Uit Stad en Omgeving. oogenblik van de inwerking .reelingdeï verordening in de gemeente bestaan, voortdurend behoorlijk bestraat moeten zijn en de trottoirs met cementen tegels moeten zijn belegd en van banden voor- Zien, terwijl volgens een nieuw art. 72b aile straten binnen zes 'maanden na vast stelling der verordening aan de bepa lingen van het vorig ur.ikel motten vol doen. De verordening zal direct in wer king treden. Bij de rondvraag vraagt de heer Rot teveel naar de plannen van watervoor ziening aan den Hocgen Rijndijk. De Voorzitter antwoordt, dat noch spr. noch de burgemeesto van Leiderdorp nadere berichten heelt ontvangen. Er zal overigens spoed b-'.racht worden. De heer Va rkevisser herinnert aan zijn klacht over den berm van den Haag- weg bij de nieuwe huizen over d?tSteenen Muur. Er zal zoo spoedig mogelijk in deze worden voc rzien, belooft de Vo o r- z i 11 e r. De heer Varkevisser vraagt hoe het staat met de hulp bij brand jaand :en Haagweg. De Voorzitter zegt, dat zonder waarschuwing van spr. direct door Leiden hulp wordt verleend, o.a. door de Kweekschool voor Zeevaart! 'De heer ,V arkevisser acht dit voorhands vol doende. De heer de Boer vraagt naar nadere inlichtingen over de Kcrklaan. De zaak is gebleven zooals zij was, antwoordt de .Voorzitter. Blijft het kerkbestuur aan de voorwaarden vasthouden, vervalt de heele zaak. De heer v. d. Poel informeert naar de inspectie door de hooikeurders. De Voorzitter heeft dezen aangeschreven; zij kunnen uit eigen beweging rondgaan. De heer P a a rd ekooper vraagt naar de kosten van den brand bij van Rijn aan den Rijndijk. De Voorzitter zegt, dat zij vermoedelijk f600 zullen bedra gen, waarvan f248 aan Leiden voor de kosten van de stoomspuit. Het grootste deel van laatstgenoemd bedrag is niet voer arbeidsloon, maar voor slijtage van de stoomspuit ad f 100 en van de slangen ad f 50. De leden vinden deze bedragen nog al hoog. Hierna gaat de Raad in comité-gene raal ter behandeling van het kohier hoof delijke omslag, dat door B. en W. lis op gemaakt met een vermoedelijk belastbaar rtikomen ad f767.180 en een percentage van ruim 1. Gemeenteraad van Alphen. :j Vergade ring van hedenmorgen. Voorzitter de heer C. Visser, burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden gelezen en na een kleine wijziging vastgesteld. Ingekomen zijnMissives van Ged. Staten ten geleide der goedgekeurde raadsbesluiten der vorige vergadering. Mededeeling betreffende het onder zoek van het drinkwater. Dit is wederom jn prde bevonden. Het raadsbesluit betreffende het huur contract van het postkantoor is goed gekeurd. Procesverbaal van kasopname. In kas bevond zich f7049.19i/2- Boeken en be scheiden werden in orde bevonden. Beredeneerd verslag van hetgeen in belang van de volkshuisvestingjs verlicht. Verslag van de commissie der am- bachtsteekenschool. Ter tafel komt de nadere behandeling van het voorstel tot aanleg van een ver keersweg over de terreinen der R. K. gemeente en de verbreeding der School straat. In de vorige vergadering is besloten dit punt aan te houden. De Wed. F. v. d. Helm heeft verklaard hare bezwaren in te trekken, indien de gemeente voor den tijd, dat zij hiiur heeft aan den grond .aldaar, haar elk jaar een schadevergoe ding van f125 betaalt, indien tot den bouw van vaste bruggen wordt over ge gaan. Verder worden nog verschillende ïnissives op dit punt betrekking hebbend gelezen. Wethouder Los kan thans met het plan door de uitbreiding die het heeft .ondergaan, niet meegaan. Dit is met leedwezen, want verbeteringen ziet