Uit Stad en Omgeving. zet hi) de Roomschen als onnutte wezens aan den kant. Vreemde manieren. St. Radboudstichting. Ter vervulling der vacature in het dio cesaan comité der St. Radboudstichting in het Aartsbisdom, ontstaan door de ontslagname van den heer R. S. H. .Visser te Sneek, is door Mgr. den Aarts bisschop tot lid van dat comiié benoemd de heer F.W. Swane, notaris te Utrecht. Het comité bestaat dus thans uit de heeren J. C. L. van der Lande te De venter, mr. dr Henri van Groenendael te Zwolle en F. W. Swane te Utrecht. (Ctr.) Bewaking van den buitenwegen. Naar d: „N. Ct." verneemt, ligt het in de bedoeling, binnenkort de steden Am- steidam, Rotterdam en Den Haag te beieggen met afdeelingen marechaussees. Deze aideelingen zullen voornamelijk be stemd zijn tot het verrichten van politie dienst langs de grenzen en buitenwegen van de gemeenten. Het vierkante.stuiverstukje. Men deelt aan de „N. Gron. Crt." mede, dat eerstdaags de tot dusver nog gangbare stuiverstukjes aan de circu latie zullen worden onttrokken. Het nieuwe, vierkante stuiverstukje woidc in September in gebruik genomen. Vervroegde Zaterdagmiddagsluiting. Door den Nationalen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden „Mercurius" is een circulaire gericht tot de hoofden van handelskantoren om aan te dringen ap vervroegde Zaterdagmiddagsluiiing. De staking der glasblazers. De Nederl. Bond van Glasfabrikanten heeft gisteren te Rotterdam vergaderd, om zijn houding vast te stellen tegen over de eischen der werklieden. Tot een besluit is men niet gekomen. Vrij dag zal men weer vergaderen om te beraadslagen over het al of niet af schaffen van den nachtarbeid. Aan de ftesschenfabriek te Delft is ~rdag aan de stakers het volle loon aa'.d over de week 1520 Juli; ._r onder voorbehoud, dat de directie hen later zal vervolgen voor schadever goeding wegens contractbreuk. Het arbeidscontract bevat ril. de be paling, dat een opzegtermijn van zes weken in acht genomen zal worden aan welke bepaling de stakers zich niet hielden. Ook de vrijwillige uitkeeringen. die aan weduwen van werklieden werden gedaan, zullen worden gehandhaafd. R.K. Vacantie-kinderfeest. Hedenochtend was het reeds vroeg een groot gewoel en blije drukte langs den N. Z. Voorburgwal en bij het Centraal station te Amsterdam, schrijft de Tijd. van gisteravond: Een kleine 2000 kinderen van R. K. :Bijzondere scholen waren te 7 uur op weg naar den trein om deel te nemein aan het Vacantiekinderfeest in Haarlem's heerlijke omgeving. Die honderden en honderden kinders hadden dit te danken aan de stuwende en organiseerende kracht van het Kath. Onderwijzers-Ge selschap. Nu de maatregel was genomen de kinderen niet meer deel te doen ne- taen aan het feest van den Openbaren bond heeft een speciale commissie voor ;t R. K. -Vacantie-Kinderfeest op zich genomen zulk een feest speciaal voor de leerlingen van R. K. scholen te organi- seeren. En zij is reeds prachtig geslaagd. Haar werk verdient steun en waardeering Schier 2000 kleinen, die anders niet bui ten de stad komen, genieten heden van Gods heerlijke natuur. Een navolgens waardig voorbeeld. De straffen bij de Politie. Gistermiddag iSj op last van den bur gemeester van Amsterdam, de voorzitter ,van den Amsterdamschen Politiebond, de heer B. Winters, door den heer H. J. ^Versteeg, inspecteur, gehoord, in ver band met zijn uitlatingen in de laatste 'vergadering betreffende straffen bij het 1 politiekorps. De heer Winters had ter vergadering van den Bond van Gemeentepolitiebe ambten in Nederland gezegd, dat zich een statistiek aangaande straffen in zijn bezit bevond. Blijkbaar vermoedde de burgemeester, dat de heer W. deze sta tistiek verkregen had op ongeoorloofde .wijze, door nl. te putten uit een dage- lijksch rapport, dat de agenten van politie „voor gezien" dienen te teekenen. Het bleek echter, dat de spreker de gege vens van verschillende leden persoonlijk [had gekregen. Desgevraagd zeide