Uit Stad en Omgeving. Dr. J. ROOS flinke JONGEN, R. K. Dienstbode R.K. Dienstbode, JANUS TULP LEZING zegepralen. Maar, M. de R., laat Blom metje Blom mem an dan die middelen eens 'noemen, dan kunnen zij nog tot leering ëtrekken van bestuur en voorzitter. Een succes mag ik mij echter wel toe rekenen, volgens mijn tneening tenminste, door mijn vorig ingezonden stukje. Waar iBlommeman schrijft, dat ik volkomen ge lijk heb in zake de verplichtingen van leden der kiesvereeniging, daar mag ik dan natuurlijk deze gevolgtrekking ma ken. Uw candidaat is lid van onze Kies vereeniging, dus verplicht haar besluiten 'na te komen of uit te helpen voeren. Wordt er dus een andere caudidaat ge steld (ik weet er niets van, hoor!), dan m o e t hij die steunen en mag zichzelf geen candidaat laten stellen,, om ten minste consequent te blijven, en dat mogen wij toch wel vertrouwen volgens uw propagandarede in uw laatsten inge zonden brief. Mijn ingezonden stukje zal dan misschien dit voordeel nog hebben, dat wij hier geen tweede Ommen krij gen, zooals Blommeman dat in zijn eersten brief noemde. U, M. de R., dankende voor de plaats ruimte, heet ik weer „EEN WERKMAN". N.B. Gezien het ingezonden stukje van Blommetje Blommeman van 21 Nov., wil ik even meedeelen, 'dat een „werkman" en „buitenstaander" twee verschillende personen zijn. M. de Redacteur. Ofschoon het wel wat laat is, zoudt gij mij toch een groot genoegen doen en geve mij een plaatsje in uw geacht blad. Bij voorbaat mijn dank. Dat ik niet eerder in de gelegenheid was, is het feit, dat ik stellig een ant woord verwachtte van Blommeman aan den voorzitter der R. K. Kiesvereeniging te Wassenaar. Maar nu die briefschrijver op zich laat wachten (zeker wel om grondige redenen, want hij is anders zoo bescheiden niet), kan ik, als lid der R. K. Kiesvereeniging, niet nalaten iets in 't midden te brengen. Volgens art. 7 van ons huishoudelijk reglement hebben alle leden der ver- eeniging, ook de donateurs, recht van toegang en spreken, maar ook zij alleen. M. de Redacteur, hoe kan de voor zitter nu Blommeman uitnoodigen om in de vergadering te komen debateejenook hoopt hij er nog iemand te zien. Is de voorzitter dan op de eerste plaats niet de aangewezen persoon om art. 7 te handhaven, of mag hij een ieder intro- duceeren en het woord laten voeren? Voor mij is dit onbegrijpelijk en ik had hieromtrent gaarne eenige inlichtingen. Een lid der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" te Wassenaar. Leger en Vloot. Militaire luchtvaart. Het Departement van Oorlog is vol gens de „Fiets" met eenige vliegeniers van professie in onderhandeling om hen aan te stellen als instructeurs. De Vesting-Manoevres. Naar de „Fakkel" verneemt, moet dooi den inspecteur der vesting-artillerie een scherpe critiek*geleverd zijn op de jong ste vesting-manoeuvres, in de stelling Amsterdam gehouden. Militaire kleermakers. Het bestuur der Militaire Kleermakers- vereeniging heeft namens den minister van Oorlog de mededeeling ontvangen, idat hun binnenkort ter vervanging van de tegenwoordige zeer wisselende inkom sten een jaarlijksch traktement zal wor den toegekend, berekend naar een dage- lijksche sterkte van 350 man a'ls/* ct. per man en per dag. In ronde som zal dit traktement bédragen f 2200. Zij zul len alsdan verplicht zijn alle herstellin gen aan kleeding, c.q. met bijlevering van