De .Voorzitter opent de vergade ring. De zeer uitvoerige notulen worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn o.a. de goedgekeurde begrooting dienst 1913, de goedgekeurde belastingverordening tot het heffen van keurloon van vee en het goedgekeurd raadsbesluit tot het aangaan eener geld- leening. Mededeeling, dat over 1910 door het Rijk te weinig is betaald in de kosten van lager onderwijs een bedrag ad f 18.75. Uit het toegezonden verslag van den directeur-scheikundige van den gemeente lijken keuringsdienst te Leiden blijkt, naar de Voorzitter mededeelt, dat de keu ring in de gemeente Voorschoten reeds nuttig heeft gewerkt, al zal definitief voordeel eerst later kunnen worden ge voeld. Een schrijven van de Ned. Ver. tot afsch. v>in Alcoholhoudende dranken be treffende het opnemen van het verbod tot gebruik van sterken drank in de ge meentebestekken wordt als zijnde onge- zegeid, ter zijde gelegd. De heer K. Waal heeft medegedeeld de benoeming tot keurmeester van vee aan te nemen. De ingekomen stukken worden voor zooverre niet anders beslist voor kennis geving aangenomen. Herbenoemd worden tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren E. Vernéde^ H. K. Overdiep, C. van der Graaf, L. H. van Wissen en C. O. de Vroomen. Goedgekeurd wordt een wijziging der begrooting dienst 1913 in verband met de invoering van de veekeuring. Een post van f 200 in ontvangst en uitgaaf wordt daarvoor op de begrooting gebracht. Goedgekeurd wordt het suppletoir ko hier hondenbelasting. Besloten wordt in eigendom en onder houd bij de gemeente om niet over te nemen de nieuwe straat aan de Papen laan, kadastraal bekend Sectie B. 2797 van de heeren W. Meijer alhier en P. van de Kleij te Oegstgecst. Daarna is aan de orde de vaststelling van het uitbreidingsplan, in de vorige vergadering aangehouden naar aanleiding van een adres van den heer A. J. Tui ion. De gevoerde besprekingen met dezen aannemer hebben tot overeenstemming geleid in dien zin, dat adressant de ge projecteerde straat eerst op 10 M. breedte moet aanleggen, zoodra aan beide zijden huizen zijn gebouwd. Is slechts aan één zijde gebouwd, dan kan Turion volstaan met 5°M. breedte, voor zoover zijn ter rein strekt. De heeren K v. a k, Egg i n k en S c U-m a 1 vragen enkele inlichtingen, jtfie door den Voorzitter worden be antwoord. Hierna wordt het gewijzigd uitbreidingsplan goedgekeurd. Dc Voorzitter deelt vervolgens me de, dat zich een bijzondere gelegenheid heeft voorgedaan om een goeden politie hond machtig te worden. Spr. heeft, nadat hij informaties heeft ingewonnen, den houd voor de gemeente aangekocht voor f 40. Het bedrag kon uit een begrooiiugspost worden gevonden. Be sloten wordt een bedrag van f 1.50 per week uit te trekken voor het dresseeren van den hond, waarmede de veldwachter JKoogteijliim; zich zal belasten. De be doeling is Slechts een _proef te nemen. Daarna is aan de orde het voorstel van de raadsleden Eggiiik, Koot en Kwak inzake de evenredige schoolgeldheffing. De voorstellers hebben in de schaal der heffing eenige wijzigingen gebracht, zoo dat net schoolgeld thans zal bedragen Lager onderwijs ie klasse: f 400—500 inkomen; voor het le kind 15 c., voor het 2e kind 10 c., voor het 3e en meer kind. 5 c. per maand. 