Beeger te Utrecht; is benoemd tot di recteur van het post- en telegraafkan toor te Doesburg P. N. L. Feltzer, thans hoofdcommies der posterijen. Obstructie en... Neutraliteit. oOk ais een staaltje van „neutraliteit" de „Telegraaf" toch wordt door ve len nog voor neutraal versleten kan het volgende stukje uit de „Maasbode" dienst doen: Met Verontwaardiging wijzen de man nen Van de linkerzijde de beschuldiging van obstructie af, Alleen Schaper liet dezer dagen in een Kamerspeech je doorschemeren, dat de linkerzijde eigenlijk wel aan obstructie doet. En nu ontsnapte den heer Hans, n e u- traal Kameroverzichtschrijver van de neutrale „Telegraaf" een „cri de coeur" naar aanleiding van het voor hem zoo heugelijke feit, dat de begrootingen niet voor Kerstmis worden afgedaan. Met zekere blijdschap constateert de heer Hans dat het „nu vast staat, dat de begrootingen van Oorlog, van Marine, van Binnenlandsche zaken, van Surina me en van Curasao (oef!) zullen wor den uitgesteld tot het volgend jaar. „Dat is", vergist de heer Hans zich niet, „in onze parlementaire geschiede nis nog nooit gebeurd." Maar 'nu mag, nu gebeurt alles, omdat het geldt een Christelijke regeering. De „Telegraaf" verkneukelt zich dat de regeering voorloopig weer niets tot stand zal kunnen brengen. Want 'Januari „ligt" nu „vast" voor de staatsbegïooting. En met onverholen blijdschap consta teert het neutrale blad: Het wordt goedl... KO<T< KRONIEN. Naar de „Rott." verneemt zal het onlangs door den gemeenteraad van Rot terdam aangenomen verbod van optoch ten op Zondag bij Ged. Staten van Z.- Holland geen tegenstand ontmoeten. Door den raad van Barneveld is besloten het vangen van of het delver. naar m llen, zonder schriftelijke vergun ning van den eigenaar van den grond te verbieden. Ook werd verboden het vervoeren, of ten verkoop stellen van mollen, zonder vergunning van 3. en W. Z. H. Paus Pi us X heeft benoemd tot commandeur in de orde van den H. Gregortus den Grooten, den heer C. L. Bressers te Dongen. Het Kerstfeest ten Hove van H. M. de Koningin zal ditmaal door H. M. de Koningin-Moeder niet kunnen worden bijgewoond. De Koningin-Moeder is ge lukkig niet bedlegerig. Hr. Ms. gezond heidstoestand laat echter niet toe het Paleis te verlaten. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 24 December. Kamerverkiezingen 1913. Voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het district Leiden wordt door de vrijzinnige concentratie partijen gecandideerd prof. mr. J. E. Heeres (Unie-lib.) hoogleeraar aan de universiteit en lid van den gemeenteraad., Het Bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds alhier heeft gisteren het percentage van den bijslag over de maand Januari 1913 vastgesteld op 50 pCt. voor de typografen en 100 pCt. voor de andere vakken. Bij de gisteren door het Prov. Bestuur van Zuid-Holland gehouden aan besteding had voor het verbreeden van een gedeelte 'van den Rijksweg van 's- Gravenhage naar Leiden, gelegen in de gemeente Zoet-erwoude (raming '22.250 gli), het laagst ingeschreven L Gort te Haarlem voor 21.557 gld. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag 26 Dec. Bondsgebouw Rapenburg 10, 8 uur 's avonds Bioscoop voorstelling. Onteigening. Aangenomen is het wetsontwerp ter verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen in de ge meente Ter Aar, noodig voor de ver betering van het Aarkanaal van Papen veer tot Aarden. AALSMEER. Alhier is op 84-jarigen leeftijd overleden de heer D. Vetman, oud-burgemeester van Landsmeer. