G. H. Lens v. Waveren's Bock Uit Stad en Omgeving. R.K. Dienstbode, HOUTVERWMPING, Banketbakkerij. G. H. LENS J. H. Philipsen, morschstraat 6o. ongeëvenaard Vrijwillige Verkoopin# Café „FLORA VAN WAVERENS BOCK schuit is werkzaam gesteld bij de kan selarij van het gezantschap te Constan- tinopel Na een diensttijd van 32 jaar bij het Hof is de Kamerdienaar der Konin gin P. L. E. Vacher eervol als zooda nig ontslagen met 1 Dec. a.s. Te Rome is de weleerxv. heer J. Smit, priester van het Aartsbisdom en geboren te Deventer, gepromoveerd tot Doctor aan het Romeinsche Bijbelinsti tuut en wel cum meniione (met loffe lijke vermelding, wat gelijk staat aan ons cum laude.) Zijn proefschrift was: De Daemoniacis in historia Evangelica. De Fakkel" deelt mee, dat jhr. rar. A. P. C. v. Karnebeek van geen enkele zijde in 1913 een candidatuur voor de Tweede Kamer zal aanvaarden. LEIDEN, 30 November. Gisteravond heeft dr. J. A. Voll- graff, privaat-docent in de wis- en na tuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier voor de vereeniging Oud Leiden een le zing gehouden over Beroemde Leidsche hoogleeraren in de natuurkunde in de 17e en 18e eeuw." Tot bestuursleden van de Mr. Jan Pieter Adolf Ver. opgericht tot instand houding van de stichting De Schaffelaar, toevluchtsoord voor noodlottigen. zwer vers, drankzuchtigen en geheel of voor waardelijk ontslagen gevangenen, zijno. a. benoemd de heeren Mr. P. E. Briët en C. de Graaf, beiden alhier. Zooals men weet,is ds. R. J. W. Rudolph predikant- directeur der stichting. In den St. Nicolaastijd komen de nieuwe snufjes los. De heeren Gebr. Straatsburg aan de Haarlemmerstraat al hier brengen als generaal-agenten van de Amerikaansche firma H. C. White Co. te N. Bennington de Radioptican- projector in den handel, een apparaat, dat een schitterend verlicht en zeer vergroot beeld van prentbriefkaarten, platen uit tijdschriften, teekeningen, foto's enz. op een wit doek werpt. In den familiekring zal de Radioptican een aangename ont spanning brengen. Door een defect aan de geleiding had gistermiddag de electrische tram Katwijk-Leiden, ruim een uur vertraging Heden ochtend om 8 uur had voor het front van de troepen van het 4e regiment Infanterie op de plaats der Morschpoortkazerne de plechtige uitrei king plaats van de bronzen medaille we gens 12-jarigen militairen dienst aan den heer P. de Rook, muzikant bij genoemd korps. Tijdens deze plechtigheid üet de muziek zich hooren. Bij Beschikking van den Minister van oorlog is de heer T. F. Tummers, medisch student alhier toegelaten tot de verbintenis als adspirant officier van Gezondheid bij het 4e Reg. Infanterie. Een nieuwe reclameplaat ontvingen wij van de firma van Waveren om haar Bock-bier voortdurend onder de aandacht te brengen, 't Is een door teekening pak kende lithografie, die bovendien artis tiek werd uitgevoerd. Voor een uitgebreide boekencollectie als de St. Jozefs-Gezellenvereeniging be zit is een catalogus een onmisbare zaak. 'De leden, die van de bibliotheek ge- bruik maken, zullen daarom den ijverigen bibliothecaris, den heer Wilh. A. Kohl- béck, dankbaar zijn, dat hij in de behoefte aan een behoorlijk ingedeeld overzicht der verkrijgbare boeken voorzag. Zoo doende is het een boekske geworden van niet-geringen omvang', dat tot matigen prijs verkrijgbaar is. Hopen wij, dat het zal bijdragen, dat nog meer van de biblio- J theek der vereeniging gebruik wordt gemaakt. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 8 uur 'savonds. St. Lo- dewijkskerk, Steenschuur. Apologetische cursus. Spreker de Z.Eerw. H.Gel. Heer P. G. Groenen, hoogleeraar aan het groot-seminarie te Warmond. Onderwerp Be Kerk en de Charitas. Dinsdag 8V2 uur 'savonds. