1000 150 600 bi^u,*n 300 Graanhandel Leidsche Spaarbank. Bioscoop-Voorstelling A gulden 1f „FATUM" te 's Gravenhage, nuttige vereen i ging is. Duide lijk heb ik laten uitkomen, dat het nut eener vereeniging op zich zelf nog geen voldoende aanleiding is om gemeentelij ke subsidie toe te kennen. Ik meende, dat 't toch zoo duidelijk in mijn brief stond. Tusschen haakjes wijs ik er op, dat ik mij geheel gehouden heb aan het raadsverslag in „De Leidsche Courant" waarop door geen der beide genoemde raadsleden eenige aanmerking is ge maakt. De goede gezindheid van den heer R. ten opzichte van „Steunt El kaar" is dus ook voor mij niet de aan leiding geweest om den heer R. te „he kelen". Waarom juist de twee burger raadsleden worden aangevallen, kan uit de inleiding blijken, omdat ik n.l. vond dat er aanleiding voor was een zeer korte en voor een briefschrijver m.i. zeer afdoende verklaring Meent de heer J, dat ik „Steunt El kaar" niet genegen ben, dan vergist hij zich. Maar ik ben 't geheel eens met het advies van B. en W. en de wijzfc, waarop de Burgemeester dat advies ver dedigd heeft. Waarom ik niet heb aanbevolen, om „Steunt Elkaar" als donateur bij te staan Omdat ieder zijn eigen stijl heeft en omdat, naar mijn opvatting, die aanbe veling op die plaats niet behoorde. De zaak „Steunt Elkaar" heb ik niet bespro ken, maar alleen de houding van den heer R. naar aanleiding van dat punt. Ik meen den heer J. hiermede voldoen de beantwoord te hebben. Van den heer Varkevisser heb ik ge zegd, dat ik afkeurde, de w ij ze, waar- o p hij voor de belangen van den Haag- weg opkwam. Zijn ingezonden stuk noemt verschillende grieven, die in den Raad volgens bovengenoemd verslag niet besproken waren, en waarop ik niet inga. In 't voorbijgaan heb ik ge zegd: „Te voren had de Voorzitter „verteld, dat ze (we) f420 te betalen „hebben voor Zoeterwoudsche leerlin- „gen der Leidsche H. B. S. Nu weet „ik wel, dat een deel dezer som door „de betrokken ouders aan onze gemeen de wordt terugbetaald, maar misschien „weet de heer V wel, hoeveel de ge- „meente bijpast voor het schoolgeld der „jongeheeren van den Haagweg." De heer V. schrijft nu dit: „U neemt het bedrag in zijn geheel en wel zonder aftrek." Maar ik vraag in gemoede of hier blijkt, dat ik de zaken verkeerd heb voorgesteld Van de politie-kwestie heb ik ge zegd: „Daarmee kan men 't eens zijn of niet" en later: „Wat het aanstellen van een agent betreft, ik weet niet, of dat noodig is." Dat is alles, wat ik over den politie agent aan den Haagweg geschreven heb. Me dunkt het is moeijijk, daarop aanmerking te maken. Maar nog eens, ik heb afgekeurd de w ij ze, waarop de heer V. den laat- sten keer sprak en dat is niet weer sproken. De andere punten zal ik nog wel bespreken als ze in den Raad ter sprake zijn gebracht. Nu merk ik al leen op, dat de heer V. te veel van die punten noemt. Het laatste stuk van het schrijven ga ik voorbij. Daarin wordt getracht, het persoonlijke in het de bat te betrekken en daaraan doe ik niet Gaarne erken ik, dat de heer R. een zeer zakelijk betoog geleverd heeft en met genoegen zal ik het bespreken. Het spreekt van zelf, de heer R. be grijpt dat ook wel, dat ik het niet met hem eens ben. De zaak-Kerkepad sloot de heer R. over. Daarin is hij het dus blijkbaar met me eens. ik heb niet beweerd, dat de heer R. de memorie van toelichting bij de be grooting niet gelezen heeft. Ik ga zelfs verder en verklaar, dat de heer R. het vorig jaar bfijk gaf, de begrooting tot in de puntjes bestudeerd te hebben. Maar dat is niet voldoende. Om goed te kunnen oordeelen, moet men de ge meen