Uit Stad en Omgeving. H. M. de Koningin onLving gister den heer Liefrinck, directeur van finan ciën in Ned. Inddë, lid der Staatscom missie voor de verdediging der Koloniën. Te Arnhem is gisteren ih den ouderdom van 05 jaar overleden de oud- hoofdingenieur-directeur van den rijles- waterstaat jhr. Ctir. J. de Jong van Beek en Donk, ridder in de orde van! den Nederl. Leeuw. Graaf van Bylandt, lid £n oud- voorzitter van de Tweede Kamer, is in zoover van zijne ziekte hersteld dat hij niet meer buiten vertoeft en in zijn woonplaats te 's Gravenhage is terug gekeerd. LEIDEN, 4 October. Bijbelsche Geschiedenis met licht beelden. Gelijk in de voorgaande jaren zoo zal ook in dit winterseizoen, te beginnen met Woensdag 9 Oct., voor de kinderen der St. Petrus-Parochie les worden ge geven in de Bijbelsche geschiedenis, ver duidelijkt met lichtbeelden. Een prak tisch en aantrekkelijk leermiddel wordt aldus in dienst "gesteld voor een groot en voornaam belang. Want het is zon der twijfel veel waard de godsdienstige waarheden in de harten en hoofden der kinderen te verbinden aan de kennis der gewijde geschiedenis van het Oude en het Nieuwe Testament. Vooral de stof die dezen winter zal worden behandeld bezit de waarde in hooge mate. De geschiedenis van Christus' lijden en verheerlijking, en de eerste uitbrei ding der Kerk is wel geëigend om de liefde tot God, het vertrouwen op zijn barmhartigheid en rechtvaardigheid, de eerbied voor Zijn Bruid, de Kerk, diep, onuitwischbaar diep in de gemoederen van. kinderen te doen doordringen. De aantrekkelijkheid van deze lessen op zich, maakt een eigenlijk gezegde aanbeveling overbodig: deze regelen be doelen dan ook meer de aandacht te vestigen op de waarde van dit werk, opdat het ook bij de ouders der kinderen die er van genieten kunnen, de waar deering vinde, waarop het aanspraak; mag maken. 3 October Feestviering. De feestdag an gistere^ is, wat de hoofdzaak betreft, een feest voor sport- menscheji geweest. Zij hebben hun hart kunnen ophalen aan allerlei lichaamsoefe ningen en openlucht-spelen, die naar prof. Kaiff in het voorwoord schreef, „voortreffelijke hulpmiddelen zijn ter op voeding des volks." De gedenkdag van Leiden's ontzet, heeft het bestuur dienstbaar gemaakt aan de propaganda voor deze lichaamsoefe ningen en spelen in de open lucht,en al is daardoor het msddagieest geen vo4ksfeest geworden in een meer üeperkïen zin, geen Volksfeest, zooals wij dat jaren ach tereen gewend zijn, toch zal het ongetwij feld meerderen van de toeschouwers be kend hebben gemaakt met het nut van verschillende sporioefeningen en zoo doende het deel bereikt worden, dat het bestuur er zich van voorstelde. Gisteren hebben wij reeds een e;i ander van den etf-dorpen-iocht gemekl en den uitslag medegedeeld voor wat betreft de ten deei gevallen prijzen. Deze afstandsrit mag uitstekend gesiaagd heeten. Ze is niet ontaard in een hardrijderij om den voorrang; vandaar dan ook dat de sub commissie nadert den naam van den eerst- aangekomen deelnemer op Musis Sacrum te pubiiceeren. Trouwens de stoet werd geopend door een viertal padvinders, die bij de aankomst op ieder dorp hun hoorns lieten scnailen. De bedoeling was dat aile deelnemers achter de padvinders zouden blijven, maar sommigen hebben zich hieraan ne. gestoord en zijn vooruit gereden. De wegen verkeerden door het regenachtge weer over het algemeen niet in gunstig en toestand; de fietsen en hun