Uit Stad en Omgeving. Besloten werd de volgende Bondsdag iri Bussuni te houden. De aftredende be- saiursJedea de heeren H. J. Sprokop en S.. yan Tol, werden zonder tegencan- didaten herkozen verklaard, zoomede de redacteur en administrateur yan „Ons Vakblad". Voor 4e vacature van secre taris werd de heer H. B. F. van Bos- su.m gekozen. Na afhandeling van de voorstellen, waaronder die van Amsterdam en Rot terdam, betreffende het aanstellen van een vrijgestelde, werd het Bondsbestuur opgedragen om de mogelijkheid daarvan te onderzoeken, een kostenberekening te maken en in verband hiermede ee:i nieu we contributieregeling te ontwerpen. Alvorens de vergadering" te sluiten, sprak de ZeerEerwaarde Adviseur nog een enkel woord tot bemoediging en vol harding tot grootmaking van de katho lieke vakorganisatie. KORTE KRONIEK. De minister van binnenlandsche zaken heeft het eere-voorzitterschap aan vaard van het Int. Congres voor Phar- macie, dat den 17den September te Scheveningen gehouden zal worden. De gewone audiënties van de mi nisters van buitenlandsche zaken, van justitie, van binnenlandsche zaken en van waterstaat zullen deze week niet plaats hebben, Thans staat vast, dat op de be grooting 1913 een som is uitgetrokken voor de Maaskanalisatie in Limburg. De gemeenteraad van Schiedam heeit met 12 tegen 2 stemmen een voor stel verworpen om de openbafe zwem inrichting ook Zondagsmorgens open te stelien. De gemeenteraad van Wormerveer snelde gisteravond een verordening vast vv sarbij de verplichte negenuursluiting van winkels wordt ingevoerd. De voor gestelde bepalingen betreffende verplichte Zondagsluiting werden verworpen. Naar de „Zw. Ct." verneemt, heeft de directie der Mij. tot Expl. van S. S. haar personeel een nieuwe loon- .,g in studie. Deze nieuwe loon- waarbij voornamelijk de laagste loonen zullen worden herzien, zal hoogst waarschijnlijk met 1 Januari 1913 in werking treden. Plotseling is overleden prof. dr. F. J. van den Ham, sedert 22 September 1877 hoogleeraar aan de universiteit te Groningen in de Hebreeuwsche taal en letterkunde en Israëlletische oudheden. LEIDEN, 24 Juli. Journalistiek. Wij ontvingen het proefnummer van een Christelijk dagblad voor Leiden en omstreken. Uit het inleidend woord van de redac tie blijkt, dat het blad, dat kortweg „Het Dagblad" zal worden genoemd, zich noch kerkelijk noch politiek partij stelt en ieder van Christelijken huize wil be reiken. Zijn kracht wil het zoeken in het p 1 a a t s e 1 ij k karakter. „Er is, zoo lezen wij, een Christelijke zóne, waarin de Christenen onderling el kander ontmoeten. Dit terrein zal het arbeidsveld van >,Het Dagblad" zijn. Zij zal streven onder de leuzeTegen de revolutie het Evangelie, de massa van ons Christelijk volk, nu dagelijks gevoed door neutrale dagbladlectuur, een an der, zoo mogelijk een beter Dagblad te geven. En dit is meer dan noodzakelijk. Helaas, het moet erkend, dat er zoo weinig werkelijk Christelijk leven is, vooral onder het jonge geslacht. Dit ligt niet aan den Dienst des jWoords. De waarheid wordt gelukkig overal gepredikt. Doch aan zoovele verleidingen staat vooral het opkomende geslacht bloot. Hoe wordt niet getracht, zelfs door huisbezoek, socialistische theoriën drup pelsgewijze hen in te gieten. Dit werkt als een bijtend gif. Straks zijn ze voor de Christelijke samenleving en ook voor de kerk verloren. Hiertegen neemt nu een neutraal blad geen positie. Dit laat haar koud. De roeping van een Christeljjk Dag blad is nu om mede te werken die stroom te keeren en vooral ook het jonge ge slacht de paden te \yijzen, die zij als Christenen hebben te bewandelen." Wij begroeten dus dit Christelijk blad Jals bondgenoot in den reeds lang door ons begonnen strijd tegen de verderfe lijke neutraliteit, die waarlijk niet alleen in Protestant-Christelijke kringen ver woestingen heeft aangericht Om dien heilloozen neutralen invloed te