verlichten. Aldus wordt besloten. De aanlegkosten moeten door de ge meente betaald worden; echter zal van dit bedrag 6 pCt door het Rijk ver goed worden. Lampen etc. komen ten koste van het Rijk. De heer Bouda vraagt hoe het staat met de.telefoonverbinding te Oude-Wete- ring. De Voorzitter heelt er met den directeur der posterijen en telegrafie over onderhandeld, waaruit blijkt, dat de ge meente het verzoek moet doen en den telefoonhouder en telegrambesteller bé talen moet. Op verzoek van den heer Bond a zal de Voorzitter infcrir.eeren hoeveel aansluitingen er moeten zijn en welke bezwaren bestaan tegen een tele foonverbinding te Oude-Wetering. Op een verdere vraag van den heer Bon da ^eelt de Voorzitter m€de> dat de vergunning tot drankverkoop, on danks een verzoek om de vergunning niet te verleenen, niet kon worden ingehouden. Wethouder van ^Rijzen brengt ter sprake het betalen van schoolgeld door Hassing te Rijpwetcring. De Voor zitter stelt voor Hassing vrijstelling te verleenen van het betalen van schoolgeld. 'Aldus wordt besloten. De Voorzitter sluit daarop de ver gadering. Kerknieuws. Missievereeniging voor onze Koloniën. Men sev-::ft ons: Van verschillende zijden wl. n den laatsten tijd in de Katholieke pers er op gewezen, dat de Nederlandsche Katholieken niet genoeg aandacht schonken aan de evangeliseer ring der eigen koloniën van Oost en .West-Indie. Die missiën genieten niet den steun en de populariteit, die zij toch als nationale missie verdienen. Door den heer H. W. Boogaardt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, is het initiatief genomen om in de- ten misstand te voorzien. Als geboren Oost-Indiër, die onze groote, schoone kolonie door en door kent, en sinds jaren werkt om de inwoners van het heerlijke Insulinde tot een hooger en beter leven op te voeren, was hij de aan gewezen man om deze taak o-p zich te ne men en tot een goed eind te brengen. Naar wij van hem vernemen heeft hij zich! met het ontwerp eener o*p te richtten Missievereengiing van invloedrijke Ka tholieke Nederlanders tot het Doorluch tig Episcopaat gewend, dat ten zeerste de oprichting van zulk eene vereeniging) toejuicht en de ontworpen statuten be- 'reids heeft goedgekeurd. Volgens deze statuten zal er naar gestreefd worden, om meer bekendheid te geven aan het missiewerk in eigen koloniën, om gelde- 1 ijken en moreel en steun van Regeering en particulieren te verwerven en om een band van onderlinge behulpzaamheid te leggen tusschen de kolonie en heft jnoederland. Het verheugt ons ten zeerste, dat on ze nationale missies aldus krachtdadiger zullen worden geholpen en wjj verblij den ons reeds in het vooruitzicht van den opbloei van liet Katholicisme - in Oost en West. Wijwenschen den koenen ondernemer het beste succes voor helt welslagen dezer onderneming. Onderwijs. Eindexamen Gymnasia. ROLDUC. Geëx. 10 cand. Geslaagd voor diploma A: M. Batenburg, L. Bots, A. de Sévaux, E. Vogels, L. Wolfs. Voor diploma BV. Duysens, P. Rieter, A. Schoenmaeckers, M. Thy wissen en Joh. Vuylsteke. Alle candidaten slaagden. NIJMEGEN. (Canisius College.) Voor diploma A zijn nog geslaagd A. Duijnstee en A. Schampers De minister van koloniën maakt bekend, dat in de maand Augustus a.s. een examen zal worden afgenomen van hen die wenschen aan gesteld te worden tot klerk bij den post-, telegraaf- en telephoondienst in Nederlandsch- Indië. Voor bijzonderheden zie men de St.ct. (ns. 145.) Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor hel eind examen voor den Ned. Ind. administr. dienst de heeren G. A. Brunet de Roche- brune (Leiden) J. W. Hilbrander (Haarlem) en P. M. Hooijkaas (den Haag). AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren G. A. van Leeuwen, geboren te 's-GravenhageJ. Hamburger, geboren te Nijkerk en J. J. A. Aghina, geboren te Amsterdam. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Donder dag 27 Juni 1912, des namiddags te half drie. De uitbreiding der vette varkens- markt maakt bijplaatsing van een aan tal ijzeren palen met bijbehoorende hek ken en verlenging der overkapping nood zakelijk. Daarom vragen B. en W. een crediet aan van f2850, om 50 nieuwe palen bij te plaatsen, ruimte biedend voor 28 hokken, d. i. voor 84 of 112 dieren, om de verkapping met 7 M. te verlengen en om tusschen de nieuwe palen over een oppervlakte van 140 M2. een geplaveiden vloer te leggen, teneinde verontreiniging van den grond en, ziekte verspreiding tegen te gaan. B. en W. geven den Raad in over weging goed te keuren, dat het bedrag hetwelk ingevolge raadsbesluit van 22 Maart 1906 jaarlijks te hunner beschik king wordt gesteld, teneinde daaruit aan -d£ w^fklieden, begrepen onder het werk liedenreglement, en aan de brugwachters na 25 jaar dienst gratificaties uit te keeren, ook bij jubilea wegens 40 of 50 jarigen dienst eene gratificatie wordt toegekend resp. van f 40 of f 50, of zoo veel minder als B. en W. in ieder bijl- zonder geval, met het oog op het straf register van den betrokken persoon raad zaam zal voorkomen. De Commissie van Financiën advi seert tot goedkeuring van de rekening dienst 1911 der Gezondheids Commissie in ontvangst en uitgaaf sluitende op f 1047,971/9, de rekening dienst 1911 oer Kamer van Koophandel, sluitende in ont vangst op f 650, in uitgaaf op f 641.101/2» batigs aldo f 8.891/2, een staat van af- en overschrijving op de begrooting van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis en de rekening dier in stelling dienst 1911, sluitende in ont vangst op f 11179,81, in uitgaaf op f 10043,141/s batig saldo f 1136.66i/2. Overeenkomstig overgelegde advie- sen stellen B. en W. voor te beslissen op de reclames tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1911. B. en W. geven den Raad in over weging afwijzend te beschikken op de verzoeken van de Leidsche Gymnastiek- en Schermvereeniging „Hercules" en van de Leidsche Gymnastiek- en Scherm vereeniging „Excelsior" om haar de bij haar in gebruik zijnde gymnastieklokalen in den vervolge kosteloos af te staan. De Corrtmissie van Financien ad viseert tot goedkeuring van de rekening van het krankzinnigengesticht Endegeest de afdeeling voor jeugdige idioten Voor geest en het sanatorium Rhijngeest en tot vaststellen van het exploitatie-saldo op f3722,41. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Hedenmiddag hield het Kantongerecht een korte zitting ter behandeling van de uitgestelde zaak tegen L. den H., chauffeur te Leiden, die met de auto van den heer Hartevelt, op den Lei- derweg, rijdende in de richting van Rijns burg, een wielrijder heeft aangereden waardoor deze over de sloot ter zijde van den weg werd geslingerd. Bekl. ont kende de vorige keer de wielrijder te hebben aangereden. Thans worden als getuigen a déchar ge de inzittenden van de auto gehoord, allereerst mevr. de wed. Repelius. De ze heeft waargenomen dat de auto met het spatbord van het achterwiel den fiets rijder heeft geraakt. Hij is echter niet over de sloot geworpengetuige heeft waargenomen, dat de fietsrijder aan den kant van den weg zijn jas stond af te kloppen. Door het voorwiel is de fietser niet aangereden, ter hoogte van het por tier zat de fietser nog op het rijwiel. Get. heeft achter zich gekeken en was tolën blij dat de aanrijding geen erstigi go- volg had. Mr. Werkman, commies redacteur ter gemeente-secretarie te Utrecht heeft al leen een schok gevoeld, evenals de der de getuige, mevr. Werkman-Repelius. De aangereden fietsrijder, D. P. van Leeuwen, landbouwer te Alphen, houdt vol, dat hij door de botsing half in de sloot is terecht gekomen, de fiets, waar aan geen noemenswaardige schade was toegebracht, bleef op den weg liggen, auto reed met een snelle vaart. Daar er een hevige wind stond, reed get. reeds