Uit Stad en Omgeving. loer door de voornaamste straten ge maakt. De stad heeft een recht feestelijk aan zien. Uit alle deelen van Friesland zijn belangstellenden naar de hoofdstad ge lrokken. Het weder is bijzonder fraai; de Koninklijke stoet wordt overal luide toegejuicht. Omstreeks 2 uur arriveerden HH. MM. in de woning van den Commissaris der Koningin, alwaar in familiekring de tiee werd gebruikt, waarbij tevens aanwezig waren de echtgenooten van den burge meester en van den voorzitter der Friesche Maatschappij van Landbouw. Tegen 3 uur vertrokken de Koningin en de Prins met gevolg naar hei terrein der Landbouwtentoonstelling. In den ring van het sportterrein werden Friesch vee en paarden rondgeleid. De Koningin be zocht hierna de afdeelingen zuivel, akker bouw en vereenigingsleven. Maria-Bond in het Bisdom Haarlem. De Haariemsche Mariabond hield t; 's Gravenhage zijn vierde jaarvergadering in de groote zaal van den Ned. R. K. Volksbond. Vertegenwoordigd waren 30 Maria- vereenigingen door 69 stemgende afge vaardigden. Uit het jaarverslag der secretaresse, mej. A. Kokshoorn, bleek van vooruit gang. Het aantal afdeelingen steeg sinds het vorig jaar van 40 met 1171 geheel- onthoudsters en 2479 afschafsters tot 46 met 1325 geheel-onihoudsters en 2754 afschafsters; het aantal Meisjesbonden nam toe van 7 met 413 geheel-onthoud- sters tot 9 met 560 geheel-onthoudsters, het aantal St Annavereenigingen van 30 met 2306 _gezinnen en 7261 kinderen tot 34 met 3025 gezinnen en 9700 kinderen. De rekening der penningmeesteresse sloot met een batig saldo van f332.73. in de plaats van de presidente, mevr. !J. M. Burcksen-Wels en de vice-presiden- te, mevr. J. M. E. v. d. Velde—Visser die zich niet herkiesbaar stelden, werden tot bestuursleden gekozen: mevr. S. C. C. BronsveldVikinga, van Hoorn, en mej. C. ten Brink, van Amsterdam. Besloten werd vervolgens dat iedere Mariavereeniging fl en iedere Kinder- bond f0.25 voor het dr. Ariënsfonds zal storten. Het voorstel-Watergraafsmeer, dat jaarlijks een spreker of spreekster kan aangevraagd worden voor rekening van de bondskas, werd op voorstel van het hoofdbestuur voorloopig voor 1 jaar aangenomen; in verband waarmede op voorstel van den Haag werd besloten, dat het Rijkssubsidie dan geheel aan de Bondskas zal blijven en dan een spre kers-, maar vooral een spreeksterslijst samen te stellen. Voorts werd besloten, zoo mogelijk ge steund door de andere Diocesane bon den, bij Sobriëtas aan te dringen op het doen van stappen tot betere controle op alcoholvrije dranken, tot het verkrij gen van bepalingen van overheidswe ge om het gebruik van alcoholhoudend suikergoed tegen te gaan en tot het nemen van andere maatregelen tegen der gelijk suikergoed. Bij acclamatie werd aangenomen het voorstel-den Haag om het hoofdbestuur op te dragen een propaganda te voeren waardoor in de Mariavereenigingen het verband tusschen Derde Orde en Drank bestrijding duidelijker worde en omge keerd onder de leden der Derde Orde aan te toonen, dat drankbestrijding ge heel op haar weg ligt. Aangenomen werden daarna nog de voorstellen tot het in overweging geven aan het Hoofdbestuur van de aanschaf fing van een collectie analysen, afbeel dingen in papier maché, tabellen en pla ten ten gebruike van de afdeelingen en tot het toestaan van een jaarlijksch sub sidie van f 10 aan de commissie tot be strijding van het alcoholisme in en door de school, in den Diocesanen Bond van Kruisverbonden. Na afloop van het huishoudelijk gedeel te der vergadering, hield pater H. Er- mann S. J. een rede over „Geheelonthou ding", waarvan hij de groote waarde aantoonde voor den volkszang, voor de sport, voor de gezondheid, voor het stoffelijk belang van het gezin, als daad van christelijke naastenliefde, als beste propagandamiddel in den strijd tegen het alcoholisme, als van belang voor het vaderland, als daad van ouderliefde in 'het belang der kinderen, als zijnde goed koop, als