stoffen, garnituren enz. te verrich ten. Bij de compagnieën vervalt dan het opmaken der maandelijksche reparatie- staten. (H. B.) Onderwijs. Examen Apothekers-assistent. Geëxamineerd 3 candidaten. Geslaagd de dames A. J. Sipkens en D. Veening, beiden Groningen. Afgewezen een. Gemeentezaken. Alvorens tot een oproeping van sol licitanten over te gaan voor de betrek king van ingenieur van gemeentewerken (vacature-Rückert), achten B. en W. het Igewenscht de bezoldiging te herzien. Een salaris toch van f 2000 met 3 driejaar- lijksche verhoogingen van f 200 tot een maximum van f 2600, komt B. en W. op grond van de uiterst belangrijke be- teekenis en den omvang van de te ver vullen betrekking niet voldoende voor. In andere plaatsen zijn de salarissen hooger dan hier. Ofschoon de meerderheid van de Com- sie van Fabricage zich met het denkbeeld niet kan vereenigen, stellen B. en W. voor het salaris vast te stellen op f2400 opklimmende tot f 3000 en tevens den titel van ingenieur van gemeentewerken te veranderen in dien van ingenieur- plaatsvervangend directeur. Voor de benoeming van een keu ringsveearts, tevens adjunct-directeur van het openbaar slachthuis (vacature dr. ■J. Eggink), kunpen B. en W. geen voor dracht van twee personen aanbieden. Mitsdien wordt alleen voorgedragen de heer J. Oqedhart, veearts4>e urm e ester yian het openbaar slachthuis te Gro ningen. Tengevolge van de verbouwing van de fabriek van de firma van Wijk &Co. op de Hoogcwoerd zijn de stoepen, ge legen aan dc oneven zijde der straat, tusschen de Rijnstraat en de Bolwerk- straat, bijna alle weggenomen en bestaat er gelegenheid om aldaar een verhoogd tegelvoetpad te maken, evenals aan de overzijde der Hoogewoerd reeds aan wezig is. Deze kosten bedragen, met inbegrip van het verbreeden der keibe strating, pl.in. f 1100, welke echter dalen tot f600. indien de benoodigde keien ge nomen worden van den op de Stads- werf aanwezigen voorraad. B. en W. vragen een crediet van f600 aan. Ingevolge het gedane verzoek stel len B. en W. voor aan de Leidsche Gymnastiek-Vereeniging Donar te verhu ren, inplaats van het gymnastieklokaal der H. B. S. voor Meisjes op de Garen- markt des Maandags- en Donderdags avonds, 't gymnastieklokaal aan de Pie terskerkgracht des Woensdagsavonds van 91/2 tot 11 uur tegen betaling van f 15 's jaars per wekelijksch lesuur en voorts onder ,de gewone voorwaarden. De gemeentelijke Centrale lean een contract afsluiten voor electriciteitsleve- ring aan de pannenfabriek van den heer D. van Oordt aan de Hei mans wetering nabij 's Molenaars, gemeente Oudshoorn. In verband hiermede verzoeken B. en W. den Raad het leggen van 2.5 K.M. hoogspanningskabel langs de Heimans wetering van uit de kom van Woubrug- de goed te keuren. B. en W. stellen voor aan mej. G. J. Konings met ingang van 15 Januari a.s. eervol ontslag te verleenen als on derwijzeres in de handwerken aan de openbare school 3e klasse no. 4 (Lan- gebrug) en aan mej. J. M. S. Rosier met ingang van 15 Febr. e.k. als onder wijzeres in de handwerken aan de op. school 4e kl. no. 1 (Haverstraat). B. en W. stellen voor met ingang van 1 Dec.' a.s. eervol ontslag te verlee nen aan mevr. W. M. UhlenbeekMel- chior als regentes van het H. G. of Arme Wees -en Kinderhuis alhier, ouder dank betuiging voor de vele diensten, door haar in die betrekking aan het gesticht bewezen. B. en