de heer ^Winters, dat hij zonder medeweten der andere bestuursleden een en ander niet uit handen kan geven. Van het onderhoud heeft inspecteur Versteeg een administratief proces-ver baal opgemaakt. Vermoedelijk zal de beer Winters dit bij den burgemeester moeten komen toelichten. Vrijzinnige concentratie. Wij lezen in het „Fr. Dagbl." het volgende over de verkiezingen in 1913 in het Statendistrict Franeker: Zijn we goed ingelicht, dan is van li berale zijde alreeds een begin gemaakt met de actie voor het volgend jaar. Wel 'n bewijs hoe groot de vrees bij ben is. Aitredenden zijn het volgnd jaar de iheeren Peereboom, Hannema, S. 'Brandsma, Draisma de Vries en Harinx- ma de 2 laatsten tevens lid van Ged'. Staten. Nu is vara socialistisdien kant bij een vorige verkiezing als voorwaarde van sa menwerking gesteld zij twee candidaten van de vijfaan deze voorwaarde zullen ze ook ongetwijfeld vasthouden bij de verkizing van 't volgend jaar. Dat be grijpen ook de liberalen, maar dan is noodig, dat zij twee der hunnen laten vallen, aangezien de aftr. allen tot de lib partij behooren.. Zijn we goed ingelicht, dan is het bestuur der liberalen tot dit offer bereid, indien twee van de iheeren aftrederaden bereid zijn zich terug te trekken, daar toe wil men de heeren Draisma de Vries en Harinxma bewegen. Op deze manier zou aan de socialisten de gelegenheid geopend zijn hunnerzijds twee candidaten te stellen om zoo geza menlijk en verbonden op te trekken te gen de Rechtsche candidaten. Er moeten alreeds pogingen gedaan zijn om genoemdé he>eren voor dit plan de campagne te winnen aanvankelijk echter zonder gewenscht resultaat. Wij zullen afwachten of de genoemde hee- ,ren en of de liberale partij tot dezen diep smadelijken weg bereid zullen ge vonden worden. (Stand.) Dichtung und Wahrheit. „Het Volk" van Zaterdag bevat op de eerste pagina een manifest van het partijbestuur, waarin wordt opgewekt tot het deelnemen aan een betooging ten gunste van het algemeen kiesrecht op 17 September den dag van deepening der Staten-Generaal te 's Gravenhage. We lezen er o.a. in: „De Invaliditeitswet van Talma, die men vóór de verkiezingen nog zal trach ten binnen te halen, is een brutale aanr slag op den nood der door de dure le vensmiddelen zoo geteisterde arbeiders klasse, die men dwingen zal van haar armoede ook nog te sparen voor den ouden dag, dien velen niet zullen bele ven." En op de 3e pagina staat te lezen „Hedenochtend acht uur verlieten een 10Ó-tal onzer abonné's vroolijk en wel Amsterdam, voor een zesdaagsche reis naar Parijs. In drie fraaie, speciaal voor onze reizigers gereserveerde wagens, werd de reis aanv.aard. Er heerschte reeds nu een prettige, opgewekte stem ming" en een echt kameraadschappelijke geest." Laat ons hier dadelijk aan toevoegen, dat we 't van harte toejuichen, wanneer arbeiders van welke politieke geloofs belijdenis ook met of zonder hulp van hun werkgevers een duitje op zij leggen voor zoo een verzetje in het reissoezoen. Hopen we dat de honderd van thans zullen aangroeien tot duizend in het volgend jaar. Maar handig mag 't niet neeten van „Het Volk", de „Wahrheit'' van hjet uitstapje af te drukken in 'hetzelfde num mer waarin 't manifest werd geplaatst. Zinnetjes als 't eerst door ons aange haalde, rieken dan noodelcos scherp naar „Dichtung" (N.C..) Mooi vooruitzicht, De Haagsche keuter der „Prov. Gron. Courant" verklaart met het oog op de a.s. zitting der Kamer, dat hij zich „geen illusies" maakt en iri het komende jaar „ernstige botsingen" verwacht. „Men bedenke wel dat het zoogenaam de algemeene politieke debat dit jaar niet beperkt kan worden. De verkiezin gen van 1913 zijn in zicht; er moet dus met het kabinet worden afgerekend en, zij het voorzicht,g, er moeten politie ke en verkiezingsprogramma's worden ontvouwd." Er moet met het Kabinet „worden af gerekend." En daarom kan het algemeen politiek debat dit jaar „niet beperkt" worden. Het is een fraai