In het jaarverslag de jd de Sec o.a. uitkomen dat het ledenti.; was vooruit gegaan. Voor advertentiën in het Kwee kersblad was ontvangen f2012.865, een aanzienlijk hooger bedrag dan in 191L Geklaagd werd dat op bestuursvexga- deringen steeds te veel voorzitters! der afdeelingen ontbreken. Hierin moeten de leden zelf voorzien, door voorzitters te kiezen, die aan hunne verplichtingen, ook in dit opzicht steeds voldoen. De Beurs te iHilleglom werd uitstekend bezocht eenmaal zelfs door 250 bezoe kers. Evenzoo te Noordjwijk waar het hoogste getal 140 bedroeg. De Rekening en Verantwoording van den Secretaris-Administrateur was, vol komen in orde, waarvoor de Sec. namens de vergadering, door d,e Voorzitter werd dank gezegd. De afdeeling Kwintsheul stelt voor in het vervolg geen schuldregister, uitsjagi Prijsraming, enz. te zenden aan de af deelingen, wier Penningmeester nog geen contributie aan het Hoofdbestuur hebben afgedragen. De afdeeling Rijnsburg ziet in het voorstel Kwintsheul een onbillijkheid aangedaan.aan die leden, die hunne con tributie wel op tijd betalen, maar wier penningmeesters door welke omstandig heden dan ook, nog niet aan het Hoofd bestuur hadden opgedragen, het bedirag, dat door hen was geïnd geworden. De afdeeling Rijnsburg stelt dan ook voor in het vervolg geen Schuldregisters,' Prijsraming enz. te verstrekken alsook geen vrij etoegang meer te g)even Atot de beurzen, uitgaande van het H. B. G. aan die leden welke den lste ^Ap.ril hunne contributie nog niet hebben afge dragen. De afdeeling Monster wijst er op dat het verschillende leden op 1 April soms zeer ongelegen komt de contributie te betalen. Rijnsburg £ou dan de termijn vpor dezulke, waarvan blijkt dat hetgeen onwilligheid is, willen stellen op 1 Juli. Beverwijk zou 1 Aug. gesteld willen zien waarop de Voorzitter antwoordt, dat van het lidmaatschap dan al te veel is geprofiteerd. Het voorstel van den Voorzitter, om de termijn op April te houden maar voor zulke leden, die uit stel verlangen en aan wie zulks volgens/ de besturen gegeven kan worden, eeni- gen tijd te verdagen, wordt nadl&t meer dere personen hierover het woord ge voerd hebben, zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De afdeeling Benne- broekVogelenzang vraagt of er geen mogelijkheid zou bestaan te komen tot oprichting van een Tulpengroep. De Sec.-Administrateur acht de oprichting van zulk een groep door het H. B. G. zeer moeilijk. De personen die hier iets voor gevoelen moeten hiervoor zelf het initiatief nemen. Moest hij als Sec. van het H. B. G. hiermede beginnen danj zou hij de zaak liever laten rusten, om dat er natuurlijk zeervveel moeilijkheden aan verbonden jn. De heer v. d. Laan (Voorhout), ziet hier zooveel moeilijk heid niet in. Hem is b.v. uit persoonlijke ervaring bekend, hoe één .persoon het laatste seizoen, de variëteit Thomas. Moore in prijs heeft doen stijgen. Spre ker verwacht daarom van een tulpen- groep veel goeds. In verband met het gezegde van de afd. Voorhout, ^vragen meerdere leden of niet zoo'n persooni te vinden zou Jzijn Voor de variëteiten Ro se Gris de lin, Murillo en La Reine, wat niet weinig de lachlust .gaande maakt. De afd. Bennebroek Vogelenzang vraagt of op den steun van het H. B. G. gerekend kan worden na de oprichf- ting van zoo'n tulpengroep, waarvoor fcleze toezegging ontvangjt. Ingekomen is een schrijven van het Ministerie van landbouw, nijverheid en handel, hetwelk bevat een uittreksel van het ontwerp arbeidswet, en waarin het verzoekt de bezwaren welke hier tegen worden ingebracht, voor 1 Maart 1913 in te dienen. Nadat genoemd uittreksel is voorge lezen, vragen verschillende ledeni hier over het woord. Vooral betreffende het artikel wat de werktijd bepaalt voor jeugdige personen en vrouwen worden veel bezwaren geopperd. Nadat lang over dit artik'el is gediscus sieerd merkt de Sec.