BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. HERMAN HA.DAMIM Zn. TELBPH 113. HEDEN QEËTALEERD EEN PRACHTSORTEERING Dames- I en Kinderlingerie's CORSETTEN KOUSEN ZIE DE ETALAGES 2997 HAAPLEWMER8TR. 134-136. meuten met die van bevoorrechte corp sen werden aangenomen. Bij de beraadslaging in de begro tingscommissie uit den Rijksdag over ar tikelen der dekkingswet, bepalende dat de matriculaire bijdragen (van de bonds staten in de rijkssah.atkist) met U/s mk. hoofd van de bevolking verhjoogd zul len worden, waartoe de bondsstaten al gemeen een belasting op vermogen en inkomen of op erfenissen ztillen invoe ren, hebben ook de nationaal-liberalen zich üitgesproken voor een r 'ksbelas- ting op het bezit. De conservatieven verklaarden zich het regeeringsvoorstel, ken tegen nieuwe belastingen op het bezit; ondanks dit standpunt stelden zij hun medewerking aan het tot stand komen der wét in het vooruitzicht. (Nadat de eerste artikelen van het ont werp waren aangenomen ,werd na hef tige debatten artikel 13 en 14 nopenis belasting op toeneming van het vermo- gne ,met inbegrip van successie, in den vorm van de nationaal-liberale voorstel len aangenomen. Daardoor wordt de be lasting, indien de erfgenaam een afstam meling van den erflater is, en bij het aan vaarden der erfenis zijn 21ste levens jaar nog nieï heeft voltooid, en boven dien het vermogen niet meer b'eldraagt dan 50.000 mark ,met 5 pet. verminderd voltooiing van het 21ste levensjaar ont breekt, doch nooit meer dan 50 pet. Een voorstel tot geheele vrijstelling van directe afstammelingen werd verwor pen tegen stemden de conservatieven,! de meeste leden van het centrum en de Polen GEMENGD. De Do erna heeft gisteren in open bare zitting de behandeling van het wets ontwerp dringend verklaard, dat voor ziet in de credieten voor het bouwen van Russische oorlogssche pen in 1913, volgens het program van uitbreiding en betere uitrusting van de vloot, en het bouwen van staatsiwerven. De Doema heeft voorts het wetsontwerp goedgekeurd tot het ten uitvoer leggen van de verplichtingen, die voor Rusland uit de internationale overeenkomst tot bescherming van ijsberen voortkomen. De wijze van verkiezing van de Amerikaansche Senaatsleden zal worden gewijzigd. In plaats van te worden gekozen door de leden der wet gevende machten van de bondsstaten Zul len de leden van de beide Kamers van het Congres voortaan worden benoemd door het directe algemeene stemrecht. Een amendement op de Grondwet, om deze wijziging in te voeren werd goed gekeurd door meer dan 2/a der leden van de wetgevende machten in de 48 bonds staten. De correspondent te Washington de „New York Herald" meldt, dat het Pan ama-kanaal op 1 December van dit jaar voltooid zal zijn. De geheele Amerikaansche vloot in den Atlantisch.en Oceaan Zal, indien noodig, in Januari 1914 door het kanaal van de Stille Zuid zee kunnen varen. Het gansche jaar 1914 zal worden ge bruikt om de dienst op het kanaal te organiseeren en het kanaal Zelf nog te verbeteren. Deofficieele openstelling van het kanaal kan tegen Januari 1915 wor den tegemoet gezien. Ook in New-York is het deze laat ste dagen warm geweest, en de plaat selijke couranten bevatten er gebrui kelijke artikelen over „d e h i t -g o 1 f". Maandag werd er een temperatuur van 38.3 C. geconstateerd. Er waren enkele sterfgevallen en tal van gevallen rvan be wusteloosheid, welke door de hitte wa ren veroorzaakt. Vele New-Yorkers brachten den nacht door in de parken of aan het strand. De 'Diuitsche zaakgelastigde te Mexico heeft aan generaal Huertaeen brief van keizer Wilhelm1 overhandigd, waarin deze de regeering van Huerta erkent. In de Haïtiaansche zeehaven Jac- mel, op het eiland van dien naam, is de builenpest uitgebroken. Er zijn reeds vele dooden. De Anti-tariefwetactie in een vreemd licht! Men schrijft uit Waalwijk aan de „Msbd." De uitslag der stemming werd in het geheele