Uit Stad en Omgeving. is benoemd tot directeur van het Huis van Bewaring te Zwolle, J. Noydhoff, thans directeur van het Huis van Bewa ring te Zutphen. Conferentie voor veiligheid ter zee. Naar men uit den Haag aan 't„Hbld." meldt is in ambtelijke kringen niets be kend van de bijeenroeping eener inter nationale conferentie voor de veiligheid ter zee. Glasblazersstaking. Het bericht van gisteren, waarin ge zegd wordt, dat de fabrikanten de sta kende glasblazers met ontslag bedrei gen, behoeft, naar aan de „N. Crt." ge- meldt wordt, nog eenige aanvulling. Ook aan de fabrieken, waar niet gestaakt wordt is bekend gemaakt, dat al de ar beiders tegen 21 September a.s. zullen ontslagen worden, indien de stakers de ze week den arbeid niet opvatten. De dagploeg van de glasfabriek „De Schie" te Schiedam kwam gistermorgen niet op. Zondag was tot staken besloten. Godsdienst is Privaatzaak. Onder dit opschrift driestart „De Voorhoede'* Met deze leugenleer trachien nog steeds de socialistische propagandisten zieltjes voor de beweging te winnen. Men zegt tot de lichtgeloovige menigte, dat het socialisme zich niet om den godsdienst bekommert en eiken gods>- dienst eerbiedigt. Thans heeft echter een groote sociar listische vereeniging op dit gebied klaren wijn geschonken. Zooals de „Vorwarts" mededeelt, nam de kringvergadering van het 6e Saksi sche socialistische kiesdistrict het vol gend besluit: „Wijl punt 6 van ons program zeer dikwijls zoo wordt uitgelegd, alsof voor de partij liet godsdienstvraagr stuk privaatzaak ware, waarmede de partij niets te maken heeft, erkent deze Partijdag uitdrukkelijk, dat de leer over de onvereenigbaarheid van den •godsdienst met de weteuscha degelijk zaak der partij is en iu 'zonder de taak van de partijpers. De partijdag erkent verder, dat de bestrijding der Christelijke kerk, die eene organisatie van machthebbers is, part ij zaak geworden is want hij, die machthebbers bestrijdt, moet ook hunne middelen, in dit geval de Kerk, bestrijden. De partijdag spreekt derhalve den wensch uit, dat de organisatie ook op dit gebied haar plicht vervulle." Ziezoo, de dekmantel is gevallen. De sociaal-democratie heeft bij monde van een groote organisatie den systema tise hen strijd tegen de Kerk in geluid. Het socialisme heeft zich hier eens eerlijk getoond in zijn ware gedaante, die geen andere is, als op de eerste plaats tegen de Kerk, tegen den godsdienst en het priesterdom. Sigarenmakersactie. Door de hoofdbesturen der werklieden organisaties werd onderstaand schrijven van Het Verbond van Vereenigingen van sigarenfabrikanten ontvangen. „In de vergadering van het Verbonds- bestuur gehouden op Vrijdag 2 Augus tus 1912 te Utrecht, werd het volgende besluit genomen. Het Verbondsbestuur hoewel van meening, dat de bedrijfstoestanden in de sigarenfabricatie zoo'ongunstig zijn, dat den fabrikanten geen belangrijke lasten kunnen worden opgelegd, indien daar tegenover geen hoogere inkomsten staan, besluit, zich bereid te verklaren mede te werken tot herziening der bestaande arbeidsvoorwaarden der werklieden in dienst van de bij het Verbond aangeslo ten fabrikantenvereenigingen en draagt het dagelijksch bestuur op, te trachten jn samenwerking met de fabrikantenver eenigingen in 's Hertogenbosch en Eind hoven voorstellen in den geest van het gemeenschappelijk program der arbei dersorganisaties te