan de orde was het stellen van twee candida ten voor den gemeenteraad, wegens hiet periodiek aftreden van de heeren J. A. Kiebert en W. Koot. Bij de derde stem ming werden tot candidaten gekozen de heeren G. Bernard en H. Visser, die niet ter vergadering waren. Mochten de ze heeren hun candidatuur ook niet aan nemen, dan worden de leden bij de stem ming vrij gelaten. Hierna sloot de voor zitter met den Ghristelijken groet de ver gadering» Bij het uitgaan werd voor de venciezing te Leiden gecollecteerd. NOORDWIJK. Gisteravond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" in de zaal van den heer G. Gordijn. De opkomst was zeer groot: ongeveer 135 leden waren tegenwoordig. 'Op de laatste bijeenkomst was "be sloten de twee aftredende Katholieke can didaten, de heeren J. de Groot en Wi. N. Alkemade, en ook het derde aftr. anti- rev. lid, den heer J. Passchier, wederom candidaat te stellen. Omtrent de vierde candidatuur (vacature ontstaan door het vertrek van het 'R. K. lid, den heer A. v. d. BergJ werd toen niets besloten. 'Deze vergadering' nu was belegd met het doel de 'houding te bepalen van de R. K. Kiesvereeniging, nadat door de lA. R. Kiesvereeniging ,;Nederland en Oranje" en de Protest. Kiesvereeniging „Gemeentebelang" besloten was vier niet- Katholieke candidaten te stellen. "Nadat de notulen der vorige vergade ring waren gelezen en goedgekeurd, opende de voorzitter, de heer C. G. J, Alkemade, de discussies. De heer G. Heemskerk was van oor deel, dat, na de boven omschreven hou ding van de tegenpartij, wij aan onze eer als Katholieken verplioht zijn ook met vier candidaien uit te komen. Dit stand punt verdedigde spr. uitvoerig en met Klem. Ten slotte achtte spr. het raad zaam, behalve de twee aftredende Ka tholieke leden, twee werkmanscandidaten, te stellen, of tenminste personen, die ge acht kunnen worden de belangen van den arbeidersstand in den Raad naar behooren te zullen behartigen. De heer A. Ca&pers besprak ook de houding van beide bovengenoemde kies vereenigingen en verklaarde zich voor het stellen van vier candidaten. De heer G. v. d. Weijden 'deed het voorstel het besluit van 'de vorige ver gadering te vernietigen. 1 Na eenige verdere discussie neemt de voorzitter het woord en raadt de ver- gaddering in gemoede aan niet alleen het hart, maar vooral het verstand te laten spreken. Het i9 gemakkelijker vier' candi daten te stellen dan er 'twee gekozen te krijgen. 'Wanneer wij twee candidaten stellen, zegt spr,., dan is er misschien nog kans, deze te behouden, maar door het stellen van vier candidaten zouden wij deze kans zoo goed als verspelen, 'Daarom geeft spr. den persoonlijken raad om "óns bijf de twee aftredende candi daten te houden. Later zal er wellicht gelegenheid zijn, om een vertegenwoor diger van "den werkmansstand in den Raad te brengen. De heer G. v. .W.eijden breekt nog eens een lans voor het stellen van een werkmanscandidaat. Volgens spr. heeft een dergelijke candidaat hier in Noord- wijk wel kans. Nadat nog eenige heeren aan de dis cussie hebben deelgenomen, wordt het voorstel van den heer G. v. d. Weijden, om het besluit van de vorige vergadering (2 aftr. Kath. candidaten en het anti-rev. lid stellen; te vernietigen, aangenomen met 90 tegen "41 stemmen. Zonder stemming wordt hierna aange nomen het voorstel van het bestuur om de twee aftredende Kath. leden weer candidaat te stellen. Na