Uit Stad en Omgeving. haven en Voor verder te nemen maat regelen 'de vereeniging te willen raad plegen. In de raadsvergadering te Rijswijk is in beginsel besloten, de verordeningen betreffende bouwverbod zoodanig te wif zigen, dat daaronder niet vallen kassen van tuindersz. g. serres en waren huizen inbegrepen, en voorts, dat de raad bevoegd zal zijn ontheffing te ver- leenen vóór schuren. Door de centrale R. K. kiesvereeni- ging te Gulpen is de heer jhr. Ruys wederom candidaai gesteld voor de Tweede Kamer. i De berichten betreffende den ge zondheidstoestand van den Minister van Justitie luiden niet ongunstig. LEIDEN, 7 Januari. Ned. R. K. Volksbond. Zondagmiddag vergaderde de afdeeling Leiden in het bondsgebouw. De Voo - Zitter opende de bijeenkomst met het gebruikelijke gebed en heette den Eerw. adviseur, medebesh runderen en alle leden liartelijk welkom in deze eerste vergade ring van het nieuwe jaar. Na dank ge bracht te hebben aan allen, die hem bij do, jaa r wiss eling jgcl uk wens ch ten, wensohit o spr. ook allen een zalig nieuwjaar, Het getal 13 wordt wel een ongeluksgetal ge noemd, doch spr. hoopte, dat allen in het thans begonnen jaar van rampen 'be vrijd zouden blijven eu dat 1913 een gelukkig jaar zou zijn. Spr. herinnerde aan den arbeid, die in 1913 door den Bond zal verricht moeten worden, en vermaande de leden ook tot kwijting vara hun kiesplicht in dit gewichtige jaar Een zware strijd staat ons te wachten, spr. hoopt, dat die door allen zal gestreden worden ter eere van God en Kerk, Vor stin en Land. (Applaus.) De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goeci- goedgekeurd. Een nieuw lid werd met een hartelijk welkomwoord van den voorzitter ge ïnstalleerd. Pater Zuidgeest, geestelijk adviseur, sprak vervolgens een kort woord om allen hartelijk te danken voor de hem met Nieuwjaar toegezonden gelukwerschea en wenscht verder allen een bijzonder gelukkig jaar. Ook hoopt spr., dat 1913 voor den Volksbond zal zijn een bij zonder voorspoedig jaar. Het gelulk van den mensch is over 't algemeen, ide vrucht var. eigen arbeid. Het geluk wordt verkregen ten koste van offers. Dat blijkt op wetenschappelijk er. maatschappelijk gebied. Arbeid, en zonder «arbeid geen geluk, dat is de onverbiddelijke levens wet Spr. vermaant tot bijwonen van den socialen cursus, die binnenkort zal beginnen. Meerdere ontwikkeling modi men zich eigen maken, ook al kost dat een offertje. Naast dc velen, diei steeds tot offers bereid zijn, zijn er ook anderen, die zich zoo weinig van het leven en werken van den Bond aantrekken. Spr. laakt het, dat er onder deze laatsten nienschen voorkomen, die afgeven op den Bond, zonder de handen ineen te slaan om de fouten, die ze meenen dat er zijn, te herstellen. Als men maar meer de ver gaderingen bezocht, zouden vele grieven verdwijnen. Spr. vermaant nog o,m. tot bijwoning der binnenkort te hodden, pr> pagandavergadering van de Propaganda- ciub St Bonifacius en spoort aan tot arbeid voor den groei en den Moei van den Bond. Het gaat maar niet aan, om de menschen, die alles opofferen voor de organisatie, maar te laten werken en zelf werkeloos te blijven, en dan toch de vruchten te willen plukken. .Allen, die er voor in aanmerking komen, moeten de handen ineen slaan om den Bond te brengen tot grooten bloei. (Applaus.) De voorzitter dankte den Eerw. spreker en uitte den wensch, dat de sociale cur sus, welke a.s. Vrijdag