Uit Stad en Omgeving. ichoot, vk>og. Bekl. kon niet uitmaken of de eend over zijn eigen land vloog of niet. Het beest is op het land van d. S. neergevallen. Na het hooren van de beide Warmondsche veldwachters Reekers en Koekoek wordt vrijspraak Tegen den zwager van bekl., H.C.V., landbouwer te Leiden, die de ge schoten eend heeft opgevangen en daar voor op weiland van een ander Hep zon der de noodige permissie, wordt f 10 of 3 d. geëischt, na een opmerking van den ambtenaar, dat door het loopen op weiland veel schade wordt berokkend. De slagersknecht A. H. F. te Leiden js pas enkele weken hier werkzaam en heeft langs een anderen weg dan aan wen runder- en varkensingewanden de Haven naar het abattoir ver voerd. Bekl. had op den bewusten dag het sleuteltje van de koelcel vergeten mee te nemen en was het daarom eerst gaan halen. Den keurmeester Lamme, als getuige gehoord, was ter eere gekomen, dat de patroon van bekl. meermalen vleesch liet invoeren op verboden wijze. Hij had zich verdekt opgesteld en bekl. op de over treding betrapt. De patroon van bekl., A. H. Visser, die eveneens als getuige verscheen, verzekerde nooit op fraudu leuze wijze vleesch in te voeren; hij be hoefde het geringe keurloon niet te ont duiken daar hij geen ondeugdelijk vleesch kocht. Eisch f5 of 3 d. J. F. J. P., accountant te Leiden, js'ten laste gelegd, dat hij in een open bare vergadering een vuurwapen (re volver) bij zich heeft gedragen. Men herinnert zich, dat deze vergade ring door den heer P. op den avond van 23 Juni was belegd in het lokaal van den Verhuurdersbond naar aanleiding van een kwestie tusschen hem en het bestuur van de Coöperatie Alg. Belang, Bekl., die zeer zenuwachtig was en door den "kantonrechter daarom tot kalmte werd aangemaand, zeide, dat hij de revolver niet op zich, maar bij zich had. Toen de politie kwam om proces verbaal op te maken, was de vergadering reeds gesloten. De politie ging haar be voegdheid te buiten door een particulier huis binnen te dringen. Gevraagd of de vergadering alleen voor leden toegankelijk was, antwoordde bekl., dat er van de coöperatie geen leden lijsten bestonden, zoodat hij niet wist, of de aanwezigen al dan niet bij de coöpe ratie betrokken waren. Bekl. zegt, dat de politie is misleid, ook door een valsche verklaring voor den inspecteur van po litie Balfoort afgelegd, van welke ver klaring hij door een toeval kennis kreeg. Voorts blijkt, dat ook de kantonrech ter was uitgenoodigd de vergadering in kwestie bij te wonen, aan welke be leefdheid de kantonrechter, naar hij heden verklaarde, geen gevolg had kunnen geven. Bekl .zegt, dat hij het recht had in- vité's op de vergadering te noodigen, het geen trouwens veel in coöperaties ge schiedt. Voor zooverre hem bekend, wa ren alle aanwezigen direct of indirect belanghebbenden; sommigen waren ge komen om „in staat van tumult" hem te verdedigen. s Een soort lijfwacht dus, merkte de kantonrechter op. Bekl. meende hiertoe wel verplicht te zijn, omdat hij vroeger door een der be- stuursleden reeds met een mes was be dreigd. Bekl. ontkent, dat hij op de vergader ring het wapen bij zich had; het was voorts niet geschikt om te gebruiken. Welke bedoeling hij met het wapen had, weet bekl. niet. In normale om standigheden hëeft hij altijd een revolver aan den voet van zijn bedstede. Na de 'inbeslagname heeft hij zich onmiddel lijk een ander wapen aangeschaft. Hij heeft thuis een heel degenrek. Bekl. weerspreekt nog, dat het wapen in beslag zou zijn genomen. Hij heeft het den adjunct-inspecteur van politie over handigd en deze heeft het meegenomen, j De kantonrechter vraagt, wat bekl. i .wel onder inbeslagname verstaat. Daar- voor behoeven zijn zakken toch niet te J Worden onderzocht! i Als eerste getuige wordt gehoord de adj.