~"~b?NNENLAND. erg druk was, lette hij er niet op. Later bleek echter, dat men van de volte ge bruik had gemaakt hem te bestelen. De Bakkerswet De „Tel." meent te weten, dat in, de Tweede Kamer een voorstel zal wor den gedaan, om het on,twerp Bakkers wet van den heer Aalberse c.s. onmid dellijk na de nieuwe ln,dische begroo ting in de afdeelingen te onderzoeken. De bedoeling moet zijn, de openbare behandeling zeer spoedig te doen, plaats hebben. De glasblazers. Aan an Deven.ter's flesschenfabriek te Delft wordt thans gewerkt piet een machine tot het maken van, flesschen. De machine heeft een capaciteit van, 21 flesschen per minuut en, levert, naar de vaklieden verklaren, onberispelijk werk. Zij kan 100 werklieden vervangen, die anders aan 12 werksteeën, arbeiden. Bepaalde zich het werk de laatste da gen met de machine tot proef-productie, de volgende week hoopt men haar voor vast aan het werk te zetten. Nog twee machines zijn besteld, elk met een, ver mogen van 26 flesschen, per minuut, zoodat daarmede het bedrijf voor de helft machinaal zal zijn ingericht. Gistermorgen zijn ongeveer twintig glasblazers te Vlaardingen aan, den ar beid gegaan, terwijl er zich zooveel heb ben aangemeld, dat een, gelijk aantal voor den nacht beschikbaar is. De kiesrechtoptocht der S. D. A. P. Het „Volk" meldt, dat de burgemees ter van Den Haag gisteren, aan de hee- ren Vliegen en, van Kuykhof, onderschei denlijk voorzitter en secretaris van, het bestuur der S. D. A. P., mondeling heeft medegedeeld, dat hij géén toestem ming geeft om op 17 September den voorgenomen kiesrechtoptocht te houden* Actie in den Rotterdamschen Middenstand. Men meldt aan de „N.H.Crt." De geheele georganiseerde Midden stand te Rotterdam heeft front gemaakt tegen het sedert eenige dagen, aldaar op gerichte „Abonnemen.t Francais" een bu reau dit zich tracht te plaateen tusschen den kooper en den, verkooper, met het doel om te trachten een groot gedeelte van de winst van, de verkoopers tot zich te trekken. Aan de actie tegen deze practijk zullen, deelnemen: „Het Bestuurders-G enoot schap" met tien vakvereenigingen, de Handelsvereeniging „Rotterdam", de R. K. Middenstandsvereen,iging, afdeeling van de „Hanze" en, „Winkeliers en Han delsbelangen." Maandag a.s. zal in een, openbare ver gadering dat voor den Middenstand zoo gewichtige onderwerp, behandeld wor den. De diamantnijverheid. In het jongste „Weekblad" van, den A. N. D. B. wijdt de neer Henri Polak- een artikel aan de beëindiging van het conflict met de firma Asscher. Na dc bekende feiten gereleveerd te hebben eindigt de heer P. aldus „iZoo is een onverwacht en, bevredi gend einde gekomen, aan een botsing, die hoogst ernstige dingen, voor onze! Amsterdamsche nijverheid tot gevolg had kunnen hebben wij kunnen wel zeg gen zeker tot gevolg zou hebben gehard. Dat gevaar is nu geweken wij hebben, reden om te gelooven voor goed. Wan.t beide partijen hebben uit het gebeurde kostbare lessen getrokken. Het korte, doch scherpe conflict en de wijze, waar op er een eind aan, is gekomen, hebben een periode van betere verstandhouding tusschen de firma Asscher en ons ge vormd. Wij hebben er elkander beter door leer en verstaan en, waardeeren vele verkeerde opvattingen, die aan] weerskanten bestonden, zijn nu verdwe nen en, wij gelooven niet te veel te beweren als wij zeggen, dat een, her haling van hetgeen, nu weder achter ons ligt, niet spoedig zal worden gezien," Naar wij vernemen werd gisterenavond een manifest verspreid, onjderteekend „Eenige honderden, roosjes-slijpers", waarin vakgenooten, worden aange spoord den arbeid niet te hervatten, nu de A. N. D. B. in de door de fa. Asscher voorgestelde loonsverlaging van, 15 pet. heeft toegestemd. Zooals bekend zou in de roosjes-afdeeling der fabriek het werk a.s. Maandag weder worden opge nomen. Invaliditeit^- en ouderdoms- verzekering. De Commissie van Voorbereiding van, de wet op dc