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zooals we een paar weken geleden reeds meld den, zal in de zaal der St. Joseph-ver- eeniging alhier door de tooneelclub, dier vereeniging een tooneeluitvoering gege ven worden op Donderdag 26, Zondhg 29 en Maandagavond 30 December. De uitvoering op Donderdagavond 26 zal alleen toegankelijk wezen voor de leden der vereeniging, de uitvoeringen op de andere dagen ook voor vreemdfe- gen. Herinneren we ons de uitvoeringen der vorige jaren, dan kunnen we ver wachten dat we ook dit jaar iets moois, iets degelijks te zien krijgen. De stuk ken voor de uitvoering gekozen dragen hiertoe zeer veel bij. Opgevoerd zal worden het drama: „Triomf des kruises' Een drama in drie bedrijven, met zang. Het 'is een prachtig stuk, dat drie uren duren zal. AARLANDERVEEN. Tegen Dinsdag half 11 is door den gemeenteraad een spoedeischende vergadering belegd. Als dan komen de volgende punten in behan deling: Verzoek van R. v. Leeuwen, om disDensatie van een benalinr der Bouw lijn Van Boetselaarstraat. Voorstel grati ficatie Rijksveldwachter. Af- en over schrijvingen gemeentebegrooting dienst 1912. Bespreking plan stelselmatige be bouwing. TJOOGMADE. Een zevental jongelie den uit ons dorp zijn thans opgeroepen tegen 18 Januari a.s. om ingelijfd te wor den Dij de Nationale Militie, n.l. M. Hoogeboom, J. A. de Vette, A. van den Berg, C. H. van der Meer, L C. van tfer Geest, Joh. van der Star en S. Goedhart De zes eerste zijn ingedeeld bij "het 4e reg. infanterie te Leiden en laatstgenoemde bij het reg. Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage. Voor allen was bet aangenaam reeds nu al te weten wat de plaats hunner bestemming zal zijn. LEIMUIDEN. Zondagavond hield de R. K. Kiesvereeniging „Leimuiden-Rijn- zaterwoude" eene zeer druk bezochte buitengewone vergadering, welke o.a. werd bijgewoond door den ZeerEerw. Heer Pastoor en den WelEerw. Heer Kapelaan. Nadat de vergadering met ge bed was geopend, heette de Voorzitter allen van harte welkom, waarna hij het woord gaf aan den spreker van den avond, den heer F. A. Moerel van Oude water. De heer Moerel begon met aan te too- nen, tiiat het jaar 1913 een jaar van groot en enorm gewicht is voor alle Roomschen. leder moet er van doordron gen worden, dat hij in 1913 den groo ten stembusstrijd moet medeleven. Bi, alle partijen is men zich aan het voorbe reiden, overal worden de oude wapenen weer voor den dag gehaald, daarom moe ten ook wij ons vaandel weer ontrol len het vaandel, welke kleuren nog steeds niet verbleekt zijn, dat nog steeds frische en heldere Christelijke kleuren vertcont. Ten onrechte laten sommige Katholieken zich in de laatste maanden bang maken, met de bewering, dat 1913 slechts de nederlaag voor de coalitie brengen kan. Hetgeen wij nu bespeuren als oppositie van links tegen het mini sterie-Heemskerk, zagen wij in de da gen van Kuyper tegen het toenmalig rechtscbe ministerie aangevoerd. Moge de naam van de verbonden vrijzinnigen al gewijzigd zijn Yan liberaal bicc in con centratie, de haat tegen rechts is dezelf de gebleven. Doch spreker zegt, dat wij voor deze concentratie geen vrees behoe ven te gevoelen, ais onze Roomsche kie- reis in het komende stembusjaar hun plicht maar vervullen. Links heeft twee zaken voornamelijk op zijn program staan: Algemeen kies recht en Staatspensionneering. Spreker; wijst