W. stellen voor over te gaan tot benoeming van twee juryleden (het derde lid wordt door den burgemeester benoemd) ter beoordeeling van de ge vels, gebouwd in het tijdvak van 1 Ja nuari 19111 Januari 1913. Ingevolge het bepaalde bij raadsbesluit van 20 Oc tober 1910 worden aanbevolen door de Ver. tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer de heeren J. Verheul, archi tect te Rotterdam, en Z. Hoek, lid der firma Hoek en Wouters, architect te 's Gravenhage en door de Ver. tot bev. der bouwkunst de heeren J. Gratama, bouwk. ingenieur te Amsterdam en Jan de Quack, architect bij de Rijksgebou wen te 's Gravenhage. LEIDEN, ?3 November. Uit het systematisch woningonder- zoek in deze gemeente ingesteld, blijkt, dat over het algemeen genomen, het percentage der woningreserve nog be neden 3 pet. blijft. In enkele rubrieken van woningen heerscht bepaald woningnood, n.I. in die met een weekhuur van f 0.50, van f 1.75- f2 van f 2-f 2.25, van f3.50-f4 en van f4 tot f4.50. RIJPWETERING. In de algemeene vergadering der Harmonievereeniging en Tooneelclub, gehouden in café Rust oord, is benoemd tot directeur de heer C. Oudshoorn, onder wier leiding we zeker een grooten vooruitgang mogen verwachten. Verder is tot voorzitter gekozen de heer J. van Egmond, en tot secretaris de heer H. Oudshoorn. Voor de too neelclub zijn gekozen de heeren J. C. van Rijn tot voorzitter, A. Boer tot se cretaris, en P. Wortman tot penning meester. De tooneelclub heeft in studie geno men het kluchtspel in 5 bedrijven „De hoed van Italiaansch stroo", duur circa drie uur. Wij hebben dus in den vastenavond- tijd van beide vereenigingen een ige ge- noegelijke avonden te wachten. SASSENHEIM. Woensdag avond ver gaderde de R. K. kiesvereeniging. De voorzitter, de heer Bader, opende de vergadering met den Chr. groet. Naar aanleiding der notulen waarin vermeld was, dat de afgetreden voorzit ter, de hee rB. P. Roest, benoemd was tot eere-voorzitter, nj^i den heer Bader het woord, feliciteerde den heer Roest met zijne benoeming en sprak de hoop uit, dat hij nog vele jaren het eerevoor zitterschap moge bekleeden. Het be stuur had gemeend den afgetreden voor zitter een huldeblijk te moeten aanbie den. Namens de vergadering bood de voorzitter den heer Roest een fraaie leu ningstoel aan. Zeer aangedaan dankte dc heer Roest voor dit blijk van erken telijkheid en sprak de beste wenschen uit voor den bloei van de vereeniging en haar voorzitter. De heer B. Brinkman bracht hierna verslag uit van de vergaderingen van de Centrale kiesvereniging en van den Prov, JBond. Hierna had de cautljda,at- stelling plaats voor den gemeenteraad. LHtgcbracht werden 87 stemmen. Hier van verkreeg dc heer J. M. J. Speelman 81 stemmen, den heer dr. P. Ie Grand 6 stemmen, en 1 stem blanco. Dc heer Speelman is dus de candidaat der ver eeniging. ZOE'l ERWOUDE. Gisteravond werd ten huize van de Heer L. Dolle in de Weipoort de algemeen vergadering ge houden door de Harddraver.j-Vereeni- ging. De Voorzitter, rde lieer G. Belt, opende de vergadering. Daarna wend door den secretaris der Vereeniging den heer C. Slootweg verslag der werkzaam heden over het afgeloopen jaar 1911 1912 uitgebracht. Vervolgens werd re kening en verantwoording gedaan. De ontvangsten bedroegen f479.25 en die der uitgaven beliepen f483.01 zoodat er een nadeelig saldo is van f 3.76. Een Commissie werd