Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De Kantonrechter veroordeelde heden wegens dronkenschap en het opgevetn van een valschen naam J. d. N. te Delft tot 2 maal f 5 of 2 m'aal 2 d. S. S. te Rotterdam tot 5 maal f2 en 'f 5 of zes maal 2d.; wegens dronkenschap J. J. V. tot f3 0f 2 d. D. K. tot f 1 of 1 d. G. t f3 of 3 d. J. D. en J. T. tot f2 of d. ieder. D. H. tot 3 maal f 2 of 3 paal 2 d. D. T., K. P„ J. J. B. eni O. tot f2 of 2 d. ieder. W. N. ,v. W. en P. W, B. tot f3 of 3 d. ieder, j-j. v. d. L. tot f 2 of 2 d. F. v. d. M!* tot 2 maal f3 of 2 maal 3 d. L. JJ. tot f2 of 2 d. F. C. v. d. L. tot f3 of 2 d. A. T., D. G. K., G. v. 'dJJ V.l j. F. H., J. P. S. en Ph. J. V. tot f2 of 2 d. ieder, allen te Leiden. A. v, S. d. B. tot 2 maal f 2 of 2 maal 2 !d. R. M. tot 3 maal f 2 of 3 maal 2 ld. p. v. D., L. W., F. B., A. G. U>, H; M M. v. W..en H. M. tot f2 of «2 d. ieder. L. d. F., Th. F. J. M'. B., Jl. B. F. tot f 1 of 1 d. ieder. W. v. d. iW. tot 2 maal f 1 of 2 jmaa# 1 d. allen zonder vaste woonplaats. J. v. D. tot f 2 of 1, d. M. P., tot f 1 of 1 d. H. D., (J- P. T. en J. K. tot f 2 of 2 d. ieder allen te Noordwijk aan Zee. J. G. tot f 1 of 1 d. G. N. en G. S. tot f2 of '2 d. ieder allen te Katwijk* a. d. Rijn. L. v. d. E. tot f 2 of 1 d. L. C. W. tot f2 of 2 d. beide te Voorschoten. Ch. V. P. en F. F. beide te Amsterdam' tot f 2 of 2 d. ieder Th. S. te Sassenheim tot f2 of 2 d. wegens overtreding der politieverorde ning en het opgeven van een valschein naam A. V. te Leiden tot f 2 en. f 5 of 2 maal 2 d. wegens loopen op verboden grondA. J. S. en G. K. tot f 2 of 1 d. ieder. H, J., J. H. IJ., D P., en P. v. W tot fl of 1 mnd. tuchtschool ieder allen te Leiden. D. d. W. te Lisse, A. T., en H. J. R. beide te Haarlem, F. B, te Rijnsburg tot f 2 of 2 d. ieder wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier: A. V. te Zoeterwoude tot f 1 of 1 week tuchtschool wegens straatschenderij J. L. te Noord- wijk tot f 5 of 3 d. wegens het versperren van een open baren waterweg J. R. zonder vaste woonplaats tot f5 of 2 d.; Wegens overtreding der visscherijwet P. K. tot ,2 maal f 1 of 2 maal 1 d.J. H. d. M., tot 2 maal f0.50 of 2 maal 1 d., J. R. tot 2 maal f 0.50 of 2 maa) 1 week tuchtschool, allen ,te Leiden; J. F. v. E. te Devente/ tot f0.50 of 1 d.J. H. te Oegstgeest, itot fl of 1 d. Wegens overtreding der jjkwet I. N, te Leiden, tot fl of ld. Wegens overtreding der arbeidswet N. D. S. te Leiden, tot f2 of 2d.; C. v. V. te Voorhout, L. E. en L. J. C., beiden te Leiden, tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. ieder; J. Wu v. d. S, tot f2 of ld. Wegens overtreding der spoorwegwet tW M.. B. te Leiden tot f0.50 of 1 week tuchtschool. wegens overtreding der motor- en rij- wielwet Th. P. V. te Zoeterwoude, G. B. en D. v. d. Z. beide* te Noordwijkj, !lV\. W. S. te Leiden tot f 2 of 2 d. ieder. A. W. H. M. te Leiden, J. R. en J. H. beide te Haarlem tot f 1 of 1 d. ieder. C. H. S. te Leiden tot f 0,50 of 1 d. wegens overtreding der leerplichtwet, J. V. tot f 3 of 2 d. D. G. tot tf 3 of 2 d. J. d. V. en I. L. tot f2 :of 1 d. ieder, allen te Leiden. E. H. vr. v. J. D. en D. v. V. vr. v. N. M. Jot f 1 of 1 d. ieder. K. H. tot f 2 of 2d. F. G., L, S., en A. Z. vr. v. L. S. tot f 3 of 3 d. ieder, allen te Katwijk a. Zee. D. v. 