vooruitzicht! zegt het „Centrum". De S. D, A. P. beroemt zich op de obstructie, verleden jaar in de Kamer vertoond. En hier komt een liberaal correspon dent een „afrekening" met het Kabinet annonceeren. Zoo wordt bij voorbaat op den natio nalen tijd, welken men zoo hoog noodig heeft voor practischen arbeid, beslag ge legd voor minwaardig partijgedoe. Loyale oppositie KORTE KRONIEK. De Raad van Sneek heeft afwijzend beschikt op het adres van den Bond van Handels en Kantoorbedienden, om vervroegde winkelsluiting, met 7 tegen 5 stemmen. Door de verkiezing van den heer J. P. Handgraaf (R.K.) is de Raad van Velzen „om". Er zijn nu 9 rechtsche te gen 8 linksche leden. Te Schiedam is gisteren de 30e algemeene vergadering van den Nederl. Brood, Koek, en Banketbakkersbond ge houden. Deze jaarvergadering viel samen met het 25-jarig bestaan der afdeeling Schiedam en daarom had de jubileerende afdeeling zich beijverd, deze algemeene vergadering op bijzonder feestelijke wij ze te ontvangen. LEIDEN, 1 Augustus. Met Staatscourant no. 178 zijn ver zonden de statuten der afd. Leiden, van den Ned. Bond van het zedelijk bewust zijn. Voor het einde-examen H. B. S. zijn te Gouda (derde commissie) ge slaagd Ga. van Leeuwen c:i W. Schuite- make,r beiden alhier. Voor het examen M. U. L. O. diplo ma B. zijn te Utrecht geslaagd C. I. de Langen van Leiden en H. Linck van Oegstge est. j Voor het examen Fransch, L. O., zijn te 's Gravenhage geslaagd mej. E. M. Blok, van Woerden en Üe heer P. C J. Ruijs, van W ad d i n x v e e n. Voor het examen Engelsch, L. O., zijn te 's Gravenhage geslaagd de heer A. Borst, te Aarlanderveen. Gevonden voorwerpen. Wandelstok, polis van de maatschap pij „Holland", bont kinderschortje, por- temonnaies (w.o. met eenig geld), dou blé speldje, sleutel, zweng of zwengel hout, damesparapluie, 5 premie obliga- tien Witte Kruis, kleine vischfuik, zwart handtaschje, zakmes, bril, lorgnet, no titieboekje, schaar, zwarte ceintuur, bro ches, (w.o. 1 met haarwerk), zilveren en doublé armband, bloedkoralen kinder armbandje, mattenklopper, kousenband, vrouwenportret, uit een broche, druk- stempcl, doos met mutsen, rozenkrans, doublé en nikkelen heerenhorloge, hon den, pakje luxe artikelen en een trui, flesch eau de cologne en een zakspiep geltje, insigne van een Chr. jongelings>- vereeniging, herinneringsmedaille Eiffel- toren 1889, een R. K. en een Protes- tantsch kerkboek, zilveren collier met aanhangen, Fransch schoolboek, witte jas en dito schort, 2 pakken ledige zakken, pakje kant, 5 matrasveeren, oud vest, blauw koralen halsketting, gele kinder schoen, blauw geverfde handwagen, een groene ceintuur. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken w erkdag, behalve Don derdags en Vrijdags, van één tot drie uur njn. ten Politiebureele alhier. Beschadigde netten. De K. W. 76 van de N. V. reedexij „Katwijk a. Zee" is binnengekomen met 40 breels weg, 10 netten weg en 40 netten beschadigd. Na een reis van 5 weken had men nog maar 15 kantjes (tonnen) haring aan boord. Ais men be denkt wat zoo'n bom aan proviand kost voor 5 weken en het verlies van de vleet, dan kan men zich voorstellen de schade die de Vennootschap heeft. In vele jaren is de haringvangst zoo slecht niet geweest. Men deelt ons mede dat vele Hollandsche schepen in Engeland zijn binnengevallen om water in te r.e- men. De schepen zullen zoo lang moge lijk op zee blijven om toch nog tot een goede lading te komen. De „Noordzee" III" is binnen met 16 last, dat is een buitengewone mooie lading voor dezen tijd. ,N. Crt." GOUDA. Met de Stcrt.. zijn verzon den de Kon. goedgekeurde statuten van de Vereeniging van Huiseigenaren al hier. HAARLEMMERMEER. Met de Stcrt. zijn verzonden de Kon. goedgekeurde statuten van de Vereeniging tot Ver betering van het geitenras te Nieuw- Vennep, gem. Haarlemmermeer. KOUDEKERK. De door B. en W. den Raad aangeboden gemeenterekening wijst aan voor de ontvangsten een be drag van f 