k>t regeling van het bewaarsclioolonder- ivijs aanhangig te willen maken. Het verzoekt in bedoeld adies tevens de bewaarschool den naam van fröbel school te geven, omdat daarmede het karakter der bedoelde school beter wordt aangegeven naaf de meening van het hoofdbestuur. Volksweerbaarheid. De Minister van Oorlog heeft aan den majoor jhr. Alting von Geusau, hoofd der I le afdeeling van zijn Depar tement opgedragen om op den len 'Augustus a.s. een bezoek te brengen aan het kamp der Koninklijke Neder- landsche Weerbaarheidsvereeniging te 'Laren en op den 5en Augustus aan het jongenskamp der vereeniging Volksweer baarheid bij Harderwijk. De Minister wenscht daarmede te too- nen hoezeer het streven dier vereenigin- igen, om ons volk weerbaar te maken, zij ne belangstelling heeft. R. K. Marinepersoneel. Aan het verslag van de vereeniging ten behoeve van R. K. Marinepersoneel over het vereenigingsjaar 1 Mei 1911 30 April 1912 is het volgende ontleend: Bij de allerwegen betoonde sympa thie staan we met voorliefde 'noogen- blik stil. En dan wijzen we er op, dat' het Doorluchtig Episcopaat van Neder- met Z. D. H. den Aartsbisschop aan het hoofd, zijn volle goedkeuring aan de ver- eenigingi hechtte en van zijne sympa thie voor haar streven op ondubbelzin nige wijze blijk gaf. Sedert dien ont ving het bestuur een schrijven namens Z. D. H. Mgr. Th', van Roosmalen, Apos^- tolsich Vicaris van Suriname, mededee lend dat Z. D. H. toetreedt als bescher mend lid van-d'e vereenigingeen week later gevolgd door een hoogst waardee- rend eigenhandig schrijven van Z.D.H. Mgr. M. G. Vuylsteke, Apost. Vicaris van Curasao, waarbij deze eveneens mee deelt toe te treden ails beschermend lid tot onze vereeniging. iZulks gelijk Z. D. H. nadrukkelijk verklaart, „om van mijne belangstellng blijk te geven" en „met oprechte waardeering uwer plan nen." Eveneens bleek ondubbelzinnig van de goedkeuring van het Marinebestuur. Van het Departement van Marine werd toezegging verkregen, dat voor taan aan de vereeniging mededeeling zal worden gedaan van het reisplan der schepen en vaartuigen van oorlog. Zulks opdat de vereeniging de Commandanten dier schepen kan inlichten, omtrent de; uren, waarop des Zondags1 in de haven plaatsen, die deze schepen aandoen, in de gemakkelijkst t e bereiken R. K. kerk de godsdienstoefeningen aanvangen De ze mededeelingen worden ons sedert dien geregeld verstrekt. Het eerste schip dat door ons van deze inlichtingen werd voorzien, was Hr .Ms. Gelderland, voor de reis naar de Noord- en Oostzee. Ook het Stationsschip in West-Indië zal van een dergelijke opgaaf worden voorzien. Voortgegaan wordt met het inwinnen van inlichtingen in het buitenland!) 0,111 de lijst van havelis zoo uitgebreid mo gelijk te maken. Getracht wordt daarbij ook een opgaaf te verkrijgen van de bui- ienlandsche havens waar Hollandsch'e priesters gevestigd zijn, om zoodoende ook de R K. .schepelingen te kunnen in lichten, waar zi» gelegenheid kunnen vinden om in |hun moedertaal te biechten. De vereeniging had op 30 April 1912 in het geheel 128 leden, waarvan 34 be schermende leden en 94 gewone leden. De inkomsten bedroegen f 489.00, de uitgaven f151.69. Batig saldo f337.31. 'v Vakschool voor Schoenmakers. In de gistermiddag gehouden ge meenteraadsvergadering van 's Graven- hage werd bij de behandeling; van hlet praeadvies op het adres van de Haagb 8che Schoenmakerspatroons vereeniging met verzoek om een jaarlijk'sche subsidie van f2200 met financieele regeling door 'den heer Hoejenbos een amendement Ter Laan verdedigd, om als voorwaarde aan het subsidie te verbinden, dat ook vrou welijke leerlingen moeten worden toege laten. Met 18 tegen 11 stemmen werd het amendement aangenomen. R. K. Handelsreizigersvereeniging Rotterdam. Maandagavond werd te Sneek de al- gemeene jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. De leden van het hoofdbestuur hielden den avond 1 te voren een hoofdbestuursvergadering ter afdoening