Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Wotibrugge. Voorzitter: de heerT. P. Kleijn, burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent, de vergade ring met gebed. De notulen worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Het verzoek van W. A. Baat e. a. om een part. telefooncel wordt voorgelezen. De gemeente-rekening, dienst 1911, wordt den Raad aangeboden; zij sluit met een voordeelig saldo van f 1212.03. De Voorzitter benoemt tot leden der commissie tot nazien der gemeente rekening, dienst 1911, de hecren C. P. van der Geest, Peters en Heenk ter fine van onderzoek en rapport. Wegens de perioieke aftdreding van twee leden van het college van zetters, nl. de heeren W. J. van der Salm en A. J. Heenk, stellen B. en W. den Raad voor, deze heeren weder aan den Com missaris der Koningin voor te stellen cn als tweetallen daarbij te voegen de heeren C. P. van der Geest en M. Kroes, eerstgenoemde door den Raad gekozen. B. en W. stellen voor, f10 per jaar af te staan yoot een particuliere tele fooncel en den kantoorhouder te verzoe ken zich in contact te stellen met zijn huiseigenaar omtrent den bouw der cel. De Raad hecht zijn goedkeuring daaraan. De heer van Dam zegt bij de rond vraag, dat hij een voorstel wilde doen omtrent de straatlantaarns, doch hier mede zou wachten, omdat eerstdaags de beslissing zal vaHen of dezt gemeente electrisch licht zal kunnen verkrijgen of nie.t De Voorzitter is van oordeel, dat de verlichting èn te Hoogmade èn te Woubrugge verbetering moest onder gaan. De heer Heenk klaagt over het on derhoud van den weg in de Kerkbuurt. De Voorzitter meent, dat dit veroor zaakt wordt docrdat in dien weg een kuil ligt, die niet weggenomen kan wor den. Hij zal echter den gemeente-werk man op dat gedeelte van den weg attent maken. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. Kerknieuws. Tweede Ned. Mariacongres 1518 Augustus 1912. In aansluiting met wat wij gisteren vermelden, geven wij hier het volleidig; program van den openingsavond De plechtige opening zal Woensdag- 14 Augustus ten 6 uur plaats hebben in de Dominicanenkerk. Ave Maris Stella, choraal. Welkomst groet. Openingsrede door Mgr. J. H. Drehmanns, Bisschop van Roermond. Toespraak van Zijne Eminentie Mgn, 'Mercier, Kardinaal van Mechelen, Rede>- voering van den ZeerEerwi. pater Kro nenburg, C. S.S. R. over: de Maria-ver- eering in Nederland in den loop der eeuwen. Allerwaarschijnlijkst zal ook Zijne Excellentie de Belgische Minister van Staat, M. Helleputte, in deze avondver gadering spreken. De muziek der Avanti-kapel zal de avondvergadering opluisteren. Door het generaal kapittel van de Congregatie der Fraters van O. L. Vrouw van het Hart te Utrecht werd op 28 Juli tot algemeen overste herkozen d'ej Eerwaarde frater M. Stephanus (J. A. Buil). 1 Kardinaal Fischer. Uit Neuenahr, waar Z. E. Kardinaal Fischer, Aartsbisschop van Keulen, tot herstel van zijn gezondheid verblijft, ko men berichten, 'die er op wijzen, dat de gezzondheidstoestand van den Kardinaal reden tot ernstige bezorgdheid geeft. De koorts, waaraan Z. E. lijdt, neemt steeds in hevigheid toe, en de hooge lijder voelt zijn krachten afnemen. Door Kardi naal Merry del Val is namens Z. H. den Paus aan Kardinaal Fisscher een telegram gezonden, waarin de Heilige Vader zijn droefheid te kennen geeft over het bericht betreffende den gezondheids toestand van den Kardinaal, den hoogen lijder zijn apostolischen zegen schenkt, en zegt voor zijn welzijn te bidden. Gisteren is in het aartsdiocees Keulen Voorgeschreven dagelijks voor Z. E. den [Aartsbisschop te bidden en voor de Ifcïeilige Mis het „Gebed voor de Zieken" te bidden. De „Köln. Volkszeitung" van heden morgen twijfelt er aan, of Z. E. den nacht nog zal overleven. Sport. De Elfdorpentocht. We ontvingen van den secretaris der regelingscom missie, den heer P. T. de Jong, het reglement voor den afstandsi- rit „De Elf Dorpen