er op, hoe dit (staatspensioen eigen lijk 'boerenbedrog kan genoemd worden, wijl links niet weet, waar zij de midde len daarvoor vandaan moeten halen de heer Patijn toch, door minister Heems kerk daarnaar gevraagd, bleef in de Tweede Kamer het antwoord schul dig. Terecht mag dit het voeren van on verantwoordelijke politiek genoemd wor- den. Ten slotte wijst spreker nog op de deloyale tegenwerking van links, iets waaraan rechts zich gelukkig nooit heeft schuldig gemaa&t Na de pauze, zette spreker zijn rede voort, door er op te wijzen, dat was het in vroeger jaren begrijpelijk, dat de Katholieken, zich onder den druk ge voelend, zich niet durfden uiten, dit thans geen reden van bestaan meer heeft. Waar het Roomsche actie geldt, dient niemand meer thuis te blijven ieder, die daarvoor jn aanmerking komt, behoort in onzen tijd lid te zijn van de R. K. Kiesvereeni ging en niet alles aan het bestuur over te laten. Het is ons aller plicht te zor gen, dat ons Katholiek Nederland niet weer onder den druk geraakt. Het rzcht- sche ministerie moet achter zich hebben een flinke meerderheid in den lande, als een stevige stut. W,ij moeten hebben on der ons Katholieken een leger van flin ke mannen, die door woord en daad oal staan voor onze beginselen. Ten slot te wijst de redenaar er op, hoe den I5en Februari a.s. feitelijk beslist wordt over de meerderheid in ons land. Men zorge er dus voof, dat niemand op de 'kiezerslijst ontbreke. Laten wij over klei nigheden heen stappen en onze dure slicht begrijpen, idoor te werken in de or ganisatie en te zorgen, dat links niet wint. Als dan in Juni 1913 de overwin ning is behaald, aldus eindigde spreker, kunnen wij het besef in ons omdragen, )nze plicht te hebben gedaan. Een daverend applaus volgde op deze dpor verschillende humoristische zetten gekruide rede. De ZeerEerw. Heer Pas oor bracht, namens de vergadering dank aan den spreker en drukte den wensch uit, dat ieder in het komende jaar zijn olicht zal begrijpen. Daarna werd de ver gadering met gebed gesloten. NIEUWKOOP. In de laatst gehouden raadszitting was afwezig de heer P. A. Th. van lier Weijden. Voorzitter de heer H. B. Onderwater, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, vaarna de notulen der vorige vergade ring door den Secretaris worden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter doet mededee'ing, dat van Ged. Staten goedgekeurd zijn terug ontvangen de begrooting dienst 1913 en de suppletoire kohieren hoofd omslag en hondenbelasting. Met algemeene stemmen wordt aan den heer K. Jager met ingang van 1 Jan. 1913 eervol ontslag verleend als hoofd der o. 1. schnol Noorden a, bij gelegenheid van de 'kermis, worden toegekend de volgende gratificatiën: le. rijksveldwachters Hamers ma, Alberda en Bakker ieder f5; 2e. den nachtwaker Blonk f 15. De Voorzitter vraagt wat de heeren den alhier gestationneerdien rijksveldwachter Aartsen denken te ge ven. Hij brengt in het midden, dat een gratificatie hem gewenscht voorkomt met het oog op de diensten, die hij verricht in. het belang van de openbare orde, welke hij slecht kan missen voor een goeden gang 'van zaken. De heer van Leeuwen zegt, 'dat deze zaak verleden Ijaar al breedvoerig is besproken. De heer Mourits dacht, dat dit voorstel niet meer door den Voorzitter zou gedaan worden, 'wijl op 'diens voorstel verleden jaar is 'besloten Aartsen nog één keer f 40 gra tificatie te geven. De heer Mourits er