een aanvang neemt en gehouden wordt door den heer Engels, zich in druk bezoek zou mogen ver heugen. Pater "Zuidgeest zal wederom zijn apologetische!) cursus houden op iederen derden Vrijdag in de maand; De voorzitter van de Propaganda club, de beer Nijhuis, pleit voor goed bezoek van de door pater Zuidgeest reeds aan geduide propagandavergadering en prijst eenige propagandistische lectuur aan. De voorzitter wijdt een kort woord aan de bioscoop, die volgens spr. kan wedijveren met de beste. Het lid Bis schop vroeg geen advertenties meer te plaatsen in neutrale bladen. Dat zal niet meer gebeuren, belooft de voorzitter, zoo dra het betreffende contract afloopt De heer Hensing bespreekt de stroo ming tegen de bioscoop, welke hij be merkte na de laatste gezéllige bijeen komst Het verwondert hem, dat zx>o weinig bondsleden ter voorstelling ko men. Er was ontstemming in den Bond tegen het bioscoopbedrijf. Op de eerste plaats waren het de l^den van lief hebben j- afdeelingen van den Bond. Een vergade ring met die afdeelingen heeft reeds op heldering gebracht Spr. verdedigt zich verder nog tegen een persoonlijke aan tijging. De heer De Gooier betreurt het, dat fouten gebeurd zijn bij de oprichting van de bioscoop. Spr. zou om de niet- Katholieken te bereiken in het neutrale digblad willen adverteerrn. Hetzelfde wordt bepleit door den heer Heemskerk De voorzitter zegt, dat' de reden waar om het bestuur niet meer wil advertees- ren in neutrale bladen, een zeer gewich tige is. Van zeer bevoegde zijde is ons er op gewezen en aal geldt voo» ons als een bevel. Ook op andere manier kunnen we echter de ni et-Katholieken die van de bioscoop gebruik zouden w il len maken, bereiken. Verder ontspon zich r discussie over het lezen van neutrale bia-den door som mige leden van den Volksbond, wat o.a. door den heer Warmerdam ten zeerste gekakt ivordt De heer Lombert meende oenige aan merkingen te moeten maken op De Leidsche Courant. Ook in dit opzicht werd door den heer Wiarmerdam af doende geantwoord. De heer v. Brussel bepleitte enkele verbeteringen in Imt Katholieke dagblad. De lieer Hensing zet, in antwoord op de verschillende'sprekers, de geschiedenis van dc oprichting' der bioscoop uiteen. Dc lieer Engels betopgt, dat de bios coop een zaak is van groot gewicht, ook voor onzen Bond. Zeer velen beschouwen de bioscoop slechts als een middel tot winstbejag. Door heel de wereld. ,gaat een ontzettende stroom van verden uit van de bioscopen. Met enkel tegen do bioscoop te praten kan. men dat ver derf niet weren. Men rnoet er iets tegen doen, men moet zelf een goede bios coop stichten. Dat is hier gebeurd. En verder willen wij deze bioscoop gebrui ken om de Leidsche arbeiders wat meer ie ontwikkelen, om in het algemeen het Katholieke Leidsche volk wat meer ont wikkeling bij te brengen. De persoon lijke kwesties, .welke hier hedenmorgen besproken zijn, vormen de kleine kant van een groote zaak. Als men een zaak goed wil leiden, heeft men daarvoor noo- dig een kleine groep van personen. Zoo gaat het ook bij de coöperatie; daar w<--rdt de zaak geieid door het bestuur. Alles is thans met de bioscoop nog in j het begin-stadiumer moet daarin komen eenheid van administratie en dat moet a.'iemaal nog geregeld worden. Spr. wijst verder op de groote moeilijkheden aan de leiding van het bioscoopbedrijf ver bonden en vestigt de aandacht op de bioscoop-cen'traie der IC S. A. Spr. ein