spr. gaarne. De. kosten zijn echter veel te boog en deze schrikken hem af. Ook gaat de regeling in tegen eenige artikelen der bouwverordening. Spreker meent n.l. dat het R. K. kerkbestuur ver plicht moet worden het door de gemeen te over te nemen gedeJelte te bestraten. De heer Dros is ook tegen het plan omdat zijn bezwaren niet geheel onder vangen zijn. Hij deelt bijna geheel de bezwaren van weth. Los, wat betreft dé bouwverordening en de hooige kosten. De Voorzitter merkt op dat de ze zaak niet bij een bouwverordening ge regeld is. Hier wordt een particulier terrein ten nutte gemaakt van het alge meen belang. Hij die dus van dezen grond afstand doet, kan dus niet tot bestrating verplicht worden. Spr. 'Jicht dit door een voorbeeld toe. De heer v. d. Linden vindt de zaak nog niet genoeg voorbereid en het voor stel niet genoeg afgerond. De V o o r z i t- ter weerlegt dit. Het polderbestuur wil dat eerst de Raad in deze een besluit neme. De heer Herngreen noeimt Wet plan zeer goed, en het draagt zijn volle goedkeuring weg, mits de verbetering van beide bedoelde straten tegelijk aan genomen wordt. De heer Dros is er tegen om del groote kosten, de financiën zijn niet slecht, dóc.h we moeten met de toe komst ook rekening houden. Door de vooruitgang van Alphen is niet te voor zien welke uitgaven, die nog meer noo- dig zijn, binnenkort zullen geëiscjht worden. Wethouder Vlasman had gehoopt dat allen unaniem voorstanders zouden zijn. De gemeente Alphen eischt de aan neming van dit plan. Alphen breidt zich op reusachtige wijze uit. Wij moeten er aan meewerken nu een plek verkregen kan worden die misschien anders voor goed voor het algemeen belang van Al phen verloren is. lil behandeling komt punt 1 van liet voorstel om n.l. B. en W. te machiigen om met het R. K. kerkbestuur de over eenkomst aan te gaan. Na korte discus sie wordt dit punt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (die van de heeren Visser, Dros en Los.) Punt 2. Om het aanbod der Herv. ge meente aan te nemen wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen (die van de hee- ren Dros en Los.) Punt 3 om aan de Wed. v. d. Helm een vergoeding van f125 per jaar te betalen, wanneer tot het maken van vas te bruggen wordt overgegaan, komt in behandeling. Uit het debat blijkt dat de ze bepaling slechts geldt voor de wed. v. d. Helm persoonlijk, niet voor de firma v. d. Helm. Dit punt wordt aan genomen. Tegen 2 stemmen Dros en Los. Punt 4. De Raad verbindt zich om steeds het vervoer van een locomobiel te bekostigen voor de droogmaling van den polder Kerk en Saane, indien er vaste bruggen komen, wordt aangeno- met mei 9 tegen 2 stemmen, (die van de heeren Los en Dros.) Het geheel e voorstel wordt aangeno men met 9 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Los en Dros. Besloten wordt met 9 tegen 2 stem men een geldleening hiervoor aan te gaan. Tegen stemden de heeren Los en Dros. Besloten wordt conform het advies; van B. en W. tot het brengen van wij ziging in den toegang, tot de algemeene begraafplaats. Voorstel van B. en W. tot aanleggen van een plantsoen en het plaatsen van een hek voor den tweeden watertoren wordt aangenomen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot het in onderhoud overnemen der voetstraten in de Julianastraat en deze te bestraten met Qu en asttegels. De heer Herngreen vindt het met het oog op de omstandigheden (het doortrekken der bestrating) beter een jaar met deze bestrating te wachten, of schoon spr. in beginsel er voor is. De heeren v. 