ontwerpen end ie voor stellen ter kennis te brengen van de bij het Verbond aangesloten vereenigingen en daarna die voorstellen te onderwerpen aan het oordeel van de e. v. vergadering van het Verbondsbestuur. Is echter be slist van oordeel, dat prijsverhooging der sigaren practisch niet doorvoerbaar is en leiden zou tot belangrijke inkrimping van de productie." Kindertoeslag. Namens den minister van Waterstaat is aan de arbeiders bij de rijks waterstaats .werken medegedeeld, dat behoudens het geval, dat de daarvoor benoodigde gelden niet zouden worden toegestaan in het vervolg telken jare aan de arbei ders bij de rijkswaterstaatswerken, die op 1 Januari van het jaar tenminste drie jaren in vasten dienst zijn geweest en meer dan twee wettelijke of natuurlijke, .wettelijk erkende kinderen hebben, wier onderhoud te hunnen laste komt en wier leeftijd beneden 16 jaar is, voor elk zoo danig kind boven het genoemde aantal een bedrag van f25 met een maximum van f150 zal worden toegekend. (Centr.) Pest op Java. Biij het Departement van Koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, d.d. 4 dezer, betreffende pestgevallen op Java gedurende het veertiendaagsche tijdvak van 17 tot en met 30 Juli: Afdeeling MaJang: 29 nieuwe pestge vallen; 28 dood en. Madioen: één doodelijk geval. KORTE KRONIEK. Aan het station te Apeldoorn is de wachtkamer le klasse herschapen in een Koninklijke Wachtkamer. De rekening der gemeente Rotter dam over 1911 wijst op den gewonen dienst 'n batig slot aan van f 1.310.649.79 tegen het vorige jaar f 816.063.101/2, en in het daaraan voorafgaande f407.432.47. De Raad van Kaatsheuvel heeft besloten aan de bouwvereeniging Volks belang een voorschot van f4200 te ver- leenen voor het bouwen van 16 wonin gen. De gemeenteraad van Beemster heeft voor het ophanden zijnde Beemster eeuwfeest, een erediet van f1000 toege staan. LEIDEN, 6 Augustus. Het kleermakersgilde St. Gerardus Majella hield gisteravond in het bonds- gebouw een verplichte vergadering, die goed was bezocht. Twee nieuwe leden traden toe. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester werden goedgekeurd; dat van den pen ningmeester sloot met een batig saldo van circa f23. Wegens vertrek van den secretaris werd als zoodanig benoemd de heer J. A. Warmerdam. Tevens werd besloten op Donderdag 22 Augustus een propagandavergadering te beleggen om te komen tot oprichting van een naai- stersafdeeling. Men hoopte, dat vooral de atelierwerksters zouden begrijpen dat vakorganisatie voor haar hoogst noodig is. In aansluiting met een besluit van de vorige vergadering werd tot lid van de commissie tot oprichting eener coöperatie gekozen de heer v. d. Boog. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken werd de vergadering gesloten met den Christelijken groet. - Voor het examen Fransch, L.O. is te.'s Gravenhage geslaagd de heer P.M. Blok alhier. Voor het examen hoofdacte is te Arnhem geslaagd de heer J. Groothof van Boskoop. Bij koninklijk besluit is met ingang van 15 dezer aan mr. J. Th. C. Viruly, lid, tevens voorzitter, mr. J. A. F. Coe- bergh, mr. E. de Vries, dr. A. W. Kroon, M. C. F. J. Cosijn, F. G. H. Gerlings, allen leden, en mr. A. J. Fokker, secre taris van het college van regenten over de Rijkswerkinrichting voor vrouwen al hier op hun verzoek, uit die betrekkin gen een eervoi ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de daarin bewezen diensten zijn, met ingang van laatstgemelde dag- teekening, benoemd bij genoemd college van regententot lid, tevens voorzitter K. L. Udo de Haes, oud-assistent-resident van Lombok, wonende alhier, tot lid mr. A. J. Blok, hoogleeraar aan de Rijks universiteit, W. Briët, predikant bij de Nederduitsch Hervormde Gemeente, mr. J. 1. L. van Wensen, allen alhier en mr. J. J. Klein, kantonrechter, wonende te Oegstgeest. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 8 uur 's avonds Kerk van O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père) Re- cellectie van oud-retraitanten uit Leiden en omstreken. Haringvaugst. Uit K a t w ij k schrijft men aan de „N.Crt."De prijzen daalden de vorige week op berichten van betere vangsten. Twee stoomers kwamen binnen met een lading van 30 last ieder en ingewonnen inlichtingen bevestigden dat in de laatste week in de buurt van Fair Island goed was gevangen. Jammer genoeg zijn de meeste Katwijkers zuidelijker en wij vreezen dat niet vele schepen nu, aan het eind van de reis, nog noordelijker zullen gaan ora daar hun geluk te be proeven. Het proviand raakt op en het is wenschelijker de vleet eens te ver- verschen. Voor hen, die inmiddels thuis varen en weer uitgingen is dit natuurlijk een ander geval. Aan voorspellingen en kansberekeningen van stuurlui aan den wal ontbreekt het ook thans niet en men zal weldoen zich er ook niet aan te storen. Zeker schijnt het echter dat de Nederlandsche visschers wel wat al te vroeg zuidelijk zijn gegaan en later in de noordelijke visscherii weinig vertrou wen stelden. De eerste reis heeft tot nog toe poovere resultaten opgeleverd en de Katwijksche vloot heeft, naar 't schijnt van de vangsten het minst geprofiteerd. BOSKOOP. De kolensjouwers van de gasfabriek in deze gemeente hebben het werk gestaakt. Geëischt wordt hooger loon. Hieraan werd door den directeur niet voldaan, waarna de lossers, allen Gouwenaars, werden ontslagen. KATWIJK. De Raad dezer gemeente zal bijeenkomen op Donderdag den 8en Augustus 1912, voorm. half elf. Op de agenda staat o.a. Verzoek van mej. P. van der Harst te Katwijk aan Zee, tot oprichting van eene naaischool. Staat oninbare posten. Uitbreidingsplan. Opmaken voordracht zetters wegens periodieke aftreding. Voorstel tot verkoop van gemeentegrond Voorstel van B>. en W. tot het verstrek ken van een subsidie aan de Oranje ver eeniging te Katwijk aan Zee. Voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen aan O. L. school I, Voorstraat Katwijk aan Zee. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe verordening op de heffing van schoolgel den op de scholen voor G. L. ondenvijs. Vaststelling rekening der Kamer vali Koophandel en Fabrieken. Alsvoren reke ning Gasfabriek Duinwaterleverantie. Benoeming commissie nazien gemeente rekening. Bespreking rapport rioleering P. H. Kanaal. Behandeling bezwaarschrif ten Hoofdei. Omslag. Vaststelling kohier Hoofd, omslag 1912. KATWIJK AAN ZEE. Hetzelfde wat op den verjaardag van H. M. de Konin gin-Moeder te Noordwijk geschiedi s, zal de vereeniging voor Vreemdelingenver keer te Katwijk aan Zee den 16en Aug. a.s. organiseeren. Het zal ziju een wed strijd in het bouwen van burchten, die men dan tegen den golfslag moet vrij waren. Kinderen van badgasten mogen daaraan deelnemen. De prijken krijgen zij, wier