van verschillende zakenu. Des morgens werd in de parochiekerk! door den geestelijken adviseur der af deeling Sneek den Z.Eerw. heer L. Teeu wen, de H. Mis opgedragen voor de levende en overledene leden der vere niging- Uit dit jaarverslag stippen wij aan, dat het ledental van 205 tot 243 klom, en het nieuwe Vereenigingsjaar met 251 leden zal beginnen. Post- en Telegraafbeambten. Door den Ned. Bond van Post- en Telegraafbeambten „De Post", is tot den minister van Waterstaat het verzoek ge richt, in verband met de storing in het verkeer, die de feestelijkheden bij de herdenking van den geboortedag van H. M. de Koningin overal teweeg brengen, 'zoomede, als gevolg hiervan, de slapte in den dienst, dien dag, den Zondags dienst op 31 Augustus in te voeren. Aan den directeur-generaal is ge vraagd mededeeling te doen: a. van het 'tijdvak der nachturen die voor I1/2 r°- kenenb. het maximum' aantal dienst uren dat per dag aan het lager personeel kan worden opgelegdc. zoomede de berekening van de uren van afwezigheid gereedmaken materieel, enz. voor het personeel, dienstdoende op trein, tram of boot. InvaÜditeits- en Ouderdoms- verzekering. Men was gisterochtend in de commis sie van voorbereiding voor de invalidi- teits- en ouderdomsverzokering gevorderd tot artikel 37. Indien bij de bespreking van de loon- staten en van de overgangsbepaling de debatten geen al te grooten omvang zul len krijgen, hoopte men er in te kunnen slagen, de behandeling van liet omvang rijke ontwerp nog deze week ten einde te brengen. De Engelsche vloot en de Hollandsche haringnetten. Naar aanleiding van de berichten om trent de verliezen van de haringnetten schrijft de Katwijksche correspondent van het „Vad". Ook van schipper Dirk van den Oever, van de K. W. 102 „Katwijk V.r die aan de reederij D. Taat behoort, is bericht ontvangen, dat hij 10 netten heeft ver loren, ook in den nacht dat andere sche pen dat is overkomen. Ook hij heeft het Engelsch eskader gezien en vermoed dat zij de reep hebben stukgevaren. Hij is echter blijven visschen. Ook meldt hij dat hq naar Sunderland is geweest om een defect aan zijn stoomspil te laten repareeren. Nog maar 7 kantjes haring was er aan boord. De motorlogger K. W. 160 van de ree derij P. Parlevliej heeft 60 netten verlo ren en had nog maar 90 kantjes haring aan boord. Gelukkig onjmoette de K. W. 160 de K. W. 131 die met 12 last huis waarts ging en nam toen 60 netten van laatstgenoemde. Zoo langzamerhand ko men er meer berichten in van netten- verlies. Als men bedenkt dat elk net gemid deld f 50 kost, kan men zich voorstellen, voor hoeveel geld aan netten dit Engelsch eskader naar den grond heeft geholpen. Een kloek woord. Men schrijft uit Watergraafsmeer aan de „Standaard" In de laatste weken kwamen tegen den avond verschillende paartjes zich een plaats uitkiezen aan eeii der ber men der verschillende, rustige wegen in onze goede Meer. Zij, die hun avondwan deling maakten langs Noorder-Ringdijk of Kruislaan, ergerden zich over de ze- delooze dingen, die daar worden uitge haald. I Op order van den Burgemeester gin gen dan ook eiken avond een paar agen ten per fiets op deze" wegen surveil- leeren om dergelijke ergerlijke tooneelen te voorkomen. Naar aanleiding hiervan vroeg .de heer Ankersmith (S. D. A. P.) in de gisteren- vond gehouden raadszitting den Burge meester om intrekking van dezen maat regel, en de paartjes, die, immers ver moeid door de wandeling, zich daar neer- vleiden in het gras met rust te laten in het zoet genieten van hun rustig alleen zijn. I De Burgemeester antwoordde echter, dat bij hem verschil lende klachten over de min-zedelijke handelingen dier paar tjes waren ingekomen dat hij zich zelf persoonlijk had overtuigd en 'dat hij moest constateeren, dat het nog erger was dan het hem was aangezegd, van daar dat hij' dezen maatregel had geno men en dat hij zich niet verantwoord zou achten als hij dit kwaad liet voort bestaan. Hij zou niet toelaten, dat der- gerlijke tooneelen in het openbaar langs de publieke wegen voorvielen. Bovendien werd door deze paartjes het gras langs de wegen vertreden en de huurders waren geen kapitalisten, maar arme stakkers en hij zou alles doen wat in zijn vermogen was, om hen tegen dergelijken overlast te beschermen. Voorwaar een kloek woord, dat onzen burgervader eert De heer en Verbeek (Antir.) en Van Deudekom (R.