Gemengd Nieuws. Langs den Maresingel werd over '230 Meter, vanaf de schoeiing bi) de War- monderbrug tot de brug over het ha ventje van het slachthuis een afrastering van paaltjes met draad aangebracht, ter wijl de berm van pakwerk werd voorzien en met graszoden belegd. Tevens wer den twee walstoepen in dit gedeelte ge maakt. De Singeitaluds zijn in weerwil van de groote droogte groen gebleven, hetgeen echter veel arbeidskracht heeft gevergd. Over pLm. 150 Meter lengte, werd de over langs den Lagen Rijndijk met gccreosoteerde perkoenpalen met schoei ing splank en bestrating van oude straat keien voorzien. Boven deze bestrating werd pl.m. 50 c.M. boven water het ta lud verdedigd met oude keien en zand en cementspecie. De weg over de Zijl- dijk werd naar behooren onderhouden. Deze weg verkeerde evenals die op den Lagen Rijndijk steeds in zeer gnustigen toestand. De weg langs de Haarlemmer trekvaart werd in eigen beheer onder houden. Voor het eerst werd in tien winter 1910—1911 het boomsnoeten aan gega digden uitbesteed; elke ploeg losse ar beiders van den aannemer stonden daar bij onder toezicht van een gemeentelijken voorman. De resultaten waren niet onbevredi gend. Er werd sneller en niet duurder gewerkt dan vroeger, toen alles door eigen werklieden geschiedde. De door de orkaan in den avond van 30 September aangerichte schade is? al thans in vergelijking met de verwoestin gen elders, gering te noemen. Er Helen in het geheel 55 boomen,. waarvan 38 stuks, waaronder zelfs zeer zware, weer recht gezet konden worden; de overige 17 boomen moesten derhalve door nieu we exemplaren worden vervangen. B. en iW. vonden in deze gunstige uitkomst aanleiding om den met de zorg voor boomen en planten belasten tuinbaas J. P. Hemerik, den persoonlijken titel van „opzichter der plantsoenen" te ver- leenen. Tengevolge van den aankoop van eeni- ge huizen bij de Geeregracht kon van daaruit een betere toegang voor het plantsoen worden gemaakt. De bekende baldadigheid der jeugd doet veel anders zoo vruchtbaar werk in de plantsoenen te niet. De toestand der voKère in het plantsoen blijft onbevredigend. Het van der Werffpark kon vergroot worden met een terreinstrook vroeger bij het Rijk in gebruik ten behoeve van den museum- bouw. Langs de Groenhovenstraac naar het Diocanessenhuis werd. een kleinplan- soentje aangelegd. Bij de Boisotkade, den toegang tot de Ruime Conscientiestraat werd een perk heesters geplant, dat ech ter door de omwonenden alras zeer werd beschadigd. Ook de tuin in de Burcht heeft door het vrij gebruik, dat door de langs won enden daarvan mag worden ge maakt, veel te lijden. Voortdurend blijkt dat de bestaande riolen hoe langer hoe slechter worden en somtijds gevaar opleveren voor het verkeer. Hersteld werden 353 ver zakkingen op riolen, kolken en loozin- gen. Geregeld werd voortgegaan met de verbetering der afwatering van straten en stegen, waartoe zijn geplaatst 73 stuks ijzeren slijkbakken en trottoirkolken. Gedurende 1911 werden voorgeschre ven 56 beerputten, terwijl 6 beerputten waren bij te plaatsen van de in 1910 voorgeschrevene. Thans zijn vanaf 1905 in deze gemeente 527 putten gesteld, be dienende te zamen 80 perceelen. Voor rekening van particulieren werden door de gemeente 4 beerputten geplaatst, waarvoor gemiddeld pl. m. 100 