Uit Stad en Omgeving. hoede, wane hi| beschouwde nei vragen van de vrouw als de vooriooper van een complot, waarop bekl. was voorbereid. Jjeki. zegt, dat get. S. onwaarheid spreekt, jiij heerc niet getapt; de vrouw heeft het fleschje op de toonbank neergezet; wat er mede is gebeurd, weet beki. niet, want hij heeft andere klanten geholpen. 'Getuige üuval, adjunct-inspecteur van politie, neeft vrouw S. aangenouden en tiet fleschje in beslag genomen. Hij is aanstonds het lokaai van bekl. binnen getreden ter fine van onderzoek. Bekl. ontkende iets te hebben verkociif. Hij was in zeer zen uwa duigen toestand, het geen, naar bekl. later zeide, was toe te schrijven aan een heftige ru,Zie, die hij had gedempt. Getuige de .Heijer, die in het café was op het oogenblik dat vrouw jS. daar binnenkwam, heeft niet pjn rug naar de toonbank gestaan. Hij heeft niet ge,zien, wat vrouw 5., een vroegere buur vrouw van hem, deed, omdat nij bij het biljarten „telde". Getuige Verkuijlen, agent van politie, legt verklaringen af, overeenkomende met die van getuige Duval. Jen laatste wordt als getuige a dé charge gehoord de slagersknecht Ban- gert. Deze heeft naar het biljarten zitten jtijken, maar heeft van het verkoopen van jenever aan een vrouw niets gezien; wel heeft hij gehoord, dat bekl. aan het buffet jnet een vrouw praatte. Evenmin als getuige Heijer heeft deze getuige iets van hei gesprokene jjehoord. Bekl. zegt, dat de politie niet heeft geconstateerd, dat de flesch, waarin later jenever werd bevonden, vóór de komst van de vrouw in bekl.'s café zonder jenever was. 't Gebeurt wel meer, dat jnen in een café met een fleschje komt, .waarin nog jenever is. De ambtenaar zegt in zijn requisitoir, dat de hoofdgetuige zeer pertinent is in haar verklaringen, die versterkt wor den door de aanwijzingen van de andere getuigen, die zorgvuldig oppasten iets te zeggen, waardoor bekl. kon worden be last. Het wettig en overtuigend bewjjs geleverd achtend, eischt het O. AL f 25 of 5 dagen. Bekl. houdt zijn onschuld vol en meent, dat het bewijs niet is geleverd. De kantonrechter vraagt aan vrouw S., of het fleschje leeg was, toen zij bekl.'s café binnenkwam. Getuige ant woordt bevestigend, omdat zij nooit ster ken drank in huis heeft. Bekl. voert nog aan, dat vrouw S. later eens heeft gezegd te boffen met het geiu-igengeld. Dit vindt de kantonrechter niets erg; zooveel menschen zijn blij met getu-igengeld. Haagsche Rechtbank, Na de pauze hadden zich voor de rechtbank te verantwoorden E. v. H. en •p. B., wonende te Overschie en varende op een motorboot. Met deze boot in iValkenburg komende, zagen zij daar een logger i n den Rijn liggen. Zij gingen op jdeze boot zooals zij zeiden uit nieuws gierigheid. Van H. nam bij het roer twee takels weg. P. B. bij den mast eenige touwen. B. ontkende dt laatste, wel had den ze de takels meegenomen. Eisch 7 dagen gevangenisstraf voor ieder. Jegen R. M. te Leiden luidde de eisch wegens diefstal van een kruiwa gen: veroordeeling bij verstek tot een maand gevangenisstraf. W. S. J. K., E. H. IJ„ H. Th. A J, !en C. R., belden in den nacht van 15 jop 16 Juni te half vier aan bij den bak ker Weijl in de Kloksteeg te Leid en. pen der zoons gaf hun te kennen dat er nachts niet verkocht werd. Op het aan dringen van IJ. (de drie anderen