Uit Stad en Omgeving. Indische defensie-commissie een maand vertraagd. Wanneer voorstellen gedaan zullen worden, kan de minister niet zeggen. De militaire strafwetboeken, onder de kabinetten Kuyper en .Heemskenk tot stand gekomen, zullen gevolgd worden doo reen wetsontwerp op ;de militair- rechterlijke organisatie, dat binnen enkele dagen bij de Kamer ;zal inkomen. ;Die minister bestreed den heer Hugen- holtz, waar deze inging tegen het tucht recht. Wat de salarissen betreft, binnen kort zal een wetsontweip tot verbetering daarvan worden ingediend, die vooral ten goede zal komen aan hen, die ouder dan 27 jaar zijn. Verbetering aan de voeding heeft *s mi nisters aandacht. Wat de passagiersrege- ling betreft, daarin is geen verandering gebracht; wel is zij door den heer Pinke anders toegepast dan door den heer Hoekwater. De actie er tegen was in>- disciplinair en hangende hun request aan den minister zijn de schepelingen die actie begonnen. Uitvoerig betoogt de minister In een scherpe critiek op het optreden van den 1 bond, dat het personeel opstandig is ge worden. Reeds in de tachtiger jaren wer den jongens gierecruteerd uit een klasse, die onder den invloed stond van Domela NieuWenhuis. De bond is zich meer en meer op het standpunt van den klassen strijd gaan stellen, blijkens zijn standpunt tijdens de staking van 1903, In „friet Anker" werden minachtende uitdrukkin- gen gebezigd jegens de zeemacht en jegens het Vorstenhuis. Door tal van voorbeelden betoogde de minister, dat de bondsleden-schepe lingen zich hebben te onderwerpen aan i een cadaver-gehoorzaamheid. D!e bond is onbestaanbaar in de ma rine, omdat hij ingaat tegen de militaire hiërarchie. Wegens bestuurslidmaatschap zal geen ontslag gegeven worden, ook niet wegens vroegere daden, maar zij, die daden plegen, welke ontslag wettigen^ zullen ontslagen worden. De geheime cir culaire is bedoeld als een waarschuwing, om het personeel eentot hiertoe en niet verder! toe te roepen. De minister zal aan billijke eischen tegemoet komen, een suppletoire begroo- ting indienen. Over de voeding is overleg gepleegd met Koloniën. Het is niet mogelijk, door overheids maatregelen godsdienstzin en zedelijkheid op de vloot te verdedigen; de minister acht het toetreden van geloovjg-christe- lijke jongens niet mogelijk. Het einddoel zal moeten z^in: een zee militie op de vloot, want het begrip vak- vereeniging zal zóó doordringen, dat alle maatregelen niet meer zullen baten. Xe 12.20 wordt de vergaderinggesloten. Vergadering van Vrijdag 31 Januari. Besloten werd op voorstel des Voorzitters om de gister ingediende motie-Roodhuyzen c.s. betreffende die wenschelijkheid van dringende verbete ring van de salarieefing der onderwij zers aan de Rijksnormaallessen en Rijks leerscholen in dadelijke behandeling te nemen. Na een mededeeling van den Minister trekt de heer Roodhuyzen zijn mo tie in. Bij het verder debat klaagt de hep. Ro essingh (U. L.) over de onbil lijke wijzen "van subsidieering van ge meentebesturen ten plattenlande, waar door deze niet voldoende voor onder- wijsgelegenheid kunnen zorgen. De Minister meent dat deze zaak niet op te lossen is bij de regeling der gemeentefinanciën. De heer Duymaer van Twist [A. R.) houdt een betoog, dat hij be zwaar heeft tegen subsidieering van den Bond voor Lichamelijke opvoeding, waar hij geen hoogen dunk heeft van de soli diteit van dien Bond, die diep in de schulden zit. Hij meent dat er geen