't iW. en F. K. tot f 3 of 3 d. ieder. P. (S. tot f2 of 2 d. N. v. d. Z., J. d. |H. Pzn. en A. d. H. Jzn. tot f3 of 2 d. ieder, allen te Noordwijk. J. v. d. B. tot f2 of 2 d. P. v. d. B. tot f3 otfö d. beiden te Noordwijkerhout. C. v. K. eu iG. v. D. beiden te Katwijk a. d. Rijn en C. d. V. te Sassenheim tot f3 of 3 d. ieder. Wegens stoom en in Rijnlands boezem water H. v. d. L. te Woerden tot f 3 of 2 d., G. H. v. A. te Sli'edrecht tot f 2 of 2 d., C. K. te Leiden tot f3 of 2 d. Wegens te Sassenheim met een motor rijtuig te is!nel rijden A. C. H. te Prin- eenhage, G. M. B. te 's 's Gravenhage, F. B. te Amsterdam, en J. L. L. te ;s Üertogenbosch tot f2 of 2d. ieder. wegens overtreding van verschillende politieverordeningen J. A. v. B. H. en J. v. L. beiden te Leiden, J. K.„ te Kat wijk a. Zee, R. H., te Barnwoutswaar- der en M. Q. zonder vaste woonplaats tot f 1 of 1 d. ieder. P. W. te Leidenl «n C. G. te Rijnsburg tot f0,50 of 1 d. ieder. M. v. H. te Leiden tot f 2 of 1 d. H. J. zonder vaste woonplaats tot 2 maal f 0,50 of 2 maal 1 d. Vrijgesproken werden J. Th. K. te Warmond die terecht stond wegens over treding der jachtwet, J. Th. L. W. K. te Alphen a. d. Rijn die terecht stond Wegens overtreding der motor- en riji- wiehvet en G. L. te 's Gravenhage die terecht stond wegens stoom en in Rijnl. boezemwater. Teruggegeven aan de ouders werd L. S. te Leiden die terecht stond wegens loopen op verboden grond. j Verduistering. Voor de Haagsche Rechtbank werd heden behandeld de zaak van J. G., nachtpor tier bij de Leidsche Katoenweverij te Leiden, vroeger bij verstek veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf wegens verduistering van kolen. Bekl. was in verzet gekomen omdat hij, zonder eenige belooning te ontvangen, aan een armen man die bij hem kwam klagen, wat steenkolen had gegeven, die in zijn portiershok lagen. Geëischt werd bekrachtiging van het verstek-vonnis. D- ':Ter mr. v. Rossem, meende dat dc Js voldoende gestraft was door het omsiag uit zijn betrekking. Verzet tegen ambtenaren. Een veehouder te Oegstgeest, J. W. K., die een koe te laag voor accijns had aangegeven, waarna die koe door de ambtenaren werd benaderd, hoorde heden voor de Haagsche Rechtbank te gen zich vorderen eene geldboete van hoogstens f300 of hechtenis van min stens 1 dag en hoogstens 1 jaar wegens het beletten van een ambtshandeling door de ambtenaren toen deze de bena derde koe wilden vervoeren. Bekl. had zich met geweld tegen het vervoer ver zet, bewerende dat de koe schuw was. De ambtenaren verklaarden dat het ver voer uit den stal naar een wagen met inachtneming van de noodige maatrege len best had kunnen geschieden. Nu had het verzet van bekl. en het niet media werken door hem tot het behoorlijk ver voer ook nog ten gevolge gehad dat de koe schade aanrichtte in een bloem bol lenveld. Wegens 't niet onmiddellijk na aan vang van de slachting de accijnskwptantie merkefi met rood krijt (overtreding van art. "8 der ASgemeelie wet van 1822) welk merkeh door den houder van de kwitantie