Vrijwiüife Verkoopiti£ LANGEZAAL offer der H. Mis, dat is een geestelijk offer Jezns zelf is offerande en een waarachtig offer het bezit in zich zelf oneindige kracht. De Jonge Garde. Een zeer aanlokkelijke uitnoodiging had velen gisteravond in de voorzaal van den R. K. Volksbond gebracht, waar de Jonge Garde een z^er belangrijke ver gadering zou houden. Met den Christelijken groet opende de voorzitter de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en na een opmerking van den heer Warmerdam goedgekeurd. De voorzitter dankt nu den secre taris en deelt inede dat deze tot zijn leedwezen als zoodanig bedankt heeft doch als bestuurslid aanblijft. De zeer belangrijke medcdeeling zijn op de eerste plaats dat is opgericht een verkiezingscomité. Reeds vroeger heeft zulk een comité gewerkt, gekozen uit 6 leden. Na eeo reeks vergaderingen, is er nu een comité gevormd, uit 18 leden be staande, 'n gelijk aantal leden van de Kies- verceniging en de jonge Garde, waar- tusschen een overeenkomst is getroffen zoodanig dat het gevaar van overstem ming is voorkomen, doordat beide dee len gelijke rechten hebben. Aan dit co mité wordt door de Jonge Garde voor elk der verkiezingsbureau's (twee wor den er gecombineerd) een som gelds verstrekt. Voorts deelt de voorzitter mede er nieuwe kiezerslijsten zijn gemaakt, zoodanig ingericht, dat ze voor 3 jaar kunnen duren. Als tegemoetkoming hier in heeft de kiesvereeniging f30 aan de Jonge Garde uitgekeerd. Op tweede Kerstdag bestaat de Jonge Garde 10 jaar. Dit feit zal feestelijk her dacht worden met een feestvergadering op 14 Januari in de gehoorzaal, met als spreker Mr. Dr. Jan van Best. Het programma is eenigszins anders inge richt dan de vorige jaren doch het be stuur is van meening, dat de leden er wel mee tevreden zullen zijn. Op 12 Januari zal voor dezelfde in tentie een H. Mis worden opgedragen in de Mon Père, waarbij spr. alle leden tegenwoordig hoopt te zien. Vervolgens wordt het woord gege ven aan den heer Molkenboer, voor een- rede over het onderwerp „Wat moet gebeuren." Spreker vergelijkt de voorbereidingen voor het volgende jaar met de voorbe reidingen van een veldheer. Deze over ziet zijn troepen en maakt zijn plannen om zoo goed mogelijk uitgerust te zijn voor den strijd, om dien te winnen. De veldheer ziet daartoe naar de plannen van zijn vijanden. Zoo doet spr. met het concentratie plan der vrijzinnigen, dat hij een maak sel noemt van politieke slimmelingen, alleen uitgedacht om ons te overwinnen. Hij toont de tegenstrijdigheid aan der partijen in hun zoogenaamd eensgezind program, en wijst er op, dat de S.D.A.P. reeds nu juicht dat zoo de Linksche concentratie wint, zij aan 't hoofd zou de:! komen. Uitvoerig toont spr. aan dat de partijen het oneens zijn wat aangaat kiesrecht, staatspensionneering enz. en het slechts daarin eens zijn wanneer het gaat tegen rechts, meer speciaal tegen het Katholicisme. Als alle punten nog over het hoofd te zien waren, dan moesten wij den strijd aanbinden voor het bijzonder onderwijs. Wij mogen op on derwijsgebied niet blijven achterstaan zooals tot nog toe. Van dezen achter stand haalt spr. cijfers aan uit de bro chure van Ammerdorfer, die ieder pro pagandist meende spr. uit het hoofd moest kennen. De onhoudbaarheid van de concentratie toont spr. nog aan door te wijzen op het feit, dat zelfs van vrij zinnige zijde er tegen gekampt wordt, en vooral door aan te toor.en, de dwaas heid van het samengaan van het groot kapitaal met het daardoor „uitgezogen proletariaat", dat altijd er op scheldt. Spr. wekt dus op tot krachtigen strijd wij kunnen slechts sneuvelen of over winnen. Laten we er toch voor zorgen dat we niet een toestand krijgen als in Portugal en Frankrijk, waar