16839.73, voor de uitgaven f 15504,92, en dus een batig saldo van f 1334.81. Tot commissié van onder zoek dezer rekening zijn aangewezen de heeren Blonk, Boer en Rijneveld. B. en W. werden gemachtigd om tot den bouw van een nieuw post- en tele graafkantoor over te gaan, nadat vooraf in besloten zitting het bouwplan was vastgesteld en bepaald dat het gebouw niet zal worden opgetrokken van kalk zandsteen, maar van Rijnste'en. Een schrijven van den heer Jac. Op- pelaar, d»d. 8 Mei waarbij deze mede deelt, dat hij wegens vertrek naar Lei den, ophoudt lid van den Raad te zijn wordt voor kennisgeving, aangenomen. N1EUWVEEN. De kermis alhier is niet zonder onaangenaamheden afge- loopen. Donderdagavond heeft er een formeele- vechtpartij plaats gehad, Zater dagavond zijn er baldadigheden uitge haald aan erven en woningen van ver schillende inwoners. Zondagavond is er iemand met een mes gestoken. Zondagavond deed de politie een inval bij de verlofhoudster de wed. B., waar zij drankwetovertreding constateerde, bij den verlof houder P. nam zij een flesch anisette mede, om uit te snaken of deze door genoemden verlofhouder mocht ver kocht worden. NOORDEN. Met ingang van 1 Sept. is benoemd tot onderwijzeres aan de St. Antonius-school mej. G. M. L. Sneijers te Amsterdam, eerder onderwijzeres aan de Katholieke school te Rijndijk, gem. Hazerswoude. RIJNSBURG. Vrijdagavond vergadert de Raad dezer gemeente. WARMOND. De Harddraverij-com missie hield gisteren een voorbereidende vergadering. Evenals in de laatste jaren zal deze vermakelijkheid plaats hebben op Don derdag in de Kermiswcek. Beide hier bestaande harmoniegezel schappen zullen wederom worden aange zocht de feestelijkheden op te luisteren. Bij het publiceeren van het program zal een voordeeliger manier worden aan gewend. Verdere regelingen zijn gelijk vorige jaren. ZWAMMERDAM. Ons fanfarecorps, onder leiding van den heer A. Bolder- dijk, van Leiden, had een goeden dag. Op 't concours 3d Juli te Zuid-Beier land gehouden, behaalde het een hoogste onderscheiding in de kierde afdeeling terwijl de eerste prijs werd behaald in de 2e afdeeling inarschw edstrijd. Dit succes heeft de vereeniging behaald na een éénjarig bestaan. Beide prijzen zijn groot verguld zilveren medailles. 'GEWESTELIJK GEMENGD. Ontrold. Men meldt uit Katwijk a. Z e e aan de N. Crt.Alhier is gelogeerd de heer Captain L. J. Sands, uit New-York, deze had zich naar Den Haag begeven om 50 pSt. tegen Nederlandsch geld te gaan wisselen. Met zijn f600 was genoemde heer huiswaarts gekeerd, doch kwam toen tot de ontdekking dat men op het perron van het H. S. M. station hem het geld had ontrold. Van een en ander is aangifte bij de politie gedaan. Gemeenteraad van Alkemade. Voorzitter de heer F. H. van Wichen, burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen zijn de volgende stukken. Mededeeling van den heer Klees, dat hij zijn benoeming tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim aan neemt. Daar gebleken is, dat de be noemde in de gemeente Haarlemmermeer woont, zal nader worden onderzocht of hij lid der commissie in deze gemeente zal kunnen zijn. Verzoek van den brugwachter P. van Leeuwen om vermindering van zijn dienst uren gedurende den nacht en op den Zon dag. Hierover zal bij de begrooting wor den gesproken. Voorloopig wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Missive van Ged. Staten, ten geleide van een adres van 146 personen, waar van 56 uit Oude Wetering, 66 uit Nieuwe Wetering, 3 uit Rijpwetering en 22 uit Leimuiden en Haarlemmermeer, waar in verzocht wordt het voetpad van Oude Wetering naar Nieuwe Wetering op den legger van wegen en voetpaden te bren gen. De Voorzitter doet enkele me- dedeelingen waaruit blijkt dat B. en W. diligent zijn en dat zij trachten de mede werking der aanwonende eigenaren te verkrijgen. De heer Bon da wenscht over dit adres een advies aan Ged. Staten uit te brengen. De Voorzitter zal het dan aan het einde