2e klasse: f 500—000 inkomen; voor het le kind 30 c., voor het 2e kind 20 c., voor het 3e en meer kind. 15 c. per maand. 3e klassef 600—S50 inkomenvoor het le kind 50 c., voor net 2e kind 30 c., voor het 3e en meer kind. 20 c. per maand. 4e klasse: f 850—1050 inkomen; voor het le kind 75 c., voor het 2e kind 50 c., voor het 3e en meer kind. 25 c. per maand. 5c klasse; f 1050—1250 inkomen; voor het le kind f 1, voor het 2e kind 75 c., voor het 3e en meer kind. 50 c. per maand. 6c* klasse: meer dan f 1250 inkomen; voor het le kind f 1.10, voor het 2e kind f 1, voor het 3e en meer kind 75 c. per maand. Voor het M.U.LO. z jn deze bedragen resp.: le kl. 25, 15 en 10 c.; 2e kl. 50, 30 en 20 c.; 3e kl. 75, 50 en 30 c.; 4e kl. f 1, 75 en o0 c.; 5e kl. f 1.25, f 1 en 75 c.; 6e k!. f 1.50, f 1.25 en fl. Voor lager zoowel als voor m.e: uitge breid lag.r onderwijs zal bij een ink,men beneden f 40J geen schoolgeld verschul digd zijn. Voor het herhalingsonderwijs is het schoolgeld gesteld op de helft van het verschuldigde voor lager onderwijs. Naar aanleiding van dit voorstel waren twee verzoeken ingekomen van de ouders der schoolgaande kinderen in het Dorp en aan den Rijndijk. In het eerste wer den bezwaren ontwikkeld tegen de voor gestelde heffing; in het laatste werd ver zocht het inkomen, waar beneden geen schoolgeld zal verschuldigd zijn, op f 600 te stellen. De meerderheid van B. en W. advi seert op de gronden, door de voorstellers aangegeven, de regeling aan te nemen. De Voorzitter, de minderheid vor mende in het college van B. en W., kan zich voorstellen, dat de voorstanders van het bijzonder onderwijs aanstoot nemen aan de schoolgeldheffing, zooals die nu bestaat. Immers het schoolgeld is zoo laag mogelijk als de wet maar eenigszins toelaat. Voor eenige verhooging is spr. evengoed te vinden als de ouders van de schoolgaande kinderen uit het dorp, die in hun request zeggen geen bezwaar te hebben tegen een matige verhooging. Spr. acht de voorgestelde evenwel te be zwaarlijk, gelijk hij met cijfers aantoont. Een werkman met f 12 inkomen en 5 kin deren zou volgens het voorstel f 12 moe ten betalen. Spr. acht de classificatie te gering en zou het maximum schoolgeld eerst bij een inkomen van f 1550 willen laten betalen, waardoor voor de lagere klassen de druk minder zwaar wordt. Spr. zet uitvoerig uiteen, dat vergelijking met de bijzondere jscholen niet opgaat, omdat op de bijzondere school alles vrij willig gaat. Spr. heeft een ander voorstel gemaakt, maar zal het maar niet inbren gen, daar reeds vijf leden hun meening over het voorstel hebben gezegd en hij dus vreest geen succes te hebben. Spr. hoopt, dat een schoolgeldregeling tot stand komt, die aan de voorstanders van het bijzonder onderwijs tegemoet komt. zonder de voorstanders van liet openbaar onderwijs eenigszins onbillijk te belasten De heer E g g i n k verdedigt het voor stel, dat gegrond is op het rechtvaardig heidsbeginsel. Spr. acht het tarief zoo zwaar niet en bestrijdt de vergelijking met het bijzonder onderwijs, die de voor zitter maakte. De voorstanders der bij zondere school betalen ook in de belas