stonden .verscholen naast de straatdeur, zoodat JV. dacht met één persoon te doen te hebben) maakte W. de deur -open. Toen kwamen alle vier binnen en begonnen „den boel op te scheppen." Herhaaldelijk waren zij daarop aangemaand om te vertrekken, omdat het brood in den oven moest en getuige W., die opgaf journalist Van beroep te zijn, daarbij moest helpen. [Ten slotte gingen 'zij zonder betalen heen. Een hunner kwam even later te rug om zijn deel te betalen. Het O. M. eischte tegen ieder hunner f 10 boete óf 10 dagen hechtenis. Wi .F. V. S., voeger te Leiden, Stond terecht wegens mishandeling van leen anderen voeger. Bekl. gaf op, dat hij met zeven kameraden naar L., een Voegersbaas, was gegaan, om hem te gaan vragen, wat er aan was van de praatjes, die hij zou hebben rondge strooid, dat zij geen zeVen stuivers Öaags konden verdienen. Bij het verlaten van den steiger, waarop 'L. zich bevond, had S., een voeger, die den ladder op- jdom, op de vingers getrapt. "Dnder den ladder was tusschen beiden een woorden wisseling gevolgd, die, volgens de getui gen, daarmee eindigde dat S. dén ander Sen pak slaag gaf en bloedend verwond de. Volgens den mishandelde en zijn baas Waren de bekl. en zijn kameraden actie komen voeren in verband met de oprich ting een er vakvereeniging, Het O. M. eischte tegen bekl. "3 maanden gevange nisstraf. Mr. Hermans, advoctaat te Lei den, pleitte het hooren van nog eenige getuigen omtrent de omstandigheden, daaronder dit gepleegde feit zou zijn ge beurd. Subsidiair pleitte spr. het opleggen een er geldboete. Juffrouw J. B. te Leiden, die haar huurman van Dorp voor valsche eed- iweerder h^eft uitgescholden, stond des wege terecht. Subst.-officier van Justitie mr. van Kleffens, zeide, dat er een hee- len hoop klachten tegen bekl. ten par- kette zijn ingekomen. Spr. is geen voor stander van het vervolgen van burenru zies, maar met bekl. liep het te erg. De commissaris van politie schreef aan spr., dat het wenschelijk' zou zijn, dat bekl. ge straft werd. Daarom eischte Z. E. A. tegen bekl. veroordeeling tot acht dagen gevangenisstraf. Mr. Hermans zette uiteen, dat bekl. hoogst zenuwachtig is geworden tenge volge van de echtscheidingsprocedure uit gegaan van haar man, die niet goed ge handeld heeft jegens haar. Door de buren en hun kinderen wordt zij erg geplaagd. Op grond hiervan riep pleiter clementie in. Wegens het schuld misdrijf van art. 158 W. v. Str. had zich te verantwoorden J. B. v. O., bakkersknecht te Wasse naar. Hij was 's nachts met een blaker, in de pijp waarvan petroleum was, waar in zich een lont bevond, naar den zolder gegaan om takkenbossen te gaan halen. Kort daarna was er brand op den zol der ontstaan. De tot lamp getransformeer de blaker moest, volgens bekl.'s baas, dienen om in den oven gébruikt te wor den en niet in de schuur of op den zol der. Hij had z'n knecht, die eerst een week bij hem in dienst was, eens gezegd, dat hij overdag moest zorgen, dat er tak- kebosschen genoeg waren, opdat men niet 's nachts naar zolder zou moeten. Bekl. ontkende dit beslist, waarop de baas zeide, het niet zeker te weten. Een andere knecht van bekL's baas verklaarde, dat er geen andere lamp in de bakkerij is dan de door bekl. gebruikte en dat men er ook mee in de schuur kwam. i Subst off. van justitie, mr. van Kleffens eischte tegen beklaagde een maand hech tenis, wegens het door schuld veroor zaken van brand. Krijgsraad. De krijgsraad te 'sGravenhage heeft den sergeant le kl. van het 4e reg. infan terie te Leiden B. F. W. C. G. M.