Gemengd Nieuws. HERMAN F. A.DAMEN Zn. Wijnhandelaren Hofleveranciers aan van den invloed» welke de vereeni ging heeft op de bedienden. Vroeger interesseerden zich daar de bedienoen voor niets, voor geen enkele sociale of politieke kwestie. Dat is nu^geheel anders geworden. Nog enkele andere strevingen van den bond bracht spr. onder de aan dacht zijner hoorders, zooa.s het streven naar vacarrtiedagen (ook hierin heeft de bond reeds met succes gewerkt)die ver betering in de salarissen en in den ar beidstijd der kantoorbedienden (hierin zal buiten de organisatie nooit verbetering komen). Wat de arbeiders nu hebben verkregen spr. herinnerde aan "ue behandeling van 'de invaliditeitswet hebben zij te danken aan de organisatie. Verschillende redelijke eischen van de bedienden bracht spr. onder de aandacht Er staan er twintig op het program van actie, maar aan geen van die allen zal worden, voldaan, als de bedienden zich niet organiseeren. Eén van die eischen werkte spr. nader uit, nli. gelijke salarieering van manne lijke en vrouwelijke bedienden. Dat is een rechtvaardige eiscb. Arbeid van ge lijke praestotie moet gelijk gesalarieerd werden. Zoolang aan dien eisch niet is voldaan, zal er bestaan een onrecht vaardige concurrentie tusschen manne lijke en vrouwelijke bedienden. Maar die eisch zal alleen in vervulling gaan, als de laatsten zich organiseeren. Zij zullen dat echter niet doen, als de mannen haar niet voorgaan. Een krachtige opwekking gaf spr. tot solidair optreden van handels-, kantoor- en winkelbedienden. Hun. belangen Iloo- pen zoo dikijls parallel. De roode bond geeft ons het voorbeeld van zulk een solidair optreden. Spr, toonde vervolgens aan uit ver schillende uitspraken van de voormannen der neutrale bonden, dat neutrale organi saties niet bestaan. En al sou er een neutrale organisatie bestaan, dan, is zij nog nieh voor ons. 'De neutraliteit kweekt karakterloosheid. Onze eigen rede zegt ons reeds, dat neutraliteit <uit den booze Is. Maar bovendien wordt de neutraliteit nog veroordeelt door het kerkelijk gezag. De socialistische bond is niets voor ons, want ze staat op het standpunt van den klassenstrijd, en wij voeren slechts een belangen-strijd. De neutrale bond is niets voor ons dus ons vereenigd in een Roomsch-Katho'deken Bond! Met een enthousiaste opwekking om zich bij den bond aan te sluiten, om er propaganda voor te maken, sloot spr. zijn duidelijke, principieek rede. Nadat de voorzitter zijn dank had ge bracht aan den spreker, was er gelegen heid zich als iliidi aan te melden. Zes nieuwe leden gaven zich op. Zonder hoofdelijke stemming werd ver volgens besloten, dat de vereeniging zich zou aansluiten bij de K. S. A. Met een krachtig en kernachtig opwek kingswoord van den voorzitter werd deze goedbezochte vergadering gesloten, St. Gerardus Majella. In het Gebouw der St. Jozef gezellen- vereeniging hield het Kleermakersgilde „St. Gerardus Majella" Zondag een pro- pagandavergadering, welke door den voorzitter, den heer H. B. J. Wijtenburg, werd geopend met een welkom aan al len, bijzonder aan den heer Derksen, die bereid bevonden werd te spreken over de vraag: „Waarom vereenigd?" en aan den vertegenwoordiger van den R. KJ Volksbond. Het doel dezer vergadering, zegt spr. verder is ook meer samenwer king te krijgen met de St. Jozefsgezel- lenvereeniging, een en ander naar aan leiding van het bekende fusiebesluit. Daarna verkreeg het woord de heer A. Th. B. Derksen, uit