vol doende waarborgen en controle zijn, dat het geld dat men thans wil jgeven, f18000, goed besteed zullen zijn. Bui tendien Is de verhouding van het subsi die tot het inkomen der vereeniging (f 22000 subsidie tegen f 2300 inkomen) te buitensporig. De heer Eland (U. L.) acht het sub sidie aan Lichamelijke opvoeding, wel ke Bond haar bestaansrecht .nog moet bewijzen, tegenover dat van het oude Nederl. Gymnastiekverbond veel te hoog Bovendien is gebleken dat de Bond het subsidie voor andere doeleinden be steedt dan waarvoor het gegeven is. Ook spreker vraagt waarborgen. De Minister verdedigt het subsidie erkennende dat de Bond het geld wel eens gedeeltelijk voor andere doeleinden heeft uitgegeven, verklaarde de Minister dat dit aldus onrechtmatig bestede geld, gekort is op het subsidie voor een vol gend jaar. De post wordt hierop zonder nad,er debat goedgekeurd. De heer Verhey (U. L.) critiseerde de wijze waarop de regeering een in spectie wil instellen op het gebied van de lichamelijke opvoeding, in verband, met de vooroefeningen van het leger enz. en stelt daartegenover zijn inzich ten. De zitting duurt voort. LEIDEN, 31 Januari. Arti et Religioni 't Is voor den criticus altijd aange naam als hij met,voldoening van een uit voering kan getuigen, te meer als dit geldt eene Vereeniging die om verschil lende redenen buiten de beoefening der toonkunst gelegen steun verdient en in een behoefte voorziet. Doel en strekking toch zijn zooals Kapelaan Vinck zei in zijn woord tot aanbeveling vóór de pauze gesp'roken voor1 ons onafscheidelijke factoren, die tegemoet kómen aan- en noodzakelijk maken het bestaan van eene vereeniging als „Arti". Te meer klemt dit als we het onder „Re ligioni" bedoelde nader ontleden en in die analyse vinden de krachtige mid delen van b.v. opwekking tot het reli gieus schoone en, niet minder, een tegen gif tot een gemengde verkeering. Het laatste vooral is een niet te onderschat ten factor die leidt tot het samenbrengen Van personen van een religie, die den drang, hunne muzikale neigingen te be vredigen, kunnen voldoen in een vfcrband[ waar zij alléén tehuis behooren. Doch dan rust op velen den plicht ook _di'ti streven van „A. et R." te steunen en in die mate, dat haar voortbestaan wordft verzekerd. Velen hebben gisterenavond dit reedis begrepen door.hunne toezegging van fi- nantieelen steun, mogen meerderen dat voorbeeld navolgen. Om nu tot onzen eigenlijken taak te komen, moeten wij volmondig bekennen dat de uitvoering onze verwachtingen verre heeft overtroffen. Wij die weten wat al moeielijke da gen „Xrti" heeft doorgeworsteld, die van nabij hebben gezien hoe vlottend het ledental is, waardoor een goed, ensemble te verkrijgen zoo uitefrst moeielijk is, stonden verbluft over de frissche kracht die in deze uitvoering werd. ontplooid. Om met de eerste Hollandsche koren te beginnen moeten wij al dadelijk ge tuigen dat ernstige studie 't heeft mo gelijk gemaakt, èn uitspraak èn .voor dracht zoo volkomen te doen .zijn. Frisch en correct, goed van toon wer den ze gezongen. L In „psalm 42" van Mendelsohn en „Schön Ellen" van Bruch, kwam in nog meerdere mate naar voren de! nauwgezet heid van opvatting en de dynamische- en rythmische volkomenheid. Dat de alten wat zwak waren ver mocht evenwel niet het evenwicht in de stemverhouding te doen te loorgaan. De gelijkheid der stemmen was opval lend en de inzetten gorrect. Vooral in „Sichön Ellen" deed *t koor zich van