Gemengd Nieuws. De Voorzitter sloot de vergade ring en riep haar opnieuw hijeen tegen 1 uur. Ten 1 ;ure werd d-e vergadering hervat, nadat de Voorzitter, die eerst op nieuw in stemming wilde brengen de nnotie-Traelstra, als zijn meening te ken nen gaf dat de heer Troelstra, n'u zijn doel bereikt was, die motie wellicht zou willen intrekken. De heer Troelstra (S. D.), zich volkomen voldaan verklarende, gaf aan dien wenlc gevolg, trok zijn motie in en ving hierop zijn repliek nopens het in- validiteits- en ouderdomsverzekeringiont- werp aan, waarbij-hi> zich moest beha len tot hetgeen van links tegen was aan gevoerd. Immers dc rechterzijde sclyjnt zich verder buiten debat te houden. Spr. keerde zich op de eerste plaats tegen den heer Treub, die zijn functie van socialistendooder met groote opge wektheid heeft vervuld. Spr. wenschte aan te toonen, dat de heer Treub klinkklare onzin steeds ge uit heeft. De zitting duurt voort. Brieven uit de Veen. Amice. Ik ben niet naar den Balkan, daar is 't me op dit oogenblik te warm, van wege 't lood dat daar verschoten wordt, je kunt nooit weten hoe een of andere verdwaalde kogel in je ribbenkast te recht komt, en dan is je corpus in last. Dus je ongerustheid op dit punt nu zéker geweken. Wat wij hier doen? Wel de oogsttijd is afgeloopen, van regen en wind had den we onze portie, en nu gaan wij ver gaderen, cursussen volgen alles tot ver dere ontwikkeling en welvaart en over den oorlog praten en over 1913. Dus werk genoeg. Verder bestaan er be sprekingen over een reeks van ver zoekschriften die we de wereld in wil len zenden. Over bestelgoederendienst over postverkeer, treinenloop, het fiet sen in den avond zonder lantaarn, enz. Met het spoor zijn wij, algemeen ge sproken, ingenomen, behoudens wat er vreemds voor onze oogen geschiedt. Ge kent de leuke plaatjes in de „Fliegener Blatter" over de Secunder Bahn en de gemoedelijkheid die men op züJke lijn tjes aantreft. Overdreven zult ge zeggen. Goed. Toegegeven, maar luister. Laatst stond ik op de stationsweg, toen er een trein binnen kwam, die weder vertrok, 'maar niet rechtstreeks. Eerst stoomde 't monster een eindje in de goede rich ting van het goederen-emplacement, toen halt, manipulaties en daarna kwam ze weer" terug in de richting van het goe deren-emplacement, om zoo waar een ledige goederenwagen aan fce haken en daarna voor goed te vertrek ken. Vind je dat niet erg knus, dat zoo'n trein met passagiers en al nog een extra toertje maakt de hoogte in en men dan vanaf den weg nog even gezellig kan praten met de passagiers, zooals ook gebeurde, want met man nenkracht werd een der raampjes geo pend, de drager vart een vroolijk gezicht stak 't hoofd naar buiten om je de groe ten voor zoo wat 't halve dorp mee te geven. Is dat niet iets ideaals op spoor weggebied? En dat geklingelklangel bij sommige punten, dat geeft ook al zoo'n grootsch idéé van onze spoorbaan. En 'dan die bezetting te Oudewetering door een baanwachteres, die de spoorwegbe- langen, de reizigersbelangen en hare Imoederbelangen in zich vereenigde, ten zij een of meerdere passagiers 'n handje hielpen, de een om hare spruiten te verhinderen onder den trein te raken, een ander om een „handel" te bewer ken. Zie je zulke verhalen doen de ron de. Gelukkig komt daar nu een chef. Van Hoofddorp vertelt men dat daar de in den trein zittende passagiers, zitten blijven, terwijl er lustig met zoo'n trein wordt gerangeerd. Of 't waar is? Hier hebben we geen besteldienst. Komt er een pakje, krijg je een kennis geving per post en dan zorg je maar dat het gehaald wordt. Stuur dus maar geen visch, want die