Uit Stad en Omgeving. >k vele vereenigingen hun muziek had- >n medegebracht. De Hollanders wa ll vertegenwoordigd door een vijftigtal deelingen met even zooveel vaandels :ertig van de R. K. werklieden vereeni ngen in Limburg en tien van de J3t Jo- :fsgezellenvereenigingen voor Holton ers in Duitschland. Ofschoon het niet was, wat we zoo aarne hadden gewenscht, een klare, rolkenlooze hemel, glanzend van louter onnegoud, maar de lucht zich, nadat en- ele oogenblikken de zon was doorge- roken, weer dreigend donker boven den toet uitspande, en zelfs een regenbui ct even noodig maakte de vaandels en landaards met "het zeil te bedekken, ras het 'toch* een schitterend en onvcr- retelijk schouwspel. Een vol-heerlijke ma- lifestatie van bet Katholieke Duitschland! De tienduizenden trokken in den na- niddag naar verschillende vergaderloka- en. Ook was er een Nederlandsche af- deelingsvergadering in het Sint Jozef- haus van de Nederlandsche Sint jozefsge- zellenvereenigingen in Duitschland, in yereeniging mét de R. K. Werklieden ver- leniging in Limburg, en den Ned. R. K. ,Volksbond in bet bisdom Haarlem. De harmonie en bet Koor „St. Cecilia5' van .Vaals, luisterden deze vergadering, die door een tweeduizend personen was be kocht, op voortreffelijke wijze op. Aller eerst werd bet woord gevoerd door Mgr. dr. Menten, deken van Maastricht, die in een gloedvolle rede uiteenzette, dat het .Katholiek geloof is ons licht, onze kracht en onze troiost, en men dus voor alles moet streven naar bet bezit en het behoud van ,het Katholiek gel'oof. EXaarna hield mr. .Baron A- Wijnbergen een rede, waar in hij 'uiteenzette, dat de menschelijke 'waardigheid bestaat in de zelfbeheer- sching, in bet zich onderwerpen aan het door God aangestelde geestelijke en we- jeldlijke gezag. Het verzet tegen het ge zag is 'op de lagere standen overge bracht door de hoogere, door de mannen der wetenschap, die in hun hoogmoed, ,God niet \villen erkennen als der weten schappen Heer. De zucht naar onafhan kelijkheid is de grootste kwaal van on zen tijd. En toch is de rust en de vrede niet te verkrijgen, tenzij wij leeren die nen, tenzij Wij ons leeren onderwerpen aan het 'gezag. Met een opwekking om jde priesters te eeren en lief te hebben, ,en hun 'onderdanig te zijn, en onze kracht te putten In de allerheiligste Eucharistie, eindigde spr. zijn lang en luid- toege juichte rede. Als derde spreker trad op de weleerw. heer J. Kitslaar, secretaris van het St. Jozefs-Comité. Deze spreker bad tot onderwerp gekozenDe Katho lieke pers. In welsprekende woorden (toonde hij aan den goeden invloed, die -er uitgaat van de Katholieke pers, en de kwade gevolgen, die liet lezen van een slechte of neutrale pers medebrengt. Pok in onzen tijd, aldus spreker, wordt gevraagd: „Wat dunkt u van den Chris tus De slechte pers antwoordt daar op: Wij bestrijden Hem. En wij zeggen tegen die pers: Wij bestrijden u. De ji e ut a 1 e pers antwoordt daaropWij negeeren Hem. En wij zeggen tegen die ipers :Wij negeeren u. De neutrale pers, zoo ging spreker verder, is hot, die Ka tholieken kweekt, welke een sta-in-den- weg zijn voor alle roomsche actie. Met een krachtige opwekking tot steun aan de Katholieke pers, eindigt' deze spreker zijn bezielende rede. Nog werd het woord gevoerd door den heer A. ,H- Vliegen, president van de R. K. Limb. Werkl.