Gemengd Nieuws. hun kapitalen in effecten, te beleggen, waardoor het algemeene nadeel wordt teweeggebracht dat minder werkkrachten gullen noodig worden. Land- en Tuinbouw. Kwade droes. Te Zoeter meer heerscht de kwa de droes onder de paarden. Eij drie land bouwers doen zich gevallen daarvan Voor. De dieren worden na taxatie, af gemaakt en verbrand. Veeuitvoer naar Duitschland. Men schrijft uit Winterswijk Naar ons door een der grootste Duit- «che worstfabrikanien, tevens importeur van vleesch verzekerd wordt, is er oj) het oogenbük nog geen sprake van den uitvoer van levend vee naar Duitschland. Daartoe kan alleen overgegaan worden, wanneer de Rijksdag het bestaand ver bod intrekt en dit kan wellicht nog 14 dagen duren. Vermoedelijk wordi dan ook het invoerrecht, dat volgens de nog Van vroeger van kracht zijnde wet, S pfennig per pond bedraagt, tot de helft teruggebracht. Middelbare Landbouwschool. Gistermiddag is. de Middelb. Nederl. Landbouwschool te Groningen plechtig geopend door Z. K. H. Prins Hendrik. Bij de opening waren verschillende auto riteiten op landbouwgebied, leden van Ged. Staten, vertegenwoordigers van het geemeuiebestuur, de oudste Statenleden uit e'k district vertegenwoordigd. De direc.eur-generaai van landbouw verte genwoordigde Minister Talma, die ver hinderd was. Beetwortelen, Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen. In de afgeloopen week zijn hier hon derduizenden kiligrammen beetwortelen gestoken en naar haven, spoor en tram gebracht Het rooien valt over het al gemeen niet mee, vooral niet op de lage gronden, waar de wortels diep in den grond gedrongen z:ijn. Er heerscht hier groot gebrek aan arbeidskrachten. Vroe ger gaf men 5 6 cent per roe voor het rooien, thans 8 a 10 ct. De opbrengst valt, het regenachtige weer van Augus tus in aanmerking genomen, niet tegen. Perceelen van 20 tot 22.000 k.g. per ge- met, zooals op andere jaren, komen wei nig of niet voor. De meeste vallen tus- schen 14 en 17.000 k.g. Er zijn er echter ook van minder. Het suikergehalte is bevredigend. 10.000 kippen ingeënt. Een flink gedeelte van den in het algemeen gezond zijnd en hoendersiapel Sn de omgeving van Amersfoort is thans, zoo goed als zeker, behoed voor de terecht zoo gevreesde Klean'sche kippen- afrekte. De Rijks-seruminrichting en. de V. P. N. (Ver-eenaging tot bevordering van de Pluimveehouderij in Nederland) hebben den strijd tegen deze zeer besmettelijke ziekte aangebonden, waartoe als eerste krachtige maatregel, met buitengewoon veel medewerking van landbouwers en andere leden der V. P. N., deze week niet minder dan 9863 kippen met de voorbehoedende entstof werden be handeld. 't Was inderdaad geen gemakkelijke taak, welke dr. B. J. C. te Hennepe, bacterioloog bij de Rijks-seruminrich- ting, bijgestaan door den heer H. B. IBeaufori, den pluamveeteeltconsident, en het bestuur van de V. P. N. te Amers foort, op zach had genomen. Waar echter fe' gebleken, dat, met inbegrip van tijd- roovende verplaatsing van de eene boer derij naar de andere, op één dag 2000 dieren werden behandeld, lijdt het geen twijfel, of het groote aantal hoenders, dat moet worden beschermd, is geen be zwaar om de ziekte te bestrijden en zoo mogelijk geheel iat te roeien. Voor een waarde van vele tienduizen dtal guldens gaan jaarlijks, vooral door de Klesn'sche ziekte, maar ook door andere honderaiekten, verloren en onge twijfeld zou een statistiek van aan ziekte gestorven hoenders gedurende den loop van één jaar verbazingwekkende cijfers doen zien. Moge de