onze gees telijkheid wordt verjaagd en geknecht, het geloof verdrukt. Daarom gewerkt volgens het devies van Schaepman Cre do, pugno, gelooven en strijden, gedach tig aan het woord van Christus, die niet voor mij is, is tegen mij. De vraag „wie moet propagandist zijn", meent spr. niet behoeven te ant woorden. Iedere Katholiek nloet dat •doen, allen moeten wij ons aaneenscharen voor ons principe, te werk gaan als de Joden bij de Trianonkwestie. Daarom moest er geen scheiding be staan tusschen werkende en steunende leden, allen moeten en kunnen wij pro pagandist zijn, er wordt geen examen, niet veel tijd voor gevraagd. Spr. wekt dus op zich te onderwer pen aan de leiding, die, de tegenpartij t erkent het zelf, zoo voortreffelijk is. In een geestdriftige peroratie wekt spr. op tot krachtig medestrijden tot behoud van onze regeering, te strijden aldus voor de principen van ons gelooi. volgens het devies van onzen Paus Pius X. Alles herstellen in Christus. Met hartelijk applaus betuigde de ver gadering haar instemming met de gloed volle rede van den spreker, waarvoor ook de voorzitter dezen dankte, en in verband met het noemen van een pro- pagandabrochure door den spr. nog eeni- ge andere aanbeval. Door de stilzwijgende weigering van cieu l eer v. d. Drirt is een nieuwe be stuursverkiezing noodzakelijk, waarvoor geen lijsten zijn ingeleverd. De voorzitter deelt mede dat het te kiezen bestuurslid de functie van se cretaris zal worden opgedragen. Bijac- acclamatie wordt gekozen de heer J. v. d. Zande. Dc aangename verrassing bestaat hier in dat het bestuur besloten heeft ook ditmaal weer 10 boeken en 3 kistjes sigaren te verdeeien. De voorzitter wil niet zeggen verloten, het mocht hem eens in conflict brengen met de politie. Bij de rondvraag verzocht de heer Warmerdam sjxjedig een vergadering van werkende leden te beleggen met het oog op de kiezefskweek. Voorts merkt hij op dat er nog steeds verslagen van Roonische vereenigingen in de neutra Ie pers voorkomen, en verzoekt dat het bestuur door onderzoek naar den schul dige zulks voor 't vervolg zal beletten. Een uitvoerige discussie ontspon zich over deze kwestie. Dc voorzitter deelde mede dal de be doelde vergadering spoedig zal belegd worden. De heer Nijhuis had wat meer propa ganda voor de brochure over de onder wijskwestie door St. Bonifaejus uitgege ven, gewild. Geantwoord wordt dat voor de onderwijskwestie binnenkort nog grooter propaganda zal worden ge maakt. Er zal in Jan. of Febr. een ge ilede vergadering aan gewijd worden. Na nog een verzoek tot verspreiding van de Roskam in gunstigen zin beantwoord te hebben, sluit de voorzitter met den Christelijken groet de vergadering. Een collecte ten bate van het verkie- zingsfouds bracht f 4.75 op, terwijl voor het steunfonds van de Roskam door den agent f 2.50 werd omvangen. De eerstvolgende Bijbelsche ge schiedenis met lichtbeelden zal gehou den worden Vrijdag 3 Jan. (Dusniet a.s. Vrijdag. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag 51/2 uur n.m. St. Jo- zefrzaal, Rapenburg 52. Bijbelsche Ge schiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus-parochie. Spre ker: de Weleerw. heer C. G. J. van Leeuwen. Woensdag, S uur 's avonds, St. Jo- zcfszaal, Rapenburg 52. Geloof en We tenschap Lezing van den Weleer Pa ter J. van Well S.J. Onderwerp: Shakes peare's King-Lear. Donderdag, 105 uur. Gebouw Zita-Vereeniging, Noordeiade. Tentoon stelling van gobelins en weefwerk. LISSE. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 19 Dec. 1912, des na middags te 2 uur. NIEUWKOOP. Gisteravond vergader de de afd. Nieuwkoop en Noorden van het Groene Kruis in het lokaal van den heer Th. v. d. Bosch. De voorzitter, dr. Razoux Kühr, open de met een welkomstwoord de vergade ring en drukte zijn spijt uit, dat er niet veel meer leden tegenwoordig waren. De beide door den secretaris nauw keurige. uitgebreide verslagen werden met veel aandacht aangehoord evenals het uitgebreide relaas van den penning meester over den toestand der geld middelen, die zeer gunstig bleek. De beiden aftredende leden W. Verburg en Alb. J. P. Bots werden herkozen. Op voorstel van den heer Alb. J. P. Bots, penningmeester, werd besloten voor de vereeniging rechtspersoonlijk heid aan te vragen. Een uitvoerig debat werd gehouden over het aanstellen van een wijkverpleegster, wat iedereen nut tig vond, maar waarvoor de middelen vooreerst nog niet aanwezig zijn. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. VOORSCHOTEN. De ijsclub Alle- mansgeest zal Donderdag 19 Dec. a.s. des avonds.te acht uur een buitengewone vergadering houden in het hotel Deur- loo, waarop aan de orde komt, om dezen winter bij ijs een feest te organiseeren. en wel naar aanleiding van een voorstel op de jongste jaarvergadering te berde gebracht. Het doel is een hardrijderij te houden hoofdzakelijk voor minderbedeel den. ZOETERWOUDE. De R. K. kiesver eeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" houdt op Donderdag a.s den 19den dezer, een algemeene vergadering bij L. Dolle in de Weipoort. Aan de orde is een le zing, te houden door den heer C. P. Paardckooper alhier, over: „Een en an der uit dc geschiedenis van Zoecerwou- de." Als de tijd het toelaat zal nog ver slag worden udjd :-cht van de verga deringen van de R. K. Centrale kiesver eeniging en van den Provincialen Bond. G rv"7eLIJI< iMENC D. Doordat een der paarden str.iikelden voor de verhuiswagen van J. C. Koot te den Haag viel ter hoogte van den Engel te Lis se een der voerlieden van den wagen en werd bewusteloos bij bak ker van der Zijden aldaar binnengedra gen. Onmiddelijk werd Dr. Haaze ont boden welke echter gelukkig geen ern stige kneuzingen kon constateeren. Op den Lagen Rijndijk te Leiden is gisteravond half zes een 15-jarige jongen uit Leiderdorp, J. K., aange houden, die een pak ongekeurd varkens vleesch van ongeveer 9 kilo vervoerde, met bestemming voor een slager aan de Haven te Le Het vleesch werd naar liet abattoir vervoerd. (lemeeiiicraad van hoorowijk. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter jhr. van Panhuys, burg meester. Aanwezig alle leden, behalve de heeren W. N. Alkemade en j. de Groot, die bericht van verhindering hadden ge zonden, en C. W. Alkemade. Na opening worden de notulen, die ter visie hebben gelegen, goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Missive van Ged. Staten ten geleide van vcrschilleunde goedgekeurde raadsbe sluiten. Mededeeling van het Hoogheemraad schap Rijnland, dat voor Rijnland zal worden ingevoerd het Rijks N. A. P. MededeeSing van den Minister van Bin- neniandsche Zaken dat over 1912 door de gemeente f 14.12 te veel is ontvangen als Rijksbijdrage voor het L. O. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde was bevonden. Wordt aangenomen voor kennisgeving. De begrooting is van Ged. Staten te rug ontvangen met eenigc opmerkingen van administratieven aard. Hierin zal wij ziging worden aangebracht en daarna de begrooting wederom worden ingezonden. Voorts is ingekomen een verzoek van J. Plug om ann de Schie de beschikking te mogen hebben over een vaste lig plaats van 50 M-. voor zijn stoom- en motorbooten. Voorgesteld wordt adressant te be richten, dat zooveel mogelijk aan zijn verzoek zal worden voldaan. Aldus besloten. Een verzoek van G. J. G. v. Parijs en anderen om verbetering van den Of- fennveg door bestrating, omdat deze weg door ue bebouwing wei als straat kan beschouwd worden. Een