digt met het verzoek cp te houden te discussieeren over de bioscoop of het oor Ie leenen aan personen, die onzen Volksbond vijandig gezind zijn. (Ap plaus). De voorzitter sloot de debatten over dc bioscoopkwestie en beloofde in zake de Katholieke pers de noodige stappen te doen. Daarna werd dc vergadering met het gebruikelijke gebed gesloten. Leidsche Sportorganisatie. Zaterdagavond waren op uituoodiging van een drietal heeren, die daartoe pph dracht hadden gekregen van het op 3 Oct. j.l werkzaam geweest zijnde Sport comité een 15 tal autoriteiten op Sport gebied in Leiden bijeengekomen in de bovenzaal van ,/ie Harmonie". Da heer Steyns, leider der vergade ring, zette uiteen wat de bedoeling van hun oproep was geweest. Men wilde n.I. waar in Leiden zoo go6d als niets? voor de propaganda der sport gedaan wérd, trachten te komen tot een alge meens Sportorganisatie waartoe de di verse vcreenig'ingcn en ook particulieren zouden kunnen toetreden en welke ten doel had de sport op de meest uitgebrei de wijze te propageeren *n to steunen, Al aanstonds werd door verschillende aanwezigen opgemerkt dat in Leiden een afdeeljpg van de N. B. v. L. bestaat die vrijwel hetzelfde wil en waarmede de hier bedoelde organisatie paralel zou ioopen. Sommigen meenden zelfs dat ,de organisatie in concurrentie met en als protest tegen het slecht werken van de N. B. L. O. bedoeld was» De heer Steyns. die blijkbaar meer van die zaak wist dan hij wel wilde of kón zeggen, deelde mede dat z. i. de N. B. L. O. zich moest bemoeien met dc beoefenaren der sport beneden 16 a 17 jaar, de komende organisatie met de ouderen. Vervolgens stelde hij een motie voor waarin werd uitgesproken dat de organisatie is geenendeele als een vijandelijkheid ten opzichte van den N. B. L. O. bedoeld was. jdoch alleen zgj werken op het gebied van JyporL Hierna constitueerden zich de verga derden tot een comité, waaruit tot sa menstelling van een reglement, -een com missie gekozen werd, bestaande uit de heeren J. Ebbink, P. T. de Jong, A. C. v. Linden, H. K. Vierkant en de drie in aanhef dezes bedoelde heeren A. J. Bronkhorst, M. A. A* Steyns en E. J. M. v. Weel. Na behandeling van dit reglement in leen volgende vergadering hoopt men tot de definitieve stichting der organisatie te kunnen overgaan. Vereeniging voer Bijenteelt in Nederland. Zaterdagavond hield de afdeeling Lei den en Omstreken dezer zoo nurttige. vereeniging haar voorjaarsvergadering, die druik bezocht was. Uit het jaarver slag van den secretaris bleek, dat het iedental steeds stijgende is, zoodat 1913 met 55 leden begint, die gezamenlijk ongeveer 220 volken in lossen bouw (hoofdzakelijk kasten) en 130 in lossen bouw (ouderwetsche ronde korven) be zitten. Per kast werd .tengevolge van den natten zomer slechts 20—40 pond honing gewonnen, per korf58 pond. Aan accijnsvrije suiker werd in Aug. ten behoeve van 32 leden met 258 vol-' ken 1000 Kg. suiker voor wintervoedering geleverd tegen 25 cents per Kg. De aan de afëieeling toebehoorendd kast met bijten, welke zij van prof. dr. J. J. M. de Groot ten geschenke ont ving en gebezigd wordt om vasten bouiw- ijimkers het groote voordeel van den los sen bouw te leeren waardeeren, viel bi> loting tusschen 5 korfijjmkers voor het jaar 1913 ten deel aan den heer v. Stern te Noordwijlkerhout. Nadat het aftredende bestuurslid, de heer Stam, verklaard had voorloopig geen herbenoeming te kunnen aannemen, werd de heer J. J. van Bostelen als zoodanig benoemd. 