rondom Leiden", .uitgeschreven door de 3 October vereeni- ging. De deelname is open voor ieder en wielrijder of wiel rijdster die zich voor 16 September a.s. bij den secretaris zal nebben aangemeld. Voor d eel nemer skosi- ten moet 50 cents per persoon worden ingezonden. De deelnemers moeten te 8.15 uur des morgens aanwezig zijn op het terrein van de Kweekschool voor Zeevaart, Noord einde te Leiden, alwaar de afrit te 8.30 uur precies zal plaats hebben;. Ieder deelnemer ontvangt een contrólekaart, welke op de daaropvermelde contrölesta- tions moet worden afgeteekend. De deelnemers moeten den aangege ven weg volgen en mogen elkander ge durende den tocht behulpzaam zijn,. Slechts rijwielen (ook meerdervpudige) welke door eigen kracht van de(n) riji- der(s) worden bewogen, worden toegfe- laten. Den deelnemers wordt dringend ver zocht met geen grooter snelheid dan den toeristengang te rijden. t Zij zijn gebonden zich te houden aan de bepalingen van de Motor- en Rijwiel- wet, en de aangegeven maximum snel heid in de bebouwde kommen niet te overschrijden. leder deelnemer, die zich voor half één uur des namiddags aan de eind-con-- tróle in „Musis Sacrum" meldt, en tegen wiens rijden niet zal zijn gereclameerd, wordt na afloop van den optocht in de concertzaal van „Zotnerzorg'" een keur rig bewerkte 3 October dasspeld uitge reikt leder deelnemer buiten Leiden woon achtig ontvangt gratis een bewijs van toegang tot het feestterrein op het Schut tersveld, terwijl extra-prijzen worden uit geloofd voor den verstkomende deelne mer, de verst komende vereenigingdeel- nemende met minstens 5 leden, en voor de vereeniging die door het grootste aantal leden is vertegenwoordigd. Om voor deze prijzen in aanmerking te komen, moeten de leden van een ver eeniging zich collectief aanmelden. De deelnemers verplichten zich deel te nemen aan den optocht met muziek die des middags te 1 uur vanaf „Musis' Sacrum" naar het feestterrein wordt ge houden. Rechtszaken. Diefstal. Voor de Haagsche Rechtbank hiad zie/ heden te verantwoorden J. van G., te Scheveningen, wegens diefstal van, 2 zil veren armbanden enz. Bekl. was meermalen in een krankzin nigengesticht verpleegd geweest en daarom had de Rechtbank een onderzoek naar zijn geestvermogens gelast, waar mede belast werden de drsv Plet en Deknatel. Hij huurde te Scheveningen bij ver schillende personen kamers en verdween, dan tegelijk met eenige sieraden. Zoo nam hij eens een horloge met ketting .een ander maal een paar scheermessen mee. De gelegenheid nam hij waar, als de juffrouw even de kamer uit was, oin voor koffie en broed te zengen, waarom hij gevraagd had. Mr. Van Kleffens, substituut-officier van justitie, achtte de schuld van bekl. bewezen en requireerde op grond van de deskundigenverklaringen bekl.'s on toerekenbaarverklaring, zijn ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van ten hoogste één jaar. Bekl.'s toegevoegde verdediger drong er op aan, den beklaagde niet naar eenj krankzninigengestioht te zenden, maar voor een niet te langen tijd naar de ge vangenis. Bekl. zelf zei niet ziek te zijn. Zijn vader kon niet met hem opschieten en op diens verzoek had de dokter van hetj Wilhelminaziekeniiuis te Amsterdam hpm krankzinnig verklaard. „Maar in het krankzinnigengesticht was ik precies een der als hier". Vrouw Roerdinkholder. Vrouw Roerdinkholder, die verleden week voor de Rechtbank te 's-Grave- hage terechtstond wegens wederspannig- heid en. wegens eenvoudige beleediging aangedaan aan een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening zijner bediening, is heden veroordeeld Wegens het eerstel feit tot 4 maanden en wegens het tweede tot 3 maanden gevangenisstraf. Be klaagde was niet bij de uitspraak tegen woordig. f De Haagsche Rechtbank veroordeel de heden H. K. Ph. v. d. R. te L e i d e n; wegens mishandeling van een ambte naar, tot 14 dagen; J. M. te Katwijjk, A. L. K. en J. P. te Oegstigeest, allen wegens wederspannigjlieid, de eer ste tot 3 weken, de twee laatstle tot 8 dagen ieder. HAARLEMMERMEER. De gemeente raad vergadert op Donderdag 1 Aug. a.s., des voorm. 