gulden in rekening werd gebracht. Het Uernurstelsel werkt op de beken de wijze. Steeds werd gewaakt tegen be langrijke verstoppingen en werden de be woners der aangesloten perceelen erop gewezen geen vaste stoffen in de lei dingen te werpen. De gemeentelijke diepers gingen ge regeld voort met het op diepte houden van grachten en vaarten. Gedurende hei jaar 1911 werden ge heel bestraat of herstraat 100.655 M2, of herlegd 2366.50 M2 trottoirte- 507.50 M2 scoriaebricks. De Oranje straat, de Nassaustraat, grenzende aan de Oranjestraat, de Th orb eek es tra at, oos telijk gedeelte, samen ongeveer 1572 M2. werden door de gem. in eigendom over genomen. Door 'n groot deel der stad werden on- "dergrondsche electrische klokkenkabels gelegd, terwijl het ondergrondsche tele foonnet werd uitgebreid, waarmede vele bestortingswerken gepaard gingen. Aan straten,'stegen en poorten werden beves tigd 59. blauw geëmailleerde straatnaam borden. Langs de Singels werden de waarschuwingsrijwielborden verwijderd. (Wordt vervolgdy. De Storm. H. M. de Koningin heeft, vervuld met belangstellenden zorg, zich laten inlichten over de gevolgen van den storm van gisternacht voor den Haag en de vis- schersvloot te Scheveningen. Te Gouda zijn door de omgevallen boomen verschillende toegangswegen naar de stad voor rij- en voertuigen versperd. Op verschillende plaatsen kwa men de boomen terecht op de naast- staande huizen en vernielden daJcen, ra men en kozijnen. Op de Oouwe woei een eerbiedwaardige reus omver en nam in zijn val met de wortels een groot gedeelte .walmuur mee. Aan de Hanepraai is een boom op het erf van het stoomgemaal van Rijnland Omgewaaid en kwam te recht op de woning van den opzichter, vernielde telegraaf- en telefoondraden, zoodat de verbinding met de omliggende plaatsen is verstoord. Bij een in aanbouw zijnd heerenhuis in het Regentesseplantsoen werd alles vernield, zoodat opnieuw van den grond af kan worden begonnen. De storm van gisternacht heeft zich ook te N o o r d w ij k e rh o u t danig doen gevoelen. Bij verschillende menschen wer den boomen omvergeworpen en het ooft van de takken geschud. Het ergste heb ben echter de tuinders geleden in hun stainboonen. Deze, die zoo mooi bloei den en nog zooveel beloofden, zijn groo- tendeels vernield, zoodat het zoete winstje, wat de menschen van den laat ste» pluk verwachtten, plotseling bitter is vergald. Te Rotterdam geraakte het Griek'sche stoomschip Salient, liggende aan, paal 14 in de Maashaven, op drift met vier elevators die langszijde van dit stoom schip lagen. Het ruim 110 ton groote ijzeren klipperschip Nooit Gedacht, schipper T. van Asperen, n^ast een der elevators gelegen en met 30 last mais geladen, sloeg vol water en zonjv. De schipper, zijn vrouw en vijf kin,deren werden gered. Het stoomschip Köln, liggende op de rivier aan boei 23, sloeg op drift, kwam in aanvaring: met een kolengrijper van de Stuwadoorsvereeniging Victoria, dreef vervolgens in de richting van den Schie- mond en botste daar op een, paar duo- dalven, die afknapten,. Het stoomschip Tripolitania sloeg van boei 18 op de rivier los, dreef in de richting van de Schiehaven, en kwam daar met een meerstoel in botsing. Het stoomschip Björn sloeg van boei 10 op de rivier los, kwam in de Eerste Katendrechtsche haven terecht met een, ingedrukt