Beslissing van het kantongerecht te Amsterdam (kantonrechter mr. Th. Hil- termann): Voor de rechtsgeldigheid van een con currentiebeding is noodig, dat het doel dat met dat beding beoogd wordt, hier in bestaat, dat de betrokken arbeider weerhouden worde om de wetenschap en kennis, door hem tijdens zijn dienstbe trekking bij den werkgever verkregen, omtrent intieme of geheime aangelegen heden van diens handelszaak of bedrijf, te diens nadeele aan te wenden, hetzij als patroon in eigen zaak, hetzij als ar beider in een nieuwe dienstbetrekking bij een concurrent van zijn vroeger en werkgever. i De functie van looper-karknecht is niet een zoodanige, waarvan in het algemeen op goede gronden zou kunnen worden aangenomen dat de bekleeder daarvan door hare uitoefening bekend zou raken met de geheimen van de door zijn patroon gedreven zaak. Bij een magazijnbediende is dit wel mogelijk. Waar de kennis van zoodanige geheimen door den arbeider ontkend wordt, rust de bewjjslast daarvan op den werkgever. Beslissing van het kantongerecht te Amsterdam (kantonrechter mr. F. Kra nenburg) Bij de vraag of een concurrentie-be- ding geldig is, mag het te beschermen belang vail den werkgever geenszins hierin gezocht worden, dat het aantal zijner bestaande concurrenten niet met nog één, den ontslagen arbeider, worde vermeerderd. Dat belang ligt hierin, dat in de speciale verhouding van den arbei der tot des werkgevers bedrijf en de kennis van geheimen een reden is ger legen, waardoor juist zijne concurrentie voor 'den werkgever onbillijk zwaar wordt geacht. in de omstandigheid, dat de dienst betrekking slechts vier maanden duurde is een vermoeden gelegen, dat het be lang van den werkgever bij het beding niet z,eer groot kan zijn. Na afloop van het werk. De Haagsche briefschrijver van de „Tijd1' geeft een beschouwing over het nu geëindigde derde jaar der vier zit tingsjaren. De schrijver vraagt of minister Talma misschien niet te veel heeft gestreefd yiaar zijn eigen ideaal, zonder in vol doende mate rekening te houden met de wenschen van ministerie en meerderheid, en of het negatieve resultaat van het jong ste samenzijn de afstemming van de bakkerswet niet had kunnen voor komen worden als vijf weken geleden de onderlinge samenwerking tusschen de fracties der meerderheid had plaats gehad, die wij nu aanschouwen. Maar de brief schrijver wijst er tevens op, dat de hoofd oorzaak is te vinden bij de oppositie, die het mogelijke en onmogelijke heeft gq- 'daan, om het Kabinet te beletten, iets tot stand te brengen. Aan het einde van zijn brief vraagt de schrijver „Is de toestand hope loos?" En antwoordt daarop: „In geen enkel opzicht. Men behoeft nooit te wan hopen wanneer men weet, waar het ikwaad schuilt. Dank zij de reglementen wijzigingen kunnen in Octobeir voor, openbare behandeling naast de Ziekte wet gereed liggen: de Invaliditeitsver zekering en het Tarief. Men heeft dus dan de keuze bij de volgorde der ge rechten en kan dadelijk aanvallen. Tijd is er genoeg. Alles hangt ervan af of men dien goed gebruikt. Er is daarvoor alleen noodig: dat niet elke individueele mi nister uitgaat op zijn ideaal, onverschil lig wie hem helpt het te verwezenlijken, maar dat het kabinet, onder vaste leiding stuurt naar de afwerking van zijn pro gram an samenwerking met de meer derheid, waarop het steunt dat de meerderheid, onder samenwer king der leiders, vastbesloten zich