district met uitbundige vreugde begroet. Na de onedele campagne tegen on'Zen eminenten afgevaardigde, door de „zoo genaamde" vrijhandelaars, wien h,et ner gens anders om te doen was ,dan over het hoofd van Mr. Loeff heen, ons Chris telijk Ministerie te treffen, en die met dit doel de laagste leugens verspreidden en belangrijke sommen veil hadden, kon niet anders worden verwacht dan dat Waal wijk op duidelijke wijze zou manifestee ren zijn trouw aan afgevaardigde en mi nisterie en tevens bewijzen wat'een pas kwil is geweest het fameuse anti-tarief- wet-rekwest met 3000 handteekenlngeu uit dit district De Emma-bloem. Het tijdschrift Tuberculose meldt, dat de verkoop van het Emma-bloempje op 21 April 11. in het gehjeel heeft opge bracht f 57,352.395 tegen f 56,576.2$* in 1912 en f58,398,39 in 1911. Het hoogste bedrag werd ontvangen te 's-Gravenhage, namelijk f5712.705, het laagste te Oosterhout, namelijk nihil. Koninklijke bezoeken. Koningin Wilhelmina bezoekt 28 Juni de tentoonstelfing te ;Sittard en de Vroed vrouwenschool te Heerlen. Die „'s-Hert. Ct.' 'kan thans met ze kerheid mededeel en ^dat H .M. dë Ko ningin Maandag 14 Juli haar voorgeno men niet-officieel bezoek aan de ten toonstelling van oude kerkelijke kunst te 's-Hertogenbosch Zal brengen. Dit be zoek zal omstreeks 10 uur plaats hebben. Ook Zal Hare Majesteit de opvoering van het mysteriespel bijwonen, dat voor deze b'ijzondere gelegenheid op dien dag en in den voormiddag zal plaats hebben. In den namiddag reist de Koningin waarschijnlijk naar Tilburg door. De vrijz. willen de belasting verdubbelen. Op 3 Juni waarschuwde minister Kolkman in de Eerste Kamer als volgt: „Ik eindig met uit te spreken, dat men, wanneer men een Staatspensioneering voorstelt, en niet tot dekking van de daarvoor benoodigde uitgaven het tarief wenscht te bezigen, eenvoudig te kort zal schieten, Men zal tot het tarief moeten komen, maar men wil dat niet dadelijk doen en grijpt men, zooals de heeren het beloven, naar een verhooging van de directe belastingen, dan zullen het de middelmatige en kleine fortuinen zijn, die het meest worden getroffen, want men zal 25 millioen moeten krijgen, Daarvoor zal de vermogens- en bedrijfsbelasting nagenoeg moeien worden verdubbeld of men zal heel wat inillioenen moeten halen uit de rechte lijin. Mijnheer de Voorzitter! Het is noodig, dat die dingen nog eens worden gezegd, dan kunnen zijl ook buiten deze kring worden overwogen. Maar hiervan ben ik zeker, dat, wanneer later hier een vrij zinnige Regeering zall zijn gezeten, deze zal moeten komen met de belasting wetten, die ik zooeven bedoelde, doch dan raad ik haar in baar eigen belang aan, dat niet te doen als de stembus in het zicht is, want ik ben overtuigd, dat het Nederlandsche volk nog te nuchter en te kalm is om op die maatregelen niet toe te passen de qualificatie, welke de geachte afgevaardigde uit Noord- Holland aan onze tarief wetgeving gaf, oil die van roekeloos. Ik ben overtuigd, dat het Nederlandsche volk bij! de uit spraak van de stembus die qualificatie zou toepassen op de jplapnen van "den heer Van Nierop en diens vrienden." LEIDEN, 19 Juni. Onze kansen. iWij lezen in de (A. R.) „Rotterdam mer" onder het opschrift „Leiden" Viel niet tegen. Het scheelde maar bitter weinig of Mr. Briët werd bij eerste stemming ge kozen. «Een mooi stemmen-cijfer kreeg hij. Briët 3234, tegen Prof. Heeres 2689. (Waarlijk hier is alle hoop, dat wij winnen. i Leidenaars, we zleni op u. Als gij ons in den steek laat, dan zijn we bitter teleurgesteld. Dat kan tochi niet zijn, niet waar? Wij hopen en wij vertrouwen op Lei den. Bouw- en Woningtoezicht. II. I Aan het verslag ontleenen we nog 't volgende Won&ngstfajtis'tiek1. Er had ee. vermeerdering plaats door bouwen of herbouwen van 98 perceelen, eene ve¥ mindering door slooping van 71 jiercee- len, heeft alzoo eene vermeerdering van 27 perceelen. fcDe