-inspecteur van politie v. Hoorn, die een omstandig verhaal doet van het voor gevallene op den bewusten avond. Aan get. was medegedeeld, dat bekl. zich op de vergadering meermalen had uitge laten, dat hij een revolver bij zich had, .om daarvan desnoods gebruik te maken. .Get. was op de vergadering gekomen zonder eenige controle. Trouwens voor de vergadering was politie-assistentie ver zocht, hetgeen nooit gebeurt bij besloten vergaderingen. Get. heeft verschillende personen ondervraagd, die zonder intro ductie waren binnengekomen. Z. i. was de vergadering openbaar. De revolver Was bij inbeslagname voor schieten ge reed. Get. H. C. Montanus, bakker te Lei den, is ter verga'dering gekomen zonder eenige uitnoodiging. Hij had niets met de coöperatie uit te staan. Bekl. merkt op, dat get. Montanus de presentielijst der leden heeft geteekend, waarop de laatste zegt, dat bekl. had verzocht de lijst te teekenen. Bekl. beeft b,j den aanvang der vergadering ge- 2egd een revolver bij zich te hebben. soortgelijke verklaringen worden ook «"gelegd door get. G. A. v. Heijden, jakker te Leiden. Het laatst wordt ge- Hpord de converge vaqi den y.ejhuur- dersbond, S. Smits, die de zaal ve.huurd had en 's avonds de deur had opengezet. De revolver is op getuige's kantoor in beslag genomen. Ten laatste vraagt de kantonrechter, of bekl. de revolver tijdens de verga dering bij zich heeft gehad, hetgeen "bekl. met de meeste beslistheid ontkent. De revolver was niet in staat van tegenweer, want op den loop zat een papieren prop en het wapen was in een zakdoek gewik keld. Get. Smits, op wiens kantoor de revolver in beslag werd genomen, heeft niet gezien, dat ze in een zakdoek was gewikkeld. Bekl. voert nog aan, dat get v. Hoorn niet het recht had het kantoor van get. Smits te betreden en dat het proces-ver baal door hem slechts werd opgemaakt op aanhitsing van den verslaggever Sijtsma. De ambtenaar van het O. M. acht het ten laste gelegde bewezen. Als bekl. een kalm persoon was geweest en eehvoudig schuld had bekend, zou spr. een lichte straf hebben gevraagd. Gezien zijn on hebbelijke houding en zijn weigeren om antwoord te geven op de gestelde vragen, bestaat er voor spr. geen aanleiding voor een elementen eisch. Met geldboete acht spr. bekl. niet voldoende gestraft, omdat hii bekL wel degelijk in staat acht van een revolver gebruik te maken. Spr. vraagt een hechtenis van 2 dagen met verbeurdverklaring van de revolver. (Tijdens het requisitoir interrumpeert bekl. meermalen, waarop hij door den kantonrechter wordt gedreigd uit de zaal te zullen worden verwijderd, als hij niet zwijgt.) BekL: Appèl. Kantonrechter: Dan zult u toch nog 14 dagen moeten wachten. Bij het verlaten van de zaal roept bekl., dat hij wel zal zorgen zijn revolver, die de kantonrechter niet wilde teruggeven, terug te krijgen. Geëischt wordt tegen C. F. B., bloe mist te'Warmond, die een nachtzwa luw, een voor den landbouw nuttigen vogel, heeft gedood, f8 of 3d.; tegen J. v. W., muzikant te Leiden, die zonder vergunning in den Broekpolder onder Ocgstgeest heeft gevischt, f3 of 2 d.; tegen W. N. v. H., eveneens muzi kant te Leiden, die wegens dezelfde overtreding terechtstond, f3 of 2d tegen M. v. d. W., groentenkoopman te Lei den, die aan de Biauwpoortsbrug niet voldeed aan een bevel van den brug wachter om met zijn wagen de tramrails te ontruimen, teneinde de tram te laten passeeren, f3 of ld. Tegen