benoemd bestaande uit de heerenJ. Captein, C. H. de Boer en Jac. van Leeuwen, Jz., die de rekening bij onderzoek accoord bevond, zoodat de penningmeester werd gedechargeerd. De aftredende Voorzitter, de heer G. Belt, werd bij acclamatie herkozen. De heer L. van der Oost had een schrijven ingezonden houdend ontslag name als Commissaris. In deze vacature zal later worden voorzien. Art. 4 is we derom gewijzigd, het lidmaatschap is nu gesteld op f 0.50 met 64 van de 68 st. Voor aanneming en entrees zal wor den geheven een bedrag, van f 0.50 per per persoon aan het loket aan 't feest terrein. De feestvieringti ot herdenking van den geboortedag van onze geëerbiedigde Ko ning zal niet meer plaats hebben op de le Woensdag in September, maar die feestdag zal worden gehouden in de le helft der maand Augustus. Door den heer Los werd een voor stel gedaan om de harddraverij veree niging te splitsen. Volgens hem kon de harddraverij, welke een groot sportfeest is, niet samengaan met volksfeesten. De discussies over dit voorstel namen veel tijd in beslag err duurden zeer lang. Het voorstel werd ten slotte afgestemd. Daarna werden de aangekochte prij zen verloot onder de aanwezige leden, hetgeen nog een recht gezellig oogen- blik verschafte. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag is een koe, in eigendom toebehoorende aan den landbouwer van der Meij te Oegstgeest, op de Haar lemmertrekvaart nabij de Kwaakbrug haar geleider ontsnapt. Het dier liep langs de vaart terug eiv kwam over de Mare, Binnenvestgracht en Stationsweg op. het perron van het station. Na hier de noodige sensatie te hebben verwekt onder de aanwezige rei zigers, sprong het dier over de sloot heen en kwam in de aangrenzende wei landen terecht, wederom op grondgebied van Oegstgeest. Het dier maakte heel wat gekke bokkesprongen en was zelfs door zijn eigenaar niet te benaderen. De veldwachter van Oegstgeest heeft toen de hulp van een onderofficier van het 4e Regiment ingeroepen om de koe dood te schieten. Met een goedgericht schot werd het dartele koebeest neergelegd. Gemeentelijke Aankondigingen Door de Naam. Venn. Stoomwasch en Strijkinrichting De Valk, is vergunning verzocht tot uitbreiding van de Stoom-waschinrichting in perc. Aloëlaan no. 2, door het maken van een aanbouw, bestemd tot machinekamer, waarin geplaatst zal worden eene stoommachine van 25 p.k. Bezwaren tegen dit verzoek, dat ter visie ligt, kunnen op Vrijdag 6 December 's-morgens 11 uur ten Raadhuize mondeling worden ingebracht. Aan de Naaml. Venn. Rembrandt is ver gunning verleend tot het oprichten van eene fabriek van Drops en Suikerwerken aan de Rijn en Schiekade. Door H. Krekelaar, schöenmaker alhier, is verlof verzocht voor den verkoop van alco holhoudenden, anderen dan sterken drank in perc. Lammermarkt 52. Op Zaterdag 7 Dee. a. s. 's-morgens 11 uur bestaat ten Raadhuize gelegenheid om be zwaren in le brengen tegen het verzoek van het Gemeentebestuur aan üed. Staten om ver gunning tot uitbreiding van het Openbaar Slachthuis, door het bijbouwen van een vet- smelterij. Burgerlijke Stand. VOORHOUT. Geboren: Adriana d. van Chr. Does en Th. van Hemert. Cornelis Petrus z. van J. van den Berg en C. Schaken- bosch. Clasina Antonia d. van H. Venne en L. van den Hoek. Quirina Anthonia d. van C. Warmerdam en M. Westerhovcn. Mathilda Adriana en Cornelia Catharina 2-ling d. van