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Openb. verga dering, R. K. Grafischen Bond. Spre kers de heeren W. Mooijman van Rot terdam en J. van Eijndthoven, voorzit ter Ned. R. K. Grafischen Bond. Woensdag 5i/2 uur n.m. St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Bijbelsche Ge schiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus-parochie. Spre ker: de Weleerw. heer C. G. J. van Leeuwen. Vrijdag 5 uur n.m. Bondsgebouv Rapenburg 10. St. Nicolaasfeest voor kinderen van bondsleden. KATWIJK AAN ZEE. Op den publie- ken afslag waren de prijzen der haring volle haring f 16.2516.30, ijle dito f 13.70—13.80, steurharing f 15.45— 15.85—17.20; makreel f 16.90—17, alles per kantje. OEGSTGEEST. Aan den milicien M. de Wolff van het 4e regiment Infan terie is bij beschikking van den Minis ter van Oorlog toestemming verleend om zich tot 1 October 1915 in Ned.-Indië op te houden. Er wordt gemeld, dat er plannen bestaan om een Prins Hendrikpark op te richten in den geest van het Wilhelmina- park. OUDSHOORN. De heer M. C. Pieck Czn. alhier is gekozen voor groep G, dis trict II in het bestuur van de vereeni ging Het Ned. Rundveestamboek. ROELOFARENDVEEN. Door het be stuur van den Tuindersbond Eendracht maakt Macht, alhier werd Donderdag LI. bij i.i.j. r v.:-g v-. kocht een partij droge pronkboonen, De geheele partij, groot 100 a 130 H.L. werd gegund aan den heer Joh. Rietbroek, alhier, voor f27.90 per H.L. WASSENAAR. Dc afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergadert 3 December a.s. in lokaal van der Zalm Aan de orde komt de benoeming van af gevaardigden, naar en de behandeling van den beschrijvingsbrief van de a.s. alg. vergadering. WOLJBRUGGE. In de gister gehou den ledenvergadering van de Onderlinge B ra n d wa a rbo rgm aa tsch a p p ij Woubrugge —Oudshoorn, zijn tot bestuursleden her kozen de heeren P. E. Donker, A. D. Husson Heenk, P. den Hertog en F. Kroes. De ontvangsten in het aigeloopen jaar bedroeg f 1678.25 en de uitgaven f 150.74. Het verzekerd kapitaal is nu f909774 en het waarborgfonds f45443, terwijl het kassaldo uit f 5895.83 be stond. Het aantal leden is d" jaar geklommen tot 52. ZOETERWOUDE. Op Woensdag 4 December a.s. zal in den Geer en Kleinen Blankaartpolder schouw worden gevoerd over dijken, afdammingen en inlaatdui- kers. Donderdagavond hield de schaak- vereeniging Deliciae Nostraë" hare jaar vergadering, die door den voorzitter, den heer W. Hoogzaad, geopend werd. Na eenige opwekkende woorden, verzocht hij den secretaris-penningmeesier zijn verslag uit te brengen, De kas sloot met een nadeelig saldo van f 8.20. Ook werd besloten dit jaar geen massakamp te houden met Boskoop; voorts werd goed gekeurd aan den a.s. winterwedsirijd om de borden, eenige kleine prijzen toe te kennen. Hierna volgde de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodiekle aftre ding van de heeren J.- Berk Azn., C. Klaassen, Th. Vitsher, en vacature (v. d. Hoeven). De heer Berk bedankte als bestuurslid. Gekozen werden de heer C. H.de Boer, W'. v. Leeuwen, C. Klaassen en Th.Vitscher. Bij de rondvraag stelde de heer C. H. de Boer voor om voortaan om dë 14 dagen naar Zoetervvoude te gaan schaken. Dit werd met algemeene stem men goedgevonden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de ver gadering. GEWESTELIJK GEMENGD. Op klacht van J. van E. te R ij p w e- tering wordt een vervolging inge steld tegen P. J. H. aldaar wegens laster, beleediging en bedreiging. Genoemde H. had v. E. beleedigd, omdat hij van meening was, dat v. E. hem aan den Rijksambtenaar had verraden, toen hij een koe wilde smokkelen. Een wagen met twee paarden bespan nen reed gisteren op de Prinscssekade te Le id en op de rails voor de tram. Plot seling stopte de wagen voor de geopen de Blauwpoortsbrug, waardoor een ach ter op rijdende tram tegen de wagen aanreed. De materieel e schade was van slechts geringe beteekenis. Academienieuws. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in pe rechts wetenschap op stellingen, de heer L. van Son, geb. te Djeciacartatot arts de heeren C. H. Kok en E. C. van Rijssel» en tot tandmeester de heer P. H. Visser. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Z. K. H. de Prins komt hedenavond ten 6 uur van het Loo tot Maandag in de residentie. De Groothertogin van Oldenburg verlaat a.s. Maandag de residentie. H. M. de Koningin heeft heden den Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. de Marees van Swinderen in con ferentie ontvangen. Het Hoofd van de ambulance naar Bulgarije seinde heden aan het Hoofd comité van het Roode Kruis: „Aange komen te Sofia, ontvangen door de Ko ningin Bestemming waarschijnlijk Tschorlu." Nu H. M. de Koningin-Moedkïl steeds het Paleis nog niet heeft verlaten, wordt het Prinsesje eiken dag naar het Paleis aan het Voorhout gebracht om een halfuurtje bij Haar Grootmoeder te zijn. Bij het wegrijden van het rijtuig met het Prinsesje van het voorplein, plaatst de Koningin-Moeder zich dan voor een der vensters en wuift Haar Kleinkind met den zakdoek toe, totdat het uit et gezicht is. Juliaantje zwaait dan even lang terug met haar handje. Voor het talrijke publiek ter weerszij den van het Paleis een opwekkend 00- genblik Marktberichten. LEIDEN, 30 Nov. Graan beurs. Het ver loop van de markt was kalm, met matigen omzet Als volgt werden verkocht: Tarwe f6.25 a 9.20 per f 80 Ko. Rogge f 6.30 a f 6.80 per 75 Ko. Haver f7.c0 a f8.80 per 100 ko. Gerst f6.6C a f 7,— per 65 Ko. Erwten f 11.50 a f 13.— per H.L. Eierenveiling. Aanvoer 1165 stuks. Kip- eieren f 8,00 tot 9,00. Eendeneieren f 6.45 tot f 0.—. Kalkoeneieren f0.—. Handel matig. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 60— 62, goede fabrieksboter (controle) f 54—58, prima boerenboter f 56—58, goede boerenboter f52 55. Weiboter f aAanvoer 253/8 en 34/16 vaten, wegende 5400 kg. Handel matig. Turf. Lange zwarte. Aanvoer —.000 stuks, f 4.25—4.50 per 1000, KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 Nov. Veiling der Tuinbouwer. Reuzenbloemkool I f. 3.— f 3.50 dito II f 1.f 2.— aardappelen Eigenheimers f 1.85 f 2.— per H. L. DELFT, 30 Nov. Ter kaasmarkt waren aan- gev'crd 12 stapels, wegende te samen 2526kg. prijs i 42.— a i 48.— per 100 kg. UTRECHT, 30 Nov. Op de weekmarkt waren heden 835 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 190 a 270, voor vaarzen ƒ190 a 250, voor pinken f 110 a 180, voor melkkoeien f240 a 290, voor kalfkoeien f270 a 340, voor vaarskoeien f 210 a 270, voor vette koeien f200 a 330, voor nuchtere kalveren f9 a 27.— voor magere kalveren f 40 a 90, voor magere varkens f35 a 90, voor biggen f7 a 18, vette schapen f 16 a f 33, magere schapen f a WASSENNAAR. Veiling van 29 Novemb. Peen per H.L. f 0,35, Kroten per M H.L. ,f 0.60. Spruitkool f0.40 per ben. Andijvie per fCO f 0.60 a f 1 Groene Savpijekool f 1.00 1.50, Ge'e Savoijekool f3.00 a f4.50 Roode kopl f4.— a f 5.—, Witte Kool f 3.CO a 3.50 Boerenkool f 1.a f 1.50. Peren per kin f 1.4, a f 1.50, Aardappelen f 1.20 a f 1.30. ZWOLLE, 29 Nov. Boter. Aangcvoer 184/5 138/16 vaten en 570 stukken, wegende samen 5345 K.G. Prijs pqr vat f28.:0 a f29.50, per K.G. f 1.40 a f 1.50. Vee. 958 runderen, waar van op de stallen 200, 88 kalveren, 24 schapen, 55 vaikens, 749 biggen. Alles met vluggen handel tot hooge prijzen. Men besteedde voor het vee per K.G. runderen f r.'"4 a r 0.80, kal- veren f 0.73 it f 1.10, schapen f 0.15 a f 0.35' varkens f 0.57 a f 0.59. Advertentiën. GEVRAAGD een flinke nette met januari of Febr. a s. Adres: BA'HLMAN, Manufac- turenhandel, Alphen a. Rijn. 5555 VOORHOUT De Ontvanger der Gemeente Voorhout brengt in herinnering, dat den 1 sten December e.k. de laatste termijn vervalt van den hoofdelijken Omslag enz., dienst 1912 en noodigt