kent, niet juist op de hoogte te zijn, doch gelooft, dat ook zonder gratifi catie de rijksveldwachter verplicht is de openbare orde te handhaven. De Voor zitter zegt, dat de brigade-commandant den dienst regelt en om over de diensten van de rijksveldwachters te kunnen beschikken, het verzoek daartoe gedaan moet worden aan 'den inspecteur van tie rij'ksveltiwacht Teneinde steeds op -de hulp van Aartsen te kunnen rekenenv stelt hij nogmaals voor hem een 'goede gratificatie te geven. Na langdurige discussie wordt op voorstel van de heeren v. Leeuwen en Mourits besloten hem een gratificatie te verlge rien van f 15. Tegen stemde de heer Augustinus, die f 15 te gering vond er. een bedrag van f 25 wenschte toe te kennen. De Voorzitter doet voorlezing van een verzoek van den veldwachter Kroché, om verhooging zijner jaarwedde als nachtwa ker. Na toelichting van den Voorzitter waaruit blijkt, dat de nachtwaker Blonk f312 krijgt en Kroché voor dezelfde diensten f 180, gelooft hij, dat eene ver hooging van f 50 alleszins gerechtvaar dijgd is. De heer Middelkoop zou ook aan den gemeenteveldwachter v. Vuuren verhooging willen toekennen. De andere leden erkennen, dat Kroché ver ten achter staat bij v. Vuuren, 'die een goed koo.p huis bewoont en meer inkomen heeft tengevolge van bijbaantjes. Na lang durige bespreking wordt besloten de jaar wedde van Kroché als nachtwaker, met ingang van 1 Jan. 1913 te verhoogen met f 50. Aan de heeren Ouwerhand, Landibenj en C. J. Groenendijk wordt gezamenlijk een schrijfloon toegekend van f 60, voor het aanieggen van een nieuw bevolkings register op kaarten. Nadat wijders .en schrijven van den Burgemeester van Aarlanderveen en een van de Maatschappij van Gemeentebe drijven te Utrecht, over gasverlichting der gemeente in geheime vergadering wordt behandeld, sluit de Voorzitter de vergadering. '(„Rbd.") NOORDW,IJK-RINNEN. De Oranje- Vereeniging hield gisterenavond een le denvergadering in „Het Hof van Hol land." De voorzitter, de heer A. Dorsman, drukte in zjjn openingswoord zijn leed wezen uit over de slechte opkomst. De reden hiervan was, naar spreker's mee ning, gelegen in het feit, dat er opi hetzelfde uur meerdere vergaderingen werden gehouden. De notulen werden gelezen er» onge wijzigd goedgekeurd. Namens de commissie, belast met het nazien der rekening en .verantwoording van den penningmeester, bracht de heer N. M. Alkemade daarvan verslag uit. De rekennig sloot met een voordeelig saldo van f 2S6.09. Na lezing var^Jiet jaarver slag door den Secretaris, waarin deze met leedwezen herinnerde aan het op richten van een Zuster-vereeniging te Noordwjjk aan Zee, waardoor deze ver eeniging 139 leden verloor, zoodat zij nu nog slechts uit 255 leden bestaat, werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuurslid wegens ontslagname van den heer L. Graaf van Limburg Stirum In diens plaats werd gekozen de heer S. J. Zandvoort. Na eenige besprekin gen omtrent'de feestviering in 1913 werd de vergadering gesloten. NOuRxJWiJK., Gisteravond vergdaer in café „»Tet Fortuin" van den heer C. Gordijn.de afd. Noord wijk van den Ned. R. 