P. van der Holst en M. van Schie. Theo- dorus Petrus z. van F. M. Angevaare en M. E. Tetleroo;=0^jej4j||_diejij_jrhiJLJRuij^ Stoomvaartberichten. Het ss. Palembang van java naar Rotter dam, arriveerde 22 Nov. te Cuddalore. T a m- b o r a, van Rotterdam naar Java, arriveerde 22 Nov te Lissabon. Walcheren, van Java naar Rotterdam, arriveerde 22 Nov. te Fiume. Koning Wiliem III, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Nov. van Genua. C e 1 e b e s van Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Nov. van Port Said. Koning Willem I, van Ba'avia naar Amsterdam, vertrok 21 Nov. van Colombo. Carimoen, van Batavia naar Am sterdam, passeerde 21 Nov. Gibraltar. Ta b a n a n vertrok 21 Nov. van Batavia naar Rotterdam. Bogor vertïok 22 Nov. van Batavia naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam vertrok 23 Nov. van Rotterdam naar New-York. TELEGRAFISCH WEERBE.UHT. naar waarnemingen verricht in aen motsen van 23 November 1912, medegedeeld door het Kon. Neaerl. Meteorologisch Instituut te De Biiat. Hoogste barometerstand 775.8 Miinchen. Laagste barometerstand 740.6 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 24 Nov. zwake lot matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, nevelig tot zwaar oewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Rechtzaken. De Haarlemsche rechtbank veroordeel de J. van der B., huisvrouw van L. v. d. P., te H a a rl emmermeer wegens zaakvernieling tot f 3 of 3 d. hechtenis. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Z. K. H. de Prins zal hedenavond elf uur van het Loo te 's Gravenhage aankomen. De Koningin heeft tot directeur der Ned. Handelsmaatschappij benoemd den heer E. D. van Wilrée, thans agent dier maatschappij te 's Gravenhage. Ged. Staten. Ged. Staten stellen voor ten behoeve van den bouw van dienstwoningen bij de spoorwegbrug over de Gouwe nabij Gouda aan den Staat te verkoopen 400 centiaren grond voor den prijs van f8195. Afwijzend wordt geadviseerd op de aanvrage om subsidie van het bestuur der vereeniging Tentoonstelling Gou da 1913. Ged. Staten stellen den Staten voor vast te stellen een verordening tot het weren van ontsierende reclame. Krachtens die verordening is het be houdens vrijstelling door Ged. Staten den eigenaar of verbruiker van eenig onroerend goed verboden: lo. daarop of daaraan te hebben mu ren, getimmerten, borden of andere voor werpen, bestemd of gebezigd voor re clame 2o. het onroerend goed op eenige an dere wijze te bezigen tot reclame. Dit verbod geldt niet de reclame voor zaken, die worden vervaardigd of ver handeld, of voor bedrijven die worden uitgeoefend op of in het onroerend goed. De verbodsbepaling van het vorige artikel geldt alleen voor het landelijke, deel eener gemeente. Ged. Staten verleenen slechts vrijstel ling, indien naar hun oordeel de re clame de schoonheid van het omliggend landschap niet schaadt. Ged. Staten kunnen aan de vrijstel ling voorwaarden verbinden. Zij kunnen de vrijstelling ten allen tijde intrekken. De Balkan-oorlog. LONDEN, 23 Nov. De correspondent van de „Times te Sofia meent te weten, dat alle voorwaarden, behalve de over gave van de Tsjataldsja-linie, door de verbondenen zullen worden gehandhaafd en dat indien de Turken deze niet aan nemen de oorlog, koste wat het wil, zal worden voortgezet. Men wenscht hier te Sofia, seint de correspondent verder, te voldoen aan den wensch der mogend heden van de Triple Entente, die de Buigaarsche regeering hebben geraden af te zien van de bezetting der Turksche hoofdstad. Een Buigaarsch staatsman ver klaarde me, dat men alleen uil eerbied voor de raadgevingen van Rusiand, Gr.