moet ges-cMeden, zulks om te voo- komen, dat nog ander of meerder vee door diezelfde kwitantie zou worden gedekt, eischte heden de waarn. Rijks advocaat t e 's Gravenhage voor de recht bank aldaar f5 boete tegen M. en F. sla gers te Leiden. Vervoer van ziek vee. Voor den Hoogen Raad werd heden gepleit in de zaak van J. B., landbouwer en veehouder te Haarlemmermeer, door de Haarlemsche Rechtbank veroor deeld tot f 5.boete of 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring der geschatte waarde ad f 970.04, wegens het over den „openbaren weg door zijn arbeiders doen vervoeren van 4 runderen, waarvan een door mond- en klauwzeer was aangetast, terwijl de anderen ervan werden verdacht. Mr. Francken ontwikkelde eenige cas satie-middelen. LEIDEN, 9 September. Brand. Waarschijnlijk tengevolge van zelfont branding ontstond gistermiddag brand in een auto, staande in de garage van de Leidsche Automobiel Onderneming (Lato) aan het Kort-Rapenburg te L e i d e n. Op het signaal van brand rukte de brandweer met eenige slangenwagens en de stoom spuit uit. De auto was inmiddels uit de garage getrokken en het vuur met eenige emmers water gedoofd, zoodat de spuiten onverrichterzake konden iorukken. De aangerichte schade bleef tot de auto be perkt, doch is zeer aanzienlijk. Onder verwijzing naar een annonce in dit nummer vestigen wij de aandacht er op, dat de heer J. van der Steen, Maredijk 22, is opgetreden als agent van „Het Kath. Volk" aan welk blad verbonden is het bekende spotblad „De Roskam". De jongeheeren J. Leune, J. Strot- mann en F. Schinck, leerlingen van de R. K. School voor M. U. L. O. aan het Rapenburg, hebben heden met gunstig gevolg het toelatingsexamen afgelegd voor het seminarie Hageveld. HILLEGOM. De aangeboden gemeente- begrooting dienstjaar 1913 sluit met een bedrag aan uitgaven en inkomsten van f 104.782.64. Hooger geraamd zijn de posten jaarwedde burgemeester, gemeente secretarie, secretarie-ambtenaren en po litie, elk f 200; keuring vleesch f287.50 hooger; nieuwe posten zijn schoolartsen 440, vakscholen f 90, vuilnis ophalen f 2100.5314. De Hoofdelijke Omslag is geraamd op f 29.300, gelijk verleden jaar, De begrooting van het gasbedrijf dienst jaar 1913 sluit met f 68.591.1914. Hier van is o.m. de post salarissen en ar- arbeidslooA geraamd op f 9572.50, vorig jaar f 8976.50. De bedoeling is de ar- beidsloonen te verhoogen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eensohjil- derachtcgen aanblik levert ons de bekende legerplaats in het duin alhier, nu door een aantal militairen de tenten enz. in gereed heid gebracht worden voor de eerstdaags te houden manoeuvres. Niet minder dan ruim '1200 man zullen 12 Sept. hier arri- veeren voor de te houden oefeningen. Een buitenkansje voor Katwijks jeugd. SASSENHEIM. Dinsdag 24 September zal door den Hoogeerw. heer Mgr. N. J. Smeulders, deken van Noordwijk, den eersten steen worden gelegd voor den aanbouw van de R. K. Kerk alhier. VOORSCHOTEN. Voor de tweede maal hebben de zandbakken in de Vliet het roeibootje van den heer J. Dijkman totaal vernield. De zaak is dan ook in handen van de. justitie. De eeirste droge bollenveiling zal alhier worden