- •vereeniging, en door den heer j. W. $miit, president van den Nederl. R. K. Volks bond in het bisdom Haarlem, die wezen |op het nut van de Nederl. Sint Jozefs- 'gezebenvereeniging jn Duitschland met .werkliedenvereeniiging in Nederland. Onder de vergadering verscheen de voorzitter van het plaatselijk comité, dr. UVinands, dié «enige hartelijke woorden iwijdde aan de vriendschappelijke verhou- jding -tusschen Duitschland en Nederland. Pater Remigius Pozzi O. Conv., praeses |der St. Jozefs- en Maria-vereeniging (te Aken, leidde de vergadering en bracht aan het slot zijn dank aan de sprekers en !de aanwezigen. Met een „Wien Neer- land's Bloed" werd deze goedgeslaag de vergadering die ruim drie uur geduurd had, gesloten. i 's Avonds om acht uur had de groote bijeenkomst plaats in het feestgebouw, de z. g. „Begrüssungsversammlung". 't .Gebouw om zijn constructie en doelma tige inrichting van meer dan gewone ar chitectonische waarde is breed 50, lang 70 ,en hoog 10 Meter. Het middenschip, dat 30 meter breed is, biedt plaats voor ;7000 personen. Het was geheel gevuld. Ka een feestouverture Wordt de begroe- jtingsrede uitgesproken door den voor zitter van het plaatselijk comité, dr. Wi- nands. Spr. wil den Katholiekendagstel len onder bescherming van Hem die dezen morgen op het in het feestgebouw opge lichte altaar is nedergedaald, en van de jschermster der stad, die ook is de be schermster van dezen Katholiekendag, ide heilige Maria (bravo's). Na een woord ter nagedachtenis van Kardinaal Fischer te hebben gezegd, gaat hij verder: Wij (willen het voorbeeld van den geliefden Kardinaal navolgen en hernieuwen daar- .om nu plechtig onze belofte van gehoor zaamheid en liefde aan het geestelijk (gezag (applaus). 'Men schijnt tegenwoor dig vogelvrij te willen verklaren ieder, die zijn band opheft om het volk te ze genen. Maar wij willen den band tus schen de geestelijkheid en het volk nog (nauwer aanhalen. (Applaus.) En ik be doel niet alleen de wereld-geestelijk heid, doch bok de kloosterlingen, dje njet in ons midden kunnen zijn. (Applaus). Te beproeven het volk van zijn geeste lijkheid te scheiden, is en z,al blijven een vergeefsche poging. (Bravo! Sehr rich- tig!) Ons geloof is rein als dat onzer va deren (daverend applaus.). Maar wel on ze trouw aan het geloof, aan de Kerk en aan den Paus, gaat samen met onze trouw aan (den Keizer. Men heeft ons, Katholieken, in den iaatsten tijd beschul digd niet-nationaal te zijn. Wij eischen dat men ;deze grievende beschuldiging terug neemt. Ik hef mijn hand op om te zweren, dat wij trouw zijn en willen blij ven aan den Paus en aan den Keizer, en jk verzoek u te gaan staan voor een driemaal „Hoch!" op Zijne Heiligheid en Zijne Majesteit. Na het „Hoch!"volg de een langdurig applaus. Vervolgens roept spreker een hartelijk welkom toe aan de aanwezigen, o.a. aan jde goede buren, de arbeidzame Belgen cn de gemoedelijke Hollanders. Ten slotte 'doet hij voorlezing van een dankie'egram van den Keizer, waarna de fanfares schet teren en een driewerf ,,Hoch!" weer klinkt, terwijl een enthousiast handge klap door de zaal davert, gevolgd door het „Heil dir im Siegerkranz." In den loop van den avond spreken nog verschillende vertegenwoordigers uit andere landen, uit Nederland dr. Poels, die zich met Baron van Wijnbergen op bei podium bevond. Wij laten hier de woorden die dr. Poels in het Hollandsch sprak, volgen: Ons land is klein, mijn woord zal kort zijn. In Holland zijn men- schen die bang zijn voor Duitsche officie ren. Dat "kan ik begrijpen. Maar dat er menschen zijn, die bang zijn voor Duit sche Katholieken, dat kan ik niet begrij pen. Als men een vergadering bijwoont als deze, als men een optocht ziet als die van hedenmiddag, en vooral als men weet wat de Duitsche Katholieken doen, be grijp ik dat niet. De Duitsche Katholie ken staan pal voor waarheid, naasten liefde en rechtvaardigheid. Vele Neder landsche Katholieken zijn overtuigd, dat nergens het Kruis vaster staat dan in Duitschland .