burcht het langst heeft stand ge houden. Ons dorp bezit nog wel een vuur torenwachter, maar hij behoeft geen dienst meer te doen, want de vuurtoren is afgeschaft. Omdat geen schepen meer van Katwijk afvaren of aankomen, is dat monumentale gevaaite overbodig gewor den. Het zal in het vervolg dienen voor onze kunstschilders. Ook worden geen seinen gegeven en geen lichtseinen meer ontstoken. LISSE. Door Burg. en Weth. zijn aan het bestuur der .Woningvereeniging Volks belang, als bestuursleden nog toegevoegd den heer J. Pijnacker, lid van den ge meenteraad en den heer j. Veldhuizen van Zanten, bloemist alhier. TER AAR. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 12 Augus tus, des voorm. te elf uur. Onderwerpen ter behandeling zijn o.a.Aanbieding der gemeenterekening over 1911. Af- en over schrijving op de begrooting over 1912. Opmaking eener aanbeveling voor leden van het college van zetters wegens aftre ding der heer.en W, F. Visser en J. R. Cats. Advies i n zake electriciteits com missie Korteraar. Vaststellen van den hoofdelijken omslag voor 1912. GEWESTELIJK GEMENGD. Baldadigheid. De correspondent van de „N. Ct." schrijft uit Katwijk: De nieuwe electrische tram onder vindt nog al eens onaangenaamheden door de Katwijksche jeugd. Meldden wij voor eenigen tijd reeds, dat zij voor ongeveer 110 gulden aan spiegelruiten hadden ingegooid van oude tramwagens die zich in een remise bevonden, maar die zij wisten open te breken. Nu weef hebben zij in hei laatsi der vorige week een vertraging in den dienst veroorzaakt. Twee groote steen en hadden zij- op de rails gelegd. De motorwagen stootte op één der keien, zoodat de kast, die tot bescherming om den motor zit, geheel verbrijzeld werd. Deze kast is van ge goten ijzer, en de stukken zaten vast tusschen de motordeelen. Deze kon niet meer werken. Maar ook kon men de stukken niet meer verwijderen. Men deed alles tevergeefs. Eindelijk brak men de baan op voor den motor en groef een diep gat. Nu duwde men de motorwa gen op en bracht de motor boven het gat, hopende, dat de stukken zouden wegval len. Echter tevergeefs. En zoo stond na ruim drie uur arbeiden, de wagen nog stil. Met veel moeite is het 's avonds om tien uur mogen gelukken de baan vrij te krijgen. De politie stelt een ernstig onderzoek in. Inbraak. Terwijl Vrijdagavond de schoenmaker G. B. v. G. te Aalsmeer met zijn vrouw naar de feesten van de opening der spoorlijnen was gaan kijken, heeft men in zijn huis ingebroken en uit een gesloten linnenlast pl.m. f 400, een gouden horloge, een paar spaarbankboekjes en afschrift van een testament ontvreemd. Met een pook heeft men de kast en een zich daarin bevindend stalen geldkistje geforceerd. Als verdacht van dezen dief stal is door de politie een bij van G. inwonende knecht in verzekerde bewaring gesteld. Brand. Hedennacht brak brand uit in de hooi berg van den landbouwer J. op den Wit- tenburg, onder Wassenaar. Hooi- broei is zeer waarschijnlijk dc oorzaak. De spuiten van deWaalsdorperlaan, Clin- gendaal en Duindigt warén spoedig ter plaatse, maar konden den brand niet spoedig meester worden. Al het hooi is zoo goed als verkoold. Door de nieuwigheid. De vrouw van den spoorwegwachter te Hoofddorp had het ongeluk bij het afsluiten der spoorbaan met de rechter hand tusschen de ijzers te komen, waar in de boomen vailen. Drie vingers wer den haar bijna afgeknepen. Door de schrik. Doordat de bestuurder van een auto de alarmhoorn liet werken, juist toen hij een brik van den voerman v. D. uit Hille- gom passeerde, schrok hel paard zooda nig dat het tegen het hek van den bloe mist F. de M. te Lis se sprong, met het gevolg, dat dit over een flink ge deelte werd vernield. Het koste heel wat moeite, het schichtige paard, welks poot tusschen het hek beklemd was ge raakt, er uit te krijgen. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor. Een wit-geblousde juffrouw, welke blijkbaar nog niet erg best .met fietsen op de hoogte, was, reeds gistermiddag op de „Vuursteeg" te L i s s e pardoes in een moddersloot. Zij wist zich zelf te redden, doch jh ad veel van haar blank heid verloren. Te Waddinxveen is Zondag het 6-jarig dochtertje van Th. K. te water geraakt en verdronken. Toen gistermiddag te Wassenaar eenige jongelui zich vermaakten met het voetbalspel werd de bal op een tamelijk hoog dak geschopt. Een der mede spelenden klom op 't dak en zou den bal naar beneden schoppen, hij gleed uit en viel van 't dak op de straat. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen en later werd het jongmensch naar 't zieken huis vervoerd. Kerknieuws. Intern. Mariaansch Congres. Zaterdagavond werd het zesde Inter nationaal Mariaansch Congres te .Trier op plechtige wijze geopend door den in tocht der kerkelijke hoogwaardigheids- bekleeders in den Dom. Daaraan namen vijftien aartsbisschoppen, bisschoppen abten en prelaten deel. De pauselijke legaat bij het congres, Mgr. Korum, werd tot president gekozen en tot vice-presi- denten Vrijheer von Stotzingen, Abt van Maria-Laach en. Graaf Resseguier, uit Noord-Oostenrijk. Mgr. Korum herdacht in eenige warme woorden den dood van kardinaal Fischer, waarop de begroetingstoespraken der verschillende Duitsche en buitenlandsche bisschoppen werden gehouden. Reuter seint nog dd. 4 Augustus: Het internationaal Mariaansch Con gres is hedenmiddag begonnen met een bedevaart der mannen naar het in de St. Mattheuskerk zich bevindende graf van den heiligen Mattheus. Aan de bede vaart namen meer dan 1000 vereenigin gen uit Duitschland, Frankrijk, België, Nederland, Italië, Spanje, enz. deel. Er waren 17.000 deelnemers, die 320 vlag gen en vaandels meevoerden. Onder de deelnemers behoorden 13 bisschoppen. Tal van hooge geestelijken bevonden zich verder in den stoel-, waarvan het voorbijtrekken twee uur duurde. Tweede Ned. Mariacongres. Op den Directeuren-dag der Maria- Congregaties zullen als sprekers optre den de Hoog-, Zeeneerw. heerenMgr. dr. E. Menten, deken van Maastricht; plebaan Hub. Adelmeyer, vertegenwoor diger van Z. D. H. den Bisschop van den Bosch; F. X. Bult, pastoor te BarneveldT. Beukering, pastoor te Rot terdam; dr. A. Smits, pastoor te Breda; dr. R. van Oppenraay S. J., Gymnasium Katwijk; voor België: pater K. de Tem merman S. J. uit Lier. De plechtige H. Mis, waarin als feest redenaar zal optreden kapelaan v. Dorp, uit Amsterdam, zoomede de slotplechtig- heid, waarin zal optreden phter Stolten O.S. A., van Utrecht, zijn toegankelijk voor alle Congreganisten. Pater J. Schrauwen C. ss. R. Zondag overleed plotseling in het stu diehuis der Eerw. paters Redemptoristen te Wittem (L) de Zeereerw. pater Jac. Schrauwen C.s.s.R. De overledene werd geboren in het jaar 1851, priester gewijd in 1876, was als kapelaan