der vergadering ter sprake brengen. Mededeeling van het Chr. gesticht voor krankzinnigenverpleging te Loosduinen dat de kosten voor verpleging van v. Tol ad f107 ten Jaste der gemeente komen. Verzoek van P. de Zoomer, onderwij zer te Kaag, om een gratificatie voor de werkzaamheden, die hij tijdens de ziek te van het hoofd en de bestaande vaca tures heeft verricht. Na eenige opmer kingen wordt dit adres gesteld in handen van B. en W., die zullen onderzoeken uit welken begrootingspost event, het benoo- digd bedrag kan gevonden worden. Beredeneerd verslag ingevolge art. 52 der Woningwet. Schrijven van den directeur-scheikun dige te Leiden, betreffende aansluiting van Alkemade bij den Leidschen keu ringsdienst voor de keuring van eet- en drinkwaren. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Voor zooverre niet anders besloten worden de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Op de voordracht ter benoeming van twee leden van het college van zetters door den Commissaris der Koningin, wor den geplaatst de beide aftredenden, de heeren A. Los en P. Kokshoorn bene- vens de heeren C. Straathof en S. Strijk.. Herbenoemd worden tot lid van het Burg. Armbestuur te Rijpwetering de heer H. J. Straathof, tot lid van het Burg. Armbestuur Vrije en Lage Boekhorst de heer J. Vink en tot lid van de plaatselijke schoolcommissie de heer F. W. Fontane. B. en W. stellen voor het maximum bedrag dat als hoofdelijken omslag kan worden geheven, te verhoogen van f6000 tot f12000 voor het eerste kohier en tot f600 voor het suppletoir kohier. De ove rige artikelen van de verordening blijven ongewijzigd. De verordening wordt door den Voorzitter in zijn geheel voorge lezen en toegelicht en ophieuw vastge steld, gewijzigd volgens het voorstel van B. en W. De heer Bonda brengt ter sprake het bedrag van het onbelastbaar in komen ad f 350 te verhoogen. De Voorzitter zegt, dat de pvactijk der verordening is, dat inkomens van f400 vrij zijn van belasting. Spr. betwij felt of Ged. Staten 'een wijziging zouden goedkeuren. De heer Bonda wilden aftrek op f 450 brengen, tenminste voor de kleinere inkomens. De Voorzit ter zegt dat de aftrek voor allen gelijk moet zijn en geeft in overweging den af trek op f400 te brengen, a! zal het per centage van de belasting daardoor stijgen. Na eenig debat wordt ook deze wijzi ging goedgekeurd. De kinderaftrek blijft bepaald op f 25 per kind. De heer Bon- d a zou de aanslagen progressief wen- schen. De Voorzitter betwijfelt of dit voor Alkemade wenschelijk is. In der. ge lijken aftrek voor kleine en groote inko mens ligt reeds eenige progressie, al is zij zeer gering. De middenstand zou door progressie het zwaarst worden ge drukt, omdat hier geen zeer groote in komens bestaan. De heer Bionda, die den Voorzitter bestrijdt, bedoelde te vra gen of na vaststelling der verordening tóch nog een progressie kan worden ingevoerd. De Voorzitter herhaalt op het kohier te zijn nagegaan dat de middenstand het inee.t wordt gelro.fera. Daarom is spr. tegen progressie te meer omdat de bedoeling van den heer Bonda practisch tot haar recht komt door bi) de vaststelling van het kohier met de finan- cieele omstandigheden van de ingezete nen rekening te houden. Een klassen stel sel, dat bij de progressieve regeling nood zakelijk moet worden ingevoerd, leidt tot allerlei moeilijkheden en werkt niet billijk. In 1901 heeft de Raad dan ook de klassificatie afgeschaft. De heer Straathof wil de verordening laten zooals zij is. De heer Bonda verdedigt nader zijn denkbeeld, waarna de Voor zitter nog wijst op den kinderaftrek, die onbeperkt is in dien zin, dat voor alle kinderen beneden 16 jaren f25 wordt af getrokken. De heeren Strijk en de Jong gaan niet met den heer Bonda ac- coord. Zij wenschen behoud van het te genwoordig stelsel. Er wordt geen bepaald voorstel dien aangaande gedaan, waarna de discussies over dit punt worden gesloten. B. en W. stellen voor een wijziging te brengen in de heffing van opcenten op de hoofdsom van de personeele be lasting. Thans bedragen deze opcenten 50, ongeacht de grootte van de huurwaar de. B. en W. wenschen, ook in overeen stemming met hetgeen in andere gemeen ten, die met Alkemade vergeleken kun nen worden, de opcenten als volgt te regelen. 