^ wegens het als ambtenaar plegen van ongehoorde handelingen met een per soon aan zijn gezag onderworpen, ver oordeeld tot 8 maanden gevangenis straf met ontzegging van het recht om te dienen voor 5 jaren. Door den auditeur-militair was ge- ëischt 1 jaar gevangenisstraf met ont zegging van het recht om te dien ent Beklaagde werd in d,eze zaak' door mr A.. J. Fokker, advocaat te Leiden, als raadsman bijgestaan en heeft van het vonnis van den krijgsraad hooger beroep aangeteekend bij het militair ge rechtshof. Leger en Vloot. Fanion voor de Landweer. Bij den terugkeer van het 23ste land weerbataljon (commandant luit-kol. Lu- den) van de manoeuvres in de stelling van Amsterdam, is Zaterdag nabij de hoeve Bouwlust in den Haarlemmer- meerpolder het nieuwe Fanion, van oranjezijde en zilver borduurwerk' ver vaardigd, na bekomen machtiging van de Koningin, aan het bataljon, namens de dames der officieren, uitgereikt met een toespraak van mevrouw Struycken. Positieverbeteringsactie. De verschillende categoriën van mi litaire apothekersbediendenmilitaire schrijvers, conducteurs der artillerie e. a. wier positie, niettegenstaande her haaldelijk ingediende verzoeken, Jrij de Oorlogsbegrooting 1913 nog niet is ge regeld, zullen, in overleg met het hoofd bestuur der Ónderoff.'-Ver. Ons Belang een actie beginnen, om alsnog bij dea,s. behandeling der Oorlogsbegrooting hun positie definitief geregeld te krijgen. (Avp.) Het ligt in het voornemen van den minister van oorlog om na het tot stand komen van de voorgestelde reorganisatie van het wapen der infanterie een afdee- lingsstaf en een tweede bataljon van het 8e reg. inf. te Doesburg in garnizoen te brengenhet 3e bataljon van die .afdee- ling blijft dan te Deventer, terwijl de regimentsstaf, een afdeelingsstaf en 3 bataljons "te Arnhem komen, zoodat het garnizoen in deze plaats ook met een bataljon wordt uitgebreid. Onderwijs. Examen Apothekersassistent. 's-GRAVENHAGE, 30 Sept.—1 Oct 4 cand. Geslaagd de dames N. M. A. Paling,'s-Graven- hage; J. J. Roclands, Bussum; C. M. Springt, Hilversum; H. H. Vecht, Zwolle. De minister van financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op 1 April 1913 en volgende dagen te Arn hem het vergelijkend examen voor kom mies der directe belastingen invoerrech ten en accijnzen zal worden gehouden, ter vervulling van 100 plaatsen welke in 1913 of later mochten openvallen!. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Candidaats-exa- men in de rechten, de heer J. E. Jonkers (Lien- den, bij Tiel). Land- en Tuinbouw. Tulpen in Friesland. Op den kleigrond bij Arum (Fr.) zul len dit jaar 350.000 tulpenbollen geplant worden. Door een deskundige is vooraf de bodem onderzocht, die dezen zeer geschikt vond voor tulpencultuur. LEIDEN, 1 October. Wethouder J. Korevaar P.A.zn. Naar wij vernemen heeft de heer J. Korevaar P.Azn. wegens gezondheids redenen ontslag als wethouder dezer gemeente genomen. Het heengaan van den heer Korevaar is voor het college van B. en W. een gevoelig verlies. De aftredende toch was in de zaken, die tot