Amsterdam, die begon met zijn 'vreugde te uiten over het feit dat de -fusie tusschen Volks bond en Jozefegezelienvereeniging tot stand was gekomen. Nu is het volgens ons wetboek, de Rerum Novarum, de plicht van eiken R. K. Kleermaker lid ie worden van St. Gerardus Majella. Spr. zette verder uiteen de noodzakelijkheid van principiëëele vakorganisatie. Na aan getoond te hebben, dat de moderne, de onafhankelijke en de neutrale vakorgani satie voor den katholiek uit den booze zijn, betoogde spr., dat de .katholiek te bouwen heeft op de christelijke naas tenliefde en de christelijke rechtvaardig heid. En paboon èn werkman hebben rechten en plichter Juist omdat wij op dezen katholieken grordslag bouwen, worden door de tegenstanders de schou ders tegenoer ons opgehaald. Spr. toont met enkele sprekende voorbeelden aan, hoeveel onzin er uitgekraamd wordt door de modern georgatiiseerden over het algemeen kiesrecht. Met uitspraken gedaan door de sociaal-diemocraten van der Groes, Troelstra e. a. bewees spr. hoe de leden van de moderne organisaties, waaronder helaas ook nog katholieken zijn, bedrogen worden. Er wordt een valsch sluw spel gespeJd als die mo dernen bewereneen ieder kan bij ons lid worden. Over de onafhankelijke vak organisatie wil spr. niet veel zeggen, omdat ze evenals een koestaart naar bee neden groeit. Ze wordt geleid door re volutionairen, door anarchisten. Ook dit staafde spr. met uitspraken. Wanneer die onafhankelijke!! beweren, dat ze de arbeiders willen vereenigen ongeacht nun politieke -en godsdienstige mee- ningsverschiilen, zeggen ze iets, wat een voudig idioot is. En ook de neutrale organisatie is onhoudbaar. Ze staat op het standpunt van den klassenstrijd. Uit dat alles blijkt dat ieder katho liek thuis behoort in di-\e organisatie, welke staat op katholieken .grondslag, welke de overtuiging heeft dat èn pa troon èn arbeider rechten en pllichten hebben. Spr. bespreekt vervolgens in 't kort de toestanden in het kleermakersbedrijf. Het is jammer, dat de organisatie het nog niet zoov;er heeft gebracht, dat die -toestanden wat rooskleuriger zijn. Er zijn toestanden, die er op wij'zen, dat verbetering van loon, verkorting van den arbeidsduur e. d. nog zeer wenschelijk zijn. Die verbeteringen krijgt men maar niet zoo gemakkelijk; de pa troons zijn veejal niet zoo philantropisch Aangelegd dat ze uit efgen beweging tot die verbeteringen overgaan. Blijkt daaruit niet de noodzaak der organisa tie Spr. wijst op verschillende loonbe- wegingen uit den jaatsten tijd en op het „monsterverbond" der sigarenma- kerspatroons, die zooyele arbeiders op straat zetten. In Amsterdam zijn 900 kleermakers georganiseerd, waarvan 180 in de katholieke vereeniging. Daar is een Lo no beweging op touw gezet en uit de houding der patroons blijkt dat een hechte vakorganisatie dringend noodza kelijk is. Het voorbeeld der Amsterdam- sche georganiseerde kleermakers moe ten de Leidsche vakbroeders navolgen. Spr. wijst nog op het enorm succes der Amsterdamsche diamantbewerkersdie voordeel en werden niet behaald met veel praten maar met schouder aan schouder te gaan staan. Die menscben, die ook een werkdag vlan 16 en 18 uur hebben gekend, hebben thans een nor malen arbeidsdag en verdienen twee driemaal zooveel als gij. Maar zij hebben c :k wat overgehad voor hun organisatie 1 De katholieke diamantbewerkers betalen f0.75 tot f 1.50 contributiel Vakgenoo- ten, roepit spr. uit, beseft todh dat