iden besten kant kennen en praesteerde vooral veel in klankontwikkeling. En 't „honneur aux Dames" toepas sende komen wij tot Mej. Dora de\ Graaf, de sopraan-soliste. Zjj is door ons al menigmaal besproken en steeds in goeden zin. Nu echter viel hare tech nische vooruitgang ons te meer op, daar ze volop gelegenheid hadt hare stern- gaven te ontplooien. En dat deedt deze krachtige sopraan met zeer veel smaak. Mochten wij genieten ip de groote aria uit „Elias" waar haar sonoor geluid de groote zaal doortrilde en met warmte Mendelsohn's werk voordroeg. In „psalm 42" had zij een zeer dankbaren taak. De zoo vloeiend geschreven soli voor sopraan, in dit werk voorkomende vonden in Mej. de Graaf een correcte vertolking. En in „Schön Ellen", waar de partij voor sopraan vele en hooge technische eischen stelt, overwon Mej. de Graaf dat aHes met gemak en zoowel in hoogte als diepte behield dje stem haar kracht. Ee nklein wenkje. De piano gezongen tonen verdienen een weinig zorg; zij mogen njet .dermate toonloos worden, dat de ziel er uit verdwijnt. Gelijke ontwikkeling van de lagere to nen is een onmisbare eisch voor een krachtig orgaan. De bloemen dezen avond haar aangeboden, waren welver diend en een uiting van 't groote ge not, wat zij met haar zang den hoorders had verschaft. Bram van der Stap, die geen bloemen of krans had in ontvangst te nemen1, vlecht ik hier den lauwer om de slapen van „zanger bij de gratie Gods". Wat deze h.oogbegaafde kunstenaarf ons heeft geboden, zou een hooggestemd dankwoord eischen. Dit rijke, talentvolle gemoed stort zich in zangen uit, die, in de meest vol komen voldoening aan de eischen van de kunst, den hoorder boeien en hem al de schoonheden ontvouwen van den rijk dom van het huwelijk tusschen poezie en toonkunst gesloten. Wie zingt als hij „Petrus Klage" of „Mijn taal?" Wie sleept ons zóó mee met „Herinnering" of „Vaders- liedje"? Wie doet ons zóó in dfe „Twee Kerelen" de keuze van het meideken bepalen, die djen zanger neemt met het rijke gemoed? Laat ik daar nog bijvoegen de massale vertolking van de solo's in „Schön Ellen", en dan deze dorre opsomming besluiten met een innig dankwoord aan dezen zanger, voor de heerlijke oogenblikken ons geboden, die ons tot de overtuiging brachten, dat wij voor ons hadden een der beste zan gers van ons vaderland. Zeer te loven valt vervolgens het strijk kwartet van ons „Vierde", dat in een drietal orkestnummers en in de begelei ding van de solo „Elias" en de twee hoofdwerken van den avond toonde, voor de niet gemakkelijke taak berekend te zijn. Wjj ervaarden nu, welk een kern van goede instrumentalisten ons vierde bevat en waartoe deze artiesten in staat zijn. De verdere begeleiding was in handen van mej. Batenburg, die, als altijd, met de haar eigene correctheid en volgzaam heid op de schoone vleugel begeleidde en het koor in goed spoor hield waar een déraillement verwacht was. Haw ar tistiek spel, ook bij de begelefl^g van de solisten, heeft veel tot het zoo goed slage nvan den avond bijgedragen. Niet minder hét orgelspel van den heer Van Helvert. Waar hij de taak had, vooral in de hoofdwerken, 't ontbrekende hout werk te vervangen, meenen wij hem voor al pen woord van hulde te moeten bren gen, daar hij door een oordeelkundige registratie in die leemte wist te voorzien. En ons jest nog den directeur, den heer Corn. Bonten, de eere te geven, die hem toekomt. Wiel 't laatste, doch niettemin 't meeste heeft hij recht op een warm woord van oprechte hulde én bewondering. 