berijders z.gen er bij thuiskomst bemod- derd en bevuild uit en onderweg zijn er heel wat geslipt. Sommige deelnemers waren gehelmd en gecostumeerd; enkele deelnemende vereenigingen voerden nun vlag of andere ondere onderscheidings teekenen mede. Op Musis Sacrum heerschte er gezelli ge drjikie; in den tuin en de zaal werden de hongerige magen gespijzigd en de ■dorstige keel en gelaafd. Middelerwijl gaf Kunst naar Gave, directeur de heer L. C. [Veerman, edn concert. Half één werd de controle gesloten. Van de 335 deelnemers, die aan het be ginpunt waren geteld, hadden er 315, waaronder 24 dames, binnen den vastge steld en tijd het eindpunt bereikt. Met de muziek voorop werd nu in op tocht gegaan naar het Schuttersveld, het terrein der Sportbetooging. Hier was de hoofdleiding toevertrouwd 'aan dein heer M. A. A. Steijns. Het terrein was vanaf Zomerzorg tot aan den Maredijk in verschillende speel terreinen onderverdeeld, die door eene voldoende ijzerdraad-afzetting voor in vasies van toeschouwers waren beveiligd. Politie te paard en te voet, militairen 'en padvinders, leden van de heide pad vinders-organisaties, zorgden voor de handhaving der orde. De speelvelden waren in goede conditie, in tegenstel ling met het overige terrein, waarop het publiek soms tot de enkels in den modder zakte. Om één uur vingen de wedstrijden aan Gelijk boven gezegd, trokken zij veel be- langstelling, 't meest wel het vocibai-pel, de aihleuek e.i de gymnastiek. Afzonder lijk ,inag hier even genoemd worden de vereeniging Brun.iidc, die met een boog- rei op muziek en staafoefeningen zeer veel succes had. De wedstrijd tusschen Ajax en het L. V. B.-elftal om den Lugdunum-beker "werd aan beide zijden met veel vuur ge speeld; toch bleek :al spoedig, dat de L. ,V. B. niet tegen Ajax was opgewassen al bracht hij goede spelers in het veld. Het Ajax-elftal was als volgt samenge steld.W. van YVettum (doel); D. J. van Prooye .en K. H. Korff, aanvoerder, (ach ter) M. G. Hofekstra, M. v. d. Feen en J. L. Kleyn (middlen); M. Freudenberg, L. Wegiéref, L. Gunning, C. Kleyn on W. B. Doorenbos (voor). De L V. B. stelde zijn mannen als volgt op: H. Kloots (doel); W. H.Smith en h,L. die Ruyter" (achter); O. J. H. de Geus, ,A. P. Hu Harst en W. L. v. d.Linde, aanvoerder (midden); „E. Beekman", R. Cler, ,G. K. Boon, Th. J. Marks en „J. de Ruyter" (voor). Bij de rust was de stand 20; na de rust maakte Ajax nog twee punten en sloeg .alzoo zijn tegenstander met 40. Bij korfbal was Fluks te elfder ure voor A. L. O. (den Haag) ingevallen. Zij speelde niet onfortuinlijk en was voor Vitesse, die zich pp den wedstrijd had kunnen voorbereiden, 'n gevaarlijke mededingster. .Bij het einde van het spel hadden beide gelijke punten, zoodat even als bij Hockey de strijd onbeslist bleef. De postduiven, te Roosendaal om 11 uur losgelaten, nadat zij Woensdagavond ten getale van pl.m. 100 hier waren inge- korfd, kwamen van half een af binnen vliegen. Degenen, die zich minder voor de sipelen interesseerden, zochten zich te amuseeren in de vele tentjes, spellen en draaimolens over hei terrein verspreid of deden zich te goed in de ververschings- en poffertjeskramen. Geijp's muziekkorps, die gisteren een zwaren dag had, bties er onvermoeid' op los en hield de stemming erin. Om half vijf werd naar de Stadsge hoorzaal gemarcheerd, waar de uitrei king der behaalde prijzen plaats vond. De uitslagen waren als volgt: L a w n-t e n n i s (gespeeld in de Stads gehoorzaal). Meijer en van Steeden slaan Lee en van West met 62, 46 en 60. Ie prijs, groote zilveren medaille, de heeren Meijer en van Steeden; 2e prijs, kleine zilveren medaiile als con- solatieprijs, de heeren Lee en van West. Postduiven. Ie prijs, groote zil veren medaille, geschonken door den heer Ed. IJdo, de heer H. Taverne in 1 u. 38 m. 52 sec.; 2e prijs, kleine zilv. medaille, de heer W. A. A. Rcijnaarts in 1 u. 45 m. 14 sec.; 3e prijs bronzen medaille, de heer W. Ie Mair in 1 u. 46 m. 10 sec. Korfbal. Eindstand 33. Na loting le prijs, groote zilveren medaille, Leid- sche Korfbalclub Vitesse; 2e prijs, kleine zilveren medaille als consolaüeprijs, ge schonken door de Vereen. Volksspeel tuinen, Fluks. G y m n a st ie k. Tien kleine zilveren herinneringsmedailles voor de deelne mende vereenigingen, tw. Onderoff.-Ver. Door Vriendschap Vereenigd, Gymnas tiek- en Schermvereeniging Hercules,Too- neel- en Gymnastiekver. Thalia Melpo mene, Gymnastiekver. Wilskracht en Genie, Gymnastiek- en Scherniver. Ex celsior; Gymnastiekver. Donar, Christ. Gymnastiek- en Schermver. D. O. S., Korporaalsver. De Driekleur, Dames- gym nasiiekver. Brunhilde, en Gymnas tiekclub St. Jozef. Zilveren medaille voor die vereeni ging, die met het grootst aantal deel nemers ui ik om t, geschonken door den Eere-voorzilter der 3-Od-Ver., jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, Brunhilde met 39 deelneemsters; verguld zilveren medailles voor die vereeniging, die den besten indruk heeft gemaakt, Donar en Door Vriendschap Verbonden. Hockey. Eindstand 1—1. Eerste prijs, groote zilveren medaille, geschon ken door den heer A. J. Stallinga, na loting Lddsche Mixed Hockeyclub; 2e prijs, kleine zilveren medaille als con solaüeprijs, Haagsche Hockey-Vereen. Amerikaanseh balspel. Eind stand 88. Dit nummer was er slechts aJs 'n extraatje ingeïascht Alle deel nemers ontvingen een plak chocolade. A t h 1 et i e k. Polstokhoogspringen. 1 e prijs, groote zilveren medaille, de heer 1, Bos met een sprong van 2,70 M.2e prijs, kleine zilveren medaille, de lieer J. J. Herweijer met een sprong van 2.20 M.; 3e prijs, bronzen medaille, de heer M. Bakker met een sprong van 2.10 M. Steenstooten. le prijs, groote zilveren medaille, de heer K. Steert, 12,75 M.2e prijs, kleine zilveren medaille, de heer G. Aenmey, 11,98 M.; 3e prijs, bronzen medaille, de heer M. Bakker, 11,41 M. Touwtrekken, le prijs, groote zilveren medaille, Donar; 2e prijs, kleine zilveren medaille, Ploeg Oskam; 3e prijs, bron zen medaille, Thalia Melpomene. Hardloopen 100 M. le prijs groote zilveren medaille de heer E. Steert 124/5 sec; 2e prijs klein zilveren medaille, de heer H. Prins 13 sec. 3e prijs bronzen medaille de heer J. Sengers 1.33/ö sec. Hardloopen 400 M. le prijs groote zilveren medaille de heer H. Prins 683/5 sec2e prijs klein zilveren medaille de heer J. Bos, 713/5 sec3e prijs bronzen medaille de heer J. J. AbspoeL Scherme n. ■- 1 op floret, 1 e prijs, groote .aille de heer H. P. J. van i vs kleine zil- veien medaille ce A. J. Kuliue; 3e prijs bronzen medaille de heer J. J. Ketteuis I Schermen op Sportsabel. le prijs groote zilveren medaille de heer W. A. J. Kuhne2e prijs kleine zilveren me daille de heer C. A. Campfens3e prijs bronzen medaille de heer W'. A. Nieu- wenburg. Medaille voor de beste praestatie op beide wapensde heer W. A. J. Kuhne. Voetbal. Eindstand 40. le prijs groote zilveren