Gemengd Nieuws. zij?» reeds meermalen gepubliceerd en de overige feestelijkheden zijn volkomen gelijk aan die van het voorgaand jaar. De iraditioneele koraalmuzielC in den Laboratorium-tuin, carillonbespe ling, springen van den fontein en uit- deellng van haripg brood en koffie of bier alsmede volksvermakelijkbeden op het Schuttersveld vullen wederom den ochtend. Aan het sportfeest zullen deelnemen 2 vereenigingcti. Het zal bestaan uit: Ie. Wielfijden, afstandsrit voor Wiel rijders en wielrijdsters „De elf dorpen ronduin Leidetty;. De afrit zal pïaats hebben te 8.30 v.ni. voor het terrein der kweekschool iroor zeeVdart. Do plaats van aankomst is Musis Sacrum waar dan van 12half 1 een concert wordt gegeven. Het aantal deelnemers aan dezen afstandsrit be draagt circa 362 2e. Lawn tennis, in de stadsgehoor zaal dés morgens te 11% uur, waarbij gespeeld zal worden een partij heerert- dubbelspel 3e. Sportbetooging op het Schutters veld des namiddags van 1—4 uur. Het terrein zal Worden verdeeld in 4 af deelingen, een voor postduiven, een voor koif - 1 'detiek, een voor gymnas tiek iiKSüw; en athletiefc en een voor hockey, voetbal en athletiek'. Op den dansvloer naast de muziektent is de plaats voor schermen, gymnastiek (da mes) en Amerikaansch balspel, terwijl de militaire wedstrijden op het terrein der hindernisbaan plaats hebben. Het terrein zal door de Leidsche padvin ders worden afgezet. De sportbetooging zat worden opge luisterd door muziek van het stedelijk1 muziekcorps. Na afloop van de sportbetooging be geven alle deelnemers zich in optocht naar de Stadsgehoorzaal, waar de prijs uitreiking zal plaats hebben. Voorts beginnen 's middags om half vijf concerten op de Korenbeurs en op de Lammermarkt. Het avondfeest op het Schuttersveld is gei ijk aan het programma van het vorig jaar. Eén afwijking bestaat er: in de Stadsgehoorzaal zal ditmaal een bioscoop-voorstelling worden gegeven door Alberts Fréres. Als hoofdnummer van deze vertooning op een natiora'a- 1 e n feestdag geeft de feestwijzer aan de manifestaties van den a n t i- n a t i o- nalen „Rooden" Dinsdag. Hef bestuur bad waarlijk wel op een feestdag, die zijn beteekenis ontleent aan een; daad uit de vaderlandsche historie, voor een ander programma mogen zorgen Of wil het soms door deze yertooning dej „Roode" partij in het gevlei komen LEIDSCHENDAM. Het succes van den voormiddag voor de Harddraverij- vcreeniging „Ons Genoegen" werd in den namiddag nog overtroffen door de nog grootere deelname en belangstelling. De 17 paarden, die aan den grooten nation alen wedstrijd 's middags deelna men, gaven een mooie harddraverij te zien, die eerst eindigde toen de avond reeds was gevallen. De prijzen werden gewonnen als volgt: Je prijs „Bathilda", vos-merrie, eigenaar A. de Ridder, IJpoIder, berijder M. Has pelt; le premie „Axtel", bruine ruin, eig. J. \V. Schuiji te Rotterdam, berijder R. Geenems; 2e premie „Besty W", zw. merrie van J. de Mol, 's Gravenhage, berijder Sederius; troostprijs „Jonk vrouw", vos-merrie, eig. en berijder D. de Vlieger, Haarlemmermeer. De prijzen waren in volgorde f100, f50, f25, f15. OEOSTGEEST. De heer J. W. H.' de Kat, technologisch ingenieur alhier, is aangesteld tot tijdelijk direcieur aan de gemeentelijke gasfabriek te Zaandam. NOORDWljK. Naar wij vernemen is bier onder de winkeliers een beweging gaande om te komen tot negen-urige- winkelsluiting. Door eenige neringdoende zijn reeds de eerste stappen gezet. Men vertrouwt op eendrachtige samenwerking om tot het gewenschte resultaat te komen. NOORDW1JKERHOUT. In het café van mej. wed. P. Heemskerk vergaderde gisteravond het ziekenfonds „Hulp en Zorg". Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en goedge keurd. Vervolgens deed de jjenningmees- ter rekening en verantwoording. De in komsten bedroegen f 89,04, de uitgaven f36,80. Op de Raiffeisenbank is een be drag van f75 belegd. De rekening en be scheiden werden nagezien door deheeren v. d. Slot en Broekhof, die alles in orde bevonden. Aan de orde kwam een voorstel van het bestuur tot het verkrijgen van bloem bollen, om deze te telen ten bate van de kas. Dit voorstel vond geen steun bij de aanwezigen, omdat de voordeelen niet kunnen opwegen tegen de kosten, ver bonden aan landhuur, arbeid en aankoop van mest. Dit punt werd dan ook af gevoerd. Bij de rondvraag werd gesproken over het inslaan van brandstoffen. De heer N. van den Berg deed de toezegging 'evenals het vorig jaar een paar wagons steenkolen te zullen opdoen, wanneer er genoeg liefhebbers waren. Verschillenden deden reeds toezeggingen. RIJPWETERING. A.s. Woensdag 2 Oct zal te Alkemade, buurt Rijpwete- ring, een keuring gehouden worden van den Prov. Z.-Holl. Boerenbond, afdeeling Alkemade, van stierkalveren, kuiskalveren !en drachtige kuispinken. WADDINXVEEN. Bij de Woensdag gehouden stemming voor den gemeente raad (vac. H. Blanken) waren uitgebracht j 459 geldige stemmen; hien7an verkregen de heeren J. Bruins Slot (lib.) 211, J. Gerts (R. K.) 58, j. G. Herfst (ch.-hist.) 107 en J. Ruphe (a.-rt) 83 stemmen. Er moet dus herstemming plaats heb ben tusschen de heeren J. Bruins Slot en J. G. Herfst. WARMOND. Door den heer Zand vliet te 's Gravenhage is bij het ge meentebestuur toestemming verzocht tot het bouwen van een schuitenhuis annex kamers, keuken enz. Dit is het eerste schuitenhuis in dit soort en het is zeker een practisch idee. Het zal gebouwd worden op een perceel, toebehoorend den heer Sikking. Het werk wordt bij inschrijving aan besteed. GEWESTELIJK GEMENOD. Hard rijden. Gistermiddag kwam een heer uit 's Gravenhage per motorfiets in botsing met een telefoonpaal aan dé Catrijnelaan te Liss e en bezeerde zich zoodanig aan de pols, dat direct dr. Haane werd ont boden, welke een voorloopig verband legde. Deze mijnheer, welke naar zijn zeggen 00 KM. per uur reed, kwam eerst tegen de kar van den manufacturier B., van hier, welke voor hem uitrijdende, juist toen de fiets hem passeerde, een zigjangetje inreed. De botsing was alzoo onvermijdelijk. Een der trappers van de fiets knapte glad af en ook het zadel was geheel uft ha>ar fatsoen. Per stoom tram kon hij, na verbonden te zijn, zijn reis vervolgen. Hij verhaalde, reeds meer een ongeluk te hebben gehad, wat niet te verwonderen is bij zulk onbesuisd rijden. Een paard gestolen. In den loop van deze week werd den veldwachter D. aan den Rijndijk te Zoe- terwoude kennis gegeven Éaoor den landbouwer Van Leeuwen, dat bij hem des nachts een paard in de weide was gedaan, waarvan de herkomst hem niet bekend was. De veldwachter nam 't paard in bewaring en stelde een onder zoek in, waaruit bleek dat het paard ge tuigd uit een stal van zekeren de Vries van Hof van Delft in den nacht van 24 Sept jl. was ontvreemd. Hiervan wordt verdacht een kermisreiziger, die door ver schillende personen op den weg is gezien. Het paard zal door tusschenkomst van den Burgemeester dezer gemeente terug gegeven worden aan den èrgenaar. Ter hoogte van Wassergeest te L i s s e geraakte gisteren een poelier met paard en kar te water doordat het paard schrok voor de stoomtram. Het kostte heel wat moeite alles weer behouden op het droge te brengen. Sport. Bij den natïonalen schietwedstrijd te Doorn behaalde de Leidsche Scherp- schuttersvereeniging te Leiden in de afd. B, 2e kl. korps wedstrijd 200 M., den 4en prijs met 182 punten, en de Schietvereeniging Willem Teil te Bode graven in de afd. C, 3e kl. korps wedstrijd 200 M., den 5en prijs met 128 punten. Leger en Vloot. Herhalingsoefeningen. In het jaar 1913 zullen voor herha lingsoefeningen worden opgeroepen Bij 'het reg; gren. en jagers, de elf reg. infanterie, compagnieën wielrijders en hospitaalsoldatenlichting 1906 voor 11 