Spr. begon met een beschrijving over tie patronatenhoe deze noodig zijn om 't algemeen peil Van het volk te verhoogen, om de jongens godsdienstig en zedelijk te ontwikkelen, bij hen de maatschappe lijke deugden bij uitnemendheid, zooals matigheid eu spaarzaamheid die de groo- te oorzaken zijn van latere» welvaart aan te kweeken, ook om hen maatschappelijk te ontwikkelen door "liefde te kweeken voor het katholiek vereenïgingsleven, opdat zij later kunnen worden goed ge organiseerde middenstanders, landbou wers en arbeiders, hen af te houden van allerlei gemengde vereenigingen, om dan ook in de toekomst het gevaar af té wenden tot het aangaan van een ge mengd huwelijk. In de patronaten wordt ook de grondslag gelegd voor latercn stoffel ijken welvaart. Dit kan geschieden door het geven van vakonderwijs, teeke- Ben, boekhouden, talen enz. Ook zorgt het patronaat voor het bij brengen eener behoorlijke kennis der on derscheidene politieke stroomingen en richtingen en wijst op de verschillende voorstellingen en absolute leugens die van socialistische en liberale zijde over ons H. geloof gegeven worden. Na de pauze begon spr. met zijn twee de onderwerp Pers en Lectuur, en deed op duidelijke wijze zien hoe gevaarlijk de slechte en neutrale dagbladen werken, terwijl vele Katholieken helaas nog op der gelijke couranten geabonneerd zijn. De slechte pers doet haar werk allerwegc idoch met de uiterste voorzichtigheid, z;; ondermijnt godsdienst en goede zeden spot totaal met alles, zij ondergraaft 't gezag, oefent op alles, wat van hooger hand komt, critiek uit om op die wijze het gezag van kerkelijke en wereldlijke overheden te verkleinen en bespottelijk te maken. Steunt dus de eigen pers, zegt spr., door abonnementen, door adverten ties, door berichten, lees goede boeken uit de alhier bestaande bibliotheek voor ontspanning. Het ontbreekt waarlijk niet aan ijver en energie bij degenen, die een Katho liek blad redigeeren en dirigeeren maar wel eens aan waardeering bij de Katho lieke lezers zelf. Mochten alle Katholieken, zoo besluit spr., hun pers steunen naar best vermogen, dan zou zij nog beter dan nu het geval is, opbloeien tot heil van Kerk en maatschappij. L1SSE. Maandagavond werd in het Bondsgebouw een jas- en biljartwedstrijd gehouden met den volgenden uitslag Prijs jassen: le prijs J. v. d. Laan en H. van Heumen; 2e prijs B. van den Berg en A. van Kampen3e prijs F. P. Kerkvliet en P. Warmerdam. Voor dezen wedstrijd waren 20 deelnemers. Aan den biljartwedstrijd werd door 16 personen deelgenomen, met den volgen den uitslag: Isten prijs M. Verhielen; 2e prijs N. Broekhof en 3e prijs C. v. d. Hulst. Onze Volksbondafdeeling hield gis teravond een matig bezochte vergadering, ter verdere afhandeling van het gewij zigde reglement. Art 24, waar de vorige maal de stemmen over staakten, werd thans met een groote meerderheid aan genomen. Een aangenaam debat ontspon zich over enkele artikelen. Het aantal leden dat volgens art. 8 der statuten een vakafdeeling mag stichten, werd bepaald op negen. VOORSCHOTEN. De jaarvergadering van de IJsclub Allemansgeest zal ge houden worden op Donderdag 28 No vember 's avonds te 71/2 uur in het Ho tel Deurloo. Aan de orde is: le Reke ning en verantwoording van den pen ningmeester; 2e Verslag van de alge- meene vergadering; 3e. Bestuursverkie zing. De heer G. H. Schmal, aan de béurt van aftreding, stelt zich niet meer herkiesbaar. WARMOND. Gisteravond gaven de bekende tooneelisten der Warmondsche Ceciliavereeniging voor de tweede maal de opvoering van Janus Tulp, van Jus tus van Maurik. Men schrijft ons over dezen avond Tot welk een artistieke hoogte de War- taondsche dilettanten zich hebben op- jgewerkt, is weer schitterend gebleken. Tante Betje, met haar moederlijke be zorgdheid, Barend de „man uit het volk" met zijn luidruchtige openhartigheid. 