gehouden op Dinsdag 10 Sept., 5n het veilingslokaaj van den heer Th. Meijer.' ZOETERWOUDE. Gisteravond is in het café van den heer L. Dolle in de Weipoort een biljartwedstrijd gehouden, waaraan 17 personen deelnamen. De prijzen, die bestonden uit kunstvoorwer pen, vielen ten deel aanle prijs P. Hillebrand, Noordaa, 2e prijs Jac. van Leeuwen, Noordaa, 3e prijs G. van der Lubbe, Weipoort, 4e prijs W. Hooger- vorst, Dorp. GE3TELIJK GEMENGD. Zatermiddag zijn door den veldwachter Deegenaar aan den Hoogen Rijndijk onder Zoeterwoude twee jongens (één van elf en één van dertien jaar) aangehouden, die ontvlucht waren uit het Kinderhuis te Amersfoort. Zij waren Vrijdagmorgen om halfnegen op stap ge gaan, om naar Den Haag te gaan, naar de ouders van een der jongens. Eén hun ner had zijn jas verkocht aan een vod denkoopman uit Leiden, voor de som van vijf centen, om daarvan brood te koopen. Door bemiddeling van den bur gemeester van Zoeterwoude worden zij terugbezorgd aan hun adres. Gemeentelijke Aankondigingen. Lotelingen dezer gemeente, lichting 1913 die hun wensehen met betrekking tot den inlij ving niet bij den keuringsraad of op andere bij de geldende voorschriften bepaalde wijze hebben kenbaar gemaakt, kunnen alsnog voor 10 Oct. a.s. van deze wensehen ter gemeente-secretarie afd. Militaire Zaken, (Kamer no. 9), doen blijken. Aanbestedingen. 's-GRAVENHAGE. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur werd heden aanbesteed: lo. het verruimen van den Westelijken Gou- wemond te Gouwesluis en het maken van remmingswerken, meerstoelen, beschoeiing enz. te Gouwesluis, Boskoop, Waddinxveen en Gouda. Laagste inschrijver was J. Visser Gzn. te Papendrecht voor f 19630. 2o. het vernieuwen van twee vaste bruggen in den Rijksweg van het Haagsche Schouw over Leiden en Woerden naar de Utrechtsche grens, onder de gem. Zwammerdam en Woerden. Laagste inschrijver was W. van Vreeswijk ie Kamerik voor f 9540. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. Geboren: Alida d. van G. Snabel en C. van Stijn. Cornelia, d. van G. H. Spee en J. van Zoomeren. Ondertrouwd: Hendrik Metselaar en Maatje Johanna Levina Feber. O v e rl e d e nA. M. Rietveld, weduwe van S. Boer 65 j. en G. Boer 82 j. LISSE. Geboren: Janke d. van B. de Boer en J. van der Tang. Gerritje d. van S. Algera en E. Beukers. Aletta Wflhelmina d. van M. de Zwart en A. W, van Ruiten. Jan Arie z. van A. van Duijn en M. Blok. Ondertrouwd: Hendrik Petrus Rutten en Petronella Hoogkamer. Petrus Johannes Schoone cn Maria Elfering. Petrus Romijn en Christina Duineveld. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jacoba Hendrika d. van G. Verweij en G. Struik. Wilhelmina d. van E. Vaandering én G. Koetsier. Bartholomeus z. van C. Markus en M. Wolf- stang. Adrianus z. van J. P. Bouterse en F. Bokhorst. Aart z. van L. Stieva cn G. Schop. Trijntje Adriana d. van P. van der Linden en M. Tos- Marinus z. van J. Wies en M. Zwijnen burg. Neeltje d. van A. van Tol en A. Horsman. Ondertrouwd: H. Middelkoop 21 j. en J. Camfferman 19 j. A. L. Verlaan 24 j. en C. Hekman 21 j. G. C. Reerink 29 j. en A. M. Schouten 26 j. A. H. G. Hoppener 28 j. en J. E. Burghout 28 j. Getrouwd: M.J. van Gassem 45 j. en A. Jonkers wed. 39 f. F. Luke 24 j. en P. C. van Velzen 23 j. Overleden: Aagje van Huis 6 mnd. Plonia Hogenboezem 53 j. geh. met M. van Tol. TER AAR. Geboren: D. van L. J. Lam en Morgenrood. Z. van H. A. Vis en v. Spronsen. D. van C. C. Kelder en van Niekerk. ZEVENHOVEN. Geboren: Z. van K. v. d. Bosch en Bosman. Z. van E. den Braber en Borgdorff. ZWAMMERDAM. Geboren; D. van C. J. Stolwijk en Groen. Overleden: J. Houwer, wedn. v. S. Dom burg 86 j. Levenloos aangegeven dochter v. H. L. van Bunningen en E. P. A. Ubert. ZEGWAARD. Geboren: Margaretha, d.v. A. Brandhorst en C. A. van Leeuwen. Wil helmus Godefridus, Z. van H. Windmeijer en C. J. Kool. Martinus Johannes, z. van J. J. van Staveren en C. van Zoelen. ZOETERMEER. Ondertrouwd: A. J. F. Reichholdt 26 j. van Pijnacker, en P. M. Sebel 20 j, J. P. Boonekamp 34 j. en C. M. v. Lin den 28 j. van Hof van Delft. Getrouwd: J. J. de Hoog 26 j. van Delft, en J. Noppe 23 j. Moordaanslagen. Men meldt ons uit 's GravenhageGisterochtend de ongeveer 7 uur werd de Pastoorswarande in rep en roer gebracht door het knallen van vier achtereenvolgende revolver schoten bij het onderzoek bleek een vrouw vermoord door een man terwijl deze zich zelf een kogel door het hoofd gejaagd had. Het slachtoffer is de 49-jarige wedu we Hoenstok, geboren Elisabeth v. d. Mijden, die aan de Pastoorswarande, een groentenwinkel heeft. Gisterochtend had de dader, Eduard Gerretsen, een ongeveer even oude gla- zenwasscher, vermoedelijk met een sleu tel, die hij nog van vroeger in zijn bezit had, de straatdeur open gemaakt en over viel de vrouw, die in het alcoof nog lag te slapen. Buren meenden nog een kor te woordenwisseling te hebben gehoord en daarop knalden drie schoten, waarvan er twee de vrouw in den hals en een in de linkerborst troffen. Hevig bloedende liep zij de straat op, waar zij werd opge vangen door een buurman, een schoen maker, die den ganschen nacht had door gewerkt en nog «maar kort geleden teir ruste was gegaan. Hij bracht haar mede in haar woning, waar zij ineenzakte en stierf. De dader was inmiddels naar het achter de woning gelegen plaatsje loopen en had zich daar met de revol ver vlak voor het voorhoofd geschoten. Ook <k bovenburen waren, op het schieten komen toeloopen. De gemeentelijke eerste hulpdienst werd gewaarschuwd en verscheen kort na het gebeurde met de auto. Daarmede werden het slachtoffer en de dader naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Daar bleek, dat de man nog leefde, hijl is nog gisteren geopereerd en de kogel verwij derd. De commissaris van politie in de le afdeeling, de heer Olivier, was weldra aanwezig, om zich op de hoogte te stel len van het gebeurde en verschillenjde personen te hooren. De rechter-commissaris ,mr. F. Bea- deker, was met zijn griffier een groot deel van den ochtend op de plaats van het misdrijf tot het hooren van getuigen. De toestand van den dader is, van dien aard, dat hij vermoedelijk wel in het leven zal blijven. De toestand van den glazenwascher Gerritse, is van dien aard dat zijn herstel binnen een paar weken wordt verwacht. De justitie nam hem gisteren een verhoor af. Het lijk van de