ting mede voor de openbare school. Spr. gelooft niet, dat de zaak verder toege licht behoeft te worden. Uit de inlich tingen van 17 verschillende gemeenten blijkt, dat er maar 2 zijn, die nog in een toestand verkeerenals hier. In Alphen, Loosduinen en Hiilegom bedraagt het maximum resp. f 1.40, f 1.25 en f 1.15. De heer Schmal is als vrijzinnig mensch tegen het voorstel. De openbare school behoort bovenaan te staan, want zij is geen secteschool en zij is voor iedereen toegankelijk. Spr. wijst er op dat de Katholieken jarenlang hebben ge profiteerd van de openbare school, toen er nog geen R. K. school bestond en nooit zijn er klachten gekomen. Spr. is geen tegenstander van verhooging, mits zij billijk is. Van een loon van f 9 kan geen schoolgeld af. Spr. acht het vrij gesteld minimum te laag. De voorstellers hadden verder moeten gaan en niet bij een maximum van f1250 blijven staan. Het geld moet gehaald worden waar het is. Spr. valt het bijzonder onderwijs aan en blijft de openbare school de voorkeur geven. Op de openbare school kunnen Christelijke en maatschappelijke deugden worden aangekweekt en een Christen dom beoefend, dat boven de partijen staat. De heer Mens merkt op, dat de Ka tholieken vroeger noodgedrongen van de openbare schooi gebruik moesten ma ken, omdat de vrije school niet bestond. De openbare school heeft altijd getrok ken uit de rijkskas en de gemeentekas. Nu er vrije scholen bestaan, blijkt het beste, dat de ouders bijzonder onderwijs wenschen. Spr. geeft in overweging in de laagste klasse voor méér dan drie kinderen geen schoolgeld te heffen. De heer Egg ink verklaart geen be zwaar tegen deze wijziging te hebben en neemt ze over. Spr. bestrijdt verder den heer Schmal!die er veel heeft bij gehaald, wat bij dit voorstel niet hoort. Het is spr. niet te doen om de openbare school te treffen. De tarieven zijn billijk gesteld en de kosten zijn zoo groot niet voor de ouders, die toch hebben te zor gen voor hun kinderen. De heer Schmal interrumpeert ver schillende malen en vraagt of de heer Eggink dan ook scholen voor anarchisten en nihilisten venscht, daar hij voor de vrije school strijdt. De heer Eggink aanvaardt die con sequentie. Als de vrijzinnigen een eigen school wenschen, laten zij dan dezelfde liefde toonen voor het onderwijs als de Christelijken steeds hebben gedaan. De heer S c h o o r ondersteunt het adres van de ouders aan den Rijndijk en wil het vrijgesteld minimum op f600 be palen. De heer Eggink is niet bereid zijn voorstel aldus te wijzigen. Nadat de heer Schmal enkele op merkingen heeft gemaakt, voert de heer de Graaf het woord, vooropzettend, dat het bij dc Katholieken niet gaat over het onderwijs als zoodanig, doch om hoogere beginselen. Het gaat bij ons om de ziel van het kind. De heer K wak wijst erop, dat nu de ontwikkeling van de vrije school is ge komen, blijkt, dat de openbare school een sectescboo! is geworden. Vele vrij zinnigen wenschen zelfs de openbare school niet, omdat zij absoluut gods dienstloos is. Wanneer de heer Schmal wist, hoezeer de bijzondere school is tegengewerkt op ailerlei slinksche manie ren, oude z.g. liberale ministeries, zou hij er van gruwen. Uitvoerig becijfert