in jjgt verslag ove^ 1911 genoemde Woningtelling werd <ïi. jaar Voltooid. Dje res,ult]ajten van dit syste matisch woningonderZoëk zijn in een aan tal tabellen vastgelegd. Er waren in November 1911 totaal 10530 huurwoningen, waarvan 665 met één vertrek, 2106 met twee, 3400 met drie, 1945 met vier, 2414 met meer dan vier vertrekken. Daarbij waren 46 woningen met een weekhuur van f 0.50 en minder; '591 van f 0.51—f 1.00, 487 van f 1.01f 1.25, 1043 van f 1.26—f 1.50, 1175 van f 1.51 —1.75, 1619 van f 1.76—f2.00, 1021 van f 2.26—f 2.50, 912 van f 2.51—f 3,00, 336 van f3.01—f3.50, 324 van f3.51— f4.00, 146 van f4.01—f4.50, 231 van f 4.51—f 5.00. Er waren 1778 woningen, die door de eigenaren bewoond werden. Hieiyan wa ren er 9 met één vertrek, 49 met twee£ 214 met drie, 235 met'vier en 1271 met meer dan vier vertrekken. Er waren 420 stichtingwoningen, waa% van 182 met één, 212 fret twee, 18 met drie, 3 met vier en '5 met meer dan via vertrekken. Ongevallen. Door bouwvalligheid is op 14 Maart het'dak en een gedeelte' topgevel van een pakhuis ingestort. Door stormweer is een zinken schoor steenpijp, een gedeelte dakvlak afge waaid en een gedeelte van 2 bouwmuretu ingestort. In den nacht van 26 op 27 Augustus werd van een in aanbouw zijnd blok huizen een gedeelte muur weggeslagen een schutting voor een in aanbouw zijno. perceel woei om en van een perceel werd h,et pannedak met latten afgerukt. Door stormweer op 11 November zijn van een in aanbouw zijhd blok huizen de dakvlakken afgewaaid en eenige bouwmuren gedeeltelijk ingestort. Persoonlijke ongeluldcen kwamen niet voor. Onhewoonbaar verklaarde woningen. Naar aanleiding van een ingekomen rap port aan Bi. en W. van de Gezondheids commissie over den toestand van eenige woningen in het hof van zessen, werd door het Bouw- en Woningtoezicht een onderzoek ingesteld en daar de toestand geheel overeenkomstig de mededeeling van de Gezondheids-Commissie werd b* vonden, werden, op voorstel van Bi. en W. de perceelen Hof van Zessen Nrs. 5 ,6, 7, 8, 9 en 10 bijt Raadsbesluit van van den 19en December 1912 onbewoon baar verklaard. Overbevolking. De enkele gecon stateerde gevallen van overbevolking werden op de reeds in vorige verslagen omschreven wijze behandeld en steedfc werd langs minnelijken weg getracht ver betering in den toestand te krijgen. Steeds moet hiermede met géd|UId en tact worden opgetreden met het oog op den zeer beperkten woningvoorraad en bijkomende, reeds vroeger genoQmd'e, omstandigheden der bewoners, bv. huur schuld. Het mocht evenwel nog steed9 gelukken verbetering in die gevallen van overbevolking te brengen. De kapitein voor speciale diensten H. WJjnaendts, van het 4e reg. infanterie, is benoemd tot adjudant van de 4de infanterie-brigade alhier.. De tot majoor bij de 2e infanterie brigade benoemden kapitein-adjudant P. E, Pfeiffer, van, de 4e infanterie-brigade, komt voorloopiig te 's Hertogenbosch in garnizoen, .Het voornemen bij den Minister van Oorlog bestaat om "bij' de op 1 Juni jl. opgerichte depot-compagnieën der regi menten infanterie elk 'twee sergeanten majoor-administrateur in 'te deelen, die in aanmerking komen voor benoeming tot adjudant-onderofficier, ten einde te zijner tijd een of beiden dier onderoffi cieren bij die compagnieën tot adjudant- onderofficier aan te stellen. IGOUDA. Met Stct. nó. 41 worden verzonden afdrukken van de statuten der vereeniging Liefdewerk voor Kinderbe scherming alhier, KATWIJK AAN ZEE. Voor devisah, hier Dinsdag ,aangevoerd, besteedde men de volgende prijzentong 1035 ct. per stuk-schol f 4 en schar f 2.75 per mand. I NOORDWÏIJK. De gedenkdag yan den slag bij Waterloo, llS Juni, heeft in dit jubeljaar een bijzondere beteekenis. Ter viering van dien gedenkdag gaf de heer Joh, Kres gisteravond in de Ned. Herv. kerk te Noordwijk-binnen een orgelbe speling, die door een vrij talrijk gehoor werd bijgewoond. Behalve nationale en oud*-Nedèrlandsche volksliederen en com posities, die het grootste gedeelte van het programma vulden, gaf de heer Kres ook een tweetal eigen composities ten beste, waarvan voorat „Klokkenspel" een hoog denkbeeld gaf van de groote vaar digheid van den organist. 