invaliditeits- en ouderdoms- verzekering is gistermorgen bijeengeko men. Zij was vlug gereed met haar taak: de vaststelling van haar verslag, dat door den griffier mr. Arntzenjus in sa menwerking met de leden, was samenge steld. Om 11 uur aangevangen, was de ver gadering om 1 uur geëindigd. Alle leden, waren tegenwoordig. Graag op Baantjes. ,jGraag op baantjes, doch.... natuurlijk tiiet geschrikt", schrijft een inzender in het „Centrum" boven een, leerzamen staat betrekkelijk de godsdienstige ge zindten van, iedere gemeenten in de pro vincie Utrecht, in verband met de in die provincie in den, loop der jaren plaats gehad hebbende burgemeesters-benoe mingen. Uit dien staat blijkt dat de 72 ge meenten te zainen, 2S8.514 inwoners tel len, waarvan 92.478 Roomsch Katho lieken. De R. K. behalen alzoo 32 pet. der totale bevolking. Bijna een derde van, de inwoners der provincie Utrecht belijdt den Katholie ken godsdienst en, van de 72 gemeenten in deze provincie gelegen, hebben slechts 4 c-en Katholieken burgemeester, terwijl vele gemeenten worden, aangetroffen, vaar de Katholieken meer dan de helft der bevolking uitmaken of veruit de sterkste partij der rechterzijde vormen. Men zal ons mogelijk tegen,werpen, zegt de schrijver, dat het zielental der 2 steden Utrecht en Amersfoort, een, overwegenden in,vloed op de berekenin gen heeft, omdat deze tezamen ongeveer de helft der bevolking van de geheele provincie uitmaken daarom willen, wij aanstonds mededeelen, dat de Katholie ken 29 1 pet. der bevolking van. de pro vincie uitmaken, wanneer men die twee steden uitzondert. Dit cijfer is dus koor ons iets ongunstiger, doch niet veel. Nog over een paar gemeenten, in. het bijzonder. Harmeien. In deze gemeenten is niet alleen de grootste helft der bevolking R. K., doch er zijn ook nog vele an.ti-rev., terwijl de burgemeester liberaal is. Jutphaas. Ook in deze gemeeinte, i waar de Katholieken bijna alleen de meerderheid hebben, zijn zij natuurlijk de sterkste partij der rechterzijde. Deze gemeente zal overwegend R. K. zijn wanneer de voorgenomen annexatie aan Utrecht zal zijn tot stand gekomen. Laag-Nieuwkoop. Ook hier vormen de Katholieken de sterkste partij rechts. Vreeswijk. De burgemeester dezer ge meente is, als van verschillende andere, links, terwijl de bevolking, overwegend rechts is. Ook de traditioneele samenkoppeling van Katholieke met niet-Katholieke ge meenten, aan, welker hoofd dan een niet- Katholiek burgemeester komt te staan, is een groot euvel, waarmede hoe eer der zoo beter dient gebroken te worden. Voorbeelden zijnde samen,Voering van Vleuten en. Haarzuilens met Ouden rijn, van Rijsenburg met Driebergen, van Snelrewaard met Linschoten, van Stou- tenburg met Leusden, van, Hoenkoopmet Benschop, van Cothen, met Langbroek. KORTE KRONIEK. De Minister van Fin^nciëën maakt bekend, dat ten behoeve van, 's Rijks schatkist, door bemiddeling van een, Roomsch-Katholiek Priester is ontvangen, f 5000 aan bankbiljetten, met de ver melding „uit Berlijn gezonden aan den Minister van Bin^ienlandsche Zaken, als restitutie aan den Staat." Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg.) Ingekomen stukken.: Dankbetuiging van de Commissie van Ontvangst voor het VIe Congres Interna tionale de l'Histoire des religions voor de kostelooze beschikking van de Stads gehoorzaal. Aangenomen voor kennisge ving. Afschrift van het Kon. Besl. van 16 Juli 1912, no. 36, waarbij vergunning wordt verleend om de houten hulppaviljoens op Endegeest alsnog tot 30 April 1913 te mogen gebruiken. Mededeeling van Ged. Staten dat het bedrag der uitkeering krachtens art. 1 der Wet van 24 Mei 1897 voor dit jaar is vastgesteld op f 168824,71 i/o. Verzoek van M. J. van der Voort om restitutie van betaalde plaatselijke dir. belasting, dienst 1911. B. en W. stellen voor om afwijzend op dat verzoeT te be schikken. Verzoek van P. v. d. Meij Pzn. en H. Filippo Pzn., om het