'Jonkheer van Rietheuvel tot Riethout met dat bedriegel ijk vernis van fijne vor men, waarmee hij Janus schandelijk om den tuin leidt, waren prachtige typen en konden niet beter gekozen. Ook de andere rollen, tot de kleinste, waren |goed in hun rol. Maar boven allen lof staat de uitbeelding van den hoofdper soon, Janus Tulp. Op zulk een tooneel- kracht zal slechts zeer zelden een dilet tantenclub zich kunnen beroemen. Die stem, dat gebarenspel, die gelaatsmi miek, die levendige actie zijn zoo na tuurlijk, dat we ons een betere uitbeel ding der rol door een artist van een onzer groote beroepstooneelgezelschappen niet kunnen indenken. Wezenlijk, het zou jammer zijn, als de opvoering van gister avond te Warmond de laatste was van dit prachtig werk. Kunst aan het volk. En dit tooneelstuk is een kunstwerk, waarvan beslist een verheffende invloed uitgaat. De moraal van het stuk ligt in {de ontroerende bekentenis van Janus, in het'laatste bedrijf, dat al dat geld hem toch eigenlijk geen geluk heeft ge bracht. 't Is te hopen, dat de spelers in dc toekomst nog zooveel mogelijk anderen zullen doen genieten van hun supérieure kunst. Eri daarom zou ik den Wannondsdien spelers willen aanraden: gaat uw stuk spelen in omliggende gemeenten. Brengt kunst onder het volk! Men zal uw spel waardeeren en u dankbaar zijn! Een woord van lof komt nog toe aan den heer Osendarp \oor diens uitste kende grimeering en 'tbehoeft nauwelijks gezegd, dat de decors van den heer Lucien Manceau er bijzonder veel toe bijdroegen om den indruk van het spel te verhoogen. Z. WASSENAAR. Het slechte weer is nooit een beletsel voor de tooneelver- eeniging „Onderling Kunstgenot" om een volle zaal te trekken. Zoo was 't ook gisteravond. De zaal van den lieer G. Schrama was eivol en de aanwezigen hebben gelijk gehad het slechte weer te trotseeren. Het programma was be paald een aanloksel en de aanwezigen hebben bepaald genoten. Zooals gewoon lijk, werd de avond geopend met een voordracht van den heer B. f-fet drama viel zeer in den geest. Het werd dan ook uitstekend gespeeld. Hoewel alle too neelisten uitstekend hun rol weergaven, viel het spel van_enkelen meer bijzonder te roemen, tév. de valsche rol van den bedieirdf Ricardo. Het tooneel was ge heel in overeenstemming gebracht met het stuk. De heer Raaphorst had voor dit stuk een prachtig doek geschilderd. Met de beide voordrachten hadden de tooneelisten een bijzonder succes. Er werd dol gelachen om de „twee werke- Joozen" en vooral om „den kiezentrek ker en zijn slachtoffer". Na de pauze werd een blijspel gegeven. Dit was zeer goed gekozen en de werkende leden hadden hiermee een groot succes. Het werd dan ook goed weergegeven, zoo dat aanhoudend een gezellige stemming in de zaal heerschte. Om den avond te sluiten had de heer B. P. van der Meer een mooie revue in elkaar gezet: „De Wassenaarsche Speculanten", waarmede hij een groot succes had. De vereeniging heeft zeker een groot verlies geleden door 't bedanken van den heer G. v. Dr., maar deze plaats wordt ingenomen door den heer P. K., die bepaald een aanwinst voor de vereeniging is. Gemeenteraad van Noordwijk, Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter: Jhr. W. C. van Panhuijs, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwe zig de heeren van den Berg; Barnhoorn, beiden met kennisgeving, en Van der Meer. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering worden na een opmerking van den heer Ba 1 ke n e n d e goedgekeurd. Ingekomen zijn eenige door Ged. Sta ten goedgekeurde raadsbesluiten der vo rige vergadering. Conform het verzoek van gasthuis- meesteren te Noordwijk aan Zee, wordt besloten tot opname van Jacob Vink Jhomaszn. Daarna is aan de orde de uitbrei ding van de gasfabriek. De Voor zitter licht het voorstel, dat B. en W. dienaangaande deden, uitvoerig toe, eraan herinnerend, dat de directeur der Leidsche gasfabriek reeds in 1907 erop gewezen heeft, dat belangrijke uit breiding aan de fabriek noodig zou zijn. als de productie de 2000 kub. M. over schreed. Waar dit maximum in de maand Augustus reeds belangrijk werd over schreden stellen ^B. en W. voor tot uit breiding van machineriën en gebouwen over te gaan, waarvan de kosten zijn geraamd op f 34.245. Deze zullen door leening worden gedekt, voor zooverre 't belegde vernieuwingsfonds daartoe niet toereikend zal blijken. EHt fonds blijkt f 10.000 beschikbaar te hebben. Nadat door den directeur der fabriek ter vergadering aanwezig, eenige inlich tingen zijn gegeven, worden B. en W. tot uitvoering der werkzaamheden gemach tigd en wordt aan hen overgelaten, wel ke gedeelten der werkzaamheden bij on- derhandsche aanbesteding behooren te geschieden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot aankoop van een stuk grond van den heer W. P. de Vrede, alhier, gelegen te Noordwijk- binnen aan den weg naar de gasfabriek, en wel ter geheele diepte van 't perceel, zijnde ongeveer 25 M. en ter breedte langs den weg van 50 Meter tegen den prijs van f 2 per vierk. M. voor de eerste 25 M. breedte en f2.50 per vierk. M. voor de volgende 25 M. breedte. De kos ten, inclusief de overdracht zullen plm. f3000 bedragen en uit een geldleening worden bestreden, welke zal worden aan gegaan tot ten hoogste 4i/2 pet. 'sjaars met jaarlijksche aflossing van f2000, be ginnende in 19.14. Over de bestemming van het terrein zal voorloopig geen beslissing worden genomen. De opbrengst der laad- en losgel den, zegt de Voorzitter vervolgens ter toelichting van de volgende agenda punten, levert een aanzienlijk tekort op in vergelijking met de daaraan besteede uitgaven. B. en W. stellen daarom voor de kaai- en havengelden te combinee ren en een belasting onder den naam „kaaigeld" te heffen, hetgeen oökmeer in overeenstemming is met de gemeente wet. De bedragen dier belasting zijn in het voorstel van B. en W. verhoogd. De heer W. N. Alkemade betoogt, dat de lage opbrengst van het losgeld niet te wijten is aan het vastgesteld ta rief. I>e oorzaak ligt elders, en schuilt hierin dat de losplaats te lang in be slag wordt genomen door partijen steen, hout e. d., die niet volgens tarief betaald worden. Er wordt niet voldoende gecontro leerd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. niet bekend is dat de inning van liet losgeld te wenschen overlaat. Bij groo te drukte kan er eens iets ontsnappen, maar dat de controle niet deugt, neemt spr. niet aan. De heer W. N. Al ke rn a d e zegt, dat er geen sprake is van kwaden trouw tegenover den betrokken ambtenaar, er wordt evenwel de laatste jaren zooveel