dagen, 1907 voor 26 dagen, 1908 voor 26 dagen. Bij de reg. cavalerie: lichting 1910 voor 20 dagen. Bij de reg. veld-artillerie: lichting 1908 voor 27 dagen, 1910 voor 27 dagen. Bij het korps rijdende artillerie: lich ting 1910 voor 27 dagen. Bij het korps pontonnierslichting 1906 voor 11 dagen, 1908 voor 26 dagen; 1910 voor 26 dagen. Bij de reg. vesting-artillerie: lichting 1906 voor 13 dagen; 1907 voor 27 dagen. Bij het korps pantserfort-artillerie: lich ting 190S voor 20 dagen; 1910 voor 27 dagen. Bij het korps torpedisten: lichting 1907 voor 12 dagen, 1909 voor 19 dagen, 1911 voor 19 dagen. Bij het reg. genietroepenlichting 1906 voor 11 dagen, 1908 voor 26 dagen, 1909 voor 20 dagen, 1910 voor 26 dagen, 1911 voor 20 dagen. (Avp.) De sterkte van het blijvend gedeelte. Door de „Avp." was aangetoond dat de sterkte van het blijvend gedeelte der lichting 1912 niet juist was gesteld en verzuimd was in mindering voor dien dienst te brengen de miliciens, die in gevolge de art. 151, 157, 159 en 112 der Milrtiewet 1901 onder de wapenen zijn. De minister van oorlog heeft thans den commandant van het veldleger om inlichtingen verzocht, aan wien de rege ling van een en ander was opgedragen!. Het blad vertrouwt, dat uit de van dé korpsen inkomende opgaven zal blijken, dat eenige honderden miliciens der lich ting 1912 alsnog vrijgesteld zullen moe ten worden van den dienst bij het blij vend gedeelte van 1 December 1912—31 Januari 1913. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Supp!. Landbouwbegrooting voor 1911. Een wetsontwerp is ingediend tot ver hooging van genoemde begrooting met f 503.600. Hieronder behoort een bedrag van f405.000 voor verhooging van den post roor kosten, subsidiën en schadeloosstel lingen tot afwending van het gevaar waar mede ziekten den veestapel bedreigen. Die post wordt daardoor gebracht op f 1.230.000. De minister deelde met betrekking tot dezen begrooMngspost het volgende me de Uitgaven, uitsluitend ten behoeve van de bestrijding van mond- en klauw zeer: lo. door tusschenkomst van ge meentebesturen gedane uitg. f1,031,314.67 2e. tegemoetkomingen aan eigenaren van rundvee in door heit geleden schade ten gevolge van ge toepassing van maatrege len ter bestrijding van het mond- en klauwzeer f 78,392.66i/a3e. kosten van militaire hulp f38,329.73. 4e. verschillende andere uitgaven (drukkosten, advertentie kosten e.d.) f6298.07. Een andere wijziging van de begroo ting voor 1911 houdt verband met de be langrijke opruimings- en hersteUings- werkzaamheden tengevolge van de storm schade in het Haags che Bosch door den storm van 30 Sept1 Oct 1911'. Het voor de boschwachterij 's Gravenhage toegestane bedrag van f 18000 is door de ze buitengewone werkzaamheden over schreden met f 11,673.50. Vermoedelijk zal in 1912 voor het Haagsche Bosch meer dan liet toegestaan bedrag beHoodigd zijn f36.000; terwijl voor 1913 meer zal worden geraamd f 12.000; hooger bedrag voor 1911 f 11.673.50, maakt 'n tot. van f 59.673.50. Hiertegenover staat dat twee houtveilin gen hebben opgebracht f 52.208.55. Hierbij is geen rekening gehouden met de gevolgen van den storm, die in den nacht van 2627 Augustus 1912 het Haag sche Bosch opnieuw heeft geteisterd. Suppl. Landbouwbegrooting voor 1912. Door de bij deze aanvullingsbegroo- ting voorgestelde verhoogingen wordt het eindcijfer verhoogd met f74.889. Hieron der is een hoogere uitgave van f 10.000 voor rijksbijdragen voor land- en tuin- bouw-wintercursusseneen verhooging met f36.000 voor het Haagsche Bosch, en een meerdere uitgaaf van f28.889 voor onderhoud aan werken en verdere uitgaven voor het reddingswezen langs de Nederlandsche kust Eene verhooging met f2943 betreft het maken en opstellen van den ijzeren bovenbouw van den red dingssteiger aan het Noorderhoofd aan den Hoek van Holland."" Kustverdediging. Eindverslag is uitgebracht