aangebonden strijd krachtig worden voortgezet en niet worden voor bij gezien, welk een buitengemeen groote waarde het pluimvee het kleinste, maar tevens het talrijkste vee op de boerderij vertegenwoordigt Verscheidene buitenlandsche regeerin gen hebben zeer groote sommen over tot bevordering van deze schijnbaar kleine, maar inderdaad groote belangen, en ook van onze regeering wordt voor dit doel reeds belangrijke steun ondervonden. (Tel.) Kunst en Wetenschappen. Nieuwe Kerkstoren te Delft. Op de ontwerp-begrooting van Delft voor 1913 is door B. en W. een peet van f900 uitgetrokken voor de kosten van een plan van restauratie van den Nieuwe-Kerkstoren in historisch ge trouwen zin. De restauratie wordt begroot op f40.000. Hecht de Raad aan deze post zijne goedkeuring, dan zullen B. en W. 6tappen doen voor rijks- en provincialen steun, zoodat, naar de gebruikelijke regelen, f 10.000 voor rekening der ge meente zullen komen, te dragen in 3 a 4 jaren. De bouw van den toren werd in 1420 begonnen en duurde rond 100 jaren. St. Jacobstoren te Vlissingen. Men schrijft uit Vlissingen aan het „Vad." Reeds zeer lang werd door velen met ongeduld gewacht op de voorstellen van B. en W. betreffende den herbouw van den afgebranden St. Jacobstoren, totdat nu eindejjjk Vrijdag een tipje, van het geheimzinnig waas, waarin deze toren- quaestie nu al verschillende maanden voor het groote publiek is gehuld, is opgelicht. Wij weten nu nl. ten minste, dac dr. Cuypers adviseert, den toren in den ouden vorm te doen herbouwen, en deze mededeeling is door hei overgroote deei der ingezetenen met groot genoegen vernomen. Dezen toch willen vóór alles, den ioren zien opgetrokken in den vorm waarin zij zelve en ook hun ouders en grootouders in verre geslachten den toren steeds hebben aanschouwd, en dat nu nog een breedvoerige discussie te wach ten staat over het materiaal, waaruit de ioren zal worden opgetrokken, is voor velen van minder belang. Hoofdzaak is, dat ook volgende geslachten een ge- irouwe copie van 'den historischeu St. Jacobstoren naast de herbouwde St. Ja- cobskerk zullen vinden. Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. Openend met het begin der artikelen reeks van prof. Struycken over de Grond wetsherziening, waarin hij de „Gratie Gods" behandelt, brengt het voorts nog een nieuwe rubriek Kroniek, waarin ac- tueele kwesties, nu o.m. professorenbe- noeming,besproken worden.'Eduard Brom droeg een Sonnet bij „Mozes". Frits Lensvelt beschrijft Sarajeros, waarb'j hij mooie kijkjes biedt. Prachtig vertelt Frans Thiry de historie van Melchior Swart. Katholiek Sociaal Weekblad. De eerste pagina brengt een portret van Jhr. O. Van Nispen tot Sevenaer met een karakteristiek door Mr. Aalber- se. Anna Kellenaers-Damereau verweert zich tegen een beschuldiging naar aan leiding van een vroeger artikel. E. Ver- viers schrijft over Nationalisme-en Pro vincialisme. Katholieke Illustratie. Haar nieuwen jaargang begint de Kath. Illustratie met mooie kiekjes: ac- tueeLe als van de Balkan-crisisschil derachtige als de foto's uit Zwitserland' en kijkjes uit de schoonste streken van Nederland. Verschillende mooie verha len vullen voorts de bladzijden van dit fraaie weekblad dat zoo bij uitsték ge schikt is om de neutrale illustraties te vervangen, doordat de inhoud minstens even hoog staat, maar vooral omdat ze echt Roomsch is. De Lelie. Mooie gedichten brengt de Lelie dit maal van Karei van de Woestyne uit „De Spariaansche Helena"" en van Lhorijn een sonnet op St. Franriskus. Marie Koenen