Uit Stad en Omgeving. binnen eenigen tijd ter verkrijging van medewerking en financieelen steun al gemeen worden verzonden. Een „Plan de Campagne" werd in hoofdtrekken vastgesteld en zal ter ken nis van de afdeelingen der vereenigin- gen van R. K. bijzondere onderwijzers in de beide diocesen worden gebracht. Zondag 1 September a.s. komt de com missie opnieuw bijeen. R. K. Opvoedingsgesticht „Harreveld". Maandag 15 Juli had te Utrecht de jaarvergadering plaats van de „Centra le vereeniging voor kinderbescherming in het aartsbisdom Utrecht en het bis dom Haarlem." De voorzitter mr. D. Kooien maakte in zijn openingswoord een vergelijking tusschen de tegenwoordige behandeling van misdeelden als idioten, krankzinni gen, ontslagen gevangenen en verwaar loosde kinderen met die van 50 jaar geleden en wees er met nadruk op hoe tegenwoordig veel meer dan vroeger, de christelijke geest van broederschap tot uiting komt. In meer dan één stichting vraagt de Staat de medewerking der par ticulieren voor de verzorging van den ongelukkigen evenmensch en met vreug de mag vastgesteld worden dat ook de Katholieken aan die roepstem gehoor ge ven. Wel is nog niet overal voldoende belangstelling, zich uitende in daadwer kelijken steun, aanwezigmaar daarte genover kan gewezen worden op een gift van duizend gulden, de vorige maand uit Amsterdam ontvangen, welke gift van groote sympathie getuigt. Dat de eer ste jaren, gedurende welke de volle ca paciteit van het gesticht nog niet kon worden benut, tekorten zouden opleve ren, was te voorzien deze tekorten naast verplichte rente-betalingen edschen veel van de meer met aardsche goederen be deelde Katholieken. Wel doet de staat veel, maar het karakter van subsidie is toch altijd bijeenkomstigde katholieke liefdadigheid moet haar zorg over dit ge sticht blijven uit strekken. Daarom worden jaarlijksche bijdragen reikhalzend tegemoet gezien en het bestuur hoopt, dat de ruime verspreiding, die aan de aanstonds uit te brengen jaarverslagen zal gegeven worden, daartoe zal medewerken. De secretaris mr. A. O. H. Tellegon brengt daarna versing uit over de werk zaamheden in het jaar 1911 gememoreerd wordt de plechtige inwijdiag van het ge sticht op 14 September 1911, door Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht, in tegen woordigheid van den minister van Justitie en vele genoodigden herdacht worden de moeitevolle zorgen van Rector, Broeders en onderwijzers het blijkt dat reeds 5 van de 8 paviljoens geopend zijn en het totaal aantal verpleegden thans 107 bedraagt. De penningmeester, de heer P. J. H. van Vugt, draagt daarna zoowel de bouw tekening als de eerste exploitatierekening over 1911 voor: daaruit blijkt dat dit eerste (halve) jaar een tekort van ongeveer vijf duizend gulden heeft opgeleverd. Als bestuurslid wordt met algemeene stemmen gekozen de heer Wiegerinck te Groenlo. Bij de rondvraag doen verschillende le den van hun belangstelling in liet gesticht blijken. Algemeen schijnt het streven om door krachtige propaganda en bekendma king van de Vereeniging, de geloofsgenoo- ten op te wekken tot blijvenden steun in den vorm van jaarlijksche contributie. De balans over 19111912. Hier volgt wat in den loop van 1911 1912 door de Tweede Kamer aan de Eer ste Kamer is afgeleverd. De begrootingswetten en 't klein goed buiten beschouwing gelaten, krijgen we I. De Militiewet 1911. 2. De 10 Duur te-toeslag-ontwerp en, welke de Eerste Kamer verwierp. 