'De heer Spaargaren betuigt zijn leed wezen 'over het bedanken als bestuurs lid van den heer Stam, te meer daar hij1, zoo gezegd, de oprichter der afdeeling is en hij getoond heeft te zijn de man op de rechte plaats. Zeer zeker heeft de afd. haar bloei te danken aan hein. De vergadering stemt hiermede volko men in. De heer dankt voor deze uitingen, doch verklaart niet anders te hebben kunnen doen. Voor afgevaardigde en diens plaatsver vanger voor'de algemeene vergadering der vereeniging te Utrecht op 23 dezer werden de heer Stam en inej. Mulder1 aangewezen. De beide hoofdpunten der agenda voor die vergadering werden be sproken en besloten het voorstel tot op richting eener handelskamer door de ver eeniging te steunen. Die handelskamer beoogt in hoofdzaak: het bevorderen van den honiiiighandel, het controleeren van de echtheid en bereiding der produc ten; het verstrekken van een echtheids - merk en het bestrijden van de verval- sching. Het e2 punt: „Bespreking der Pro vinciale reglementen voor zooverre de?e een bepaalde plaatsing van bijenkorven voorschrijven", was een voorstel van de Leidsche afdeeling afkomstig en beoogt om den inwoners van 8 provinciën het houden van bijenkorven mogelijk te ma ken. In de 3 andere provinciën vinden nj. veel mildere bepalingen toepassing en blijkbaar zonder eenig nadeel voor omgeving of voorbijgangers. Alsnu wordt besloten om in Augustus te Leiden of naasten omtrek een cursus in bijenteelt te doen geven met den heer Mootsen uit Edervcen, den bekenden schrijver over bijenteelt als cursusleider. De cursus zal zoowel theoretisch als practisch de teelt omvatten en 5 dagen duren. Zoowel leden van andere afdee lingen ais niet-leaen der vereniging kun nen aan den cursus deelnemen. 'Voor de iaatsten werd de bijdrage' in de groote kosten van dezen cursus "be pa a id op hoogstens r 1.50. Waar in het bijizonder in de laatste aren de bijtenteelt zich in steeds stijgende belangstelling van natuurkundigen, me dici, scheikundigen, theologen en parti culieren verheugen mag, werd groote deelneming verwacht. Een ieder, die lust gevoelt dezen va cautie cursus te volgen, zij daarom aanbevolen zidi spoedig bij het bestuur aan te melden. De deelne mers of deelneemsters moeten den. 15- jarigen leeftijd bereikt hebben. Rieods van 16 leden werd deelneming toegiezegd, wel een bewijs, dat ohder de led-een de ernstige wil aanwezig is, zich geheel met den tegenwoordigen stand der we tenschap betreffende de bijenteelt en bij- enbuishouding vertrouwd te maken. Te ongeveer half 11 werd de zoor geanimeerde vergadering door den voor zitter gesloten. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is aan den militie le Luite nent H. Jansen Hutteman van het 4 Regiment-Infanterie toestemming vem leend om zich in Europa buiten Neder land op te houden/met verplichting tot opkomst onder de wapenen. De le Luitenant J. Lammerts van het 4 Regimen t-Jpfanterie wordt met ingang van 10 Januari a.s. overge plaatst bij de le Compagnie Wielrijders te Nieuwersluis. De heer W, Boers medisch s.tucfent alhier is bij Beschikking van den Mi nister van Oorlog toegelaten tot eerae verbintenis als adspirant-reserve-officier van Gezondheid bij het 4 Regiment-In- fanterie. Heden arriveerde hier ter stedJe de Generaal-Majoor A. E. Roest van' Limburg, Commandant der le Divisie, tot het bijwonen van tactische oefenin gen op de kaart voor de officieren van het 4 Regiment-Infanterie. Lijst van de aan dit kantoor ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt, over de 2e helft der maand December 1912. Binnenland, Brieven. K. van Zuij- endam, Aalsmeer. Mej.