wafll ue diamantbewerkers gekund hebbest, ook gij dat kuntp als gc maar allen u aan sluit in uw vakorganisatie. De voordee- len, welké indertijd in Den Haag door de kleermakers werden behaald, vormen een bewijs te meer, dat vjoor de kleer makersorganisaties ook nog wel iets te doen is Zonder de vakorganisatie zal dte toestand nimmer verbeteren. Daarom wordt allen lid, haalt alle ongeorgani seerden in den bond, en ook voor u zul len betere tijden aanbreken. (Applaus.) De Voorzitter spxak ^en dankwoord en wees erop, dat door groote zaken in Leiden loon en betaald worden waar over men de handen ineenslaat. De cou peurs vormen hier een sterke organisa tie en als ze loonsverhooging vragen krijgen ze die. Spr. herinnert er nog aan, wat gebeurd is bij de aanbesteding yan de kleeding van het politiecorps. De vakorganisatie heeft een snijcursus ..op gericht; de jonge vakbroeders moeten daarvan gebruik maken. Spri besluit met een opwekking om lid te worden van de vakorganisatie. De heer Hensing, vice-president van den Ned. R. K. Volksbond af<L Leiden wijst nog op de fusie welke tusschen Volksbond en Jozefgezellen tot §tand kwam. Jl. Donderdag heeft spr. een conferentie bijgewoond waarop aanwe zig waren de Weleerw. Heer v. d. Laar en eenige Leden van de Jozefsgezellen. Spr. uit met een variatie op de woor den van kapelaan v. d. Laar den wensch Moge de totstandkoming van de fusie leiden tot een krachtige, bloeiende or ganisatie ook van de Leidsche kleer makers. De voorzitter dringt aan opi steun voor een ziek lidi van de afd. Breda. (Een collecte bracht f 1.93 op') De heer Warmerdam, secretaris, spoort de aanwezige niet-leden aan tot toetreding tot den bond en bespreekt kortelings den coöperatieven inkoop, welke voor velen goede, voordeelen kan afwerpen. Wordt lid besloot spr.' in Uw eigen belang en in het belang van uw huisgezin. Na een dankwoord 'yan den voorzitter werd de vergadering met den christe- lijken groet gesloten. Er traden toe 6 nieuwe leden en ,2 aspirant-leden. R.K. Grafische Bood. De afd. Leiden van den R. K. Typo grafenbond hield gistermiddag haar alige- meene jaarvergadering in een zeer 'hoog gelegen ilokaliiteit van het Volksbond- gebouw. i j Nadat de vergadering m.et gebed, ge volgd door een hartelijk woord van welk kom, was geopend, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en on veranderd goedgekeurd. De secretaris deed vervolgens verslag van het verhandelde op de gecombineerde Volksbondbestuursvergadering, waarin de overeenkomst met dé St. JozefsgezeHen^ vereeniging tot stand is gekomen. De voorzitter deelt mede, dat er vijf nieuwe leden sinds de vorige vergade ring zijn toegetreden. Hierna brengt de secretaris zijn jaar verslag uit, waaruit o.in. blijkt, dat die vereeniging thans 45 leden telt; dat de actie van hét loonoomité reeds ^oede gevolgen had en dat er nogal te klagen valt over het Vergaderingbezoek derledien. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten bedroe gen f 75,13, cfe uitgaven f29,99, zoodat er een batig saldo is van f45,14. De werkloozenkas houdt thans in f 141,831/2 en heeft in het afge'.oopen jaar nieto uitgekeerd; de overlijdenskas f 13,25; kle bonöskas f 184,10. Na het uitbrengen van zijn verslag deelt de penningmeester mede, dat ver schillende redenen hem nopen ontslag te nemen. Uit de vergadering gaan echter scemmen op om hem te verzoeken zijn functie te blijven waarnemen tot de neriodieke verkiezing; -deze echter vindt