verzoek van Mij. Huis ter Duin en anderen tot verbetering van den Duin weg. Gestri-l i 1 h.inden van B. e.i W. ter f nc van praeadvies. In behandeling komt nu de agenda. De Vereeniging van Ned. Kalkzand- steenfabrikanten heeft verzocht een wij ziging in de bouwverordening aan te brengen in dien geest, dat in den ver volge voor het bouwen van huizen ge bruik gemaakt mag worden van kalkzand- steen. B. en W. stellen voor de vereeniging te berichten, dat bij eventueele wijzi ging op dit adres zal worden gelet. Aldus besloten. Een voorgestelde regeling van uitga ven wordt zonder discussie en hoofd, stemming aangenomen. Overeenkomstig advies van de gas- commissie stellen B. en W. voor dc-n prijs van muntgas 1/2, cent te veriagen en vast te steilen op^8 ct. per M en het minimum-verbruik te bepalen op 20 M3. in plaats van op 25 M;1. Het voor stel wordt zonder discussie en hoofd, stemming rangenomen. Voor de gasfabriek is er uitbreiding van dé stokerij noodig, welke verbouwing een bedrag van f1140 zal vergen. Een voorstel dienaangaande wordt goedge keurd. In dc vorige vergadering van den Raad is besloten het definitief besluit tol re geling der jaarwedden van onderwijzers J uit te stellen, totdat door de schoolco:nm. 'n memorie van toeli. was ingediend. Het advies der .commissie is nu, t»m de tw ee laatste verhoogingen (na 16 en 20 dienst jaren) van f 23 te brengen op f 50, zoo doende wordt het maximum vastgesteld op f 950; voor het bezit van de hoofd akte nog twee verhoogingen van f 50 (boven de wettelijk vastgestelde) te geven voor vijf- en tienjarigen dienst. Dit laat ste werd voorgesteld naar aanleiding van dc Bisschoppelijke salarisregeling in het bisdom Haarlem. B. en W. meenen zich in deze van ad vies te moeten onthouden. Weth. Alkemade kan met dii voor stel niet meegaan. De salarisregeling is nog zoo kort geleden vastgesteld. De heer Kervel verklaart dat dc schoolcommissie tot dit advies is ge komen na raadpleging der regelingen in gemeenten mef Noordwijk gek,k te stellen. In sommige gemeenten is de regeling zelfs hooger. Een ander mo tief was voor de commissie gelegen in de Bisschoppelijke regeling. Een pen sioenbijdrage, waarover -eerst gedacht was, achtte de commissie te veel een verkapte, saiarisverhooging. De verlioo- ging voor het 5- en 10-jarig bezit van de hoofdakte is bedoeld als bezit in dienst der gemeente. De heer v. Be el en voelt iets voor de opmerking van weth. A'.kemade. Maar er kan toch in dien.tusschentijd geble' :n zijn, dat een nadere regeling noodig is. Dit is nu gebleken en spr. hoopt, dat het voorste', zal worden aangenomen, op dat niet telkens de goede onderwijzers Noordwijk zullen verlaten. De Voorzitter meent nog, dat liet voorstel geheel in de lijn der bestaande regeling is ingericht. De regeling volgens de commissie in stemming gebracht wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen (weth. A'.kema de en de heer v. Went). Het artikel der agenda over de voor gestelde verordening naar aanleiding van art. 7 der Drankwet wordi aangehouden tot de volgende vergadering. Benoemd worden vervolgens: in de commissie tot onderzoek der gemeenterekening en rekening der gasfa briek 1912 de heeren dr. Kervel, W. v. f i en W. N. Alkemadc; tot gasthuismeester de heer Joh. Giisb. de Wil (herb. .g, tot weeshuismeester de heer Jac. de Groot in de commissie van bijstand der gas fabriek de heeren Jac. de Groot, W. N. Alkemade; in de commissie tot wering van school verzuim te Noordwijk-Binnen de heeren K. de Bes, J. N. Baalbergen, Piet v. d. Plas, Jacob de Groot, G. van der Lee, C. G. J. Alkemade, H. B. J. Haanappel, K. Sanders en R.' J. de Groot in de com missie voor Noordwijk a. Z. de heeren P. v. Bommel, H. de Boer, A. Verloop