- P. Pauw, 'sGra- venhage. Th. deJBrouwer, id. E. Bouland Groningen. C. 'van Wieriragen, Hazers- woude. J. v. d. Steen, Leiden. S. H Munnik, id. Meeuwis, id. Mej. C. H. Punt, id. Gebr. Staed, Rotterdam. T. Opdam, Scheveningen. J. Serlé, Utrecht 8r iefkaarte n. W. Bos Amster dam. Fam. H. Driesen, id. Mevrouw C. de KoningNanning, Gouda. H. Heij- mans, Haarlem. Mevrouw Gaikema, Lei den. Mej. Joh. Snellen, id. Mechelse, Oogstfeest. Cor'n. Zeestraten, Sassen- heim. Willekes, Buitenland. Brieven. Mej. A. v. d. Sluis, Emmerik. H. Marbus, Fresno. (Cal.) Mrs. H. Th. 'Garlich Montreal (Que.). Briefkaarten. W. Plate, Duis- burg-Meidcrich. P. A. van Marie, Lon don. Mrs. Chadwich, Rochdale. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 5—8 uur Jaarlijksch Kerst feest voor behoeftige kinderen, georgani seerd door de St. Luduiraarveqeeniging. St. Jozefszaal, Rapenburg 52. Dinsdag 8 uur 's avonds St. Lor dewijkskerk, Steensehuur. Apologetische cursus. Spreker de weleerw. heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: het Huwe lijk. Woensdag 5i/a uur 's avonds, St. Jozefazaal, Rapenburg 52, Bijbelsche ge schiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus parochie. Slpre- ker de weleerw. heer C. G. J. v„ Leeu wen. Woensdag 8 uur 's avonds St. Jor zefszaal, Rapenburg 52, Bioscoopvoor stelling. Woensdag 8 uur 's avonds, Bonds gebouw, Rapenburg '10, Tbioscoop;voor stel ling. A AR LANDER VEEN. Toen de heer C. Kempen met zijn vrouw en eenige zijner kinderen per rijtuig naar de vroeg- kerk reed, sprong plotseling een varken uit den graskant op den weg, waardoor het paard schrok en met rijtuig en al in de wetering naast den weg sprong. Be inzittenden bevonden zich in een zeer netelige positie. De heer K.., van ejen naburige boerderij', zag het ongeval en snelde spoedig toe met een paar ladders en planken en redde allen uit het rijtuig. Het jongste zoontje was er het slechtst aan toe. Hij moest bij den heer K. binnengedragen worden en is daar te bed gebracht. Ook de anderen moesten op raad van den ontboden dokter zich zoo spoedig moge lijk te bed begeven om van dc koude en den schrik te bekomen. liet paard is verdronken. HAARLEMMERMEER. Ter vervan ging van den heer W, Kroon, die 'be noemd is als opzichter aan de gasfabriek te Leiden, is tot dagelijksch opzidhter bij het in aanbouw zijnd polderhuis ie Hoofddorp benoemd de heer Cats te Ter Aar (Z~H)„ In het kiesdistrict Haarlemmermeer zal van anti-rev. zijde eer. partijdag ge houden worden. Een voorlocpig comité van uitvoering heeft zich reeds gevormd. Bijzonderheden zullen nader worden vastgesteld, KATWJJK AAN DEN RIJN. Het kam ze.ker als een zeldzaamheid worden be schouwd, dat de landbouwer J. M., al hier, nog steeds bloemkool uit den kou den grond hakt Enkele perceelen bloembollen moe ten veel last van het overtollige water hebben gehad. Bij een bioembollen- kweekvr alhier stond enkele dagen ge leden het land nog geheel onder, zood'at met behulp van pompen het Land moest drooggemaakt worden. KATWIJK AAN ZEE. 4 Januari. Aan gemoedigd door het succes van het vorig jaar zullen de schepen hier reeeïs de volgende week ter trawlvisscherij gaan. Van de 65 