- en Frankrijk het heeft gewaagd de be geerte van het leger en van de geheele natie ter zijde te stellen, door af te zien van de bezetting van Konstantinopel. In dien echter Turkije deze houding niet waardeert en weigert de voorwaarden der bondgenootcn te aanvaarden, wijzen we alle aansprakelijkheid voor de gevol gen af. In dit geval zal de oorlog worden voortgezet; de linies zullen, koste wat het wil, worden genomen en de drie legers der verbondenen zullen Konstan- tinpoel binnen trekken. Uit Konstantinopel wordt aan de Ti mes geseind, dat Nazim-pasja heden ge neraal Savof zou ontmoeten buiten de linie van Tsjataldsja ter bespreking der voorwaarden van een wapenstilstand. KONSTANTINOPEL, 22 Nov. De Grieksche regeering heeft aangewezen als gedelegeerden voor de onderhandelingen over den wapenstilstand Panas, gezant te Sofia en kapitein Frahtzis, attaché militaire, die thans in het B - arsche hoofdkwartier is. Servië en M- .tenegro zullen vertegenwoordigd worden door de Buigaarsche gedelegeerden. BELGRADO, 23 Nov. De officieuse „Samoeprava" bevat een artikel over de verschillende eerediensten in Servië en wijst daarbij de regeering op den nieu wen toestand die is ontstaan door de aanzienlijke toeneming van het aantal Roomsch-Katholieken. Er zal met hun geestelijke belangen rekening dienen te worden gehouden en de sluiting van een concordaat met het Vaticaan zou de R.- Katholieken toonen, dat de regeering ook aan hun belangen de aandacht schenkt waarop ze recht hebben. („h.bld.") Marktberichten. LEIDEN, 23 Nov. Graanbeurs. De toe stand in de granen is nog dezelfde. Verkoopers willen graag tot verlaagde prijzen afgeven, doch koopers zijn zeer geretireerd. Dientengevolge handel gedrukt. Als volgt werden verkocht: Tarwe f6.40 a 9.30 per f 80 Ko. Rogge f 6.40 a f 7.— per 75 Ko. Haver f7.90 a f9.— per 100 ko. Gerst f 6.60 a f 7,per 65 Ko. Erwten f 11.50 a f 13.per H.L. Eierenveiling. Aanvoer 1593 stuks. Kip- eieren t 7,05 tot 9,40. Eendeneieren f 6.— tot f 6.25. Kalkoeneieren f C.—Handel matig. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 60— 62, goede fabrieksboter (controle) f 54—58, prima boerenboter f 56—58. goede boerenboter f52— 55. Weiboter f a—Aanvoer 284/8 en 34/16 vaten, wegende 6020 kg. Handel matig. Turf. Lange zwarte. Aanvoer 90-000 stuks, f 4.50—4.75 per 1000, KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling der Tuin- bouwver. Reuzen bloemkool I f 4.en f 4.50, dito 11 f 1,5'J a f2.—. Rode kool f2.75 a f3.— Savoye f4.75 a f5.—, Andijvie f0.60. WASSENNAAR. Veiling va» 72 Nov. Kroten per H.L. f 1.— a f 1.60 Spruit kooi 0.32 a f 0.38 per ben. Kropsla per lOOf 1.—, Andijvie f 0.50, Bloemkool f 3.— a f4.03, Gruene Savoije kool f 1 00 a f 1.75, Witte Kool f 2.C0 a 3.50, Boerenkool f 0.75 a f 1.00. Aardappelen f 1 2q per kin. Eieren per 100, f 10,— a f 10.50. DELFT, 23 Nov. Ter kaasmarkt waren aan gevoerd 14 stapels, wegende te samen 3153 kg. prijs i40.— k f46.