te kennen. En aan deze kennis ontbreekt blijkbaar heel wat bij den heer R. Dan beweert de heer R. dat hij nog dezelfde meening is toegedaan als ter raadsvergadering. Hij zegl niet: ik was op de hoogte van het gebeurde inzake het vervreemd kapitaal en de bijdragen, der ingezetenen van den Haagweg, maar verklaart, dat hij nog dezelfde meening is toegedaan als voor het ontvangen der inlichtingen. Daarmee erkent hij, dat hij door de inlichtingen van meening had kunnen veranderen en dus dat hij de zaken niet wist. Ten slotte. Veel en velerlei is den briefschrijver „ten laste" gelegd, maar één zaak heeft men steeds erkend n.l. dat hij voortdurend blijk gaf, zeer goed op de hoogte te zijn. Eén is er, die be weert, dat ik over zaken schrijf, waar van ik niet afweet en die ééne is de heer Rotteveel. Leg <iit stukje naast mijn brief en ge zult zien, dat 't sluit als een bus. BR. Land- en Tuinbouw. Alg. Nederl. Zuivelbond F. N. Z. Te Amsterdam is een buitengewone algemeene vergadering gehouden van den Algem. Ned. Zuivelbond. De voor zitter was baron Collot d'Escury uit Hontenisse. De voorzitter deed mededee- lingcn over de Botercontröle. Volgens spr. is de wensch, die in het voorloopig verslag geuit werd, nl. om het recht van weigering tot toelating te ontnemen aan de stations, schadelijk en ongemotiveerd. De botercontröle is het middel geweest om in het buitenland het verloren aan zien van onze boter te herwinnen. Evenmin achten wij, aldus spr., het be staanbaar, dat door een besluit van een Raad van Beroep iemand toegelaten wordt, wiens lidmaatschap door het be stuur van het betreffende station als een gevaar beschouwd wordt. Op grond van het medegedeelde stelde het bestuur de volgende motie voor: De buitengewone algemeene vergade ring van den Algem. Ned. Zuivelbond, gehouden 25 Nov. 1912 te Amsterdam, gehoord de toelichting van het bestuur in zake de handhaving der bestaande grondslagen van de botercontröle, is van oordeel: dat in de bestaande grond slagen der botercontröle, voo r zoover deze op liet toelaten oï weigeren van leden betrekking hebben, geen wijziging van welken aard dan ook behoort te worden aangebracht. Door verschillende leden werden naar aanleiding van deze motie lange discus sies gehouden, voornamelijk om te wijzen op de vele knoeierijen in den boter- handel, waar krachtig tegen moet worden opgetreden, om den goeden naam van de Nederlajulsche boter in het buitenland te handhaven. De motie werd met algemeene stem men aangenomen. Tentoonstelling van Planten- en Bloemenversieringen. Men schrijft ons De plannen voor deze tentoonstelling zijn in de vergadering van de afd. Am sterdam en omstreken van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en 'Plantkunde, welke 19 Nov. jl. onder leiding van den voor zitter, den heer A. J. van Laren, plaats had, thans in hun geheel vastgesteld. De tentoonstelling zal van 9 tot en met 22 Mei a.s. in het feestgebouw Bellevue te Amsterdam gehouden worden. De expositie zal een geheel nieuw karakter dragen; het zal een tentoonstelling wor den van moderne interieurversieringen, feeslkamers, salons, receptiekamers, rook kamers, bruidboudoirs, kantoorlokalen, rouwkamers enz. enz., met vestibulcver- sieringen, trap- en ballustradeversierin- gen, terwijl tafereeien van Hollandsche, Japansche en andere tuinen en land schappen zullen worden daargesteld. Daarnevens zal een keur van modern bindwerk, planten- en bloemversieringen niet ontbreken. De meubileering van een en ander zal door eerste firma's op dit gebied ge schieden; de schilderingen zullen wor den uitgevoerd door een bekwaam kunst schilder. De afd. Amsterdam van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde viert met deze tentoonstelling haar 40-jarig bestaan, maar wil daarmede tegelijk de rij dei- tentoonstellingen jn 1913 op waardige wijze openen. Belangrijke inzendingen worden o.a. uit Aalsmeer verwacht. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Cornelia, d. van C. van Schaik en M. M. A. van Wetten. Johanna Catharina, d. van I. de Vlieger en A. Veerman. Johannes |acobus, z. van J. Schroef en G. Gijsenij. Cornells, z. van F. C. A. Krijboldt-r en B. Moerland. Johannes Jacobus, z. van W. P. Doove en H. C. van Duuien. Cornelis Johannes Hendrik, z. van C. L. van Buuren en P. E. Rubenkoning. Johannes Petrus, z. van W. C. Hemerik en J. S. C. Resse- raar. Agnes Cornelia, d- van H. Th. Straat hof en C. Ruijgrok. Franciscus, z. van A. W. Warner cn A. Sijssens. Elisabeth, d. van J. van Iterson en J. Wallaart. Falka, d. van S. Staal en I. van Loon. Abraham, z. van J. Schrcuder on J. Onderwater. Petrus Johannes, z. van P. J. Schouten en A« van der Heemst. Overleden: J. Schroef z. 1 Langebeek in. 77 j. J. F. Keulemans m. 60 j. M. Provoo wed. van H. Korswagen 74 j. J. Dreef z. 18 j. W. de Zoeten m. 56 j. A. C. Straaihof d. ld. J. Heruer d. 4 j. S. Lacourt ongeh. v N. van Weizen 1 Opgave van Personeu die zich in Leiden hebben gevestigd. P. de Kat-Agelino, Bloemmarkt 24, Candidaat Ind. Ambtr. F. W. F, lurnee, Apothekersdijk 15. E. Raasveld, N. Rijn 12. Kosto, Pr. S'eijnstr. 3a, J. Evenhuis, Acad. Ziekenhuis. Verpleegster. H. G. de Man, N. Rijn 21, kok. H. G. C. de Tisser, Haarlemmerstraat 84. P. J. G. S'rij hos, N. Rijn 2, rijwielhersteller. J. Ph. Makkink, Groenhovenstr 25, predikant. A. van Dongen, l.'aariemmerstr237a,letterzetter H. Landberg, Aoothckcrsdijk 15. J. W. Carmiggelt. Diaconessenh. verpleegster. B. Britsemmer en gez. Hend-ikstraat 2.sch;pper. P. M. Boele, Witte Singel 44a. S. C. Dangerman-Groosepas, Rijnsburgerw. 11. B. F. Verveen, Plantsoen 9a. student. P. Potappel en gez., Poelgeeststr. 12a, koetsier. J. G. Sillem, Rapenburg 89. C. J. Blauw, Volmolengracht 2a, hoefsmid. J. F. H. Israel, en gez. Aloëlaan 15. Ie luitenant kwartiermeester. A. van Leeuwen, [anvossensteeg 5. D. van der Kwaak en gez. Lage Rijndijk 68, scheepmaker. A. van Duijn, Noordeinde óf>. W. H. Schippers, Papengracht 10a. M. D. Hage, Noordeinde 42, student. J. Verra en gez. Langegracht 95, metselaar. G. Romfj'n, Jan van üoyenkadc 10. J. C. Romijn, E. M. v. d. Hart, Hoogstr. yit winkeljuffrouw, F. E. van der Gugten, Bloemmarkt 9. J. van Ingen Schenau en gez., Rijnkade 13, Scheepsbouwkundig teekenaar. W. C. M. Vaillant, Breestra^t 140. J. Ax Vaillant, Breestraat 140. A. C. M. Heiwig, Aalmarkt 28, winkeljuffrouw. J. M. Wittich, Boisotkade 5. W, P. J. H. Cort-v. d. Linden, DonkersteegP. T. I. Li, Haarlemmerstraat 13. H. Geugjes eu gez. Maredijk 187, visscher. C. M. Hoogenboom, Oude Singel 64. A. de Groot, Witte Singel 94. Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. W. Pak, Bodegraven, Nieuweabrug. J. Kuijk, Zoeteiwoude, H. Rijndijk H. 202. J. Arbouw, Denekamp, Grens. W. F. v. d. Steen. Dene kamp, Grens. - H. J. D. Q. Theesing. Rotter dam, Henegouwesl. 50. Mei. C. AL van' Slee Den Haag. Groot Herrog-laan 17 Wed. Develing-v. Vliet, Rotterdam, v. öen- tenstr. 23a. Wed. Menbinga-v. Hecking Colenbrander, Antoni Duijckstr. 27. D. de Haan, den Haag, Brouwers r. 71. J. C. Mrias, Amsterdam, Const. Huijgenstr. 88. Me;. r. j. v. Gijzen, clen Haag. Transvaalstr. 