meer gelost dan vroeger en de opbrengst blijft stationair. De heer Kervel zou als maatstaf voor liet losgeld,in plaats van dén inhoud der schuit, de inbeslag genomen oppervlakte willen aanleggen. Wethoiider A 1 k e 111 a- de antwoordt, dat het idee van den heer Kervel op practisclie bezwaren af stuit. Alleen voor hen, die de vaste los plaats hebben gebuurd, is de gelegen heid opengesteld per vierk. M. te huren. Na eenig debat wordt de nieuwe ver ordening goedgekeurd. Het nieuwe ta rief voor kaaigeld zal bedragen per dag: a. voor vaartuigen met een inhoud van minder dan 10 ton 15 cent, van 10 tot en met 20 ton 30 cent, van 21 tot en met 30 ton 40 cent, en van meer dan 30 ton 50 cent; b. voor een boom of mast 10 cent. Voor zoover de beschikbare ruimte dit toelaat, worden vaste kade- of op slagplaatsen in huur verkrijgbaar gesteld en wel"voor een oppervlakte van 3 vierk. M. gedurende: a. een geheel jaar voor een gulden per jaar, b. vier vaste dagen per week voor f 0.70 per jaar, c. twee vaste dagen per week, voor f0.40 per jaar. Borvendien betalen de huurders van een vaste kade of opslagplaats f0.50 per strekkende meter e.u per jaar naar de lengte aan het water van den gehuur- den grond. Eveneens wordt goedgekeurd de nieu we verordening op het havengeld, dat voor de kleine beurtschippers, die maar één dag hier blijven, iets lager is, terwijl het tarief voor de grooteren een niet- aanzienlijke verhooging wordt ingevoerd De verordeningen tot invordering van het kaai- en het havengeld worden goed gekeurd. Daarna is de rioolbelasting aan de or de. De desbetreffende verordening is reeds lang geleden vastgesteld, toen de omstandigheden in de gemeente van an deren aard waren.Tot dusverre bestonden er voor de heffing 3 klassen, berekend naar de huurwaarden der perceelen. In de 3e klasse, f 300 en meer huurwaarde, was f3 verschuldigd. Door den aanbouw, vooral te Noordwijk aan Zee, is toevoe ging van eenige klassen wenschelijk ge bleken en stellen B. en W. vooraan het tarief toe te voegen: huurwaarde f 300450 f 3. huurwaarde f 450—600 f 6 huurwaarde f 600800 f 12 huurw. meer dan f800 f 24 De heer v. B e e i e n vreest van deze verhooging een ontstemming. Eerstens zitten de pensionhouders reeds op hoo- ge lasten en vervolgeus ondervinden de badgasten ai belemmering genoeg. Wethouder Alkemade vraagt, waarin die belemmeringen bestaan. De heer v. Be el en wijst b.v. op de plaatselijke in komstenbelasting. De V o o r z i 11 e r ont kent met veel nadruk, dat van de tijde lijke badgasten belasting naar het inko men wordt gevorderd. B. en W. willen niet ten behoeve van een geringe bate voor de gemeentekas de belangen van de badplaats benadeelen. De heer v. Bee- 1 e n is dankbaar voor deze mededeeling. Hij stelt voor de belasting voor de 2 hoogste klassen te bepalen op resp. f9 en f 12. De heer Kerve 1 vindt de be dragen voor de huizen met hooge huur waarde wel wat te duur. De V o o rz i t- ter merkt op, dat de voorgestel^ re tributie de werkelijke kosten absoluut niet dekt. De heer de Groot wil het voorstel aanhouden om de zaak nader te onder zoeken. De Voorzitter merkt op, dat belasting-betalen nu eenmaal een min der prettig ding is, maar er moet ook re kening worden gehouden met de belan gen van de gemeentekas. Dc heer Ker vel steunt het denkbeeld van den heer de Groot, er op wijzend, dat aanslui ting aan het riool verplichtend is, zoodat er een bepaalde druk op de inwoners wordt gelegd. De Voorzitter wijst