(Applaus.) Een koor van 150 jongens, 200 dames en 350 'heeren brachten op heerlijke, im- poneerende wijze eenige gezangen ten gehoore, o.a. de 95ste psalm van Men delssohn. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft Zondag j.l. jn de kapel van het Groot-Seminarie te Warmond de Ton suur en de Mindere Orden toegediend aan de navolgende Eerw. heeren: H.J. Bonfrèr, J. F. A. Bots, P. J. Brügeraann, G. P. J. v. d. Burg, P. ,Th. v. Dtest, S, Duyn, Th. G. v. Haaster, F. J, W. Hansen, Ch. C. F. M. Henning, J. G. M. Jansen, A. Kokkelkoren, E. Mathot, P. L. Ch. v. d. Meer, J. C. de Moei, H. J.M. Nieuwenhuizen, W. H. J. Polder, L. J. J. Schamper, J. B. M. Timp, A. Verhagen, J. J. I. M. Velthuyse, J. A. Voorham, W. J. W.armenhoven, J. C. W. v. d. Wiel, J. H. J. M. Zuure; en de )H. Wijding- van het Diakonaat aan den Eerw. heer N. J. v. d. Weijden. Zondag diende Mgr. Hofman O.F.M. te Mariëndaal (bij Grave)" de Tonsuur en lagere orden toe aan de volgende fraters der Sociëteit van Jezus: A. Bergefurt, B. Coenen, 'J. Dieben, G. Goll, J.Hei- kens, J. Korsten, G. de Leeuw, P. Lod ders, C. Ruijgrok, P. Theunissen, E. Uijlnigs, F. Willemse. Priesterfeest Mgr. Roes. Bij gelegenheid van het 50-jarig pries terfeest van Mgr. Th. S. Roes, deken van Utrecht, werd gistermorgen in de pa rochiekerk van O. L. Vrouwe een plech tige gezongen H. Mis van dankbaar heid aan God opgedragen. Onder de H. Mis die gecelebreerd werd door den hoogeerw. heer Mgr. Brouwer, vicaris-generaal van het aarts bisdom, had de jubilaris in het koor plaats genomen. Als diaken fungeerde kapelaan Has- selbach, als sub-diaken kapelaan Dop heide en als ceremoniarius kapelaan El- berse. Als cantores traden op de Wel eerw. heeren Aveskamp en Koelman. Zeer vele geestelijken hadden in het priesterkoor plaats genomen. Na het evangelie betrad dr. M. J. Schrader, pastoor te Hilversum, den kansel, om te spreken naar aanleiding van de woorden,*Weest moedig en deugdzaam, want gij zult de zonen Is- raëls binnenvoeren in het lan,d, dat ik hun beloofd heb en Ik zal met u zijn." (Deut. 31,25). Door het zangkoor werd op keurige wijze, onder leiding van den directeur den heer Alph. Vranken, uitgevoerd de vijfstemmige, Missa quae Donna, van Orlando de Lasso. Z. D. H. de Bisschop van 's-Boseh, heeft benoemd tot assistent te Nijmegen (H. Dominicus): den Weleerw. pater E. J. J. Krugers, ord. Praed. In den ouderdom van 57 jaren is te Lithoyen overleden de Zeereerw. heer J. van den Oever, sinds 1908 pastoor aldaar. Ter gelegenheid van het gouden prie sterfeest van den Z.Eeerw. heer L. W. Brugman, pastoor te Lent, is voor de parochianen een geldsom bijeen gebracht als fonds voor stichting van een R.-K, Jongensschool. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank* De rechtbank veroordeelde heden den recidivist F. J. L. J., slager en worstelaar te 's Gravenhage, wegens diefstal van gouden en zilveren voorwerpen op ver schillende plaatsen en tijden te Voor schoten en Voorburg, tot twee jaar gevangenisstraf; de recidivisten T. W. en J H.. A. K., die met den vorigen veroor- oordeelde, het land doortrokken met het doel rijwielen te stelen, ieder tot drie jaren gevangenisstraf; L. H. S., eveneens recidivist, die van hen de rijwielen, welke zij hem per spoor toezonden, kocht en zelve ook rijwielen stal, tot vier jaar ge vangenisstraf; L. A. K., te 