'K. Volksbond. in zijn openingswoord constateerde de voorzitter,, de heer Bajj'ze, met vreugde de groote opkomst. Verder decide spr. mede, 'dat de Z.Evv. heer pastoor 6 Dec. j.i. om gezondheidsredenen ontslag hee. genomen als geestelijk adviseur. Spr. spoorde 'de leden aan Z.Ew. in hunne gebeden te gedenken. Dieu nieuwen ad viseur, tien WelEerw. heer F. Hermans wenschf spr. hartelijk welkom. Nog wek te spr. de aanwezigen op lid te worden van de R. K. kiesvereeniging met het oog op de groote verkiezingen van 1913. Na lezing der notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd, ging de voorz. over tot de installatie van 29 nieuwe leden. Onder de ingekomen stukken kwam voor een verzoek van het Centraal Bestuur om opgave van het aantal leden, dat aan het feestte Amsterdam ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Bond zal deelnemen. Op de volgende verga dering kunnen de leden zich voor deel name opgeven. Uit het verslag van den penningsmees-, ter bleek, dat de inkomsten bedroegen if 247.55, de uitgaven f 157.69, zoodat er; in kas is 'de som van f 116.86. A 1c nrvVir om rrc4 yr*r% ?«*»c4i»orrr«i Ao I Ide som van f 52.07i/3. Tot verificateurs werden benoemd J. dc Haas en Jac. (Vink. i Hierna werd na eenige bespreking be sloten tot de oprichting van twee oncler- afdeelingen, n.l. een tooneelvereeniging en een dameszangvereeniging. Tot re gisseur van de tooneelvereeniging werd bij acclamatie benoemd de heer C. P. yan Zeist. De voorz. deelde mede, dat wegens drukke werkzaamheden van den secre taris, het secretariaat tijdelijk zal wor den waargenomen door den heer G. .v. d. Weijden. Naar aanleiding Van een verzoek van de zangvereeniging om het honorarium yan den directeur gedeeltelijk te vergoe den, stelde het bestuur voor, bet eerste halfjaar het honorarium te betalen. De vergadering ging hiermede aocoord. Bij de rondvraag kreeg de Eerw. ad viseur' het woord. Z.Ew. zeide, dat het (hem een eer en genoegen was het ambt yan adviseur van den Bond te aanvaar den. Z.Ew. beloofde met allen ijver te .zuilen medewerken aan den vooruitgang van tie afdeeling. Verder besprak Z.Ew. .de taak van den geest, adviseur: het geestelijk element in tie vereeniging te devortieren. „Op iederen .mensoh rust tie plicht, zegt Z.Ew., om Christus te brengen .in de Maatschappij." Dit is ook niii'n plicht. Paus Leo XIII heeft gezegd, dat geen verbeteringen van niaatsch. toe- ;tanden zijn te verkrijgen dan door de leer van het Evangelie toe te passen. Dok ons werk moet daarop steunen. Bij ie behartiging van onze maatschappelijke belangen verliezen wij onzen godsdienst liet uit het oog. Deze komt bij ons op Je eerste plaats. Dit is het verschil tus- schen ons en de roode brooders."' Na een krachtige opwekking om steeds het geloof vast te houden niet alleen, naar er ook naar te leven en te han delen, eindigde de Eerw. spr. zijn met gloed uitgesproken woorden, die door ^en geestdriftig applaus werden gevolgd. De voorz. bracht Z.Ew. den dank der ergadering. De leden zullen toonen de zoo mijd aangeboden hulp op prijs te stellen. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. NOORD WIJKERHOUT. In cafc „van Denzen" vergaderde gisteravond het win terprovisiefonds „De Voorzorg". De penningmeester deed rekening ,en ver antwoording. De inleg bedroeg f286.ol door die deelnemers is op ,de Raiffeisen- bank geplaatst f 139.50, terwijl voor f 286.52 aan brandstof enz. werd inge kocht Besloten wordt het volgende jaar weer in 'te leggen. Die aftredende bestuursleden, de hee ren A. |H|. van Noort en H. Looyesteij'n, werden herkozen. Zij, dlie geld wenschen in te leggen gedurende de wintermaanden, kunnen dit bij den penningmeester brengen. Op Maandag 30 Dec. a.s. wordt er van wege het Kruisverbond „St. Victor" een