achterschip en sloeg van, het in die haven aan, paal 4 liggende stoom schip Karl Albrecht de schroef af. De aan de Maashaven Z.Z. liggen.de lichter Drugborn Sr. 8, geladen met bunj- kerkolen van de Steenkolen Handelsver- eeniging, is, toen, de volle vloed kwam opzetten, nabij den mond van deze ha ven vol water geslagen en over bak boordzijde gekanteld. De schipper K. Lammers van dezen lichter redde zich. De stoomschepen Mizar en Grims- befgen zijn in de Maashaven op drift geslagen. Het stoomschip Batavier III, dat gis terenochtend aldaar moest aankomen, is pas gistermiddag ruim 5 uur aan de Boompjes voor den wal gekomen. De passagiers, ten getale van 104, hebben een angstigen, nacht doorgebracht. Van de 36 paarden, die te Londen, aan boord gekomen waren, leefden, er bij aankomst alhier nog 4. De doode en levende paar den zijn naar het abattoir overgebracht. Voorts vernam men yan, een groot aantal stalen en andere trossen, die op de rivier als glas zijn afgeknapt, van ge broken sprieten, ontzette roeren en an dere minder zware averij, te veel om alle te noemen. In de Waalhaven zijn van de boeien losgeslagen de stoomschepen Ailsawale, Nordraak, Marblanco, Deciembre, Capt. W. Mensek, Karl Mensel, Anna, Renée Marthe, Utgard en Phecda. Ook de Acon in de Rijnhaven raakte op drift. Sommigen van deze stoomschepen kre gen of maakten lichte averij. De overkapping van het Maasstation fs op twee plaatsen over een lengte van nogeveer 15 M. losgewaaid. Omstreeks 37/2 uur werd door den zwaren winddruk de oostelijke klep van de voor het Poortgebouw over de Bin nenhaven liggende gesloten brug bijna rechtstandig opgetild. De wind was on der de brug geslagen. Twintig minuten later is de brug met eigen beweegkracht nedergehaald. In de Aelbrecht Engelmanstraat zijn twee in aanbouw zijnde huizen inge waaid. In de Bergschelaan is van een in aanbouw zijnd huis, dat tot en met de tweede verdieping opgetrokken was, een gedeelte muur van die verdieping over een lengte van, ongeveer li/a meter weggerukt en op een aangrenzend bouw terrein geslingerd, vloer en binten van die verdieping zijn ontvet. Voorloopig is vastgesteld, dat in de gemeente-plantsoenen een 140-tal boo men zijn omgewaaid. In de Betuwe liggen honderden loof- en fruitboomen ontworteld het aantal beschadigde huizen beloopt alleen te Tiel meer dan 100. Persoonlijke onge lukken deden zich niet vooralleen een vrouw is door dakpannen aan het hoofd gewond. De fruitoogst Is verwoest. Te- legraaf- en telefoondraden, liggen ver ward over de wegen. Het tramverkeer op de lijn TielBu renCulemborg is van het station, Tiel naar het veer gestremd, evenals de dienst per pont. Het zwembad is uiteen gerukt. In den Bommel is het schip van schip per Zwaan, van Stavoren, tegen de bazaltglooiing van het gors geslagen. De opvarenden, waaronder een kindje van eenige maanden, kwamen slechts met groote moeite aan den wal. Te Delft woeien 80 en aan den Rot- terdamschen weg nabi) Delft ongeveer 100 boomen om. Het stoom tramverkeer met den Haag was geruimen tijd ge stremd. Te Dordrecht bereikte het water gis ternacht een hoogte van 2.50 M. boven A. P., waardoor het lage stadsgedeelte onderliep ep enfceje lage bp-jtenpolder- tjes onder Dubbeldam en Papendrecht blank stonden,. AI het vee kon echter gered worden. Aan de