'Het hoofd nummer van het nrogramma was „Die Slacht von Waterloo", door J„ W,. Wilms, componist van het Wien Neerlands Bloed. Deze piano-solo* werd door den heer Kres bewerkt voor het orgel In deze machtige compositie kwamen vooral uit 'de voor treffelijkheid van het orgel en de groote muzikaliteit van den organist. Ademloos luisterde het aandachtige publiek naar de heerlijke tonen, Öie langs de hooge ge welven rolden, duidelijk tooverde ons de expressieve muziek het verloop van den slag en de algemeene vreugde bij de overwinning voor den geest. De heer Kres heeft den aanwezigen eenige oogenblikken van waar kunst genot verschaft. ROELOEARENDiSiVEEN. Aan de tra ditie getrouw, had het bestuur der wiel rijdersvereniging „Het 'Stalen Ros" al- hier^ met het oog op het bekend worden van den uitslag der verkiezingen, een uitgebreiden dienst ineengezet, teneinde den met spanning verwacht wordenden uitslag der Tweede Kamerverkiezing zoo spoedig mogelijk bekend te maken. Wat deze vereeniging zich voorneemt te 'doen, doet ze en doet het goed. Teneinde den uitslag van ons eigen district zoo gauw mogelijk te vernemen, waren naar al de stembureaux van "het district Haarlemmermeer leden der ver eeniging vertrokken tot opnemiinjTvan het stemmentaL Dat de leden voor niets te rugdeinzen, moge het vre.eselijke weder van eergistermiddag bevestigen. Druipnat doorweekt van den. regen kwamen enkele leden binnen en spoedig was hiet bekend, dat het aftredende lid, de heer V. Wjchen, met een schitterende meerderheid was herkozen, zoödat de profetie van den candidaat van het Vrije Veld, om, zooals hij snoevend had verzekerd, het 51ste concentratielid te zijn, een onherstelbare knak kreeg. Hoogmoed komt voor den val. Behalve deze estafettendienst was er verder een reuzenplakbord tegenover het raadhuis opgericht, waarop alle candi- daten der 100 districten stonden vermeld. Daarnaast was een inrichting van glas in hout gevat, waarop successievelijk de cijfers verschenen. jEr was 'n electrische installatie aan gebracht van 100 kaarsen sterkte, die de cijfers op grooten afstand duidelijk deed zien. Eindelijk was door het be stuur een sneldienst ingericht, die haar punt van uitgang had te Leiden aan het gebouw van den R. K. Volksbond, waar de Leidsche Courant voor deze gelegen heid geïnstalleerd was en waar zicli de secretaris onzer jjiesvereeniging T>evond om den uitslag achtereenvolgens aan de I renboden mede £e tieelem Dank zjj! deze 1 maatregelen, hadden we onze berichten 1 niet veei later dan in tie centra van het verkeer,. f Na het bekend worden van den uit- I slag van ons district trok de fanfare Liefde I voor Harmonie met o'ntplooid vaandel door ons d'orp, teneinde een serenade te brengen aan onzen afgevaardigde. Andere fanfaren uit Rijlpwetering enz. kwamen opdagen en speelden voor het huis van j ons Kamerlid, alwaar zich inmiddels de geestelijkheid, notabelen, bestuursleden der Kiesvereeniging Alkemade en van de A. R. Kiesvereeniging hadden vereenigd om den' gekozene te complimenteeren. Een groote menigte stroomde van heinde en ver toe en gaf een oijgekende leven digheid op het terrein, 'dat kwistig met vlaggen was versierd door de vereeni ging Wilhelmina. Regelmatig als een uur werk kwamen de berichten binnen en circa 12 uur de laatste mededeeling, zoo dat toen de volledige stand kon worden overzien, dien wij dolgraag anders had den verwacht. Een woord van welgem eenden dank en lof aan allen vo- r deze grootsche organisatie vinde hier haar plaats. VOORSCHOTEN. DeVrijzinnige Kies vereeniging heeft met overgroote meer derheid besloten de aftredende raads leden over te nemen, en wel de heeren G. H. Schmal, J. Mol van Charante en J. M. van Kempen. Zondagavond zaf cfe R. K. kiesver eeniging aHiier vergaderen, 's avonds na het Lof. Aan de orde is: Candticfaatstelling voor den gemeenteraad. lagezonden Mededeeiinijen a 30 cents per regel. Wijnhandelaren - Hofleveranciers Kantoor: Burgsteeg tot 'savonds 8 uur geopend. (3) Gemeenteraad van Alkemade. 