medaille, geschonken door den heer R. J. Stallinga, alsmede den Lingduniium-beker Ajax2e prijs, klein zilveren medaille als consolatie- prijs Leidsche Voetbalbond. Elf bronzen medailles, geschonken, door den Nederl. Voetbalbond voor de 11 beste spelers de heeren W. H. Smith, O. J. H. de Geus, Th. J. Marks, M. van der Feem, M. G. Hoekstra, L. Gunning, C. Kleyn, M. Freudenberg, K. H. Korff, W. van der Linde en G. K. Boon. Nadat de prijzen door den heer Steyns waren uitgereikt, bracht de voorzitter der 3-October-Vereen., de heer N. Brou wer, een woord van welverdiende hulde aan "dezen hoofdleider, die zooveel voor het welslagen der betooging had gedaan. Door hartelijk applaus en bravo's stem den de aanwezigen hiermede in. De militaire wedstrijden, dae ook in het programma waren vermeld, zijn niet doorgegaan. Hei verdere gedeelte van den dag was conform aan dat van andere jaren. Des namiddags concerteerden op de Korenbeurs Kunst naar Gave en op de Lammermarkt Werkmans Wilskracht, directeur de heer J. Noordanus. In de Stadsgehoorzaal 's avonds een bioscoop voorstelling van Alberts frères, opgeluis terd door goede strijkmuziek van een quintet onder leiding van den heer H. J. van Leeuewn, terwijl het Schuttersveld den gewonen aanblik bood van Joelende en hossende feestgangers. Het weer hield zich bijzonder goed; de regen, die al zoo dikwijls hei feest bedierf, bleef dit jaar achterwege, zoo dat een groote menschenmenigte zich een gang naar het feestterrein getroostte. Het vuurwerk, slot der feestviering, slaagde uitstekend; al ging niet alles naar wenscli en mislukte b.v. de tocht der vliegmachine over het terrein. Jam mer genoeg kwam de niet krachtige wind uit een verkeerde richting en bleef de rook te veel boven het fecstterein hangen. Van de krachtige slotdecoratie ging zoo doende veel voor de toeschouwers ver loren. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische cursus. Spreker de Weleerw. heer Th. M. P. Bekkers. OnderwerpDe Genade "Oöcïs. n Woensdag 51/2 "ur hm. St. Jo- sefszaal. Rapenburg 52. Bijbelsche Ge schiedenis (niet lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus parochie. Spre ker: de W.Eerw. heer C. G. J. van Leeuwen. HAARLEMMERMEER. In de commis sie voor het in November te houden exa men voor het postradieaal heeft o. a. zitting de heer W. H. van Bul, directeur van het postkantoor alhier. KATWIJK. De schouw over slooten en rijpen in deze gemeente zal gehouden worden Dinsdag 8 Oct a.s. In de commissie voor het in deze maand te houden examen voor net tele- graafradicaal heeft o. a. zitting de heer L. M. Baale, directeur van het telegraaf kantoor alhier. KATWIJK AAN ZEE. De prijzen op den publieken afslag waren: voile haring f 16.70, f 17.05, f 17.15, f 17.25; maatjes haring f 16.05, f 16.30; ijle haring f 14.75 f 15.10; f 15.45; sieuriiaring f 13.85, f 14.90 f 15.20, f 15.80; moreel f 11.70, f 12.90, f 13.30, f13.40, alles per kantje. LISSE. De tooneelvereeniging St. Ge- nesius, onderafd. van den R. K. Volks bond, zal in de a.s. kermisweek, Dinsdag en Woensdagavond, een uitvoering ge ven voor de bondsleden, donateurs en hunne hussgenooten. NIEUWKOOP. Maandagavond 7 Oct a.s. begint in de R. K. Jongensschool het lierhaiingsonderwijs. Zij, die wenschen daaraan deel te nemen, moeten zich ver voegen bij het hoofd der school. RIJNSBURG. Ahoewel enkele teelders de nadeelige gevolgen van het veie water nog steeds ondervinden doordat ze in hun