Wohvevershaven, kreeg een werkman, die bezig was goe deren te bergen, een boomtak op het lichaam en werd ernstig gekwetst. Een groote driedekker, bestemd voor de Amazonerivier, die aan de Kalkhaven, aan de boeien lag, is door het breken der trossen en van, de ankerketting tegen den wal gedreven, en heeft eenige meerpalen vernield en de beschoeiing beschadigd; twee schepen op de rivier zijn losgesla gen en aan, de Staart gedreven, zonder groote schade aan te richten. Te Hoorn is een Hardewijker botter in het Hoornsche Hop tegen, de steenen glooiing van den, dijk stukgeslagen. De opvarenden konden zich redden. In den omtrek van, Nieuwenhoorn heeft de storm groote schade aangericht aan de vruchtboomen, waarvan, vele ont worteld zijn. De appelen en, peren zijn grootendeels van de boomen gewaaid. De nieuwe houten keet van, den aanne mer der werken aan het Voornsche Ka naal is geheel omvergewaaid. Het zes tal werklieden, die er in huisden en te kooi lagen zijn er behoudens eenige lich te verwondingen, goed afgekomen. Te Oudewater zijn door den gewel digen winddruk verscheiden personen te water gewaaid, maar er is niemand ver dronken. Te Sliedrecht heeft de storin aan de halte Baanhoek het wachtlokaal voor reizigers der H. IJ. S. M. van den onge veer 12 M. 'hoogen spoordijk naar be neden geslingerd. Te Varik is de sleepkast van de West- phalische Transport Actiën gesel! schaft Dortmund No. 76, groot 1377 ton, ge laden met kolen en, gevoerd door schip per Peperkamp, tijdens het noodweer gezonken. Het vaartuig werd gesleept door de Karl Schroers 18 en was nog geheel nieuw. De schipper met vrouw en twee knechts konden, zich slechts met groote moeite redden. De botter van H. van de Grutter, te Volendam, is gestormd öp het oostelijk havenhoofd aldaar en zwaar beschadigd. De schipper zelf stortte overboord, doch is met inspaun.ing gered. Te Wageningen, heeft de storm ernsti ge schade toegebracht aan het telefoon net. In de boomgaarden, is maar weinig fruit aan de takken gebleven,. De schade is zeer groot. Op het Zijpe aijn twee scheepjes ver gaan, welke door een sleepboot werden, getrokken. De namen, der schepen zijn op het oogenblik nog n,iet bekend. Alle opvarenden zijn, gered. Gisterochtend is aan het Hoogezan.d onder de gemeente Numan^dorp tegen den zeedijk aangedreven, het schip van van den heer C. de Jong, van Lage Zwa luw e. Men vermoedt dat de beide opva renden, schipper en knecht, verdronken zijn., Te Krimpen aan de Lek zijn, de bei de Zaagpolders ondeigeloopen. Het vee staat tot de ruggen in het water. Uit Loosduinen meldt men, dat de daar aan zee staande njeuwe draaibare lighal van het Rotterdamsche kinderziekenhuis van het duin is gesmeten,. Een fabrieksarbeider uit Ottersum die zich gisterochtend per rijwiel naar Goch begaf, is dicht bij deze stad door een neervallenden, boom gedood. De schade, die de fruitboeren te Oud- Beierland geleden hebben, is zeer groot. Talrijke boomen hebben al hun, vruchten in een en,kel uur verloren. Het onrijp en beschadigd fruit moet thans tot alle prij zen worden opgeruimd. In, de boomgaar den, die aan het water gelegen, zijn, is de schade nog veel grooter. Daar dreven de afgewaaide vruchten bij hoopen Weg. De storm heeft het slot Oud-Heidel- berg te Nijmegen geheel omvergegooid. Het is nu met recht een