— per 100 kg. UTRECHT, 23 Nov. Op de weekmarkt waren heden 750 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 1 SO a 260, voor vaarzen f180 a 250, voor pinken f 110 a 180. voor melkkoeien f 220 a 270, voor kalfkoeien f 240 a 325, voor vaarskoeten f210 a 270, voor vette koeien f240 a 320, voor nuchtere kalveren f9 a 25.— voor magere kalveren f40 a 100, voor magere varkens f35 a90, voor biggen f 7a 18, vette schapen f 16 a f 33. magere schapen f00 a 00. LEEUWARDEN. 22 Nov. Vee. Aanvoer 153 stieren f 75 a 325, 96 ossen f 270 a 290, 266 vette koeien f 240 a 300, rer half kilo 44 a 49 e.. 431 melk- en kalfkoeien f 170 a 290, 180 pinken f 60 a 120, 107 vette kalveren f 35 a60 per half kilo 37 a 48 c., 210 graskalveren f65 a 80, 35 nuchtere dito f 6 a 12, 1958 vette schapen f 28 a 32, 6J weideschapen f 19 a 21 804 lammeren f 18 a 22, 290 vette varkens f 75 a 95, per half kilo 27 a 29— c., 10S magere varkens f 45 a 55, 716 vette biggen f 30 a 45, idem voor de Londensche markt per half kilo 26 a 26H c., 264 kleine biggen f 4 a 12, 49 paarden f 100 a 150. ALKMAAR, 22 Nov. Kaas- Aangevoerd 240 stapels, wegende 140,000 kg. Kleine fabrieks- f 32.00, boeren- f32.50, commissie boerenkaas f32.50, middelbare dito 23.00. Handel vlug. ZWOLLE, 22 Nov. Bote r. Aangevoerd 207/8 131/16 vaten en 840 stukken, wegende samen 5910 K.G. Prijs per cg vat f 26.50 a f 28.50, per K.G. f 1.30 a f 1.40. Vee. 994 runderen, waarvan op de stallen 200 99 kalveren, 85 schapen, 74 varkens, 839 biggen. Handel in neurende en kalvende koeien en vaarzen goed, in pinken redelijk, slachtvee duur. Men besteedde voor het vee per K.G. runderen fC.fO 5 f0.80, kalveren f0.7J a f 1.10, schapen f 0.15 h f 0.38, varkens f 0.54 a f 0.58. Handelsberichten. AMSTERDAM, 22 Nov. K o f f i e goed ord. Java 54 c. Superior Santos 44H> c. Suiker k'.lm, Nov. f 11 te koop, Jan/Maart f 11 Vi en Mei f Uaie geboden. ROTTERDAM, 22 Nov. K o f f i e goed ord. Java 55 c. Superior Santos 44J-£ c. Suiker lusteloos, Nov. f 11 genoteerd. SCHIEDAM, 22 Nov. Moutwijn f 14.50 Je never f 18.50, Commissie f 14.—. Stemming vast. Spoeling f 2.Graanspiritus f 23.50 a f 24 Melasse f 1919^. Ruwe Spiritus f 11 ADVFPTPNTIEN. BSESfeL-.,n.m* .nw Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde fcc'nfgenoote en Moeder, CLARA VAN GRAVEN, in den ouderdom van 60 jaren. P. RIJKEL1JKHUIZEN. A. C. RlJKELljKHUlZEN. C. A. RIJKEL1JKHUIZEN. A. C. RlJKELljKHUlZEN. C. A. RlJKELljKHUlZEN. W.C. RlJKELljKHUlZEN. Rijnzaterwoude, 20 November 1912. 5646 Rijksveearts, heeft zijn practijk hervat. OUDE SINGEL 24. Spreekuur: I2H-2 uur. (567!) GEVRAAGD een niet beneden 16 jaar. Aan Je melden BURG-STEEG 7. 57» Gevraagd tegen 1 Januari een van goede getuigen voorzien. Adres: Maarsmanssteeg 3. 5682 GEVRAAGD een flinke nette met Januari of Febr. a.s. Adres: BAHLMAN, Manufac- turenhandel, Alphen a. R. 5555 „St. Cecilia" - Warmond. Tweede en laatste opvoering van Blijspel in 4 bedrijven van JUSTUS VAN MAUR1K. DINSDAG 26 NOV. VU uur precies in liet lokaal „DE ZON"' Entrée voor'leden 25 ct. per pers. Entrée voor met-leden le rang 50 ct., 2e rang 30 ct. Plaatsbespreking a 10 ct. van 12—12Vs- 5694 R. K. KIESVEREENIGING ALGEMEEN BELANG TE HAZERSWOUDE. te houden op DINSDAG 26 NOVEMBER a.s. des avonds 7 uur, in CAFÉ BOERS (Dorp), door den Heer A. H. J. ENGELS. ONDERWERPEN 1. Doel en inrichting yan Patronaten. 2. Kath. Lectuur. De lezing is voor de leden alsmede voor belangstellende Katholieken. 5695 HET BESTUUR.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3