langen tijd werkzaam in het bisdom Breda en trad op 43-jarigen leeftijd, in liet noviciaat der paters Redemptoristen alhier, waar hij het volgend jaar 1895 de drievoudige geloften aflegde met den eed van vol harding. Na eenige jaren als ijverig missionaris in den wijngaard des Heeren, werd Zijn- eerw. geroepen tot het ambt van rector in het klooster te Amsterdam, daarna tot dat van novicenmeester te 's Bosch en ein delijk tot dat van prefect in het studiehuis te Wittem, in welk ambt de dood hem wegrukte. („Hgz") Mrg. J. Biermans. Men seint uit Kampala aan de „Msb." Mrg. J. Biermans, die door Z. H. den Paus tot Bisschop van Nsambya werd benoemd en sedert jaren als missionaris in Kampala, Engelsch-Oost-Afrika, werk zaam is, zal den eersten September a.s. door Mgr. Sheicher gewijd worden. Assi stenten bij de wijding zullen zijn Mgrs. Sweers en Perlo. Sport. V olks-Zwemfeest. De Leidsche Zwemclub organiseert wederom op Zondag 11 Augustus 1912, des namiddags 1 uur, in de Openbare Zwemplaats in den Heerensingel te Lei den haar jaarlijksche volkszwemfeest, met het gewone programma. De inschrijvingen geschieden bij den Zwembaas van de Openbare Zwemplaats in den Heerensingel. Inleggeld f0.10, hetgeen bij deelname wordt gerestitueerd op vertoon van het nummerbewijs. Harddraverij. De Harddraverij vereeniging „Lisse en Omstreken" heeft hare jaarlijksche cour ses vastgesteld op 10 October a.s. Wegens te weinig deejname van paar den van ingezetenen zal dit jaar des voormiddags om half tien een harddra verij plaats hebben, opengesteld voor al le paarden, welke nog nooit een hooger ger prijs dan f100 in eens op den kor ten baan gewonnen hebben, om prijzen van resp .f80, f40, f 30 en f 10. Voor de groote namiddag harddraver! welke om half twee precies zal beginnen zijn prijzen van f200, f125 en f75 bene vens troostprijzen van f50 en f25 uitge loofd. De inschrijvingen zullen gesloten wor den op Woensdag 9 October des avonds te 9 uur. Het bestuur zal bij vroegtijdige aangifte (voor zoover de beschikbare ruim te het toelaat), gratis zorg dragen vooi goede stalling der ingeschreven paarden. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. (Vervolg.) P. de B., werkman te Leiden, heef! runderen geleid zonder ze aan een touw te hebben gekoppeld. Bekl. ontkent en heeft als getuige a décharge meegebrachl P. C. van Beek, die bekl.'s verhaal be vestigt. Er wordt daarom vrijspraak ge vraagd. Geëischt werd tegen E. W. te K a t- wijk, die aan den ambtenaar van den Burgerlijken Stand te laat aangifte deed van de geboorte van een kind, f 3 ol 2 d.tegen C. V. te K a t w ij k a a u Zee, die een gestorven geit heeft ver kocht, zonder aangifte te doen terplaatse waar het is voorgeschreven, na het hooren van twee getuigen, f10 of 5 d. tegen R. van E., die door den keur meester Lamme op den Hoogen Rijn dijk te Leiden werd aangehouden,toen hij per fiets een hoeveelheid ongekeurd vleesch vervoerde, f10 of 4 d,; tegen K. O., voerman te Katwijk a. Zee, die op 15 Juni grom of mest heeft ver voerd in een niet expresselijk daarvoor ingerichten bakwagen, f2 of ld.; tegen J. C„ die op 1 Mei zich op de Voor straat te Noordwijk heeft bevonden in .kennelijken staat van dronkenschap, f3 of 3 d.tegen Ph. A. Bw, koopman te Leiden, wegens openbare dronken schap 3 d. hechtenis; tegen A. W. Z. te K a t w ij k aan den R ij n,^die niet vol daan