CACAO. 600 300 150 M 109 «se- 69 kS.- 15 Sickesz' Daalde s Cacao BLOOKER'S DAALDERS 1000 O.FATUM" te 's Gravenhage, Gemengd Nieuws, Magazijn „St. Joseph Groote Keuze GEBOORTEGROLPEN Leidsche Spaarbank. XAiieeii bij F, WESSEL, liorloger. Graanhandel BOERENLEENBANK GOEDE MANIEREN. Wegens te snel varen: J. O. te Bode graven tot f3 of 2 d., G. v. d. H. te Rijnsburg en J. V. te Leiden tot f 2 of V d. Vrijgesproken werd van het hem ten laste gelegde C. v. D. te Zoeterwoude. De inbraak te Amsterdam. Omtrent de inbraak in den goudsmids winkel van den lieer Esman te Amster dam is, naar het Hbl. meldt, nog geen licht verspreid. Gebleken is echter, dat de waarde van het gestolene niet f 15000 is, zooals de heer Esman aanvankelijk meende, doch ongeveer f 6000. Alles wat medegenomen werd, was persoonlijk het eigendom van den heer Esman. De bewoonster van de derde verdie ping van het aangelegen perceel, die den pseudo-telefoonman op het dak liet, is nog zoo van streek, dat zij haar woning niet durft betrekken. Door de politie zijn haar eenige fotografiën getoond van bekende typen uit de dievemvereld, doch iu geen enkele herkende zij den man, dien zij doorliet. Nieuwedressuur. Twee zaken waren het, die een groote plaats in zijn hart innamen en waarop hij trotsch was. vooreerst en dat was plicht zijn jonge vrouw en daarna het mannelijk sie raad, bij hem tot flinke proporties uit gewassen,, zijn knevel. Hoe koesterde en verzorgde hij ze beiden en al was hij slechts een eenvoudig landman, zijn vrouwtje, zoowel als zijn snor, ze moch ten gezien worden en vandaar zijn trots. Eindelijk had ook nog een derde be gunstigde voorheen een bescheiden hoek je van zijn hart ingenomen, het borreltje, doch vrouwlief, die aan één concurrent genoeg had sprak daarover het banvonnis uit, onder bedreiging, dat hem onverbid delijk de toegang tot de echtelijke wo ning geweigerd zou worden, indien hij die prinses gesproken had. Geruimen tijd ging alles goed genoeg had hij aan zijn vrouw en knevel, en zijn borst zwol van genoegen, dat hij beide zoo welvarend wist. Tot.... hij op zekeren dag naar de ker mis ging. Zijn oude vriend of vijand kreeg hem weer te pakken en wel ietwat be zwaard richtte hij in den nacht zijn loome schreden huiswaarts. Zijn zorg was niet ongegrond geweest. ,Deur en raam en luik vond hij gesloten. Vrouwlief hield woord. Gelukkig had hij letterlijk en figuurlijk een achterdeurtje open immers van den duplicaat-sleutel wist zijn vrouw niet af en na eenig stoetelen en strompelen, kon hij ten slotte zijn vermoeide leden in het zachte bed uitstrekken. Diep en zwaar was zijn rust na den sjouwerigen dag. Doch ziet, zijn Neme sis sliep niet. Overtuigd, dat, als het eene strafmiddel faalt, er toch een twee de moet zijn, stond zij op, nam een schaar, en als een tweede Dalila sneed zij den machtelooze zijn rechter knevel helft weg. Dof werkten nog de alcoholdampen, na toen hij vroeg-morgen zijn poover toilet maakte, alvorens in het halfduister naar het land te gaan. Eerst nog even bij den smid aangewipt, om het pas ge slepen spittertje te halen, dat dien dag weer zijne diensten zou bewijzen. Wel vreemd keek hij op, toen de zwarte en zijn trawanten onder den raadselachtigen uitroep „blank om één" in bulderend ge lach uitbarstten. Doch medelijden maak te plaats voor