het beter nu, bij het einde van heflbloek- jaar, af te treden. Zoo spoedig mogelijk zal ter voorziening in 'deze "vacature een verplichte vergadering worden .uitge schreven. Over de actie van het looncomité deelt hierna de voorzitter mede, dat op Kopper maandag de nieuwe regeling in werking is gegaan bij de drukkersfirma's BatteLjee en Terpstra, Mulder, IJdo, Futura, Groen, Buurman, Becherer, Taconis en v. d. Linden; toezegging is gedaan door de firma's v. Brussel.i Theonville, de Bink, Hermandad en Schut (de laatste is in middels toegetreden). Niet in de regeling wilden treden de firma's Sijthoff, BirillJ, Trap en v. Nifterik. "Het gevolg iss dat, waar vroeger een groote neiging bestond om bij belde eerstgenoemde groote fir ma's werk te zoeken, deze neiging nu ver dwenen is en het personeel zich meer bij de organisatie gaat aansluiten, 'Het zal dus niet lang duren, of deze firma's moe ten eveneens aan de eischen. toegeven. Bij de firma v. Nifterik stuit de a cue af op den onwil van het personeel, dat zich zelfs laat welgevallen, dat de firma het onbekwaamheid verwijt. Nog wordt o.m. medegedeeld, dat de uitvoering ten voordeele van h 4 iuberm- losefonds voor de vereeniging naded van f10 heeft veroorzaakt. Bij de beantwoording van "*en vraag over het Loon bileek, dat de fi>. na's IJdo en Groen zelfs verder dan dc eischen waren gegaan. Nog maakte een lid aanmerking op de actie van het looncomité, waartegen de voorzitter dat comité afdoend verdedigt. Een der leden is werkloos geworden, dodh Is nog niet lang -genoeg ind om uitkeering te krijgentoch meent het be stuur, dat het verstrekken van een toe lage billijk is, H,et zal aan het hoofd1- bestuur verzoeken in deze eenige con cessie te doen, en daarna eigen houding te bepalen. Tevens zal getracht worden een plaats voor den werklooze te vinden. Het bestuur heeft bij loting bepaald, dat de heer 'v. d. Staak als afgevaardigde van de afdee'ing naar het 25-jarig Volks- bondsfeest te Amsterdam zal gaan, waar voor f2.50 wordt uitgetrokken. De heer Kriek heeft verzocht als be stuurslid der jongensafdeeliiig te mogen aftreden, om een ander Lid, dat zou moe ten aftreden, in stoat te stellen bestuurs lid te 'blijven. Nadat de heer Kriek toe gezegd heeft toch zijn steun aan de jon- gensafdeeling te blijven schenken, wordt het met acclamatie goedgekeurd. Bij de rondvraag wordt nog verzocht om door huisbezoek leden van den A. Nu T. B. voor den R. K. Grafischen Bond te winnen. Men geeft zijn afkeuring te kennen over de stilzwijgende overeen komst, die met den A. N. T. >B. be staat. Evenals in Den Haag moet men zich daaraan niet storen en propaganda voor de R. K. vereeniging maken. Hierna wordt de vergadering met ge bed gestoten. Rechtzaken. Fietsdiefstal. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht een jongeman uit L i s s e ven-( dacht van het volgende misdrijf. Hij had' van een rijwielhandelaar in de pilaatsi zijner inwoning een fiets op afbetaling gekocht. Ongeveer f4 Ijiad hij betaald toen hem de. moed begon te ontbreken nog langer elke week een daalder te of feren. Toen de handelaar eens ging hoe ren hoe het met zij^ geld en met zijn fiets stond, vernam hij dat zijn karretje verkocht was voor f 6.50. Voor dezen diefstal had hij zich te verantwoorden. De beklaagde beweerde dat hij dé fiets had gekocht, maar de president brachjt hem aan het verstand, dat als men J 4 van de f 18 heeft betaald, het rijwiel nog zijn eigendom niet