3. De Armenwet. 4. Het Bouw wet je. 5. De Erfgooierswet 1912. 6. De wijziging der Indische Comptabili teitswet, waardoor Indië rechtspersoon lijkheid verkreeg. 7. De Vogelwet. 8. De wet op de reorganisatie der Militaire Rechtspleging. 9. De wet tot bestrijding van den Amerikaanschen Kruisbessen- in eeldauw. 10. De wet tot vergelding met pensioen van Zijdelingsche den Staat bewezen Dinsten. 11. De wet tot verhoo ging van de traktementen van de Offi cieren der Landmacht. 12. De wet tot in stelling van Raden van Arbeid. 13. De wet tot uitbreiding van het Staatsmijn- veld. 14. De Auteurswet. 15. De wijzi ging der Muntwet (gouden vijfgulden stukken en vierkante nikkelen stuivers piet afgeronde hoeken). 16. De wijziging der Schepenwet. 17. De nieuwe pensioen regeling. 18. De wijziging van het Re glement van Orde. 19. De wijziging der Militaire Bevorderings- en Pensioenwet ten. Hierbij kwamen nog o.a. de motiën- Arts en Ter Laan, betreffende de trakte- menten der onderwijzersde inter pellatie Treub over 't Spoorwegbeleid de verworpen Bakkerswetde eveneens verworpen Pants erschipwet. Dat alles behandelde de Kamer en bracht zij tot stand ten koste van 3167 bladzijden der Handelingenwaardoor zij het bladzijden-record zich wist te ver werven ten koste van 109 vergade ringen, eveneens een record, waarvan er vele uit een dag- en avondvergadering) bestondenten koste van eigen over spanning en prikkelbaarheid, van over spanning harër ambtenaren en beambten. Rumoeriger dan dit jaar was de Kamer zelden en nimmer speelden zich onhcb- belijker tooneeltjes in 's lands raadszaal af. KORTE KRONIEK. Minister Talma is gisteren van een zeereisje in Den Haag teruggekeerd'en heeft heden zijn ambtsbezigheden hervat. Uit Delft wordt aan Het Volk me degedeeld, dat in een bondag gehouden vergadering van de afdeeling Delft van de Olas- en Aardewerksvereeniging be sloten is om aan de directie van de glas fabriek aldaar mede te deeien, dat de glasblazers de afschaffing van den nacht arbeid eischen, dat zij niet langer voor de gebroken flesschen schade willen lij den en bovendien nog elens 5 pet. van hun. loon betalen voor het breken en dat zij een betere regeling willen voor het beta len van de aanvangers. Jn den gemeenteraad van Maastricht heeft de eindstemming plaats gehad voor de verplichte negen-uur-winkelsluiting verordening. Ze werd aangenomen met 10 tegenstemmers van de 24 aanwezige leden. LEIDEN, 17 Juli. Opening Haarlemmermeer-Spoor wegen. Het bestuur van de Holl. Electr. Spoorweg-Maatschappij heeft aan ge meente- en polderbesturen een uitnoodi- ging gezonden tot deelneming aan de feestelijke opening der spoorwegen van Haarlem naar Aalsmeer en van Hoofd dorp naar Leiden en om deel te nemen aan het ter gelegenheid daarvan aan te bieden dejeuner in hotel „de Beurs" te Hoofddorp op Vrijdag 2 Aug. 1912. De dienstregeling van den feesttrein is als volgt (achter elk station staat het uur van vertrek). Haarlem 10.15; Vijfhuizen, 10.58; Hoofddorp, 11.37; Aalsmeer, 12.35; Hoofddorp, 2.48; Nieuw-Vennep, 3.17; Leimuiden, 3.42Roelofarendsveen 4.06; Leiden 5.23; Roelofarendsveen, 5.42; Leimuiden, 5,57; Nieuw-Vennep, 6.13; Hoofddorp, 6.27; Aalsmeer, 6.45; Hoofddorp, 7.02; aankomst te Haarlem 7.20. Rijulandsche processie. Maandagmorgen om 10 uur vergader den, in de St.