eindelooze discussie neemt de ver gadering ten slotte het besluit, om zich niet te bepalen tot deze twee candidate^ maar vier candidaten te stellen. De voorzitter deelt hierop mede, dat net bestuur naar aanleiding van dit be sluit zijn functie neerlegt. Hierna g)ihg de vergadering uiteen. Door dit onverwacht besluit van het bestuur is er dus heden vanwege de R, K. Kiesvereeniging geen enkelen can didaat gesteld. Het bestuur achtte het besluit van de meerderheid der vergade ring niet in het belang der Katholieke partij en koos den eenigen weg, die openstond, wilde het niet medewerken tot een in zijh oog onverantwoordelijke daad. Wij kunnen dezen loop van zaken niet anders dan betreuren. Alleen door een drachtige samenwerking was er bij dezen gewichtigen stembusstrijd zoo niet iets te winnen, dan toch te behouden geweest. Maar nu "het zoo geloopen is, nu er verdeeldheid heerscht in de gelederen van de Katholieke kiezers, nu vreezen we voor den uitslag. Wij- hadden de tegen partij geen grooteren dienst kunnen be- wij'zen dan door deze oneenigheid. ROELOF ARENDSVEEN. Zondag avond vergaderden de leden der Hanze in de St. Pancratiuszaal. Vermoedelijk door het fraaie weder was de opkomst matig, De voorzitter,, de heer J. van Berkel Hz.tt opent de vergadering met den hCr. groet en roept den leden het welkom toe, Uit de notulen bleek^, dat het bestuur zal bestaan uit de heeren I. v. Berkel Hzn», le voorz., ,D. Dobbe, 2e voorz., Ant. Snijders, le secretaris, P. de Jong Czn^, 2e secretaris, en C. Jansen te Rijp- wetering, penningmeester. De 7 nieuwie leden werden allen aangenomen, Punt 4. Voorlezing en vaststelling der statuten, Bjj art. 3 ontspon zich een le vendige discussie "betreffende het verga deren op Zondagen. Algemeen was men van gevoelen, ook het bestuur, dat op werkdagen zal worden vergaderd. Als titel werd aangenomen afd. der Hanze van den 'HandeldrijVeniden en Industrir eelen Middenstand Alkemade c.a., geves tigd te Roelofarendsveen. De statuten worden vastgesteld. Nu volgt het huish. reglement, waar van meerdere ar.uelen aanleiding geven tot discussie. De contributie, voorgesteld op f 3 per lid! en per jaar, wordt door eenige leden bestreden als te hoog. Weer anderen bepleiten een ander cijfer. Nadat het bestuur heeft gewezen op de nood zakelijkheid bij het begin over een ruime kas te beschikken, wordt het bestuurs voorstel. f 3. aangenomen met 17 tegen 5 stemmen, 'Het bezoeken der vergaderingen wordt na eenige opmerkingen verplichtend ge steld, uitgezonderd ziekte of sterfgevallen. Art. 20, reis- en verblijfkosten der af gevaardigden naar de Centrale vergader ring, ondergaat een duchtige bespreking» Het bestuur wenscht te regelen naar omstandigheden ieder jaar. De heer Ver geer bepleit vaststelling van een bedrag. De heer P. de Jong Gzn. wil 't aan het bestuur overlaten, De heer Koot sluit zich hierbij aan. .Het bestuursvoorstel wordt hierna aangenomen. Vele sprekers laten zich uit over het punt: vergaderlokaal. De heeren K. v. d. Meer en v. Schie maken bezwaren. De heer Dobbe bepleit het bestuurs- voorstel en tracht de bezwaren te ont zenuwen. Ten slotte wordt de St. Pan cratiuszaal als zetel de,- vereeniging aan gewezen met aligemeene stemmen min een. Het aantal afgevaardigden naar de Centrale vergadering doel vele sprekers uitkomen. Eenerzijds om iliet bestuurs voorstel te bepleiten, anderzijds om twee afgevaardigden