loggers, die aan deze vis- scherij deelnemen denkt het grootste deel 6 en 7 Januari zee te kiezen. Voor het eerst zal dit jaar de zoogenaamde „kleine visch", die vooral tot eenden- voer dient op den afslag worden ge bracht en niet zooals vroeger door de visscliers worden verkocht. De opbrengst blijft echter dit jaar voor de bemanning. „N. R. Ct." NOORDW1JK. Het bestuur van de .afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond 'ziit niet stil, getuige het feit, dat er nu weer een tooneelvereeniging als nieuwe onderafdeelmg is bijgekomen. In de laatst gehouden bestuursvergadering is deze vereeniging definitief opgericht en den naam gekozen „Onderling Genoe gen." Het bestuur werd samengesteld!' als volgt ïC. P. van Zeist, voorz.-regis seur. H. de Groot Dzn., secretaris. J. C. Lüschen, penningm. J. P. Rijnders, le commissaris. J. Z.uiderdiuin, 2e com missaris. De vereeniging begint haar be staan met 15 leden. Gistereimamiddag hield de pas opgerichte Damc8-zangjvcFi®niging „3ft. Caecilia". onderafdeeling van den Ned. R. K. Vojlksbond, een ledenverga dering, voornamelijk ter behandeling van het reglement. Nadat da bijeenkomst opl de gebrui kelijke wijze .was geopend, werd 'heif co-ncept-reglement, na eenige wijzigingen van minder belang, aangenomen. Nog werd besloten voor de eerste 8 of 10 weken een cursus voor eertsfa- beginnenden te houden. Be lessen zul len gegeven worden in een lokaal van de Zusterschool fel ken aandagavond van 7 tot half 8. Na half 8 worden dan des Maandags de repetities gehouden. Hierna werd de vergadering gesloten. SAASENHEIM. Woensdagavond 8 ja nuari, n.m. 7 uur vergadert de R. Ki Kiesvereeniging. Op de agenda komen voor: Rekening en verantwoording pen ningmeester. Verkiezing van bestuursle den wegens het bedanken van de heeren J. J. van deT Geest en H. P. van Nien' kerk en wegens periodieke aftreding van den heer W. Oostveen. Verloting. VOORHOUT. De bevolking dezer ge meente bestond op 31 Dec. 1011 uit: 1233 mannen en 953 vrouwen, totaal 2186 zielen. Zij vermeerderde door: gieiboorte van 41 mannen en 41 vrouwen, totaal 82 zielen; vestiging: 119 mannen en 65 vrouwen, totaal 184 zielen. Geheele ver meerdering 160 mannen en 106 vrouwen, totaal 266 zielen. Zij verminderde door overlijden van 20 mannen en 18 vrou wen, totaal 38 zielen; vertrek van Qi mannen en 69 vrouwen, totaal 167 zielen Qeheele vermindering 118 mannen en 81 vrouwen, totaal 205 zielen. Alzoo total* vermeerdering 42 mannen en 19 vrou. wen, totaal 61 zielen. Zoodat de bevol king op 31 Dec. 1912 bestond uit 2241 zielen. Het aantal aangegeven levenloos geborenen bedraagt 4, waarvan 2 var het mannelijk en 2 van het vrouwelijS geslacht, 9 huwelijken werden voltrokken WARMOND Den len Jan. 1912 be stond de bevolking alhier uit 1979 zielen terwijl op 1 jan. 1!. het aantal 2038 be droeg. In den loop van het jaar ziji 72 geboorten geboekt en 17 person et' gestorven. Uit de gemeente vertrokkei zijn -160, gevestigd 164 zielen. Misschien zal in de komerjde zomer maanden hier een cursus over bij'enteell worden gegeven. De bijenhoudersvereeni ging heeft hiertoe het initiatief genomen en zal een lokaal der gemeenteschoo|| voor dit doel te gebruiken vragen. WASSENAAR. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 8 Jan., des avonds te 'kwart over zeven. Aan de orde komen. Benoeming ver schillende commissiën. Verzoek verhoo ging Omnibusdienst. Voorstel meubilee ring lokaal „Achter de Kerk" en wijzi ging van het tarief voor het gebruil dier zaal. Wijziging gemeente-begroe ting! 1912 en 1913. Verlenging van he! riool in bestrating van den Oostdorpweg Wijziging alg. politieverordening (keu ring eet- en drinkwaren). Herziening hef fen van keurloon. Verlenging gasbuizen net op Paap weg en Groot Haesebroeck Voorstellen inzake gasbedrijf. Onder zoek 'geloofsbrieven J. Th. Wouters. GEWESTELIJK GEMENGD. Fietser in brand. Zekere de Z. uit Sassenheim, die waarschijnlijk achteloos een brandend* sigaar in den jaszak had gestoken, kwam nabij Piet G ij ze n b rug tot de min der aangename ontdekking, dat zijn klee- ren in den brand stonden. Ofschoon de rook duidelijk waarneembaar was, had hij het niet eerder gemerkt, wijl hij per fiets tegen den wind inreed. Het vuurtje dat al aardig doorgewoekerd was, werd nu spoedig gedoofd. Vrijdag 1.1. geraakte het piaard en rij tuig van A. v. Su te O u d e w e t e r i n g te water met het gevolg dat het paarj verdronk. De voerman kwam er met den schrik af. 40le Staatsloterij. VIERDE KLASSE 2e LIJST. Trekking van Dinsdag 6 jauuari. Hooge prljasew. f 1000 7810, 9991. f 400: 11325. f 200 7474. f 100: 1176, 2215, 9631, 18004, 19668, Pr fj as er» var» f GS. 166 3096 5217 7210 9840 12281 15102 18151 74 153 30 11 59 98 18 25ï 203 90 63 27 68 350 55 81 29 94 316 307 93 403 56 403 74 234 406 21 10026 35 20 !Ll 84 60 608 27 39 36 211 11 94 64 09 471 128 59 362 658 340 83 61 79 214 63 4U4 728 74 365 727 533 20 548 46 30 475 406 30 35 28 51 47 74 518 09 51 696 73 631 68 83! 41 20 75 749 403 61 510 70 64 28 76 87 30 92 57 ■.•1 629 36 818 823 92 715 716 913 40 67 57 37 543 61 24 I90i9 92 80 85 49 95 801 53 5'! 709 500 931 71 739. 93 810 81 12 12 89 907 808 947 14 löS 43 32 92 17 60 69 20 95 802 51 6059 23 917 13004 43 242 35 81 89 85 56 95 907 55 69 713 104 6032 93 99 58 75 920 830 70 74 11016 115 16007 97 1127 46 202 10S 83 56 19 826 75 48 23 24 112 242 40 31 212 56 55 210 25 313 41 39 19 93 302 21 29 37 102 55 37 9-1 10 22 42 418 20 582 307 906 42 46 49 97 64 33 14 06 61 74 79 31 72 3d 61 73 77 370 .32.1 76 230 ■15 459 4C09 84 406 33 561 37 605 98 114 402 28 63 607 57 711 534 37 bB 44 77 39 311 20U 53 79 504 507 419 48 524 40 65 230 05 26 33 749 69 64 634 75 70 56 47 982 87 138 83 330 614 624 64 14128 601 55 723 31 21 34 83 46 55 392 803 48 51 40 507 92 731 433 09 54 717 44 15 217 34 40 36 412 38 790 17 92 820 71 63 13 97 946 95 402 97 84 968 56 813 9087 605 18 912 94 2105 554 89 109 41 531 17048 510 216 63 75 50 43 36 129 14 60 665 79 57 68 671 58 17 67 88 921 222 708 84 375 D5 373 774 eo 357 850 714 81 tiUD 415 85 7003 76 77 39 494 o8 49 834 06 97 912 42 545 7uy 79 37 13 412 16 59 63 24 513 43 37 543 25 68 638 J4 604 901 128 607 12023 807 822 65 34 32 34 15 25 69 970 94 724 5046 41 75 45 948 18058 842 26 62 42 719 185 49 01 90ü 29 79 92 24 217 83 108 44 86S 118 93 29 29 15005 16 bJ 935 205 95 829 68 70 Kerknieuws. Z. D, H. de Bisschop van HaarleM beeft benoemd tot kapelaan te 's-Qra- venhage (H. Jacobus) den Weleerw. heer H. W. v. Beek, tot kapjelaan te' kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardis) dg® Weleerw. heer J. j. M. v, Vasbanho- ven, die tevens belast is- met de op richting van eene nieuwe parochie al daar, en tot kapelaan te Amsterdam (H. Bonifacius) den Weleerw. heer W, P. J. Janus, die kapelaan was te Schoten.

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2