werkzaamheden op het land nog belemmerd worden, het grootste gedeelte is op het oogenblik druk aan het tulpen- planien. Was het in den nazomer van 1911 buitengewoon hard, die nu aan den gang kunnen werken zeer voorspoe dig. Ook de door de vele regen toege brachte schade aan bloemkool enz., kan men nu pas goed overzien. Vele percee- len zijn zoo goed als niets waard. Ook de prijzen zijn op moment niet van dien aard, dat ze liet geleden verlies kunnen goed maken. Over het algemeen was, tot heden, 1911 rooskleuriger dan 1912 voor onze gemeente. RIJPWEi ERING. De uitslag van de alhier gehouden keuring van aanfokvee is als volgt Stieren, le prijs P. Rotteveel, Rijpwe- tering; 2e prijs N. v. d. Voort, Oud-Ade; 3e prijs N. v. d. Voort, Oud Ade; 4e prijs P. Rotteveel, Rijpwetering. Kuiskalveren, le prijs N. v. d. Voort, Oud Ade; 2c prijs G. Rotteveel, Oudewe- tering; 3e prijs N. v. d. Voort, Oud Ade, 4e prijs dezeifde. Eervolle vermelding C. v. d. Geest, Leiderdorp. Drachtige pinken, le prijs G. Rotte veel, Oudeweiering; 2e prijs N. v. d. Voort, Oud Ade; 3e prijs, dezelfde; 4e prijs P. Roeloffs, Oudewetering. Eervolle vermelding G. Rotteveel, Oudewetering. ROELOFARENDSVEEN. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is aan do Wiel rijdersvore eniging „Het Stalen Ros" al hier vergunning verleend tot het houden van een wielerwedstrijd op Donderdag den 10 Oct. a.s., des voormiddags van 10 tot 111/2 "uur. De weg, waarop dei wed strijd zal worden gehouden (Lange weg tusschen Roelof ar endsveen en Rjjpwete- ring) zal aan het begin- en het eind punt zoomede bij de daarop uitkomende we gen moeten worden afgesloten, terwijl tusschen de ritten gelegenheid tot door tocht moet worden gegeven. TER AAR. Van bijna alle huizen in Langeraar wapperde Woensdag de vlag, de schooljeugd had vacantie en tegen half tien togen de parochianen in dichte drommen kerkwaarts waar door den Z. Eerw. Heer Deken van Alphen een so l-em ne el e H. Mis werd opgedragen. On der den Heiligen Dienst hield Z. Eerw. een toespraak, waarin hij schetste het doel der stichting van net St. Anto- niusgesticht, dat lyj noemde een monu ment der Christelijke naastenliefde en een heerlijke getuigenis van het geloof dezer parochie. Hij wenschte den Z.Eer- waarden stichter Pastoor Bakker, de Eerw. zusters en de parochianen van Langeraar met deze inrichting geluk. Na de H. Mis begaf de ZeerEerw. Deken, vergezeld van een tiental eerw. Geeste- telijken, zich naar het Gesticht, om de kapel en het huis in te zegenen.'Van nu af zal minstens eenmaal per week het H. Offer in de huiskapel worden opgedra gen en zal het Allerheiligste daar voort durend rusten. Morgen reeds zullen de eerste verpleegden zich onder de zorg der Eerwaarde zusters Tcomen stellen. WARMOND. Alhier zijn door den rijksveldwachter vier personen bekeurd voor het loop en op verboden grondi Zij waren aan het visschen in een polder, wijl zij voorzien waren van een acte, hun daarvoor de vergunning verleenend. De bekeuring betreft dus alleen het op verboden grond loopen. Het geval zou de vermelding niet waard zijn als de ge verbaliseerde niet waren de gemeente secretaris, de gemeente-ontvanger, de vo lontair ter gemeente-secretarie en de gemeenteveldwachter. GEv/E:JjK GEMENGD. GistereH geraakte het paard van den landbouwer H. de W. onder Hazers- woud e (Groenendijk) op diens erf op hol, rende tegen het inrijhek, viel in de oTooi -daaruaact _a» .hm If riftflrhij