's Gravenhage wegens rijwieldiefstal tot twee jaren ge vangenisstraf; E. B., wegens rijwielver duistering, lot een jaar. S. Sch., koopman te Rotterdam, moest zicli voor de rechtbank verantwoor clen omdat hij een karaf met jenever uit een herberg te Sassenheim gestolen had .Bij beki. was een fieschje met je never gevonden, toen hij langs den weg lag te slapen. Naast hem lag de gebroken karaf. Bekl. had bij de politie en den rechter-cómmissaris bekend. Maar nu weet hij van niets meer. Het O. M. eisch- te tegen bekl., een dronkaard, die reeds meermalen wegens kleine vergrijpen, is veroordeeld, drie maanden gevangenis straf. Mr. de Groot betreurde, dat thans de gelegenheid ontbrak om bekl. in een in richting voor drankzuchtigen te plaatsen, en pleitte oplegging van een lichte straf. H. S., huisvrouw van Vqn der Z. te Leiden, had een andere juffrouw voor allerlei leelijks gescholden, omdat zij vuil en afval uit het raam voor haar deur had geworpen. Beklaagde beweer de, dat de beleedigde juffrouw was be gonnen met schelden, wat deze ontkende. Het O. M. had uit het getuigenverhoor den indruk gekregen dat bekl. heel wat fatsoenlijker mensch is dan de beleedigde juffrouw, en vroeg daarom oplegging van de lichtst mogelijke straf: f0.50 of ld. Een tweede burenruzie had zich afgespeeld te Alphen tusschen D. B. huisvrouw van A. van B. en een meisje, aan wie eenige vriendelijkheden, door juf frouw van B. werden toegevoegd, waar door het meisje zich beleedigd achtte, en een klacht indiende tegen juffrouw van B., die zich nu voor de rechtbank had te verantwoorden. Het O. M. wees haar er op, dat een meisjesnaam gauw bedor ven en besmeurd is, en eischte f5 boete of 10 dagen hechtenis. Diefstal. G. v. L. t e Leiden stal uit een pak huis een handwagen en verkocht dien. Ergens anders huurde hij een wagen om hem te verkoopen, maar werd ge-' arresteerd op het oogenblik dat hij hem te koop aanbood. Beklaagde zei groot berouw te heb ben onder den invloed van onaangename gebeurtenissen en van sterken drank te hebben gehandeld. ;t Zou niet meer ge beuren. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank eischte tegen hem 6 maanden gevange nisstraf. Mr. Sarolea ondersteunde bekl.'s ver zoek om een lichte straf. Inbraak te Sassenheim. Voor de Haagsche rechtbank had zich heden te verantwoorden J. C. E. won. te Rotterdam, thans gedetineerd, verdacht van diefstal met braak te Sassenheim in den nacht van 13 op 14 Juli in het kantoor van de firma Roozen aldaar, waar een gat in de brandkast was gehakt en het slot eruit gehaald. Vermist wer den ongeveer twintig gulden en eenig vreemd geld. Bekl. was dien na.drt aangehouden in het bezit van inbrekers werktuigen. De burgemeester, door wien hij gehoord werd, verklaarde dat bekl. krijt aan zijn kleeren had (bij het breken van de brand kast was krijt uit den wand op den grond gestort.) Beklaagde ontkende jets van den dief- stel te wetende inbrekerswerktuigen had hij gevonden vóór het kantoor, hij was dien.nacht per fiets op wegnaar Am sterdam, om werk te zoeken, de witte vlekken aan zijn kleeren konden wel sal peter zijn van de celwanden. Een veldwachter had dien nacht om half twee leven als gerinkel van metaal in het kantoor gehoord. Hij was toen den heer Roozen gaan roepen, maar die wilde niet meegaan. Buiten het kantoor had getuige twee rijwielen zien staan twee mannen kwamen naar buiten. Bekl. was één dier mannen. Hij werd gearresteerd, doch zijn kame-. raad wist te ontkomen. De revolver, waar mede getuige op hem wilde schieten, ket ste, waarop de verdachte