mitsdien belanghebbenden uit ont, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschuldigde ten Gemeentenuize over te gaan en wei op Dins dag 3 December van des voor middags 10 tot des namiddags 12Lj uren. (5846) Voorhout, 29 November 1912. De Ontvanger voornoemd, J. H. LANGEVELD. Belangrijke op de buitenplaatsen Ter Horst, Raephorst en Het huis ten Bosch, onder Wassenaar, Voorschoten en 's-Gravenhage. Ten OLferstaan van den te Was senaar 'standplaats hebbenden Notaris C. MUNNlCH, zal op Donderdag 5 December 1912 des morgens te 10 uur, in het Café-Restaurant „Het nieuwe Huis den Deijl" te Wassenaar, in het openbaar worden verkocht eene aanzienlijke partij BOOMEN. waaronder Eike-, Wilge-, Beuke-, lepe-, Essche-, Linde-en Denne- boomen, Populieren, enz. enz. en voorts verscheidene koopen Hak hout, zeer gemakkelijk te water vervoerbaar. Te bezichtigen van Maandag 25 November 1912 at, op aan wijzing, voor Het Huis Ten Bosch van den Tuinbaas J. OVERD1J- K1NG en voor al het overige, van den Boschbaas op Eikenhorst, C. HOOGTE1JLING, bij wie Catalogi te verkrijgen zijn. Betaling der kooppeningen vódr het vervoer, ten kantore van ^ge- noemden Notaris, alwaar inlich tingen worden verstrekt. (5674 Van af heden 5762 Zwaar gevolde Boterletters en Letter banket. - Hammen, Harten, Rollades. Borstplaat van Pel, keorig verpakt. Chocoladeletters van Union, enz. enz. Beleefd aanbevelend, J. H. van der Werf, Voorstraat, Noordwijk - Binnen. Nieuwe Rijn 34. Grootste Keuze in Eiken Portemanteaux. Theetafels. Kapstokken. Dames-Werktafels. Parapluiestandaards. Muziekstandaards. Boekenhangers. Piëdestals. Vouw- en Ligstoelen. Poppenwagens. Kinderstoeltjes-Tafels. Kindersleden enz. enz. Lage vaste prijzen. 5902 CAFÉ B1LLARU Hedenavond tot zoolang de voorraad strekt. ELECTRISCHE P1ANO-MUZ1EK. W7 Notaris SCHOOR te Voor schoten, zal aldaar in „het Wapen van Voorschoten", bij opbod en afslag, op Dinsdagen 10 en 17 December 1912, 's morgens elf uren publiek verkoopen: HUIZEN en BOUWTERREIN te Voorschoten, als Nos. 1 a 6. Zes perceelen BOUWTERREIN, zeer gunstig gelegen aan den straatweg nabij de St.-Nicolaasbrug, in de on- middelijke nabijheid van de Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, elk ter grootte van plm. 3 aren, het eerste aan de voorzijde breed 8.78 M., aan de achterzijde 3.22 M. en de overige alle ter breedte van6M. No. 7. Het BURGERWOObfc HUIS, onlangs nieuw gebouwd, naast perceel 6, wijk B 160, groot plm. 2.95 are, bevattende beneden Vestibule, Gang, open Trap, Voor kamer met Suite, Keuken, Privaat, grooten Tuin met Schuur; le Etage: groote Voorkamer, kleine dito en grooten Zolder. No. 8. Het BURUERWOON- HUIS, naast en ingericht als het vorige, wijk B 161, groot plm. 2-93 are. No. 9. Het BURGERWOON HUIS met Erf, Schuur en Tuin aan de St.-Nicoiaaslaan, wijk B 173, groot 1.50 are, bevattende: Gang, Voorkamer met 2 Kasten, Achterkamer met Bedstede, Kast, Kelderkast, Keuken, Privaat; bo ven: Voorkamer en beschoten Zolder. No. 10. Het BURGERWOON HUIS naast en ingericht als het voorgaande, wjjk B 174, groot 1.49 are. No. 11. Het BURGERWOON- HU1S, naast en ingericht als het voorgaande, wijk B 175 groot 150 are. No. 12. Het BURGERWOON- HUiS, naast en ingericht als het voorgaande, wijk B 176, groot 1.50 are. No. 13. Het BURGERWOON HUIS, naasi en ingericht als het voorgaande, wjjk B 177, groot 1.49 are. No. 14. Het BURGERWOON HUIS, naast en ingericht als het voorgaande, wijk B 178, groot 1.51 are. Verhuurd: perceelen 1 tot met 7 voor f 4.