11 uur precies. Op de agenda staat o.a.Vaststel ling van bestek en voorwaarden voor de aanbesteding van de levering van grint voor de dorpswegen en schoolterreinen voor 1912. Voorstel tot vaststelling van het plan van uitbreiding voor Nieuw- Vennep en het plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor Hoofddorp. VOORSCHOTEN. Hedenavond 8 uur vergadert de Raad dezer gemeente. Op de agenda staat: Ingekomen stukken. Aanbieding gemeente-rekening. Af- en overschrijving. Voordracht College van Zetters. (GEWESTELIJK GEMENGD. Iii den nacht van Zondag op Maan dag is het de politie te Aarlander- veen gelukt twee personen te arres teeren, die van diefstal w.crden verdacht. Toen de onbezoldigd rijksveldwachter K. 's avonds laat nog een verdacht per soon zag uitgaan, trok hij uit op ver kenning. Hij ontmoette omstreeks 2 uur een tweetal personen op een fiets ge zeten; ieder met een zak op den rug. Toen JK. hun verzocht stil te houden, sprongen beiden van hun rijwiel en wil den terugkeeren. Een gelukte Hïet, de ander moest zijn rijwiel en kippen achter laten. Nadat K. de hulp van veldwachter V. had ingeroepen, zijn beide personen nog dienzelfden nacht van hun bed ge licht en naar het arrestantenlokaal ge bracht. Den volgenden dag zijn ze naar den Haag vervoerd. Tengevolge van misbruik van sterken drank, ontstond in het café van den heer D. te L i s s e een woordentwist tusschen een inwoner van Lisse en een Noord wij ker. Toen de twistenden op straat waren gekomen trok een der Noord- wijkers zijn mes en verwondde daarmede zekeren J. L. Dit wekte de verontwaar diging van de omstanders zoo zeer op, dat ze den „steker" meende te moeten straffen met een flinke hoeveelheid slagen en schoppen. De politie kwam tusschen beide en werkte kalmeerend op de op gewondenheid der omstanders door den Noordwijker te arresteeren. De andere wist aan de wraakzucht der omstanders te ontsnappen door op de juist passeerende tram te stappen. Gemeentelijke Aankondigingen. De Maarsmansteeg zal wegens het maken van een aansluiting aan het kabelnet der Elec- triciteitsfabriek, op Woensdag 31 Juli a.s.voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Aan de firma J. J. Krantz en Zn. is ver gunning verleend tot het uitbreiden van de lakenfabriek in de perc. Oude Siugel nos. 86-90. Aanbestedingen. WARMOND. Voor een nieuw te bouwen huis voor rekening van den heer j. Th. Kouwenho- ven werd ingeschreven door de Vrijer f 6200, Wed. Beugelsdijk f 6388, B. Rotteveel f 6600, F. Machen f 5656, De Boer te Hillegom f 6864 en van Benten te Leiden f 7813. Burgerlijke Stand. LEIMUIDEN. Geboren: D. van N. v. Im- raerseel en O. Hoogma. Drie D. van Jac. Kiebert en J. Straathof. Uit een gemeenteraad. In een zitting dezer dagen, van den raad van een Noord-Brabantsche dorpsgemeen te, kwam aan de orde een voorstel tot aansluiting aan de telefoon. Bij het debat daarover informeerde een der vroede va deren hoeveel kolen dat ding verstookte Op den trein geschoten. Gistermiddag is bij de Crailoosche brug, tusschen Bussem en Hilversum, op een voorbijkomenden trein geschoten, met het gevolg, dat een ruit van een 2de klasse coupé werd vernield en twee reizigers door glasscherven verwond werden. Ontrold. Zaterdagnacht zijn te Delft aan twee Rotterdammers, die daar kennis hielden, de portefeuille ontrold. De eene zaktasch bevatte f2100, de an dere f 25. Een NederI. officier aange houden. Naar de Métropole meldt is te Antwerpen, in een hotel aan de haven, een Nederlandsche marineofficier aangehouden, die zich had schuldig ge maakt aan verscheidene diefstallen ten nadeele van zijn inede-hotelbewoners. Brand in een brievenbus. Gisternamiddag werd er brand ontdekt in brievenbus van de posterijen