middel ter "vermindering van de criminaliteit. De Bond en de politiek. Op de aanstaande algemeene verga dering van, den Bond van Ned. Onder wijzers zal een voorstel behandeld wor den, om, bij de verkiezingen in 1913 in ieder daarvoor in aanmerking komend district vanwege den Bond van Ned. Onderw. de candidatuur van hen te be strijden, die zich verklaren, voor de voor Stellen van, de Grondwetscommissie in zake het onderwijs. De bedoeling van de afd. Heer Hugo waard en omstreken, die dit voorstel doet, is, dat in ieder district een of meer persoden worden aangewezen, die genoemde candidatuur op openbare vergaderingen zullen be strijden. Bee.mster's derde eeuwfeest. De voorzitter der feestcommissie, de heer J. Edel Kz., opende gisteren om half tien Beemsters derde eeuwfeest, in tegenwoordigheid van de commissie, ge meente- en polderbesturen en verdere genoodigden. Spreker riep allen hartelijk jwelfcom toe op deze plaats, welke voor 300 jaren nog water was en sedert dien in vruchtbaar land was herschapen, dat *we daarna Beemster mochten noemen. Spreker brengt dank aan de wakkere mannen, den grooten Leegh'water en den genialen Dirk van Os, die deze droog making na groote inspanning wisten tot stand te brengen, waardoor de Beemster geworden is een uiterst vruchtbare en rijk gezegende polder; dank ook aan allen, die tot het welslagen van dit feest hebben medegewerkt. Hij hoopt, dat allen nog lang mogen werkzaam zijn tot ver meerdering van den bloei dezer gemeente. Daarna nam de heer J. Koopman, bur gemeester van de Beemster en eerevoor zitter der feestcommissie, het woord. De land- en tuinbouwtentoonstelling werd geopend met een rede van haren voorzitter de heer D. Visser Pz., die mededeelde, dat de Beemster thans laat zien, wat ze kan presteeren op het gebied van land- en tuinbouw. De afdeeling tuinbouw bevat 44 num mers, die van fruit 22, benevens de af deeling ter opluistering 14 verzamelingen van groenten en vruchten. De zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder voor de schoonste ver zameling akkerbouwgewassen van een inzender-verbouwer is behaald door den heer A. J. Waiboer, en de zilveren me daille van Prins Hendrik, voor de mooi ste verzameling fruit, decoratief en op naam opgesteld, is behaald door den heer P. Bakker Wz. De medaille van H. M. de Koningin zal morgen op de veetentoonstel'ing worden toegewezen. Gedwongen winkelnering. In de actie tegen de gedwongen win kelnering, welke door den Ned. R. K. Lederbëwerkersbond reeds geruimen tijd gevoerd is te Dongen, was gedurende de laatste maanden eenige stilstand in getreden, nadai meerdere werkgevers de toezegging hadden gedaan, eerstdaags uit eigen beweging hun winkel aan den kant te doen. De arbeiders wachten nog altijd op de uitvoering van die belofte. Blijkbaar schijnen de werkgevers daar zeer gehecht te zijn aan hun winkel nering. Thans bestaat het voornemen bij den Ned. R. K. Lederbewerkersbond, opnieuw den strijd tegen dit laakbaar euvel aan te binden. Naar aanleiding der gevoerde actie zijn reeds twee pairoonswinkelneringen ver- chvenen, nl. bij de Holland-Amerika- Schoenenmaatschappij en bij de firma M. Dooremaal. Nog resten te Dongen 13 patroons- Winkels. De arbeiders wenschen hart grondig de verdwijning dezer winkels. Na de campagne te Dongen, zal de Nederl. R. K. Bond ageeren te Oister- wijk, Baardwijk en B espy en, waar ge noemd euvel eveneens nog welig tiert. Prijs verhooging der Baksteenen. Naar het secretariaat der Vereeniging van Nederl. Baksteenfabrikanten ons mededeelt, blijkt uit berichten, welke bij het bestuur der vereeniging zijn inge komen, dat op de steenfabrieken be langrijke schade geleden is aan de vorm- lingen (pas gevormde steen en), "eens deels door het ongunstige weder van de laatste weken en anderdeels door den jongsten hevigen storm en regen, terwijl het aantal der verloren, gegane steenen in de millioenen stuks loopt. Tengevolge van den reeds bestaanden