grasgewas op- de landerijen nabij Endegeest weder te mo gen huren. Verzoek van de Leidsche schoenwinke- liersvereeniging, om vaststelling van een verordening, regelende de sluiting van winkels en magazijnen. Beide stukken in handen gesteld van B. en W. ter fine van praeadvies. Adhaesiebetuiging van de afdeeling Lei den der Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholische dranken aan het adres van de afd. Leiden van den Ned. Bond van Handels en Kantoorbedienden inzake de vervroegde winkelsluiting. Verzoek van J. A. Kolischulte ter be koming in eigendom van een stukje gro-nd van het perceel sectie H no. 3036 Beide stukken gestekl in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Verzoek van de vereeniging Schoolkin dervoeding om voor 1913 een subsidie van 2000 grilden, of althans eene van 650 gulden te mogen ontvangen. Wordt behandeld bij de begrooting. Verzoek van de Leidsche Duinwater- maatschappij om goedkeuring van de levering van duinwater in een gedeelte van de gemeente Oegstgeest. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van prae advies. Verzoek van de afdeeling Leiden van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alco holhoudende dranken e.a. om de jaar- lijksche subsidie voor drankbestrijding te verhoogen. Te behandelen bij de be grooting. Advies van den inspecteur der gymna sia inzake de toekenning van periodieke tractementsverhooging aan den leeraar aan het gymnasium J. M. N. Kapteijn. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de jaarwedde vast te stellen van f1560 op f1670. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1911, van het college van Vrouwen-Kraammoeders. Rekening, dienst 1911, van het college van Vrouwen-Kraammoeders. Begrooting dienst 1193 van het college van Vrouwen-Kraammoeders. Rekening dienst 1911, van het H. G. of Anne Wees of Kinderhuis. Rekening, dienst 1911, van de Stede lijke werkinrichting. Al deze stukken gesteld in handen van de Commissie van Financiën. Bezwaarschriften van verschillende per sonen tegen hunnen aanslag in de plaat selijke directe belasting, dienst 1912. Ge steld in handen van B. en W. ter fine van praedavies. Verzoek van J. C. Spiecker om ver betering te brengen in den afvoer van hemelwater van af de Burchtpoort. Ge steld in handen van B. en W. ter afdoe ning. Verzoek van de wed. C. J. v. d. Loo, geb. van Ulden om de demping en de rio- leering van het slootgedeelte achter de huizen in de Hansenstraat voor rekening der gemeente te nemen, of haar een te gemoetkoming te verleenén in haar aan deel in de kosten van dat werk. Nog wordt medegedeeld dat aan W. M. Schut, weduwe van B. T. M. Franse, iu leven inspecteur der straatverlichting en magazijnhouder der stedelijke gasfa briek met ingang van 2 October a.s. een weduwenpensiotn toegekend van 345 gulden 's jaars. dat aan M. Huge, weduwe van H. Vies, in leven gepensionneerd metse laar aan die inrichting met ingang van 16 October a.s. een weduwenpensioen is toegekend van 234 gulden 's jaars. Na heropening der vergadering, waarin ook de heer Fokker rs aangekomen, komt aan de orde: lo. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de Jon gensschool 2e klasse. Benoemd wordt <ie heer A. Meijlink te Culeinborg met 16 tegen 4 stemmen op den heer P. van der Meij. 2o. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school 3e klasse No. 8. Benoemd wordt mej. T. Overdiep, te Leiden met 19 stemmen tegen 1 op mej. de Jong. 3o. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school 3e klasse No. 5. Benoemd wordt mej. S. M. Meijer, te Leiden met 19 stemmen tegen 1 op mej. Chr. Meijer. 4o. Benoeming van een onderwijzer aan de school 3e klasse No. 8. Benoemd wordt de heer j. de Jong, te Schipluiden met algemeene stemmen. 5o. Voorstel tot bestendiging van J. M. N. Kapteyn in dc, betrekking van leeraar aan de ,_Hoog§re Burgerschool Voor Jongens. Aldus besloten inet algern. stemmen. Het iractement wordt vastgesteld zonder hoofdelijke stemming op f400. 