keeren, om mede te werken aan de versterking der positief Christelijke be ginselen in Leiden en omgeving, zal het Christelijk dagblad een groot arbeids veld braak vinden. Wij hopen, dat dooi de instemming in Christelijke kringen het proefblad met den aanvang van de wintercampagne in een dagelijksch nieuwsblad kan worden omgezet. Een ongewone vergadering met een ongewoon slot. t Het bestuur van de jeugdige coöpe ratie Algemeen gelang alhier heeft reeds enkele maanden na zijn aanstelling aan leiding gevonden den administrateur, den beer J. F. j. Pourquié, te schorsen. (Daar om had laatstgenoemde gisteravond een buitengewone ledenvergadering belegd in het lokaal van den Verhuurdersbond. Op het uur van bijeenroeping waren 14 a ló man in'het z-ale"a...ieLj; Aan de bestuurstafel zat de neer Hoin-quiC Toen op opening d:r crja^ej.jg werd aangedrongen, toonde de neer Pourquié zich minder geneigd hieraan te voldoen, omdat biji regen haif negen nog enkeie personen verwachtte. Toen men hierover ontstemd bleek, liet de heer P. de minder gewone mededeeiing vo'.gen, dat politie voor het gebouw aanwezig was en hij iederen r.nnoermaker er direct zou laten uitgooien, omdat hij zijne vergadering niet vvi.de laten bederven. „Hebt u soms ook een revolver bij u?" vroeg een der bestuursleden van „A. B De heer P. antwoordde bevestigend. Hem werd erop gewezen, dat het dragen van vuurwapenen zonder toestem ming in strijd was met de wet, waarop de heer P. zeide geen verantwoording schuldig te zijn. Na enkele punten werd, onder bescher ming van politie voor het gebouw en een geladen revolver in 's heeren Pour- qulé's zak, de vergadering geopend. Bovendien stond den heer P. nog een ander middel tot handha\ing van de orde ten dienste, ui. de voorzitlershamer. En hiervan maakte hij dapper gebruik. Toen de voorzitter van Alg. Belang, de heer Keizer, het woord wilde voeren, hamerde de heer P. er lustig op los om spreken onmogelijk te maken. Eindelijk echter vroeg de heer K. 3 minuten tijd om te spreken, méér niet. Na uitgesproken te zijn, verliet de heer K., en met hem alle bestuursleden van Alg. Belang, de zaal en werd met 8 aan wezigen, waarvan slechts 1 lid was van Alg. Belang, de vergadering voortgezet. 't Lust ons niet, veel van het gesprokene te melden, 't Was een ruziepartij, op achterbuurtswijze gevoerd. Beschuldigingen werden in den meest ongegeneerden vorm geuit en bij het uit spreken van zijn meening verloor men alle grenzen van wellevendheid uit'toog. Frauduleuze handelingen, onwettige besluiten, vervalschte quitantiën, verwaar- loozing van zaken, besteding van geld op ongeoorloofde wijze, praatmakerij enz. vormden de onderwerpen van het debat. Meermalen voegden partijen elkaar bout- weg toe „gij liegt" of gebruikten termen, die beter zijn in een courant niet over te drukken. De heer Pourquié deelde mede, een aanklacht bij den kantonrechter te heb ben ingediend over het niet bijhouden der ledenlijst door het bestuur. Aan een bézadigden raad van een buiten het ge ding staanden aanwezige, om in de rechts zaal deze geschillen uit te vechten, wilde hij geen gehoor geven. De heer P. acht zijn schorsing on wettig, het bestuur onwettig en commis sarissen onwettig. De coöperatie kent hij geen credietwaardigheid toe, omdat zij meer schuld dan bezit heeft, en het geld van crediteuren wil hij er niet aan wagen. Uit de vergadering, door de heeren Kooistra en Akkerman en van bestuurs zijde door de heeren Wilkens en Kukler die weer ter vergadering waren ge komen werd hem opmerkzaam ge maakt, dat hij door zijn optreden de op zijn initiatief opgerichte coöperatie Ver nietigde en dat hij niet bevoegd was geweest deze vergadering te beleggen, althans dat de reden daarvoor niet ern stig genoeg was. Circa half tien ging men uiteen. Doch toen kwam nog een verrassing. Vergezeld van twee agenten verscheen de adjunct-inspecteur van politie, van Hoorn, ten tooneele, nam