spr., dat een bedrag van 13 cent school geld per maand een zeer gering bedrag is voor 26 dagen onderricht in een mo dern ingericht lokaal. De werkman kan dat bedrag wel missen. Het schoolgeld is volkomen gebaseerd op de wet,' die voorschrijft, dat dc ouders zooveel mo gelijk in dc kosten van het onderwijs bij dragen. Het voorstel is volkomen ge rechtvaardigd. Door slechts 2/7 der ou ders wordt het openbaar onderwijs ge- wenscht, waarom moeten de 5/7 "nu de kosten grootendeels mee helpen dra gen? Dat de menschen klagen, is ver klaarbaar. Als de koffie zou opslaan zou men daarover ook klagen. Onder de on derteekenaars zijn menschen met f1500 inkomenAls thans geklaagd (wordt over een billijke verhooging naar draagkracht hoezeer moeten zij dan niet klagen, die geofferd hebben, èn voor de eigen school èn gedeeltelijk voor de openbare school. De heer Schmal bestrijdt, dat de openbare school godsdienstloos is met een beroep op de lager onderwijswet. De Voorzitter merkt op, dat de debatten te veel afdwalen. De heer Kwak wijst er op, dat de heer Schmal begonnen is te spreken over het beginsel der openbare school. De heer S choor stelt voor tot f 600 inkomen geen schoolgeld te heffen zoo wel voor het lager als het meer uitge breid lager onderwijs. Het amendement-Schoor wordt ver- wo r p e n met 7 tegen 3 stemmen, die van de heeren Schoor, van Zanten en Schmal. De heer Schoor: Ik dank u, mijnheer de voorzitter. Ik had dit wel verwacht, maar wilde alleen blijk geven van mijn onpartijdigheid. Het voorstel-Eggink wordt daarna aangeno men met 7 tegen 3 stemmen die van de heeren Schoor, van Zanten en Schmal. De Voorzit ter zegt dat B. en W. thans zullen indienen een heffings- en invorderingsverordening, gebaseerd op het voorstel-Kwak. De agenda is afgehandeld. Bij de rond vraag bespreekt de heer Kwak den toe stand van de Wijngaardelaan en het ne men van maatregelen tegen brandgevaar bij bioscoopvoorstellingen in jiet Am bachtshuis, waaromtrent de Voorzit- te r onderzoek en overweging toezegt. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaand stukje ge plaatst in Uw geëerd blad, bij voorbaat mijn dank. Aanstaanden Donderdagavond 7 uur zal in 't Café „Eigenzorg'' een Verg. worden gehouden der BI. Arbeiders Ver. St. Urban us onderaf deeling van den R. K. Volksbond, waarin o. m. zal worden besproken het lang gewenschte Ar beidscontract en bepaald zal worden de Loonregeling en Arbeidstijd. Reeds meer malen is de vraag gesteld, door Arb. niet alleen, doch ook door de HH. Patroons, zal er dan nu eindelijk iets gewerkt wor den tot beider verbeteringwant wij allen, Arbeiders en Patroons, noemen het den grootsten misstand in onze omgeving, dat Arbeidstijd en Loon en niet of niet goed geregeld zijn. Welnu, dan, R. K. Arb. van Voorhout, nu is de gelegenheid voor ons in deze Verg. om dezen toe stand te verbeteren door het Arbeidscon tract waarin een en ander zal worden vastgesteld. Zooals men weet is door den Bond „St. Deus Dedit" een con cept contract saamgesteld dat op voorn. Verg. breeder uiteengezet zal worden en de daarbij gegeven vragenlijst zal worden beantwoord, om zoodoende liet meest ge wenschte contract voor alle Arbeiders in