-K.) dankten van harte; den Burgemeester voor zijn nobel ant woord. KORTE KRONIEK. De Minister van Financiëën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist van onbekenden, door tusschenr komst van een R. K. priester, een be* drag van'f2000 en eveneens door tus- schenkomst van een R. K. priester uit Utrecht een bedrag van f 225 aan bank biljetten is ontvangen, beide sommen ter voldoening van verschuldigld suo- cessierecht. Eenige leden van den Schiedam- sche raad hebben Ged. Staten de be kende verordening op het zitten, of lig|- gen langs wegen ter vernietiging voor gedragen. Tot candidaat voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer is, zooi meldt het Volk, in het district'Enscjhledé van soc.-dem. zijde bij referendum aan gewezen de heer J. W. Albarda, te Am sterdam, die de candidatuur heeft aan vaard. Door B. enW. van Purmeren'd was'n nieuwe algemeene politieverordening in gediend, waarin o.a. een artikel was op genomen, dat de maximum-snelheid in de bebouwde kom der gemeente voor motorrijtuigen en iietsen niet meer mocht bedragen dan 12 K.M. per uur. Na lang durige discussiën is, op voorstel van den heer dr. Maats, door den Raad bep sloten, geen maximum-snejhtid in de ver ordening op te nemen. De gewone audiënties van de mi nisters van buitenlandsohe zaken, van justitie, van oorlog ad interim van ma rine, van landbouw, nijverheid en handel i en van koloniëën zullen deze week niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 30 Juli. Parade. Od Vrijdag 2 Augustus e.k. zal, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, d s middags om 12 uur eene groote parade worden gehouden op het Schuttersveld. Na af loop van de parade zal door de troepen die daaraan hebben deelgenomen, een militaire marsch door de stad gemaakt worden langs Rijnsburgersingel, Steen- straat, Haarlemmerstraat, Kerksteeg, Hooglandsche Kerkgracht, Korte Nieuw- straat, Burgsteeg, Korenbeurs, Koren- brugsteeg, Breestraat, naar de kazernes terug. De luit.-kolonel W. D. A. Ophorst, van het 10e reg.* infanterie te Haarlem, wordt 30 Sept. ontheven van zijne deia- cheering bij het 2e reg. veldartillerie alhier. De le luit. H. H E.. Deelken, van het 2e reg veldartillerie aljhier, wordt 2 November belast met het commando over het treindetachement in de leger plaats bij Oldebroek. Bij het onlangs bij het 4e regiment infanterie gehouden examen voor mili cien-sergeant, waaraan 26 milicien-korpo raals d.r lichting" 1911, najaarsploeg, deel namen, slaagden 14 adspiranten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Met on- vermoeiden ijver gaat men in deze pa rochie voort Katholieke vereenigingen op te richten. Nu weder is eene St. Elisa- bethsvereeniging opgericht. Naar wij ver nemen, zijn reeds een twaalftal dames toegetreden. Hoewel het bestuur nog niet geheel geregeld is, heeft toch de volijverige vereeniging reeds haar zegen rijk werk aangevangen, dat, naar wij durven verwachten, zeker gesteund zal worden door de edelmoedige Katholieken uit onze parochie. Naar wij vernemen, is de heer A. van Shaaten, onderwijzer aan de R. K. school „St. Bonifarius" alhier, be noemd aan eene R. K. school te Hilver sum. In zijne plaats is benoemd de heer P. v. d. Wiele uit Oude Schild, die 1 Sept. in functie zal treden. GOUDA. Bij de gehouden Tentoon stelling van Reclamebiljetten in het ge bouw der Ambaehfsschoöl alhier, hteeft voor den publieksprijs liiet meest aantal stemmen op zich vereenigd het motto „Mijn Gouwenaartje", waarvan de ver vaardiger bleek te zijn de heer J. W. Van Rossum, kunstschilder te 