erop, dat aanleg van een waterdichte pul veel kostbaarder is. Maakt men die, dan behoeft men niet aan te sluiten. De menschen moeten dankbaar zijn op deze conditiën een riool te kunnen krijgen. De heer C. W. Alkemade wenscht de klassen nog meer te splitsen. B. en W. stellen ten slotte voor de ri oolbelasting voor de hoogste klassen als volgt té regelen: van f3001000 huur waarde f 12 van f 1000—1200 f 16. en van f1200—f2000 f20; f2000 en daar boven f 24. De heer Kerve 1 dient een hierop af wijkend amendement in. Na verder debat stelt de heer van Be el en voor het voorstel aan te hou den, hetgeen wordt verworpen met 7 tegen 3 stemmen. Het gewijzigd voor ste! van B. en W. wordt daarna aange nomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren van Beelen en Kervel. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving, waarbij een bedrag van f250 beschikbaar wordt gesteld voor herstel lingen wegens stormschade aan den to ren te Noordwijk-Binnen, veroorzaakt door het afwaaien van den windwijzer. B. en W. stellen voor te voldoen aan een verzoek van de N. V. Maatschappij deze maatschappij vergunning te vcrlee- nen tol den verkoop van sterken drank gedurende het badseizoen. Dit voorstel is gelijkluidend aan dat, wat B. en W. naar aanleiding van een zelfde verzoek der Palace-Maatscli. indertijd deden. Het voorstei wordt goedgekeurd. Hierna wordt dc openbare vergade ring gesloten en gaat de Raad in comité- generaal ter behandeling van de reclames hoofd, omslag. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd: tot kapelaan te Zwolle (O. L. Vr.) den Weleerw. heer F. J. M. Pruijs; tot kapelaan, te Amersfoort (H. Henricus) den Weleerw. heer B. G. C. M. Hafkemeijer; tot assistent te Hinten den Weleerw. heer J. F. V. Reith; tot kape laan te Sensmeer den Weleerw. heer J. H. B. AL Elskamp; tot kapelaan tc Deventer Lebuïnus) den Weleerw. heer J. B. Nijrolder; tot kapelaan van Niettw-Dor- drecht te Klazienaveen den Weleerw. heer J. H. Hooijman; tot kapelaan te Vleuten den Weleerw. heer W. Boelens en tot assistent te Ulft den Weleerw. heer C. M. .H Bless. Naar de „Tijd" verneemt, heeft zich hier te lande een-comité gevormd, om in 1916 het 700-jarig bc:'...au der Domini caner Orde feestelijk te herdenken. In dit comité hebben zitting dc .Hoogeerw. pater A. ter Maat, provinciaal der Dominicaner Orde in Nederland, de Zeereerw. paters van Breda en G. A. Meijer, uit Zwolle; de Zeereerw. pater v. d. Eisenuit Huissen, en de Zeereerw. pater Ver hoeven, uit Schiedam. Leger en Vloot. Het militaire vliegkamp. De gemeenteraad van Soest heeft aldus schrijft men aan de „Ned." Vrij dag B. en W. gemachtigd, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, 640 H.A. heidegrond (w. o. óók begrepen is het vliegkamp te Suesterberg) aan den Staat der Nederlanden te verkoopen. Zeer binnenkort zal een voorstel tot aankoop vanwege den A'linister van Oorlog de Staten-Generaal bereiken. De „Kampioen" kan hieraan op grond van inlichtingen van bevoegde zijde toe voegen, dat het gewezen vliegterrein van de heeren Verweij en Lugard met om- liggenden grond, waar op het oogenblik onder leiding van den militairen vlieger, luit. van Meel, drie officieren, de heeren van Heyst, Coblijn en Versteegh, vliegen, door het Rijk zal worden overgenomen, benevens de geheele vlieginrichting. Dit terrein zal dus in de toekomst het mili taire vliegkamp van Nederland worden. De „Avp." meldt, dat het Departe ment van Oorlog, aan de korpscomman