ruine. De lijn Tiel-Buren-Culemborg was gistermiddagweer vrijde eerste tram kwam omstreeks 3 uur te Culemborg binnenrijden. Op de Waal nabij Loevestein is tenr gevolge van den storm een, schip van 45 last volgeslagen en midden, in de rivier gezonken. De opvaren,den, drie gebroe ders Elshout, zijn gered. In het geheel zijn tijdens het noodweer van gisteren nacht op de Waai tusschen Tiel en. Go- rinchem vijf schepen gezon,ken. Persoon lijke ongelukken kwamen, daarbij niet voor. Men schat de hoeveelheid afgewaaid fruit op s/4 van den oogst. In het Westland heeft de storm zeer groote schade aangericht. Duizenden, ra men zijn omgewaaid en, vernietigd, waar mee ook de vruchtmeloenen, komkom mers, pepers .verloren is. De natuurto- maten, die toch al zooveel van vocht en, wind geleden hadden, acht men verloren en van het boomgewas is de meeste vrucht tegen den gronjd geslagen. Voor al de schade aan peren, die dik hingen, is groot. Er is minder glas vernield, dan door den storm van, 30 Sept. 1911. De „Solo." Het stoomschip „>Solo", dat in den beruChten, storm van 30 .September 1911 bij Ter Heijde strandde en eerst op 17 Maart 1.1. konj worden afgebracht, is sedert nagenpeg geheel gerepareerd op Wilton's werf te Rotterdam en heeft deze week het dok) verlaten, pra in 't begin, van October onder den naam van „Djebres" van Rot terdam naar Hamburg te vertrekken enj dan op 8 October vandaar de reis naar lodjë voort te zetten. Jie.t stop/nschip zal worden gevoerd door kapitein H. C. M. van Houten. Eerlijk duurt het langlst. De bootwerker T. v. V., te Rotterdam,! was in een café een, bedrag van f4.25 kwijtgeraakt, dat hem was ontrold. Di rect had hij van het geval bij de politie aangifte gedaan hij was echter wat als te voorbarig geweest, want kort daarop, nadat hij was thuisgekomen, vond hij in de gang een, stukje papier waarin heel correct de f4.25 waren gewikkeld. De onbekend gebleven, slimmerik was zeker het spreekwoord gedachtig geworden „Eerlijk duurt het langst". Aanranding. Toen de fanfare St. Martinus van Urmond verleden Zon dagavond tegen halfnegen van Obbicht huiswaarts keerde, werd zij plotseling in het gehucht Berg a. Maas overvallen door een groep lieden, welke zich achter heg gen en struikgewas verscholen had. Stee nen en stukken brikken werden op de leden der fanfare geslingerd. Dezen, door de duisternis niet wetende waar hun be lagers stelling hadden genomen, zochten het lijf te bergen en namen de vlucht. Edoch, dit was slechts een voorspel van wat de fanfare op haar verdere tocht te wachten stond. Op nog vier plaatsen werd de aanval, telkens met grootere fel heid, herhaald, en telkens 'waren de aan vallers verscholen opgesteld. Waagden de leden der fanfare het op een boeren erf veiligheid te zoeken, dan werden ze onder bedreigingen weggedreven. Bij den laatsten aanval had de woestheid haar toppunt bereikt: een hagelbui van aller hande projectielen, vergezeld van revol verschoten, kletterde neer op het gezel schap. De vaandeldrager werd tegen den grond geslingerd, het vaandel van den stok gerukt, over den grond gesleurd en beschadigd, de groote trom vernield, in strumenten gedeukt, en slechts drie leden van het gezelschap mochten ongekwetst uit den overval te voorschijn komen. Zóó groot was het aantal belagers, dat slechts weinig bewoners