kon wel eens een et maal te oud zijn. Het postvervoer, wis en zeker, gaat per trein. Geleidelijke ontwikkeling. Een postbode, 't publiek was tevreden, toen de postkar, dat kon er ook mee door, en nu de trein er is, nu is niemand tevre den. Vreemde tegenstelling. Maar 'tis zoo. Onze correspondentie gaat er mank van. Daar heb je bijv. onze brieven met Leiden, die kun je over dag niet eerder verzonden krijgen dan 2.31, ja zeker 2.31 namiddag, tenzij men zich de moei te getroost des morgens voor achten naar het station te kuieren om ze in de bus van trein 7.56 te werpen. Altijd, als het postcompartiment niet prijkt met't onheilspellende „Geen dienst." Onze binnenlandsche brieven (die vroeger zoo mooi op tijd vertrokken), en des zomers nog al wat beteekenen, moe ten ook 2.31 klaar zijn, anders wachten tot 9.18. Nu moet ge weten, dat de bui'.eniandsche post hier ongeveer 1 uur wordt besteld. Hij die kort bij hei kantoor woont, kan het nog even k'.aar spelen, als alles meeloopt, inaar iels verder af is het onmogelijk, daar gaat dus heel wat tijd verloren en wat het mooiste is, er gaat 3.33 ook een trein naar Lèiden, maar zonder postvervoer. Dat zou onze trein zijn. Omgekeerd vertrekken de treinen uit Leiden zoot dat de Leidsche Couranten en dat zijn er zeker eenige honderden niet verzonden kunnen worden, want 4.18 is te vroeg en 7.05 is te laat. In 't eerste geval zijn de Leidsche edities niet klaar, in 't tweede is het voor het plat teland te laat. Ik hoor echter dat er met de autoriteiten overleg plaats heeft en leven we dus in hope. Wat ik van de inkwartiering weet te vertellen. Wel dat was een leuk half etmaal. Voorop zij gezegd, dat ze hier met open armen werden ontvangen en dienovereenkomstig werden onthaald. Het was een moppige boel hoor. Wat hadden we 't druk en een vreemd gezicht overal die uniformen. Een hooge te paard was er ook binnen komen trappe len. Ik dacht eerst dat 't de generaal was, maar ik vernam dat het de militai re arts was. Het paard deed 'n beetje mank en moest toen heen en weder ge leid worden ter observatie, en de krijgs man die het bij den teugel voerde, hinkte pinkte er niet zuinig bij, dat was een gek gezicht van een kreupel paard, en een kreupelen soldaat. Gelukkig kwam daar een bereden huzaar of stuk rijder (ik weet 't niet), op 't tooneel die toen voortging als deskundige te leiden, on der de gestrenge blikken van den heer Siabartz. Hoe kort de militaire toestand ook duurde, het was lang genoeg om 'n „idylle" in 't leven te roepen. Ze leefde slechts „ce que vivent les roses". We hadden ook wielrijders te logeeren. Die zouden eerst maar in de open Jucht kampeeren, blijkbaar in de dekens, die ze meevoerden. Dat zag er niet aanlok kelijk uit, zult ge zeggen. Nu dat is ook zoo, en daarom vertel ik zoo graag dat het heelemaal anders liep. Ze kregen door de zorgen van onzen pastoor een mooi bivak in de wachtkamer van de bijzondere school der Zusters, sliepen op matrassen en waren dus goed af. want het was in die nachten vinnig koud. Moe als de soldaten waren, lagen ze vroeg in bed, drooinende van overwin ningen, etc. etc. Maar 't zou niet lang duren, 't Hoofdkwartier was te Alfen en in 't holle van den nacht kwam de or der „Aantreden", en opmarcheren. Er werd geen reveille geblazen, zeker om den vijand niet wakker te maken, die daar ginds achter Leimuiden lag. Alles ging dus zonder geraas en ordelijk. Half vier trokken onze mannen af en was hiermede de oorlogstoestand wat onze buurt betreft, afgeloopen. De electriciteit, ja, maar ik moest dat nu maar voor een volgende keer bewa ren, dus groet en zegen. FLOR ES. Land- en