achterstand in de productie in verge lij- king tot het vorig jaar (van 10 tot 30 pCf. en meer) en vooral ook door de nu weder aangerichte schade zal een belangrijke prijsverhöoging niet kunnen uitblijven, gezien de levendige vraag naar baksteen en gezien ook de onmogelijk heid van inhalen van den achterstand wegens te ver gevorderd seizoen. Gemeente-ambtenaren. De Nederl. Bond van Gemeente-ambte naren hield te Zwolle zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. van der Laan, secretaris van Sneek. De voorzitter spreekt met warmte naar aanleiding van de binnenkort te ver wachten jndiening van wetsontwerpen tot invoering der pensionneering van ge meente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen. Medegedeeld wordt, dat het hoofdbe stuur bij den Minister van Binnen'andsche Zaken heeft aangedrongen om zijtn in vloed aan te wenden tot verbetering van de jaarwedden der burgemeesters, secre tarissen, ontvangers, secretarie- en ont vangersambtenaren, evenzeer als de Mi nister dit dezer dagen deed voor de gemeenteveldwachters. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van het bestuur tot oprichting van een centraal bureau tót verbetering van de gemeente-administratie. Zuid-Hol land stelt voor, de zaak een- jaar uit te stellen. Dit voorstel wordt met 2143 tegen 850 stemmen verworpen. Met 2049 tegen 944 stemmen wordt vervólgens aange nomen een voorstel-Limburg, dat de in stelling voorloopig voor drie jaar zal wor den opgericht, terwijl tegen den afloop van dien termijn de zaak nader onder de oogen zal worden gezien. Door de heeren Elenbaas, v. Eggelen en Klein is, in opdracht van het hoofd bestuur, een rapport uitgebracht over het leerlingwezen, gegrond op de indertijd door den Bond vastgestelde proeve van wijziging der gemeentewet in het belang der gemeente-ambtenaren. In deze proeve is opgenomen de instelling van twee examens in de gemeente-administratie, examens A e.i B. De vergadering ver- eenigi zich-na brëéde discussies met alge meene stemmen met het rapport. Besloten wordt geen verdere pogingen aan te wenden tot oprichting van een rust- en vacantie-oord, wegens te hooge kosten. Vóór de sluiting van de vergadering spreekt de lieer Fleskens, Lid der Tweede Kamer, als bondslid aanwezig, een zeer warm woord ten gunste van de pension neering der gemeente-ambtenaren en hun weduwen en weezen, waaraan hij al zijn krachten zal wijden, en uit hij onder groot enthousiasme der vergadering den harteliiken wensch. dat de regelingen vóór 1 Jan. 1913 in het Staatsblad zullen verschijnen. KORTE KRONIEK. De gemeenteraad van, Jaarsveld (U.) besloot met 5 tegen 2 stemmen, de herbergen en, tapperijen op Zondag van des middags 12 uur tot den, vol genden, morgen 5 uur te sluiten. De heer Van Bylandt, oud-voorzitter der Tweede Kamer, terugkomende van een reis naar Zwitserland, is ziek ge worden en bevindt zich thans te Zeist. Door de geneesheer is hem absolute rust voorgeschreven. Evenals ten vorigen jare zal ingevolge de bevelen van den Directeur-Generaal voor het deelnemen aan de eventueele be tooging op den derden Dinsdag in Sept. aan de postbeambten geen bijzonder of extra verlof, noch dienstruiling kunnen worden toegestaan. Ook is het hen die gewone ver lofhebben, weder verboden in uniform aan de eventueele betooging deel te nemen. Te Maarssen is in den ouderdom van 67 jaar overleden de heer A. A. Vorsterman van Oyen, directeur van het genealogisch en heraldisch archief. Verschillende werken op heraldisch gebied werden door den heer Vorsterman van Oyen in het licht gegeven. LEIDEN, 29 Augustus. Kinderfeesten voor en gedeelte u tgesteld. De Commissie voor het Kinderfeest op Koninginnedag verzoekt ons ter alge meene kennis te brengen, dat wegens den toestand van het land, waarop open luchtspelen zouden plaats hebben, deze moeten worden uiigesteld tot nadere aankondiging. De bioscoopvoorstelling, die voor den voormiddag was bestemd, gaatechter