6o. Idem als voren van den leeraar Ch. F. H. Dumont. Aldus, besloten met algernstemmen. Het iractement als leeraar in de aard rijkskunde wordt bepaald op f1800, in schoonschrijven op 1100. 7o. Idem als voren van den leeraar C. E. Hoorns van Heyningen* Aklus besloten met algern. stemmen. Het tractenient wordt bepaa'dop f2400. 8o. Benoeming van een leeraar in, de algebra aan de Kweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen. Benoemd wordt de heer H. J. v. Hart- wijk te Leiden met 19 stemmen tegen 1 op den heer Hoorens van Heijningen. 9o. Voorstel tot bestendiging van C. E. Hoorens van Heyningen, in de be trekking van leeraar in het rekenen; aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. Aldus besloten. lOo. Benoeming van een tijdelijk lee raar in dc wiskunde aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. Benoemd wordt'de heer C. E. Hoorens van Heijningen met 18 stemmen; 1 van onwaarde, 1 blanco. llo. Vaststelling van eene opgave van personen ter benoeming tot lid van, het College van Zetters tv oor 's Rijks directe belastingen. B. en W. bevelen hiervoor aan de heeren D. v. Lith en W. Fontein, B. E. Spijker en J. H. de Jong, J. P. Fontein en A. L. de Vlieger. De opgave wordt aldus vastgesteld. 12o. Rekening, dienst 1911, van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit. De Commissie van Financiën verklaart de rekeningen over 1911 van de Stede lijke Fabrieken van Gas "en Electririteit te hebben nagezien en accoord bevonden.. Zij spreekt tevens de wenschelijk- lieid uit le. dat gemelde rekeningen voortaan ingediend worden op den tijd, door de desbetreffende verordening voorgesclire- ven, en 2e. dat ze in meer overzichtelijken vorm gegeven worden, zoodat niet alleen de exploitatierekening, maar ook de balans met de winst- en verliesrekening uit de overgelegde stukken kunnen geverifieerd worden. B. en W. stellen voor de rekening goed te keuren en de wenschen der commissie over te brengen aan de com missarissen der lichtfabrieken. Zonder lioofd. stemming goedgekeurd. 13o. Rekening, dienst 1911, van de Gemeentelijke Bank van Leening. Zonder hoofd, stemming goedgekeurd. 14o. Verzoek van L. van der Meel om vergunning tot-het bouwen van, een hoy- ten loods op het terrein aan den Hee rensingel Nis 34 en 35, kad. bekend Sectic K, Nis 477 en 478. B. en \V. geven in overweging dit verzoek toe te staan. Aldus besloten. 15o. a. Verzoek van dc Naamlooze Vennootschap „de Leidsche Zoutkeet" om vergunning tot het maken een,er hangtransportbaau over den Ouden, Sin- gel. b. Voorstel tot het doen rooien van een 4-tal boomen aan den Ouden. Singel. Daar noch bij B. en W. noch bij de Commissie van Fabricage cenig be zwaar bestaat, adviseeren B. en W. het verzoek toe te staan. De lieer Roem acht, dat het niet op den weg der gemeente ligt voor te schrijven, als in art. 6 der voorwaarden, dat alle schade aan particulier eigendom toegebracht, moet worden vergoed. Hij stelt voor het woord „particulieren" te schrappen. Zonder hoofd, stemming worden deze punten goedgekeurd. 16o. Voorstel tot bestendiging van de huur van de bovenwoning van, perceel Nieuwsteeg No. 10, aan het „Tehuis voor Vrouwen". Aldus besloten. 17o. Idem als voren van perceel Bree- straat No. 94 aan dc dames Th. Bayer en M. Goddijn. Aldus besloten. 18o. Idem als voren van het land in den Boschhuizerpolder, kad. bekend ge meente Zoeterwoude, Sectie A Nis 4575, 4578 en 4580, aan J. Th. Oskam. Aldus besloten. 19o. Verzoek van Gebrs. A. P. en P. A. Vos te Noordwijkerhout ter bekoming in eigendom van drie strookjes van den berm langs de Haarlemmervaart, onder Noordwijkerhout, kad. bekend sectie C, no. 701. B. en W. stellen voor deze strookjes te verkoopen tegen f 1.30 per vierk. M. vermeerderd met f0.05 voor de stoven en f.0.01 per vierk. M. en per hakjaar voor het op de berm staande hout. Zonder hoofd, stemming wordt het verzoek toegestaan. 