-Administrateur op> dat aan de genoemde bezwaren wel zal' tegemoet gekomen worden door een an der artikel dat bepaald diat uitzonde ringsmaatregelen kunnen worden geno men door het bestuur, waarom besloten wordt de genoemde bezwaren tijdig in te dienen. De afgevaardigde voor Bever wijk zegt dat in zijn afdeeling met der stemmen in de vergadering beslo ten is dat door de afgevaardigde in de Alg. vergadering aan het Hoofdbestuur de volgende vragen zouden word,en! ge steld: Heeft het Hoofdbestuur reeds\ overwogen de nadeelige gevolgen der Tariefwet, voor het bollenvak? Is het voor en tegen der wet reeds voldoende overwogen De voorzitter antwoord hierop, dat dit reeds voldoende is besproken. Ook de Tuinbouwraad heeft haar aandacht hieraan ten volle geschonken, zoodat we hierop niet nader behoeven in te gaan. De afdeeling Hillegom brengt nog maals de wenschelijkheid ter sprake tot oprichting van een tulpengroep. Geantwoord wordt dat alle groepen in kracht toenemen, waa: ..it men gerust mag opmaken dat ten ..atste ook wel een Tulpengroep zal komen. De voor zitter zegt bij oprichting nogmaals d e steun toe van het H. B. G. Daar niemand meer het woord ver langd, sluit de voorzfitter onder dank aan de heeren voor hunne opkomst en belangstelling, de vergadering. In de zaal van de „Kroon" te Haar lem Ikon men, reeds nu bloeiende Gladio lussen zien, wat zeker wel als een zeld zaamheid kan worden beschouwd. Tot heden beschouwde men dit als een on mogelijkheid. De wonderen zijn echter de wereld nog niet uit. De bewerking die deze bollen hebben ondergaan, kon men echter niet te weten komen. Een vakgeheim. Ze trokken aller belangstel ling. Pater B. Auracher. Aan een correspondentie uitWeenen in de „Msbd." ontleenen we het volgende Alweer eenzoo heet het stereotiep in de anti-clericale bladen, wanneer zij: [het „geluk" hebben, met cynisdh welbehagen te kunnen berichten van den treurig en val van een of arider Katholiek priester. Alweer een zoo jubelde vooral voor ongeveer 3 jaren, in het najaar van 1909, de Jodenpers, toen zij' den val meldde van den bekenden Beiersdhen Capucijinien- pater Benno Auradher, bekend en gevierd in geheel Duitsdliland en Oostenrijk wiens woord was gehoord door bijina alle Katholieken, die de Duitsche taal spreken, die als gevierd redenaar in Kopenhagen de Vastenmeditaties preekte, die in ge heel Denemarken missies gaf, wiens naam een Europeesche bekendheid was. Een vrouw, die een Samson tot een zwakkeling maakte en een Salomon deed handelenals een dwaas, had ook dien grooten geest weten te verbijsteren P. Auracher was getrouwd, zoo meld den de bladen, die wegens hun „neutrali teit" immers van alles moeten melding maken, ook van de fouten, door de Ka tholieke geestelijken begaan, doch die daarbij gewoonlijk den val van een pries ter lang en breed uitmeten, maar de mis stappen van eigen geestverwanten met den wijden .jjiantel der liefde weten te bedekken. In het eerst wilde het Katholieke volk het diep-treurig nieuws niet gelooven. Maar in de kranten verscheen toen het officieel bericht van den Capucijnen-gene- raal te Rome, die mededeelde, dat P. Auracher zonder verlof de eeuwige stad, waar hij generaal-consultor was, had verlaten en dat, eerst na e enige dagen, van hem bericht was ingekomen, dat hij met een dame uit München in het huwe lijk was getreden, doch dat hij tevens de belofte had gedaan, nooit iets te zullen ondernemen of te zullen schrijlven tegen de Kerk of tegen de Orde. Verpletterd was vooral