—, No. 8 f 3.25, No. 9 tot en met 13 elk f 2.85 en No. 14 f 2.40, alles per week, No. 8 lot 30 Apr. 1915. Grondlasten: no. 7 en 8 elk plm. f 13.55, No. 9 en 14 elk plm. f 7.43. De perceelen hebben Gas en Waterleiding en zijn van vele gemakken voorzien. Te aanvaarden bij betaling der kooppenningen op 22 Janu ari 1913. Te zien Maandag 9 Dec. en Donderdag 12 Dec. a.s. van 2 tot 4 uur. 5840 Nieuwe Rijn 34, Leiden. GROOTE KEUZE Lederwaren, uj Portemonnaies, g u> Damestaschjes, Sigarenkokers, Zakportefeuilles, Reis- en Handtasschen, Schrijfmappen, Actetasschen, Geldcasetten. Zakdoek-, Handschoen-, Manchetten-, Boorden-, en Overhemdendoozen. LAGE PRIJZEN. Doet Uw inkoopen bij hen die in dit blad adverteeren. In het Notarishuis aan den Burg te Leiden, bij opbod. Za terdag 14 December 1912, bij af slag, Zaterdag 21 December 1912, des avonds ten zeven uur ten overstaan van Mr. H. M. A. COE- BERGH, Notaris te Leiden, van de navolgende huizen en erven te Leiden, als: 1 Het KOFF1EH1US, waarin thans vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, zeer gunstig gelegen op een der beste standen van de Haarlemmerstraat No. 115,' groot 2 aren 64 centi aren, met een uitgang in de poort, uitkomende aan den Stillen Rijn. Het perceel dat een gevelbreedte heeit van tien meters, en door ligging en grootte tot zeer vele andere doeleinden uitstekend ge schikt is, bevat groote koffieka mer, bergplaats voor rijwielen, etc. Zi]- of VoorKamer, achterka mer, magazijn en groote plaats mei twee schuurtjes, boven, ruim portaal, groote voorkamer, drie siaapk-amers, tevens zolders, en verdere gemakken. De kamers ziin behangen en voorzien van kasten en stookplaatsen. Het per ceel heelt Gas- en Duinwaterlei ding in eigen gebruik. Te zien in de weken van veiling en af slag op Woensdag en Donderdag van 9—12 en van 2—4 uur. Huis en Zaak inmiddels uit de hand te koop. 2 Het sedert weinige jaren nieuw gebouwd HUIS en ERF aan de Poeigeeststraat No. 1, groot 06 centiaren, bevattende voorkamer en alkoof, achterkamer, keuken, plaats en zolder. De kamers zijn behangen, ën voorzien van kas- stcokplaaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f2.50. 3 Het HUIS en ERF gelegen en ingericht als het voorgaande No. 3, groot 56 centiaren. Ver huurd per week voor f2.50. 4 Het HUIS en ERF gelegen en ingericht als voren No. 5, groot 56 centiaren. Verhuurd per week voor f 2.50. De perceelen hebben Gas- en Duinwaterleiding. Perc. 2, 3 en 4 zijn te bezichtigen in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2—4 uur. Het HUIS en ERF aan deLange- gracht No. 75, groot 58 centiaren bevattende, gang, voor- en binnen kamer, beiden met bedstede, keu ken en plaats. De kamers zijn. behangen, en voorzien van kas ten, stookplaatsen en andere ge makken. Verhuurd per week, be neden voor f 1.60 en boven voor f 1.40. 6 Het HUIS en ERF aan de Oranjegracht No. li, groot 81 centiaren, bevattende, gang, voor- en achterkamer beide met bed stede, keuken, kelder, plaats, ach terhuis met bedstede en kelder, boven, voor-en achterkamer,beide met bedstede, zolder en verdere gemakken. Verhuird per week, beneden voor f 2.50 en boven voor f 1.70. Het HUIS en ERF aan de Kerk- siraat No. 10 op de hoek van de Waardgracht, groot 66 centiaren, bevattende voorhuis, zijkamertje, binnenkamer met bedstede, keu ken en zolder. De kamers 2ijn behangen en voorzien van kas ten, stookplaatsen en verdere ge makken. 8. Het HUIS en ERF thans in gebruik als werkplaats achter per ceel 7, aan de Waardgracht nr. 108, groot 26 centiaren. Verhuurd per week voor f 0.75. De percee len hebben Gas- en Duinwater leiding. De perc. 5, 6, 7 en 8 zijn te bezichtigen daags voor en ep de dagen van veiling en afslag van 11—2 uur. Aanvaarding en 'betaling 15 Januari 1913. Verdere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van voor noemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 102 uur ver- hoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom.(5906) 99 Beestenmarkt No. 40 Onovertroffen is Van den eersten tot den laatsten Slok. Beleefd aanbevelend, 5953 H. KAMERLINO.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2