Tuinbouw. Hoenderteelt. Is de hoenderteelt rendabel en welke soort is het voordeeligst? zoo is en wordt nog dikwijls gevraagd. Als. we hier deze vragen neerschrijven, is het niet de bedoeling om hierover in. bij zonderheden te treden. Dat hoenderteelt goed gedreven, winstgeven kan zijn, is zonder twijfel, dat iemand daarin een rendabel nevenbedrijf kan vinden, even eens. Maar men late zich nimmer verlok ken door mooie voorspiegelingen, door precies voorgerekende groote winsten. Hoe groot het voordeel der kippenhou- derij kan zijn of zal zijn,, hangt van ve lerlei omstandigheden af. „Op een gil den per kip kan men rekenen", wordt vaak gezegd, vaak ook door menschen, die aan de hoenderteelt slechts of bijna niet dan in theorie gedaan hebben. On ze ervaring over vele jaren met een be scheiden aantal hoenders heeft ons ge leerd, dat de voorstelling van een gulden per hoen geenszins overdreven is. Men pwachte zich er evenwel voor op zulk 'n winst onder alle omstandigheden jaar op jaar te rekenen. En zeer stellig zal men bitter teleurgesteld wordefi, als men zich in de tcfekomst door de hoenderteelt teelt reeds rijk waant door het eenvou dige rekensommetje: Als 100 kippen f 100 winst geven dan krijgt men van 1000 kippen 10 maal zooveel, van 2000 kippen 20 maal f 100 is f 2000 en zoo voort." Menigeaen is reeds door zulk een voorspiegeling straatarm geworden, 't Kan geen kwaad dit hier eens te zeg gen: Die zich toch aan een ander spie gelt, spiegelt zich zacht. „Wat is het beste hoen?" Die vraag is mede al honderden malen gesteld, en altoos zijn er menschen geweest en ze zijn er nog, die u beslist kunnen vertel len, welk soort gij moet aanschaffen om het meeste voordeel te genieten. En in den loop der jaren is nu eens gene, dan weer deze soort aangeprezen als het „wonderhoen" of het „toekomsthoen". Men zal verstandig doen, aan al derge lijke aanprijzingen niet te veel waarde te hechten. Natuurlijk is het eene ras beter dan het andere. Het hoen echter, dat in alle opzichten, als leg- en vleesch- hoen, boven alle andere zou uitmunten, moet nog geboren worden. Waartoe houdt men hoenders? Verre weg den meesten zal het wel in hoofd zaak om de eieren te doen zijn, en voor het is het dus het beste ras (dit „beste" natuurlijk in betrekkelijke» zin opgevat) dat, hetwelk vele en groote eieren legt, en wel in een tijd, als de eieren het duurst zijn, dus in-den winter. (Dit laat ste is, behalve van het ras, afhankelijk van den tijd, waarop de eieren, 't zij op natuurlijke of op kunstmatige wijze, For- den uitgebroed.) Wij willen zoo nu en dan een der hoen derrassen, die aaii deze eischen beant woorden, bespreken. Voor ditmaal vestigen wij de aan dacht op de Leghorns, een ras afkomstig uit Amerika. 'I Is eigenlijk een verbe terd ras; geperfectioneerde, d. w. z. ver beterde Italianen. De oorspronkelijke Italianen waren door de Amerikanen ver kregen uit de Italiaansche stad Livorno, welke stad op z'n Amerikaansch Leg horn werd geheeten. De Leghorn geeft, indien zij goed ge voed wordt, 160 a 180 eieren, en niet zelden raapt men van de Leghorn-kip tot 200 stuks per jaar. Zij is ook iets eerder volwassen dan de gewone kip. Het ras heeft ook dit voordeel, dat zij bijna nooit broedsch worden. De kam men zijn nog al gevoelig voor koude, omdat de Leghorn afkomstig is van zui delijke streken. Het bevriezen der kam men is evenwel best te voorkomen door te zorgen dat di kippen gehuisvest zijn in een nachthok, dat vorstvrij of nage noeg vorstvrij is en bij strengen vorst de kammen en lellen in te smeren met vaseline. De Leghorn geeft een fijn vleeschge-, recht, met een