de Bollenteelt te verkrijgen. Dus al le Arb. vereenigd of niet, jong of oud, hebben er "belang bij, dat dit contract verbetering aanbrengt en-daar het ge acht best. der voorn. Ver. deze Verg. openstelt voor alle R. K. Arb. zoo ligt het ook aan U Arb. v'an Voorhout als het Best. zijn zwaren taak d»e het op zich genomen heeft, niet kan volbrengen. Wat Wordt er dan gevraagd van de Arbeiders. le. dat allen Donderdag o? de Verg. komen 2e. dat de Vereenigingsmannen toonen dal wij allen vereenigd moeten zijn, wil- zich zelf, doch ook en vooral voor het belang van iedereen 3e. dat alle R. K. Werkl. mogen inzien dat het niet meer opgaat met te zeg gen wij houden van geen Vereen. Ieder moet maar voor zich zelf zorgen, maar dar wij alle Vereenigd moeten zijn, wil len wij iets verkrijgen tot ons aller ver betering.. En als wij allen zonder uitzondering met d'it inzicht vergaderen dan voorze ker zal de e verg. vruchten dragen door het algemeen belang, maar tevens en vooral zal dan de samenwerking der Ar beiders een krachtigen stoot zijn voor de H. Patroons om zich met elkaar te veree nigen, om, mochten er verschillen voor komen deze met en door elkaar uit den weg te ruimen. Dus daarom dan R. K. Arb. van Voorhout allen ter vergadering! Mochie.i er soms moeilijkheden zijn ver zet deze voor 'n keer en allen als één man ons aller belang verdedigd en niet alle werkzaamheden op enkelen schuivenv want voorzeker dan wordt de last te zwaar en is het niet hun, doch onze schuld als wij van dit jaar alweer niets kunnen tot stand brengen. Dus nog eens alle leden of niet-Ieden komt allen zon- eer uitzondering, want het is voor aller belang U, M. de Redacteur, nogmaals dan kend noem ik mij EEN R. K. WERKMAN. Gemengd Nieuws. Scheepsbrand. De „Walcheren", waarover we gisteren een en ander mede deelden, is gisternacht te Rotterdam bin nen geekomen. Bevestigd wordt, dat de brand woedde in luik 3 en dat ?t vuur 'piet eigen middelen is gebluscht door het onder water zetten van dit ruim, waarin zich een lading bevond van rotting, rijst, coprah en maïs. Een ,96-jarige omroeper. Gis teren vierde de oudste ingezetene van Lemmer, de heer A. Riemersma, zijn 96en verjaardag. De oude heer is zeer kras. ffij vervult nog steeds de betrek king van omroeper. Dagelijks hoort men zijn nog vrij heldere stem door de straten klinken. Van beroep touwslager, werkt hij van 's morgens 7 uur tot 7s avonds als het donker wordt in een lijnbaan, vvarain hij eerst als leerling, daarna als knecht en thans als patroon nu reeds 35 jaar werkzaam is. fcjbld. Prettig rij toertje. Binnenkort zal te 's-Gravenhage de eerste auto-lijk wagen in gebruik genomen worden. De wagen, die dof zwart gelakt is, bevat twee evenwijdige ruimten, één voor de kist en één met 6 zitplaatsen voor per somen. De wagen kan 65 K.M. per uur loopen Ond ank is werelds loon. Be gin November verbrandde de ^geheele huisraad van den rijk met kinderen ge- zegenden H. v. E., te Driebrugge, Z.