CefLrOOt. zoodat het mo-est worden afgemaakt De broodbakker L. H. van het Watertje te Zoet er w oude kwam gistermiddag met zijn broodwagen, waarvoor een paard was gespannen, uit de Weipoort, toen op een gegeven oogenblik het paard nabij de Bakkersbrug schrikte, en tenge volge daarvan paard en wagen van den weg 111 den sloot terecht kwamen. De bakker wist intijds van den wagen te springen. Eenige personen aldaar wo nende kwamen rer hulp en met vereende krachten brachten zij paard en wagen op het droge. Het paard bekwam geen letsel en van den wagen was slechts het lemoen gebroken, zoodat boven ver wachting alles goed is afgeloopen. Door de gemeente- en rijkspolitie is in den afgeloopen nacht te Z o eter- woud e aangehouden een Duitscher, ais zonder middel van bestaan rondzwer vende. Hij is voor de tweede maal deserteur. Voor het eerste feit heeft hij 9 maanden militaire gevangenisstraf in zijn vaderland ondergaan. Wegens land- iooperij zal 'hij worden overgebracht naar 's Gravenhage en ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie. Land- en Tuinbouw. Uitvoer van slachtvee naar Duitschland. Zooals reeds korteiijk is medegedeeld, heeft de Duitsche regeering d.d. 28 Sep tember jl. besloten den invoer van slacht vee, uii Nederland afkomstig, en bestemd voor de slachthuizen van groote ste den, toe te staan. Voor iedere zending moet telkens een bijzondere verdunning worden aangevraagd bij het ministerie van landbouw te Berlijn; de dieren wor den voorts toegelaten op dezelfde voor waarden, welke ten aanzien van uit Oos- ienrijk-Hongarije ingevoerd slachtvee van kracht zijn. De navolgende bepalingen moeten 'dienovereenkomstig in acht ge nomen worden Levend vee moet over bepaalde, daar voor aan te wijzen douanekantoren en op bepaalde uren worden ingevoerd, Aan de grens worden de dieren onderzocht door een veearts, die tevens het benoo- digde certificaat van herkomst contro leert Het certificaat van herkomst moet afgegeven zijn van een verklaring om trent den gezondheidstoestand der dieren^ welke verklaring door een veearisenijkun- dige on derteek end moet zijn. Bovenge noemd certificaat moet in de Duitsche taal afgegeven worden. De veeartsenij- kundige verklaring moet vermelden, dat in de plaats van herkomst en omliggende gemeenten in de laatste 40 dagen geen besmettelijke veeziekte heeft geheerscht. ö.et voorkommen van pp zich zelf staande gevallen van miltvuur en boutvuur, in omliggende gemeenten, is geen bezwaar voor het afgeven der certificaten, hoe wel zulks daarop vermeld moet worden. 40üe Staatsloterij. VIJFDE KLASSE 12e LIJST. Trekking van Donderdag 3 Oct. Prijzen van f TO. 187 2574 6040 8460 11914 13460 16038 18061 302 657 79 542 33 560 70 69 37 716 183 77 001 611 237 283 453 32 293 88 477 65 362 357 902 35 402 822 712 705 67 405 37 835 506 37 26 56 83 587 64 3004 623 90 832 781 468 638 1074 118 863 9063 49 14047 500 76 207 211 922 74 945 121 92 746 32 814 33 184 12038 36 714 949 65 4054 7044 95 123 224 63 50 466 184 84 98 202 83 876 19162 69 94 7252 203 44 452 902 81 74 214 72 77 330 80 68 318 514 374 81 84 84 595 90 57 J 16 522 319 91 456 686 17076 78 46 40 30 701 90 790 220 850 694 792 401 849 99 817 303 20072 804 97 06 912 508 910 33 150 17 953 65 10042 73 76 407 219 86 48 5099 581 73 617 90 88 2064 114 82 144 806 15168 514 455, 70 234 94 51 920 213 57 5141 110 59 820 2C1 25 94 715 62 249 79 61 379 99 95 23 812 55 94 926 436 13082 360 46 65 70 348 32 62 172 82 94 84 97 74 502 85 431 98 357 504 8135 30 87 47 835 418 637 84 31 95 674 968 79 90 365 62 213 745 87 509 995 68 834 447 969 90 NIETEN. 