'Schreven wij in den aan vang over de vlottende bevolking en voe gen wij daarbij het algemeen voorkomend euvel van onregelmatig bezoek der repe- titiën, daar stijgt slechts onzen lof voor den directeur, die onder zulke omstan digheden zulk een geheel heeft weten te verkrijgen, dat er met lof van kan worden getuigd. Zijn werkkracht en onversaagde vlijt, zijn inspannende arbeid en artistieke ontwikkeling hebben ;t mogelijk gemaakt den hoorders een avond te verschaffen, die als kunstavond mag genoemd worden. De schooae krans, door de dankbare leden van „Arti" hem aangeboden, was wel verdiend en een bewijs voor den directeur, dat 't den leden ernst is met hem tot den vernieuwden bloei van de vereeniging mea te werken. De zeer tal rijk aanwezige Eerw. He eren Geestelijk ken, evenals 7t talrijk opgekomen publiek gaven door herhaald applaus hiun dank te kennen voor hetgeen werd geboden en staken aldus „Arti" een riem onder ?t hart, den moed niet op te geven, doch met volhouding voort te gaan op den ingeslagen weg. Bp. Naar wij vernemen, zullen wij zeer waarschijnlijk niet dikwijls meer de so praan-soliste van gisteravond, mej. Dora de Graaf, in Leiden hooren. 't Is bekend, dat mej1. De Graaf steeds bereid werd gevonden om door haren zang kleur en schittering te geven aan feestavonden en weldadigheids uitvoerin gen van Katholieke vereenigingien. W|ij maken ons daarom gaarne den tolk van zeer velen in Leiden en bren gen bij deze gelegenheid de bekwame zangeres voor dat edele gebruik harer eminente muzikale gaven onzen dank en hulde. i 1 NOORDWIJK BINNEN. In de verga dering van de commissie tot wering van schoolverzuim te Noordwijk Binnen zijn resp. tot voorzitter en secretaris herko zen de heeren H. B. j. liaanappel en C. G. J. Alkemade. NOORDWIJK. Gisteravond heeft in „Zomerlust" te Leiden vergaderd de bak- kerspatroonsvereen. „Eendracht maakt Macht", gevestigd onder deze gemeen te. De voorzitter, de heer R. Kroon, van Sassenheim, opende de vergadering met een.toespraak, waarin hij wees op den toenemenden bloei der vereeniging. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. J. Dijsselbloem, Voorhout, bleek, 'dat het ledental eenigszins 'geslon ken is, wijl zij, die in 't geheel geen ge negenheid betoonden om krachtens art. 14 H. R. minstens f25 als waarborgsom te storten, niet meer als leden zijn er kend gebleven. Eind 1912 waren er 61 leden. In het afgeloopen jaar werden door de vereeniging voor hare rekening aangekocht en door de leden verbruikt 37774 K.G. gist; 1735 K.Q. zakjeszou.t; 422 kistjes Kwatta en nougatblokken130 kistjes Delibruidsuikers en bon-bons, 10 kistjes Kleenebruidsuikers en 12 kistjes flikjes; 1350 Purmerender oventegels. Voor rekening der leden werden door .de vereeniging aangekocht 128 bussen patentolie; 50 vaten Ceptaloniakrenten en 60 balen suiker, ,De secretaris gaf daarna nog uitvoerige bijzonderheden om trent de geschiedenis der gistbezorging en [e indigde met den wensch dat de ver eeniging in bloei zou blijven tot in de lengte van dagen. Het aftredend lid A. J. Dijsselbloem, Voorhout, werd herkozen met 38 van de 39 ;st. In plaats van den heer A. Vlo,t- man, Hillegom, werd gekozen de heer L. Oudshoorn, Oegstgeest, met 27 st. In plaats van den heer J. W. Rood en- rijs, dje bedankte, werd gekozen de heer J. Ersgeest, Noordwijk. Het jaarverslag van den penning meester gaf ,aan, dat er een batig