20o. Voorstel om den eigenaren van een gedeelte van de sloot achter de huizen in de Hansenstraat te gelasten, dit slootgedeelte te dempen en door een riool te vervangen. De Gezondheidscommissie vestigde de aandacht van B. en W. op den staat van vervuiling waarin deze sloot ver keert. Inderdaad bleek bij onderzoek Nde sloot in hevige mate vervuild te zijn. en tengevolge van de uitmonding van riolen, telkens, na schoonmaking, spoedig weer t e vervuileiij zoodat ver betering slechts kan worden verwacht, dien tot demping der sloot wordt overgegaan. B. en W. verzoeken dus het voorstel aan te nemen. De heer Pera vraagt, of het verzoek van de wed. v. d. Loo nog eenige wijzi ging kan brengen in hef voorstel van B. en W. Men beroept zich hierop, dat de zaak meer het algemeen belang raakt, en spr. vraagt dus, of er geen reden be staat adressanten in deze tegemoet te komen. De Voorzitter ontkent, dat deze zaak overeenkomst heeft met het door den heer Pera bedoelde. Toen. betrof het een sloot in eigendom der gemeente. Zonder hoofd, stemming wordt het vöorstel aangenomen en besloten afwij zend te beschikken op het verzoekschrift 21 o. Voorstel om de Commissie van Beheer over de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngest te machtigen tot het doen aanleggen van een. warmwater- installatie voor de heerenbaden der 2e klassa op Rhijngeest. De begrooting 1912 stond de ge stichten f500 toe voor de waterin stallatie voor de damesbaden. Bij het uitwerken der plannen bleek het doel matiger tegelijkertijd eenzelfde inrich ting voor de heerenbaden aim te leg gen. De benoodigde f650 meent de commissie van Beheer te kunnen vin den uit het Afschrijvings en Vernieu wingsfonds. B. en W. adviseeren derhalve het voorstel aan te nemen. Aldus besloten. 22o. Verzoek van P. Marijt e. a. om den naam „Kijfgracht" te veranderen in, dien van „Havengracht". B. en W. achten het niet wenschelijk straatnamen, die burgerrecht verkre gen hebben, 'te veranderen en mee- nen dat geen bepaalde aanleiding tot naamsverandering bestaat. B. en W. adviseeren dus op het verzoek afwij zend te beschikken. Aldus besloten. 23o. Voorstel tot goedkeuring van een wijziging van art. 12 van het Huis houdelijk Reglement van het Gemeentel- lijk Werkloozenfonds, in verband met de adressen van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden en van de afd. Leiden" van den Alg. Ned. Typographenbond. Aldus besloten. 24o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de kosten, van aanleg van een trottoir en van een beplanting langs een gedeelte van, den Zoeterwoudschen weg. In de raadszitting van 6 Juni j. 1. werd besloten bovenbedoelde strook van de Leidsche Bouwver. over te ne men, onder voorwaarde dat voor re kening der gemeente daarover een trot toir werd aangelegd. De kosten hiervan en van een beplanting vah de open ruimte worden geschat op f 1900, wel ke op de post voor onvoorziene uitga ven kunnen worden afgeschreven. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. Aldus besloten. 25o. Voorstel tot verhooging van volgnr. 133 der begrooting, dienst 1912, ten behoeve van de bezoldiging van tijdelijk teekenpersoneel, de aan schaffing van teekenbenoodigdheden enz. Aldus besloten. 26o. Voorstel tot verhooging der be grooting, dienst 1912. ter voorziening ii* de behoefte aan kasgeld. Aldus besloten. 27o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1911 op dat van 1912 van de benoodigde gelden voor de voldoening! van eenige onbetaald gebleven vorderin,- gen en tot voldoening van, gelden uit den post „Onvoorziene Uitgaven" voor 1912. Aangenomen. 