'sGraven- hage. In verband met liet feit, dat de gemeente Gouda door de rechtbank te Rotterdam in de procedure tegen de afd. Gouda en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw in het ongelijk is gesteld, stellen B. en W. voor, de hoofdsom en de kosten, geza menlijk bedragende f 1098.57, te beta len uit den post voor onvoorziene uit gaven. B. en W. kunnen den raad niet aan,- raden, de procedure in hooger beroep voort te zetten. HAZERSWGUDE. Zondag 4 Aug. a.s. vergadert de R. K. Kiesvereeniging in café Boers te Hazerswoude (dorp), des namiddags te 7 uur. Punten van behandeling zijn: Reke ning en verantwoording over het jaar 1911, verkiezing van een bestuurslid in plaats van den heer J. R. Wesselingh, die volgens rooster moet aftreden, doch weder herkiesbaar is. KATWIJK. Alhier is een perma nente tentoonstelling van schilderijen, ge- ppend, vervaardigd door W. Wassenaar, leerling van Jan Toorop. Zij omvat een veertigtal werken van bovengenoemden kunstschilder, w. o. een tiental schilde rijen, dertig aquarellen, een paar pastel- teekeningen en een uitgebreide collectie crayonteekeningen. KATWIJK AAN ZEE. De klerk der Post. en Tel. le klasse F. Mulder Jr. is van Amsterdam naar hier overgeplaatst. LEIMUIDEN. Het echtpaar Jac. Kie- bert en J. Straathof weid gisteren ver rast mei de geboorte van drie dochters. OEGSTGEEST. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan de echt- genoote van den milicien C. Nagtegaal van het 4e reg. infanterie vergoeding ingevolge art. 84 der MHitiewet toege kend tot een bedrag van f0.60 per dag. R1JPWETERING. In de vergadering over de opening der spoorlijn Haarlem mermeer is besloten, bij aankomst van den trein op Vrijdag 2 Aug., 's namid dags tusschen 3 en 4 uur, blijken van belangstelling te toon en, besiaaride 111 het plaatsen van een eerepoort en het geven van een muzieknummer door de Har monie „Onderling Genoegen". De school kinderen zullen met vlaggetjes worden opgesteld. Tijdens de vergadering werd een verzoek ingediend namens burge meester van Wichen aan de ingezetenen, om dien dag hun vlaggen uit te steken, zelfs zoo hoog mogelijk te plaatsen. Des avonds zal de Harmonie aan Rust oord tot slot van de opening eenige mu- zieknumpiers ten gehoore brengen. WARMOND. De bouw van een nieuwe brug over den vijver van de buitenplaats „Oostergeest", eigenaar de heer W. F. Leemans, is voilgens ontwerp opgedragen aan den heer B. Rotteveel, hir. timmer man en gemeente-opzichter alhier. ^GEWESTELIJK GEMENGD. Zigeuners. Zaterdagavond streek voor de zoo- veelste maal weer een troepje zigeuners aan de Staalbrug onder Lisse neer. Zij waren zoo vrij van den arbeider A. v. d. W. een gedeelte aardappelen te rooien en mede te nemen. Droevig ongeval. Gistermiddag geraakte de lS-jarige dochter van C. de G., dienstbode bij den landbouwer V. te Koudekerk, bij het kleeren spoelen te water. Ofschoon zij spoedig op het droge was gebracht, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Slag met een molenwiek. Gistermiddag kreeg een zoon van W. V. te Hazerswoude een slag met een molenwiek. Iti zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen door den molenaar v. G., die hem per roeiboot naar de woning zijner ouders vervoerde. De getroffene klaagde over vreeselijke pijnen. Auto ongeluk. Men schrijft ons uii L e i m u i d e n Gistermiddag kwam er een auto aan rijden van de richting Oude-Wetering naar Leimuiden. Toen deze tegen de hoogte opgekomen was, nabij de R. K. kerk, kwam er van een anderen kant een rijtuig aanrijden, waarvan het paard schrok. De chauffeur bemerkte zulks en wilde de hoogte weer achteruit afrijden, Daar de kap van de auto neer was en bij het achteruit rijden de wind daar onder kwam, woei de kap in het gezicht van den chauffeur, zoodat deze niet meer zien kon zijn stuur recht te houden en de auto met volle vaart een boom omreed en in den kant van de sloot terechtkwam. De inzittenden konden nog droogvoets uitstappen. Men veel moeite