50 opcenten op de hoofdsom der pers. belasting voor perceelen met een belast bare huurwaarde niet hooger dan f 100. 60 opcenten voor een huurwaarde van f 100—150. 70 opcenten voor een huurwaarde \an f 150-200. 80 opcenten voor een huurwaarde van f200—250. 90 opcenten voor een huurwaarde van meer dan f250. De heer Bonda gaat met dit voor stel niet mede, omdat niet de best ge- fortuneerden de duurste perceelen be wonen. De verhooging zal op minder gefortuneerden drukken. De Voorzit ter merkt op dat er verschillende grond slagen voor de heffing der pers. belas ting bestaan als de huurwaarde, meubi lair, dienstboden, paarden, rijwielen enz. Bij een progressieve regeling, gelijk B. en W. voorstellen, worden het zwaarst getroffen degenen, die het 't beste kun nen missen, 'n enkele misschien uitgezon derd. De heer Straathof informeert of de gebouwen en perceelen voor 't be drijf benoodigd, onder de pers. belasting vallen. De Voorzitter antwooidt be vestigend, hoewel de huurwaarde voor bedrijfsinrichtingen lager wordt geschat dan voor de woonhuizen. De bedrijfsin richtingen leveren den eigenaars toch voordeel op en waarom zou daarvan geen belaeting mogen worden gevorderd? Spr. wil hiermede niet het stelsel der per soneele belasting verdedigen, maar men heeft nu eenmaar niets anders. De heer Broekhuizen zegt, dat de landbou werswoningen niet hoog worden aange slagen. De Voorzitter meent, dat del opklimming van 10 opcenten verlaagd kan worden tot 5 opcenten, indien de Raad den druk voor de grootere perceelen volgens het voorstel van B. en W. te zwaar acht. De heer Straathof ziet niet in waarom de opcenten veranderd moet worden. Hij acht de progressie voor deze gemeente ongewenscht. De heer Bonda wil de opcenten-verhoo- ging geheel van de baan schuiven. De Voorzitter zegt, dat bij de begroeting van 1913 zal blijken, dat de verhooging nocdig is. B. en W. willen niet alles la ten drukken op den hoofdelijken omslag en daarom ook uit de personeele belas ting iets meer halen. Beslist noodig is het voorstel niet, daar het benoodigde geld uit den hoofdelijken omslag kan worden gevonden. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Kokshoorn, van der Meer, Bon da, Straathof, Broekhuizen, de Jong en Los. Vóór stemden de heeren v. d. Geest Strijk, Bakker en Van Reijsen. Besloten wordt van den heer L. Pouw, een stukje grond te koopen ter grootte van pl.m. 42 vierk. M. voor een kabelhuis der electriciteitsvoorziening. Als ver goeding daarvoor zal in de woning van Pouw kosteloos een binnenleiding wor den aangelegd voor ten hoogste 12 licht punten. De kosten hiervoor zijn op plm. f75 geraamd. Voor het plaatsen van een transfor mator zuil is aankoop van een stukje gror.d te Oudewetering noodig. B. en Wij kunnen een bleekveld, in eigendom toe- behoorend aan den heer Kreling gren zend aan de grintbak ter grootte) van 24 vierk. M. aankoopen voor f50^ B. en W. stellen voor tot aankoop over te gaan, waartoe de Raad na eenig debat besluit. In verband met de aan Leiden verleen de concessie wordt aan Leiden verschil lende stukken grond in gebruik gegeven voor het plaatsen der kabelhuisjes en transformatorzuilen. Het besluit tot het aangaan van een geldleening is van Ged. Staten terug ge komen met de opmerking dat zij het be ter vinden 't bedrag voor de electriciteits voorziening niet in deze Teenïng in te sluiten, maar later daarvoor een apartel lening aan te gaan. Besloten wordt daarom het bedrag der leening te ver- minderen met f300, zijnde de som, be noodigd tot dekking der kosten van on derzoek inzake den aanleg van elecfriscH licht.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2