schreef een gevoelige allegorie „De Wachter". Na dit meer literaire ge deelte, dat er mag wezen, volgen ver schillende interessante artikelen, waar door de Lelie den naam van damestijd schrift met eere draagt. Bij mooie plaat jes houdt B. Cleffers „Praat/es over den waaier". Joh. Wigman behandelt het dienstbodenvraagstuk, een goed ver zorgde moderubriek van Nelly en een artikel over nieuw kantwerk van Mevr. Jos. v. Bergen, geven eveneens interes sante lectuur voor dames. Haemoferrin. Onder dezen naam wordt verstaan een nieuw staalpraeparaat. Zooals algemeen bekend is, zijn het de siaalpraeparaten (eiwitstaa! enz.), welke van oudsher bij voorkeur tegen alge meene zwakte als gevolg van bloed armoede worden toegepast Daarnaast echter wisten de uit ossen bloed bereide haemoglobine-praeparaten (haematogeen enz.) 2Sich eveneens een plaats te veroveren, en het was op merkelijk, dat deze laatste dikwijls goede resultaten gaven, waar staalpraeparafen faalden. Het lag derhalve voor de hand te trachten een combinatie der staal- en haemoglobcne-praeparaien te maken door de eiwitstoffen, welke zich in zoo rijke mate in bloed bevinden, aan staal che misch te verbinden. De vele pogingen, hiertoe in het werk gesteld, werden ten slotte met succes bekroond en het is gelukt een staal- haematogeen praeparaat te bereiden, dat na eerst gedurende geruim en tijd in kleineren kring beproefd te zijn, door verschillende artsen hier te lande zeer gunstig is beoordeeld geworden als een bij uitstek bloedvorm end versterkings middel in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht en alle daaruit voortkomende zwaktetoestanden. Dttt praeparaat, dat door Dr. H. Nanning's Pharmaceuiisch Chemische Fabriek te 's Gravenha^e bereid wordt en onder de.i v. teerden naam „Haemoferr i wordt ge bracht, oves gebruike lijke bloed- n verre in werkzaamheid c: i.'.ien het voordeel, dal iiee n,..: k noch in smaak of reuk ook iu. .zins aan bloed herinnert e i ti i'.gt zelfs door kinderen gaarne aer tegenzin genomen wordt i. i i, aan genaam van sjnaftk, wekt jn liojge mate den eetlust op en werkt niet stoppend op de spijsvertering. Daar het geenerlei 1 schadelijke bestanddeelen bivat, kan het zonder bezwaar langeren tijd achter elkaar gebruikt worden. Ten slotte zij nog vermeld, dat de prijs per J/o Liierflesch, voldoende voor onge veer 20 dagen, f2.bedraagt, zoodat hei gebruik van Haemoferrin zich be langrijk voordeeliger stelt dan dat van andere --aten. Diefstal van f5000.Ten kantore van de Uranium Steamship Cy. in de Boompjes te Rotterdam, is een bedrag van ongeveer f 5000 gestolen, bestaande uit Amerikaansch, Oosten- rijksch en Hollandsch geld, dat in een kist geborgen was He.t geld is in den loop van de twee laatste weken gesto len van den diefstal worden verdacht de op het kantoor werkzaam zijnde be dienden H. van R. en G. P. uit de Schietbaanstraat, die vermoedelijk de wijk naar Antwerpen heeft genomen. Inbraak. In den nacht van Za terdag op Zondag heeft men ingebro ken bij den heer A. de Leeuw„ te Schoonrewoerd en een bedrag van f7000 ontvreemd. Met behulp van twee politie honden is men gisteren op het spoor gekomen van den vermoedeljjken dader, die echter blijft ontkennen. Het werd tijd. Jn den Raad van Barneveld deelde Zaterdag de voor zitter de heer W. baron van Nagel, mede, dat de spaarbank der gemeente een bedrag van f3330 had aangeboden! voor een beter plaveisel der dorpshaten. Hoewel dit aanbod dankbaar aanvaard werd, slaakte toch een der heeren de verzuchting, dat ten gevolge