pret, toen hij zijn ver moedens over de zonderlinge aftakeling op tretirigen toon uitte en met de paar- denschaar werd de symmetrie hersteld. Vrouwlief echter getuigt nog steeds: „Probatum est". („Tijd.") D e d r a n k. Een paar jaar geleden, zegt de „N. Gr. Ct.", trad te Stads kanaal een net dienstmeisje in het huwe lijk me een fabrieksarbeider, die door zijn vakkennis veel geld verdiende, maar nog al eens misbruik van sterken drank maakte Zij, hiervoor gewaar schuwd, dacht, dat dit in het huwelijk wel veranderen zou. En 't veranderde ook, d.w.z. het ver ergerde. 's Morgens vóór naar 't werk te gaan, en 's avonds vóór huiswaarts te keerende kroeg in. Haar bidden en smeeken baatten niets. Steeds kwam minder loon in, waardoor, ondanks 't flinke werken der vrouw, het gezin steeds achteruit ging. Tot het Kerstfeest 1911 aanbrak. Toen was hij, tegen zijn gewoonte in, naar de kerk geweest, kwam heel ongewoon thuis, veel vroeger dan an dere Zondagen en volkomen nuch ter! En hij had z'n vrouw een hand toe gestoken, die gedrukt en bewogen ge sproken ,/t Is oet, vrouw „Waaat?" „De drank! Geef hier de flesch de glaozen. Daor gaon ze." En meteen wierp hij ze stuk op den vloer. „Gain drup meer." En 't gelukkige vrouwtje schreide, schreide van blijdschap. En voor 't eerst had ze ?n gelukkigen Zondag, de eerste in haar huwelijk. Als 't maar niet de eenige bleef! De man heeft woord gehouden. Dat bleek op St. Nicolaasavond, toen bei den gezellig aan de koffietafel zaten en plotseling de deur openging. In de gang staat een slager met z'n knecht. „Van Sun .c.- Neiklaos, vrauw i" Een vet varken van 175 pond! ,/k Heb die al 't loon geven, vrouw, inaor wa'k smorg'ns alleend al verdronk, heb 'k vasthol'n, en daor heb 'k dit zwjen nou veur kocht...." Dat was 'n gelukkige avond een echt St. Nikolaasfeest Een trage journalist. Onder dit opschrift schrijft dr. I. Mendels in den laatst verschenen Groningsche(n) Volksalmanak het volgende: „Wat het buitenlands nieuws betreft, stelden de Groningers een eeuw geleden geen onredelike eischen. In het Staatkun dig Dagblad van het dep. van de Wester- Eetns van 3 Dec. 1 SI3 lazen zij het eer ste eenigszins uitvoerig bericht over de slag bij Leipzig, die 16— IS Oktober ge leverd was. Ook kon men in dezelfde De cembermaand reeds kennis nemen van de oudbakken proclamaties, waarin de koning van Beieren en Bernadotte, de Zweedse kroonprins, hun draai namen tegen keizer Napoleon, hun vroegeren vriend en weldoener. Dat vond men ge heel in de haak. Maar ten slotte maakte de redacteur van Heiningen Bosch 't al te bont en begon hij de Groningers van alle buitenlandse berichten te spe nen. Dit verwekte algenieene ergernis. Kominissarissen-generaal besloten de re dacteur van het Staatkundig Dagblad, dat pnder hun „toevoorzigt" werd uitge geven, eens a faire te nemen. Het Dag blad, zeggen zij, voldeed in den beginne volkomen aan deszelfs bestemming, om nl. het staatkundig nieuws en de verrich tingen van onze hoge gealdieerden ter kennisse van de ingezetenen van dit de partement te brengen, teneinde hunne geestdrift meer en meer aan te vuren en op te wakkeren. Sedert enige tijd geeft het Dagblad echter weinig belangrijks meer. De re- dakteur van Heiningen Bosch wordt des wegens ten ernstigste aangemaand en gelast, om in het vervolg te zorgen, dat de plaatsgrijpende verrichtingen der bondgenooten en het verder staatkundig nieuws werden vermeld. Bij plaatsge brek moet hij dubbele couranten aanleg gen. „Zo zorgden de Kommissarissen-gene- raal, dat ide Groningers hun leeslust konden boeten en daardoor hun geest drift op peil houden." Stoomvaartberichten. Het s.s. Vondel, v. Batavia n. Amsterdam, vertr. 