saldo te boeken Was van f325. Bij de rondvraag werd door den heer Ruigrok, Noordwijk, voorgesteld, een be drag van tien gulden uit te trekken en die te verdeelen onder de leden, die het trouwst de vergaderingen bezoeken. Besloten werd, op voorstel van den heer P. Alkemade, dien prijs in vieren te verdeelen. Na afloop van de vergadering veree- nigden de leden zich aan een gemeen- schappelijken maaltijd. NOORDWIJK a. ZEE. Gisteren-had onder veel animo en veel belangstelling het jaarlijksche vogelschieten plaats op het terrein van den heer L. van Schie. Er Waren 25 deelnemers en er werden 4 vogels geschoten. De uitslag was als volgt :1e vogel, romp, vleugel vlag A. v. d. Geest, van Warmond, kop, Knijnen- burg,' Wassenaar, vleugel en staart over gezet op 2en vogel. 2e vogel, romp en vleugel A. v. d. Geest, Warmond, vleugel, P. Meijer,, Noord wijder hout, kop, A. Brama, id.,' staart, J. Kellekens, id., vlag A. Vermin; idem. 3e vogel, romp, B. Eijmer, Leidschen- dam, vleugel, C. v. d. Raa'd, Noordjwij- kerhout, vleugel, E. Bakker, Noordwijk, kop, P. v. Dam, Noordwijkerhout, staart, J. Kok, Wassenaar, vl-ag, N. Bont,] id. 4e vogel, romp, N. Bont, Wassenaar,', vleugel, Knijnenburg, id., vlag, J. Ko'k, id., staart, B. Eijmer, LCidschendam 4 vleugel, E. Bakker, Noordwijk, kop„ L. J. v. d. Berg, id. RIJPWETERING. Woensdag 29 Ja nuari werd in het café van Bentem de vergadering gehouden van de alhier be staande oontrole-vereeniging Vooruit. Als spreker was uitgenoodigd de heer A. Bos, zuivelconsulent voor Z.H. Spr. schetste in het kbrt 't doel van eene Contr. vereeniging en het nut en voor deel, dat daarin voor iederen veehouder die zijn mejk zelf verwerkt, is gelegen. Van de gelegenheid tot vragen te stel len werd ruim gebruik gemaakt. De heer Bos beantwoordde allen op afdoendej wijze en bewees o.a. met de uitkomsten der verschillende melkstaten, dat het be paald onmogelijk is de waarde van elke koe, voor het zuivelbedrijf, juist te be palen en dat men bij het einde van een oontrolejaar, tot zeer verrassende uit komsten komt, verder dat sommige die ren, die men voordeelig achtte, ten slotte maar heel matige uitkomsten geven en voor de fokkerij in het geheel niet in aanmerking komen. Ook werd er met nadruk op gewe zen, v,an hoe groot belang een stier, van werkelijk betrouwbare afkomst, voor de 'fokkerij is, dat hjet niet bepaald noodig is, zoo'n dier voor heel veel .geld, \tan bekende Fokkers te koopen, maar dat men die, met behulp van de Controle, uit eigen veestapel, of van medeleden wel kan verkrijgen. De Voorzitter bedankte den sprekeif voor zijne bereidwilligheid en zijn leer zame uiteenzettingen. Spr. vond hetyjam- mer, dat zoo weinig landbouwers .de vergadering hadden bijgewoond en dus geen belangstelling hadden getoond ju een onderwerp dat toch zeker voor iede ren Zuivelbereider, van het grootste be lang is, nam. de waarde der melk, de waarde van elke koe afzonderlijk en de waarde van een goeden stier. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag omstreeks 12 uur is op de Korte Mare te Leiden een jongen bij het spelen te water geraakt. Door eenige voorbijgangers Werd hij weer op het droge gebracht. De jongen onder vond van het onvrijwillige bad blijkbaar geen nadeelige gevolgen. Rechtzaken. Door onachtzaamheid van den be stuurder van een motorpakschuit, va rend van Utrecht, 's Hage naar Leiden eigenaar de heer Tekenburg, liep j.l. Woensdagavond om 10 uur dat vaartuig in het Rijn- en Schiekanaal ouder de gemeente ZoeterWoude, ten wes ten van dit kanaal tegen den wal en wel zoodanig, dat de schuit met zijn inhouc? overzij ging en zonk. De opvarenden wisten zich bijtijds door aan den wal te springen te redden. Toen Jhr. B. gisterenmiddag door den Polder bij Nieuwkoop naar het dorp wilde rijden, kon de auto wegens de gladheid niet tegen den dijk op, maar ging halverwege achteruit. Gelukkig reed zij tegen een boorm en bleef daardoor hoewel nog al gehavend, aan den kant hangen. Door vereende krachten van in middels toegeschoten hulp, werd zij met takels weer op het rechte pad gebracht. De drie inzittende personen kwamen met schrik vrij. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Ren flinke daad. Zoo mag, Mijnheer de Redacteur, de handelwijze genoemd worden van den heer G. Schrama, in wiens café gister avond een uitvoering gegeven werd door de muziekvereeniging „Excelsior". De heer Schrama had al meermalen gezegd, dat hij niet toelaten kon, dat er voor drachten gehouden werden, die niet door den beugel konden. De eerste voor-! drachten voorspelden niet veel goedst Het gaat niet aan zulke dingen te zeg- gen in een vereeniging, waarijn) ieder toe gang heeft en vooral niet waar jongelie den worden toegelaten. Hij eisch te daar om voorlezing van de klucht, die oj> het programma stond, en toen deze vojgens zijn meening niet geschikt was om door ieder te worden aanhoord, wencsht hij dat deze klucht in zijn café niet zou gorden vertoond. Toen waren de pop pen aan 't dansen. Van 't 'zij tot be schaming gezegd van alle zijden werd. de heer S. aangevallen. Er werd ge lukkig niet van katholieke zjjde gein- sinueerd *dat in het patronaat ook wel dingen opgevoerd werden .die niet in den haak waren, doch niettegenstaande dit alles hield de heer S. voet bij stuk! en de opvoering had niet plaats. De'mu- 'ziekvereeniging zal wel niet meer bij den heer S. terugkomen, doch, dit zal hem weinig kunnen schelen. Er zullenl zeker velen zijn, die wat op deze daadi hebben af te dingen, doch ieder weldenkëhd mensch zal de daad flink noemen. Vergis ik me niet, dan eischte de vorige voorzit ter, dat geen kwetsende stukken zouden worden opgevoerd. Het bestuur moge deze goede daad in eere houden, H, Het Gerechtshof te 's-G raven hage heeft bevestigd het vonnis der recht bank te Rotterdam tot faillietverklaring van de coöperatieve vereeniging „Coopi. Veevoederfabriek en Olieslagerij van den Provincialen „Zuid-Hollandschen iBjoe- renbond", gevestigd te Schiedam. De rechtbank van Utrecht veroordeelde J. B., 41 j,, werkman te Bodegraven, wegens diefstal van een kaas ten na- deele van A. B., tot f25 boete subs. 12 dagen hechtenis. Marktberichten. LEIDEN, 31 Jan. V e e m a r k t. Ter markt aangevoerd 0 Paard f 0—, 0 Veulens f 0— a f 0—, 5 stieren f 143 a 328,214 Kalf- en Melkkoeien f192 a 345, 106 Varekoeien f134 a 304, Vette Ossen en Koeien f 214 a f357, per kg. 76 a 86 c., Graskalveren f aO—42 kalveren (vette) f 68 a 128 p. kg. 110 a 130 c., 110 kalveren (nuchtere) f 8 a f 20, 472 Schapen (vette) f 24.00 a f 38.00, p kg. 80 a 90 c., 214 Schapen (weide) f 20,— a 34.—. 000 Lammeren (vette jarige) f00 a 00 p. kg. 00 a 00 275 Varkens (magere) f 17 a f 48, per kg. 49 a 53 c., 141 Biggen f8 a f 14, 5 bokken of geiten f 3 -a f P.— Ter markt aangevoerd: 522 runderen, 152 kalveren, 686 schapen. Kaas. Aangevoerd 41 partijen. Besteed werd per 50 Kg. voor Goudsche kaas ie srt v. f 31.00 tot f 34.