omtrent het wetsontwerp tot instelling van een Fonds ter verbetering van de kustverdediging. Begrooting Suriname 1913. Het totaal der uitgaven is gesteld op f7,312,315. De bijdrage uit 's rijks schatkist zal voor 1913 f 50,534 lager kunnen zijn dan voor 1912 en dus op f 837,353 moe ten worden geraamd. Van de voorloopige begrooting is af gevoerd een bedrag van f4300 voor aan vulling van de traktementen van surnu merairs.. Mede is o.a. afgevoerd een me- moriepost voor aanschaffing van een nieuw vaartuig voor het douanetoezicht. Ook heeft de minister de bestaande for matie van het politiepersoneel, welke de gouverneur had willen wijzigen, ge handhaafd. Het overleg met den gouverneur nr?1 pens de bij de balata-winning in de ko lonie heerschende misstanden heeft ge leid tot het besluit, een boschpolitie tot het ihouden van toezicht op de verrichtin gen van concessionarissen en anderen in de domeinbosschen in te stellen, waar voor een bedrag van f 30,000 is uitge trokken. Begrootfng Cura9ao 1913. De uitgaven en ontvangsten wordefni geraamd op resp. f 1,017,901 en f677,752. Het nadeelig verschil be draagt f340,149, tot dekking waarvan op eene bijdrage uit 's Rijks schatkist wordt gerekend. Bij de beoordeeling van de geraamde uitkomsten voor 1913 zal er rekening mede zijn te houden dat de raming der uitgaven eene verhoogimg zal moeten ondergaan met de kosten verbonden aaii de verdere verbetering van de haven vail Curasao. Gelden zijn uitgetrokken voor een landbouwkundige. Voor subsididie aan bijzondere scho len is f 2350 meer uitgefrokken en eene wijziging in de bestaande subsidierege ling zal nog een meerdere uitgaaf bij Nota van Wijziging vorderen. Aangezien gegronde twijfel is .gere zen of de Prinses Juliana voor reizen naar de Bovenwindsche eilanden wel zeewaardig is te achten, werden die rei zen voorloopig gestaakt. Het ongeluk op de Zeeland. De minister van oorlog heeft nog een nader antwoord gegeven op de vraag door den heer Thomson op 2 April j.l. gedaan naar de oorzaken van het onge luk op de Zeeland op 27 Maart De minister legt thans de processen- verbaal over van het onderzoek, ingesteld door een commissie, benoemd door den commandant van de zeemacht in de Ca- ralbische Zee. Het bij die gelegenheid chemisch on derzochte buskruit is volkomen betrouw baar gebleken. Niet onmogelijk wordt het geacht, dat het ongeluk moet wor den toegeschreven aan de gr00te gevoe ligheid van den bij schietoefeningen ge bruikten stagdop. Er zijn maatregelen genomen om dezen slagdop overal te vervangen door een van nieuw model. Land- en Tuinbouw. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Onder voorzitterschap van den heer J. O. de Jong van Beek en Donk uit 's Gravenhage is té Deventer de 50ë algemeene vergadering van bovenge noemde vereeniging gehouden. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat de Maatschappij op 1 Jan. 2974 leden en 18 donateurs telde. Ten aanzieu van den fmancieelen toe stand moest het hoofdbestuur er de aan dacht op vestigen, dat trots het zeer zuinig beheer, de uitgaven de inkomsten ver overtreffen. Door 25 afdeelingen zijn tuinbouw- wintereursussen opgericht Verder zijn door 15 afdeelingen speciale cursussen opgericht in uitbouw kundig te eken en., fruit en groen tenteelt,, bemestingsleer, bloementeelt en binderij. Door de beide wandel leeraren werden in 24 afdeelin gen cursussen gegeven. De rekening en verantwoording over 1911 werd goedgekeurd. Nadeelig sal do f516.14. De begroeting voor 1913 sluit met een nadeelig saldo yan f 7443.46. In het hoofdbestuur werden gekozen de heeren jhr. G. F. van Tets te Zeist en H. M. Velders, 's Gravenhage, resp. voor de vacatures baron van Pallandt te Rosendaai en E. Th. de Witte te Leiden, die beiden niet-herkiesbaar wa ren. Na de vergadering werd de pas ge opende Middelbare Koloniale Land bouwschool