en J. van Rooijen. In de vacature C. Verloog) zal later worden voorzien. Bij de benoeming van een commissie van bijstand voor den Hoofd. Omslag doen zich moeilijkheden voor, waarom deze stemming wordt geannuleerd en uitgesteld tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag verzoekt dr. Ker vel de ochtendvergaderingen, die voor hem en hij weet ook voor meer leden, zeer moeilijk zijn, te veranderen in mid dagvergaderingen, tenzij liet op onover komelijke bezwaren bij den voorzitter zou stuiten. Voorts wijst spr. op den ongelukkigen toestand tc Rijnsburg bij gebrek aan wachthuis voor de tram.. Spr. verzocht B. en W. hun invloed bij de directie der N. Z. H. T. aan te wenden om in dien toestand te voorzien. Van het eerste verzoek zegt de Voor zitter overweging toe, wat de tweede zaak betreft vraagt de Voorzitter of Dr. Kervel ingelicht is over dc plan nen van al of niet een wachthuisje te stichten. De voprz. meent dat men met het oog op de goede verstandhouding tusschen de gemeente en de Mij. zich niet aanstonds in die kwestie kan men gen. Krijgt Dr. Kervel op een schrijven aan de Mij. een weigerend antwoord, dan willen B. en W. gaarne deze zaak ter hand nemen. De heer Verloop vraagt inlichtin gen over den toestand van den Binne- weg. Dc Voorzitter deelt inede dat in dertijd een adres ingekomen is van de bewoners. Door B. en W. is toen de weg opgenomen en aan de adressanten medegedeeld dat de gemeente aan het verzoek van adressanten zou voldoen wanneer een loodsje dat daar zeer lastig staat uit den weg werd geruimd. Sinds dien in van hen niets vernomen. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. Academienieuws. LEIDF.N. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap allen na verdediging van Stellingen de heeren Pierre Joseph Marie Kallen, geboren te Sitiard, wonende te 's Gravenhage; Clifford Henry Pownall, gebaren te Ban'oewangi (O I.) wonende Je 's Gravenhage, en Frans Gerrit Jacob Borgerhoff Mulder, geboren te Alkmaar, wonende te Leiden. Geslaagd voor het kan (s-examen in de Neder!. Letteren de heer van der Laan, Rotterdamvoor het E.r (.examen voor den Ned. Ind. administr. dienst dc heer W. van der Worff Nijmegen. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heeren W- F. Tromp Meesters, Stcenwijk; kandidaats examer. rechten de heer Barendt, Arnhem. Faillissementen. Uitgesproken: Ticlens koopman ie Tenholt-Mheer, cur. mr. F. L. J. Janssen, Geëindigd; G. Hendriks, landbouwer te Woezik, gemeente Wijchem. R. Gerrits, schip- en koopman te Zwolle. A. Snijder Jr., handelaar in bier. wijn, enz. te Middelbands. M. van Zes en koopman en winkelier tc Kin derdijk. J. J. M. Smit, manufacturier te den Helder A. Knipper, (firma Knipper Co.) te Amsterdam. Opgeheven: G" Jellema, Gzn., te Amsterdam. TELL AFISCla WEERBERICHT naar rcic.tr,ent.nQen verricht in acn morqen van IS 'December 1912, medegedeeld door het Kon. Neatrl. Meteorologisch Instriuut te Dc Bita. Hoogste barometerstand 766.2 Horla. LaaTte haromctprsiand 726.5 Christiansund. Verwachting tot den avond van 19 December: krachtige later tijdelijk afnemende, zuidelijke tot zuidwesteiijke wir:d, betrokken tot zwaarbe wolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tempe ratuur. Laatste Berichten. Wegens plaatsgebrek zijn wij tot onze spijt gedrongen verschillende berichten uit de omgeving, Tweede Kamer en het vervolg van de zitting van de Provinciale Staten tot morgen uit te stellen. De S. D. A. P. te 's Gravenhage vergaderde gisteravond over de quaesiie van het bezoek door vier socialisten van de soiree, door den burgemeester den raadsleden aangeboden, maar kwam nog tot gem beslissing. Met betrekking tot de jongste ge beurtenissen in de Westerafdeeling van Borneo