de gelukkig niet gebruikterevolver van den heer Pourquié in beslag en maakte tegen hem proces-verbaal op wegens het dragen van vuurwapenen in een openbare ver gadering, zonder daartoe vergunning te hebben gehad. Ook op andere wijze zal dit zaakje nog een staartje voor den kantonrechter hebben. Verbeterde postverbindingen. Van de spoorweglijnen door den Haar- lemmermeerpolder zal van 1 Augustus af voor het postvervoer gebruik worden ge maakt. Dientengevolge komt er tn de postgemeenschap van de plaatsen Rijp- wetering, Roelof arendsveen, Oudewete ring, Leimuiden, Nieuw-Vennep, Aals meer en Hoofddorp-Haarlemmermeer van dien datum af een groote wijziging door de opheffing van postritten, rijwieldien sten en bodeloopen. NIEUWKOOP. De Gemeenteraad ver gadert op Vrijdag den 26 Juli a.s. des voormiddags ten ÏO uren. De agenda be vat: 1 Mededeelingen van ingekomen stukken. 2. Gemeenterekening dienst 1911. 3. Voordracht Col ege van Zetters. NOORDWIJKERHOUT. Bij Kon. sluit is aan het bestuur der St. Elisabeths- vereeniging alhier vergunning verleend tot het houden een er verloting ten bate dier vereeniging. Ons anders zoo rustige dorp werd gistermorgen in rep en roer gebracht dooi de komst van de veldartillerie uit Leiden met een zeer groot aantal wagens en .en kele stukken geschut. In het Duin acher het Raadhuis werden eenige oefeningen gehouden, waarna de geheele stoet weer naar Leiden terugkeerde. Gemienteraad van Hazerswoude. Ver gade ring van hedenmorgen. Voorzitter de heer C. van Dobben de Bruijn, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer Korteweg, met "kennis geving. De Voorzitter opent de vergade,- ring. De notulen worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn: Missives van Ged. Staten ten gelei der der goedgekeurde raadsbesluiten der vorige vergadering. Mededeeling dat de rijksbijdrage voor het herhalingsonderwijs voor 1911 is vastgesteld op 28.80. Rapport van liet drinkwateronderzoek Het drinkwater voldoet aan de eischen. De gemeenterekening, dienst 1911, wordt aangeboden; zij sluit met een totaal voordeelig saldo van f 3167.271/2. De gewone middelen sluiten in ont vangst met f 34005.92, in uitgaaf mei f 29703.66V2.» voordeelig saldo dus van f 4302.251/2; de buitengewone midde len sluiten in ontvangst mef f 16655.58, in uitgaaf met f 17790.56, nadeelig sal do f 1134.98. Tevens wordt aangeboden de begroo ting voor 1913, deze is zonder verhoo ging van den hoofd, omslag sluitend ge maakt kunnen worden. Benoemd worden tot leden der com missie tot nazien der gemeenterekening 1911 de heeren Francken, Filippo. en Straathof. Tot leden der commissie tot zien van de gemeentebegrooting 1913 worden benoemd de heeren Wezelen- burg, Korteweg en Veelenturf. Het kohier schoolgeld henhaling'son- derwijs wordt vastgesteld op f 2.40, voor de gewone schoolgelden op f 382.20. Aan de orde is onderhandsche verhu ring van de voormalige onderwijzerswo ning. B. en \V. stellen voor deze woning aan den gem.-secretaris te verhuren voor f125 per jaar. Op een vraag van den heer Filippo herinnert de Voorzit ter aan eenige abnormale omstandighe den (gemeeiischappelijken opgang enz.) waardoor voor dit kuis zoo weinig huur kan gevraagd worden. De heer Straat hof vraagt naar de eigenlijke huurwaar de. De Voorzitter deelt mede dat deze er niet is, daar het een ambtswo ning is geweest. Zonder hoofd, stemming wordt con form het voorstel van B. en W. besloten. De Voorzitter doet vervolgens teekeningen circuleeren betreffende de bouwplanenn. In comité-generaal deelt de Voorzitter e;e|nige cijfers hierom trent mede. Na heropening der vergadering stelt de Voorzitter voor aan B. en W. de uitvoering van het bouwplan op te dra gen en aan hen de uitvoering van het bouwplan over te laten. Aldus wordt besloten. Besloten wordt f 4000 nominaal van het Grootboek te nemen en dit geld te beginnen met 1913 in jaarlijksche ter mijnen van f300 terug te koopeu. Een af en overschrijving ad f2750 het bedrag van verkoop van het grootboek wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag klaagt de heer Wezelenburg over den slechten toe stand yan den Loetweg. 