verslagene wordt in het Gemeente-Ziekenhuis gerechtelijk ge schouwd. - Ook te Rotterdam heeft een moord aanslag plaats gehad. De dochter van een uitdrager op den Goudschenweg 23 aldaar had eenigen tijd verkeering met den 24-jarigen bootwerker Koekoek, doch had die verkeering een paar dagen geleden afgemaakt. Koekoek liep nu rond met moordplannen. Vrijdag nog werd hij-door de politie aangehouden, die beslag legde op een geladen reavol- ver, welke hij bij zich droeg, en ihem bekeurde krachtens de Wapenwet. Hij beloofde het meisje niet meer lastig te vallen, doch gisteravond 6 uur was hij weer bij het huis. Een politieagent, die daar op post stond, beproefde hij met een praatje weg te krijgen, en toen dat dat niet gelukte, loste hij eensklaps een schot op dien politieagent, die echter ter zijde week en niet geraakt werd. Zijn kans schoon ziende, vloog hij naar binnen, vond daar den vader, die het huis uitliep, waarop Koekoek naar de keuken vloog, waar de dochter des huizes be zig was op wie hij twee schoten loste. Een trof haar aan het dijbeen de andere kogel ging in den muur. De agent kwam te hulp, een worsteling ontstond, waar bij in het huis groote verwoesting werd aangericht. Zich overmand ziende, schoot Koekoek zichzelf twee kogels in de borst De dader werd naar een politiebureau en van daar bewusteloos naar het zie kenhuis overgebracht. Ook het meisje werd in het ziekenhuis opgenomen. Vrijdagavond heeft de mijnwerker H. te Kerkrade uit minnenijd een revol verschot op zijn meisje een fabrieksarbei- ster, gelost. De kogel drong haar in het hoofd. H. richtte daarna het wapefn op zich zelf en schoot zidh dood. De toe stand van het meisje is bevredigend. Een 111-jarige bruigom. Een 111-jarige neger, die toen Polk president was, bediende was aan het Witte Huis heeft volgens een telegram uit New-Yor-k aan de Daily Telegraph Vrijdag een zestigjarige gehuwd. De man schrijft zijn goede ge zondheid toe aanmatigheid. Hij is echter nóch geheelonthouder, noch niet-rooker. Hij herrinneit zich levendig de komst van de Britsche troepen te Washington in 1812 en het afbranden vart het Witte Huis. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) j| De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft heden, na terugkeer van verlof, zijn ambtsbezigheden hervat. De Minister van Binnenlandsche Zaken vertrok heden, ter conferentie met de Koningin, naar het Loo. De h'eer H. Mooleflbeek, practizijn te 's-Gravenhage, heeft bij request aan de Koningin, verzocht wijzigingen te willen aanbrengen in enkele bepalingen van de Drankwet, die z. i. ongrondwet- tig zijn. De requestrant richt zich voornamelijk tegen de bevoegdheid aan de gemeente besturen verleend tot verlaging van het maximum aantal vergunningen. Naar wij vernemen heeft H. MA de Koningin, generaal majoor Swart ei- viel en militair gouverneur van Atjeh be vorderd tot luitenant-generaal. De secretaris-generaal van Marine, de heer Ditloff Tjassens heeft als zoo danig tegen 1 October a.s. ontslag aan gevraagd. Ter vervanging van Mr. Raima die repatrieert, is de heer J. F. W. v. d.! Meulen, tijdelijk administrateur v. h. De partement van Binn. Bestuur in Ned.