meldt een Regeeringstelepram dat in het landschap Landak 13 dezer door een patrouille een borstwering is ontdekt, welke bij de nadering van onze troepen verlaten werd. Marktberichten Voor een ontwikkeld Jongmensch wordt administratieven arbeid ge vraagd, tegen 1 Januari 1913. Groot salaris niet vereischt. Brieven bij den Secretaris van het Liefdewerk voor Kinderbe scherming te Leiden, L. Mare 66. De Burgemeester van OEGST- GEEST maakt bekend dat het ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding, zooals dit is vastgesteld bij raadsbesluit d.d. 20 Dec. 1910 en goedgekeurd door H.H. Ged. Staten d.d. 23 Januari 1911, benevens het ont werp tot herziening der ver ordening houdende bouwverbod d.d. 2 Juni en 25 October 1911, met uitvoerige kaarten en grond- teekeningen, overeenkomstig de bepalingen der woningwet ge durende vier .weken voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage ligt. De Burgemeester voornoemd: VAN GRIETHUIZEN. Oegstgeest 17 Dec. 1912. 6135 R. K. KIESVEREENIGING ..Kiesrecht is Kiesplicht" te ZOETERWOUDE. Donderdagavond 7 uur in 't lokaal van den heer L. Dolle, Weipoort, £nteressantelezing van den heer C. P. PAARDEKOQ- PER, Hoofd der R.K. School a/d Hoogen Rijndijk, over „Een en ander uit de geschie denis van Zoeterwoude*'. Ook vrije toegang voor leden der Jonge Garde". 6133 Het Bestuur, J. B. WESSELINGH, Voorz. A. v. BENNEKDu Secr. Opeens -.«u in het Notarishus aan den Burg te Leiden, bij opbod en afslag op Zaterdagen 21 en 28 December 1912, telkens des avonds te zeven ure, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris te Lei den, van Het WINKELHUIS m. SCHUUR en MOESTUIN, uitkomende aan den Rijn, gelegen onder Oegst geest aan de Morsch, E. no. 32, groot 3 A., 3 cA., bevattende: winkel, zijkamertje met bedstede, binnenkamer met bedstede en kast, groote keuken met welwater- pomp en kasten, voorts beschoten zolder en flinke steenen schuur. In eigen gebruik. Te zien des Dinsdags en Don derdags van 14 uren. Te aanvaarden, na de betaling der kooppenningen, den 20 Janu ari 1913. Meerdere inlichtingen te beko men len kantore van voornoemden Notaris, Hooigracht 40, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 102 uren, verhoogingen kunnen worden ge daan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 6090 Waschmachine vanaf iS.OO Wringmachine vemaf S 9.00 ZIE ETALAGE. Hooigracht 110. WOERDEN, 1 December. Aanvoer ter kaas markt 128 partijen. Prijs Goudsche kaas lste soort f 20.50 a f 32.50, id. 2de soort f 28.a f 30.—, id. zwaardere-f 32.— a f id. ge stempelde f —,00 f—Alles per 50 Kilog Handel matig. De eerstvolgende kaasmarkten word n gehou den op Vrijdagen 27 December en 'Januari a.s. VOORSCHOTEN. Geboren: Aaidertz.van A. van Kalkeren eu van der Lee. Johannes Corneiis z. van L. Geusebrock en J. Hagcinan. Hillc, onda d. van H. A. D-ephuizen en C. Ver- meuten. Daniël Bernardus z. van M. Juffer- J mans cn G. C. Muusers. 1 WASSENAAR. G e b o r e n C01 nelia Johanna 1 d. van J. Boiland en G. J. Boumari. Levenloos aangegeven één. VOORS CHOTEN, 19 Dec V r ij e v e i 1 i n g. Aanvoer 465 sinks eieren f7.70 ii f 7,75, kippen en hanen f 0.80 a i 1.7 konijnen f0.70 a 1 i.— appelen f 3.— per mud, Leulsche kaas f 0.30 j het pond. Geer» Zieke Varkens meer Door ondergeteekende is iets gevonden tegen de Varkens ziekte. De dieren zijn binnen ACHT dagen genezen en eten om 't hardst. Uitgenomen als het al Pest of Borst of Vlekziekte is, Komen deze er door, dan is het meevallen VERKRIJGBAAR P. v.D. WEIDE,Hazerswoud,Dorp N. DRIEHUIS Co., Bodegraven S. v. BEN TEN, Rijpwetering. Prijs f 1.20 per pond. Onder Minz. aanbeveling. P. HOFDIJK, 6146 Rijnzaterwoude.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2