het Katholiek Beieren door dien on verwachten slag. Den Katholieken bleef niets anders over dan de droeve waarheid ook tegen wil en 'dank te gelooven en te bidden voor den afgedwaalde. En dit Yooral deden zijn trouwe landgenooten. Wie zal ze tellen de rozenhoedjes, door zoo menig moedertje ten hemel ge zonden voor hem, bij wien zij eens als jeugdige bruid de huwelijks bi echt had af gelegd? Wie zal ze tellen de gebeden, gestort door de misschien wat ruwe, maar toch zoo goedmoedige bewoners van Beieren's heerlijke bergstreken, die eens, misschien heel lang geleden, een missie hadden hooren preeken door P. Benno Auracher. Voor eenige dagen ging door de Ka tholieke pers van Beieren en Oostenrijk een juichkreet: P. Benno Auradher had zich bekeerd. De Katholieke „Augsburger Postzeitung" bracht den afdruk van een brief, dien hij zond aan de vrouw, met welke hij eenige jaren samenleefde. In alen brief schilderde hij de wroeging van het geweten, die hem dag noch nacht rust liet, die bij dag hem onophoudelijk deed denken abn het stille genot, eens gesmaakt in de arme kloostercel, alleen met God, die des nachts hem kwelde met de verschrikkingen van Gods rechter stoel, waarvoor hij misschien reeds spoe dig zou moeten verschijnen. Ddjarom had hij het plan opgevat en zelfs reeds ten uitvoer gebrafcht, terug te galan naar Rome, dat hij voor drie jaren ontvlood, en zich neer te werpen afrn de voeten va|n den Capucijinen-generaal en hem te smeeken om weder opgeno men te worden in de orde, die hij verliet. Het eenig geluk, da(t hij hier op aarde nog zocht, wajs, zijn overige dagen te kunnen doorbrengen in een klooster en te sterven ajls zoon van Franciscus. juichend en God damkend verheugt het Kaitholieke Beieren en Oostenrijk zich over dit wonder vain Gods eindelooze barmhartigheid. Maar terwijl! de Katho lieke pers een juichtoon doet hooren, doet de „neutrale" pers juist als de andere broeder, "bij de terugkomst van 3en verloren zoon, die mopperde en zich terugtrok. Het mag we^r als een bewijs gelden, hoe de Katholieken in de „neutrale" blaiden worden ingelicht en hoe objectief hun „voorlichting" is. Gemengd Nhnws. Een in breker. In bewoner van de Bilderdijkstraat te 's Gravenhiage, de heer S., was op een avond in het laatst van de vorige week bezig zijn fietsk schoon te maken, die achter in de gang stond, toen h ijplotseling de huisdeur hoorde opengaan. Hij liep naar voren en stond voor twee mannfen, die blijkbaar met een valschen sleutel waren binnen gekomen. Op zijn vraag, wat zij daar moesten, ging het tweetal aan dem haal. Het gelukte den heer S. echter op de Veerkade een hunner te grij'pen, dien hij aan de politie overleverde. De andere ontkwam. De aangehouden inbreker had te voren nog een bos sleutels! in de Veer kade geworpen, waarnaar de politie dregt. Vermoedelijk waren het rijwiel- dieven. Oude munten. Van de stranddui nen even beoosten paal 16 op Terschel ling, is aan den voet een gedeelte afge stoven, zoodat het roode zand tevoor schijn komt. In dit roode zand zijn in de laatste dagen vele koperen muntstukken gevonden, ongeveer ter grootte v.an! een rijksdaalder en ter dikte van een nieuw kwartje. De vinders hebben ze grooten- deels op steenen afgesjchuurd, zoodat van opschriften niets meer te zien isl Ee nige exemplaren echter worden schoon- xgemaakt met bijtende zuren om te zien of er opschriften op gevonden wordeni. Onder den trein Door den laatsten personentrein, isf gisteravond te Winterswijk overreden mej. U., aldaar. Ze was terstond dood. Doodslag. Gisternacht heeft de metselaar de G., te Gennep, na eenl Jwjst, zijn volwassen zoon met een pijl doodgeslagen. De verslagene was be kend