is. Eisch één week gev.straf of eene flin ke geldboete. Kunst en Wetenschappen. Muzikaal auteursrecht. Het bestuur van het Genootschap van Nederlaiidsche Componisten waarschuwt de besturen van Muziekverenigingen in Nederland en andere belanghebbenden naar aanleiding van het optreden door vertegenwoordigers der „Société des au teurs, compositeurs et éditeurs de musi- que", dat er op het oogenblik in Ne derland geen internationaal bureau voor muzikaal auteursrecht bestaat. De agen ten vertegenwoordigen alleen de Fran- sche vereeniging; hebben dus geen be schikking over het Nederlandscbe, Duit- sche enz. repertoire. Aangeraden wordt daarom voorloojpig geen contracten te sluiten met buiten- landséhe vertegenwoordigers. Hét Gé-, nootschap heeft de taak op zich genomen het internationale vraagstuk op 'te los sen en wil zorgen dat het verleenen van het uitvoeringsredht in handen komt van één centrale vereeniging. Sport. Kampioenswedstrijden-korfbal. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland worden gehouden op 9 Maart en 6 April. Op eerstgenoemden datum spélen Vitesse (L.) en EX-V. D. te Leiden, op 6 April Je Amsterdam. Zoo beide ploegen elk eenmaal winnen, Iwaar ol. i. iVeel kans opi is, dan befslist niet het do el gemiddelde, doch wordt opi on zijdig terrein een beslissingswedstrijd 'gespeeld. „N. R. Ct." Luchtvaart. De vlucht over de Zuidei^Zee van Enk huizen naar Stavoren door den vlieger Henri Bakker, gaat, naar de „N. R. Ct." meldt, niet door. Leger en Vloot. Daggeld b!j inlijving. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat wanneer het daggeld, waaropi een ingelijfde bij de militie, opi den dag van inlijving bij het Korps, recht heeft hem niet door den burgemeester zijner woonplaats is uitbetaald, die ingelijfde aan den Commandant der Compagnie waarbij hij is ingedeeld, kan verzoeken dat daggeld bij het Korpis te ontvangen. De Compagnie-Commandant is 'dan .ge rechtigd hem jfat daggeld uit te ,bet- talen. Bij het stoeien. Een paar kna pen te Winterswijk waren aan het stoeien Een van hen gaf den 1 O-jarigen Weijen- borg met de klomp aan de voeten een zoodanige schop tegen den buik, dat dje kleine ineenzakte. Men vreest voor buik- yliesontsteking. Hij is terstond naar het ziekenhuis te Arnhiem overgebracht. Men vreest echter voor Eet behoud van zijn leven. Branden. Zaterdagochtend half- Zes is er brand ontstaan in de woning van den timmerman en aannemer H. H. Koers B.z. In de korn yan het dorp) Wieb den. Verzekering dekt de ®chadle. - Zaterdagmorgen is te Zaandam brand uitgebroken in de fabriek ter ver werking van houtafval, toebeh,oorendé aan den heer T. Bon. Die brand werd Voorafgegaan door een ontploffing, zoo dat yerondersteld wordt, dat er £en mo len is gesprongen. Wlijl alle deelen brandvrij van eikaar gescheiden waren, machinekamer, ketelhuis en magazijnen behouden. De verzekering loopt op Jheurspolis. Verdronken. Donderdag is het 6-jarig zoontje van L. P. V., te Schiedam, spelende te water geraakt. Spoedig toegeschoten hulp mocht het niet gelukken het jongetje te redden eo de snelle stroom voerde het kind weg. Hoewel men direct met dreggen is be gonnen, was liet kind gisterenmiddag nog niet (gevonden. Door een auto aangereden. Omstreeks halfacht gisteravond werd op den Willemsparkveg te Amsterdam een man, die een handkar voortduwde^ door een auto aangereden, doordat hij juist bij 't tweedé rondpoint met de kar een draai wilde maken. De auto botste