zet aan de afwerking van het program, niet vragend ,en vooral niet angstig vreezend, wat de linkerzijde of de liberale pe'rs zal zeggen dat onder vaste leiding van een k'rach- tigen voorzitter aan de minderheden de rechten worden gelaten waarop zij aan spraak hebben, maar aan hare buitenspo righeden voor de eer van het Parlement een einde wordt gemaakt." KORTE KRONIEK. Zaterdagavond zijn, naar het >,Hbld." meedeelt aan de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij 98 werklieden ontslagen, omdat zij geweigerd hebben leen hun door de directie aangeboden: nieuw contract te teekenen» De Staatscommissie voor den Land bouw heeft gisteren in het renteambt Niervaert eenige hofsteden bezocht. Het gezelschap werd rondgeleid door den rentmeester der domeinen te Klundert, den heer Ziedses des Plantes. -De plaatselijke afd. van de N. R. K. Volksbond te Rotterdam heeft aan mr. Aalberse te Leiden het volgend'ej telegram gezonden: „De Ned. Roomsch- Kath. Volksbond, afd. Rotterdam, in hare algemeene vergadering bijeen op Zondag i7 Juli biedt den Leden der drie fracties uit de Tweede Kamer hare hulde voor het indienen van het nieuwe ontwerp- Bakkerswet." Gistermorgen is op plechtige wijze het nieuwe gebouw der bijbank van de Centr. Coöp. R. K. Credietbank aan de Heerengracht te Amsterdam geopend en Ingezegend door den zeereierw. heer rec tor Stroom er. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 9 Juli. 's Rijks Etlmographisch Museum heeft van dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, te Am sterdam, een verzameling van 131 gips- maskers uit Ned.-Indië ten geschenke ont vangen. Hierdoor is de anthropologische afdeeling van .het museum belangrijk verrijkt. Aan den schenker is de dank der re geering betuigd. Het diploma der Indische klasse aan de Rijkslandbouwschool te Wage- uiligen is uitgereikt aan den heer J. A. van der Meulen, alhier. AARLANDERVEEN. Zondagavond had wegens het aanbiddingsfeest in onze pa rochie, na het Lof de plechtige pro cessie met het Allerheilgsxe plaats. Uit de schoonversierde kerk ging de proces sie langs den prachtig aangeiegden tuin van den pastoor, naar net kerkhof waar een exposiiietroon was opgericht. Het Allerheiligste, dat onder een baldakijn ge dragen werd, werd voorafgegaan docr een twaalftal meisjes met lampions en werd begeleid met de gebruikelijke kaars lantaarns. Een stoet van elf Eerw. Hee- ren volgde het Allerheiligste. De processie was zeer indrukwekkend. Op het kerk hof werd de Tantum Ergo gezongen, de zegen gegeven, waarna de processie we der paar de kerk terugkeerde. De plech tigheid werd daar met een Te Deum ge sloten. Zaterdag vergaderde de Commis sie tot wering van Schoolverzuim alhier. Aan de orde was de verkiezing van een nieuwen secretaris, wegens vertrek van den heer Blok, hoofd der Christelijke School, die tot dan secretaris was geweest Nadat de voorzitter de vergadering had geopend en een woord van welkom aan het nieuwe lid der commissie, den heer J. v. d. Does, gezegd had, werd tot de keuze van een secretaris overgegaan. Gekozen werd met algemeene stemmen de heer A. van Gilst, hoofd der O. L. school. Nadat deze nog eenige inlichtingen aangaande het secretarisschap en de verdeeling der presentiegelden had gevraagd, werd de vergadering gesloten. KATWIJK AAN ZEE. De kustvisschers maakten hier dagbesommingen van f8.55 tot f 38.65. Prijzen der visch waren tong 