-Josephzaal te A1 ph e n voor het eerst 'de nieuwbenoemde Broeder- meesters der Rijnlandsche processie naar Kevelaar, onder praesidium van den Z.Eerw. Heer Directeur, Pastoor W. J. M. Herscheit, om de belangen der Broe derschap te bespreken, en de voorberei dende maatregelen te treffen voor de Bedevaart, die den 2n Sept. vertrekt, en den4n terugkeert. Hoewel de besprekingen uiteraard van meer huishoudelijken aard waren,.kunnen wij toch mededeelen, dat de processie- trein 's morgens half negen uit Leiden (Staatsspoor) zal vertrekken, en zal stop pen te Zoeterwoude, .Hazerswoude-Kou- dekerk, Alfen-Oudshoorn, Zwammerdam, Bodegraven, Waarder en .Woerden. Alle aanwezigen toonden zich, na af loop zeer voldaan, en roemden de zake lijke en toch welwillende leiding van den Eerw .Directeur. ZOETERWOUDE. De heer W. de Jong, landbouwer in het Westeinde, heeft ontslag gevraagd als hooikeurder, welk ontslag hem door B. en W. dezer gemeente eervol is verleend met dank betuiging voor de vele diensten door hem in gemelde betrekking aan de ge meente bewezen. WARMOND. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is met toekenning van pensioen uit den militairen dienst ontslagen de milicien-huzaar C. van Stijn, nog kortelings gedetacheerd te. Zutphen, waar hij door het vallen van zijn paard een ongeval aan een der handen kreeg. GEWESTELIJK GEMENGD. De vrouw van J. v. D., wonende op# den Haagweg onder de gemeente Zoe terwoude, had als yverkvrouw bij Mevr. V. de N. te 's Hage alle vertrou wen weten te verwerven. Voor dat ver trouwen heeft zij zich echter te zwak getoond en er misbruik van gemaakt door op verschillende tijdstippen dames- en heerenkleeding en meer andere artikelen van huishoudelijken aard weg te nemen en voor zichzelve te gebruiken. Bij de justitie werd een klacht inge diend en het gevolg daarvan was datdoor de veldwachters M. en v. d. S. ten hare huize een onderzoek js ingesteld gewor den, alwaar bijna .alle vermiste voorwer pen werden gevonden en in beslag ge nomen. Land- en Tuinbouw. Alg. Nederl. Zuivelbond. Te Enschede is Dinsdag de aigemeene vergadering gehouden van den Alg. {Ned. Zuivelbond (F. N. ,Z.) De deelnemers wer den 's morgens ten Raadhuize ontvangen door den burgemeester, de heer jEdo Bergsma. Om half twee werd de vergade ring geopend door den voorzitter vao den Geld.-Overijselschen Bond van Coöp. Zuivelfabrieken, den heer P. van Vleuten, burgemeester van Genemuiden. Spr. gaf daarbij een overzicht van den groei en de verrichtingen van den Geld.- Overijs .Bond sedert 1896. In 1906 verwerkten de 38 leden onge veer 72 millioen K.G. melk, met een bo- terwaarde van ongeveer 31/2. millioen gulden; thans verwerken de 57 leden 158 mill K.G. met een boterwaarde van ongeveer 8 millioen gulden. De jaarlijksche ontvangsten van den bond stegen van 2900 tot f 7200, welke grootere ontvangsten geleidelijk zijn aan gewend tot het Invoeren van meer bo- terkeuringen 's jaars, het uitloven van premies voor het geregelde inzenden van boter op keuringen en voor kosten van verschillende commissies. Ook worden er mee gedekt de kosten van de cursussen in zuivelbereiding aan het personeef van aangesloten fabrieken en van de admini stratieve controle. Ten sloite wijst liij op degehouden lezingen over veeverbetering inrichting van stallen, het pensioenvraag- stuk enz. Hij betreurt hei, dat de invoe ring van een ouderdomspensioen niet te vermelden is, al heeft een enkele veree- niging pensioen aan hare arbeiders toe gekend. De voorzitter van den F. N. Z. baron Collot d'Escury, brengi dank voor den welkomstgroet. Hij wijst vervolgens op het groote nut dat de zuivelcoöperatie juist in de provinciën, waarin de G.