propagandavergadering gehouden, waar als spreker zal optreden Pater Er- mann, uit Rotterdam, met het onderwerp „Alcoholisme". ROELOFARENDSVEEN. Het 6-ja- rig dochtertje van den heer S. v. R. alhier gooide per ongeluk een pot heete kof fie om, dat tot gevolg had dat de in- inhoud over het bovenlijf van het 3-jarig dochtertje terecht kwam, waardoor het het hevige brandwonden bekwam. Haar toestand is ernstig. ZWAMMERDAM. Bij den Raad was ingekomen een adres van den gemeente ontvanger om verhooging zijner jaar wedde. De heer Veelenturf vindt dé ar gumenteering in het adres vreemd; van dezelfde meening is de heer Blomme- steijn. Toch is de laatste spr. ei voor 25 gulden verhooging te geven, daar men er z.i. rekening mee moet houden dat Je ontvanger zijn volle salaris niet geniet door het stellen zijner borg tocht en spr. betoogt verder, dat Je levenswijze duurder is geworden. .J-e heer De Bruijn wil wachten totdat tie ontvanger over eenige ja ren zijn periodieke verhooging ontvangt doch na een toelichting van den Voorzit ter wijzigt hij zijjn meening en stelt voor nu de verhoo7ging te schenken en de periodieke verhooging in te houden. De Voorzitter toont aan, dat dit strijdig zou zijn met de verordening van Ged haten. De heer v. Muiswinkel is er voor ten tegemoetkoming te geven, terwijl le heer Blommesteijn verhooging beter jordeelt. Na er nog verder over gedus •ussieerd te hebben, wordt met aligemee ie stemmen aangenomen het voorstel van Muiswinkel, om n.l. den ontvanger een tegemoetkoming te geven van f 25, onder voorwaarde dat deze komt te ver vallen als de ambtenaar een wo ning gaat betrekken, waarin geen lokaal speciaal is ingericht voor ontvangerskan toor. Deze tegemoetkoming is dus niet té beschouwen als een tegemoetkoming in de huishuur, zooals de heer de Bruijn had voorgesteld, maar speciaal voor het gebruik van het ontvangerskantoor. Met alg. stemmen wordt aangenomen het voorstel van den voorzitter om naar aanleiding van een adres van den heer v. Dissel inzake een uitweg achter de voormalige O. L. school het Dag. be stuur te machtigen een gedeelte aan adressant over te dragen en nader te on derhandelen met 'den heer Sprei). Tot leden van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim worden benoemd ■Ao V Fnnrn, A v Wiinrraarrfpn Tot armmeester van het Burg. Armbe stuur worden benoemd de heer A. W. Wientjes. Tot leden van de reel. Hoofd, omslag dienst 1913, de heeren P. G. H. Blommesteijn, C. van Muiswinkel en Jb. de Bruijn. Tot gemeentegeneesheer in Wijk A en de Dammebuurt werd herbenoemd met 3 stemmen dc heer F. Schreuder, '2 stemmen werden uitgebracht op den heer H. C. Valkema Blouw en één biljet van onwaarde ingeleverd; voor wijk C. werd benoemd de heer A. W. van Beek en voor wijk D. de heer J. v. Staveren met alg. stemmen. Tot leder, van de reel. Hoofd. Omslag dienst 1913 werden benoemd de heer P. G. H. Blommesteijn, C. van Muis winkel en Jb. de Bruijn. Bij de rondvraag bepleitten weth. Van De heer Blommesteijn drong aan op sluiting bij de keuringsdienst te Leiden, waarna de Voorzitter overweging van dit punt toezegde. De heer Blommesteijn dringt aan op spoed in deze. UE W tS I EI.J jK CiEMENGD. Diefstal. Tijdens de godsdienstoefening in (de R. IC kerkte Wassenaar werd gis ter een rijwiel gestolen van een kerk ganger, die het rijwiel .hij de kerk had geplaatst. Bij de wed. Den ,H. in 't Oostdorp aldaar werden 18 kippen en een zestal eenden