10—30—50 ct. per stukschol f 5.60—6, braad f 3.25f 3.50, schar en krit f 4.20—f 4.40 per mand. Een par tijtje zoutevisch en koolviscfraangebracht door den haringlogger KW 98, bracht respectievelijk f 24.75 en f 13.35 per kantje op. WARMOND. Al is de jachthaven der vereeniging „de Kaag" sinds eenigjen tijd al in gebruik, officieel geopend is zij nog niet. Dit nu zal plaats hebben op 14 Juli a.s. en zal een zeer feestelijk karak ter dragen. GEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. Men meldt ons uit A 1 p h e n Gisterenmorgen verdronk in den Rijn het 31/2 jarig zoontje van den heer Koelei- wijn. Het knaapje speelde zonder toe zicht aan den waterkant en was in het water gevallen, terwijl niemand zijn hulpgeschrei vernam. Een schipper, die juist voorbij voer, en het ongeluk van ver zag, kon, toen hij naderbij kwam, slechts het lijkje uit het water ophalen:.: Goed afgeloopen. Men meldt ons uitAarlanderveen: Zaterdag zou het negenjarig zoontje v,an den heer Rodenrijs eens het land schoonharken. Het paard, dat voor de harkmachine gespannen was, sloeg op hol, maar geluk kig wist de jongen er nog af te springen. De machine werd vernield. De hooibouwer Z. te Aarlander- v e e n had Maandagochtend het ongeluk zich met den hooivork door den voet te steken, zoodat hij niet meer kon wer ken en zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Door de politie te Gouda werd een kinderlijkje in beslag genomen, dat door een vrouw op den Stationsweg aldaar was gevonden. De politie is de herkomst reeds op het spoor; het kind schijnt niet te hebben geleefd. Men schrijft ons uit Katwijk aan den R i j n D. v. d. G., bezig met hooien, viel boven van het voer hooi af en bezeerde zich inwendig. Per rijtuig werd hij naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Onderwijs. Apothekers-assistent. 's-GRAVENHAGE. Op 8 en 9 Juli. Geëxami neerd 4 candidaten. Geslaagd de heeren O. P A. H. Schaap te Utrecht; J, Voet te 's-Graven- hage. Afgewezen twee. Kerknieuws. Men schrijft uit Oudenbosch aan het j>Hsg." Naar wij uit goede bron vernemen, werd ter gelegenheid van den Zouaven- Protestdag op 26 November 11. door onzen Zeereerw. heer pastoor een ver zoekschrift gericht aan Z. H. den Paus om onze parochiekerk der HH. Agatha en Barbara te verheffen tot basiliek. Door de H. Congregatie der Riten te Rome Is SÊh nauwkeurig onderzoek inge steld, of er al of niet voldoende redenen aanwezig waren tot het verleenen van dezen eere-titel, die slechts zelden wordt toegekend. Voorgelicht door den Hoogeerw. heer Mgr. Dom Amede de Bie, generaal der Cisterciënser Orde, heeft bovengenoemde congregatie een gunstig rapport uitge bracht en is door Z. H. den Paus in particuliere audiëntie reeds de goedkeu ring gegeven om aan de parochiekerk der HH. Agatha en Barbara te Ouden bosch den titel te verleenen van basiliek. Land- en Tuinbouw. Besmettelijke veeziekten. In de maand Juni kwamen in Neder land de volgende gevallen van besmette lijke veeziekten voor: mond- en klauw zeer bij de herkauwende dieren en de varkens bij 12 eigenaars; kwade droes en huidworm bij de eenhoevige dieren 1 geval bij 1 eigenaar; schurft bij de eenhoevige dieren en de schapen 69 ge vallen bij 6 eigenaars; rotkreupel dei- schapen 14 gevallen bij 4 eigenaars; vlek ziekte der varkens 81 gevallen bij 53 eigenaars (o.a. te Leiden (abattoir) 6 gevallen bij 1 eigenaar), en miltvuur bij alle vee 36 gevallen bij 36 eigenaars (o.a. te Leiderdorp 1 geval bij 1 eigenaar). Mond- en klauwzeer in Engeland. Reuter meldt: Het mond- en kiauwzeer is uitgebroken in Surrey. Dit is het eerste geval in Zuid-Engeland. Er zijn, sedert 24 Juni, toen het eerste bericht over de ziekte gepubliceerd werd, op 35 plaatsen ziektegevallen voorgekomen. 