60 2875 5288 7821 10584 13314 J5557 18334 64 93 99 33 609 16 88 44 75 922 356 49 27 64 607 68 96 70 445 50 54 415 53 434 111 80 52 76 73 39 62 507 39 3012 75 907 91 70 93 36 222 62 569 50 97 87 730 67 41 177 96 63 709 92 50 71 63 229 603 92 23 508 66 97 66 49 25 80C0 32 25 67 607 308 51 33 49 44 98 872 37 66 95 80 56 821 653 93 59 75 317 84 115 35 97 908 701 450 25 702 25 47 719 21 26 51 60 34 33 912 32 68 86 58 64 68 250 20 79 77 90 94 80 70 58 11003 825 16043 802 517 82 929 66 05 41 123 61 79 90 61 325 39 53 79 73 702 404 94 30 55 84 209 78 20 23 6033 44 86 87 10 993 47 77 39 91 122 96 16 19019 90 80 55 402 67 904 26 24 93 542 56 24 98 07 51 30 829 91 129 66 201 92 369 52 92 648 35 88 50 14011 409 68 901 67 38 526 334 130 29 93 62 84 59 603 36 232 540 154 88 96 87 04 42 33 50 94 89 717 91 713 66 53 623 200 93 32 284 38 88 60 37 11 96 42 361 74 92 96 49 37 1037 74 63 92 93 331 85 49 41 820 77 8800 405 41 724 94 52 903 435 13 13 73 822 396 54 28 41 14 44 400 29 403 66 43 51 54 60 02 37 16 76 53 82 957 596 19 44 24 121 54 546 73 625 70 86 77 57 71 51 78 43 82 94 80 94 4038 00 217 71 658 90 833 92 549 24 511 62 108 99 92 98 35 18 334 11 768 99 99 55 36 54 68 38 99 2*8 942 69 17002 68 443 75 801 38 44 74 29 70 65 80 15 69 83 608 85 86 537 223 28 308 12039 20 87 94 604 57 95 17 57 33 100 665 51 70 910 408 90 39 12 725 724 87 44 61 140 57 15 90 45 357 61 86 74 65 54 847 76 88 62 511 208 71 83 902 814 419 91 40 321 84 203 15 32 43 7006 678 76 707 13 25 34 44 21 90 413 31 92 20007 86 68 80 93 32 51 378 8 984 83 136 94 34 85 432 112 2C09 96 72 704 38 87 46 16 |35 528 86 77 41 810 510 17 40 53 212 805 521 92 12 72 2^1 618 37 43 22 907 50 245 71 20 66 81 55 36 56 48 312 55 71 901 65 41 62 49 13 57 308 50 93 61 68 55 48 715 25 53 96 65 79 72 98 44 37 10001 689 67 81 331 401 801 40 43 732 15030 708 32 08 13 45 77 84 53 79 46 24 32 60 87 838 114 97 419 37 48 83 103 39 55 862 56 45 71 86 05 99 76 95 57 48 946 402 07 909 253 937 78 62 82 74 15 29 72 60 548 94 84 98 27 37 78 70 73 552 5023 508 33 97 87 18042 647 63 37 67 67 13042 310 52 87 615 83 80 227 68 21 64 735 38 113 48 93 52 156 27 74 55 71 640 82 67 84 84 92 702 68 56 312 76 89 91 95 38 86 75 36 92 410 116 824 54 91 726 99 209 27 76 30 65 225 37 426 15 36 85 40 98 31 64 30 40 74 96 50 806 48 66 504 73 95 231 53 17 67 807 36 86 546 40 974 49 74 Rechtszaken. Het venten met dagbladen te Scheveningen. Gisteren heeft de kantonrechter Mr< J. H. Boudewijnse uitspraak gedaan in de zaak van L H. en J. B., sociaal-de mocratische leden van den Haagschen gemeenteraad, die terecht hebben ge-> staan ter zake dat zij op 12 Augustus jh des avonds te Scheveningen op den! openbaren weg, den straatweg, zonder, vergunning van B. en W. met couranten „Het Volk", hebben gevent. Overeenkomstig de vordering van den Ambtenaar van het Op. Min., mr. Duva! Slothouwer, heeft de Kantonrechter, boe* wel de feiten bewezen achtende, beide beklaagden ontslagen van rechtsvervoN ging- De Rechtbank veroordeelde vrouw J< F. uit Z o et er w oude, die zich te ver antwoorden had wegens diefstal van klefl dingstukken en andere voorwerpen teh nadeele van eene familie te 's Gravenhart ge, bij welke zij als werkster in dienst was, tot 1 maand gevangeriisstfal*

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2