op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Wattstraat in Den Haag. Een hulptelegram besteller heeft het vuur met emmers water gebluscht. Een deel van den inhoud van de bus hoofdzakelijk drukwerken werd gered, maar de brieven, die zich in de bus bevonden hebben, moeten zoo goed als alle verbrand zijn. Vermoed wordt, dat jongens een lucifer of eenig ander bran dend. voorwerp in de bus hebben gewor pen. Verraden door een biervat. Ten nadeele van den wijnhandelaar, den heer Weiss, op de Heerengracht te Am sterdam, is dezer dagen meer *lan 300 liter pert gestolen. In het begin van de vorige week was een Jjcnecht ontslagen; hij wist in het bezit te blijven van een sleutel, die op een der kelders in de Schippersstraat paste. Met een wagen en een paar bier vaten trok hij daarop naar dezen kelder, waar hij 300 L. port in de bierYaten tapte. Later vroeg men aan den filiaalhou der, of zijn patroon ook bier verkocht. De filiaalhouder antwoordde ontkennend Toen men volhield in het begin van de week gezien te hebben, dat uit den kelder biervaten gehaald waren, begreep de wijn handelaar, dat de zaak niet in den haak was. Spoedig kwam de diefstal uit, en als verdacht dezen gepleegd te hebben, werden de ontslagen knecht, twee me deplichtigen en een persoon, verdacht de hoeveelheid port gekocht te hebben, gearresteerd. Een beruchte boef. Twee honderd gulden belooning wordt met machtiging van den Minister van Justi tie door den officier van Justitie te Arn hem uitgereikt aan dengene, aan wien het te danken zal zijn dat Adrianus Ber- nardus Jacobus Beerendsen, 33 jaar oud, arbeider te Velp, aangehouden en naar zijn parket overgebracht wordt. A. B. J. Beerendsen, zich gewoonlijk noemen de Bartje Beerendsen, wordt van tal rijke diefstallen met braak in en om Am- hem verdacht. Hij is in den nacht van 29 op 30 Juni 1912 ontvlucht uit de gevangenis te Emmerik, alwaar hij ter uitlevering aan de Nederlandsche regeering opgesloten was. Hij werd alreeds 12 malen door de arrondissementsrechtbank te Arnhem ver oordeeld. Ongelukken. Terwijl Zaterdag een aantal werklieden een kolenwagen nabij de kolenlosplaats, aan de Vecht, te Weesp, zouden gaan lossen, sprong op een onverwacht oogenblik de klepdeur van den wagen los, met het gevolg, dat de daarbij staande arbeider W. door de vallei de klep achterover in de Vecht ge stort werd. In zijn val brak hij 'trechter heen, juist boven de knie. Dr. Fijn- var.draat verleende de eerste hulp. Niets is hem te veel. Vriend Wel, ik hoor je zoon heeft zich gevestigd als privaat docent. Dat is een moeilijke carrière, tegenwoordig moet men nog al lang wachten op een benoeming tot hoogleeraar." Parvenu-vader. „Ach wat, als 't me te lang duurt, sticht ik voor hem een universiteit. Een beklagenswaardige juf fer. Te Arnhem is een juffrouw be-, keurd: le. omdat ze haar hond liet zwemmen in een vijver; 2e. omdat ge zegde hond zich niet in het gelukkig bezit van een hondenpennimg bevond, 3e. omdat gezegde juffrouw een valschen naam opgaf. De juffrouw is er nu heeleniaal be duusd van. Door de warmte Te Veen- dam is de werkman M. door de warmte plotseling gestorven. Branden. In den nacht van Za terdag op Zondag ontstond door onbe kende oorzaak brand in de zeilmakerij en taanderij van den heer Nic. Dirkzwager te Moordrecht. Het gebouw brandde heel uit. De belendingen bewoond door de ge zinnen van den arbeider Verzaal en den borstelmaker de Wit, werden eveneens een prooi der vlammen. Behalve de in boedels van Verzaal en De Wit was al les verzekerd. Zondagmiddag is de woning van Francken, gelegen in het zoogenaamde Beukenboschje, onder Princenhage, to1| den grond afgebrand; alleen een koe koe en twee varkens werden gered. De oorzaak is onbekend. In de veengronden langs de Duitsche grens onder Well (Limburg) is sedert een paar dagen brand. Door de warmte is de bovenlaag geheel uit gedroogd, en nu deze eenmaal aan het smeulen is geraakt, kan het verbranden van grond en gewassen, meerendeels haver, hoogst moeilijk gestuit worden. Men is hiervoor echter druk bezig met het graven van slooten. De gemeente Bergen is eigenares, doch verhuurde het stuk grond voor vele jaren aan een par ticulier. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Minister Colijn werd heden voor de gebruikelijke Regeerings-Conferentie ontvangen door H. M. de Koningin, ditmaal op Soestdijk, waar H. M. zidh' thans bevindt bij H. M. de Koningin- Moeder. Hedenochtend ten 7 ure ontving de Gezant van het Japansche Keizerrijk te 's-Gravenhage, de heer Aiinaro Sato van zijne regeering het bericht van den dood van Keizer Mutsuhito. Dadelijk werden ten teeken van rouw alle venstergordijnen aan het geboi/w der legatie in de Rijnstraat neergelaten en werd de Japansche vlag, de rood/e zon op wit veld, voorzien aan den stok van rouwcrêpe, halfstoks geheschlen. Van wege het Dfepartement van Buitenlandsche Zaken, dat officiteel be richt ontvangen heeft van het overlijden van den Keizer van Japan, is deelneming betuigd aan den diplomatieken vertegen woordiger van Japan bij Harer Maje- steit's Hof. De gezant ontving vele blijken van deelneming van de zijde zijner ambtge- nooten en de autoriteiten in den Haag, die teekenden op het register voor rouw beklag, dat in het legatiegebouw voor dat doel gereed lag. Men meldt uit Brussell Den 29sten Juli is te Brussel geopend de zitting van het Institut Colonial Iifc- ternational onder voorzitterschap van ko lonel Thijs, directeur-generaal van den Congo-Spoorweg. Van Nederland zijn aanwezig de „membres ellectifs" Mr. O. Fock en R. A. van Sandick en de; „membres associés" Mr. J. H. Aben- danon, C. Esohauzier, Prof. Dr. A. Aj W. Hubrecht, J. M. Pijnacker Hordijk en Dr. E. B. Kielstra. Tot de Engelschei aanwezige leden behoort Lord Reay (Mr. A. E. baron Mackay.) De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, baron Sweerts de Lan- das Wyborgb, is lieden ochtend voor en- keel dagen vertrokken naar Brussel ter bijwoning van de aldaar te houden zit ting van het Institut Coloniaal Interna tional waarvan hij membre effectif is. De Japansche troonopvolger. TOKIO, 29 Juli. Te 3 uur 20 werd af gekondigd, dat de kroonprins de regee ring had aanvaard. Koning Ferdinand te Karlsbad, KARLSBAD, 29 Juli. Koning Ferdinand van Bulgarije is hedenmiddag hier aange komen en heeft een onderhoud gehad met den Bulgaarschen gezant te Weenen Men hecht hier eenige beteekenis aan dit onderhoud. Uit Turkije. KONSTANTINOPEL, 29 Juli. De cen suur op de telegrammen naar het buiten land is alweej- ingesteld. De sultan ont ving telegrammen uit Damascus, waarin de ontbinding van de Kamer wordt geëischt. De toestand in Prisjtina is verbeterd; de onderhandelingen van de regeerings- commissie met de leiders der opstande-^ lingen duren voort. Uit Peru. LIMA, 29 Juli. De zitting van de Ka mer is geopend. In de piesidentieele boodschap wordt gezegd, dat de buiten landsche betrekkingen goed zijn en dat alleen met Chili en Ecuador de diploma- dieke betrekkingen zijn verbroken. .Ten aanzien van de vertoogen van Engeland in zake de mishandelingen in *de rubberwouden aan den Putumayo^ verklaart de regeering, dat zij een com missie van onderzoek naar deze misdaden zal instellen. Beurs vao Amsterdam. 30 Juli 1912. Nederland. 3% Obl. Neü. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2 4 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 44 Obl.Tabaksraon. 3% Obl. le serie Rusland. 447o Obl. 1909Ned.Rec. 4H7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope öc Co. a. G. R. 125 4 dito be Enuss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 370 Gec. B. Schuld Veuezuela 3 y0 Dipi. Sch. 1905 4% Arasieraam 1900-01 370 Leiden 18yt>. 4% idem 1911. Aand. N. West. ciPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anier. Car óc Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Umi.StaLSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge oc Moormann (iiq.) Anist. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. BaiiK Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 üew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Kedjang LeooDg Mijnb.Mij.aano. Aand. Great Cobars Gee. Holt. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a I 1UUU Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Paiem.b. Petr. Mij. Ge w.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Prei. aand. uuo. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Ün. Laugkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lam. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lint. Aand. Holl. i)z. Spoonnij. Aand. Mij. t. Bxpi. v. biaatssp. üest.Obl. Boxtei-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen bpw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aanü. Chesapeake óiOluo Cert.v.aand. Denv. <4 Kio Gr. Sp. üew. aand. Erie j>p. Mij. 4'/„General Lieu Bonds dito üew. A. Kans. City South Rw. Mexic Jntern.PriorLien Übl.447# Cert. v. aand. Miss. Kans. <4 T. 47o le Hyp. Obl. dito Gand. N.-Y. Ontario <4 Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgcst. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pic.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Keguiir. Ges. 1880 5% Staaisi. Oostenrijk I860 3% Madrid 1868 Yurksche loten 1870 Congoloien 1888 Pp.nama-kanaal loten Prolongatie rente 434 a 44%. MarKtoerichten. LEIDEN, 30 Juli. Vette varkensmarkt. Aange voerd 142 stuks. Vette varkens 120 st. prijs per kilo f 0.60 a U.58. Licht soort 22 st. prijs per kilo f0-53 a 0.52. Handel matig. ROTTERDAM,30Juli. Veemarkt. Aan gevoerd :38 paarden, 1 veulen 1266 magere runde ren, 625 vette runderen, 153 vette kalveren, 280 nuchtere kalveren,20ü graskalveren 3 varkens,173 biggen 2 bokken 1 schaap. Prijzen p 4 Ko, koeien en ossen 36—44 a 45 c., stieren 32—36 c., kalveren 474—524—55 c. Prijzen per stuk: melkkoeien f 145—f 340, kalfkoeien f 155—345, stieren f 110— 300, pinken f 75—140, vaarzen f 120—190, werk paarden f 100—200, slachtpaarden f50—140, hitten f 40 a 150, biggen f 9—15, nuchtere fok- kalveren f 15—20, nuchtere slachtkalveren f9a 13, biggen per week f 1.30 5 f 1.50, graskal veren t 25.— a f65.— Vette koeien en ossen aanvoer betrekkelijk gering; er was minder oraah; superieure quali- teilen tot 46 47 c.inferieuren qualiteiten ook duur. Stieren tamelijk aangevoerd; handel ge woon. Vette kalveren beter te verkoopenprijzen iets beter. Melkkoeien voor bineenland gekocht handel kalm. Kaltkoeien voor België zeer ge zocht tot hooge prpzen. Magere ossen goed gewild. Jong vee met tragen handel. Graskalveren lagen prijzen voor fokkerijvoor de slachtbank duur. Nuchtere kalveren terugloopende prijzen; handej traag. Paarden met geringen handel. Biggen iets vlugger. Boter. Aanvoer 112 achtste 35 zest, vaten 184 stukken van 4 K.G. le kw. f56, 2e kw. f 52, 3e kw. f 48. Stukken van 4 K.G. f 0,70 a f 0.75. Eieren. Aanvoer 40203 stuks. Kipeieren f3.80 a f5,30, eendeieren f4,55 a 5,40, ganzen eieren f0.— a f 0.—, kalkoeneieren f0— a0.— AMSTERDAM, 30 Juü. Aardappelen. Prijzen onveranderd. Aanvoer 7 ladingen. BODEGRAVEN, 30 Juli. Aangevoerd 408 partijen kaas. le Goudsche f29.— a f 32.—, 2e Goudsche f 26.— a f 28.—, le Derby I 3134 2e Derby xle Edammer f30.a f 2e Edammer f zwaardere Goudsche f 3334 Handel matig. Vorige Koers Koers. heden. 79% 79% 79 H 79% 66% 664 904 904 8934 37*4 87 a 944 644 954 96 964 96 874 86 85%, 81% 101 1034 1034 50.4 50 59% 594 1004 87 101MB 824 574B 57% 56% 563, 111% 121 1614 1604 142 193 1924 35M ->54 2994 294 77Mb 80% 263 495>i 2103* 211 184% 18434 44 4% 16H 16% 565 1214 12334 584 586M 504M 5074 34 10 9% 45% 46 86 86 914 914 96 1834 107% 107 H 804 19% i9 h 353* 77^ 244 101 27 h 94% 95 3234 32 H 25% 1094 29 10034 100 4% 4% 107% 106% 1.40 784 81 >16 79% 1194 1194 1474 163 6734 494 38.— 37.10 65.90

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3