-O. Bond werkt, teweeg heeft gebracht, in den tijd, toen het daar noodig werd het zwaartepunt van het landbouwbedrijf van den akkerbouw naar de veehouderij over te brengen. Dat de coöperatieve fabrie ken succes hadden, js gebleken op de ten toonstelling te Boedapest, waar aan de Lonneker Coöp. Melkinrichting eii Zui velfabriek een van de twee uitgeloofde eereprijzen, beide door ons land 'behaald te beurt viel. Hij wijst verder op het bestaan van ëen nieuwen bond, den Brabantschen Zui velbond, welke zich bij de organisatie heeft aangesloten. Op de landbouwtentoonstelling jn 1913 in Den Haag moet, zegt de voorzitter verder, de ooöp. zuivelbereiding niet al leen met uitstekende producten voor kien dag komen, doch ook duidelijk blijk ge ven van eene krachtige organisatie. Na deze rede vingen de gewone werk zaamheden aan. Er werden verschillende mededeelingen gedaan o.a. betreffende het verslag van de examens voor diplo ma's van den E. N. J|Z. in 1912. In 't ge heel meldden zich 107 candidaten aan, van wie 51 slaagden. Het bestuur stelt voor, ook'de gelegen heid te openen tot het afleggen van :een examen voor het verkrijgen van een diplo ma voor machinist aan een zuivelfabriek. Na eenige discussie wordt hiertoe beslo ten. De secretaris, de heer v. Reitsma, ihield een lezing over de controle en hetlbedrijf van de Coöp. Zuivelfabrieken en dr. D. L. Bakker, rijksveearts te Enschedé, -een lezing over de bevordering van'de veever betering door de Landbouw-coöperatie te EnschedéLonneker. Te 6 uur werd er in het. sociëteitsge bouw een gemeenschappelijk en maaltijd gehouden en 's av. was er van 8 tot 11 uur een concert aangeboden in <het Volks park door de Coöp. Landbouwbank en Handelsvereeniging te Lonneker Ensche de en de Lonneker Coöp. (Melkinrichting en Zuivelfabriek. Sport. Concours-hippique te Hoofddorp. Gisteren hield de Vereeniging Voor uit ter bevordering van de paardenfok kerij in de Haarl emmermeer een. concours hippique. Het programma be vatte niet minder dan 150 deelnemers en ving reeds aan te half 11. 1. Concours van ingespannen dekheng sten, goedgekeurd, niet aan cornage lij dend, gekruist Oldenburger, Oost-Frisch Holsteinsch- of Hackneyras. Ingeschre ven 6, uitgekomen 5, 1. A. Colijn, te Nieuwer-Amstel, met Manuel. 2. A. Roo denburg, Haarlemmermeer, met Concu- reur 3. T. Hanedoes, Haarlemmermeer jn et Kolonel. Eervolle vermeldingen de Hengstenvereeniging Sloterweg, Haar lemmermeer, met Wilhelm 5 en A. van Wieringen, dem, met Sunrok, 3. 2. Concours eenspannen, aan handela ren toebehoorende en ge. eden door land bouwers, hoogte 1.54—1.60 M. Ingeschre ven 22, uitgekomen 20. 1. T. Hanedoes, Haarlemmermeer met Mignon. 2. J. J. Stroomer, idem met Bles. 3. Wed. O. Schaap, Veisen met Grada. 4. H. F. Bult man, Haarlemmermeer, met Sylvia. Voor een driejarig' paard eervolle vermelding. C. Kempenaar, idem, met Marie en H. v. Dorsten, idem met Vos. 3. Concours eenspannen, handelspaar den, toebehoorende aan en gereden door landbouwers, maximum hoogte 1.60 M. Ingeschreven 18. uitgekomen 16. 1. N. Zijdelaan, Stolwijk, met Corrie. 2. Joh. Bulk, Haarlemmermeer met Irma. 3. T. Hanedoes, idem met Thitonia. 4. C. Kem penaar, idem, met Emma 5. W. Nieuw koop, N.-Amstel, met Dodina. 