- Indië, thans met. verlof hier te lande, ge detacheerd bij Koloniën bij den afdeeling Gouver n em en tsbedr ijven. Onze gezant te St. Petersburg, Ba ron Sweterts de Landas, is te 's Graven hage aangekomen. Op 16 dezer zal dc Minister van Koloniën te Deventer de opening van de Koloniale Landbouwschool bijwonen. De ramp in de Clarence-mijn. BéTHUNE, 7 Sept. Het aantal slacht offers van de ramp in de Clarence-mijn is als volgt: Opgehaald zijn 31 perso nen, die reeds overleden waren of inmid dels aan hun wonden zijn bezweken. Van deze is de identiteit vastgesteld. Bovendien nog 42 vermisten of overle denen, die nog niet naar boven zijn ge bracht, terwijl nog 15 gewonden in de ziekenhuizen.Wflrden verpleegd. De Franschen in Marokko. PARIJS, 9 September. Volgens tele grammen in den „Matin" en het „Jour nal" rukten de Fransche troepen Zater dag Marrakesj binnen, na een hevig ge vecht. j w De Fransche gevangenen zijn bevrijd. El Heiba is ér in geslaagd te vluchten. De toestand in Mexico. BEVERLY (Massachusetts), 9 Sept. Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat een tusschenkomst in de Mexicaansche woelingen nooit meer nabij is geweest doch president Taft wilde niet handelen, zonder door een speciale zitting van het congres daartoe gemachtigd te zijn. In Zuid-Mexico is de toestand zeer onrustbarend. Men vreest de landing van Amerikaansche troepen in de havens der Mexicaansche golf, daar dit interventie zou beteekenen. Toch zou dit de eenige oplossing uit de moeilijkheid zijn. De Grieken in Turkije. ATHENE, 8 Sept Een meeting, waar aan 30,000 personen deelnamen, keurde een, in krachtige bewoordingen opgestel de motie goed, waarin geprotesteerd wordt tegen den toestand der Hellenen onder Turksch bestuur. Beurs van Amsterdam. 9 September 1912. Vorige/Koers Koers heden. 79% 79% 67% 64 H 95% 86% 80% 100% 87% 60% 74% Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 79% 3 Cert. dito 79% 2% dito 67% Hongarije. Goudl. 4%. 89% Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. 90% Dito 47c Jan-juli. 87% Portugal 4% ObLTabaksmon. 93% .3% Ubl. le serie 64% Rusland. 4%7«j Obl. 1909Ned.Rec. 95'u 4%%.dito Obl. 1909 95% 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 87 4 dito 6e Emiss. 85% Servië 4% Obl. 1895 81 Mexico 5 7o Goudl. '99 100% Brazilië, Fund. L. 1898 103% Columbia 3 7© B. Schuld 50 Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 59%F 4w/o Amsterdam 1900-01 100% 370 Leiden layö. 87 470 idem 1911. 100% Aand. N. West. <£Pac.Hyp.B.C. 169 Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. 86% Cert. v. Amer. Car a Found C. go% Un, Cigar. M. C. v. A. 56% Cert.v.g.A. Unit.Stat.SteelCorp. 74% Cert. v. pref. Aand. dito 115 Aand. Barge Moormaan (liq.) j07% Amst. Cult. Mij. der Vorsteui. 160% Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. 32 RedjangLeoongMijnb.Mij.aana. 255 Aand. Great Cobars 104% Gee. Holl. Petr. A. 268 Aand. K.N. M t. expL v. Petr. Br. a I 1000 519% p22 Aand. Moeara Euim Petr. Mij. 219% 212% Aand. Sum Paleino. Petr. Mij. 191 üew.aana.interu. Merc.Mar.Cy. 5% 5% Pret. aana. dito. duo. 20% 20% Aand. Amsterdam' Deli Comp. 688 Aand. Deli Cultuur Mij. 134% '84% Aand. Deli-Mij 599% 596% Aand. Un. Langkat PL 516% 514% Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. 