aroma, aangenamer dan dat der meeste andere soorten. De brui ne Leghorn is eigenlijk de onvervalsch- te, maar ook andere kleuren men heeft nog witte, zwarte, en sperwerkleu- rige doen soms voor de eerste niet onder. Bij alle Leghorns zijn de kam, lebben snavel en pooten gelijk. Voorts zijn de kenmerken der Leghornkip: kam groot en overhangend, lebben lang en gevuld, snavel en pooten helder geel; borst roodbruin, buik en dijen aschkleurig bruin, halsvederen goudgeel met zwart gestreept; slagpennen zwart; staart zwart; overige vederen helder bruin of patrijskieurig. C. B. Uit Stad en Omgeving. LEIDKN, 6 November. Naar wij vernemen worden door de N. Bioscope onderneming te Am sterdam, onderhandelingen gevoerd tot aankoop van het perceel Haarlemmer straat 115 alhier, ten einde aldaar een Bioscope-theater te vestigen. Verschenen is de statistiek der ge boorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in de, maand September. Het aantal inwoners bedroeg 1 Sep tember 1.1. 59194. Er werden levend aartg£geven 133 kinderen, waarvan er 111 behoorden tot de werkelijke bevolking Öer gemeente. Het aantal levenloos aangegevenen be droeg 3. Er stierven op den leeftijd van min der dan een jaar 7, van l tot en met 4 jaren 3, van 5 tot en met 13 jaren 1, vaff 14 tot en met 19 jareir 3, van 20 tot en met 29 jaren 0, van 30 tot en met 39 jaren 4, van 40 tot en met 49 jaren 1, van 50 tot en met 64 jaren 3, van 65 tot en met 79 jareh 19, 80 jaar en daar boven 3. Er stierven tengevolge van ijebris ty- phoïdea l, diphtheritis 1, longtubercu- lose 5, kanker er* andere kwaadaardige gezwellen 4, beroerte en hersenver- weekrug 5, organische hartgebreken 4, chronische bronchitis 1, longontsteking lv gastro-enteritis- en diarrhoea 2, Engel- sche ziekte 1, aangeboren zwakte en ge breken 3, ouderdom 2, gewelddadigen dood (g-cen zelfmoord) 3, ander ziekten 8 en onbekend 1. Het totaal aantal overledenen bedroeg 44, waarvan er 36 behoorden tot de werkelijke bevolking. Voor het examen vrijie en ordeoefe- ningen der gymnastiek zijn te Rotter dam geslaagd de dames C. J. Bokfrioven en J. C. Edauw, beiden van Gouda. NOOTDORP. De groote najaars schouw over alle slooten, dijken, dam men en duikers zal gehouden worden in den polder Nootdorp op Dinsdag 12 November a.s. en in den polder Tedin- gerbrpek op 16 November a.s. NOORDWJJK. De Afdeeling Noord- wijk van den Ned. R. K. Volksbond zal op Maandag 25 en Dinsdag 26 Novem ber a.s. het Willibrordusfeest vieren. Be halve een uitvoering van de Zangafdee- ling „St. Gregorius" die dan voor 't eerst in het publiek optreedt, heeft het Be stuur nog andere plannen, die evenwel nog niet vaststaan. ROL LU FA REN DSVE EN. Geruchten doen hier de ronde, die, als ze bewaar heid worden, er op wijzen, dat we in 1913 voor verscheidene verrassingen zul len te staan komen. Zoo hoort men fluisteren, dat er wederom een nieuwe veiling (de 4de) zal worden opge richt. Naar men verneemt, zal dat 'n zoo- Naar inen verneemt, zal dat een zoo genaamde vrije veiling worden, waar het geheele jaar door, een ieder die wat van de hand heeft te zetten, terecht kan. Nog verneemt men dat aanvankelijke pogingen worden overwogen, hier tot oprichting te komen van een afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, en zou den bereids een paar heeren hier zijn geweest tot itet houden van voorloopige besprekingen. Ten slotte gaan cr stemmen op, die er op wijzen, dat plannen worden over wogen bij hét 25-jarig bestaan van ons muziekgezelschap „Liefde voor Harmo nie", tot een grootsch feest te organi- seeren. Men hoort dat niet meer of min der dan een „festival", dat twee