-H. Een aantal medelijdende ingezetenen wis ten daarop een bedrag van f 250 bijeen te brengen, waarvoor men nieuw huis raad kocht. Daarmede was hij echter niet tevreden; hij wilde het geld hebben om naar eigen goedvinden daarover te beschikken. Het comité weigerde dat en gaf hem eenige bedenkdagen. Van E. bleef echter bij zijn wenseh volharden en het gevolg was, dat de geldelijke bij dragen aan de schenkers terug gegeven werden. Goed afgeloopen. Een vrouw, die Zondagnamiddag tegen circa 2 uur te laat voor den trein naar Gildehaus aan 't station te Bentham aankwam, begaf zich langs de spoorlijn naar Gilde haus, toen eenigen tijd later de D-trein van Bentheim kwam aanrijden. De vrouw bemerkte hiervan niets en ook in het gillen der stoomfluit want de machi nist, die de vrouw gelukkig nog tijdig zag, gaf hiermede herhaaldelijk een sein scheen ze geen erg te hebben. De machinist kon nu door sterk remmen den sneltrein nog tijdig tot stilstand brengen, hoewel "hij niet kon voorkomen, dat ze door een der buffers licht werd geraakt waardoor ze kwam te vallen en haar een groote haarvlecht werd uitgerukt. Door de groote waakzaamheid van den betrokken machinist is hier dus een men- schenleven gespaard gebleven. (Z. C.) Schrikkelijke misdaad te Roux. Zaterdag morgen gebeurde te Roux (Henegouwen) een verschrikkelijk drama. Een vader heeft, met een hamer, den schedel zijner twee jonge kinderen, een jongen en een meisje, verbrijzeld. Deze ellendeling, Nestor Charlier genaamd, woonde in den Sentier des Ecoles, met zijne 24-jarige vrouw. Zij hadden twee kinderen, Georges en Bertha, 3 en 2 jaar oud. Charlier is reeds in een idiotenge- sticht opgesloten geweest, doch daar hij niet kwaadaardig was had men hem de vrijheid weergegeven. Doch zijne zin nen bleven verwardhij werkte niet en liet aan zijne vrouw de zorg over om voor het huishouder, te zorgen, terwijl hij thuis bleef om op de kinderen te letten. Twee jaar geleden werd Charlier het slachtoffer van een droevig geval. Hij was bij een handelsagent van Roux gekomen, waar hij zoo zonderling te werk ging, dat de handelsagent zich in staat van wettige zelfverdediging waan de en verscheidene revolverschoten loste. Charlier werd nogal erg aan de berst gek west, en zijne zinneloosheid nam toe. Onlangs werd de dader, M. Ladriere, tot 9 maanden gevangenis en 500 frank schadevergoeding verwezen, doch hij is tegen dit vonnis in beroep gegaan. Zaterdag morgen was de vrouw van Charlier zooals naar gewoonte uit wer ken gegaan ten 81/2 ure kwam Charlier bij zijn vader geloopen en vertelde wee- nend, dat hij zijne twee kinderen ver moord had. Door verscheidene buren gevolgd, stormde de vader naar de armoedige woning van zijn zoon, waar een ijselijk tooneel voor zijne oogen oprees. De twee arme kinderen lagen op den vloer met den schedel letterlijk vermor zeld. In een oogwenk was gansch de ge meente in rep en roer. De gendarme rie kwam den moordenaar aanhouden deze deed niets dan jammeren zei dat hij zijn kinderen harts toch tel ijk be minde. Hij gaf de zonderlingste rede nen zijner misdaad op; nu eens beweer de hij dat zijne zenuwen ontsteld ge worden waren, omdat de kinderen in. hun bed dansten, dan weer, dat hij ze uit dc ellende heeft vvilien redden en dat, in alle geval, hij niet wist wat hij deed. Men heeft in zijn zak het wapen der misdaad teruggevonden aan den ha mer kleefde nog schedelhuid van de on schuldige slachtoffers. De