van het gehucht vreemd kunnen zijn geweest aan dit lakenswaar dig bedrijf. Twee Bergenaren M. Houben en M. Worms, slaagden er ten slotte in, het verslagen gezelschap in de bescher ming te nemen en naar Urmond te bege leiden. Dit is reeds de tweede maal, dat de fanfare St. Martinus in 't gehucht Berg a. Maas onverhoeds aangevallen is. Den eersten keer werd eveneens één persoon gekwetst, de groote trom vernield en een rijtuig beschadigd. Heeft men toen alles blauw-blauw gelaten, dezen keer zal het zoo niet gaan. De politie heeft de zaak •in onderzoek en reeds een aantal ver dachten tot. bekentenis gebracht. Het slot van dit treurspelletje zal zich wel voor de rechtbank afspelen. (N.L.K.) Ontrold. In een café aan het Damrak te Amsterdam is jgisteren aan een schippersknecht een lederen tasch ontrold inhoudende f500. Been afgekneld. Te Rotterdam is per ambulancewagen naar het Zieken huis vervoerd de 29-jarige Noorsche zee man P. Olssen, behoorende tot de be manning van het in de Binnenhaven alhier liggend stoomschip Iris. Tijdens zwaar stormweder was de man in den afge- loopen nacht met zijn rechterbeen tus schen staaldraad verward verward geraakt waardoor dit lichaamsdeel onder de knie nagenoeg werd afgeklemd. Een z wemwed„strij d". Bij een kampioenschap van weinig beteekenis (dat van River-Lune) hetwelk onlangs in Engeland verzwommen werd, gebeurde het dat de winnaar vlak bij het einddoel door een zwaan werd aangevallen. De zwemmer was gedwongen zich met spoed te retireeren. Door hardhandig optreden van de be manning der begeleidende roeiboot, werd de sporthatende zwaan ten slotte gedwon gen den zwemmer weer vrij baan te geven. Overreden. In de Prinsstraat te 's Gravenhage is gisteravond een, juf frouw door de electrische tram gegre pen. Zij geraakte onder den, baanschui- ver en bekwam ernstige hoofd en, been wonden. De gemeentelijke eerste hulp dienst vervoerde haar in bewusteloozen, toestand naar het gemeenteziekenhuis. Haar toestand is ernstig. Verdronken. Gistermiddag is de 18-jarige Jaantje V., ter hoogte van de Keersluis van de haven te Vlaardin- gen, door een slag van, een helmstok van het roer van de schuit Staatsspoor wegen II geslagen en verdronken. Stoomvaartberichten. Het ss P y r r h u s, van Java naar Amster dam, pass. 26 Aug. Perim. Nieuw Am ster dam vertrok 27 Aug. van New-York naar Rotterdam. B u 1 o w, van Rotterdam naar O.-Azië arriv. 27 Aug. te Port Said. K a w i, van Rotter dam naar Java, arriv. 27 Aug. te Port-Said. Ambon, van Amsterdam naar Batavia, pass. 26 Aug. Point de Galle. Vondel, van Batavia naar Amsterdam, arriv. 27 Aug. te Suez, S i n- g a p o r e, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 27 Aug. te Port Said. P al I an z a vertr. 27 Aug. van Rotterdam naar Quebec en Montreal. N o o r d a ra arriv. 27 Aug. van Rotterdam te New-York. Polynesien arriv. 26 Aug. van Japan te Marseille. Singkawan, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 27 Aug. te Port Said. M a 1 a n g, van Java naar Rotterdam; arriv. 