dagen zou duren, in overweging is, te houden in September 1913. Er verluidt dat bereids door eenige heeren een vergadering „en petite co mité" is belegd, waarop dan vermoede lijk de grondslagen en rolverdeeling de zer feestviering zullen gelegd zijn. Botsing. Omstreeks kwartier over elven zijn gisteravond twee tramtreinen van de Westlandsche Stoomtram te ,s- Gravenhage op den Loosduinseheweg, ter hoogte van de Regentesselaan, met elkaar in botsing gekomen. Behalve materieele schade had de bot sing öbk de verwonding van erlkele rei zigers ten gevolge. Een hunner, een ver pleger van Oud-Rosenburg, kreeg door hei b'rekén van een glasruit van een der wagens een ernstige scheurwond aan den linkerbovenarm. Hij werd per auto van den eers-e-hulpdienst naar den centralen post vervoerd en daar verbonden. Bewusteloos. Hedenochtend 7 uur heeft men een 18-jarig jongmensch op zijn kamer in de Newtonstraat te 's-Gravenhage bewusteloos gevonden. De gaskraan bleek niet goed te zijn gesloten. Door behandeling met het zuurstofap paraat werden de levensgeesten weder opgewekt, waarna hij werd overgebracht naajr het Gemeenteziekenhuis. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de heden door den Directeur van de Kweekschool voor Zeevaart gehouden aanbesteding (herbesteding van de levering van varxensvleesch en reuzel ge t urende het jaar 1913, ten behoeve van gemelde inrichting waren ingekomen 10 inschrijvingen t. w. van Vooijs, vleesch f 1.—, reuzel f 1.— P. Th. Verhoef f 0.90 en f 0.90P. M. Verhoef f 0.86 en f 0.90; M. F. Taverne f 0.85 en f 0.90; W. Th. A. Bergers f 0.85 en f 0.93; G. v. Leeuwen f 0.85 en f 0.85T. M. W. Bergers f 0.84 en f 0.92; H. A. Visser f0.79, 10.98 en f0.86; A. H. Visser f 0.78 a f 0.88; H. Th. Straathof f 0.77.8 en f 0.77.8. Bij de heden door den Directeur van het rijksopvoedingsgesticht gehouden aanbesteding van de levering gedurende het jaar 1913 van voedingsmiddelen, brandstoffen, schoolbehoef- ten, enz., was het minst ingeschreven door de na te noemen firma's, tegen de achter baar ge melde prijzen, t. w. Leidsche Broodfabriek tarwebrood 10,45 c., roggebrood 10 c., wittebrood 13.5 c. p. Kgr. L. J. B. Haan, aardappelen 3.36 c. G. W. Zandvoort, rundvleesch 84,9; S. W. Marsman, schenkelvleésch 58 c.H. A. Visser, varkensvleesCh 87 c., versch spek 86 c., gerookt spek 88 c. J. van den Bosch Lzn., Alkmaar, Margarine, 53,5 c. H. G. J. van de Sande, Arnhem, Stokvisch, 53,4 c., rijst 16,29 c- boekweitengort 15,9 c., zout 6,73 c., azijn 9 c., zachte groene zeep 18,4 c., soda 5,4 c., stroop 18,4 c. B. Ouwerkerk, grauwe erwten 32 c., capucij- ners 25 c., linzen 20 ct. J. H. Draayer, Delft, koffie f 1.179. cichorei 26,8 c., alles per Kgr. A. Hak, zoetemelk 8 e., karnemelk 4 ct. per liter. C. Osinga Vzn., cokes f J,35 per '100 Kgr. I. F. Perquin en Zonen, anthraciet f 1.75 per 100 Kgr., lange turf 65 c. per 100 stuks. W. C. Meilink, Zutfen, schoolboeken in massa 1270 korting op de uitgeversprijzen. Schoolbe- hoeften tot een gezamenlijk bedrag van f 126.05. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Ten 9.53 per Staatsspoor vertrekt morgenochtend Z. K. H. de Prins naar de Steeg, ter bijwoning te Middachten van de begrafenis van Graaf van Ben tin ck. Des avonds keert Z. K. H. hier ter stede terug. Op het Xde Internationaal Woning congres, dat in September 1913 te 's- Gravenhage zal worden gehouden, zal de Fransche Minister van Arbeid zich doen vertegenwoordigen door de heeren Paulet, staatsraad en directeur der af deeling verzekering en sociale voorzorg aan hel ministerie van Arbeid, en. George Risler, lid van den Conseil Supérieur des habitations a bon marché. De Por- tugeesche regeering heeft tot haren af gevaardigde op het congres benoemd ha ren gezant hier te lande. Het voor het congres samen te stellen overzicht van de ontwikkeling op wo ninggebied in Nederland gedurende de laatste jaren zal worden bewerkt door den heer Romeijn, te zamen met den lieer J. M. .A Zoetmulder, inspecteur van de volksgezondheid te Utrecht. De oorlog, in den Balkan. SOFIA. 