1 Vergadering van hedenmorgen Voorzitter de heer F. H. van Wicbieny burgemeester. Aanwezig 7 leden, afwe zig de heeren Bonda, Los, Kokshioorn en Strijk. De notulen worden geleZen en goed gekeurd. 1. De Voorzitter deelt mede: a. dat de openbjare verpachting van gras langs de wegen heeft opgebracht f 305, van het jach.trecht f 5. Op de be grooting was f500 daarvoor uitgetrok ken. b. dat Ged. Staten hebben goedfge- keurd 't raadsbesluit tot vaststelling van kohier schoolgeld, en tot vaststelling van af en overschrijvingen. c. dat bij beschikking van kien minister van Binnenlandsche Zaken de rijksbijdra ge voor het herbalingson dervvijs over 1012 is f70.80. Voor kennisgeving aangenomen. d. dat is ingekomen een schrijven van de Eerste Ned. Arbeidscontract- en Ziek teverzekering, houdende, verzoek de risi co's voortkomende uit het arbeidscon tract van de gemeente over te nehïen. Wordt verzonden naar B. en W. ter fine van advies. e. dat is ingekomen een schrijven van brugwachter Weenink te Rijp wetering, waarin deze dank brengt voor het raads besluit, inzake den aanleg van electrisch licht in zijn ambtswoning. Hij vraagt ech ter nog een derde lamp. De Voorzit ter zegt, dat alsnog over de kosten zal onderzocht worden. De h|eer Straat hof stelt voor, voor iedere lamp f 10 te bestemmen tot een maximum van drie lampen. De heer De Jong wil geen vast bedrag vast stellen, maar aan Bi. en Wi. over laten, het aantal lampen aan te brengen, dat zlij goed' vinden. De Voorzitter steunt dit voorstel, het welk door den heer Straathof weer be streden wordt. Het voorstel-Straathof om een maximum van f 30 toe te staan wordt zonder stemming goedgekeurd. f. dat Bi. en W. den Raad aanbieden' het verslag bedoeld in art. 52 der wo ningwet. Voor kennisgeving aangenomen. g. dat de creditrice der gemeente mej. Reuvens bij notarieele akte de twee obli gaties, die Zij h'eeft ten laste der gieJJ meente en welke groot Zijn resp. 'f 5400 en f 3500, heeft overgedragen aan h,aar broeder dr. C. L. Reuveiis te Oosten- beek. Voor kennisgeving aangenomen. h'. dat is ingekomen een schrijven van den inspecteur der posterijen en telegra fie inzake het hplptelefoon- en telegraaf kantoor te Oudewetering. Naar aanlei ding van dit schrijven h(ad' dë V o o r- zitter een onderhoud met dezen in specteur, waarbij werd overeengekomen !den Raad voor te stellen het hulptelefoon en telegraafkantoor te vestigen in, de woning van den brievengaarder Van Heek, en voor de openstelling het zeven- uurstype aan te nemen. De uren van openstelling zouden dan zijn van 9 tot 1, van 2 tot half 4 en van 6 tot hSvlf acht. De kosten zouden voor de ge meente bedragen f150 per jaar. De kos ten voor den bouw der spreekcel zouden f50 bedragen. De „heer Straathof kan niet begrijpen, dat de behoefte aan i dit hulpkantoor zoo groot is. De Voor zitter zegt, dat er van verschillende zij den op is aangedrongen en als het la ter blijkt geen opgang te diaken, kan het weer worden opgeheven. Na eenige be sprekingen wordt besloten de bovenge noemde plannen goed te keuren. De heer D, e Jojng vraagt of ook' in Roelof'- arendsveen niet Zulk een kantoor kan worden opgericht. De Voorzitter zegt, dat dit nog eens moet ondferzooht worden. 