'Hei vervoer van vee in Londen en om streken is verboden. Het ,,Ned. Landb. Weekbl." deelt een en ander mede over het uitbreken der ziekte. Het acht den toestand nog veel bedenkelijker dan zich aanvankelijk liet aanzien. Er zijn namelijk meerdere geval len van tongblaar geconstateerd, allen in de noordwesthoek van Engeland, en wat het ergste is, alles wijst er op,datide ziekte is overgebracht met het vee uit Ierland. Hieruit moet weer worden opge maakt dat de ziekte in Ierland was, zonder dat de autoriteiten dat wisten. En in derdaad is thans door het Departement van Landbouw in Ierland geconstateerd dat de ziekte heerscht op een stal van 24 dieren, gelegen in de buurt van Du blin. Wanneer men nu bedenkt, dat er in den laatsten tijd een geweldige uitvoer van Iersch vee naar Engeland en Schot land heeft plaats gehad (de vorige week alleen 50.000 stuks) en dit nu naar alle winden richtingen wordt verzonden, dan ziet het er o.i. inderdaad bedenkelijk uit. Het Engelsche Departement van Land bouw zit natuurlijk niet stil. Alle invoer van vee is uit Ierland verboden. De „Mark Lane Express", die bij gele genheid van de groote landbouwtentoon stelling te Doncaster een nummer in feest gewaad geeft, uit haar misnoegen over dit herhaald uitbreken van mond- en klauwzeer, juist op het oogenblik dat Ar gentinië, helgrootste afzetgebied van En- gelsch fokvee geopend is. Het blad •spreekt zelfs openlijk het vermoeden uit, da.t de besmetting opzettelijk in Engeland zou zijn overgebracht. Dit geeft eenigszins een beeld van de consternatie, die in Engeland heerscht. Voor beginnende Kunstmest- gebruikers. I. Ieder jaar neemt het kiinstmestgebruik toeook in achterlijke streken dringt het door. 'tMoet ook wel: in vele streken is te weinig natuurmest, en bovendien: men ziet en hoort overal, dat aan {het gebruik van kunstmest toename der wel vaart gepaard gaat. Maar nu gaat het vaak met het gebruik van kunstmest, waar deze zijn intocht doet, wonderlijk toe, zoodat er wel isens schade in plaats van voordeel komt. Men kent het ge bruik niet, en begrijpt ook niet, dat dit eerst geleerd moet worden. Zoo strooit men dan b.v. slechts een enkele meststof uit, een der goedkoopste natuurlijk: kai- niet of thomasmeel, zonder te vragen, wat daarin zit, of zich rekenschap te geven, waarom men juist die meststof neemt. Men probeert slechts: luk raak. En zoo leert men slechts bijhorten en stooten, waarbij ook schadeposten komen, hoe men er mee aan moet, in dien men er niet geheel mee ophoudt uit wantrouwen. Ieder, die kunstmest gaat gebruiken, moet weten.dat hij daarin dient te geven alles, wat men ook in stalmest geeft, 'tZijn voornamelijk vier stoffen, die als plantenvoedsel moeten worden aange bracht: kali (vroeger potasch genoemd), phosphorzuur, kalk en stikstof. Op gronden, die van nature zoo goed als geen plantenvoedsel bevatten, zooals b.v. met zand- en veengronden het geval is, moet men in den mest al deze stoffen geven. Eigenlijk nog een vijfde voedingsstof: magnesia. Ze wordt in den regel niet genoemd, ofschoon voor al de