6 Nov. Volgens berichten uit officieele bron had een tweedaagsch ge vecht plaats tusschen Tsjorloe en Sa- rai. De Turken werden, na wanhopigen tegenstand, verslagen en trokken terug in de richting van Tsjataldja. De verliezen aan beide zijden waren zeer ernstig en veel grooter nog dan bij Locle Boergas. SOFIA, 6 Nov. De Bulgaarsche troe pen sloegen' gisteren een corps van de achterhoede van het Turksche leger dat op Tsjataldja terugtrok, uiteen. PARIJS, 6 Nov. Het „Journal" bevat een telegram uit Belgrado meldende: De Serviërs hebben Monastir genomen. Het hof te Konstanfinopcl maakt zich gereed om naar Broutsa, in Klcin-Azië te vertrekken. President der Vereenigde Staten. NEW-YORK, 5 Nov. Dr. Y. ,v Wilson is gekozen tot president van de Vereenigde Staten. Aardbeving. LISSABON, 5 Nov. Een telegram uit Angra do Heroïsmo (Azoren) deelt me de, dat te Praia da Victoria in de laat ste dagen aardschokken zijn gevoeld, die eenige schade hebben aangericht. (HbD Keurs van Amsiérdam. 6 November 1912. Vorigti Koe Koers, hede 79.3« 79fc 79* 79 66c6k 381* j 85*85 95* 62 1 93 93 siV 85 7?H 102*1 48 58K '00* 102*1 109* |UQK |163* 84* Iffif 8j* 33* 76->8 114 Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schufd 3 /0 Cert., dito 2* dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal 4* ObLTabaksmon. 3% Obl. lc serie Rusland. 4*7o Obl. 1909Ned.Rcc. 4*% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 70 üec. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 470 Amsterdam 1900-01 37o Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. <£Pac.Hyp. B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <x Found C. ün. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit.Stat.SleelCorp. j 75^ Cert. v. pref. Aand. dito 'll4* Aand. Barge óc Moormaan (liq.) 104* Amst. Cult. Mtj. der Vorstenl. Il56* h'"ö* Ned. Handelsrapij.kescontre 5 j Uew.aand..Ketahoen"Mijnb.Mij. 32 j RedjangLebopgMijnb.Mij.aano. |238 Aand. Great Co bars I 81* 81* Gec. Holl. Petr. A. 223ai 228 Aana. X. N. Al t. expl. v. Peir. 1 Br. a i 1U0U kos^j 5H Aand. Moeara Enim Pelr. Mij. (.213 Aand. Sum Palemb. Peir. Mij. :i83* jJ8»* Gew.aand. intern. A'ere. Mar.Cy. j 5* j ,v4 Prei. aana. aiiu. dito. 1 20*^ '20' Aand. Amsterdam Deli Comp. |ö30 Aand. Deli Cultuur Mij. Aana. Ueli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aana. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lim. Aand. holl. i|z. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp, üesi.Übi. Boxtel Wesel 1875-80 Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ecOhio Cert.v.aand. Denv. 0c Kto Gr. Sp. Uew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bonds ailo, Gew. A. Kans. City Sou 1 Rw. Mexic.Inler n .Pr i or Li en Ob 2 7, Cert. v. aand. Miss. Kans. d T. 47o te Hyp. Obi. dito Gand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pic.klr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt lööy Aanu. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880" 5ü/c Staaisi. Oostenrijk I860 3% Maaria 133b' Turksche loten 1870 Congoloien loss P.-nama-kanaal loten 132V, (545* 15033., 4l» I io«i, i 94* sus 28», 00*2 23 93* 35* 26* 29:4 169* |171 101* i 4* I 106* 1.40 79* I 78* ii5 147* m 65* 1 67 42 I 36.50 07.