2. Vaststelling van de instructie van den gemeentesecretaris, zooals die in de vorige vergadering is opgemaakt. De heer Straathof merkt op, dat dé bepaling dat de gemeentesecretaris eiken werkdag op bepaalde uren aanwezig moet zijn voor den Voorzitter, die bur gemeester en secretaris en Kamerlid is, moeilijk te onderhouden zal zijn. Spr. had bv. liever gezien, dat de secretaris! eiken Maandag van 9 tot 12 te spreken zou zijn. De Voorzitter wijst erop, dat het van algemeene bekendheid is, dat de burgemeester van Aikemade heel de week door altijd te spreken is, als hij in de gemeente is, De heer Straat hof merkt op, dat er zoo dikwijls ge klaagd wordt, dat de burgemeester niet op een bepaald uur te spreken is. De Voorzitter vindt het dan vreemd, dat bij hem nooit dergelijke klachten zijn in gekomen^ De heer Straathof ver klaart niet te begrijpen, waar dergelijke instructie in deZe gemeente, waar de ambten van burgemeester en secretaris in één persoon vereenigd zijn, voor noodig is. De V.o o rzi/tt e r merkt op, dat men zich die twee functies geschjeiden moet denken. De heer Str.aatfoof pleit voor uitstel der instructie. De Voorzitter wijst erop, dat men altijd nog voorstel len 'tot wijziging kan indienen. Spr. be looft nu b'ekend te zullen maken,, dat de burgemeester in den regel 's Maan dags voormiddags te spreken is. De heer Straathof vindt ook het in de instructie genoemde verlof van vier weken te veel. De Voorzitter pleit hiertegen. De heer Straathof vindt twee weken verlof genoeg. Het voorstel-Straathof om in art. 8 te zetten een „verlof van minstens twee weken" wordt aangenomen met 3 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren v. d. Geest, Broekhuijzen en v. Rijzen. De Voorzitter belooft verder in de courant mede te zullen deelen, dat hij eiken (Maandagmorgen 'te (spreken zal 'zijn De gewijzigde verordening wordt ver der zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. 3. Schoolbouw te Kaag. Hieromtrent was de vorige vergadering reeds een be stek .met teekening ter tafel gekomen. Het groote bezwaar is echter, zegt de Voorzitter de oude woning zoodanig te verbouwen, dat ze bruikbaar werd voor den onderwijzer. Het rapport van den opzichter en den heer Strijk als deskun dig raadslid adviseert om die woning niet te verbouwen, maar ze met een .stukje grond te verkoopen en ook de ou de school, te verkoopen en daartegenover een nieuwe onderwijzerswoning te bou wen. De gemeente zou dan voor eene meerdere uitgave staan van'f 800. Door die betrekkelijk niet hooge meerdere uit gaven meenen de heeren opzichter en Strijk dat het belang der gemeente be ter gediend wordt LB. en-Wi zijn van dezelfde meening en adviseeren derhalve den Raad overeenkomstig dit rapport te besluiten. De heer Straa th of vindt het vreemd dat het rapport verschilt met het vorige. Hij zou ook eerst niet willen gaan bouwen en dan pas de oude gebou wen gaan verkoopen. De Voorzitter zegt zeker te gelooven, dat, als eenmaal hét nieuwe huis gebouwd is, het oude Veel meer waard zal zijn. Spr. betoogt verder, dat de Raad goed zal doen om1 te besluiten overeenkomstig het advies van B. en Wl, die met de deskundigen de zaak van alle kanten bekeken hebben. Het voorstel-Straathof om nu nog niet te besluiten tot den bouw der woning, doch deze op te schorten, maar eerst het oude huis met het land publiek te ver koopen en naar aanleiding van dien uit- 'slag pas te besluiten of al of niet tot „den bouw eener nieuwe woning over te gaan Wordt nader bestreden door den Voor- zit te r, en wijl het niet voldoende on dersteund werd, ingetrokken. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen •piet 6 stemmen. De heer Straathof ont hield zich van stemming. De Voorzitter deed verder nog eenige mededeelingen Over het kasgeld. B. en Wl worden voorloopig 'gemachtigd een leening voor het tekort aan kasgeld aan te gaan. De overige punten der agenda worden aangehouden tot de volgende vergade ring, welke voorloopig gesteld is op de volgende week Woensdag. Op een vraag van den heer Straat hof deelt de Voorzitter mede, dat het percentage van den Hoofd, omslag dit jaar zal gebracht moeten worden op 2.25.

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2