de belangrijke afdeeling fabricage behooren, bijzonder goed ingewerkt. In den gemeeneraad wist hij steeds de voorstellen zijner af deeling met veel succes te verdedigen tegenover de critiek, die hem vooral van de uiterste linkerzijde in den Raacl niet bleef bespaard. Zijn uitgebreide détailkennis, die hij meermalen tentoon spreidde, deed hem echter het vertrou- wèn van de groote meerderheid zijner medeleden winnen en voorstellen, waar over in andere gemeenteraden soms da genlang wordt gediscussieerd, werden hier na een korte krachtige verdediging! van den wethouder van fabricage zonder noemenswaard debat aangenomen. Wij herinneren ihier slechts aan h;et besluit, tot oprichting van een vuilver- brandiiigs-oven, een besluit, dat de Raad gemakkelijk kon nemen na de uitvoe rige technische voorbereidingen van U. en W'. en inzonderheid van wethouder Korevaar. Ook de gas- en electriciteitsfabrieken vorderden veel werk van den heer Kore vaar als voorzitter van het college van commissarissen, terwijl de stadsverbete- ringen door brugombouw, straatverbree- ding en tramaanleg eveneens belangrijken arbeid eischten. Hiervoor komt den aftredende onge- twijifeld dank toe. De heer Korevaar was pas acht maan den raadslid, toen hij op 28 October 1897 als opvolger van den heer Kroon tot wethouder werd gekozen. Bijna al dien tijd was hij met fabricage belast. In 1914 was hij aan de beurt van aftreding. Voorloopig blijft de heer Korevaar raadslid, zoodat in de volgende raadsver gadering op Donderdag 10 October a.s. in de vacature moet worden voorzien. NOORDWIK. Vrijdag a.s. des avonds half 8 houdt de Afdeeling van den NedL R. K. V. een algemeene vergaderin|g in café „Flora." De agenda vermeldt de oprichting van twee onderafdeelingende zieken kas, en de onderafd. voor bloemistarbei ders, waarbij zich tevens de land- en tuin bouw arbeiders kunnen aansluiten. Voor de commissie die met het beheer van het ziekenfonds zal worden belast worden vier, voor het bestuur van de onderafd. voor bloemïstarbeiders wor den vijf candidaten bij den Secretaris ingewacht GEWESTELIJK GEMENGD. Een onprettige thuiskomst. Juffr. J. B. te Lei dén, die gisteren voor de Haagsche Rechtbank moest te recht staan, omdat zij voor de zooveel- ste maal meit haar buren had gekijfd, was nauwelijks weer in haar woonstede teruggekeerd of een onaangename ver rassing werd haar bereid. Haar man, van wien zij gescheiden leeft, had haar afwezigheid benut om de woning van zijn wederhelft binnen te dringen en den toegang dusdanig te barricadeeren, dat alle poging'en van juffr B.. om de afsluiting te forceéren nutteloos waren. Zelfs hulp van buren en omstanders was niet in staat de deur te openen. Er ontstond een volksoploop met juffr. B. als middelpunt, die hoogst zenuwachtig op luidruchtige wijze aan ieder, die het hooren wilde, haar we dervaren vertelde. Goede raad was hier duur. Ten slotte kwamen er op het denkbeeld met een trap de bovenverdieping te bereiken. Eenige gedienstige gasten brachten spoedig een ladder aan, sloegen eenigjü ruiten van de bovenverdieping stuk e/i stelde aldus juffr. B. in de gelegenheid haar huis te betreden. Onder groot ver maak der talrijke toeschouwers kroop juffr. B. door het raam. De man beweert het recht te hebben zijn woning te barri cadeeren, omdat alles