4% Cert. v. aand. Peruv. Corp.Lim. 12% 12% Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. 51 51% Aand. Holl. ljz. Spoornnj. 87% y7% Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. 92 üest.Obl. Boxtel-Wesel ló/5-bO 97 Aand. Warschau-Weenen Spw. 186 Cert.v. aand. Atchison Topeka 110% Cert.v.aand. Chesapeake tkUhio 81% Cert.v.aand. Üenv. Kio ür. Sp. 22% Gew. aand. Erie Sp. Mij. 35*% 4 70General Lien Bonds dito 76% Gew. A. Kans. City Soutii Kw. 27% Mexic.lntern.PriorLienObl.4%7„ 100% Cert. v. aand. Miss. Kans. öi T. 29% 470 le Hyp. Obl. dito 94"% Gand. N.-Y. Ontario ót Western 37% Cert. v. gew. aand. Rock island 26% Gew. aand. South Pacific 110% Afgest. gew. aand. South. Rlw. 30% Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 170% 470 Goud Obl. Union Pac. Rlr. 99% Gew. aand. Wabash 5% Leeningen Amsterdam a f 100 lOö'J-ie Paleis voor Volksvlijt 1869 1J5 Aand. Witte Kruis 80% 2% Antwerpen 1887 80% 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 120% 5 L Theiss. Regulir. Ges. 1880 150 370 Staatsl. Oostenrijk 1860 160 4 70 Madrid 1868 67% Turksche loten 1870 50 Congoloten 1888 37.5C Panama-kanaal loteil 65.— Prolongatierente 47c* 22% 37% 26% 30% 106'% Marktberichten. ROTTERDAM, 9 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 200 runderen, 140 vette kalveren, 0 nuchtere kalf, 243J schapen, 853 varkens. Prijzen per KG.koeien en ossen 37-43-44 c., vette kal veren 52%—57% c., export kalveren 50—52% schapen 25—30 c., varkens3 0%—32% c., export varkens 23—24 c., voor Frankrijk 30—31 c.f lammeren f 162223 per stuk. Aanvoer vette runderen zeer middelmatig; behoorlijk vraag voor alles; handel tamelijk goed, ossen voor het buitenland spoedig ver kocht. Aanvoer vette kalveren beperkt; er was voldoende kooplust, omzet beter tot hoogere prijzen. Aanvoer wolvee flauw, schapen voor binnen- en buitenland goed te verkoopen. Lammeren voor export behoorlijk te plaatsen. Varkens minder aangevoerd; meer vraag voor binnenland; grooter opkomst; handel beter; voor Frankrijk door hooge vraagprijzen flauw gekocht; voor export vraag gering. Buitenlandsche granen. Tarwe jarige tamelijk aangeboden en onveranderd verkocht. Eessex 11.75—12, Wilhelmina 11—11.70. Nieuwe minder ruim ter markt; prijshoudend verkocht Essex f 10.75—11.40. Wilhelmina ouike f 10.40— 10.75; tamelijk goede f9,25—9.75; slechte en afwijkende f6—8.50. Rogge met klein aanbod f8—9. Gerst chevallier f 11.2511.75; Wintel en Zomer niet getoond. Haver tamelijk aange boden qualiteit zeer uiteenloopend f 7,50—10,50 Bruine boonen nog niet ter markt. Erwten f 12.50—13.25 per H.L., voor een enkel prima partijtje iets meer betaald. Grove Donauraais f 16* AMSTERDAM, 9 Sept. Veemarkt 337 vette koeien le lav. 82 a 86 c., 2e kw. 78 a 80 c. 3e kw. 72 a 76 c. per kg., 170 melk- en kalf- koeien f 135 a f350 per stuk, 104 nuchtere kal-j veren f 12 a 18 per stuk, 95 schapen f22 a f28 per stuk, 425 vette varkens Holl. le kw. 60 a 62 c., 2e en 3e kw. 58 a 60 c. Geld. en Overz* Je kw, 60 a 62 c., 2e en 3e kw. 58 a 60 c. p. kg

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3