kinderen werden naar eene kliniek van Charleroi gevoerd, waar mende won den zoo goed mogelijk toegenaaidheeff men verwachtte Zaterdag namiddag den dood van de twee ongelukkige kinderen. Men 'oordeele zelf over de droefheid der moeder, toen zij, bij hare thuiskomst, het schrikkelijk drama vernam. Verdronken. Je Pinxperlo Is Zaterdag het 3-jarige zoontje van den arbeider K. in een modderkuil verdron ken. Te Dreumel is gisteren de fruithan delaar J. d. R. in de Strang verdronken. Toen de heer H. te Nieuwe Schans Zaterdag van een bezoek bij een buur man thuis kwam, miste hij zijn vrouw, Kort daarop wilde hij water uit den re genbak halen en kwam daarbij tot de ontdekking, dat zijn vrouw in den bak verdronken was. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Reinardina Elisabeth, d. van P. C. T. van der Hoeven en G. Fockenia Andreae. Pieter Christiaan, z. van A. T. Kraan en M. J. Breebaart. Pawl us Maria, d. van H. P. Vogelezang en C. Sim ons. Flora Antonia, d. van W. G. Riko en A. Lacei. Johannes, z. van B. Verschoor en H. Bouwmeester. Adriaan, z. van D. van Heusden en O. Stam Mattheus Frcdérik, z. van M. Colps vu M. P. v. d. Velde. Trijntje, d. van P. Bei; en E. van Soest. Hendrik, z. vail H. van der Blom en G. v. d. Lee. Johannes Jacobus, z. van W. van Steenbergen en M. van Tongeren Johanna Elizabeth, d. van W. Amptmeïjer en E. M. J.v. d. Steen. Wilhelmus Johannes, z. v. S. Stok- kel en J. Crania. Johannes Jacobus, z. van A. Bavelaar en S. van Tongeren. Adriana Wilhelmina, d. van H. Singerling en H, Kors- wagen. Johannes, z. van S. Bonte en A. Zui- derduin. Jannetje Geertrui, d. van G. Wassink en Phillipo. Elisabeth, d. van j. van Rict en W. Selier. Gcr'rii, z. vat; G Verhaar cn C. J. M. Monguil. Overleden E. Massaar, geb. van Houten, v. 75 i. G. Veldhuizen van Zanten, w. 76 j. J. Laterveer, d. !H uur. H. Laterveer, d. 1 dag. - 1. 1. Braggaar, geb. van den Bos, v. 26 j. 1 J. M. Sanders ongeh. v. 72 j. H. Beij, d. 2 j. G. Koning geb. Boot v. 24 j. C. Suikerland van Santen, v. 66 j. 1. dc Fey d. 18 111. LE1MÜIDEN. Geboren: D. van A. v. d. Heiligenberg en P. de Jeu. -- D. van C. van Velzen en U. Veiiaan. Opgave van Personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. J. Horstink, Haarlemmerweg 8. W. A. Hecher, Rapenburg 58, student. A. Hoogen- dijk, Aalmarkt 1. J. van Vliet, Diaconessen- huis. J. W. Bosch, Aalmarkt 20. - - L. M. Regensburg, Varkenmarkt 8, empl. N, O. 1. Spoorwegm. G. J. van Deventer, Apollie- kersdijk 30. J. Bamberger en gcz;, Lamme- renmarkt 1. H. H. Kabali, II. G. Weeshuis, Hoogl.- Kerkgracht, kindernioedcr. M. G. Taman, Vise li markt 1-5-17, dienstbode. - C. Niemeijen, Volmolengracht 2A, veekoopman. N. D. Stam, Morschsingel. 20. -- L. Ch. van Eeghen, Kapen urg 8. J. van Rliij'11, Kluk- steeg 19, candidaat-notaris. W. C. Kobus, Morschsingei 5. B. Heldring. Rapenburg 119, student. N. J. Regter, Janvossensieeg 37. H. A. M. de Bont, Aalmarkt 28. C. Goede- gebuure en gez., Molcuwerfsteeg 2, sigarenma ker. S. Zoest cn gez.. Haarlemmerstr. 65'. A. Sinner, Noordeinde 5-!. L de Boers, Rijnsburgersingel 45, winkeljuffrouw. A. C. H. F. M. Visser, Wine Singe! 