als twistziek hij ging zich boven dien dikwijls te buiten aan sterkeinl drank Aangevallen. Gisternacht is een jeugdig mijnwerker, die van de mijni Oranje Nassau te Schaesjberg op weg was naar Heerlen, onverhoeds aangeval len en met een mes zeer ernstig in den rug verwond. Mishan deling. De dames R., uit Hurwenen, werden, toen zij met Nieuwjaarsavond van Bommel langs den eenzamen weg naar Hurwenen terug keerden, deerlijk mishandeld door twee onbekende kerels. Mevr. R. kreeg een slag met een boksbeugel, wat haar twee kiezen kostte en bleef bewusteloos ter plaatse. Het is thans aan hare dochters gelukt, de daders die voor de politie te Zalt-Bommel onvindbaar Waren, per soonlijk op te sporen. Het zijn zekere den B. en C., metaalbewerkers, te Zalt- Bommel. Laatstgenoemde heeft den slag toegebracht. Beiden hebben reeds be kend. Geheimzinnige diefstal. Een hoogst geheimzinnige diefstal heeft dezer dagen plaats gehad ten nadeele van den heer Arnowits, wonende op de eerste verdieping van een perceel in de Manege straat te Amsterüam. Toen de heer A. Zaterdagmiddag eenige sieraden uit een kast wilde halen, kwam hij tot de ont dekking, dat de ijzeren trommel, waarin deze geborgen waren, verdwenen was. In de trommel bevond zich pLm. f 350 aan bankpapier, vtwee gouden ringen waarvan een met 3 diamanten steenen, een gouden heerenhorlogeketting en een gouden armband. Alles tot een gezamen lijke waarde van ruim f600. Deze dief stal, waarvan bij de politie onmiddellijk aangifte is gedaan, is daarom zoo ge heimzinnig, wij'l de geld trommel veertien dagen geleden nog in de kast stond en er intusschen geen dag geweest is, waarop de woning geheel verlaten was. Ook werden geen sporen van braak ge vonden. Dief st al aan de Hembrug. Nader kan nog gemeld worden, dat het bedrag, dat uit de brandkast aan de Hembrug werd ontvreemd f 15.300 is. In de brandkast, bevond zich totaal ripm f 19.000. Vroeger waren er op ge zette tijden wel hoogere bedragen in de brandkast aanwezig, doch kort gele den is een aparte kassier aangesteld, die thans het financieel beheer voert. De ka pitein F. D. de Witte, tevens hoofd der magazijnen, op -wiens kantoor de brand kast staat, had nu nog zooals boven ge zegd, een geldsom van ongeveer f 19000 onder zijn berusting, ptn loopende beta lingen af te doen. De minister van Oorlog is van den diefstal in kennis gesteld, evenals de Amsterdamsche recherche. De politie uit Zaandam heeft verschillende personen, waaronder het bediendenpersoneel en de schoonmaaksters gehoord doch dit on derzoek heeft nog geen enkele aanwij zing omtrent de(n) dader(s) opgele verd. Ook de officier van Justitie te Haarlem heeft aan de Hembrug in ver band met deze zaak vertoefd. Verder is met vrijgroote [zekerheid ge bleken, dat de kapitein-magazijnmeester feitelijk slechts één dag afwezig is ge weest. Zaterdagmiddag heeft hij zijn bu reau verlaten. Des Zondags komt hij na tuurlijk alleen bij hooge uitzondering op zijn bureau terug en des .Maandags had de functionaris verlof. Dinsdagmorgen werd bij zijn terugkeer de Vermissing ge constateerd. K e rm i s pr et. Het beste bewijs hoe wenschelijk het is, dat meer en meer de kermissen tot het verleden gaan behoo- ren, wordt geleverd door de achtereen volgende zittingen van het gerechtshof te Arnhem, waar telkens de laatste weken mishandelingen op kermissen werden gerecht. Donderdag 30 jan. a.s. zal nu weder- nagenoeg de geheele zitting van het hof aan de kermismisdrijven gewijd zijn. Er zullen dan niet minder dan 12 personen voor het Hof verschijnen, die allen bij vonnis zijn veroordeeld tot gevangenis straf van één en meer maan'den. 