door. Prijsschieten. De troepen van het 4e reg. infanterie rukten hedenochtend uit naar Katwijk, om op de schietbanen aldaar „aan hiet prijsschieten deel te nemen. De prijzen bestonden uit horloges en andere fraaie en nuttige voorewrpen. Het prijsschieten werd opgeluisterd door de vroolijke muziek Van het Staf muziekkorps van het 4e regiment, onder leiding van den heer W. van Erp. Na afloop, om 3 uur ongeveer, keerden de troepen, met de muziek aan het hoofd, weder naar Leiden terug. Militaire oefeningen. Van 16 tot 28 Sept. a.s. zullen door een pontonafdeeling van het korps pon tonniers uit Dordrecht oefeningen wor den gehouden in de omstreken van Lei den, in het slaan van bruggen en" het uitvoeren van diensten over de rivieren. Zoo zal op 17 Sept. een brug worden gemaakt bij Valkenburg, waarover door troepen van de infanterie uit Katwijk en Leiden zal gemarcheerd worden, tijdens de door die troepen alsdan ie houden manoeuvres. Op 18 Sept. wordt eveneens een brug gemaakt bij Oegstgeest over het Oegst- geesterkanaal, waarvan door infanterie en artillerie wordt gebruik gemaakt om daaroverheen te trekken. De afdeeiing pontonniers wordt gedu rende hare oefeningen ingekwart erd te Rijnsburg, Warmond, Woubrugge, Al phen en Z'wammerdam. Voor het examen Fransch 1. o. is geslaagd mej. Loeber, alhier. Bij resolutie van den minister van Koloniën is de heer Th. H. J. de Josselin de Jong alhier, ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Ned. Indië, om, na voltooiing zijner studiën in China te worden benoemd tot ambte naar voor Chineesche zaken in Ned.-lndië. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 2 September, 's avonds acht uur, maandelijksche recollectie voor de öud-retraiianten van Leiden en Om streken in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père). Gas- en electrische installaties in R. K. Kerkgebouwen. Aan den heer E. Vocking alhier, is opgedragen de gasinstallatie in de R. K. Kerk te Hazerswoudeende elec trische installaties in de R. K. Kerken en Pastories te Hoogmade, teOudAde en te R ij p w e t e r i n g. Proeven met een reddingsboot. Men mel'dt uit Ka t w ijk aan, Zee aan de „N. Crt." Gedurende, drie achtereenvolgende da gen oefende de equipage van de red dingsboot zich in. zee, ten aanschouwe van honderden nieuwsgierigen. Telkens om vier uur vew ok men. De zee was tamelijk onstuimig. Het verdient ver melding dat men besloten had ditmaal bij onstuimige zee te. oefenen en niet zooals voorheen een dag vast-,te stellen,' waarbij dan kans op een kalme zee be stond Behalve de acht roeiers, de man vooruit en de stuurman waren aan boord drie passagiers, allen van reddinggor dels voorzien. Al dadelijk had men, bij de tewaterlating oponthoud. De wielen van den wagen zakten diep in het zand. De bemanning moest uitstappen en mee helpen.. Ingestapt zijnde, weigerden de paarden. Gelukkig had men, dezen keer den tijd, maar anders... te laat? Door hooge golven ging het heen, dan zag men de boot, dan weer niet. Eindelijk meerde men in de watering. De passagiers sprongen, nog met hun gordels om in zee en dreven als kuiken boven water. Zoowel boot als reddingboeien'verkee- ren in uitnemenden staat. GOUDA. Naar aanleiding van de door B. en W. bij den raad ingediende voor stellen tot invoering van een straat belasting, is gisteravond een vergadering gehouden, uitgeschreven door de Ver eeniging van Huiseigenaren, waarin voor een vrij talrijk publiek werd uiteenge zet het nadeel en het drukkende van een straatbelasting. Een motie, waarin de indiening van de voorstellen door B. en W. wordt afgekeurd, is aangenomen en zal door den Bond worden opgezonden. NIEUWKOOP. De gemeentergad ver gadert Vrijdag 30 Augustus a.s. des voor middags te 10 uren. Do agenda bevat: niededeeling van in- gekomercstukkengemeenle.irekeniug dienst 1911; aanbieding gemeentebegrooting dienst 1913; verzoek van mej. D. Maats, om eervol ontslag als onderwijzeres voordracht