hiervan zou den verdwijnen die oude, groote keien, waarover ongetwijfeld de kozakken reeds hadden gemarcheerd. Auto te water. Zaterdagavond reed aan den Haagweg nabij Delft een auto uit Dordrecht in volle vaart in het kanaal. De bestuurder, tevens de eige naar, sprong intijds van het voertuig. De beide inzittende dames werden on gedeerd op het droge gebrachtlater volgde de auto. Te sterk uithalen voor een wielrijder was oorzaak van het on geval. Diefstal. .De heer /i. George, consul van Servië te Sofia, die gister avond met den Duitschen trein van 8.35 te Amsterdam is aangekomen heeft bij de politic aangifte gedaan, dat hem in den trein een valies is ontvreemd, in houdende een vrij aanzienlijk bedrag aan geldswaardig papier en eenige gouden ringen met diamanten. De heervGeorge verdenkt een- dertigjarigen medereiziger van den diefstal. Sc h and e 1 ij k. Te Winschoten hebben Vrijdagavond kwajongens door bedreiging met een revolver, een land bouwer een beurs met f 15 afhandig ge maakt De daders zijn onbekend. O vei'r eden. Gisterochtend is te Schelluinen bij Gorinchem de arbeider A. S., van Giessendam, die voor 'n zand- trein wilde uitwijken, onder een trein geraakt en op slag gedood. Hij was 50 jaar oud en laat een weduwe met 9 kinderen achter. Ongeoorloofd brievenver voer.Zooals Velen weten is het.een gewoonte van tal van winkeliers "om brieven, bestemd voor klanten in de bui tengemeenten, aan boodschaploopers ter bestelling mede te geven, die daaruit een aardige bijverdienste maken. Dat is echter in strijd met de wet op de brievenposterij, welke tegen het ver voer van brieven, in strijd met art 2 dier wet, een geldboete van ten hoog ste f 200 bedreigt, wanneer die over treding is gepleegd door een ondêfrne- mer van een openbaar middel van ver voer. Langen tijd is dat echter ooglui kend toegelaten, maar opeens schijnt 't hoofdbestuur der posterijen uit zijn hoek te zijn gekomen en heeft het aan de justitie een onderzoek gevraagd. Het gevolg daarvan is geweest, dat jongst leden Vrijdag de marechaussee te Papendrecht een boodschaplooper op Sliedrecht heeft aangehouden en ge fouilleerd, waarbij een aantal brieven uit Dordrecht geadresseerd aan perso nen te Papendrecht en Sliedrecht, op hem bevonden en in beslag genomen werden, en proces-verbaal tegen hem is opgemaakt, zoodat hij wel verder van de zaak zal hooren. Papier walsen. Te Heelsum is gisternamiddag een 16-jarig meisje C. A., die bezig was met papier walsen in de stoompapierfabriek van de firma G. S. en Zonen, met de wals in aanraking gekomen, met het gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. Branden. Te Daarle (Overijsel) is Zaterdagnamiddag de boerderij van A. Kamphuis afgebrand. De brand is ont staan in een hooiberg. Verzekering dekt de schade. Gistermorgen is de boerenhofstede van den heer Van Duijnhove aan den Cranenburgschen weg te Groesbeek ge heel afgebrand. Vermoedelijke oorzaak: een gebrek aan den schoorsteen. Het vee kon worden geredveldgewas en huis waren verzekerd. Een rijke gemeente. Er zul len niet vele gemeenten in ons lan/i zijn, die er zóó goed voor staan als de gemeente Deurne. I11 deze in N.-Br. gelegen gemeente zijn bijna geen armen. De weinigen, die er zijn genieten onbekrompen onder stand. Belasting wordt er niet gekeven om dat men die niet noodig heeft En zoo goed is men cr bij kas, dat men verleden jaar ter gelegenheid van het zilveren ambtsfeest van den pasr- toor, dezen een orgel van f 1500 wilden geven, een besluit dat echter niet goed gekeurd werd door de Ged. Staten van Noord-Brabant. Vanwaar nu die welstand? Deurne heeft enorme bezittingen in de Peerrijpe hooge veenstreek langs de Brabantsch-Limburgsche grens. Uit de verpachting harer gronden trekt de ge meente rijke inkomsten en eens moet ze zelfs een boa van een millioen gulden af geslagen omdat ze niet wist, wat ze met het geld aanvangen zou. Voor den bouw van een R.