bezocht Heidebrand. In d e W est en op Texel heeft een groote heidebrand1 ge woed. Oplichting? Te Amsterdam is gearresteerd een persoon, arts en reserve- officier bij de landweer, die verdacht wordt van oplichting. Hij zou namelijk op een goeden stand kamers hebben gehuurd en daarna advertenties in de kranten hebben geplaatst, waarbij jon gelui werden opgeroepen voor een be- irekking bij een maatschappij in Oost- Indië. De jongeiui, die op de advertentie afkwamen, werden dan door den dokter onderzocht, waarbij deze zich uitgaf voor officier van gezondheid,, en moesten voor dit onderzoek de som van twee gulden storten. Later zou hen echter gebleken zijn, dat de advertentie geheel willekeurig door den dokter geplaatst was, dat de bedoelde maatschappij geen jongelui zocht en dat de guldens voor het onder zoek alle verdwenen in den zak van den dokter. Vandaar dat de politie de zaak ter hand nam en thans onderzoekt in hoeverre hier van oplichting sprake is. (Tel.) Geld vermist. Den laatsten tijd werd herhaaldelijk geld vermist uit met de Ncd. Centr. Spoor van Zeist uit ver zonden pakjes. Woensdag is het den inspecteur van politie De Lange gelukt den dader, den conducteur F. V., op heeterdaad te betrappen. Bij fouilleering werd het vermiste geld op hem gevonden. V. is ter beschikking van de justitie gesteld. 'n Zwaar rund- Op het abattoir te 's Gravenhage is Dinsdag een rund van 1644 pond geslacht. De weegschaal schoot er bij te kort! Late aardbeien. In den tuin van K. W. d. H. te Dirksland zijn thans nog mooie aardbeien van den konden grond geplukt. Ongelukken. De arbeider B., werkzaam bij den landbouwer L. te Vel- sen, is door een dorschmachine gegrepen en gedood. De 7-jarige M. P. S. is op de Stort plaats te Wijk bij Maastricht te dicht bij een daar ontstoken vuurtje gekomen. De kleertjes van het meisje vatten vlam en het kreeg zoo ernstige brandwonden, dat het nog op dienzelfden avond in het gesticht Calvariënberg "is overleden. Te Raalte is een ongeveer 9-jarig meisje door een vrachtwagen overreden en gedood.. Te Willige-Langerak (bij Schoon hoven) heeft het 5-jarige dochtertje van D. K. bijt het spelen een biggel in het keelgat gekregen, tengevolge waarvan het is gestikt. Te Lage Meerde is een jongeman, die aan toevallen Leed, in een waterput gevallen en, hoewel hij spoei. ig gered werd, kort daarop overleden. Een Unicum. Men schrijft ons uit Gennep; Onder de openbare straat verlichting bezitten wij een Unicum' jn een onzer gasoëlinelantaarns. Dit exem plaar lijdt 11I. aan de fluitziekte. Niet zoo dra brandt de lantaarn of ze begint te fluiten evenals de Sirene van een loco motief. Zaterdagavond was het spekta kel zoo sterk, dat enkele personen naar het station snelden, in de meening dat van daar uit het noodsignaal weerklonk. Of bij het aansteken der lamp lucht ont snapt of wel dat men hiertoe andere middelen aanwendt, is niet te achterha len, doch in elk geval is en blijft een flui tende lantaarn een leuk evenement in het leven van ons, kleinsteedsche men- schen. „Geld." H e r f a t v a c a n t i e. Burg, en Weth. van Amersfoort hebben besloten op de scholen vóór openbaar lager onderwijs een herfstvacantie i n te voeren. Deze vacantie zal een week duren en drt jaar worden gehouden van 28 October tot 3 November. Een redding met levensge vaar. Toen Zaterdagmorgen cerr iongmeiïsGh, D. Mast genaamd, de Kcrk- hofbrug te Meppel passeerde, verbeeld de hij zich een kindervoetje; in het kanaal te.' sim Hi}- sprong fluks te water, greep» het voetje en met groote inspanning en gevaar voor eigen leven bracht hi* 't kindje op den wal. Het bleek het 5-jarig zoontje van <fen freer H. Keur te zijn. Het mocht den geneesheer gdnkkem de levensgeesten wederom op te wek ken. De kaze r n eb ran cf te Haarlem. Over den brand in de kazerne te Haar lem zijn nog de volgende bijzonderheden te