's Winters is deze onbegaanbaar en onberijdbaar .van wege de modder en nu van wege het te veel daarop geworpen grind. De V 0 o r- zi tt er meent dat de gemeenteopzich ter steeds goed voor de wegen zorgt. Daar de weg niet zoo erg- druk gebruikt wordt, duurt het uiteraard langer dat hij goed begaanbaar is. Spr. zal echter bij den gemeenteopzichter informeeren. Nog merkt de heer Wezelenburg op, dat vele straatlantaarns tusschen de boo- men geplaatst zijin en vraagt of daaruit geen lichtbëlemmering zal voortkomen. De Voorzit te r constateert dat des winters (wanneer de lantaarns branden) de boomen bladerloos zijn en de weg dus voldoende verlicht zal worden, ver volgens kan ook door snoeien veel ge daan worden, het najaar is echter nog niet aangebroken, men kan dus nog. af wachten. Echter was het eerste plaan de boomen aan de andere zijde van den weg te plaatsen, doch daar waren zij hinderlijk voor de schippers. De vergadering wordt daarop geslo ten. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd: tot kapelaan te Vianen den Weleerw. heer J. A. P. J.Hoogveld; tot kapelaan te Abcoude den Weleerw. heer A. A. van Loo; tot kapelaan te Herwen en Aerdt den Weleerw. "?ieer A. J. Groenen; tot kapelaan te Albergen den Weleerw. heer J. H. Differs; tot kapelaan te Eibergen den Weleerw. heer W. de Groot; tot assisterjt te Benschop den Weleerw. heer W. van Wijk; tot assistent te Si. Nicolaasga den Weleerw. heer A. B. Schenk; tot assistent te\Mun- sterscheveld den Weleerw. heer H. C. Bruggeman. Z. D. H. de Bisschop van Breda Iheeft benoemd: tot rector van het gasthuis te Bergen op Zoom den Weleerw. hoer Ch. Frankentot corrector van het gasthuis te Breda den Weleerw. heer P. Konings; tot kapelaan te Roosendaal (H. Anionius) den Weleerw. heer A. Dierick; tot kape laan te Nieuw-Vosmeer den Weleerw. heer J. de Hoog; tot kapelaan te Stoppel dijk den Weleerw. heer J. Nelissen. Tweede Ned. Maria-congres 1518 Augustus 1912. Op de vergaderingen van sectie I van bovengenoemd congres zullen de vod- gende onderwerpen behandeld worden (20 minuten voor eiken spreker) 16 Augustus. Voormiddag: 1. Het God delijk Moederschap, verklaard en dogma tisch bewezen, spreker pater Strijbosch, Heyerlee-LeUven. 2. M,aria-Moftdermaag^ spreker regent Van Qers, üiiiiieken-Ype- laar. 3. Historie van het Dogma, uitge zonderd Nederland, spreker pater Albers, Maastricht. Namiddag: 1. Verhevenheid van het goddelijk Moederschap, spreker pater Van .Triel, Gent. 2. Verhouding van Maria als Moeder Gods tot God den Vader en God den H. Geest, spreker kanunnik Konings, prior te Hannut. 3. Historie van het Dogma in Nederland, spreker pater Kronenburg C.S.S.R. te Roermond. 17 Augustus. Voormiddag: Gevolgen van het Goddelijk Moederschap in Maria. 1. De Onbevlekte Ontvangenis, spreker pater David de Kok, Weer:.' 2. Vereering der Onbevlekte Ontvangenis in Neder land, spreker pater Fabianus, Babberich.. 3. De volheid der genade, spreker pater Clobus, Maastricht. Namiddag: 1. De ten-hemel-opnemlng, spreker Rev. Lem- mens, uit Rome. 2. Het Middelaarschap tusschen God en de menschen, spreker pater Janssen C.SS.R., Wittem. 3. Het maagdelijk Moederschap van Maria tegen over de heidensche legenden, spreker pater J. van Mierlo, uit Brugge. Pater F. Hendrichs S. J. Naar wij tot ons leedwezen vernemen, is de gezondheidstoestand van aen Zeer- eerwpater F. Hendrichs S.J., den beken den oud-moderator van de Amsterdam- sceh G. en W., steeds achteruitgaande. Z.Eerw. die thans in 'het klooster te Maastricht verblijf houdt, lijdt aan een ernstige en pijnlijke leverziekte, die zijn krachten geheel ondermijnt. (Msb.) Onderwijs. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, en zulks ten vervolge op een bekendmaking in de Stc.t. van 6 dezer, dat het mondeling ge deelte van de dit jaar te houden examens middelbaar onderwijs in het teekenen voor de akten Md. en Mg. voor zoover die in het openbaar worden gehouden, behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen worden afgenomen in het gebouw der Academie van beeldende kunsten en technische wetenschappen te Rotterdam, op de navolgende dagen en uren voor de akte Md. op 26, 30 en 31 dezer, 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9 en 13 Aug. voor de akte Mg. op 14 en 15 Aug. telkens van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. Sport. Zwemmen.- Bij de nationale zwemwedstrijden te Zwolle behaalde de heer J. C. den Boer .te Gouda den 3en prijs in het nummer buikzwemmen (80 M.), den len prijs in het nummer duiken en den 2en prijs in het nummer langsten afstand onder water zwemmen met 25 M. De le prijswinner van dit nummer de heer H. Vos van de zwemclub Zwartewater zwom 45 Me ter onder water. In het nummer buikzwem men (Juniores 80 M.) behaalde den 2en prijs J. Blom te Gouda. Rechtszaken. Mishandeling-. Voor de vacantiekamer van het Haagr sche Gerechtshof werd gerequireerd be vestiging van een vonnis, waarbij J. Th. L. én Sientje van der M., beiden te Lei den tot 3 maanden waren veroordeeld wegens mishandeling. Zij bleven bij hun voor de rechtbank afgelegde verklarin gen: hij, dat hij slechts met een lat had geslagen en dat de getroffene met het .hoofd op den1'drempel was gevallen, waardoor de bloedende wonde was ont staan zij, dat zij met de geheele zaak niet te maken had gehad en niet met een mes heeft gestoken. De verklaringen van twee getuigen a décharge sloten zich hierbij aan. De ver dediger, mr. van Gigch van Amsterdam trachtte de lezing van beklaagden én van de getuigen a décharge in een uit voerig pleidooi aannemelijk te maken, en trok de betrouwbaarheid van de ge tuigen a charge in twijfel. Hij vroeg voor den eersten beklaagde een lichte straf, of geldboete en voor de tweede be klaagde vrijspraak. Een dronkaard. De vacantiekamer der Amsterdam- sche Rechtbank heeft gisteren de zaak behandeld van een 'werkman uit Uithoorn, die een rijwiel en een pak kleeren ten nadeele van zijn vader had verduisterd. De opbrengst had hij ver kocht en in jenever omgezet, zooals hij trouwens tot gewoonte had met al het geld, dat hij machtig wist te worden. Dit was niet de eerste keer, dat de man zich schuldig maakte aaii vermo gensdelict tegen zijn familie. Het O.M liet hierop in zijn eisch het licht vallen, wees er tevens op, dat de beklaagde zijn plichten als huisvader buitengewoon slecht nakomt, en eischte 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Doodslag. Het gerechtshof te 's Hertogenboschl heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J. van V., landbouwer te Uden, door de rechtbank aldaar wegens doodslag ge pleegd omstreeks 15 November te Uden op zijn 18-jarige dienstbode Johanna van der Wielen, veroordeeld tot 15 jaren ge vangenisstraf, met aftrek der voorloopige hechtenis. Door het O. M. was vernietiging van het vonnis van de Rechtbank geëischt en veroordeeling wegens zware mishande ling tot 4 jaar gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. Het hof vernietigde het vonnis van de rechtbank en veroordeelde bekl. wegens doodslag tot 15 jaren gevangenisstrafi met aftrek van de voorloopige hechtenis* nis. 1 Mishandeling. Voor de rechtbank te Arnhem heeft gisteren terecht gestaan de steenfabrieksl arbeider G. J. ,te Doesburg, ter zake van zware mishandeling den dood tenge volge hebbend, gepleegd op den boot werker B., tijdens de kermis aldaar. Bij een twist over een rijwielbotsing gaf B. aan J. een klap. Aan de ruziej maakten toen de omstanders een einde1. Ecnigen tijd later stond B. bij een lucht- schommel te kijken, toen J. achter hem kwam en hem onverhoeds met een knip* mes een diepe