zijn eigendom is. Burgerlijke Stand. ALPHEN. Geboren: Petrus Gerardus z. van H. L. Loogman en A. Krak. Gerrigje d. van W. van Leeuwen en J. P. van Os. Leendert z. van C. van Donk en H. v. d. Men. BOSKOOP. Geboren: Maria Catharina d. van W. van Kleef en A. J. van Leeuwen. Franciscus Cornelis Maria z. van W. C. Ver bakei en A. G. Langelaan. Nelly d. van G, van Eijk en K. J. van der Kwaak. Dirk Jo hannes z. van W. Kamp cn D. J. Gentenaar. Frank, z. van L. P. den Dunnen en H. W. Bartels. KATWIJK. Geboren: Arend, z. van W. de Mol en P. van Duijn. Jacob, z. van W. de Jong en A. Zwaan. Cornelia, d. van A. van Duivenvoorde en A. v. d. Plas. Pietje, d. van A. v. d. Plas en Joh. Plug. Willem] z. van G, Klinkenberg en E. Dijkhuizen. Petronella, d. van A. van Duivenbode en' T, Ros. Cornelis, z. van G. Hoek en J. de Best. Petronella Cornelia, d. van J. Vis en en J. Bloot. Elisabeth, d. van C. J. Kuit en en W. van Duijn, Leendert Jacobus, z. van 1. R. van Duijn en J. J. Korndorffer. Jan, z. van Jac. Zwaan en K. v. d. Plas. Maria, d. van P. v. d. Plas en L. Ouwehand. Cornelia, d. van G. van Duijn en v. d- Bent. Cor nelis, z. van G. Schdap en N. v. d. Plas. Trijntje, d. van A. v. d. Pias en B. van Duiven- bode. Cornelis, z. van C. v. d. Plas en A. van Houten. Jacobus, z. van C. van Duiven- qode en M. Haasnoot. Cornelis, z. van C. Vooijs en J. van Duijn. Getrouwd: D. van Duijn, jm. en Joh. Durieuse, jd. L,1SSE. Geboren: Cornelis, z. van C. van Parijs en A. Bulk. Nicolaas Johannes, z. van J. H. Maars en F. v. d. Zalm. Margaretha Jo hanna, d. van C. Elfering en N. C. Hoogkamer. Overleden: Margaretha Halfschepel, lf* jaar. Helena van Eik, wed. van A. v. Schie, 76 j. Johanna Alkemade, wed. van J. Mosse- veld, 73 j. Maria Kranedijk 6 w. Gijsber- tus Gerardus de Haas 10 mnd. Theodora van Leeuwen echtg. van M. Warmerdam, 56 jaar. NIEUWVEEN. Geboren: Hendrikus Jaco bus, z. van H. Tediek en L. M. de Groot. OUDSHOORN. Geboron: d. van J. Mole naar en Baltes, d. van G. Sijpesrijn en van Beusekom- Overleden: Wed. Th. Meijer, geb. Mok- kenstorm, 78 j. TER AAR. Geboren: d. van C. M. van Eijk en Bakker. Gehuwd: L. Kreijling en H. Sassen. F. Sassen en T. Wittemans. SASSENHEIM. Geboren: Kriessa Petronella d. van A. Luijk en M. v. d. Wall. Anna Maria Aleida d. van J. C. van Reisen en M. G. Vreeburg. Overleden: Jacoba Maria Hoogeveen 1 j. VOORHOUT. Geboren: Nelly Henriëtte Margaretha, d. van H. A. G. Bots en M. J. H. van Schaik. Johannes Maria, z. van J. Tb. v. d. Prijt en A. M. Pijst. Petronella, d. van W. Prins en P. Warmerdam. Petronella Alida, d. van P. J. v. d. Hulst en M. M. Lange- veld. Josina Anna, d. van A. J. v. d. Poel en C. Kaptqn. Ondertrouwd: Gerrit Jacob van Rheeneu, jm., 24 van Sassenheim, en Wilhelmina Knappert, jd., 27 j., te Voorhout, WASSENAAR. Geboren: Pieterneila Neel- tje, d. van P. Baard en N. Eveleen. Ondertrouwd: J. A. Snelderwaard ea H. Roessel. WARMOND. Geboren: Francisca Cornelia, d. van H. v. d. Voort en F. van der Ploeg. Matthias Cornelis, z. van H. van Dam én C. Deters. Theodorus Jacobus Nicolaas z. van Th. G, Bader en G. Th. van der Ven. Pieter Hendrik, z. van P. H. Fluiter en K. v. Leeuwen Reinier Gerardus, z. van J. N. van Dam en M. Ch. de VogeL Jacob Hendricus, z. vanj- C. de Koekoek en M. W. Kool. Johanna Ma ria, d. van J. P. Roest en C.J*Hekker. Theo dorus Alphonsus Joseph, z. van C. A. Heeras. kerk en W. P. Alkemade. Cornelia, d. van f. Elsgeest en H. D. v. d. Wildenberg. Ondertrouwd: C. van Leeuwen 31 j.yan Amsterdam en M. E. van Moorsel 28 j. van Warmond. Overleden: MartinuS Ruiterman 71 j. wedr. van Agatha Lelie. ZEVENHOVEN. Geboren: d. van J. Spek en Loef. Getrouwd: M. Hoogeveen, jm. en C. C. Straathof jd. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de heden door den architect L. van der Laan gehouden aanbesteding ten huize en voor rekening van den heer J. van der Putten van de verbouwing van een perceel te Oegst- geest waren ingekomen de volgende 9 inschrij vingen, t. w. van: C. J. van Volderen f6231, M. E. Groenewegen f6098, C. Ch, van Egmond f5999, H. Kortwagen f 5988, W. Timmer te Noordwijk f5893, J. C. van der Steen f5477, P, Gijsman f 532b, A. G. van Osnabrugge te Leiderdorp f4955, A. Hartevelt en A. de Vrind f 4587. Zooverre geen woonplaats vermeld, zijn de gegadigden woonachtig te Leiden. Beurs van Amsterdam. 1 October 1912. Nederland. 3% ObL Ned. Werk. Schold 3% CerL dito 2>* dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% ObL April-üct. Dito 47c Jan-|uli. Portugal 4*4 Obl.Tabaksmon. 3°/o Oöl. le serie Rusland. 4)-*% Obl.1909Ned.Rec. 4Va7o dit0 Öbl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 4u/o ObL 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3%DipL Scb. 1905 470 Amsterdam 1900-01 37o Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Ainalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car «k Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Uuit.StaLSteeiCorp. Cert. v. pref. Aaud. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsten!. Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.,, Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LeooDg Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. X. N. M t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sunt Paiemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lint. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. l|z. Spoormy. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake &Ohio Cert.v.aand. Denv. «iKio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70üeneral Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PriorLienObl.4ü7« Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 47o le Hyp. ObL dito Gand. N.-Y. Ontario <k Western Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Pacific Atgcst. gew. aand. Soutii Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 47o Goud Ooi. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4J/0 Hongaarsche Hypb. 1884 47o Theiss. Regulir. Ges. 1880 570 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatierente 4)*%* Vorige Koers Koers. heden. 8O14 79% 79H 79H 66h, 66% 89H 89H 89H 86 h 8634 94 64 64 95WU 95% 86H 86% 8o<h« 86J4 80% 80% 100% 103*4 50% 50% 5Sh 58% loon 100J4 87 100^ 170 90 H 63*8 62*4 58*4 58% 114*4 114H 105*4 105H 160H 159*8 46 43H 2713^ 272 106% 105,3* 270 535H 222*4 222!H 195*4 \94*4 5% 5% 21H 2Di 699M 696 136^0 136*4 597 597H 510 507 4% 4% 12H 12 h 56% 55H 87H 87)4 93*4 94 96>4 110 109% 83 24H 24)4 37% 76*4 29 10Uj^ 31*8 93>a 39,4 38 H 29% 115% 115% 31% 178 914 99% 5 5)4 106% 1.35 81*4 81H 80% mi 1204 151H 165 684 514 37.50 65.90 Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) H. M. die Koningin heeft heden eenige van de alhier met verlof aan wezige Nederlandsdi£ szezanten ontvan gen, t. vv.jhr. van der Staal, te Brussel^ ridder van Rappard, te Tanger, en baron Sweerts de Landas Wyborgh, te St.