te zenden,. Op het belang dier vergaderingen, vooral voor jonge vereerïigingen, wordt gewezen; door an deren wordt aangetoond het leerzame. Aangenomen wordt om tewe afgevaar digden te zenden. Voor dit jaar worden daartoe "benoemd de heeren Vergeer en v, Schie en als plaatsvervangers de heo- 'ren Koot en Doble. Het huish. reglement wordt hierna vastgesteld. De voorzitter krij'gt machtiging de noo- dige stappen te doen voor een opi te richten cursus in boekhouden. Bij de rondvraag wordt de noodzakelijkheid! door (den heer Vergeer betoogd bij stem mingen een stembureau te benoemen, Wordt aangenomen. De heer Verhaar Heeft bezwaar tegen het stemmen bij' de rondvraag. Door den voorzitter wordt dit toegelicht en de bezwaren opgeheven. Met den Christelij'ken groet sluit de voorzitter hierna de vergadering. VOORSCHOTEN. Gisteravond verga derde de R, K. kiesvereeniging. De voor zitter, de heer G. 'H|. Koot, opende de vergadering met den Ghrist. groet, me moreerde den gunstigen uitslag van de verkiezing voor de Prov. Staten in ons district* alsmede die voor de Tweede Kamer. Spr. hoopte eene gunstige uit slag voor de herstemmingen, Alsnu kwam aan de orde candidaatstëlling voor den gemeenteraad. Het bestuur stelde voor om de candidaten van de vrjjlzininige kies vereeniging, alsmede het aftredend li,dx de heer C. v. Kempen,, a.-r., over te nemen. Met meerderheid van stemmen werd hiertoe besloten. Bij de rondvraag stelde Rector Beukers voor, een zeker bedrag uit de kas te nemen voor de verkiezingsactie in Beverwijk. De pen ningmeester zegt, dat er slechts 10 gul den in kas is. Blesloten werd tot den laatsten cent dit bedrag af te staan. Bo vendien werd voor hetzelfde doel een collecte gehouden, welke zes gulden op bracht. Na eenige discussie vanUhuis- houdelijken aard werd de vergadering met den Chr. groet gesloten, De vrijzinnige kiesvereenigling heeft tot candidaat gesteld voor den gemeente raad den heer R. Eggink. ZW1AMMERDAM. De JR.-K. kiesver eeniging Recht en Plicht heeft den heer A. W(. Veelenturf (aftr.), en de vrijzin nige kiesvereeniging! Biuigerplicht den heer J, de Biruijn, eveneens aftr'., can didaat gestelid voor den gemeenteraad. ZOETERMEER. De R. K. kiesveree niging heeft de beide aftredende raads leden, de heeren N„ DuinisveLd en A. G. de Groot, de laatste tevens wethouder, j opnieuw candidaat gesteld. Kerknieuws. Z. D. 'H|. de Bliss chop van 's Bosch heeft aan den Weleerw» heer A. A. Suys eervol ontslag verleend als kapelaan te Waalwijk; en heeft benoemd tot kape laan te Velp den Weleerw. heer A. U. C. van Enschot; tot kapelaans te Tilburg (O, L. V, Moeder van Goeden Raad) de Weleerw» heeren J. de Kort en Pi. H, van Hooff; to.t kapelaan te Waalwijk (H, Joannes) den Eerw. heer P, CL A. van Oorschot; "tot kapelaan te Drunen den Eerw, heer A. S. Gerald; tot kape- j laan te Ravenstein den Eerw. heer G. A van Iersel; tot kapelaan te Son den Eerw» heer F. ,Wi. J. Houbraken, en tot assis tent te'Gemert den Eerw. heer L. A. Sanders; de vijf laatsten priesters van het Seminarie. Gemeentezaken. Gemeenteraad. Een vergadering van den1 gemeente raad van Leiden hieeft plaats op Donder dag 26 Juni! 1913,. des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Aanwijzing van leden van cfen Ge-1 meenferaad om, zoo noodigj als plaats vervangers op te (treden van den Bpr-

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2