'd. Linden en Spreij s'lui- ten zich op het punt bij den heer Hern green aan. De Voorzitter ziet geen reden tot wachten. Spr. merkt op dat de kosten zullen gedekt worden door de belasting. De heer Spreij zegt dat misschien de pijfers zullen tegenvallen, als men te spoedig er mee begint. De Voorzitter rtelt voor de be handeling uit te stellen tot in de besloten vergadering. Aldus besloten. De rekening der waterleiding wordt goedgekeurd. De commissie ad hoe geeft in overweging een onderzoek te doen instellen naar de wenöchelijkheid van een zuiggasmotor. De gemeente-architect kan hiermee niet mee gaan. De heer Herngreen meent dat ver gelijking van den gemeentearchitect met Bodegraven niet opgaat. Spr. geeft cij fers, waaruit het zuinig gebruik van een zuiggasmotor blijkt. De Voorzitter zegt dat het verle den jaar een abnormaal jaar was. Elec- trische installatie is nog goedkooper dan zuiggasinstallatie. De oude machines zijn echter nog goed, later kan men zien, wat men in deze te doen heeft. Na nog eenig debat wordt het rapport der commissie voor kennisgeving aan genomen. Een borstel van de commissie van beheer der gasfabriek tot wijziging en aanvulling van de verordening als be doeld bij art. 114 bis der gemeentewet. (Afschrijving gashouder), wordt z. h. st. aangenomen. Eenige wijzigingen in de begrootingen 1911 en 1912 worden goedgekeurd. In besloten zitting worden de kohie ren hoofd omslqg en. hondenbelasting behandeld en worden namens B. en W. eenige inededeelingen gedaan in zake de voetstraten Prins Hendrikstraat. Te vens wordt daarin verder behandeld liet voorstel van B. en W. tot het in onder houd i>emen van den voetstraten en de Julianastraat wat de kosten betrefi. Na heropening der openbare verga dering, waarbij aanwezig waren 9 leden (de heeren Streng en Dros waren heen gegaan) worden de kohieren hoofd, om slag en hondenbelasting vastgesteld, zoo als ze zijn opgemaakt. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat B. en W., uitvoering wiilende geven aan het plan tot bestrating der voetstraten, daarin zijn belemmerd door Rijnland, die een bepaalde hoogte wil hebben, waardoor de ingang van meer dere huizen beneden den weg zou ko men te liggen,.waarvan de inwoners na tuurlijk schade hebben. Spr. deelt dit mede, opdat de Raad in een volgende vergadering op dit punt terug kome. Betreffende het in onderhoud over- nctmen der voetpaden in de Julianastraat en deze te bestraten ynet Quenast-tegels, deelt de V oorzitte rjmede, dat eronder de inwoners j& tegenstanders en )meer dan 40 voorstanders .zijn. Spr. steT voer tot overnalme te besluiten. De heer v. d. L i n d e n zou liever wach ten toldat de zaak ;met de andere siraat geregeld is. Wethouder V 1 a s jm a n zou eventueel uitstel zeer bejaimmeren; de tfneerderheid der bewoners is er voor. De heer S p re y gaat mee met den heer v. d. Linden; 'tis beter eerst'het een geheel af te maken en dan het andere. ,De heer Bes wil tot bestrating besluiten, zooals B. en W. voorstellen, maar met de uit voering wachten tot het volgend jaar. Wethouder Vlasman steunt dit amen dement, terwijl de meerde rheid van B. en W. het overneemt Het voorstel van B. en W. met het amendement-Bes wordt in stemming ge bracht en verworpen met 5 tegen 4 stem men. Voor stemden de heeren Bes, Vlas man, v. Leeuwen en Smit. De heer Sp re y brengt in herinnering de moeilijkheden bij den aanleg van de Prins Hendrikstraai wat be reft den aan leg van gas. Spr. meent, dat de Raad meer beschermend moet optreden tegen over bouwondernemers en noodigt <B. en W. uit een verordening te maken -om bouwondernemers te beschermen, opdat de Raad meer zeggenschap betreffende water- en gasleiding krijgt op plaatsen waar bouwverbod op rust. De Voorzitter zegt dat dit niet gemakkelijk gaat. Hij zal deze zaak in de vergadering van de commissie der strafverordeningen overwegen. Het heeft voor een groot deel gelegen aan de te genwerking van de gascommissie, die deze zaak te laat heeft afgedaan. Na nog eenig debat hierover sluit de Voorzitter de vergadering. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag IT Juli. Bij de behandeling van de aanvullings- begrooting ten behoeve van de verande ring der H. B. S. 'met 3-j. cursus te Winterswijk en te Meppel ko«mt de heer Ver'meulen (R.K.) er tegenop, dat )thans, in afwachting van de waarschijn lijk geheele verdwijning der H. B. S.,;een dergelijke "maatregel wordt getroffen ten behoeve van het neutraal onderwijs. De heer Woltjer (A.R.) sluit zich daarbij aan. Buitendien vreest hij, dat de be trokken ouders zeer teleurgesteld zullen zijn, wanneer scholen, welke opgericht zijn als H. .B S. uiet 5-j. cursus, straks zullen veranderen in scholen voor voor bereidend hooger onderwijs. De heer van derFeltz (L.) ver dedigt het wetsontwerp "met een beroep op het groote nut van een H. B. S. met 5-jarigen cursus. De Minister van Binnenland- sche Zaken, de heer iHeemskerk, verklaart, dat het wetsontwerp geheel in overeenstemming js met de wet. Wan neer het vo-orstel, waarop de sprekers zinspelen, zal worden ingediend, is thans onmogelijk nog te zeggen. In afwach ting zijn er vele leerlingen op de H. B. S. met 3-j. cursus, die wachten op een <met 5-j. cursus. Men kan niet overal het openbaar onderwijs laten wachten op het bijzon der. Wel zegt hij toe, dat van hejmgeen nieuwe opriohting van Rijks H. B. S. is te wachten. THet wetsontwerp wordt z. h. s. aan- gencimen, evenals tal van andere, waar over niet wordt gedebatteerd. De zitting wordt verdaagd tot nadere bijeenroeping. Kerknieuws. Zeeuwsche Processie naar Kevelaar. Men schrijft ons: Na veel beraadslagen en nadat veel moeilijkheden waren overwonnen, is on langs opgericht de Zeeuwsche processie naar Kevelaar. De vooruitzichten zijn zeer goed, daar zéér vele pelgrims uit Zeeland zich gewoonlijk aansloten bij andere Bra- bantsche gezelschappen. Waarschijnlijk zal de rtieuwe processie haar eerste bede vaart houden op den eersten Maandag in September (2 Sept a.s.). Handels- kantoor- en winkelbedienden Voor bovengenoemde personen wordt van^ 22 tot 25 Juli e.k. eenRetraite ge houden ïn het Sint-Clemens Retraitehuis te Noordwijkerhout. Tot deelname ikaii men zich aanmelden bij den ZeerEerw. Pater-D'recteur Rhiüppona te Nocrdwij- kerhout. Alhoewel deze reiraite gehouden wordt op verzoek van den Ned. R. K. !Bond van aHndels-, Kantoor- en Winkelbedienden, hebben ook niet-georganiseerden toegang. Academienieuws. LEIDEN. Heden werden bevorderd: tot doctor in de geneeskunde, op acade misch proefschrift getiteld „het Bloed suikergehalte en de suikerstofwisseling tijdens de zwangerschap, de baring en het kraambed'", de heer Eiso Bergsma, geb. te 's Gravenhage, won. te Utrecht tot doctor in de wis en natuurkunde de heer Wander Johannes de Haas, geb. te Lisse (Z.-H.), wonende te Berlijn, op acadelmisch proefschrift getiteld „Metin gen over( de oompressibiliteit van water stof in het bijzonder van waterstofsdamp bij en beneden het kookpunt" en tot doctor in de rechtswetenschap op „Stellingen", de heer Johan Adriaan de la Haye, cand.-notaris, geb. te Rotterdam wonende te Doesburg. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde .hed entot arts Mej. FL GC. van helders .en Miss Lu cy Evelyn Davis (Warden, Nd. Enge land)tot semi-arts de heer C. H. Ver steeg (Wassenaar). Geslaagd voor het theoretisch genees kundig examen de heeren C. Carsten en J. N. Voorstad (beiden den Haag). De arts-examens zijn afgeloopen. Geslaagd voor het practisch apothe kersexamen 2e gedeelte de heer J. Ris (van Schiedalm). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer C. G. Ver- vloet, geboren te Rotterdam op proef schrift „Proeven over de oorzaken der eenvouuige uarinzweeren tot doctor in de scheikunde* de heer B. C. P. Jan sen, geb. te Zwolle, op proefschrift: „Bijdrage tot de kennis van het chol- zuur." Onderwijs. Hoofden van R.K. bijz. scholen in het bisdom Haarlem. Gisterenmorgen te 10 uur vereenigden zich vele Jeden in de Sacramentskapel der St. Bavo, waar de Hoogecrw. heer Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal en eere-voorzitter der vereenigmg, 'het H. Misoffer opdroeg voor de overleden leden der vcreeniging. Te 11 uur opende de voorzitter de jaarvergadering met een hartelijk woord van welkom. Vervolgens wijdde de voorzitter een woord van waardeering aan het ontslapen eerelid pastoor Smeeman en aan wijlen den heer Brandt, hoofd eener schooi te Westwoud. Een drietal nieuwe leden werden toe gelaten. Het periodiek „Opvoeding -en Onderwijs" werd warm aanbevolen. Inplaats van de heeren J. A. Bakker en M. Bertels, die verklaard hadden niet voor herkiezing in aanmerking te willen komen, werden gekozen de heeren Mid dendorp van Beverwijk en fWittenberg van Delft. De heer H. J. van der Veen van Bever wijk betoogde in een duidelijke lezing het greote nui der vrije kwartiertjes ook voor de bijzondere scholen en gaf aan hoe ze moeten ingericht worden om ze te doen beantwoorden aan het doel: den nadee- ligen invloed, welke het (onafgebroken onderwijs op de physieke krachten der leerlingen moet hebben, zooveel (mogelijk te neutralisecren. Het Mannheimer stelsel vond in den heer J. F. Luijkx een volkomen deskun dig verklaarder en een groot voorstander. Daarna sprak de Hoogeerw. ;eere-vooF- zitter de vergadering toe. Wij vieren heden aldus spr. Ihet feest der HH. Martelaren van Gorkum. De Hoogeerw. spreker wees c-r vooral op, dat deze Martelaren vooral ter dood werd gebracht o»m hun geloof in het primaatschap van den Paus van Rome en de waarachtige tegenwoordigheid van Christus in het H. Sacrament des Altaars, en spoorde de aanwezigen aan o"m naast een hinderlijke gehoorzaamheid aan |den Paus, ook een groote devotie voor het H. Sacrament des Altaars aan te kweeken en te beoefenen. De voorzitter dankte den Hoogeerw. spreker en nadat de heeren Bakker en Bertels, de afgetreden bestuursleden, on der applaus van allen om hunne lang durige en groote diensten, de vereeni- ging bewezen, tot eereleden geprocla meerd waren, sloot de Hoogeerw. eere voorzitter de vergadering met gebed. LEIDEN, 11 Juli. Kinderfeest. Het door B. en W. goedgekeurde feestplan van de Commissie ter voorbe reiding van het Kinderfeest op 31 Aug. waarmede zij hoopt, met behulp van onderwijzeressen en onderwijzers van alle scholen, aan de pl.m. 1300 leerlingen van het 6e leerjaar een aangename viering van den verjaardag van H. M. de Konin gin te verschaffen, bevat voor den voor middag bioscoop-bezoek (met door den commissie beoordeeld programma), voor den namiddag openlucht-spelen op het terrein van Posthof. Voorts bestaat het plan, aan dat laatste gedeelte een paar kleine verassingen toe te voegen. Mu ziek en zang zullen natuurlijk