16 D o. v. Port Said. Kawi, v. Rotter dam n. Java, arriv. 17 Dcc. te Port Said. A s- trakan, v. Rotterdam n. Java, vertr. 17 Dec. v. Antwerpen en pass. Vlissingen. Noordam vertr. 17 Dec. v. New York n. Rotterdam. Hol land ia, v. Amsterdam n. Buenos Ayres, arriv. 16 Dec. te Rio Jane ro. L o>n b o k vertr. 17 Dec. v. Amsterdam n. |ava. Sammcls- d ij k vertr. 17 Dec. v. Rotterdam n. New Orleans. Opgave van Personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. H. C. Zeelt, Morschweg 28A. D. G. van der Meer Mohr, Hooigracht 4A, student. C. Serruriei, Zoeterw.singel 78. E. E. Nienhuis, Doezastraat 19, banketbakker. H. Netten en gez., Bijleveldshof 12, scharenslijper. C. Th. Neijs, Grocnhovcnstraat 16, 2e luitenant art. O.-l. leger. A. Brussaard, Prins Hendrikstr. 8. letterzetter. A. M. Beumée, Rijnsburger- weg 7. J. de Kloet, Diefs e:g 1. commies v. d. posterijen. I. Nievaart en gez. Joha Maria- straat 3, werkman. D. Kaars Sijpesteijn. Breestraat 114A, student. H. de Wit en gez. Heerengracht 80. Wed.J. P. E. Rubenkoning- van Wely, Noordeindc 5. S. P, Groenendijk, Oude Rijn 146A. J. de Bruin en gez. Heeren- steeg 9. F. H. Doevelaar. Lange Mare 80kap- persbediendc. M. van Gelder, lan van Goijenkade 8, studente. G. SpilIenaar.Apothc- kersdijk 21. boekhouder. C. Sneeuw en gez. Sophiastraat 9, conducteur posterijen. J. C. de Leeuw, Jan van Goijenkade 26. J.P. G. Postuma en gez. Thorbeckestr. 34, procuratieh. P. Ringnalda, Vaikenmaikt 6, winke bediende S. L. Cosier, Rapenburg 60 J. A. van Vloo- dorp. en gez. Thorbeckestr. 34, boekhouder H. A. Fakkeldij, Magda. Moonsstr. 4 C. J. de Jong, Heynsiusstr. lo, Loodgieter S. van den Oe>cr en gez., Haven 18 A, scheepstimmer man C. F. M. Brpns, Levendaal 26. Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. H. v. Egmond, Rijnsburg, Katwijker str. weg. Mej. J. Couwenbergh, Prinsenhage, Markt bij A. Krul. P. J. Th. Alofs, Rotterdam, Dui- venvoordestr. 73. P. J. Verra, Amsterdam, Leidsche dwarsstr. 23, P. K. M. O. Gude, Breda, Ginuekenstr. 22. Mei. H. A. A. Rij naarts, den Haag, Theresiastr. 146. Mej. R. A. van Dijk. den Haag, v. Loostr. 30. F. Bak ker, Gorinchem, verl. Tompstr, B. 124. G. A. Muschter. Schoten, (N.-H.) Socndastr. 7. Mej. S. A. Schut, Uirecht, Bankaplein 16. Mei. M. N. Vermeulen, Heerlen, Kweekschool v. Verpleegsters. C. M. J. A. L. V. Aleven, Hilversum, Groest 52. A. H. v. Gemert, Amsterdam, O. Z. Voorburgwal 7, zhoog. P. v. d, Akker, Oegstgeest, Morsch. 50B. G. J. ten Brinke, Dongen, Gesticht Overdonk, S. v. d. Berg, Rijnsburg, Lange Vaart 357a. P. C. Verweij, Dordrecht, Torenslr. 12. Wed. K. H. Mugge-Oranje, Katwijk a. Zee. Chr. P. Berlemon, Utrecht, Daendelstr. 66. Mej. C. S. Banselaar, den Haag, 2e Adelheidstr. 222. Mej. Peters-Kuijpers, Helievoetsluis, Mo- lenstr. 88, achter. Mej. H. J. H. de Bruijn, Rotterdam, Hendrik Borchstraat 40 b. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Catharina, d. van A. Fallaux en M. Cornelisse. Nicolaas Pieter Catharinus, z. van P. J. Mieloo en C. Waas dorp. Arie, z. van W. van der Pijl en W. F. Hasm3n. Johanna Adriana, d. van H. Lam en G. Bijleveld. Gustaaf Marius, z. van J. A. Lambrechts en M. E. Berlemon. Con stant Filip, z. van P. H. Snijders en J. C. B. Doesburg. Widem, z. van H. Stikkelorum en M. C. C. van Meurs. Piet, z. van A. Staat en M. Genet. Catharina Maria, d. van W. Pikaar en M, C. Kop. Margaretha Johanna, P- van J. Oudshoorn en M. A. Prevoo. Ca tharina Bernarda Elisabeth, d. van B. D. Eerd- ma- s en C. P. de Holl. Geeitruida |ohanna, d. van J. Slaman en E. Volkers. Wilhelmus Johannes |oscph Maria, d. van A. H. van Noort en C. J. C. W. Vorst. Christiaan, z. van C. Kok en M. H. van Bladeren. Anna, c'. van M. P. Kingma Boltjes en A. van Delden. Jacoba, d. van J. van der Hoeven en M, M. Huber. Wilhelmina, d. van M. Colpa en A. Botermans. Overleden: A. P. Doove, 24 j. M. A. M. H. Barendse, d., 13 m. A. Labordus, z., 21 j. G. Kikkert geb. Lietvoet, v., 47. G. C. M. Kramer, d., 2 j. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, Telefoon nr. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden: 19 timmerlieden, 5 stucadoors, 6 opperlieden, 5 metselaars, 24 schilders, 1 behanger, 2 stokers, 1 politoerder, 4 grof-bankwerkers. 1 smidsjon gen, 1 bovenwerker, 1 loodgieter, 1 kellner, 13 loopknechten, 1 nachtwaker, 32 losse werk lieden, 1 huishoudster, 2 werksters, 1 wasch- vrouw. Gevraagd: 1 broekenmaker, 1 metaaldraaier, 1 jalouziën- maker, 1 vuurwerker, 1 hoefsmid, 1 pianostem mer, 1 pianoreperateur, 1 mach.-bankwerke r. 1 zilveriorcecrder, 1 machinist-bankw., 1 lint zager, 2 bekw. lood- en zinkwerkers. 2 model makers. Marktberichten. WASSEtNAAR. Veiling van 17 December. Spruitkool f O.'iO a f 0.40 per ben. Andijvie per 100 f 0.60 a f 1 00, Groene Savoijekool f 1.00 a f 2.CO, Boerenkool f 0.80 f 1.20 Peren per kin f 0.00, Aardappelen f 1.20. Eieren per 400 f 7.50 a f 8.00. Konijnen per stuk f 0.60, AMSTERDAM, 18 Dec. Veemarkt. 240 vette kalveren le kw. 115 c„ 2e kw. 106 c., 3e kv/. 102 c. per K.G. 43 nuchtere kalveren f 12 a f 18 per stuk, 611 vette varkens Hollandsche le kw. 57 k 59 c., 2e en 3e kw. 5557 c. PURMEREND, 17 Dec. Kaas. Aangevoerd 62 stapels, f31^£ f 32.de 50 K.G. Boter. .Aangevoerd 1571 K.G., f 1.40 a f 1.45 per K.G. Vee. Aangevoerd 477 runderen, vet vee f 0.72 k f 0.88 per K.G., 32 paarden, 76 vette kalveren f 0.85 a f 1.05 per K.G., 207 nuchtere id., f 16 a f 30 per stuk, 386 vette varkens f 0.57 a f 0.61 per K.G., 95 magere id. f 18 k f 34 per stuk, 246 biggen f8 a f 13 p.stuk, 1492schapen en lammeren. SNEEK, 17 Dec. Boter. Aangevoerd 1/4 en 1/8 v. Prijs 1c keur f 49.Bij de Ver- eeniging le keur f49.—. Fabrieksaanvoeren 2/3 en 9/6 a f 55.—. Vee. Aangevoerd 94 koeien, 11 kalveren, 367 schapen, 345 lammeren, 235 varkens cn big- fen. Prijzen van vet vee per K.G.varkens 0.27 a f 0.30, biggen voor Londen f 0.27 k f 0.27V$. Kalveren, schapen en lammeren gewild, varkens vlug, rest prijshoudend. LONDEN, 16 December. Vleeschmarkt. De aanvoer ter Central Meatmarket bestond heden uit 50 ton Schotsche runderen, 1060 zijden uit Liverpool, .alsmede 48CO ach Ier- en voorbouten uit Argentinië. De handel was tamelijk traag. Runderen vast. Varkens iets trager. Kalveren wel zoo Duur. Schapen flauwer. Alle bevroren vlccschsoorten waren duurder. Men noteert: runderen 2/5 a 5/2, Engelsche schapen 3/10 k 4/4, Engelsche varkens 4/6 a 5/-, Hollandsche varkens 4/6 k 5/-. Burgemeester en Wethouders van Zoeterwoude zijn voornemens op Donderdag 19 Dec. 1912. des voormiddags 10 uur in het open baar bij opbod te verkoopen 185 wilgenboomen, staande op den Stompwijkscheweg. De boomen zijn genummerd, Combinatiën worden voorbe houden. Zoeterwoude, 10 Dec. 1912. A. VAN GILS, Burgem. 