- Petersburg. Z. K. H. de Prins kèerc a.s. Don derdag uit Dobbin op het Loo terug, vanwaar Z. K. H. a.s. Zondagavond naar de residentie 'komt. Italië en Turkije. BEYROETH, 30 Sept. Twaalf Italiaan- sche oorlogsschepen, waarbij een trans portschip, kruisen voor Haiffa. Samos. KONSTANT l NOPEL, 30 Sept. De Porte heeft afkeuring uitgesproken over het optreden der autoriteiten op Samos, omdat deze in een wapenstilstand heb ben bewilligd. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. datum. dagen. Vol. per. dK'n" Totaal 22 Sept. Zondag 37 11 48 23 Maandag 59 10 69 24 Dinsdag 59 8 67 25 Woensdag 60 8 63 26 Donderdag 59 8 67 27 Vrijdag 60 8 68 28 Zaterdag 51 8 65 Marktberichten. LEIDEN, 1 Oct. Vette varkensmarkt. Aan- voei 152 stuks. Vet soort 136 st. 64 a 63 c. licht soort 16 sf. 58 a 57 c. per K.G. Handel matig. BODEGRAVEN, 1 OcL Kaas. Aangevoerd 253 partijen, le Goudsche f31.a f33-H 2e dito f 28.a f 29.^, le Edammer f 2e dito f af Zwaardere GoudscTef36.Handel matig. HAZERSWOUDE, 30 Sept Veiling V. P. N. Eieren f 6.05 a f 6250 pjr 100. Konijnen f 1.55 per stuk. Bloemkool f 0.03 a f 0.04 per stuk. KATWIJK AAN DEN RJIN, 29 Sept. Veiling der Tuinbouw ver. N. HolL bloemkool I f 6-50 a f 7, dito f 2.25 a f 3, reuzenbloemkool I f 7 a f 8.50. andijvie f 1.60 per 100. Handel bloem kool vlug, weinig aanvoer. ROTTERDAM, 1 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd 51 paarden, 0 veulens, 1485 magere run deren, 785 vette runderen, 170 vette kalveren, 198 nuchtere kalveren, 730 graskalveren, schapen, 1 varkens, 205 biggen, 1 bok. Prijzen p. H Ko, koeien en ossen 35-42-43 c., stieren 32-35-35 c., vette kalveren 50-57^4-00 c. Prijzen per stuk melkkoeien f 140 a f 350, kalfkoeie'n f 145 a f 355, stieren f130 a f290, pinken f80 a f135. graskalveren f 30 a f 85, vaarzen f 120 a f 200, werkpaarden f100 a f200, slachtpaardeu f70 a f 140, hitten i 60 a f 15U, biggen f 11 a f 17, nuchtere fokkalveren f 15 a f 20, nuchtere slachtkalveren f 10 a f 13.biggen per week f 1.50 a f 1.80. Aanvoer vette runderen ruim, vooral spoeling. Aanbod overtreft vraag, de prima soorten blijven zich in de vaste prijzen handhaven, afwijkende minder, handel traag. Stieren met goeden aan voer, beste slachtstieren gezocht overige redelijk. Vette kalveren aanvoer flink, puikste duur, mindere soorten tot lagere prijzen langzamer verkocht. Mager vee aanvoer ruim, België zoekt beste kalfkoeieru Melkkoeien redelijk te plaatsen. Jong vee tamelijk. Magere ossen voor België gewild. Graskalveren handel minder en lagere prijzen. Nuchtere kalveren minder gevraagd, handel in paarden beperkt. Biggen met kal men handel. Boter. Aanvoer 64/8, 24/16 vaten, 90 stuk ken van H K.G. le kw. f 62, 2e kw. f 58, 3e kw. f 54. Stukken van Yt K.G. 80 a 85 c. Eieren. Aanvoer 16260 stuks. Kipeieren f 5.a 7.50, eendeneieren f 5.05 a 7.05, ganzen eieren fkalkoeneieren f 0—. parelhoen- eieren f 0.alles per 100 stuks. LOOSDUINEN, 30SepL GroentenveiHng. De prijzen warenKomkom. (Eng.) le srL f 3.10 a f 4.40, 2e soort dito f 1.10 