vlinderbloemige gewassen: erwten, boonen, klavers enz., vrij wat magnesia bevatten en geen enkele plant er buiten kan. In stalmest wordt ze ook aange voerd. Evenwel, óók in de gebruikelijke kunstmeststoffen, ofschoon de meeste gebruikers het niet weten. Wendt men kaïniet of patentkali aan, met het doel aan de planten kali toe te voeren, dan krijgen die daarin tevens de noodi£e magnesia, waarvoor de gebruiker niet betaalt 't Is goed, dat men dit onthoudt, en steeds bjijft gedenken, dat oo&.mag nesia voor den plantengroei en ter ver krijging van een goeden oogst onmis baar is. Klei- en leemgronden bevatten van nature wel kali (en magnesia), en 'tgeldt daarom bij vele kunstmestgebruikers als regel om daar geen kali-meststof aan te wenden. Het wordt overbodig geacht. Maar de ervaringen der laatste jaren ideden zien, dat dit voor vele dier groriiden een misrekening isin den loop ,der tijden is die natuurlijke rijkdom blijk baar zeer vermindert. In vele klei- en leemgronden blijkt ook de kali ver dwenen, en dan staat het daar ook met de magnesia niet ruim meer, want ook deze stof zakt op den duur, evenals de kalk, naar den ondergrond. Het onvoor waardelijk weglaten van kali en kalk kan dus op kleigronden een fout zijn, een fout,welke zich ieder jaar sterker wreekt door onvoldoende oogsten. Een vol ledige bemesting kan ook daar noodig zijn; dit dient de kunstmestgebruiker te onderzoeken. C. B. (Wordt vervolgd.) Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op „Stellingen" de heer Jan Jacobus Leendert van Heest, geb. te Nieuwer-Amstel (Amsterdam), wonen de te Dordrecht, en na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „Toelating en uitzetting van vreemdelin gen", mede tot doctor in de rechtsweten schap de heer Johannes Krabbe, geb. te Haarlem, wonende te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heeren F. G. J. Bor- gerhoff Mulder (Leiden), j. H. van der Meer (Pijnacker bij Delft), en P. A. Birnie (Deventer.) Geslaagd voor het examen voor den Indlschcn rechterlijken dienst de heer mr. A. W. ten Bosch (Den Haag). Candidaats examen in de rechten de heer S. H. van Groningen (Deventer); en propaedeutisch examen geneeskunde de lieer J. J. de Jong (Ginneken bij Breda). Geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten de heeren G. A. Fijn van Draat (Weesp bij Amsterdam) en H. R. Hoeting (Den Haag); candidaatsexamen- wis- en natuurkunde de heer H. Grondijs (Ned. O. I.); Ie natuurkundig examen de heer M. W. Beekhuis (Den Haag). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer W. E. Chr. de Groot, geboren te 's Hertogenbosch. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „De Cyclitis-Membraan", de' heer J. Beets, geb. te Soerakarta. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRedactiê Om de waarheid wille. Dat U, geachte Redactie, in Uw dage lijks verschijnend partijblad ,bij tijd en wijle propaganda maakt voor het kon- fessionele onderwijs en het openbaar lager onderwijs bestrijdt, ligt voor de hand. Maar dat daarbij zekére grenzen zijn in acht te nemen, zal ieder welden kend mens ons toegeven. En nu menen wij ,dat U in uw artikel tje „Liberaal en neutraal" van Maandag 8 Juli. j.l. ten opzichte van de onderwif- zers aan de openbare scholen die grens hebt overschreden. U onderstaat het daar te schrijven„Het besluit van B. en W. „is even prijzenswaard, als dat van( „ouders, die hun kinderen niet een