27 Aug. te Suez. Koning Willem I, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 27 Aug. van Southampton. Koningin der Nederlan den, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 26 Aug. van Sabang. LoraDok, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 27 Aug. Kaap Blaoc. Prins Willem IV, va» Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 27 Aug. van Havre.Zaan dijk vertrok 27 Aug. van Rotterdam naar New- York en Baltimore. W ill e had, van Montreal naar Rotterdam, pass. 27 Aug. Lizard. Opgave van Personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. s A. G. Heineken, Rapenburg 116. J. C. Dekker, Acad. Ziekenhuis, verpleegster. C. P. van Doorn, H. G. Weeshuis, suppocste. L. Vogelaar, Janvossensteeg 31. G. H. van den Berg, Witte Singel 74, huis knecht. G. G. Boeschoten, Gerard Doustr. 53, ver pleegster. B. L. M. Brouwer, Haarlemmerstr. 72, winkel bediende. J. A. Meulemans en gez., Heerenstraat 112. A. M. E. Stempvoort, Breestraat 50. Wed. Betlem Porbeck, Hoogewoerd 160. A. Kars, Haven 11. spoorwegbeambte. J. H, H. Hulsbergen penning, Oegstgeesler- laan 15, dienstbode. F. van der Velde, Haven 11, kleermaker. P. de Bruin, Oude Singel 36. J. Smittenaar en gez., Zijlsingel 35, boor meester. P. van Duuren, Janvossensteeg 5. M. J. Roekei Hessing en gez. Levendaal 183. W. van Ekeren, Maredijk 57, kruideniersbe diende. Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. J. P. H. Bisineyer, Amsterdam, Kanaalstr. i70, H. Vreyeling, Alkemade, Rijpwetering. D. Piket, Rotterdam, Siondwarsstraat 71a. K. Vonk, Voorschoten, Papenlaan. W. A. Molengraaff, Delft, Voorstraat 60. H. F. Hessing, 's Gravenhage, le v. d. Bosch straat 38. M. Querido, Amsterdam. Egelantierstraat 89. j. de Graaf, Leiderdorp, C. Fontein, Voor-schoten, H. W.Hardonk, 's Gravenhage, v. Speykstr. 226. B. J. Bulle, Amsterdam, Haarlemmerdijk 79. J. B. Kamsma, Haarlem, Kennemerstr. 30rood. Jhr. G. F. Tulleken, Nijmegen, Wilhelmina- singel 40. A. Kost, 's Gravenhage, Scheperstraat 89. Wed. Butin Bik-Pereira, 's Gravenhage, Edisonstraat 41. O. Ph, S. M. v. Dijk, Uden, Kapelplein. I. G. A. Alofs, Rotterdam, Verbraakstraat 30. F. L. Cayaux's-Gravenhage, Dunklerstraat 22, A. S. Hoogstra, Gouda, Crabelhstraat 41o, J. Heykoop, Leiderdorp, Lage Rijndijk. G. J. Keijzer, Rotterdam, Mauritsstraat 283 W. Nales, Oegstgeest, Morschweg 92a. F. de Zwart, -Spaardam, Kolk 75a. J. W. Gleuns, Rosmalen, Gest. Coudewater. J. C. Th. Resius, Deventer, Assenstraat 12. Wed, J. J. Groen-Segaar, Boskoop, Achterkade G. P. Dujardra, Haarlem Anegang. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Joseph Marie, z. van J. F. Westen en M. J. Mesusen. Florencia, d. van A'. van Soest en J. Swemmer. Gijs- betfus, z. van G. van Eijlc en M. van der Ploeg. Johanna Cornelia, d. van- N. Winters en J. C. Rietkerk. Johanna Geertruida, d. van G. Ver hoog en J. C. S. van de Laar. Math Ida Wouterina, d. van J. "Heijinans en J. C. Beijer. Andries, z. van J. F. van der Plas en S. Kee- reweer. Anna, d. van J. Giezen en E. Over kijk. jacoba, d. van J. J. Lanjan enj. Bon.— [ohannes Gerardus, z. van J. G. Doeve en D. J. Tefij. Jannetje Adriana, d. van H. Kors- wagen en J. Waardenburg. Maria Sophia, d. van P. Bekooy en J. Dubbelaar. Trijnt;e, d. van J. Calkhoven en S. van Stralen. Alida, en Margaretha Neeltje, ds. van B. J. Verdoom en H. M. E. de Könnigh (tweeling). Anna Pie- ternella, d. van D. Hannaart en J. Bonte. Bartholomeus, z. van H. S. Wijsman en M. A. Kok. Overleden: j. Scharloo, w., 52 r. A. Filippo geb. Mieremet, v., 42 f. PBriejer, z., 27 j. C. M. Koet, d., 4 j. Levenloos