-K. kerk wil men nu een subsidie geven van maar even f50.000 („O. Crt.") Het vermaak van de menschen. I11 een van onze dagbladen vinden wij de volgende advertentie: Chicago-Bioscoop. „Zeg, Dolly, hebt je 'tgelezen. In de Chicago-bioscoop wordt de reuzen-film „De ramp van de Titanic" gegeven!" „Ach, Jettie, hoe zalig!" „Knus, niet? We gaan er vanavond allemaal heen „Mag ik met jullie?" „Graag! We wouen eerst gisteravond gaan. maar pa zeiik heb gehoord, dat het in dc Chicago véél, v-é-é-1 mooier is, want de directie heeft in de film enkele stukken gelasclit, waardoor 't ge heel veel natuurlijker en veel spannen der worde." „O, heerlijk! En dan dat harmonium- en pianospel en dié bestudeerde en be schaafde explicatie*" „Ja, ja, the best in the world.... Dag!" „Je zult er wel uitlkomen, niet?...» Paedagogisch toch, zoo'n bioscoop. Ware gebeurtenis. Klaas was in zijne jeugd schaapherder geweest en een schoot had hij nooit bezocht. Toen hij soldaai werd, kon hij schrijfschrift niet lezen. Overigens was hij een beste makker en bij de andere kameraden gaarne gezien, want hij wist op alles raad. Op zekeren dag ontving hij een brief van zijne verloofde. Klaas kon den brief niet lezen, maar hij wilde toch zoo graag den inhoud er van weten, nochtans zonder dat iemand anders ach ter zijn geheim kwam. Nu was goede raad duur. Doch Klaas vond hem spoe dig. Hij verzocht een kameraad, hem den brief voor te lezen, en terwijl deze zulks hardop deed, hield Klaas hem de ooren dicht. Zoo beeft niemand behalve Klaas zelfï ets van den inhoud van den brief vernomen. (Msbd.) Kleuren van Dameshoeden. De natuurkenner Chevreul zal door zijn, opzienbarende onderzoekingen omtrent kleurencombinaties niet alleen, bij de schilders, doch ook bij de modedames in eeuwig aandenken, blijven. Hij stelde zijn kennis ter beschikking van het toi let en gaf wetten ,die ook beden n,og met enkele variaties algemeen nagelt'efd wor den. Zoo zal b.v. een zwarte hoed met witte, roode of roode veeren alleen een dame met blond haar goed staan; bij donker haar zou hij niet goed harmo- niëeren. Een witte hoed staat alleen, goed bij een bleeke of een rozige tint. Lichtblauw is een kleur voor blondlines; brunettes moeten nooit deze kleur dra gen. tenzij in combinatie met oranjekleu rige of geelachtige tinten. Bij een blanke tint is een groene hoed aan te bevelen, die dan met rose, maar ook met witte en roode bloemen kan worden gegarneerd. Men moet nooit rose te dicht 'bij de huid dragenook in al te dichte nabijheid van 'thaar maakt het een ongunstig ef fect, men brenge steeds een witte of groene nuance daariusschen. Roode hoe- edn in allerlei tinten staan alleen dames mei een flinke kleur goed. Violet hoeden raadt de geleerde heer beslist af. De mode acht zich in vele opzichten boven deze bepalingen verheven,: maar in principe zal zij ze toch handhaven^. Niet iedere blondine heeft een goede xeint en een rozige huid: njet iedere brunette is bleek. Zwart en bleekblauw zullen de fraaiste tinten zijn, voor een dame met bruin haar en een frissche, blanke teint. Mauve en lila zullen over dag de blondine en 's avonds een bru nette goed staan. In ieder geval moeten, donkere vrouwen altijd sterke en spre kende kleuren kiezen, terwijl gebroktfi, z.g. pasteltinten blondharige dames goed zullen staan. Stoomvaartberichten. Het ss Walcheren vertrok >4 Oct. van Batavia n. Rotterdam. Medan v. Java n. Rot terdam, pass. 15 Oct. Gibraltar. B o g o r, v. Rotterdam n. |ava, pass. 15 Oct. Point de Galle. Koning Willem 111, v. Batavia n. Amster dam, vertrok 14 Oct. v. Genua. Vondel v, Amsterdam n. Batavia, arriv. 