6. Joh. Verkuijl, Haarlemmermeer met Emma. Eerv. vermeld. W. Pruissen, Haarlem mermeer, met Toska en S. W. de Clercq, idem, met Kenau. In het 4de nummer Concours e en- spannen p o ney s, niet hooger dan 1.48 M. behaalde den 2en prijs delWed. A. de Zeeuw, Haarlemmermeer, meteen vosbles. 5. Concours eenspannen ge-1 dekte merriën, toebehoorende aan le.den der vereeniging (of hun ouders) en gereden door leden. Zilv. 'medaille van H. M. de Koningin voor den winner. Ingeschreven 9, uitgekomen 8. 1. A. C. Pruissen, met Vos. 2. A. C. Zuidgeest, met Eedora. 3. G. P. Kiste- jnaker, met Nelly. 4, A. van ^ijverden, met Victoria. 5. joh. v. Vuuren. 6. Jac. Clay, met Cora. Eerv. verm.: E. Olij, tmet Juliana, allen te .Haarlemmermeer. 6. Concours eenspannen (geen poneys) gereden door een dame (vrije mededinging). Groote bronzen medaille van H. M. de Koningin Moeder voor den winner. Ingeschreven 12, uitgekomen 8. De 1ste prijs behaalde Mej. de Rijk, Haarlemmermeer, met ee.i donkerbruin den 4en prijs Mej. Pennings, Haarlem mermeer, met Jacob. Eerv. verm.Mej. Roodenburg, mej .v. Vuuren, mej. v. Dor sten en mej. M. v. Vuuren, allen te Haar lemmermeer. 7. Concours e e 11 s p a n n e 11 g e- dektem erriën, tob 0 rende aan en gereden door landbouwers. Ingeschreven 22, uitgekomen 17. 1. S. W. de Clercq, Haarlemmermeer, met Frieda. 2. T. Hanedoes, idem, met Thito nia. 3. Wed. O. Schaap, Velzen, met Olga. 4. joh. Verkuijl, Haarlemmermeer, met Emma. 5. G. Westein, idem, met Madame. 6. H. F. Bultman, met Syl via, en C. Kempenaar, met zwarte merrie, beiden te Haarl emmermeer. Eervoile vermelding ontving nog T. van Vuuren, Haarlemmermeer, met een bruine merrie. In het 8ste nummerConcours eenspannen, toebehoorende aan par ticulieren, handelaren en stalhouders, be haalde den 2en prijs Wed. A. de Zeeuw, Haarlemmermeer. 9. Concours tusschen 1ste en 2de prijs- winners van No II, II, V en Vil en de 1ste prijswinners uit die rubrieken iii 1911. Zilveren medaille van Z. K. H. den Prins voor den winner. 9 Deelne mers. 1. N. Zijderlaan, Stolkwijk met Corrie. 2. T. Hanedoes, Haarlemmer meer, met Mignon. 3. Joh. Bulk, idem, met Irma. 10. Concours tweespannen voor luxe rijtuig (vrije mededinging). Inge schreven en uitgekomen !6. 1. E. W. Scholten, Bloem endaal, met Nothy Dearling en Dear Devil, een vos en roodschimmel. 2. T. Haneroes, Haar lemmermeer, met twee bruine blessen. 3. E. Oly, idem, met een span schim mels. Eervolle vermelding: T. van Vuu ren, Haarlemmermeer, met Mathilde en Mazeppa. 11. Concours eenspannen, gereden door echtgenooten of dochters van land bouwer^. Ingeschreven 18, uitgekomen 16. 1. Mej. Roodenburg, Haarlemmer meer met Bles, van Stroomer. 2. Mej. de Zeeuw, idem, met een vos. 3. Mej. Roodenburg, idem, met de donkerbruine merrie Tallien. 4. Mej. Plaisier van Dors- sen, idem, met een vos. 5. Mej. Willy Evelein, idem, -met een kleine bruine poney. 6. Mej. A. de Groot, idem, met Jet. Eervolle vermelding: Mej. Pennings, idem, met Jacob. Hierna verschenen ter opluistering in den ring een vierspan schimmels van E. Oly, een driespan, van S. W. de 'Clercq, en een span harddravers van H. F. Bult man Hzn., allen te Haarlemmermeer. Allen ontvingen de hoogste onder scheiding, een oranje strik. Te half zes was het concours afge- loopen. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde wegens dronkenschap J. J. te Leiden tot f 0.50 of 1 w. tuchtschool; wegens strooperij M. B. tot J2 of 2 d., J. v. K., tot f2 of 2d. 