tegen de kar, waarbij de man érnstig bekneld geraakte. In jbewusteloozen toestand werd hij in het huis van dr. Esser bin nengebracht. De verwondingen bleken1 echter niet van ernstigen aard Je zijn. Per rijwiel-brancard werd de gewon,de naar huis gebracht. D,e auto werd beschadigd. Merkwaardig. Als een mtefk- waardiig staaltje van een zuivere en nauwkeurige administratie moge het vol gende verhaal dienen, dat men aan de „Pr. Bode" op Java deed. Tien jaar geleden werd iemana, die met ieen Duitschen mailstoomer naar In- d'ië voer, tusschen Port Said en Aden een gouden horloge ontstolen. Alle po gingen om den dader te vinden, ble ven vruchteloos, het horloge bleef weg. Toen het na verloop van een half jaar nog niet terecht was gekomen, schreef de eigenaar het maar af. Eenige dagen geleden nu ontving de aéstijds bestolene, die thans te Ban- oen woont, een brief van den officier van Justitie te Bremen, waarin gemeld) wordt, 'dat het horloge hem in het jaar 1903 ontstolen, thans berust bij' de jus titie te Bremen en hij" er daar over kan beschikken. Na tien jaren krijgt de man zijn horloge terug. Een schitterend staal tje Van scheepsadtoinistratie, dat men na zoo'n langen tijd nog den eigenaar heeft "kunnen opduikelen. Een klein handschrift. 'Wei nigen zullen den Bulgaar Paikok even aarden in de kunst van klein schrijven. Op een briefkaart schreef hij de Bul- gaarsche Grondwet, twee gedichten van Kipling en de openingsreden welke in de verschillende Europeesche parlemen ten werden gehouden. Alles samen niet minder dan 12.000 woorden. Paikok deed over dit werk drie maanden, en arbeidde er dagelijks 9 uren aan. Op den neus van zijn koning zou hij de na men 'kunnen schrijven van alle Bulgaar- sche soldaten, die in den Balkanoorlog sneuvelden, toet een „In Memoriam er boven. Reu z en-h o t e 1. Het grootste ho tel ter wereld is het Mac-Alpinhotel„ naetuurlijk te New-York. Het heeft 36 verdiepingen, 1600 kamers" en 2500 bed den. L>e Grillroom biedt plaats aan 1000 de eetzaal 800 personen. De galafeest zaal op de 26e etage is op 1200 men scben berekend. De 6e etage is uitslui tend voor alleenreizende dames, de 22e voor alleenreizende heeren ingericht. De Ingezonden Mededeeiingen 30 cents per regel. Kantoor: Burgsteeg tot 'savonds 8 uur geopend. (3) hoofdeigenaar van het hotel is de broe der van president Taft. Hetéindevan een lang loven. In "Belem de Para in Zuid-Amerika vond voor korten tijd een 112-jarige vrouw een tragischen dood. Het oudje was trotsch op haar hoogen leeftijd, vroo- lijk len gezond. Al haar kinderen wareni djood, doch ze werd dc^ir haar nichten en neven vertroeteld. Deze kwamen haar vaak bezoeken, waarbij de oude vrouw hun de aardigste verhalen wist te doen over het leven der voorouders of Afri- kaansch-Indiaansche legenden. Bij" die gelegenheid bood zij haar bezoekers dan altijd (een eigen gebakken koekje aan. De laatste dag dat zij die wederom een gezelligen dag wilde bezorgen, nam zij in plaats van gewone suiker, suiker die als rattenvergif was geprepareerd, en dierhalve met arsenicum vermengd was. Daar iij zelf van te voren van d'e koekjes had jgeproefd, werd zij er door vergif tigd én stierf een smartelijken dood. Gld. Een heldendaad van een ma chinist. Gewoonlijk hoort men niet vaak Van heldendaden van machinisten of conducteurs. Wat merkt het publiek er [immers van, wanneer een machinist Zijn leven in gevaar brengt voor d'e vei ligheid van zijn trein? Het