hebben ze de auto weer uit den kant gehaald en, hoe beschadigd deze ook was, kon men de reis voortzetten. De inziitenden kwa men met den schrik vrij. Dienstweigering. De bemanning van de bomschuit „Kat wijk 111" uit K a t w ij k aan Zee, hoofd zakelijk uit Scheveningen bestaande, heeft op zee dienst geweigerd, wegens de slechte uitkomsten der visscherij. De schipper moest daarom noodge dwongen naar IJmuiden terugkeeren, waar het geval bij den waterschout aan gegeven werd. Gemeenteraad vaiLÜÊgstgeest. Voorzitter: de heer J. G. M. vanGriet- huijsen, burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade>- ring. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Mededeeling van P. Koevoet en mej. H. M. den Ouden, dat zij hun benoe ming resp. tot onderwijzer en onder wijzeres aan de school Morsch aan nemen. - Missives van Ged. Staten, dat de Rijks bijdrage ingevolge de wet van 24 Mei 1897 over 1912 is vastgesteld op f2260, tot goedkeuring van de verordening op de leges, dat de Rijksbijdrage in de kosten van het herhalingsondsnvijs is vastgesteld op f57.15 en tot goedkeu ring van de raadsbesluiten van comp tabelen aard. Missive van dr. van Dorp te Katwijk om hem te belasten met den keurings dienst van eet- en drinkwaren, waar van hij de kosten raamt op 12 c. per jaar en per inwoner zonder vleeschkeu- ring en I6V2 c. met vleesch keu ring. Van B. en W. van Leiden is bij het dag. bestuur der gemeente een soort gelijk verzoek ingekomen. Over beide stukken zullen B<. en W. praeadvies uitbrengen. De overige stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan dr. Jonker, arts te Rijnsburg, die verzoekt met zijn auto de gesloten wegen in de gemeente te mogen berijden om zijn patiënten te bezoeken, zal worden bericht, dat hij zidh-te dezer zake moet wenden tot Ged. Staten der provincie. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om het verzoek tot herziening van artt. 82 en 86 der bouwverordening- te stellen in hun handen ter fine van praeadvies. In de vorige vergadering hebben de stemmen over dit voorstel gestaakt. Thans wordt het verworpen met 6 tegen 5 st. Tegen stemden de heeren Six, Bakker, Schuitemaker, v. d. Spek, Kromhout en den Haan. De heer Boon, die tegenstemde, verzocht zijn stem in „vóór" te mogen veranderen, omdat hij zich vergist had. Alvorens nu gestemd wordt over het voorstel-Six om bovenstaande verzoeken te stellen in handen eener raadscom missie, licht de heer Six nader de be doeling van zijn voorstel toe. Hij wenscht nl. niet uitsluitend leden van den raad in die commissie te benoemen, doch ook ingezetenen, die geacht worden terzake bevoegd te zijn. De Voorzitter be strijdt uitvoerig dit denkbeeld. De raads leden kunnen op eigen verantwoordelijk heid advies bij deskundigen inwinnen, 't Is in strijd met alle gewoonte, niet- raadsleden in de commissie te benoemen. De verordening is vastgesteld door- den Raad in overleg met den opzichter. Waar om hebben wij nu vreemde menschen ïiopdig De heer Schuit.e maker ondersteunt het denkbeeld van den heer Six. Onder de onderteekenaars der re- questen zijn menschen, die mei alle toe standen volkomen op de hoogte zijn. De Voorzitter zegt, dat de raads leden die menschen toch om advies kunnen verzoeken, als zij zooveel ver trouwen in hen willen stellen. Het voorstel-Six wordt aangeno men met 7 tegen 4 st., die van de heeren v. d. Hulst, Lubbe, Spaargaren en Juffermans. De heer Schuitemaker vraagt, of B. en W. in deze commissie vertegen woordigd willen zijn. De Vo o r z i 11 e r antwoordt, dat B. en W. hun opinie over het in te dienen rapport zelfstandig zuilen niededeelen en dus niet gebonden kunnen zijn door het oordeel, dat een zijner leden in die commissie uitspreekt. De heer Boon vraagt, of de gem.