a f 1J30, roode kool f 1.60 a f 3.savoye kool f2.80 a £5.10, groene kool f 2.10 a f 2.20, salade 1ste soort f 1.30 a f 1.40, peen 1ste soort f4.20 a f5,2de soort dito f 1.30 a f2.10, andijvie f 1.30 a f 2.40, kroten f 0.60 a f 0.65, prei f 0.90 a f 1.20, sel derij f 1.30 a f 1.50, peterselie f 1220 a f f.50 p. 100 stuks, spinazie f 0.25 a f 0.36, zuring f0.15 a f0.16, postelein f 0.38 a f 0.41, boonen- stekf 0.25 a f 0.30, appels f0.50 a f 0.55, pe ren f 0.30 a f 0.65 per ben, princessenboonen f 0.33 a f 0.65, snijboonen f5 a f5.30 per 10GO stuks, schorseneeren le soort f 3.60 a f 5.60, dito 2e soort f 1.10 a fl.70 tomaten le soort f 5.— a f 7.80, dito 2e soort f 3.10 a f 4.80, 'dito 3e soort f 1.20 a f2.70 per 50 kg., pronk- boonen f 0.50 a f 0.70 per 15 kg. Aanvoer 15,652 pond tomaten, 127G0 struik andijvie, 11,103 pond schorseneeren. TEXEL, 30 Sept. Ter markt aangevoerd 68 schapen f 23.a f 25.00, 82 lammeren f 11. a f 13.50, 15 rammen f 32.a f 40.80 gras kalveren f50 a f95, 1 nuchter kalf f 16 a f 6 koeien f 225 a f 240, 0 stier f —0, I pink f150 a f0, 6 paarden f 175 a f250,1 veulen f 120, 11 biggen f 12. KAMPEN, 30 September. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 200/8 en 33/16 vn. De prijzen waren als volgt: bij het consortium van boter- handelaren per ^4. vat f 27.— a 28.50, per vat f 13.50 a 14.25; per half kilo 72H a 57 c. OUDEWATER, 30 Sept Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd63 par tijen, 3275 stuks, weg pl. m. 18.440 kilogr. Prijzen waren voor le soort van f31.totf 32.50, voor 2e soort van f 23.— tot f 30.—, zwaardere i 32.— tot f 33.gestempelde partijen f tot f Handel vlug. GOR1NCHEM, 23 September. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd 782 runderen 21 nuchtere kalveren, 34 vette varkens en 864 biggen. De prijzen waren als volgt: zware kalf- koeien f 240 a 320, kalfvaarzen f 120 a 160, guiste vaarzen f 100 a 150, melkkoeien f 180 a 240, lJ-S-jarige dito f 90 a 130, pinken f 80 a 120, graskalveren f 50 a f 90, nuchtere kalveren f 16 a 22. Vette varkens 30 a 31 c. per half kilo, biggen f 8.a f 18.—. ROTTERDAM, 30 Sept. Bu itenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche graanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaands, bij minstens 5 last. Stemming kalm, met matigen omzet, j Rogge loco 71/72 kg. Stettiner f 174/3, 72/9 kg. Bulgaar f 184, 73/7 kg. Helena f 187, 67/7 kg. dito f 195. Stoomend 70 kg. Stettiner f 172, 9 pud 10/15 Nicolajeff f 175. Op aflading 71/72 kg. Duitsche Oostzee Oct./ Nov. en Dec. afl. f 170, 70/71 kg. Petersb. Sept,/Oct. o. s. afl. f 181. Gerst 59/60 kg. Azoff/Zwarte Zee loco f 158, 59/60 kg. dito volgende week gewacht f 158, 59/60 kg, dito Sept./Dec. afl. f 158. Mais. Gele La Plata aangekomen gezakt f 134/3, gestort f 132/131, dito October levering f 132/131, dito November levering en Decembei levering f 134. dito Januari/April levering f 136fc Araerik. Mixed Dec./Maart aflading f 138, grove Donau loco f 155, grove Novorossisk/Cherson loco f 148, Witte Novorossisk loco f 154, Odessa loco en stoomend f 130. Boekweit 59/60 kg. Libau/Windau stoomend 190, 59/60 kg. dito prompte afl. f 188. Haver 49/50 Pommersche loco f 8.50, 38 pd White clipped deze week gewacht gestoi

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3