danten, in verband" met de a.s. behande ling van de Oorlogsbegrooting 1913, spoedige mededeeling heeft verzocht in hoeverre dit jaar voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen geweest zijnde miliciens al dan niet van goed passende kleeding waren voorzien en bij uitruk kende diensten van overjassen tot be schutting tegen regen is gebruik gemaakt. Sport. tot exploi.atie van het hotel Reir.b.andt 1 om IjL M. de Koningin te verzoeken aan Zuid-Holl. IJsvereeniging. Gisteravond vergaderde de Z. H. IJs- vereeniging in „De Vergulde Turk" on der voorzitterschap van den heer inr. Wiersma. Na opening door den voorzitter had een bestuursverkiezing plaats wegens pe riodieke aftreding van den voorzitter en de heer C. Boekee en A. J. de Hol lander. Alle drie de aftredende leden werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens bleek uit het verslag van den penningmeester, dat er in kas een voordeelig saldo is van 749 gld. (De contributien van het afgeloopen jaar be dragen de som van 350,66 gld.) De voor zitter merkt naar aanleiding van dit ver slag op dat de kas er slechts schijnbaar goed voorstaat. Zoo er twee weken ijs is, is de kas leeg. De vereeniging heeft op zich genomen het onderhoud van de baan op de beide Singels, wat in één week aan arbeidsloon een uitgave van ongeveer 400 gld. vraagt. (Er wordt voor iederen veger één gld. per dag gerekend.) De voorzitter verklaart na der, dat de vereeniging het onderhoud van de Singels op zich heeft genomen, hoewel zoo iets niet op haar weg ligt zij stelt zich ten doel banen aan te leggen tot onderlinge verbinding van districten, in casu b.v. oj> het Galge water zij is echter daarmede inder tijd begonnen om teekenen van leven te geven, om iets te praesteeren, wat voor ;n ieder zichtbaar is. De gemeente schenkt haar voor dat onderhoud een subsidie van hoogstens 100 gld. De heer Sijtsma vindt dat subsidie te laag en geeft het bestuur in overweging bij B. en W. een poging te doen om ee'n subsidie te verkrijgen, bedragende de helft van de kosten, dienende tot on derhoud van de banen op de Singels. Dit voorstel vindt algemeene instem ming. Daarna brengt de voorzitter verslag uit van de algemeene vergadering van de Z. H. IJsvereeniging. Bij de rondvraag informeerde de heer Sijtsma, of het bestuur dezen winter een wedstrijd zou willen organiseeren. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit, zoo de vereeniging voor de Singels moet blij ven zorgen, waarschijnlijk niet gaan zal wel als de gemeente subsidieert op een wijze, zooals in deze vergadering is be sproken. Na nog enkele besprekingen sluit de voorzitter de door behalve enkele be stuursleden slechts twee of drie leden bezochte vergadering. Inhoud van Tijdschriften. Katholiek Sociaal Weekblad. Door A. D. v. Klei wordt een breede beschouwing gewijd aan het wetsont werp in zake regeling van het levensver- zekeringsbedrijf. Stephan schrijft over het nut van aanschouwelijke voorstellin gen bij het onderwijs. .Verder de gewone rubrieken. Van Onzen Tijd. Flits Lensvelt schrijft over Etsen en etstechnieken. M. Koenen biedt ons een schoon verhaal „Van den bloeienden stok". Caesar Gezeele zet zijn beschou wing voort over Guido Gezelle. Een gedicht van Constant Eeckels „Avond- wensch". Prof. Struycken vervolgt zijn studie over „Grondwetsherziening". De Varende Zanger. Een aflevering met mooie gedichten, een populaire melodie en eenige schet sen. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie, Antwoord aan „Een lid der R. K. Kicsvereeniging" te Wassenaar. M. Uw opmerking over art. 7 van het reglement is zeer juist, even juist als uw opmerking, dat B. B. om zeer grondige redenen den voorz. der Kiesver. niet antwoordt. Dat B. B. „niet bescheiden" is, blijft voor uw verant? woordelijkheid. En nu de verlangde inlichtingen. Heel Wassenaar beschouwt het ge schrijf van B. B. als een groote poppen- kastvertooning en gij, lid der R. K. Kies ver., als gij zelf de baas niet zijt van die poppenkast, dan houden we u voor een marionet of pop, die door de vingers van B. B. in beweging wordt gebracht. „Hoe de voorz. B. B. durft uitnoodigen", begrijpt heel Wassenaar, en gij zoudt alleen een vreemdeling in Jerusalem zijn? Heel Wassenaar lacht en gij alleen zet een ernstig gelaat??? Met de meeste aihtïng, De Voorzitter der R. K. Kiesver. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het examen voor den Indischen rechterlijken dienst de heer Mr. W. Switters (Groningen). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift: de lichaamsgesteld heid van den loteling bij verschil io welstand, de heer W. F. Enklaar, arts, officier van gezond heid, geb. te Deventer. Burgerlijke Stand. LEIDEN- Getrouwd: J. Hofkes jin. en G. Walsmit jd. J. Amiabeï jm. en J. G. van Eijk jd. A. Wiechert jm. en J. C. de Vriend jd. W. J. J. van Velzen jm. en H. van Weer- lee jd. A. Kuijl jm. en C. J. Schreuder jd. J. van der Stel jm. en E. Koevoet jd.j. Huber jm. en E. Bouman jd. W. van Zwietcn jm. en H. v. d. Blonk jd. 40ie Staatsloterij. EERSTE KLASSE 3e LIJST. Trekking van Woensdag 27 November. Hooge prijzen, f 400 16198. f 200 450 3139 3656 20573. f .100 4223 4399 6356 9747 18343 19126. Prijzen van f 20. 7 2220 4988 7884 10388 13311 I5926 J8468 24 73 5067 93 509 70 16000 94 86 313 158 907 56 403 10 98 132 45 66 49 607 10 50 503 41 57 78 8028 25 588 54 19 43 95 98 51 732 628 127 29 225 486 223 173 35 75 60 37 86 504 56 235 52 715 95 621 307 16 324 71 62 854 298 746 10 17 82 373 854 914 352 72 25 41 400 478 906 41 62 94 91 66 38 525 49 60 513 800 98 69 90 63 73 14Ü02 34 025 412 83 511 66 77 13 77 55 20 89 98 81 11155 77 82 72 581 608 638 619 315 102 718 77 621 U 90 35 39 19 61 ioC09 43 55 711 37 434 211 80 46 78 73 ö9 48 39 3ll 802 154 88 98 839 7^88 62 62 61 286 717 755 949 89 90 75 71 316 39 73 6014 716 93 405 75 25 50 78 102 80 593 16 914 29 52 824 21 925 065 68 62 44 81 44 56 32 73 86 80 65 801 938 209 58 743 93 17O38 459 66 3089 74 82 47 98 56 62 918 110 83 9O6O 96 624 91 606 1042 29 323 161 852 32 115 57 102 72 422 77 948 45 57 748 42 358 68 83 12036 67 208 58 51 68 548 237 68 87 90 808 97 422 617 49 79 96 349 24 89 564 40 51 106 815 73 902 205 71 71 362 28 72 98 45 6 613 76 90 50 67 407 50 15 12 85 434 69 15OOO 16 92 31 58 780 560 210 14 24 20127 67 705 866 68 15 85 25 59 71 835 90 71 38 96 503 60 304 78 927 96 66 176 64 87 55 4181 29 622 473 236 605 ">20 414 97 7077 39 303 52 17 48 508 235 83 54 14 302 55 56 44 81 129 756 72 69 73 75 66 86 268 860 638 70 749 309 74 96 310 912 46 424 55 "04 86 336 494 18 76 51 85 ~40 650 44 526 37 720 56 875 80 63 523 44 43 62 5J8 966 612 923 33 57 47 66 30 78 42 29 83 80 10023 857 42 18021 59 76 517 648 36 74 56 119 81 86 24 716 182 932 59 44 86 95 49 50 238 74 &32 53 737 2013 608 70 51 13Ü27 7io 225 834 14 732 80 52 37 828 303 39 68 69 800 81 65 39 44 916 209 851 43 315 119 906 20 43 22 941 73 41 252 16 45 58

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2