13. D. Wijn- veldt. Morscliwcg 40A. W. A. van Goor, Garen markt 44, commies posterijen en telegr. J. G. S. N. Beckers. Oude Singel 72, student H. G. J. Maas Gcesteranus. Breesuaal 97 W. A. Lastdrager, Garcnina: kl 19, klerk bjastin- gen G. H. Staleman, Maredijk 57 G. de Vrecde, Buiienlaan 16, Winkelbediende A. C. Romijn, Varkenmarkt 6, student •- M. le Coultrc, Rijitsburgerweg 7 K. P. van de Kastecle en Gez., Oegs'gcesterlaan 27. arts. Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. Mcj. Gully-Bakkcr, den Maag, L. Nieuwstr. 395. G. K. Boon, Rotterdam. Stationsweg 9a, J. Pds, Weesp, Nieuwstr. 4U. W. J. J. v. Welzen, Zoeterwoudc, Utr Jaagpad 225. J. Bos, Woerden, Batestij 11. Mej. L. dc Groot. Schellinkhout, Ned. Hcrv. Pasluric. Mei. E. Polaek, Doesburg. Ooipoortstr. 6. M. H. Wein berg, den Haag, v. Siingerlandstr. 54. Mej. R. K, S ma lie gouge, Ermelo, Salem. Mej. F. M. de Groot, Nieuwenhagcn, l.imowg. Wed. Gerth. v. Vloodorp, den Haa... Meerer.gr, 40. Anth. StruijAlkmaar, Kelnheinsti. 21. C. v. d. Berg, Noordwijk, v. Wande Broekstr.21 C. Colpa, Leiderdorp, Lage Rijndijk 4. - D. J. Relel. Rijnsburg, Lange Vliet 68. - J. Goudkade Oegstgeest, Wiih.a park MC. 114. - H. L. C. Kok, Zaanslag. J. d-c Groot, Ocgsig. esi, Morsch- weg E 99 Z. W. Vancveld, den Haag, Hoofs- kade 124. D. Koopmans, den Haag, Fischcr- str. 7. Mej. H. fr. J. v. Geenhuizen. Zoetcrwoude Narmiestr. 21. C. B. v. Haeringen, Rotterdam Voorschottri. 31a. Wed. W. Schild-Frank, Amsterdam, Trompenstr. 41. R. J. Schimmel- peuninck, Utrecht. Kr. Nieuwe gr. .r. tiemeeiileliike Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, Telefoon nr. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags» Aanvragen van werkzoekenden: 18 timmerlieden, 3 stucadoors, 5 opperlieden, 8 metselaars, 22 schilders, 1 behanger, 1 stoker, 4 gcof-bankwerkers, 1 smidsjongen, 1 scheeps- klirwer, 1 bovenwerker, 1 loodgieter, 1 kellner, 1 letterzet er, 1 maeh.-breimccster, 1 wolsor teerder, 8 loopknechten, 1 incasseerder, 1 nacht waker, 29 losse werklieden, 2 werksters. Gevraagd: 1 banketbakker, 1 broekenmaker, 1 metaal- draaier, 1 jalouziënmaker, 1 vuurwerker, 1 hoef smid, 1 pianostemmer, 1 pianoreperateur, 1 mach.-bankwerker. Faillissementen. Uitgesproken: H. Sevens, koopman, te Helmond, cu mr. Th. J. H. Aquarius. J. van Zuiden, l akker, te Groningen, cur. mr. Bolt. De nalat» nschap van wijten M. M. Vloeimans, Icci handelaar, te Dongfe", cur. mr. E. Baron Spcijart van Woerden. t Geëindigd: A. P. J. van Brussel, te L c 1 d e n C Hecd, giossier in koek en banket, te Am- st rciam. - S. Hcvmans Co., tc Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het ss Walcheren arr.v. 10 Dec. v. lava te Rotte. d. B a 11 d o c 11 g, v. Java n. Rotterdam, pas*-". 10 Dec. v.m. Peniche. Samarinda, v. Rotterdam naar Java, verir. 10 Dec. v. Dieddah. M«e d a n, van Amsterdam n. Java, pass. 10 Dec. Paniellar a. Goeben, v. Rotterdam n. Japan, vertr. 8 Dec. v. Algiers. Pallanza arriv. 10 Dec.v. Montreal tc R'dnm. Prinses Julia na, v. Amsterdam Batavia, arriv. 10 Dcc. te Port Said. Nieuw Amsterdam vertr. 10 Dec. v. New-York n. Rotterdam. F r i s i a arriv. 0 Dec. te Amsterdam v. Buenos Ayres.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6