N. B. sturist te Wassenaaar die met een auto van baron v. Pallandt bij het passeeren van een scherpen hoek aan den Noord-Boulevard te Noordwijk aan zee geen signaal heeft gegeven, of schoon de veiligheid van het verkeer zulks vorderde, na het hooren van twee agenten f 5 of 3 d.tegen G. van den N. Czn., te Noordwijk, die zonder vergunning van B. en W. $en hit op het strand had verhuurd, (bekl. zeide dat hij de paarden reeds 35 jaar verhuur de zonder daarvoor vergunning te heb ben gevraagd), f 2 of .2d., tegen zijn zoon wordt dezelfde straf wegens de zelfde overtreding geëischt. Tegen A. H. v. d. L., rijwielhersteller te Leiden die op een eenspersoonrijwiel een tweede persoon vervoerde, f3 of 2d.; tegen A. A. V., slager te Delft, die door den keurmeester Noë te Leiden werd aan getroffen toen hij een ongekeurde lever vervoerdef5 of 3d.; tegen G. B., chauffeur te Vogelenzang, die te Sas sen h e i m met een motorrijtuig reed met een snelheid grooter dan 15 KiM. f2 of 2d.; tegen A. T., C. K., R. B. en H. J. R., die met hun vieren te Noord wijk op verboden grond (jachtveld), werden aangetroffen, na het hooren van twee jachtopzieners f 15 tegen ieder; te gen G. de M., arbeider te O e g s t g e e s t, en D. van D., arbeider te R ij n s- b u r g, die op verboden grond 'hadden geloopen, f 5 tegen ieder en tegen D. M. v. d. K., landbouwer te Katwijk a.d. Rijn die op den Zwarten weg des avonds een geladen wagen heeft ge plaatst zonder deze te verlichten, f0.50 of 1 dag. 1 De volgende week zal er geen straf zitting zijn. De kantonrechter veroordeelde heden wegens loopen op verboden grond F. B. tot f 0,50 of 1 week tuchtschoolJ. W. Th. d. K. tot f 1 of 1 d. J. d. T. tot f2 of 2 d. H. J. v. O. tot f 0.50 of 1 d. K. V. tot f 0:50 of 1 d. P. O., J. V., J. D. v. R. en W. B. tot f2 of 2 d. ieder, allen te Leiden; wegens straatschenderij A. A. d. M. te Leiden tot f3 of 3 d., wegens buren gerucht H. B. tot f2 of 2 d. N. K., W. M., en A. v. Wi; tot f3 of 2d. ieder allen te Warmond; j wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier P. G. te Rijnsburg tot f 1 of 1 d. wegens muziek maken en het opgeven van een valschen naam P. C. v. E. en W. R. beide te 's Gravenhage tot f 2 of 1 4. en f 5 of 2 d. ieder wegens het vervoer door trekdieren doen plaats hebben op e>en noodeloos pijnlijke wijze J. B. te Sassenheim tot f 10 of 2 d.; wegens overtreding der jachtwet C. H. en R. M. beide te Rijnsburg tot f 1 of 1 d.wegens overtreding der vis- scherijwet W. F. S. te 's-Gravenhage tot f0.50 of 1 d., wegens overtreding der Jjkwet FL R. te Leideri tot f; 1 tof 1 d.j wegens overtreding der arbeidswet A. A. W. tot 3 maal f2 of 3 maal 2 d. W. H. B. tot f3 of 2 d. W. E. tot f3 of 2 d. J. G. v. d. W. tot 2 maal f3 of 2 maal 2 d. B. R. tot f 3 of 2 d, C. ?M', v. H. tot f2 of 2 d., allen te Leiden; wegens overtreding der spoorwegwet J. L. te Leiden tot f 0,50 of 1 d. Wegens overtreding der motor- en rij- wiehvet E. M. v. d. H. en J. J. A. S:, tot f2 of 2d. ieder. M. R., en D. R.,' tot f 1 of ld. ieder., beiden te Lei den. J. P. te Sassenheim, »en P. H. te Voorhout tot f2 of 2 d. ieder. S. P. W. te Oegstgeest, tot f 1 of 1 d. C. J. F. B., G. D., H. A. K.,. G. N. B. ,G. J. G. v. P., H. O., en Th. J., allen te Noord wijk tot f2 of 2d. ieder, G. Z. A. v. d. M. Pzn., A. v. d. M. Azii., tot f 1 of ld. ieder. S. H., tot f 2 of ld. A. J. M. tot f2 of 2 d., en H. M. G. tot f2 of 2d. allen te Rijnsburg, O. de B. ,te Leiden, tot f 1 of 1 d. A. R., te Deventer, tot f 2 of 2d. Wiegens te snle varen A. v. O., te IJmuiden, tot f2 of 2d. A. B. te Schiedam tot f 2 