snede in den hals toe bracht, waardoor een slagader werd doorgesneden, aan welke wonde B. wel- di^ stierf. j Bekl. bekent gestoken te hebben er werden vier getuigen gehoord. De substituut officier zegt, dat het feit grenst aan doodslag, doch voor zooi- ver als is bewezen, kan bekl. toch geen! doodslag worden ten laste gelegd. We gens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend eischt hij acht jaren' gevangensistraf. De verdediger jhr. mr. Laman Trip pleitte noodweer, omdat de verslagend oorspronkelijke aanvaller is geweest; in elk geval meent hij, dat een lichtere straf zal moeten worden opgelegd. 4U0e Staatsloterij. EERSTE KLASSE 3e LIJST. Trekking van Woensdag 24 Juli. Hooge prijzen. f20000 6S96. f 1500: 2232. f 1000: 578, 10365, 10639. f 4C0: 3196, 6190. f 200 642, 5201, 6737. f 100 3866, 14176, 17103, 17583. Prijzen van 20, 11 2683 5209 7392 9712 ,1982 14673 18256 46 739 56 441 70 ,2004 79 68 69 77 64 49 75 1 25 87 320 140 800 396 62 92 209 92 24 212 26 415 546 855 18 722 425 16 57 31 600 69 26 91 74 34 76 34 786 948 33 821 85 75 925 40 47 54 368 15005 90 80 29 57 59 87 407 269 508 307 50 579 63 93 520 80 77 28 66 89 62 K)006 25 621 79 48 73 95 79 63 37 25 85 80 95 97 82 96 601 762 99 403 3122 644 946 140 4 91 692 81 73 704 49 54 20 828 727 86 257 15 51 242 66 918 60 520 21 21 70 78 711 83 80 37 31 25 8069 96 69 96 930 97 33 45 180 317 959 99 37 667 328 54 91 38 69 16025 19023 75 55 78 209 56 89 34 83 701 72 855 11 400 92 57 123 14 86 901 17 34 to086 74 206 53 483 6032 22 46 122 153 22 848 93 62 308 87 40 92 71 61 547 157 16 98 64 213 88 1026 75 74 404 538 89 14 365 71 633 77 12 59 216 373 428 80 37 214 93 87 30 96 71 146 58 40 508 600 87 427 516 202 74 41 50- 25 305 49 35 04 703 51 71 34 90 86 619 16 95 62 73 746 455 608 27 46 863 88 82 61 73 33 704 304 900 91 84 73 578 82 28 403 4020 344 89 93 602 719 48 80 44 79 627 855 46 813 58 595 89 489 84 56 768 14 77 605 101 602 707 U009 98 28 865 89 47 75 76 50 854 908 908 711 52 713 875 70 56 17024 20012 43 58 88 961 109 66 108 53 52 99 44 76 39 14005 28 77 78 254 62 9034 261 60 41 176 842 396 823 96 64 92 88 224 909 416 46 149 337 125 286 91 88 24 18 87 79 54 48 389 2000 42 g79 232 58 205 427 304 40 67 90 67 400 8 500 51 97 90 95 70 33 62 608 79 189 585 7111 93 37 311 84 87 244 631 21 315 700 59 817 93 85 713 32 74 25 422 958 549 87 831 65 447 48 58 74 680 351 51 87 67 78 72 18045 752 52 909 95 84 85 85 193 59 405 26 96 526 826 95 213 801 30 5102 97 73 41 533 48 22 58 03 318 98 57 57 50 23 667 34 61 687 63 85 54 79 79 90 71 708 943 634 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Juli 1912, medegedeeld door het Kom Nederl. Meteorologisch Instituut te De BildU Hoogste barometerstand 767,9 Horta. Laagste barometerstand 754,4 Valentia. Verwachting tot den avond van 25Juli: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuidelijke wind; licht tot half bewolkt; droog weer, be houdens kans op onweer. Iets warmer. Land- en Tuinbouw, Botermerken. Door de Kamer van Koophandel en Faf, brieken te Middelburg is eenigen tijd ge* leden aan den minister van landbouw ver* zocht, een wijziging te brengen in dei Boterwet, door ieder die boter maakt de( verplichtingen op te leggen, die boter van: een merk te vorzien. Thans is door den minister geantwoord dat vooralsnog niet de wenschelijkheid en ook niet de noodzakelijkheid gebleken is om de Boterwet te wijzigen en dat bovendien de door de Kamer voorgestelde! maatregel, zooals uit deskundig advies bleek, op practische gronden onuiivoer* baar is, omdat het zeer groot aantal (jner* ken ongetwijfeld tot allerlei verwarring era fraude aanleiding zou geven. Het toezicht' op het gebruik dier merken zou een groot* te vermeerdering van het aantal ambtena^ ren eischen, terwijl het merk bijna noodt voldoende zekerheid zou geven .omtrent den vervaardiger _van d.e hoter.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2