't Zijn alle zaken, als gevolg van de kermis te Ewijk op 23 en 24 Sept. 1912. Met al lerlei is bij die gelegenheid gevochten, zelfs werden looden kogels aan een touw of riem gebruikt. Als gevolg van al die kermispret zul len nu uit die kleine gemeente Ewijk 12jonge mannen terecht staan, waarvan de meesten nog nimmer met de justitie in aanraking kNvamen en die nu voor eenigemaanden in de gevangenis ko men. Neemt men in aanmerking, dat nog verschillende personen in hun vonnis berust hebben, en nog vele zaak(jes niet werden vervolgd om de een of andere reden, dan heeft men een 'getrouw beeld van de resultaten van ee'n enkele kermis. En die resultaten zullen ruimschoots vol doende zijn, om den minst ernstigen ker- misbestrijder te bekeeren. 'n Reis met on aangename ge volgen. Donderdagavond omstreeks 11 uur werd den stalhouder P. Schuur man te Hoorn, verzocht een heer naar Edam te rijden. Het rijtuig werd inge spannen en men ging, met den heer C. V. als koetsier op weg. Door den slech ten weg was men genoodzaakt in Oost huizen te pleisteren. In die gemeente reed de koetsier den stal der hoofdherberg binnen, zette z'n paard vast en legde het een dek op, waarna ook hij den gelagkamer 'binnen ging. Korten tijd daarna drong de heer V. bij den koetsier aan, de reis te ver volgen. Toen daartoe werd besloten en men naar den stal ginlg, bleken paard en rijtuig verdwenen. Bij onderzoek bleek, dat de stalknecht zonder voorkennis van den koetsier het paard en rijtuig had ge keerd. Blijkbaar heeft, wanneer tenmin ste geen kwaadwilligheid in 't spel is de stalknecht vergeten het paard vast te zetten en de deuren te sluiten. Onmiddellijk werden de wegen naar Purmerend en naar Hoorn per fiets on derzocht, om naar paard en rijtuig te zoeken. De diepe duisternis en de aan houdende regen belemmerde echter dit onderzoek ten zeerste. Het zoeken toch was tevergeefs. Vrijdag morgen omstreeks 5^uur kwam het paard met het rijtuig achter zich we der voor den stal in Hoorn aan. Voor den passagier was het een min der aangenaam gevaldie toch genood zaakt in Qosthuizen te logeeren. Voor den koetsier was het echter nog onaangenamer. Hem toch werd, naar aanleiding van het voorgevallene, waar aan hij niet de minste schuld had, op staanden voet ontslag gegeven. Diamanten bruiloft. Heden viert het echtpaar Pieter .Burger Jz. en Trouwt je Brouwer ,te Posterend onder zeer vele blijken van-belangstelling hun 60-jarig huwelijksfeest. De beide oudjes' waarvan de man 81 en de vrouw bijna 79 jaar is, zijn voor hun leeftijd nog zeer kras. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat idje man in zijn ge heele leven nog nooit een doktor noodig hfeeft gehad. Branden. Te Eerbeek is, naar het „N. v. d. Djj" meldt, Zondagavond! de machinale papierfabriek van de firma Gebr. Huiskamp door onbekende oor zaak in vlammen opgegaan. Verzeke-i ring dekt de schade. Pen ,9 Juni 1865 werd de vorige fabriek eveneens in de asch gelegd. Toen brandde ook de be lendende fabriek Van Gebr. Sanders af, deze is thans, dank zij der gunsjtige! windrichting gespaard gebleven. Onder Lent (Bet.) is gistermor gen afgebrand een warmoezehiers-hfof- nstede met landbouwschuur van K„ ge legen aan den rijksweg ArnhemNijme gen. I Historisch. Men schrijft aan „Het Vaderland" uit Oudenbosch: Zaterdagavond, het sneeuwde, dat men geen vier meter voor zich uit kon zien, kwamen in een kroegje op het gbhucht Bosschehoofd, onder Oudenbosch, een tweetal mannen binnen, die hun paard en wagen, het waren brouwersknechts van de firma Buis uit Etten, aan een. boom hadden vastgezet. Het was heel gezellig in het kroegje, lekker warm zat men rond de groote plattebuiskachel, waarop de soep voor den Zondag zachtjes pruttelde, allerlei