of 1 d. A. P. te Broek op Langendijk f3 of 2d. A. B., te Woerden, L. v. R. te Alkemade, P. S. te Vrijenban, G. F. te Haarlem, C. G. V. en C. S.. beidien te Leiden, J. L. te 's Gravenhage. K. G., C. T., P. P., allen te Rotterdam, M. R. ent P. v. d. G„ beiden te Amsterdam, en Ch. B. te Gouda tot f 2 of 2d. ieder. J. J. te 's Gravenhage A. de H. de Rot terdam, tot f3 of 2d. ieder. G. de Z. te Amsterdam tot 2 maal f 2 of 2 maal 2 dagen. Wegens stoomen in Rijnlandsch boe zemwater J. S. te Warmond tot 2ra. f 2 of 2 maal 2d. E. M. -K. tot f 1 of 1 d. G. K. tot f 1 of 1 d., beide te Sassenheim, tot f 2 of ld. B. W. te Amsterdam tot f2 of 2d. H. v. d. L. en T. S. tot 2 maal f2 of 2 maal 2d.' A. V. tot f2 of 2 d., A. V., T. S. tot f2 of ld. ieder allen te Woerden W. V., tot f2 of 2d. en J. B., tot f 2 of 1 d., beiden te Rotterdam. J. H. P. v; d .B., te 's Gravenhage, tot f2 of 1 cL A. R., te Wassenaar tot f2 of 2d. Wegens als bestuurders van een vaar tuig niet op minstens 80 M. afstand stoppen wanneer des nachts een rood licht op de brug is geplaatst, E. de B. te Sloten tot f 5 of 2 d. Wegens geen zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier M. v. d. V., te Voorhout, tot f3 of 2d. en scha deloosstelling van f5 aan L. v. d- H. Wegens overtreding van verschillende politieverordeningen H. B. te Ledien, tot f 1 of ld. J. B. H. S. te 's Graven hage, tot f2 of 2d. J. O., te Leiden tot f 1 of ld. A. J. R., te Bennebroek tot f 2 of 1 d. M. T., te Leiden tot f 2 of 2 d. M. S., te Katwijk tot f 2 of 1 d. W. v. S., F. J. H., en J. W., allen te LeidenS. B. te Zoetervvoude tot f 1 of 1 d. H. J, v. d. S. en A. B. tot f 1 of 1 d. E. v. d. H., tot 50 ct.of 1 d. j. J. v. d. W., en J. Th. L., totf 1 of 1 d. E. de J., tot 50 ct. of 1 week tuchtschool. D. H. en W. J. K. tot f 1 of 1 d., allen te Leiden. H. J., zonder vaste woonplaats,* tot f 1 of 1 d. J. C. J. H. te Oegstgeest tot 50 ct. of 1 d. J. K. E. en B. de L. tot f 1 of 1 d., beiden te Leiden. Kerknieuws. Echaristisch Congres. Op den dag der groote processie te Weenen heeft Z. H. de Paus een volle aflaat verleend, te verdienen door alle geloovigen der geheele wereld, die na gebiecht en gecommuniceerd te hebben, zich in den geest met die groot- sche manifestatie van geloof, liefde en eerherstel vereenigen. Het Eucharistisch congres tt Weenen. Naar wij vernemen, zal de Zeereerw. heer Dr. Th. M. Vlaming, pastoor der O. L. V. Rozenkrans- en St. Dominicus- parochie te Haarlem, Maandagmorgen naar Weenen vertrekken om aldaar Mgr. A. J. Callier op het Eucharistisch congres te vertegenwoordigen. „Maasbode". XXIVste Eucharistisch Congres op Malta. 't Is nu uitgemaakt, dat het volgend Eucharistisch Congres gehouden zal worden op Malta in April 1913. De Con gressisten zullen waarschijnlijk gebruik maken van het nieuwe huis der Paters Theresianen, dat in aanbouw is op het voorgebergte van Guardamangia, opkor ten afstand van La Valetta. Het waarborg fonds is edel moedigi ijk in zijn geheel bijeengebracht op het eiland zelf. Men is al druk bezig met de toebereidselen. Eene groote tentoonstelling zal er aan verbonden worden. Uit Spanje zijn reeds vier schepen met Congressisten aange kondigd. 