— 63.90 I 4'H Proion^uüerente 3* it 3*70 Marktberichten. KATWIJK AAN DEN RI]N, 5 Nov. Veiling der Tuinbouwvereeniging. N. Holl. bloemkool f 4.50 f 5.Reuzenbloemkool 1 6.75 k f 9.50, dito II f 3.— a f 3.25. Roode kool f 2.75 f-a Handel bloemkool vlug. WASSENAAR, 5 November 1912. Kroten 10 a 20 c. per bos. Spinazie 14 a 18 ct. per ben. Andijvie per 100 f0.5Ü af 0.80; Groene Savoye- kool f 75 a f 1.25. Gele Savoyekool f2.50 a 4.50; Roode Kool f 3.09 a 4.5uW itte Kool f 1.a f 1.50; Boerenkool f 0.80 a f 1.00; Appelen per kin f 1.50 a tl.60, Peren per kin f 1.20 a f 1.50; Eieren per 100 f 8.— a f 8.25. WOERDEN, 6 November. Aanvoer ter kaas markt 274 partijen. Prijs Goudsche kaas ïsfe soort f 31.— a f 34.50, id. 2de soort t 28.a f 30,—, id. zwaardere f 34.a f id. ge stempelde f 33.50 a fAlles per 50 Kilog. Handel matig. AMSTERDAM, 6 Nov. Veemarkt. 189 vette kalveren le kw. 102, e, 2e kw. 95 e., 3e lew. SO c. per K.G. 47 nuchtere kalveren f 12 a f 18 per st#k, 597 Hollar.dsche varkens Holl. le kw. 59 5 61 2e en 3e kw. 57—59 c. AMSTERDAM, 0 Nov. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 2.5u a f 2.60, idem blauwe f 2.50 a i 2.6'J, Spuische Eigenheimers f 1.60 a 1.80, Flakkeesche idem f 1.60 a f 1.80, Drentsche idem f 1.30 a f 1.40, Geldersche blauwen f2. a f 2.10, Friesche Borgers f 1.50 a f 1.60, idem blauwen f 2.30 a f 2.40, eigenheimer poolers, f 1.10 a f 1.50, blauwe pooters f 1.40, bonte poolers f 1.40, Andijker blauwen f 1.60 a f 1.80, Beverwijker zand f 3.50 a f 4.—, Bravo's f 2.40 a f 2.50. SNEEK, 5 Nov. Boter. Aangevoerd 2/4 en v. Prijs le keur f 54.— Bij de Ver eeniging le keur f 58. Fabrieksaanvoeren 11/6 a f 56.Noteering van de commissie der ver eeniging voor boter- en kaashandelaren in Friesland: le soort f 56.—. Vee. Aangevoerd 479 koeien, 503 kalveren 333 schapen, 596 lammeren, 346 varkens en big gen. Prijzen van vet vee per K.G. varkens 27 a 29 ct., biggen voor Londen 25—26 c. Handel in melk- en kalfkoeien, traag, varkens gewild, rest prijshoudend. PURMEREND, 5 Nov. Kaas Aangevoerd: 127 stapels, f 30.a f 33 de 50 K.G. Boter. Aangevoerd 1025 K.G., f 1.70 k f 1.75 per K.G. Vee. Aangevoerd 592 runderen, vet vee f 0.68 k f 0.82 per K.G., 19 paarden, 78 vette kalveren, f 0.9U a f 1.10 per K.G., 216 nuchtere id., f 16 a i 30 per stuk, 382 vette varkens f 0.59 a f 0.63 per K.G., 31 magere id. f 20 f 30 per stuk, 293 biggen f7 a f12 p. stuk, 1616 schapen en lamineren. LÜOSDU1NEN, D Nov. Groentenveiling. De prijzen waren bloemkool le soort f 7,50 a 9, roode kool f 1.90 a 2.40, savoye dito f 1.90 a 1' 4, groene kool f 1.10 a 1.50, salade le soort f 2.1. a 2.90, andijvie f 1.00 a 1.70, kroten 70 a 78 ct., prtj f 0.80 a 1.60, selderij i 1.30 a 1.70, peterselie f.3 a f 4.90 per 100; spinazie 30 a 36 ct., postelein 69 a 90 ct., boerenkool 11 a 17 ct.; stoofsla 10 a 17 ct., per benschorse neden le soort t 4.yj a 6.90, dito 2e soort I 1.(0 a 3.2 t malen le soort f 6.00 a f 7.20, di.< 2e soort t 3.40 a 5.50, dito3e soort f 1.00 a 2.80 per 50 kg. Aanvoer: 15,200stru ik andijvie, 22. jö2 pond scliorseneeren. LONDEN, 4 Nov. Vleeschmarkt. De aanvoer ter Cl nu al Mc:;'.market bestond heden uit 55 ton ichotsche runderen, 14C0 zijden uit Liverpool, alsmede o.'UJ achter- en voorbouten uit Ar- gen.iën. De handel was tamelijk traag tot flauwe prijzen voor runderen en schapen. Varkens duur. K.jlveren prijshoudend. Men noteert: runderen 2/2 k 5/-, Engeh.che schapen 3/4 a 4/2, Schotsche en Ho.landscne lammeien 4/- k 4/6, Engelsche en lioilandschc varkens 4/6 k 5/2-

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3