5. \V. G. v. Egerschot, Breda, Hotel de Kroon. P. J. Brouwer, Oegstgeest, Willi, park C 19. ,Viej. G. W. Selle, Haarlem, Kampersingei lOzwart. W. v. Ekeren, Amsterdam, Pieter Laneendijk 30. J. H. Oldenburg, den Haag, jonkert Hr. 90. H Goddijn, Breda, Karrestr. 2. J. Kreuger, Dordrecht, H. Bakstr. lózwart. B. Brusstl, den Haag, Spui 274. J. v. d. Niet, Rotterdam, Agnietcnstr. 99. H. Harms, Amster dam, Rijnwardtsfr. 116, C. D. de Roon, den Haag, Bentinckstr. 148. A. Vermeulen, Oegstgeest, Morschweg 103Ê. Wassenaar. STEEDS VERKRIJGBAAR: Prima met stoom gedroogde Pulp, Geperst Hooi en Stroo. 5610) Aanbevelend, G. W. Schrama. Bij DRIE EN EEN KLEINTJE wederom verkrijgbaar: Zwaluw Lucifers 5Vact. per lo pak 53 3 pak Zweedsche Lucifers 11 Winterpantoffels v. Dames met hak 72Ya Aardappelmeel per pak 4Ya 10 pak 42Va 1 Doos Sigaretten, inhou dende 10 stuks 2 Van der Werffstraat 60, 58 en 54, (ST&A1.49ASBS .-.TOSr.-L «-JE r s-j vüi &têrfcings- fcj n:5I- <:>vsüen v.n ïieekzv: kt e.: zie L- (lïTï-Vt-- -E erdï C' sfcgKéatr. j" Prijs per Utcrfiesch, Toidoer-lt 30 f 2.—. fr. tuunm f Eiam-Kw. [Urii, uc ML- n (5061) Opgericht door het Departement Leiden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, den 16den October 1818. Kantoor: Oude Rijn N°. 56. Zittingen ter ontvangst en terugbetaling der gelden: Eiken werkdag 's morgens van uur en bovendien Maandag en Zaterdagmiddag van 12-1 Dinsdag en Vrijdagmiddag 1-2 Woensdag en Donderdagavond De rente a3 pCt. gaat in den lsten en lóden van iedere maand. (16 Busjes, om het sparen van kleine bedragen in huis te vergemakk^jjken, zijn op elke zitting verkrijgbaar. Qroote op DONDERDAG 28 NOV. 'a.s., des avonds half acht in de zaal van Hotel Wed. B. VAN DER STEEG, Alphen. Entree 25 CENT. 5735 p. Lit. Anijs 00 Persico 6o Curasao 60 Frambozen 60 Jenever 90 Bitter, Catz 90 Citroen 90 Brandewijn 9,0 Boerenjong. 90 Rood 90 Cognac 100 p. flesch Grenadine Bordeaux Port Samos Vermouth Madera Rijnwijn Bergerac Punch Advocaat Champ. Oude Brand. 1.30. Bootz Half 1.25 Oude klare 1.30. Oranje 1.40 Luc. Bols 1.50. „Cognac 1.50 Jam Rum 1.50. 2. Bijstervelds Advocaat 1.50 Iedere flesch of kruik is ge- capsuleerd of gelakt roet firma-stemoe'. (5522) 50 50j? 60 60 60« 60^ 80 80- -80* 90 c lOO^ in de Auverteert Leidsche Courant. Koper- en Nikkelwaren worden allerwegen aangeboden Maar wie iets ten geschenke wil geven en prijs stelt op prima waar, groote keuze en goedkoope prijs, Hij zoeke geen ander adres dan J. POLLMANN Hoogstraat o4 Onze sorteering is onbeperkt. Nieuwe Rijn a. d. Vischbrug Luxe Arti kelen: Bloempotten. Bloembakjes. Rookstellen. Inkstellen. Scheerstellen. Bonbonsmandjes. Sigarenbakjes. Aschbakjes enz. enz. Hoogstraat 3-4 Een groot artikel is: SCHEMERLAMPEN met Zijden Kappen. Huishoudelijke Ar''kelen: Nikkelen Koffie-en Theeserviezen. Theestoofjes. Theebladen. Glazen- en Fiesschenbakjes. Theebusjes, Lepelbekers. 'Tafelschuiers en Blikjes. Borstelstellen, Beleefd aanbevelend, J. POLLMANN Nieuwe Rijn a. d. Vischbrug Koopt Uw Horloge %>ij een vakman! WESSEL Ancre Watch, Prijs f 11—, Ongeëvenaard Grootste afwijking 1 a 2 minuten per maand. 19^" Twee jaar garantie jij Alleen bij F, WESSEL, Horlogen (V HAARLEMMERSTRAAT 120 1690 Recht over de Donkersteeg Uitstekend geschikt voor St, Nicolaas-Cadeaux. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. A|1 bij verlies van I fill één wijsvinger. B*l GULDEN bij verlies van één tiand of voet. GULDEN bij verlies van één duiin. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door gulden bij verlies van eiken anderen vinger. de Ned. Ongevallen-Verz. Maatscb, Piet Heinjslein, boek Annafaulownasiraat.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6