't Is bijtijds en misschien ook wel een beetje kort na het Congres te Weenen. Doch dat moeten zij maar wéten, die de zaak op touw zetten en er voor ijveren. Tu Rex gloriae Christ e. Gij zijt, o Christus, de Koning der glorie 1 „Tijd". werd, dai een begin was gemaakt met het laten circuleeren der portefeuille met ontwikkelingslectuur, terwijl de leden dringend werden verzocht voor geregelde rondzending zorg te dragen. Besloten werd 22 Sept., in combinatie met de Haagsche afdeeling, eene excursie te maken. Door den voorzitter werd als af gevaardigde verslag uitgebracht van de gehouden Bondsvergadering te 's Bosch. Besloten werd nogmaals een schrijven aan de afwezige leden te richten of zij van bestuurszijde pogingen willen aan gewend zien bij de patroons tot het ver krijgen van een vrijen avond. Een voor stel van een der leden tot afscheiding der afdeeling van den Vakbond werd na de bat ingetrokken. Ingekomen was een schrijven van het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond, waarin werd medege deeld, dat een paar leden van een vak- vereeniging bedankt hadden voor het lidmaatschap van dien Bond. Na lang durige besprekingen hierover werd be sloten deze leden niet als lid der vakver- eeniging te royeeren, doch eerst advies in te winnen bij het hoofdbestuur van den Vakbond. Na gehouden rondvraag werd deze vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. Parkconcert. Het programma van het Parkconcert te geven op Woensdag 4 September a.s., 's avonds 8 uur door het Stedelijk Muziekcorps, directeur de heer Joh. C. Geijp, vermeldt de yolgende numers: No. 1. Kroningsmarsch, Meijerbeer. 2. Ouverture „Zampa", Herold. 3. „Bonis diis deabusque", Wals, Geijp.— 4. Hollandsche Rhapsodie, Schweins- berg. 5. a. O! bitt euch liebe Vöge» leni." (Ie uitv.), Nehl, b. „Wir tanzen Ringelreihn". Fall. 6. Potpourri uit „Ein Walzertraum", Strauss. 7. „Das Bienenhaus", marsch. Schneider. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo Augustus 1912. Inleggersrekening. 1912 Saldo aanvang der maand f 2.800.358.531/8 Ingelegd106.972.27 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes j,188.95 f 2.907.519.75V3 107.141.95% LEIDEN, 2 September. Op de voordracht voor leeraar in de plant- en dierkunde aan de H. B. S. en de middelbare! Handelsschool te Haarlem is geplaatst de heer M. J. Sirks, alhier. Gisteren hield de afd. Leiden van den Ned. Bond van R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden hare maan- delijksche vergadering. M.edegedeeld Terugbetaald Saldo van het tegoed einde der maand2.800.377.80 Aantal inleggers 1912 Aanvang der maand13154 Nieuwe inleggers95 13249 nleggers waarmede is afgerekend 42 Einde der maand13207 HILLEGOM. In een wedstrijd voor manned- en gemengde koren ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan van de Koninklijke Nationale Zangschool te 's Gravenhage won in een wedstrijd voor mannen- en gemengde koren de vereeni- ging „Zang en Vriendschap" alhier de vierde prijs in de tweede afdeeling. NOORDWIJK. Gister herdacht de Eerw. Overste van het Sint Jozephs- gesticht alhier Zuster van de Congre gatie van J. M. J. te 's Hertogenbosch den dag waarop zij vóór 25 jaren in Noordwijk kwam. Op verlangen van de eenvoudige jubilaresse is er alleen een, huiselijk feest gevierd, Maar toch ont brak het de Zuster, die aanspraak mag maken op veler dankbare genegenheid, niet aan bewijzen van belangstelling. Van vele kanten werden ze op de meest ondubbelzinnige wijze geschonken. De verkoop van de Oranjebloem ten voordeele van de Christ. Militaire Tehuizen bracht alhier op, na aftrek van de onkosten, f 116.50. NIEUWKOOP. Naar de „Rijnbode" verneemt, is den heer M. C. J. van den Weijden is op zijn verzoek eervol ont slag verleend als lid van het college van zetters voor 's Rijks directe belas tingen in deze gemeente. In diens plaats is door den heer Commissaris der Ko ningin in de provincie benoemd de heer C. B. v. d. Ent Braat, wiens naam voor komt op een voordracht, twee jaar ge leden door den Raad aan den Commis saris ingediend. De heer v. d. Ent Braat heeft de benoeming aanvaard. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Congres Verzekeringsmaatschappij. Z. K. H. de Prins is hedenmiddag uit Amsterdam, alwaar Z. K. H. de opening van het Congres voor de Verzekerings wetenschap heeft bijgewoond, ten 2 uur te 's Gravenhage aangekomen om ten 6 uur weer naar het Loo terug te keeren. De Minister van Binnenl. Zaken bevond zich heden voor hetzelfde doel in de hoofdstad. De kosten van den bouw van een nieuwe schouwburg te 's Gravenhage op de tegenwoordige plaats, waarvoor B. en W. den Raad binnenkort een voorstel zullen aanbieden, zullen bedragen on geveer f 1.150000. Bij het voorstel zullen gevoegd worden de bestekvoorwaarden voor den bouw en voor alle in- en uit wendige werkzaamheden. De nieuwe schouwburg zal 1268 plaatsen bevatten. Militaire manoeuvres. Naar wij vernemen heeft het epidemisch verklaren van de roodvonk te Amsterdam aan het legerbestuur tot dusver geen aanleiding gegeven verandering te brengen in de vastgestelde militaire manoeuvres in de stelling van Amsterdam in de tweede helft dezer maand. De oefeningen zullen mitsdien doorgaan. =r Ï9* vice-consql van Frankrijk te Ba tavia is, naar men meldt, benoemu óf Veer Eliche. Aan de afd. Handel van het Depar tement van Landbouw zijn inlichtingen te verkrijgen- omtrent de aanbesteding van een ijzeren spoorwegbrug voor de K.K. Staatsbahndirection te Villach, Oosten- rijk-Hongarije, waarvoor inschrijvingen worden ingewacht tot 7 dezer te 12 uur des middags. Pest op Java. Regeeringstelegram betreffende pest- gevallen op Java van 14 t.m. 27 Aug. Afdeeling Malang: 88 nieuwe pest- gevallen, 89 dooden. Madioen1 doodelijk geval. Kediri: 10 en in de vorige periode nog twee. Beurs van Amsterdam. 2 September 1912. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7o Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 57o Obl. April-Oct. Dito 47o Jan-juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland.4^7oObl.l909Ned.Rec. 4H7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <S Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 57o Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 70Dipl. Sell. 1905 470 Amsterdam 1900-01 37o Leiden 1896. 470 idem 1911. Aana. N. West. CcPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car cc Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit.StaLSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge cc Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Ned. Handelsrnpij.Kescontre 5 Uew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Reüjang LeooDg ivlijnb.Mij.aana. Aanu. ureat Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aana. K. N. M t. expl. v. Petr. -. a r lUUü Aanu. Moeara Enim Petr. Mij. Aana. 5um Palemb. Petr. Mij. üew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. üito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aanü. Deli Cultuur Mij. Aana. Deli-Mij Aand. Un. Langkat Pi. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aana. Peruv.Corp.Lini. Cert. v. Prei. aana. Corp. Lim. Aanu. Holl. Ijz. Spoormij. Aana. Mij. t. Expi. v. Stuatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aanci. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aana. Chesapeake écOhio Cert.v.aaua. Denv. Cc Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie 5p. Mij. 4 y0General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Kw. MexicJntem.PriorLienOol.4i47» Cert. v. aana. Miss. Kans. T. 470 le Hyp. Obl. aito Ganci. N.