niet ont breken. De Burgemeester is gisteravond van zijn vacantie, welke hij grootendeels in Egypte doorbracht, alhier terugge keerd en heeft heden ten Raadhuize zijn ambtsbezigheden hervat. GEWESTELIJK GEMENGD. Inbraak. Hedennacht^hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan de woning van mejuffr. de wed. Bogaers, Zijlsingel hoek Rijnkade te Leiden. Vermoedelijk zijn zij de schutting van den tuin aan den Zijlsingel overgeklommen, hebben door het indrukken van een glasruit de deur van de achterkamer geopend en zich al dus toegang verschaft. In de kamer heeft men een linnenkast opengebroken en den inhoud over de vloer geworpen. Uit eec geldkistje wer den 2 bankbiljetten van f10 en f7 aan zilvergeld ontvreemd ben evens eenig geld waardig papier ad f 12. Ook een den schoorsteenmantal liggende porte- monnaie met circa f3.— werd geleegd. Voorts vonden de inbrekers een gouden ring en een paar oorknopjes mede in hun gading. Klaarblijkelijk zijn ze in hun bedrijf gestoord, altnans, toen de bewoonster door het geblaf van den hond wakker werd en bij de achterkamer kwam, vond zij in een laken opgeknoopt een stel koperen vazen en een nikkelen thee- en dito koffiepot. De dieven schijnen dus op het geblaf van den hond het hazen pad te hebben gekozen. De bewoonster riep verschrikt de hulp der in de nabijheid zijnde brugwachters in, die op hun beurt de politie waar schuwden. Deze stelt "een onderzoek naar de daders in. Gisteravond is op het Noordeindsplein te Leiden zekere W., wonende op de Garenmarkt, zoodanig van zijn fiets ge vallen, dat hij per rijtuig naar zijn woning moest worden vervoerd. Zijn beenen en knieën waren ernstig gekneusd. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Koninklijke gift. Op het kleine eiland Bonaire, dat tot het Gouvernement Curasao behoort, heerscht groote armoede door eene totale misluk king van den oogst. Gebrek aan drinkwaler en aan goed voedsel zijn bovendien de oorzaak van vele ziekten. Wij vernemen dat H. M. de Koningin reeds een bedrag van duizend gulden heeft doen toezenden aan den Gouverneur van Curasao tot leniging van den nood, onder de arme bevolking van Bonaire. Vervroegde Winkelsluiting. Namens het Comité van verweer tegen gedwongen winkelsluiting, afd. Den Haag, is tot Burgem. en Wethouders een adres gericht, betoogend dat een eventueele verordening op dit stuk geen bevoorrech ting van eenig winkelbedrijf zal mogen bevatten en de vrijheid van de patroons zal moeten eerbiedigen. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, baron Sweerts, bracht heden, vergezeld van den hoofd commies ter provinciale griffie, mr. B»uins een ambtelijk bezoek aan Brielle en Oost- Voorne. Staking te Duinkerken. DUINKERKEN, 10 Juif. De inscrits maritimes en de havenarbeiders [hebben het besluit genomen tot een algemeene staking. Aanbestedingen. AMSTERDAM. Bij de door den directeur van de Centrale Magazijnen van Militaire kleeding en Uitrusting gehouden aanbesteding werd het laagst ingeschreven voor 4000 lakens, de heeren J. C. Zaalberg Zn,, Leiden, 2 pers. 3.67 en 2 perc. k f 3.77 Marktberichten. KOELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Coöpera tieve vereeniging „Groentenveiling", De prijzen waren heden voor grof I f 2.30—2.20, groot grof f 2.102.15, stek f 0.95 per halve H.L. WOERDEN, 10 Juli. Op de vee- en varkens- markt waren heden de prijzen van lammeren f 9 a f 14, varkens f 24 a f 25, schapen f 28 alles per stuk, LOOSDUINEN, 10 Juli, Groentenveiling. Bloemkool le soort f 4,a 7,60, 2e soort f 0,80 a f 2,30, komkommers (Eng.) le soort f 3,80 a f 5,20, 2e soort dito f 1,00 a 2.10, roode kool f 9,10-f 10, salade le soort f 0,20-f0,50, dito 2e soort f 0,00 a f 0,—, peen le soort f2,10 a f 3,50, dito 2e soort f 1.10 a f 1,70, an dijvie f0,10 a 0,90, rabarber f 0.90 a t 1.60, selderij f 0.50 a f 0.70. peterselie f 0,90 a f 1,20, spinazie f 0,04 a f 0,08, zuring f O.ui a f 0.'J7, postelein f0,11 a 0,22, komkommerstek fu,lö a f'1,60 p. ben, prinsessenboonen f 1.10 a f 2.10 per 1000 stuks, groote boonen fü,07 a f 0,18, erwten f 0.25 a f 0,60, peulen f 0.39 a f 0.49 per mand, tomaten le soort f 8.— a f 16,10, dito 2e soort f3.50 a f 7,70 per 50 K.G., perziken le soort f 7.00 a 22.—, dito 2e soort f 1,— a f 6.— per 100, meloenen f 0.55 a f 0.70 per stuk. Aan voer 148,745 komkommers. DELFT, 10 Juli. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 153 stuks. Prijs le soort 0,59, 2e soort f0,53 per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Juli. Op de pu blieke veiling der tuinbouwvereeniging waren de prijzen der aardappelenRonde per mand van 70 pond f 1.40—1.65, kleine ronde f 0.60 0.75 per mand. Peen f 2.20 per honderd bos. Handel manden ronde vlug. WOERDEN. 10 Juli 1912. Aanvoer ter kaas markt 397 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort f 29.— a f 32.—, id. 2de soort f 26.— a f 28,50, id. zwaardere f 31.af 33.—, id. ge stempelde f 33,50 a f Alles per 50 Kilog. Handel kalm. WASSENAAR 10 |uli. Groentenveiling. Radijs f 001, peen f 0,01 a f 0,02, kroten f 0.02 a f 0.03, rabarber f 0,02 a f0,04 alles per bos, zuring f0,06 a f 0,08 alles per ben, kropsla f 0,20 a f0,45, bloemkool 14.— k f7.— alles per 100, meidoppers f 0,50, doperwten f 0,50, raspererwten f 0,50 a f 0,60, witte capucijners f 1.25 a f 1,35, gr. capucijners f 1,05 a f 1.20, Deulen f 1,a f 1.60, tuinboonen f 0,30 a f 0,60, alles per 10K.G. aardappelen f 1,30 a f 1.40 per kin, eieren f5.— per 100. Jonge hanen p. st. f 0.60. DELFT, 11 Juli. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 6.75 k 7.25, Zeeuwsche rogge f 0.k 0.—Westlandsche tarwe f 8.75 k 9,30, Zeeuw sche tarwe f 0.— a 0.—, Chevaliergerst f 7,75 f 8.30, Westl. zomergerst f 5.75 k 6.40, korte haver f 4.75 k 5.25, Duivenboonen f 10225 a f 11,— Paardenboonen f7.75 a 8.50, Bruine boonen f 15 a 16.50. groene erwten f 12.5 13.25, mixed mais f 5.50 a 5.90. Boter f 48 a 56 per vat van 40 Kg. Aan voer 638/8, 52/16, 'wegende samen 13280 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit f 200 k 325, 2e kw. f 150 k 200, kalfkoeien Ie kw. f 200 k 300, 2e kw. f 150 a 200, vaarkoeien f 160 a 260, 2e kw. f 100 a 160, vette kalveren f75 k 115, 2ekw. f 50 £75, vette schapen f22 a 30, lamschapen f 18 a 26, vette lammeren f 17 a 22, weilammeren f 0 a magere varkens le kw. 16 a 46, Biggen f7 a 15, nuchtere kalveren f 6 k 30. Paarden f 50 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.90 a 0.82 ii 0.74 vet kalfsvleesch per kilo f 1.05 a 0.95 k 0.85. Aanvoer 416 runderen, 6 paarden, 19 vette kal veren, 171 magere kalveren, 765 schapen en lammeren, 141 varkens, 508 biggen, 5 geiten of bokken. VOORSCHOTEN, 10 Juli. Veiling V. P. N. 1830 eieren f 4.10—4.50, kippen f 0.20—0.90, duiven f 0.20—0.45 het paar, hanen f 0.30. HOOFDDORP, 11 Juli. Graanmarkt. Witte tarwe f 8.25 a f 8.65. Binnenlandsche haver f9.85 a f 10.Buitenlandschc haver f9-85 a f 10. Rogge f7 a f 7.40. Peterburgsche erwten f 8.— a f 8.25. Duiveboonea f 10.50 a f 11.—. Karwijzaad f 18.50 a f 19250, idem nieuwe oogst f 20.—, Mais i 6.50-7.-

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3