er van door ging- Een paar weken te voren was ook te Sassenheim ingebroken en de toen ver nielde brandkast vertoonde dezelfde „moe ten" als de brandkast in het kantoor van den heer Roozen. Getuige Roozen was om assistentie ge fietst naar Sassenbedm, nadat hij door den veldwachter van der Werf was gewaar schuwd. Toen hij terugkeerde kwam hij "cien veldwachter tegen met een arrestant. Een vrouw verklaarde, dat bekl. den 13 Juli omstreèks vijf uur in gezelschap van zekeren Gijs voor zijn pleizier naar Scheveningen was gegaan. G. was den volgenden dag bij haar gekomen en had verteld, dat hij op den Goudschen weg van E. was weggegaan. Su,bst.-,off. van Jugtjtie, mr. grantjes, deelde in zijn rcquis.toir mede, dat be klaagde iemand is, die reeds meer is ver oordeeld, maar de laatste tien jaar uit de handen van de justiüe is gebleven. Dank zij het flinke optreden van den veldwach ter van der Werf is beklaagde gevat. De ten laste gelegde diefstal bewezen aéhtende, eischte spr., in aanmerking ne mende den ernst van het feit, veroordee ling tot 3 jaar gevangenisstraf. Mr. Sarolea achtte het bewijs niet sterk en de gevraagde straf 'te hoog. Uitspraak heden over acht 'dagen. dervoort cn do Koningin Emmaku_._ zak te gisteravond omstreeks halftwaalf een oude dame plotseling ineen. De dokter van den gemeentelijken eerstehulpdienst constateerde den dood. Thans zijn alle bureaux van hei Ministerie van Binnenlandsche Zaken naar het gebouw op het Buitenhof over gebracht. De Minister komt in het laatst dezer maand op zijn Departement terug. Aanbestedingen. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft heden bevestigd de veroordeeling van B. A. S., glazenwasscher te 's Graven hage, tot 4 maanden gevangenisstraf wegens oplichting te Leiden gepleegd door met oude Haagsche werkloozen- lijsten gelden in te zamelen ten eigen bate. Op nieuwe rechtsgronden werd tot de dezelfde straf veroordeeld als in eersten aanleg was opgelegdTh. M. P., koop man te Leiden (1 maand gevangenis straf wegens wederspannigheid). De kantonrechter te Delft veroordeelde W. P. L. te Leidschendam wegens het op den openbaren weg onbeheerd laten staan van een trekpaard tot f2 of 2 d. LEIDEN, 13 Augustus. De heer mr. C. W. Hopster alhier, is bestemd voor den dienst in Ned.-Indië, om te worden geplaatst een in rechterlijke betrekking daartelande. WASSENAAR. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan school no. 1 zijn geplaatst mej. J. Valk te Leiden, J. C. H. Vitringa te 's-Graven- hage en J. Smits te Neer-Langbroek. (GEWESTELIJK GEMENGD. Het Plantsoen onveilig? In het Plantsoen te Leiden is aan gehouden een 76-jarig man, verpleegde in een der gestichten, die zich schuldig maakte aan handelingen bedoeld in art. 247 Wetboek van Strafrecht ten opzichte van een 10-jarig meisje. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Loos alarm. Gisteravond omstreeks 7 uur ver spreidde zich de mare door de stad, dat er brand was uitgebroken op de Hoogewoerd te Leiden. Zonder het veelbesproken alarm B. af te wachten, rukten behalve de slangenwagen der po litie een handbrandspuit en een stoom spuit uit. Op de Hoogewoerd verzamelde zich een groote menigte, maar brand was nergens te ontdekken, hoe men ook zocht Bij ontstentenis van den comman.dant, die uitstedig was, gaf de ondercomman dant last tot inrukken. Hoe het valsche gerucht ontstaan was, kon moeilijk worden nagegaan. De ze nuwachtige spanning in de kringen van het brandweerkader en al te groote voortvarendheid van een der spuitgasten zijn aan het gebeurde waarschijnlijk niet vreemd. Inbraak. Tot dusverre onbekend gebleven per sonen (of een persoon) hebben zich in, den afgeloopen nacht toegang weten te verschaffen tot het kantoorlokaal van de R. T. M. aan den Stationsweg te Lei den. Men is vermoedelijk met een val- schen sleutel binnengedrongen, daar ner gens sporen van braak waren te ontdek ken. Door opensluiting van een der lesse naars, eveneens met een valsche sleutel, heeft men een cacaobusje, inhoudend f38,33, bemachtigd. Meer hebben de dieven niet van hun gading gevon.den. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Bij het uitspoelen van waschgoed aan den walkant is vrouw H. hedenmiddag in den Ouden Singel te Leiden te water geraakt. Zij dreef door de sterke strooming van de gracht naar het midden, een paar mannen, die zich gekleed te water begaven, slaagden erin slechts met moeite de vrouw weer op het droge te brengen. Gistermiddag is de 17-jarige kleerma ker A. den L. die op de Rijn-en-Schie- te Leiden, met zijn rijwiel voor eenige voetgangers wilde uitwijken en zijn stuur daarbij niet meester bleef, te water ge raakt. Voorbijgangers hielpen hem en zijn rijwiel spoedig aan kant. Te voet begaf hij zich naar huis. Zondagnamiddag werd de gemeente veldwachter Deegenaar ter assistentie geroepen naar de woning van Bruné, Utrechtsche Jaagpad onder de gemeente Zoeterwoude. De gebrs. N., die onder den invloed waren van sterken drank, traden tegen den wil van B. diens woning binnen. Zij zochten ruzie en sloegen vervolgens eenig meubilair stuk. Een gramphoon namen zij mede naar de woning hunner ouders. De politie, die weldra ter plaatse was gekomen, zal tegen de daders proces-verbaal opmaken wegens huisvredebreuk en opzettelijke vernieling. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) r— Pp den, hoek van de L,aa;» van AJeer- AMSTERDAA1. Het gemeentebestuur heeft aanbesteed liet leveren van straatklinkers voor voetwegen, oppervlakte 30.000 M2. Ingekomen 5 biljetten. Minste inschrijver jan de Koning, Woerden, 30.000 M2. a f 1.50 per JV12. Beurs van Amsterdam. 13 Augustus 1912, Nederland. 2% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7o Cert. dito 3% dito Hongarije. Goudi. 4'70. Oostenrijk. 570 Übi. April-Oct. Dito 47c Jan-Juli. Portugal 4Übl.Tabaksmon. 37o Dol. Ie serie Rusland. 4%70 Dol. 1909 Ned.Kec. 4%7„ uito uoi. ïyoo 4 üno bij hope cc Co. a. G. R. 125 4 dito oe Ennss. Servië 4 70 Ubt. 1895 Mexico 5 70 üoucil. '99 Lirazuié, buna. L. 1898 Columbia 3y0 Uec. B. Schuld Venezuela 5 /0 jüipi. Sch. Iüoo 4/0 Amsterdam I909-UI ó/0 Leiden löyo. 4 /0 mem 1911. Aand. in. West, «iPac.Hyp.B.C. Arnaig. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Cur oc ounu C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. um:.stat.bteeiCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. sarge oc Moormann (liq.j Amsï. Cuit. Mij.üer Vorstetu. iNea. rianüeismpij.Resconue o Uew.aanü.J,Kciaiioen"MijnD.AUj. Keujang LeDong Mijnb.Mij.aauu. Aanu. ureal Cooars Gec.oHotl. Pctr. A. aand. K. is. ai 1. expi. v. Petr. Br. a 1 1UUU Aanu. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Ge w.aanu. intern. M src. Mar. uy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deii Comp. Aand. Deii Cultuur Mij. Aanu. Uelwviij Aand. Uil. Langkat PI. Gert. v. Aanu. iVtaxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp.Lim. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lira. Aand. rioli. ijz. spoormij. Aanu. ALj. 1. Lxpt. v. staatssp. Gest.Obi. Boxtel-WeseJ 18"/5-éü Aana. Warseüau-Weenen spw. Cert.v. aand. Atchison Topexa Ccrt.v.aand. Chesapeake ccUnio Cert.v.aanü. Denv. cc Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie sp. Mij. 4 70GeneiaJ i-ien Bouds dito Gew. A. Kans. City south Kw. Mexican iern.PriorLien üol.4>a 7. Cert. v. aana. Miss. Kans. üc 1 470 ie Hyp. Übi. dito üand. N.