medegenomen. Gisteravond reed de petroleumwa- gen „de Automaat" bespannen met paard op den Zuidbuurtschenweg, onder Zoe- terwoude. Het paard struikelde en viel over net lemoen der wagen. De ge leider had de mogelijkheid de strengen) los te maken en spoedig waren daar eenige personen bij de hand die hulp boden en hard moest er gewerkt worden om wagen en paard, uit de diepgelegen sloot te houden. Het voertuig bekwam nog al schade. Gemeenteraad van Bodegraven. Voorzitter de heer H. Le Coultre. Afwezig met Kennisgeving de heeren Turkenburg, Koot, Veelenturf, Rollman en Okkerse. Ingekomen goedgek. rekening 1911, begrooting 1913, staat schoolgelden 3e kwartaal 1912, begrooting 1913 ambachts- •bachtsteekenschooh Ingekomen een adres van bewonerstier Noordstraat en (gedeelte Noordzij, verzoe kende :den 'Raad maatregelen te treffen tegen het snelle rijden van automobielen. Dit .zal in de volgende vergadering behan deld worden. Van de gemeenteveldwachters om ver- 'hooging van hun jaarwedden, om reden 'dit voilgens adressanten niet is in over eenstemming met hunne verantwoorde lijkheid; zij nemen de vrijheid in dit adres verschillende andere plaatsen, waar onder kleinere, als voorbeeld, om aan te toonen, dat zij' op betere condities mogen hopen. Wordt gesteld in handen van B. en W. De gehouden aanbesteding van ge meentewerken had tot uitslag, dat het timmerwerk gegund werd aan C. llton 'voor f 587, metselwerk C. Bierhorst f691, stu ca doors werk Kelfhum f 245, schilder werk ,H. Schoo f 544, loodgieters werk G. v. Waveren f175 en smitiswerk A. Zonneveld1 voor f 109. Naar aanleiding van eenige wetswij zigingen ondergaat de verordening, re gelende de jaarwedden van onderwijzers en hoofden, eenige verandering. Opnieuw worden benoemd tot ge meente-geneesheer dr. Marsman, tot apo theker de heer 'üouwes Dekker en tot 'verloskundige mej. Zwart. Aan D. Cou perus woraen balans en schalen weder om voor een jaar verhuurd. De Voorzitter deelt mede dat van de eigenaren be'enti aan de Mijeweg 19 bereid gevonden werden o.p de bepaling der Raad in te gaan en 11 nog sniet antwoordden. Nog deelt de Voorzitter mede, dat het proces met de fiijiilie De Beer in zak nlei. betaalde H. O. en hondenbe lasting opgeheven 'is. In de Wilhelmina- straat zullen 13 boomen gerooid worden. Na ingewonnen informaties bleek den Voorzitter dat bestek en plannen voor, het nieuwe station geheel gereed zijn en elk oogenetic aanbesteding kan volgen. L'iaar de heer Körre bedankte als lid der leerplichtcomm., werd in zijn .plaats gekozen de heer A. Veelenturf met 4 stemmen; zijn mede-candklaat A. Ok kerse ontving 1 stem cn 1 stem werd uitgebracht op den heer A. den Dikken. Na afwerking der agenda worden nog enkele vragen gestelJ en sluit de Voor zitter de vergadering. G nieenteraad van Jijnzaterwoude. Voorzitter de heer Th. C. C. Ninabcr, burgemeester. Aanwezig 4 leden. Af wezig de heeren de B.ruyri en Vcl'd- huyzen, de eerste met kennisgeving. "Er is één vacature. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen is een schrijven va/i Ged. Staten, dat over 1912 door de gemeente te veel ,was ontvangen aan rijksbijdrage een bedrag yan f41,68, welk' bedrag van de volgende vergoeding zal worden ingehouden. Tevens van dit zelfde college een missive, waarbij goed gekeurd wordt de begrooting voor het dienstjaar 1913. D'e gemeenterekening 1911 is dr>or Of*H cvfatf>n vacfrrocfoVf

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2