college van zetters. ROELOFARENDSVEEN. Vermoedelijk door den storm uit hare richting geraakt, is dezer dagen bij J. de Prie een post duif neergestreken gemerkt AB. BB. 21 12 91 VEUR. Bij beschikking van den Mi nister van Oorlog is aan de echtgénoote van den milicien A. van Hameren, van het 4e reg. infanterie, vergoeding inge volge art. 84 der Miiitie\vet toegekend tot een bedrag van f0.90 per dag. WASSENAAR. Donderdag 5 Sept., des avonds te half 8, geeft de Harmonie van 't Patronaat een uitvoering, uitslui tend voor de donateurs. Er worden dooT de welwillende medewerking van de heeren Schinck ook eenige nummers voor Violoncel, viool en piano uitgevoerd. Gemeenteraad v. Noordwijkerhout. Voorzitter, de heer J. P. j. M. Sweens, burgemeester. Aanwezig 6 leden, afwe zig de heer Verdegaal. De notulen, worden voorgelezen en on veranderd goeadgekeurd. Wordt medegedeeld missive van Ged. Sttaen, waarbij wordt goedgekeurd het besluit in de vorige vergadering geno men tot het voldoen, van een bedrag van f 8.09 uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting 1912. Aan de orde is de voorloopige vast stelling van de rekening van inkomsten en uitgaven, over het dienstjaar 1911. De heer v. S c h i e rapporteert na mens die commissie die met het onder zoek der rekening belast is geweest, dat de rekening nauwkeurig is onderzocht en en in orde bevonden, en de com missie een woord van lof brengt voor het acurate werk van den, ontvanger. Geen der leden, iets over de rekening te vragen hebben, wordt "iij zon der hoofd, stemming voorloopig vastge steld in ontvangst op f 23368.69, in uit gaaf op f 20803.28i/2 en alzoo met een batig saldo van f 2565.40V2. Aangeboden wordt nu de Begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1913. Aan Mej. Krook wordt overeenkom stig haar verzoek eervol Ontslag verleend als onderwijzeres aan, de O. L. school te Zïlk, met ingang van 15 October a.s. Ingekomen, is een verzoek van den heer P. Bakker, onderwijzer te Hille- gom, om gebruik te mogen maken, van een lokaal der school in, het dorp voor het geven van, een cursus in de Engel- sohe taal Wordt besloten dit verzoek toe te staan, onder voorwaarde dat de verzoe ker de kosten van, vuur en licht vergoedt op de wijze door B. en W. nader te bepalen. Vervolgens komt aan, de orde de lioht- voorziennig. De Voorzitter deelt mede dat het de bedoeling van Leiden isj, het abon nementstarief alleen te doen gelden voor huizen welker huur per week betaald wprdt. De heer v. Noort vraagt, of daar onder niet vallen de eigenaars van klei ne huizen. De Voorzitter antwoordt dat daar onder worden, begrepen zoodanige hui zen, welke gewoonlijk per week ver huurd worden, ook al worden, zij door de eigenaren zelf bewoond. Verder zegt de Voorzitter dat Lei den voor de plaatsing van een kabel huisje gebruik wensch te maken, van een terrein, achter de N. H. kerk. Hiertegen, zijn echter bezwaren, gerezen. Ook voor de plaatsing naast de onderwijzerswo ning zijn bezwaren. Weshalve het B. en W. voorkomt, dat dit kabelhuisje liet best kan geplaatst worden, op de speel plaats der school. Wijl dit terrein n,u eenigermate geert zou het wenschelijik zijn, met den aan- grenzenden eigenaar te onderhandelen over ruiling van een stukje grond. Hier-: toe worden B. en, W. gemachtigd. Wat betreft het leggen van een ka bel, van de Vlasoven naar Piet Gijzen- brug, zijn B. en W. van meening dat het 't beste is, voorloopig daar een ver zwaarde straatkabel te leggen. Hierna verklaart de heer vaai Noor t zich vóór hét aangaan van het contract met Leiden, onder voorwaarde dat di rect met de levering van, electriciteithet abonnementstarief worde ingevoerd en dat, wanneer de electrische verlichting niet is aangevangen vöor 1 Januari 1913, de garantie dezer gemeente eerst met het jaar 1914 aanvangt. j Met algemeene stemmen wordt dien overeenkomstig besloten. I De Voorzitter meent namens een voornaam deel der gemeentenaren te spreken, wanneer hij de heeren dankt voor het genomen besluit en vertrouwt dat de electriciteit aan de gemeente ten' goede zal komen. Bij de rondvraag bespreekt de heer. v Noort de wens.Chelijkheid om de mestputten van, een schepgat te voor zien, dan zal er ongetwijfeld veel meer gebruik van gemaakt worden. B. en W. zullen hiernaar onderzoeken. De heer v. Noort pleit verder voor verbetering van den Delfweg. De heer Heemskerk voor den Duinweg, die veel van automobielen te lijden heeft. Hierna gaat de openbare vergadering over in een beslotene. Gemeenteraad van Voorhout. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer J. van GriethuysenJ burgemeester, aanwezig alle leden D11 Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, en onveranderd vastge» steld. Ingekomen zijn: Missives van Ged. Staten, ten geleide der goedgekeurde raadsbesluiten der vo rige vergadering. Bericht van P. A. Dam en, dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot we ring van, schoolverzuim aanneemt. Missive van Ged. Staten meldend, dat het voorschot als rijksuitkeering voor deze gemeente bedraagt f3672,48. Schrijven van de vereeniging van schoolartsen waarin, aanbevolen wordt een betere regeling om goede hygiëni sche toestanden op de scholen te verkrij gen. Wordt verwezen naar B. en W. om in overweging genomen te worden. De gemeenterekening 1911 wordt op voorstel van de desbetreffende commis sie bij monde van den heer van S c h i e vasfgestJf.d. De rekening be draagt w^£ betreft de gewone middelen: in ontvangst f 14249.13, in uitgaaf f 13358,501/2 batig saldo f 890,621/2'V de - buitengewone middelen in ontvangst f16500 in uitgaaf f 16307,93 batig sal do f 192,07. Het totaal batig saldo is dan f 1082,691/2- De begrooting 1913 wordt aangebo den ten einde in een volgende vergade ring behandeld te worden. j, Eenige af- en, overschrijvingen wor den goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat tq- dens de kermis eenige politieagenten in buitengewon,en dienst zijn geweest. B. en W. stellen, voor aan deze personen een gratificatie toe te kennen, zooals an dere jaren geschiedde. Aldus wordt besloten. De verordening regelende de jaarwed de van het onderwijzende personeel wordt in verband met de nieuwe mili- tiewet gewijzigd. De Voorzitter merkt op dat het slechts een redactio- neele geen, zakelijke wijziging is, zij zat daarom geen verandering in de toeken ning van het salaris brengen. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Hulst naar den, toestand van het huis aan den, Noor d wijk erhoek. De Voorzitter deelt mede dat dit een zaak van den, eigenaar is. Spr. zal echter overwegen wat er aan te doen is. Del gemeente heeft haar taak gedaan door het huis onbewoonbaar te verklaren. De vergadering wordt daarop gesle ten. 1 I i I Sport. Wielrijden. W e g w e d s t r ij d. Bij het Zondag II. verreden Club kampioenschap voor vereenigingen, uit geschreven door den Nederl. Wieler bond op den weg ArnhemApeldoorn, 2 maal, afstand 80 K.M., werd dit weder om met een voorsprong van 7 minuten op de andere deelnemende vereenigin gen gewonnen door de Rotterdamsche Rennersclub „De Pedaalridders'?, den ge- heelen afstand afleggende in den tijd van 2 u. 32 min., zijnde een gemiddelde snel heid Van 33 K.M. per uur. Toer door Noord-Brabant. De Toer door Noord-Brabant voor Wielrijders, afstand 205 K.M. die oor spronkelijk1 gehouden, zou worden op deni 1 September a.s. en die georganiseerd! is door „Het Rijwiel" te Breda, is we gens het regenachtige weer en het daan- door niet in, goeden staat zijn der wegenl uitgesteld geworden tot den, 8 Septem ber a.s. In totaal zijn, tot op heden 160i deelnemers ingeschreven en daar de in« schrijvingstermijn, nu ook verlengd is tol! 2 September, zullen er ongetwijfeld nog| meer inschrijvingen binnenkomen. V0015 veiligheid van de deelnemers is iri groóH te mate gezorgd; er wordt niet gestaji

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2