'beiden te Kat wijk aan den Rijn; P. S., zonder vaste woonplaats tot f2 of 2d.; ;H. N., tot f 1 of 1 maand tuchtschool; D. N. totfl of 1 d.j beiden te Rijnsburg; wegens burengerucht F. v. S., A. v. D., J. R., W. B., allen te Leiden, tot f 3 of 3 d. ieder. 1 wegens straatschenderij J. G. en K. v. d. P., beide te Katwijk aan Zee tot f3 of 1 maand tuchtschool. wegens het opgeven van een valschen naam M. B. D. te 'Leiden, tot f 3 of 3 d wegens te Oegstgeest een rijwiel be rijden door de Groen es teeg en het op geven van een valschen naam P. G. |M. te Rijnsburg tot f2 en f3 of ;2 maal 1 maand tuchtschool; wegens loopen op verboden grond J. Z. te Leiden tot f 0.50 of 1 week tucht school, W. v. E. Jzn. te Valkenburg tot f2 of 1 week tuchtschool; 1 wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier H. J. v. H., tot fl of 1 d.; wegens het als uitdrager zijn register niet bijhouden J. v. H. tot f3 of 2 d. wegens overtreding der jacht- en vis- scherijwet S. P. O. tot f 1.50 of 1 d., J. J. K. tot f 1 of 1 d., J. IH. tot f 1 of 1 d., allen te Leiden. J. G. R. te (Noordwijker- hout, tot f 3 of 2 d. wegens overtreding der ijkwet J. W., vr. van H. J. M. tot f 1 of 1 d., H. v. W. tot vijf maal f 1 of 6 maal 1 d., J. T. vrouw van A. v. P. tot f 1 of 1 d., J. K., tot fl of 1 d., P. fj. tot f 1 of 1 d., P. F. Pzn. tot 2 maal f 1 of 2 moal '1 d., E. C. L. vr. v. J. W. v. A. tot 4 m. f 0.50 of 4 m. 1 d., E. JV\. v. d. H., vr. M A. van I.. tot f 1 of 1 d., |M. v. id. W., tot f 1 of 1 d., J. C. W. tot fl of 1 d., C. J. E., tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d., W. C. B., vrouw van H. v. Z., tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d., J. 'J. M. vrouw van !W. v. d. W, tot f 1 of 1 d., J. v. d. L., tot f 1 of 1 d., C. M. M. tot fl of 1 d., J. W. v. .H, tot 2 maal f2 of 2 maal 1 d., J. M. van D. .wed. v. G. tot f 1 of 1 d. K M. tot f 1 of 1 d., P. 'E. vr. van Wv F. B. tot f 1 of 1 d., allen te Leiden; wegens overtreding der arbeidswet A. F. M. ie Leiden, tot f 1 of (1 d. wegens overtreding der wapenwet C. Z. te Noordwijkerhout tot f5 of 2d. wegens overtreding der spoorwegwet A. D. H. tot f 2 of 2 d., !H. J. S. en J. N. tot f 2 of 1 maand tuchtschool lieder. J. R. tot f 1 of 1 d., allen te Leiden, B. v. G. te Amsterdam tot f 1 of 1 d. wegens overtreding der motor- en rij- wielwet J. P. N. B. tot f 1 of 1 d., J. H .B. tot f 1 of 1 d., A. N. B. tot f2 of 2 d., P. M. tot f2 of 2 d., J. H. K. tot f2 of 2 d., S. N. tot f 2 of 2 d., K. 1. O. v. d. S. tot f2 of 2 d., P. |F. P. tot f 0.50 of 1 week tuchtschool, alien te Leiden, W. v. d. Z. zonder vaste woonplaats tot f2 of 2d., G. W. en P. tv. d. B. beiden te Noordwijkerh:, P. S. te Haarlem f 1 of 2 d. v. N. te Lisse, f2 of fi d., j. P. T. tot f2 of 2 d., J. P. T. tot f2 of 2 d., j.-v. de M. tot f 2 of 2 d., beiden te Noord- wijk, H. S. tot f2 of 2 d., IA. P. tot f2 of 1 week tuchtschool, beiden te Noord- wijk aan Zee. A. C. v. B. te Dordrecht, tot f2 of 1 week tuchtschool, G. J. v.: d. V. te Katwijk aan Zee tot f2 of 2d. wegens overtreding der trekhonden- wet \V. A. v. d. M. tot 4 maal f0,50 of 4 maal 1 d. A. S. tot 4 maal! f l of 4 maal 1 d. L. j. tot f 2 of 2 d., allen! te Leiden wegens stoomen in Rijnl. boezemwa ter P. W. M. te Leiden tot f 2 of 2 d. C. S. te Zoeterwoude, K. D. te Rot terdam en L. v. M. te Amsterdam tot f3 of 2 d. ieder. wegens te Leiden zich in een volks verzameling blijven ophouden S. L. tot f 5 of 2 d. wegens overtreding van politieveror deningen F. R., A. B., P. v. d. P., H. M. O., N. N., S. C. 