-Y. Ontario Cc Western Cert. v. gew. aana. Rock lslana üew. aana. South Pacific Aigêsi. gew. aana. bouife Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pic.Klr. 4'/0 üoua Ubl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aanü. Witte Kruis 2^2 Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Tneiss. Kegulir. Ges. 1ö80 570 Staatsi. Oostenrijk 1850 370 Madrid 1858 Turksche loten 1870 Oongoioien lo88 P.-nama-Kanaai roten Prbion atierentc 4J47c Vorige Koers. 78% 78,H 86 V 81% 100*U 103J4 49*4 59H 100*4 87 100*4 69 87H 60M 57J4 74 He 1144 108 159*4 30H [258 99i4 263*4 513i4 217-4 188 H 534 19% 570 1294 4% 11% 50H 8734 92 96^ 186 110% 81% 22*16 36% 773-4 27% 101 He 2934 94 He 3634 26% 11134 30% 171> 99% 4'% 106% 1.40 79 80% ;12J% 146% 60 66% 4934 37— 64.10 Koers heden. 78% 78% £6% 8;% 87% 6034 56% 74% 265 519 217% 188% 534 20% 128 12% 51% 8734 96% 10% 82% 22% 35% 77% 2934 94% 37% '27 111% 30% 171% Marktberichten. ROTTERDAM, 2 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 218 runderen, ï33 vette kalveren, 0 nuchtere kalf, 2375 schapen, 1304 varkens. Prijzen per KG.koeien en ossen 37-43-44 c., vette Kal veren 5055 c., export kalveren 4550 c„ schapen 25—30 c., varkens 30—32 c., export varkens 23—24% c., Yoor Frankrijk 30—31% c., lammeren f 152223 per stuk. Vette runderen met beperkte kooplust; voor goede qualiteiten was eenige vraag; omzet tamelijk goed. Aanvoer vette kalveren veel minder; door minder vraag, ook voor export, is de hoogste r.oteering moeilijk to handhaven. Wolvee ruim aangevoerd; schapen vlugger ge kocht; lammeren aanvankelijk eveneens, men betaalt meer. Bij nog grooter aanvoer werd flauwer gekocht. Dit was van invloed op de prijzen. Varkens zeer ruim aangevoerd; aanvan kelijk geen handel. Bij meer kooplust toch tragen omzet; vaste prijzen; exporthandel van geen beteekenis. Voor Frankrijk lusteloos gekocht door hooge vraagprijzen. Binnenlandsche Granen. Tarwe jarige tamelijk aangeboden, langzaam onveranderd verkocht. Essex f 10.7012, Wilhelmina f II— 11.60. Nieuwe zeer ruim aangeboden; vond alleen in prima soorten onveranderd geheel plaatsing; goede en afwijkende moesten lager worden afgegeven om te kunnen opruimen. Essex f 10.50—11.25, Wilhelmina puike f 10.25— 10.40, tamelijk goede f 9.25—9.60. Slechte en afwijkende f 6.—8.50, grove Donau-mais f 162. AMSTERDAM, 2 Sept. Veemarkt 240 vette koeien le kw. 80 a 86 c., 2e kw. 75 a 80 c. 3e kw. 70 a 76 c. per kg., 140 melk- en kalf- koeien f 135 a f 350 per stuk, 79 nuchtere kal veren f 12 a 20 per stuk, 38 schapen f 22 a f 30 per stuk, 450 vette varkens Holl. le kw. 60 a 62 c., 2e en 3e kw. 58 a 60 c. Geld. en Overz. le kw. 60 a 62 c., 2e en 3e kw. 58a60c. p.kg. LOOSDUINEN, 30 Augustus. Groentenveiling. De prijzen waren heden voorBloemkool le soort f J .20 a f5.40, komkommers (Eng.) le soort f 2.- i f 4.—, dito 2e soort f 0.70 a f 1.80, roode kool f 1.10 f 3.—. savoye kool f 1.40 f 3.80, groene kool f 1.80 a f 1.90, salade le soort 50 90 c. dito 2e soort 20 a 40 c., peen le soort f 1,20 af 1.90, andijvie 40 c. a f 0.90, prei 30 a 70c„ rabarber f 1.40 a f 1.60, selderij 40 a 70 c., peterselie f 0.30 a f 0.50 per 100. postelein 16 a 22 c. zuring 4 a 6 c., boonenstek 10 a 12 c., appels 20 a 50 c., peren 15 a 65 c. per ben. prinsessenboonen 14 a 46 c. snijboonen f 0.60 a f 1.20 per 1000; erwten f 0.60 a f 1.20 pet mand. tomaten le soort f 4.— a f 5,80, dito 2e soort f 2.50 a f 3.80. dito 3e soort f 1.10 a f 2.— per 50 kg. perziken le soort f 7 a f 12, dito 2e soort f 2.00 a 5.70 per 100. Aanvoer £2,538 komkommers 47.563 pond tomaten»

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3