volgende toag idan zeker wel ato een heldendaacjt van een hoofdlconducteur worden aan vaard. De extra trein waarmede hij op dien 12en Fe'br. j.l. reed, was een ran geer afdeeling in de flank gereden. De machinist en de stoker konden zich nog juist door van den trein te springen, redfden, waarbij zij echter den stoom vergaten af te sluiten. Met een vaart van 40 K.M. snorde de trein toen in de richting Van het station Steele voort. De hoofdconducteur vatte toen het koene plan op, om op het dak der wagens te klimmen (en vervolgens naar den tender te loopen. De afstand tusschen den voor sten wagen en de locomotief was bijna 4 IMeter. Met een gevaarlijken sprong kwam hij in de kolen terecht en ver volgens bereikte hij d'e machine, waar hij nog" juist voor het binnenloopem van het station dén trein tot stilstand wis te brengen, alvorens een ernstig ongeluk had kunnen plaats grijpen. Gld. Afloop Verkoopingen. LEIDEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis aan den Burg alhier, op Zaterdeg l Maart 1913 ten overstaan van L. J. C. A. Gordon, Notaris alhier. Het woonhuis met tuintje alhier aan den Maredijk no. 50. In bod f 1925. Kooper de heer P. Keereweer q.q. voor f 2020. Het winkelhuis met tuintje naast het voorgaande per ceel no. 52.1n bod f 2300. Kooper de heer J. W. P. Licht q.q. Het woonhuis met tuin naast het voorgaande perceel no. 54, In bod f 3100. Kooper de heer J. J. Guldemond, en het woon huis met tuintje, naast het voorgaande perceel no. 56. In bod f 1825. Kooper de heer M. v. d. Poppe q.q. voor 1826. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: C. J. M. Steijger im. 25 j. en E. van Venetie jd. 31 j. C. van dèn Berg jm. 23 j. en J. M. de Gunst jd. 24 j. G. van Strater jm. 22 j. en L. E. Berenfinger jd. 19 j. D. Kruit w. 33 j. en P. Molenaar w. 41 j. N. Hensen m. 32 j. en A.M. Kuijpers w. 37 j. D. J. M. de Hondt w. 62 j. en M. E. Hendrikse wed. 41 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Dirkje, d. van D. Schutte en C. van der Stelt. Cor nelia Geertruida Anna; d. van J. P. Luijben en T. A. Zeestraten, Leonardus Wilhelmus, z. van S. Thuis en G. van Es. Johannes Petrus Gijsbertus, z. van J. Konst en A. M. van Eg- mond. Albert Adrianus, z. van J. van Zei- deren en G. A. Zwijnenburg. TER AAR. Geboren: Liena, d. van P. Pols en A.-van Vliet. Willemijntje, d. van C. W. F. Vrolik en W. C. van Groen. Jo hannes, z. van J. Servaas en L. Oudenaarden. Overleden: Johannes Mank, 51 j., echtg. van Maria Dobben. UITHOORN. Geboren: Anna Jacoba. d. van J. Kering en M. Rijlaarsdam. Overleden: Johanna Agnita Smit, 67 j., echtg. van W. v.d. Meer. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, Telefoon nr. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden: 1 timmerman, !1 opperlieden, 8 metselaars, 1 schilder, 1 stoffeerder, 1 mach.-bankwerker, 1 bkekersknecht, 3 grondwerkers, 17 loopknech ten, 19 losse werklieden, 1 werkster, 1 wasch- vrouw. Gevraagd: 2 metaalslijpers, 1 zadelmakersknecht, 1 Iood- gieter-zinkw., 2 behangeis, 2 houldraaiers, 4 opantwerkers, 4 klinkers, 2 vuurwerkers, 3 rij tuigschilders, 4 poelitoerders, 4 metaa draaieis, 3 timmerlieden. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. DATUM. DAÜEN. Vo'. per- deren Totaal 23 Febr. ZONDAQ 48 16 64 24 Maandaq 65 14 79 25 ff Dinsdag 69 19 88 2 o wuensdag 70 17 87 27 Donderdaq 68 16 84 28 Vrijdag 69 16 85 1 Maart Zaterdag 65 12 77

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 6