kmd van C. Louwe en j. van Oordt. C. Nicolaas, z., l m. W. Uittenbogaart, z., 2 j. H. M. Klompé, z., 16 m. Levenloos kind van O. Enze en E. H. van den Berg. J. van Schaik, m., 65 j. E. Wellart, z., 2 m. O. P. Jansen, z., 4 m. Marktberichten. ROTTERDAM, 27 Aug. V e e m ar k t. Aan gevoerd- 61 paarden, 0 veulen, 95» magere run deren, 438 vette runderen, 220 vettakalveren, !4Q nuchtere kalveren, 432 graskalveren, 2 schapen, 9 varkens, 253 biggen, 0 bokken. Prijzen p. J,j Ko, koeien en ossen 37 a 44 c., stieren 33- -37 c., vette kalveren 4555 c. Prijzen per stuk melkkoeien f 135 a f 330, kalfkoeien f 145 a f 360, stieren f140 a f360, pinken f80 a f 125, graskalveren f 30 a f80, vaarzen f 120 a r 19d, werkpaarden f 90 a f 200, slachtpaarden f 60 a f 170, hitten f 50 a f 140, biggen f 11 a f 17, nuchtere fokkalveren f 22 a f 30, nuchtere slachtkalveren f 14 a f 20, biggen per week f 1.50 af 1.80. De aanvoer ter vette markt was middelmatig en de vraag voor alle qualiteiten minder dan gewoonlijk. De handel verkreeg dientengevolge een sleepend aanzien, vooral in de afdeelmg spoelingvee ging de verkoop zeer langzaam ofschoon niet bepaald minder, waren de prijzen toch moeielijk te handhaven. Stieren middel matig aangevoerd, handel vlug. Vette kalveren met 'ruimen aanvoer, handel traag, prijzen ge drukt, stemming lusteloos, voor het buitenland' was geen vraag. Op de magere markt was de aanvoer veel minder dan verwacht werd, bovendien zeer vertraagd door het noodweer van den afgeloo- pen nacht. Voor kalfkoeien bestond veel vraag voor het buitenland, waren de prijzen hoog, melkkoeien hoofdzakelijk voor het binnenland gezocht, voor het buitenland gering. Magere ossen voor België en het spoelingbedrijf goed gewild. Jong vee tamelijk gevraagd. Graskal veren met grooten aanvoer, stemming kalm, men kocht tot lagere prijzen. Nuchtere kalveren alleen door beperkten aanvoer tot hooge prijzen verkocht, handel sleepend, er werd voor België weinig gekocht. Paarden met weinig handel. In biggen ging bijna niets om. Boter. Aanvoer 86/8, 21/16 vaten, 174stuk- ken van Yi K.G. le lew. f 57, 2e kw. f 53, 3e kw. f 49. Stukken van J4 K.G. 75—80 c. Eieren. Aanvoer 37061 stuks. Kipeieren f 4.15—5.80, eendeneieren f 4.85—5.6,5, ganzen eieren fkalkoeneieren f 7—0. parelhoen- eieren f 4.10, alles per 100 stuks. PÜRMEREND, 27 Aug. Heden waren aange voerd 164 stapels kaas, f 313$, h f33, Boter aanvoer 1664 Kg. f 130 a f 1.40. Vee. 601 runderen vet vee 70 a 88 c. per kg. 22 paarden, 147 vette kalveren f0.85 a f 1.05, per kg., 197 nuchtere id. f 14.— a 28.— per stuk, 326 vette varkens 60 a 65 c. per kg. 126 magere id. f 20 a 35, 231 biggen f 10 a 15 p. stuk, 1760 schapen en lammeren. SNEEK, 27 Aug. Marktboter. Prijs le keuf 50.— aangevoerd 8/4 en 0/8 vn. Bij de Ver- eeniging le keur f 50M. Fabrieksaanvoer 2/3 en 32/6. Prijs f 53.—. Noteering van de commissie der vereeniging voor boter- en kaas handelaren in Friesland, le soort f 53. Vee. 120 koeien, 239 kalveren, 141 schapen, 63 lam meren, 519 varkens en biggen. Prijzen van vet vee per kg. Varkens 28 a 31H c., voor export 25 a 253^ c. Handel in melk- en kalfkoeien alf- mede vette koeien behoorlijk, kalveren prijf- houdend, schapen en lammeren gewild, varken® i en biggen vlug.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6