15 Oef. te Port Said. Karimata, v. Amsterdam n. Batavia, pass. 14 Oct. Tarifa. Prins Maurits vertrok 14 Oct. v. Port au Prince n. Amsterdam. R ij n- dam vertrok 15 Oct. v.New-Yorkn. Rotterdam Uranium, v. Rotterdam n. New-York, arriv. 14 Oct. te Halifax. Me na do vertrok 15 Oct. v. Rotterdam n. Hamburg. Prinzess Alice v. Rotterdam n. Japan, vertrok 13 Oct. van Algiers Tambora, v. Java n. Rotterdam, vertrok 15 Oct. van Port Said. Samarinda, v.Java n. Rotterdam, vertrok 15 Oct. v. Port Said.Ti m er v. Batavia n. Amsterdam, pass. 15 Oef. Perim. Sloterdijk, v. Rotterdam n. New-York Bal- timore en Newport News, pass. 15 Oct. Dover. Royal (Burglijn). v. Savannah n. Hamburg, pass. Dinsdag 15 Oct. Dover. H 011 a n d i a, v. Amsterdam n. Buenos-Ayres, vertrok 14 Oct. v. Rio Janeiro. K e d i r i, v. Rotterdam n. Java, vertrok 15 Oct. van Suez. Koningin der Nederlanden, v. Amsterdam n, Batavia, vertrok 15 Oct, van Southampton. Faillissementen. Uitgesproken: J. Prins, winkelierster in kruideniers- en grutterswaren, te Amsterdam. Cur. mr. G. Seret. Geëindigd: G. H. Simons-Schoenniakers, winkelier te Blerick. T. dc Guay, koopman te Venlo. G. Thielen, rijwielhandelaar te Maasbree. H. Snijders, herbergier te Tcgeien en winkelier te Blerick. W. A. van derjagt, inelkverkooper te Hillegersbere. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Lconarda Carola Maria d. van C. 1. van Valderen en M. j. M. va 1 Noort. Bernard Eugène Marie, z. van P. E. Plouvier en M. P. C. Wijtenburg. A bertus Johannes z. van G. A. van der Hoek en M. Kikkert. Catharina, d. van Nieboer en H. E. Dool. Johanna d. van H. G. Wessel en A. Vonk. Hubertus Carl Johannes. 7. van H. A. B. Duijker en M. E. Hulsmann. Johain cs Dirk z., van D. J. Bounet en A. van Staden.jantena d. van J. van den Berg en E.de Jager. .Maria Merselina, d. van P. dc Haas en M. A. Maduro. Willem, z. van K. Vermeer en J. van Doorn. Maria, d. van C.Collé en M. Tcgelaar. Johanna Rosina, d, van N. de Bink en E. Kres. Pie ter z. van H. Flandrijn en S. H. v. d. Blom. Ja cobus, z. van J. Mark en L. Mioch. Adrianus z. van G. van den Broek en E. van- Oosten. Willem Fredrik, z. van P.Filippo en M. Stouten. Catharina, d. van K. van Steenwijk en C. van Hooidonk. Petronella Gerardina, d. van S. J. le Poole en A. Bos. Johanna, d. van J. J, P. van der Post en A. Devilee. Abraham, 2, van A. Stoeken en P. van Leeuwen. Overleden: A. van Dam, d. 43 j. J. J. van Bicmen, z. 11 j. N. van den Berg. m. 45 j. J. M. van Groningen, geb. van Ko ningsveld, v. 54 j. A. J. Coster, d. 8 in. P. Blansjaar, geb. P.ezier, v. 58 j. W. C. A. Koolloos m.47 j. Levenl. kind van S. P. van Ees en C. A. C. Sloos. A. de Wekker, z. 16 j. H. van Hattem, m. 62 j. S. den.Ottelander weduwe C. den Besten, 81 j. J. A. J. Nieu wen burg; d. 18 j. LEIMU'IDEN. Geboren: d. van A. v. Die- men en C. Visser. Ondertrouwd: H. Koster, jm. 34 j. van Noordwijk cn P. van Egmond, jd. 30 j. alhier. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. W. A. Muller, Hoogewoerd 97. H. C. Willekes, Bloemmarkt2, winkeljuffrouw. A. G. M. Peterson, Rijnsburgerweg 7. H. F. J. van Geenhuizen, Stationsweg 35a, dienstbode. K. Cohen, Langebrug 10a. A. Hofman, Kraaierstraat 2, kleermaker. J. van der Ploeg en gez., Pietcr Huibcrlsliof 1, spoorwegarbeider. Mr. H. A. Spandaw en gezRijnkade I. F. W. Boers, Haarlemmerstraat 53, student. R. van Eijndthovcn en gez., Aloëlaan 16, letterzetter. E. S. Cohent Haarlemmerstraat 132. W. N. L. de Kat Angelina, Hoogewoerd 128, banketbakke. J. van Waart, Maarsmanssteeg 14, horloge maker. H. I. Kuneman, Hoogewoerd 122a. J. Hasselbach en gez., Haverzaklaan la, brood bakker. Helena W. de Groot, Dwars Bovenstraat 3. Elisabeth H. Hengeveld, Rijks Ziekenhuis, arts, Antha G. C. Faber, Breestraat 24. Piet3 van Houten, Utrechtsche Veer 10, dienst bode. W. j. Witscaboer, Haarlemmerstraat- 170, onderwijze-. P. van der Heijden, Bouwelouwest. 15, sjouwer. Anna van der Horst, Hooigracht 75. G. A. Burgerhoudt, Bioemma-ikt 24. C. H. Bos, Morsch 36, dienstbode. T. D. Kiers, Vreewijkstraat 7, asp.-landmetei kadaster. A. C. Meijer en gezin, Bakkcrsfeeg7, schoen maker. J. P. de Kat Angelino, Oude Vest 85 a. Prof.-Dr. A. J. Wensinck en gezin, Plantage 10, hoogieeraar. S. 1. van de Vaart, Plantage 10, dienstbode. H. D. Bras camp, Garenraarkt 2a, leeraar. E. Kramp, v. d. Helmkade 18. h. M. L. Binkhorst Peese, geb. met Ch. J. M. Wijtenburg, Wasstraat 23. V. J. Weg, Steenstraat 42. A. Kok, Garenmarkt 18, sigarenmaker. K. Kasperse, Lange Mare 72, G. Dannijs, Hoefsiraat 53. P. v. d. Staak en gez., Hansenstr. 64, drukker. C. W. Vlasveld en gezin, Pelikaanstraat 27, landbouwer. C. A. v. Glabbeek, Oude Rijn 108, slgarenm. L. van Weizen en gez. Poelgeeststraat 12a, leerling-machinist. C. C. Remmerswaal, wed. Vreeburg, Heeren straat 5. J. A. Vreeburg, idem, kantoorbediende. W. J. Jas, Doezastraat 11, kapper. I. Hofland en gez. Heerensteeg 24, arbeider. F. Spieker, Prinsenstraat 7, arbeider. C. H. J. Voogd, Wittesinget 38, Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. D. W. R. Blom, Vlaardingen, Binnensingel 3. J. L. Chr. Betgen, Schiedam, Groenendal 9, Mej. 2. Nauta, Noordwijk, Huize „Zee en Duin", G. B. Pennink, Amsterdam, Anjeliersstraat 46 Mej. Jh. L. W. Peters, den Haag, v. Raven- steinstxaat 75 w. C.J. Wijngaards, Ede, Wachtmeester Artilk J. Dekker, Alamaar, Achterwezel 12. Mej. B. Klein, Noordwijk, Hoofdstraat 80. Mej, J. M. Zirkzee, Rotterdam. ZwartjesstE,33 D. J. v. d, Reijden, den Haag, Wilhelmina- straat 1Z Mei, J. Krabshuis, Amsterdam, Overtoom 4341 J. J. Mens, Katwijk, Gymnasium. A. C. Keet, Amsterdam, Reguliersgr. 140. N. Faes, Sassenheira, Bijennest. J. M. Egberts, Amsterdam, P. C. Hooftstr.84 Los, Cappelle a, d. IJssel. M. H. P. Sitzen, Amsterdam, Pretoriusstr. 37. N. A. Molenaar, den Haag. Ged. Sloot 8. Mei. J. Wendel, Koedijk. N. E. Fockens, den Haag, Laan Copes 88. Mej. E. M. Kooien, den Haag, de Ruiterstr. 52 C. van Holstein, Oudshoorn, Lage Zijde. Wed. Blijleve-Oostveen, Rijswijk (Z.-H-), Huize „Rozebottel". Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf, Telefoon nr. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 boekbinder, 3 timmerlieden, 1 pianomaker, 3 stucadoors, 1 behanger, 2 schilders, 4 grof- bankwerkers, 2 machine-bankwerkers 2 smids jongens, 1 letterzetter, 2 bakkers, 1 banketbakker, 1 motorschipper, 4 loopknechten, 10 losse werk lieden, 2 werksters, 1 waschvrouw. Gevraagd 1 kuipersknecht, 1 suikerbakker, 10 kachel* en haardenmakers, 1 granietwerker, 1 zadel maker, 1 beeldhouwer, 2 houtdraaiers, 1 boek binder.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6