-ï. Ontario oc Western Cert. v. gew. aanu. Rock island Gew. aand. South Pacine Atgest. gew. aand. South. Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Klr. 4/o Goud Obl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Wme Kruis Antwerpen 1887 4 ~/q Hongaarsche riypb. 1884 470 Tneiss. Keguiir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk I860 3v0 Madriu 18jö Turksche loten 1870 Congoioien lobb Prnama-kanaai loten Vorige Koers, 79*ie 78*b 65H 89?s 89h 95 V* 95 86«ie 865* 824je lUOït 103% 59'h 100% 87 83 58^ 57 3 s 72% 113^ 122% 156 t>6% 259% 497% 211 181% 5% 18%, 670 125 582 306M 4H« 10* 46* 1084, »0»i 20* 3«f. 1' L. 26* 101*. 28%, 94fi. 32*. 26'*, 111*. 30*. 172* 48* 37.% 66.46 Koers ■reden. 79* 78% 65% 90% 87% 93% 64% 100% 103% 84% 59% 57% 72% 113% 122% 156% 36 214% 1843-4 5% 18% 124% 383% 11% 47% 86% 92 96% na 61% 2t.% 36% 77% 26% 29% 32% 27% 111% 31% 172% 99% Prolongatie rente 4% h 4%%. MarktDericnten. LEIDEN, 12 Augustus. Vette varkensmarkt. Aanvoer 189 stuks. Vet soort 149 stuks 62—60 ct., licht soort 40 stuks 55—53 ct. per K.G. Handel matig, BODEGRAVEN, 13 Aug. K a a s. Aangevoerd 263 partijen. Ie Goudsche f29.— a f31%, 2e dito f 27.— a f28, le Derbij f 32 a 2e dito f a f Zwaardere Goudsche f 33%. Handel iets vlugger. WASSENAAR 12Aug. GroentenveHin g Peen 2 a 3 c„ Kroten 1 a 2 c^ Rabarber 2 a 3. c. per boszuring f 03)9 per ben, kropsla f 0,30 a f 0,60, snijboonen f 0.15 a f 0.20, groene savoyekool f ),-a 2.—, gele Savoyekool f 6.— roode kool f 4.50 a 7.—, alles per 100, rasper- erwten f 2,30 a f 2,40, princesseboonen f 1,15 a f 150, tuinboonen f 1.03 a 1.20 per 10 K.G., peren f150 a f 1.65 per kin, eieren f550 a 6.— per 100. 1 ROTTERDAM, 13 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd: 69 paarden, 4 veulens, 1268 magere run deren, 656 vette runderen, 167 vette kalveren, 164 nuchtere kalveren, 462 graskalveren, 3 schapen, 4 varkens, 178 biggen, 3 bokken. Prijzen p. Ko, koeien en ossen 34 a 43 c., stieren 31 a 36 c., vette kalveren 50 a 57% c. Prijzen per stuk: melkkoeien f 150 a f 340, kalfkoeien f 160 a f 350, stieren f120 a f300, pinken f90 a f130,' graskalveren f 30 a f70, vaarzen f 130 a f 190,' werkpaarden f 60 a f 300, slachtpaarden f 40 a f 170, hitten f 50 a f300, biggen f 10 a f 16, nuchtere fokkalveren f 18 a f 24, nuchtere slachtkalveren f 12 a f 16, biggen per week f 1.40 f 1.60. Vette runderen aanvoer ruim, voor alles minder vraaginferieure qualiteiten tot lager prijzen omgezet; afwijkende soorten ook traag f verhandeld; afloop onbevredigend. Stieren met goeden aanvoerhandel traag. Er wordt voor België en voor export gekocht. Vette kalveren voor alles minder gezocht; met moeite bedingt men de prijzenhandel langzaam. Melkkoeien voor binnenland gezocht, kalf koeien voor België veel gevraagd, jong vee met tamelijken handel, magere ossen spoedig verkocht. Graskalveren duur, handel vlug. Nuchtere kalveren zeer vlug omgezet, werk paarden handel willig, slachtpaarden goed ge vraagd, biggen iets flauwer. Boter. Aanvoer 105 achtste, 20 zest, vaten, 196 stukken van K.G. le kw. f 57, 2e kw. f 53, 3e kw. f 49. Stukken van K.G. f0.75 a f 0.80. Eieren. Aanvoer 39351 stuks. Kipeieren f4 a f5.40, eendeieren f5.10 a f 5,75, ganzen eieren f kalkoeneieren f750. a f 8,-—

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3