—. '2e srt. f28 a f30. Leidsche kaas le soort a 28,— 2e soort f21 a 24, mindere soort f a f Handel In Goudsche kaas vlug in Leidsche matig. Aan de Stadswaag gewogen partijen, stuks kaas, wegendeK.G, STOMPWIJK, 30 Jan. Op de Veiling waren aangevoerd 1786 eieren waarvan de prijzen waren f 6 a f 6.40 'per honderd. De volgende week zal de Velling op Woens dag gehouden worden. GOUDA, 30 Jan. Kaas. le kw. f32.— a 34.—, 2e kwal. f a Noord Hollandsche kaas f a zwaardere f a Aangevoerd 3 partijen. Handel vlug. Boter met weinig aanvoer, handel vlug. Prijs der goe- f 1.60 a f 1.70, wei- f 1.50 a f 1.55. MEPPEL, 30 Jan. Boter. Aanvoer 800 K.G. le soort per 4 vat f 29.— a 2e soort f 27.— a 3e soort f 26.— a stukken van 1* kilo f 2.30 a f 2.45. LEEUWARDEN, 31 Jan. Botermarkt. Fabrieksboter f 584 a f 59. Aanvoer 6/3 15/6 15/12 vaten. Noteering van de Commissie le kw. Fabrieksboter f 1.50 per Kg. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland 58.—. Nagelkaas Fabrieks- f 30 a f 48. Aange voerd 22000 Kg. Handel vlug. UI RECHT. 31 Jan. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 4 wagens kaas, te zamen wegende 736 kilo, Prijs le qual. f 31.af 32.2e qual f a f per 50 kilo. Handel vlug. AMSTERDAM, 31 Jan. Aardappelen. Zeeuwsche Bonten f2.50—2.70, Zeeuwsche blauwe f 2.402.60, Spuische Eigenheimers f 1.70 1,90, Flakkeesche Eigenheimers f 1.60—1.80. Drentsche Eigenheimers f 1.25—1.50, Geldersche blauwe f2.00—2.10, Friesche Borgers f 1.60— 1.70, Friesche blauwen f2.30—2.40, Eigenhei mers Pooters f 1.20—1.40; blauwe Pooters f 1.10 1.30, bonte Pooters f 0.00—0.00, Andijker blau wen f 1.80—1.90 Beverwijker zand f 3.75—4, Oude Malta f7—8 per 100 Kg. ZOETERWOUDE. Veiling. PrQzen der kipeieren waren f 5.70 tot f 6.00 per honderd. Eendeieren f5.75 per 100 stuks. Beurs van Amsterdam. 31 Januari 1913. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4Vo Jan.-Jull. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.4H%0bl.19C9Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '97 Brazilië, Fund. L. 1898. Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3J Leiden 1893. 4% idem 1911. Aand. N. West. Pac. Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Gert. v. Amer. Car. Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v. g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cért. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstem. Ge w. aand. „Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enlm Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr, Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel Wesel 1875-80 Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern. Prior LienObl.44 Cert. v. aand. Miss. Kans T. 4% le Hyp. Obl. dito. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 L Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche Loten 1870 Congoloten 1888 Panama-Kanaal loten Prolongatierente 34 34*% Vorige Koers Koers. ïedcn. 78 H 784 78H 784» 66 66 4« 88 874 844 85 94% 63 95^ 954 85 854 7ÖJ4 lUO'tó 104 494 59^ 93 87 1714 7ó^ib 53 524 50H« 49% 644 lU9'hi 1094 1U8 1584 1594 114 11 2UU :03 85 874 2334 3644 22a :30 2064 2C64 4% '44 194b 194a j38 335 1334 1334 5824 >834 541 >50 34 114 11 53 534 904 904 97 954 964 104''hr 105 774 78 224 22 30% 75 254 10.4 1004 274 93% 324 234 106% 108% 26% 159 984 994 44 3 1064 1.25 1.25 79,4 79^8 1154 116 1464 1584 159 66 46 45 36.65 63.40 34%

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 3