6041 C. J. KAPTE1N, Weth. Beslist eenig in Leiden. KERSTMIS KERSTMIS in alle afmetingen, met en zonder stolpen. Ook zijn alle Beelden afzonderlijk verkrijgbaar. Prijzen zeer goedkoop Engelen, Kandelaars, Godslampjes enz. in groote keuze. Kerstboomkaarsjes in alle grootten, 20 ets. per doos. In onze Magazijnen Nieuwe Rijn 1 en Hoogstraat 4 zeer groote keuze Kerstboomen en Kerstboomversieringen, die allen tot spotprijzen worden aangeboden. Beleefd aanbevelend, J. «J. POLLMANN 6082 Hoogstraat 3 en 4 Nieuwe Rijn bij de Vischbrug. I IjiiSgpgiigilPu ST™"" Opgericht door het Departement Leiden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, den I6den October 1818. Kantoor :Oude Rijn IM°. 56. Zillingen (er ontvangst en terugbetaling der gelden: Eiken werkdag 's morgens van lOs-11^ uur en bovendien Maandag en Zaterdagmiddag van 12-1 jp Dinsdag en Vrijdagmiddag 1-2 Woensdag en Donderdagavond 8-5» De rente k 3 pCt. gaat in den lsten en 6 den van iedere maand. (16 Busjes, om het sparen van kleine bedragen in huis te vergemakkelijken, zijn op elke zitting verkrijgbaar. met GRATIS luxe «loos chocolade, bij Kilo's bus, overtreft alle andere kwaliteiten van gelijken prijs. Koopt Uw Horloge bij een vakman! WESSEL Ancre Watch, Prijs f 11—» Ongeëvenaard! Grootste afwijking 1 a 2 minuten per maand. twee jaar garantie HAARLEMMERSTRAAT 120 1690 Recht over de Donkersteeg Wassenaar. STEEDS VERKRIJGBAAR: Prima met stoom gedroogde Pulp, Geperst Hooi en Stroo. 5510) Aanbevelend, O. W. Schrama, Met welke andere CACAO de verbruikers een proef nemen, de ervaring leert dat zij allen steeds terugkomen op Cc operatieve Wassenaar. Het Kantoor zal GESLOTEN zijn van 23 December tot en met 3 Januari. (6087) Het Bestuur. ZOOEVEN VERSCHENEN: j Wet men doen en laten moet in het dagelijksch leven. door |JonkvrouwH. A. RAPPARD. DERDE HERZIENE EN VEEL VERMEERDERDE DRUK. Prijs f 1.25 Gebonden f 175. Dit door de pers zoo schit terend beoordeelde werk, waarvan binnen drie jaar reeds de derde druk verscheen, is verkrijgbaar in eiken boekhan del en wordt na ontvangst van postwissel franco toegezon den door den Uitgever 6107 Haarlem. P. VISSER Azn. VEAEMÜFËRRÏN) (STAAL-HAEMATOGEN) f een aangenaam smakend bij uitstek l 3 bloedvormend versterkings- R middel In gevallen van bloed- B armoede, bleekzucht en alle fc 4 daaruit voortkomende zwakte-toe- 5 standen. Prijs per Liierflesch, voldoende oor ongeveer 20 dagen, f 2.- Bereld door Br. H. MANNING'S Fharm.-Choin. Fabriek, den haaq. (5061) Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de be palingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij verlies van één hand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. Ongvailen-Verz. Maatscb, Piet Heinplein, hoek AnnaPauwlonasiraat

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6