'K., G. G., P. w L., A. L., J. J. S., en F. E., allen tel LeidenP. d. V. te Katwijk aan Zee, J. V. Pzn. te Noordwijk aan Zee, G. H. te Leiderdorp, J. v. E. te Rijnsburg tot f 1 of 1 d. ieder; H. N. tot f0.50 ofl mnd. tuchtschool, L. C. A. H. en P. Ch'. Th. W. tot f 0,50 of 1 w. tuchtschool. H. E. v. d. M. tot f 0,50 of 1 d. J. D'. tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. J. v. S. d. B., J. P., en R. G. d. H. tot ïf 0,50 of 1 week tuchtschool ieder. F. P. tot f 0,50 of 1 d., N. J. Z., P. J. H.„ en P. J. R. tot f 1 of 1 week tuchtschool,; allen te Leiden. Th. H. E.: te Sassenheim tot f 2 of 2 d. L. G. zonder vaste woon plaats tot f 2 of 2 d. H. Th. N. tel Sche- veningen tot f2 of 1 d. Teruggegeven aan de ouders werden, J. van E. Jzn. en J. S. Jzn. te Valken burg die terecht stonden wegens loopen,' op verboden grond. \V. F. P., J. M. v. D., K. v. R., en J. J. die terecht stondeni Wegens het op den openbaren weig1 deel nemen aan een voetbalspel en A. G. d. K. die terecht stond wegens bloemen' plukken in het plantsoen. Kwakzalverij. De Berlijnsche berichtgever van het „Hbld" seint: Gisteren werd voor een Berlijnsche rechtbank de aanklacht be handeld van prof. Kouwer tegen den fabrikant van het kwakzalvermiddel „Rad-jo", die beweerd had, dat prof. Kouwer dit middel bij de koningin had toegepast, terwijl prof. Kouwer indertijd reeds onder eede verklaard had, dat dit niet waar was. De advocaat van den eischer vroeg gevangenistraf, omdat een geldstraf den fabrikant, die door den ver koop van zijn verschillende middelen eenige malen millionnair is, niet zou treffen. De beklaagde werd echter tot een boete van 600 M. veroordeeld. Bovendien werd aan prof. Kouwer het recht toegekend, het vonnis te publiceeren. Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Petroleumgasfabriek te Leimuiden. Mijnheer de Redacteur. - In de Leidsche Courant van Maandag) 15 dezer leest men onder de rubriek „Uit stad en omgeving", 't volgende: „LEIMUIDEN. Naar wij vernemen, be« staat bij enkele inwoners dezer gem„ het plan een adres te richten aan üed. Staten met het verzoek het raadsbesluit tot stichting en exploitatie van een pe troleumgasfabriek alhier niet goed~ te keuren." Uw berichtgever, mijnheer, schijnt lang niet op de hoogte van zaken te zijn in voornoemde gemeente, anders zou hij niet spreken van „enkele inwoner s". Neen, de verontwaardiging js bijna algeu meen. In onze kleine gemeente, die vooü eenige jaren een zeer aanzienlijk kapitaal op 't grootboek !N. -W. schuld had staan! en thans, door het finantieel beheer, on der een schuldenlast zucht van bijna 5Q mille, in onze kleine gemeente die thans! 50 opcenten eischt van de opbrengst dei), personeele belasting en bovendien del; burgerij doet klagen en protesteeren tegen! den buitengewoon hoqgen hoofdelijkenli omslag, in deze gemeente wist men met allerlei voorspiegelingen op handige wijzej! een, zegge één stem meerderheid jn den; raad te verkrijgen op opnieuw eene leeK ning te sluiten van pl.m. f42000, als het daarbij blijft! ,j. Men wil eene petroleum-gasfabriek otp* richten, alleen ten behoeve van enkele in gezetenen n.l. voor diegenen die langs deatU' koninklijken weg der gemeente wonen^ De volkrijke deelen Vriezekoop, Bilden dam -en Tolhuis krijgen wel de lasten mede te dragen, .do.ch kunnen geen

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2