dagje „willen uitsturen, onder geleide van! „eenGodenGodsdienstbespot- „t e n d e ondergeschikte." Wij spatieeren hier en vragen met na druk aan de Redactie, hoe ze deze Weh sliste onwaarheid zo maar onder d' ogen van de lezers durft te brengen. Onder wijzers zouden tegenover de leerlingen spotten met God en GodsdienstDe Re dactie weet, dat het de openbare onder wijzers bij de Wet verboden is, iets te doen of toe te laten wat strijdig is mei de godsdienstige begrippen van anders denkenden en ook al was dit het geval niet, dat dan nog geen enkel openbaar onderwijzer op minder waarderende woorden over welke godsdienst zou spre ken, staande tegenover zijn klas. Dat ver biedt hem zijn pedagogies geweten, dat verbiedt hem de wetenschap te staan voor kinders van ouders van verschil lende godsdienstige overtuig ng, dat ver biedt hem reeds zijn gevoel ais opgevoed mens. Spotten met iets, dat anderen heilig is En daarin zouden wij openbare .'onderwijzers de kinderen voorgaan Uit naam van het hele onderwijzerskorps vertrouw ik te spreken ,als ik tegen deze vreselike beschuldiging ten krachtig ste protesteer en de redaktie verzoek ze terug te nemen. Met dank voor de verleende plaats ruimte J. TJALSMA, openbaar onderwijzer. Naschrift van de Redactie. Al lereerst moeten wij den geachten inzender opmerken, dat het'ons- vreemd voorkomt dat hij naar aanleiding van onze door hem gewraakte driestar spreekt van „wij, openbare onderwijzers", alsof wri heb ben gesproken over de openbare on derwijzers. Wil de inzender den Bond van Nederlandsche onderwijizers beschou wen als den Bond die heel het corps van openbare onderwijzers omvat en reprae- senteert?. tWe zijn overtuigd, dat dit in werkelijkheid niet het geval is, ein ver trouwen ook, dat zulk een opvatting niet door den inzender wordt ge^uldigd. Maar nogmaals: V/aarom neemt de inzender, dan de partii op voor alle openbare onderwijzers, alsof ze allen in onze drie star zijn aangevallen? De inzender zal echter door deze ver klaring niet tevreden gesteld zijn, want hij zegt, dat „geen enkel e"- onder wijzer in minder waardeerende woorden over weliken godsdienst ook zou spreken en wraakt dus ook onze beschuldiging, als wij verklaren, dat zij gericht is tegen degenen, di:e lid zijn van den „Bond" en instemmen nier diens streven en met de ideeën, in het officiee'e orgaan „de Bode" verkondigd en gepropageerd. De inzender beroept zich, om ons te weerleggen, op de grondwet. Ach, de schrijver weet toch als paedagobg beter dan wij, dat men den kinderen een idee kan bijbrengen, wat strijdig is met den godsdienst, zonder dat een van hen het merkt, zonder dat men e enig gevaar loopt beschuldigd te worden de grond- wei Ie overtreden. Hola, zal schrijver -ons toeroepen, dat verbiedt hem zijn geweten als staatsburger, die de grond wet te gehoorzamen heeft, dat verbiedt hem zijn „pedagogies" geweten, enz. enz. Maar gelooft de inzender, dat een paedagoog, die het catechismus-onder richt een „ergerlijke domheid" vindt, die buiten de school spot met God en gods dienst in geschreven en gesproken woord, dat zoo iemand zich niet allersterkst en spontaan gedrongen zal gevoelen bij zijn leerlingen op eenige wijze de gevolgen van die „ergerlijke domheid'7 te keeren, die door hem be spotte en belachen voorstellingen van God en van den godsdienst op een of andere wijze uit te roeien? Hij zal eï zelfs onbewust toe komen 1 Wij