28o. Rekening van de ontvangsten en ftiitgaven der gemeente over het jaar 1911. De rekening wordt goedgekeurd. Bij Je rondvraag krijgt de heer Ver gouwen het woord om eenige vragen te stellen in zake de brandweer. In de vergadering van 19 Juli was de zaak be handeld, doch niet afgehandeld. De kwestie over het al of niet bestaan der brandweer-order is niet door den raad verder besproken. Spr. vindt het nog erger, dat er een verbod tol uitrukken bestaat, dan een ver bod <tot watergeven. De voorzitter der brandmeesters heeft door zijn ingezonden stuk in de dagbladen duidelijk gemaakt, dat een dergelijke order bestaat. Uit ge noemd schrijven bleek, dat er iets bij de brandweer ontbreekt. Men krijgt een ge voel of er iets bestaat als vroeger bij het slachthuis; aan den eenen kant een militair regime, aan den anderen kant een groep burgers. Ons volk is niet militair aangelegd en botsingen moeten dus blij ven bestaan. De mededeelingen van den heer de Graaf hebben de burgerij veront rust. Men voelt den heer de Graaf ken nende, dat dit een laatste noodgreep was. Hulp bij brand blijkt alleen van den commandant afhankelijk. Bij misverstand wordt dus de burgerij de dupe. Deze be zwaren zouden niet zoo erg zijn, a's er niet zulk een strakke verhouding .bestaat tusschen commandant en personeei. Ook het dreigement dat de brandmeesters hun mandaat ter beschikking zouden stellen, geeft de zaak een ernstiger aanzien. De burgerij vreest nu groote schade voor de maatschappij, vreest verhooging van brandyerzekeringpremies, .enz. Spr. vraagt dus, of voorzieningen zullen wor den getroffen. De Voorzitter merkt op, dat de heer Vergouwen een groote toelichting gegeven heeft op een kleine vraag. Als men den heer V. spreken hoort, zou men denken, dat men hier zeer achterlijk is met het blusschen van branden. Spr. heeft echter lieden van buiten de stad hooren zeggen, dat zij voor onze brand weer den hoed afnamen. Wat de vraag betreft over het al of niet bestaan Yan een order bijdebrand weer, meent spr„ dat er niets verkeerds in ligt, het is geen order, maar een waarschuwing, geheel in de lijn van de verordening, om de brandweerlieden voor schade te behoeden. De heer de Graaf had tegenover spr. dat ook ingezien en toegegeven. B. en W. hadden nu tot een conferentie met de brandmeesters in September besloten. V/at aangaat het geschrijf in de cou ranten, wijst <Je Voorzitter op de totaal onware voorstelling van de laatste braiv den in de „N. R. Ct.". Wat betreft een gerucht over het uit blijven van water tot 20 minuten na het uitbreken van een brand, zegt spr„ dat dit cijfer niet te controleeren valt; echter weet men wel iets van de alanneering door de telefoon, die in vijf minuten geschied was. Het veelvuldiger voorkomen van bran den moet spr. tegenspreken, wat hieruit blijkt, dat, ofschoon de gratificaties voor het personeel hooger zijn geworden, er in het geheel in het affgeloopen^. jaar. minder is betaald dan vorige jaren. Spr. meent, dat een en ander beter bespro ken kan worden in de te houden con ferentie. Toch moet hij opmerken, dat men hulde inoet brengen aan dc brand weer voor een hulp als die bij den brand in de Os- en Paardelaan, die zeer lastig te bereiken was en zeer gevaarlijk zich liet aanzien. Wat ten slotte de order aangaat, moei spr. nogmaals zeggen, dat ze geheel in de lijn ligt der verordening. De heer Vergouwen wil niet verder ingaan op het woord order, omdat hij weet, dat deze in de lijn der verorde ning ligt. Hij verheugt zich echter over de te houden conferentie en hoopt, dat afdoende maatregelen zullen worden ge troffen. De heer Sijtsma heeft niet zoo bij zonder veel meer te zeggen. Hij wilde! slechts vragen, of de order in het begin des jaars was gegeven. Wanneer de order bestaat, is xleze dan uitgegeven met voor kennis van den Voorzitter? En is de! Voorzitter bereid die order in te trekken ?i De Voorzitter zegt, hiervan geen voorkennis te hebben gehad, maar dat hoeft ook niet; binnen de grenzen hunner bevoegdheid kunnen de ambtenaren al lerlei bepalingen maken buiten den Bur gemeester om. Een andere vraag is, of het goed js, dat ondergegyhHtf£nvap

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2