had aan de voorschriften, door B. en W. gegeven inzake het houden van varkens (de gier loosde van de hokken in de Klappermanssteeg) f 4 of 2 d.tegen C. van de K., werkman te Leiden, die in den Rijn onder Lei derdorp zonder acte heeft gepeurd, f 1 of 1 d.; tegen W. C. D., sigarenmaker te Leiden, die 's avonds met zijn meisje in grasland aan het Jaagpad onder Zoeterwoude heeft geloopen en den ver balisant een valschen naam heeft opge geven, f 1 of 1 d. en f6 of 6 d. tegen den jongen en f 1 of 1 d. en f 5 of 5 d. tegen het meisje; tegen J. v. d. V., bag german te Leiden, die in de Wad- dingsvliet onder Zoeterwoude heeft ge baggerd en zijn schuit niet heeft voorzien van licht (bekl. bleek erg ontstemd, dat hij geverbaliseerd was), f3 of 3 d. en f0.50 of 1 d.tegen H. V., bloemkweeker te Katwijk, die met een handwagen op het voetpad tusschen Katwijk-binnen en Katwijk aan Zee heeft gereden, fl of 1 d.; tegen J. S., arbeider te Leiden, die 's nachts muziek heeft gemaakt opij een piston (bekl. kwam van een jaar-' feest af), f2 of 1 d., en tegen F. J. R., visscher te Leiden, d;e onder Valken burg zonder acte peurde, f 1 of 1 d. De kantonrechter veroordeelde we gens overtreding der ijkwet: J. C. K. te 's-Gravenhage, H. R. huisvrouw van F. J. S., G. H. M. van S., D. P., P. S».,- wed. van J. van den D., J. J. B., huisvr. van G. S., P. A., A. B. T., allen te Lei den, tot f 1 of 1 d. ieder; W. V. huisvr. van P. U. te Leiden, tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 d.J. E. W. P., huisvr. van H. M. O., "te Leiden, tot viermaal 50 ct. of viermaal 1 d,J. den O., te Leiden, tot 50 ct. of ld.; wegens rijden met een rijwiel zonder licht: J. v. d. W. |i A. L. G. M., A. F., allen te Leiden, G. G. de J., te Rijnsburg, C. K. te Haar lem, H. van R. te Voorhout, J. van W>. te 's Gravenhage, A. V. te Veur, L. de B., A. van S., J. P. Jaczn. G. H., allen te Katwijk aan Zee, G. de J., C. v. V.', G. S. B., Th. van der K., B. van der Z., allen te Voorschoten, J. P. te Oegstgeest tot f2 of 2d. ieder; J. S., te Warmonkfl tot f 5 of 5 d. wegens openbare dronkenschap B. P. te Leiden, tot f 1 of 2d.; G. B., J. varf W., P. van D., I. F.s J. A. L. V., ,W.J; S., J. W. K., C. K., J. T., J. S„ DLf G. K., H. J. J. M., B. J. F., H. Kj./ H. K., N. van der R., H. H., H. A. B.,al len te Leiden, j. B. R., C. N. W., beiden/ te Wassenaar, C. H. M., te Amsterdam1, J. K. te Noordwijk, N. van M. te Noord- wijkerhout, J. van M., te Zevenbergen^,' tot f2 of 2d. ieder; L. K., te Leiden/ tot viermaal f 3 of viermaal 2 d.A. J.„ F. van der M., te Leiden, tot f 3 of 3 dl) G. W. de J. te Oegstgeest, tot tweemaal of tweemaal 3 d. I wegens overtreding van verschillende) politieverordeningenA. J. D., Th. v/ D., beiden te Leiden, tot f2 of 2 dl: ieder, J. A., J. van der M., S. R., KL# huisvr. van W. H. C., A. P., allen tel Leiden, tot 50 ct. of 1 d. iederW. KV F. van der Z.,. J. C., A. S„ Th. V., A^ M. P., allen te Leiden, tot f 1 of 1 dl ieder; 4 wegens rijden met een rijwiel zonder licht en het opgeven van een valschemi naam J. S. Azn., te jMoordwijkerhout: tot tweemaal f 3 of tweemaal 1 maand tuchtschool, wegens overtreding van Üej visscherijwet H. van H., te Leiden tot tweemaal 2 d. wegens overtreding der, arbeidswet M. B. te Hardinsveld tot 3 of 3 d., wegens/overtreding der spóioi;-',

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2