melden. Een groot aantal manschappen waa spoedig bezig de archieven; meubelen en bedden der soldaienkamers naar buiten te dragen. Uitgebrand rijn de cantines van de onderofficieren en soldaten, de rust- en Weeding kamers van de compag nieën van het 3e bataljon,, de rustkamer van den staf van het regiment en die van het 3e bataljon, lu den zuidelijken vleugel van het gebouw zijn vier logieskamers van het 3e bataljon uitgebrand en de aangrenzende kamers onder water ge loop en. Daar een detachement militairen nog in het kamp was,, waren slechts 53 mili tairen dakloos. Ze werden ondergebracht in een- noodlogies van liet 4c bataljon. Te 111/2 uur was de rust in de kazerne weer wat teruggekeerd en konden de soldaten ter ruste gaan. De waarde van de verbrande k'eedingstufcfcen wordt op f 10.000 geschat. Woensdag bracht de Min. van Odrfog met zijn adjudant een bezoek aan 'de geteisterde kazerne. I n het „h u w e 1 ijk s- fr o ot j e"'. Ze waren in het- huwelijksbootje gestapt- Neen lezer, niet figuurlijk.... Ef is geen spTake van dichterlijke verbeelding.... Pure realiteit Rijtuigen zijn te oudere wetsch! Van een trouwpartij per auto mobiel is ook al de aardigheid af. Zelfs den tramwagen kent *s Gravenhage als de trouwkoets. Maar om het aloude symbool van het huwelijksleven te realï- seeren, daaraan had' nog niemand in het waterrijke Holland gedacht... behalve de boeren uit het polderland:..! Zoo voer dan hedenochtend' in ranke beweging -een motorbootje door de wa teren van Holland's Venetië, waarin bruid en bruidegom waren gezeten. Fees telijk was het schuitje getooid met bloe men, en snel schoot het vooruit in de richting van de levenszee.... „Tijd." Gepakt. I11 Den Haag is aange houden de vermoedelijke dader van den diefstal bij den horlogemaker Schuld te Barncveld. Het is een 24-jarig letterzetier genaamd G. H., die sedert kort te Bar- neveld werkzaam was. Hij was pas uit de gevangenis ontslagen. Noodlottig ongeval. "Een pas sagier van het stoomschip Prinses Juli ana schrijft aan het „Hbld:" uit Colombo- dat in den morgen van den 26en Augus tus in de buurt van Kaap Guardafui de bootsman B. en de matroos van der F. bij het vastsjorren van de Losgeraakte statietrap, bij hevigen wind en ruwe zee overboord geraakt zijn en verdronken. Een collecte aan boord voor de weduwe van den bootsman bracht ongeveer f2000 op. Zigeuners. Dinsdagmiddag werd te Enschede bericht ontvangen, dat een bende zigeuners in drie wagens in aan tocht was, komende uit de richting Haaks bergen. De politie hield een waakzaam oog aan de grens, terwijl de Lonneker- politie liet lastige volkje tegemoet ging, hetwelk spoedig arriveerde en halt hield in de gemeente Lonneker nabij het Café Bornebroek. Een detachement marechanssee uit Zutfen vergezelde den troep, die bleek' niet uit zigeuners te bestaan, maar voor het meerendeel uit Limburger paarden- kooplui, wier „.uiterlijk echter geheel met dat van zigeuners overeenkwam. De troep is sterk plm. 27 personen, onder wie vrouwen en kinderen, en kampeert ge deeltelijk in de open lucht. Politie uit Lonneker en Enschede is ter bewaking van dit voikje, dat soms zeer brutaal optreedt, aanwezig. Een pootig wijf. Een onervaren wielrijder trof het Zondag slecht op den Ruinen-v. weg te Hij had- het on geluk een vrouw aan te rijden, maar deze! vertegenwoordigster van het zwakke ge slacht ranselde daarop den misdadiger (een stevigen boerenkerel) zoodanig af,' en ging hem daarna zoo- verwoed met een .schaar te lijf, dat voorbijgangers' moesten tusschenbeide komen, oan hem' uit haar handen te bevrijden. Gevolgen van ruzie. Twee! buren, Johannes B. en Jan H., wonende! onder Avereest, "kregen ruzie over een den. Ff. greep een revolver en loste eeni schot op zijn buurman, gelukkig zondert hem te raken. B. greep H. onmkldellij[k

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2