- opzichter lid van de commissie kan zijn. De Voorzitter antwoordt ontkennend, omdat de gemeente-ojpzichter B. en W. zal hebben voor te lichten over het rap port d:r commissie. De heer S i x stelt nu voor, dat de commissie uit 3 leden zal bestaan. Tot leden worden benoemd de heeren Schuitemaker, den Haan en Kromhout. Besloten wordt de gemeentekom waarin met beperkte snelheid mag ge reden worden, aan den Voortweg uit te breiden tot aan den hoek van de melk inrichting van de Groot. De heer Schuitemaker vraagt, of er middelen bestaan om de snelheid der auto's te controleeren. De heer S i x klaagt over het woeste rijden. De Voorzitter zegt, dat tegen onfatsoenlijke rijders niet veel te doen is. Er wordt zooveel mogelijk gecontroleerd. De heer Boon wil de kom nog. meer uitstrekken, maar de Voorzitter ontraadt dit, omdai Ged. Staten geen groote voorstanders zijn an het uitstrekken der kommen, meer dan strikt noodig. In verband met de nieuwe militiewet worden enkele wijzigingen van redactio- neelen aard in dq verordening op het lager onderwijs aangebracht betreffende het verlof aan onderwijzers te verleenen bij vervulling der miïïtieplichten. De gemeenterekening over 1911 woidt vastgesteld op de volgende eindcijfersont vangsten f36453.79, uitgaven f33722.06, batig saldo f2731.73, nadat de commis- sië van onderzoek bij monde van den heer Six tot goedkeuring had gead viseerd. Op de voordracht ter benoeming van twee leden van het college van zetiers worden geplaatst naast de beide aftre- denden, -de heeren A. Juffermans en A. den Haan, de heeren Schuitema'ker en Lubbe. Tot ambtenaren van den Burg. Stand, uitsluitend belast met het aflezen van de huwelijksafkondigingen en het wegbren gen van de registers naar de griffie van de rechtbank, worden benoemd de hee ren G de Koning en G. J. Heisterborg. Deze benoeming geldt een quaestie van zuiver formeelen aard. Tot dusverre waren de benoemden reeds met deze functie belast, maar in den laatsten tijd is er twijfel ontstaan of deze ver richtingen niet uitsluitend door ambte naren van den Burg. Stand mogen wor den verricht. Tot 4en ambtenaar van den Burger lijken Stand, voornamelijk belast met het voltrekken van huwelijken, wordt uit een door B. en W. opgemaakte aanbeveling waarop geplaatst zijn de heeren P. Krom hout en jhr. Six, benoemd de heer Six met 8 st., tegen 2 st. op den heer Krom hout en 1 op den heer Lubbe. Goedgekeurd wordt de rekening over 1911, sluitend in ontvangst op f 1053.59, in uitgaaf op f583.23, batig saldo f470.36, alsmede de begrooting 1913, sluitend in eindcijfer op f873.86, beide van het H. G. Armbestuur; voorts de rekening van het Burg. Armbestuur over 1911, sluitend in ontvangst op f1150, in uit gaaf op f 1083.63, batig saldo f66.37, en de begrooting dier instelling voor, 1913 in eindcijfer sluitend op f 1016.37. Het gemeente-subsidie aan het Burg. Armbestuur wordt voor 1913 op f 950 vastgesteld, hetgeen f 250 lager is dan over het loopende dienstjaar. Besloten wordt de burgemeester af te vaardigen naar het college van Ged. Staten, teneinde bij de behandeling van, de reclame tegen den aanslag hoofdei.' omslag van den heer de Ridder de be-' langen der gemeente te behartigen. Bij de rondvraag komt de heer S ix terug op de verlichting van het (Wiilhelminapark, welke zaak in de vorige zitting is ba-' sproken. In afwachting van 's Raads be slissing over het aanhangige request, stelt spr. voor, beginnende met het win terseizoen, d. i. 1 Aug. a.s., de lantaarns steeds te laten doorbranden, ongeacht; den stand van de maan. Spr. wijst es op, dat door de dichte bebouwing zelfsi bij volle maan de verlichting slecht is. Del Voorzitter zegt, dat dit voorstel niet reglementair is ingediend en het dus niet in behandeling kan komen. Trou wens, het verzoek van de Wilhelmina^ park-bewoners betrof de verlichting des! zomers, terwijl de heer Six spreekt over, de verlichting gedurende den winter. Dej heer Six trekt zijn voorstel in. Hij had aan den Raad verlof willen vragen het thans te behandelen. Bij de opmer-* kingen van den Voorzitter legt spreke* zich neer. 1| De vergadering wordt hierna ,ge>sk>tg!Ü

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2