verhalen en geschiedenisjes te vertellen. Het bier smaakte overheerlijk, zoodat men vanzelf niet dacht, om naar buiten te gaan, in de koude sneeuw en sner penden wind. De tijd stond echter niet stil, vlóóg om. Zoowat twee a twee-en-een-half uur zal men er gezeten hebben, toen toch eindelijk aan opstappen gedacht werd. Men betaalde het verteer, wenschte elkaar goeden nacht 't was bijna,' twaalf uur geworden duwde zich nogj eens extra in de warme dassen, kwam buiten, maar...» paard en wagen waren verdwenen. Bleek van schrik en ontsteltenis kwa men ze op hun schreden terug. Waar) het paard toch gebleven kon zijn? Ge stolen! was de conclusie, ^oor een of anderen Heikeman. Snel als de wind, holde een der voer lui naar het op een kwartier afsitaud gelegen Rucphen, naar de marechaussee en vertelde hun van den diefstal. Heel de aldaar gestationneerde politiewacht kwam op de been. Met haastigen spoed werden ijlboden gezonden naar de ma rechaussee te Sprundel, Etten, Ouden bosch en Roosendaal om de paardendie ven te laten arresteeren. Een heele af deeling marechaussees, bereden en onbe reden toog op onderzoek in den donke ren nacht van sneeuw eji jjs. Alle mo gelijke en onmogelijke wegen en weg jes in den omtrek werden afgezocht. Doch het resultaat was nihil. Nergem kon men een spoor van het gestolen paard en wagen ontdekken. Mismoedig over het slechte verloop van hun nachtelijken tocht, gingen dt politiemannen huiswaarts, om toch nog iets te redden van hun zoo wreed ge stoorde nachtrust. Met vreeze en haat in het hart, jegens den onvindbaren als door de aarde verzwolgen rossinant^ toog de voerman te voet 'naar Etten om zijn wedervaren aan z'n patroon te vertellen en diens rechtmatiger] toorn over zijn arm hoofd te laten vloeien. Maar hoe groot was zijne verbazing toen hij in den nog donkeren morgjem, een zwarte massa voor de poort der brouwerij meende te ontdekken, welke bij nader onderzoek het verloren paard en de wagen bleken te zijn. Het paard, wijzer dan zijn baas, had, het wachten in dezen donkeren, kou den nacht moede, op eigen houtje den tocht maar ondernomen. Men kan zich de blijdschap van dt knechts en de ergernis der politieman nen voorstellen bij het hooren van dezt ontknooping. Heilig heeft de voerman zich voorge. nomen, voortaan wijzer te zijn dan z'n paard. Gemeentelijke Aankondigingen. Onvermogenden, die in aanmerking wensehen te komen voor het ontvangen van kosteloozt genees- en heelkundige hulp van 1 Mei 191) tot 1 Mei 1913, kunnen zich daarvoor aan melden ten Raadhuize naast de binnentra: (trouwkamer) gedurende de maand Februari op Dinsdag en Vrijdag van elke week van halfell v.m. tot drie uur n.t.i. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Pieter Dirk, z. van van Vliet en M. C. Ligtvoet. Elisabeth, d van A. Jonk en M. Bonte. Johanna Marl» Elisabeth, d. van J. Isbrücker en C. Siesage.- lohannes Jaccbus, z. van C. Cornet en P. dl Boer. Johanna Cornelia, d. van A. Cramaer. C. M. Neuteboom. Hendrik, z. van P. vai Hecke en A. Onvlee. Lodewikus Pierre; z. van C. J. van Harteveldt en G. Meijer. - Maria Cornelia, d. van H. Spierenburg en Ti Borst. Christina, d. van K. Pelt en E. Segijn. Dirk, z. van D. van Dommelen en A. vat Klaveren. Theodorus Cornelis, z. van P. N, Horree en J. Kramp. Paulus, z. van P. vas Berkel en A. Siera. Overleden: J. Onvlee geb. Spaniaert, v. 83 j. S. M. J, van Hille, weduwe van A. Mackenzie. 85 j. M. P. vas Veen, d. 6 i. W. L. Groenewoud, m. 46} E van Egmond, m. 47 j. J. Vros, geb, Wijnbeek, v. 45 C. Luksenburg, wed. M, Ktiijt, 66 j. W. M. Doornaar. wed. G. \V, Karg, 74 j. C. H. van Leeuwen, d. 21 j. - A. Huijlbroeck, geb. de Lamaar, v. 74 j. A Verwer, d. 6 j. Leveni. kind van W. F. Engels en Tr. van Houten. J, Freeke, z. 9 j. (jerneenleli|ke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf, Telefoon nr. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden: 7 timmerlieden, 12 opperlieden, 28 metselaars, 2 stucadoors, 17 schilders, 1 behanger, 1 stoker, 1 grof-bankwerker, 1 machine-bankwerker, I bakker. 1 schipperskneeht, 5 grondwerkers, I warmoezier, 10 loopknechten,1 nachtwaker, 2i losse werklieden, 3 werksters. Gevraagd: 2 modelmakers, 1 schakelbordwachter, 2 in strument makers, 1 kuiper, 4 meubelmakers, 1 kleermakers, 1 electro-monteur, grofbankwerkers, 1 metaalslijper' Opgave van Rerson.en, die zich in Leiden hebben gevestigd. J. P. M. Stijgers, Bilderdijkstr. 1, onderwijzer. J. Oudshoorn en gez.. Johanna MariastraaH, werkman. W. H. E. Scheuer Morschweg 24a.- A. G. Wooning, Heynsiusstraat 7. P. v. d Water, Maredijk 57, kruideniersbediende. G H. C. van Dongen, Haarl.str. 44, Manufactu- riersbediende. C. Degens, Burgsteeg 3, win kelier. Jhr. F. S. Op ten Voort, Rapenburg 105, le luit. Veldart.ie. W. A. Zeydner, Hoo- gewoerd 85. G. A. van Dissel Kruisstraal .47, Opperman. D. A. Uljee, Hooigracht 88a, chauffeur. P. L. H. Roskes en gez., Korte Mare 25, kapitein inf.ie., Q. I. L. G. H. vai Senden Rijnsburgerweg 24. A. J. M. Deckers Plantsoen 105. B. Hoogteyling en gez., Mid- delw. 13, koopman. J. Kok en gez., Paul Krugerstraat 10a, portier H. IJ. S. M. P. V. W. Eschauzier, Breestraat 3. G. van Donk, Plantsoen 25, dienstbode. Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. B. Suringbroek, Vlagrdingen, P. K. Drossaart- straat 228. Mej. E. M. Merx, den Haag, Badhuisweg 38. B.J. Haverkamp, Oegstgeesl, Marlinastraat 158. Mej. C. Deun, Zunder- dorp, bij S. Deun. J. Pieterse, den Haag, Herscheistraat 13. G. A. van Ulden, Haarlem Ur. Houtstraat 169rood. G. Verruijt, Sassen- heim. N. Beets, Haarlem, Jordaanstraat 48 Mej, N. van Niel, Sneek, Boihmakade. Mej, M. C. Pierik, Amsterdam, Vijzelgracht 25. - Mej. M. C. de Nie, Alphen a. d. Rijn, Juliana- si raat 11. J. J. Bosman, den Haag, vun Os- tadestraat 271. J. Boot, Utrecht, Damstraat 16bis. Mej. A. P. van der Nouweland, Kat wijk. J. Fr. P. van der Ven, 's Bosch, Kruis straat 7: J. van Buren, den Haag, Schenk- weg 118. Mei. Hindeman van Schaik, Helder, Achtergr. 2, zuidzijde. Wed. van Hartveld van Dijk, Rotterdam, Hendrik Lorchtstraat 8c. Mej. H. Geervliet, Katwijk. L. Klinkhamer, Hillegom, Molenbuurt 10. Mej. C. vai Leeuwen, den Haag, Laan van Meerdervoort 382 W. M. Polak, Amsterdam, Utr. Dwarsstraat 61 huis. A. van Drunen, Delft. G. Wilschut den Haag, hoek Boekhorststraat 10. Marktberichten PURMEREND, 21 Jan. Kaas. Aanvoer: 56 stapels, f30 a f 34 de 50 Kilogr. Boter. Aangevoerd 1262 K.G., f 1.60 a f 1.ü5 per K.G. Vee. 327 runderen, vet vee t 0.70 a f 0.86 per K.G., 19 paarden, 48 vette kalveren, f 0.96 1 1.10 per K.G., 247 nuchtere id. f 16.—1 f 52.per stuk, 402 veile varkens f 0.54 l f 0.58 per K.G., 50 magere id. f 20.— h f 36.- per stuk, 170 biggen f 10.— a f 16.per stuit 597 schapen en lammeren. Eieren f475 a f5.- p. 100 stuks. 70 Yz H.L. Appelen f 1.— a f2.50 25 H.L. Peren 1 1.a f 1.25. Handel slug, SNEEK, 21 Jan. B o t e r. Fabrieksaanvoeren 14/6 f5 V,. Noteering van de commissie der vereeniging van boter- cn kaashandelaren in Friesland boter le soort f 58. Vee. Aangevoerd 92 koeien, 21 kalveren, 316 schapen, 0— lammeren, 195 varkens en big gen. Prijzen van vet vee per K.G.varkens t 0.27 f 0.2Q, biggen voor Londen f 0.-6 1 f 0.27. Handel in melk- en kalikoeien en in schapen behoorlijk, varkens gewild, rest prijs houdend.*

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 4