zijn het met den schrijver volkomen eens: „Spot ten met iets, dat anderen heilig is, past •een wei-opgevoed mensch niet. Maar er. zijn openbare onderwijzers, die dat doen b.v. in de „Bode". Als zij daar. de regels van wel-opgevoedheid overtreden, waarom dan niet in de school? Welk bewijs hebben wij dan voor hun wel opgevoedheid, als hun optreden buiten de school niet als bewijs kan dienen?, En hier komen we terug op onze door schrijver aangehaalde vergelijking, waar van hij eischt, dat wij haar terugnemen. Als ouders weten, dat b.v. een onderge schikte spot met God en godsdienst, han delen zij prijzenswaard,is het zelfs hun plicht, die persoon van hun kinderen te weren, want het gevaar is groot, dat hij zich ook zoo in tegenwoordigheid van die kinderen zal gedragen. Wij gelooven, dat de inzender tot deze poging, om alle openbare onderwijzers vr ijte pleiten, is gekomen door het feit, dat er zijn, die zoo zijn, als schrijver (het in zijn stuk doet voorkomen. Dat laatste nemen wij met hem aan. Daaruit iets te concludeeren ten voordeele van alle open bare onderwijzers, is het collegialiteits- gevoel wel wat te ver drijven. Rechtszaken Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde wegens strooperij P. L. tot f 5 of 1 mnd. tucht school, D. J. D. en W. v. W. tot fl of 1 d., allen te Leiden. Th. B. te Voor hout tot f 3 of 2 d. wegens loopen op verboden grond CJ W. tot f 2 of 2 d. en A. O. tot f 2 oü 1 week tuchtschool, beiden te Lisse. J. K. te Rijnsburg tot f 2 of 2 d. wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier R. Z, te Noordwijk tot f 1 of 1 d: wegens burengerucht N. J. P., K. V. en P. J. allen te Leiden tot f 3 of 3d.; wegens overtreding der motor- en rifr wiel'wet en het opgeven van een valschq naam G. M. te Leiden tot f2 en f5 of 2 maal 2 d.'; wegens overtreding der ijkwet W. v. d .W. vr. van K., J. v. d. L. wed. v. J. v. d. B. en W. S. L. tot (f 1 ofl d< C. de J., vr. van G. S., tot J2 maat-f 1 of 2 maal 1 d. allen te Leiden wegens overtreding der visscherijwet J. L. en J. N. beiden te Leiden, P. J. v. P. te Zoeterwoude, en J. L. M., A.; A. M., A. A. J. A. M. allen te 's-Gran venhage tot f 1 of 1 d. ieder P. K. te Leiden tot f 2 of 2 d.f wegens overtreding der arbeidswet B4 G. B. te Oegstgeest en S. V. te Leiden tot f 5 of 2 d.1 wegens overtreding der spoorwegwet P. V. te Leiden tot f 10 of 5 d., R.. v. L. te Scheveningen tot f 5 of 5 d., J. v. d. P. te Voorburg tot f 1 of 1 d. wegens overtreding der wapenwet S.- C. B. te Noordwijk aan Z:ee tot f 1 of 1 week' tuchtschool wegens overtreding der motor- en rij1-: wiel wet S. W. L. en M. de G. beiden' te Leiden L. B. te Noordwijk tot f2 of 2 d. ieder wegens overtreding der leerplichtwet J. K. wed. v. J. v. D. te Katwijk aan den Rijn G. V., L. D. B., P. D„ A. vy D. Azn., P. S., allen te Katwijk aan 'Zee, J. P., L. J. V., Wl S., en J. K., allen te Leiden tot f 2 of 2d. ieder wegens overtreding der trekhonden- wet W. F. P. tot f 1 of 1 d.A. M. le M. tot f 0.50 of ld.; I wegens te snel varen F{. de J. te( Leeuwarden. W. M. te Dordrecht, W., K. te Rotterdam, C. J. G. te Leiden en A. C. W. te Amsterdam tot f 3 of 2 d. ieder; J. F. te Leiden tot f 2 of 1 d. wegens stoom en in Rijnl. boezemwater! M. H. de W. te Slooten tot f 3 of 2 d. i wegens baggeren in Rijlnl. 'boezem water J. v. Z. t,e .Warmond tot f 2 of 2 4,i

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2