zekerheidshalve aan den kant van den weg. Get. Hop conducteur der ^tram,, heeft gezien, dat van Leeuwen in* de sloot werd geslingerd, evenals het rij wiel. De ambtenaar wijst er op, dat er te genspraak is in de verklaringen van de getuigen, zoodat allerminst overtuigend is bewezen dat bekl. aan de aanrijding schuldig is. Er wordt mitsdien vrijspraak geëischt. De verdediger mr. Cossman zich hier bij aansluitend, merkt nog op, dat op de dagvaarding geen veroordeeling kan volgen, omdat in de dagvaarding niet sprake is van een feit, maar van een kwalificatie, zoodat zij nietig zal moeten worden verklaard. J. P. van L., stalknecht en J. P. K!» koopman te Leiden hebben op een van de singels des nachts zoo ge schreeuwd, dat de nachtrust van de om wonenden werd gestoord. De eerste be klaagde bekende; de tweede zegt even wel niet te hebben geschreeuwd. De verbalis-eerendé agent Vugt heeft eerst beide bekl. gewaarschuwd met hun schreeuwen niet door te gaan. Hij heeft ze meermalen tot kalmte aangemaand, doch bekl. nainen tegen hem een drei gende houding aan. Eisch tegen den eer ste f3 of 2 d., tegen den laatste f3 of 1 w. tuchtschool. Bekl. K. houdt vol, niet te hebben geschreeuwd; hij gelooft, dat er verwarring bestaat met een zijner broers. De agent herkent bekl. zeer pertinent. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 24 Juni. Prinses Juliana. Het Leidsche Post en Telegraaf Han- moniegezelschap Prinses Juliana had gis teravond leden, donateurs en hunne da mes uitgenoodigd ter viering van het 3e jaarfeest. Een heerlijke zomeravond werkte mede om het verblijf in den tuin van Zomerzorg zoo aangenaam mogelijk tfi maken. Met „Nader mijn God tot U", <en ,rWiK helmus" ingezet werd het uit 7 nummers bestaande program op zeer te loven wij ze afgewerkt. Vooral dienen te worden vermeld, La petite Duchesse, een ouver ture die niet gemakkelijk is, doch daar om r. minder met juist maatgevoel en goede nuanceering werd geblazen. „Die lustigën Dorfsraied" was een succes nummer dat zóó insloeg, dat een her haling werd afgedwongen door het luid applaudiseerend publiek. De overige nummers werden verder goed ten einde gebracht, waaruit ten duidelijkste viel te bemerken, de goede leiding van den heer Kroon en de ijver en studielust van.on ze postmannen. De Vaandelmarsch, door den heer- Kroon voor deze gelegenheid vervaar digd, is een stuk gelegenheidsmuziek, dat én door bouw én door de melodische har monische zetting op het program met eere een plaats zal blijven innemen Na afloop van het concert en een korte pauze werd het frissche zitje in den tuin omgeruild voor een minder luchtige plaats in de zaal, die tot de uiterste hoe ken was gevuld. Hier wachtte de jeugdige vereeniging een verrassing. Direct na het welkomst woord van den voorzitter, de heer P. A. de Gunst, kwam een damescomité be staande uit de dames de Gunst, de Ko ning en van der Voort, op het po dium, mej. de Gunst voerde voor dit comité het woord en zeide dat het de dames aangenaam was de vereeniging een blijk van sympathie te mogen aanbie den, dat gekomen was door de krachti- gen steun der burgerij. De leden der ver eeniging zijn geen dienstmannen alleen, maar komen in hun vrijen tijd bijeen om de kunst te beoefenen. Dat zij het reeds ver hebben gebracht, toonen de wan delingen, welke zij nu en dan door de stad maakten. Als bewijs van sympa thie in hun streven vereerde spreekster de vereeniging met een kostbare banier,, daarbij den wensch uitsprekende, dat deze banier steeds het symbool der een dracht zou zijn. Onder daverend applaus, viel een scherm, dat de banier tot dusverre aan de oogen der aanwezigen onttrok, en het fraai bewerkte vaandel, een kunststuk uit de ateliers der firma van Dieren uit Dordrecht werd zichtbaar. De voorzitter aanvaardde het banier en bracht dank aan de dames voor haar arbeid. Dit bewijs van sympathie zal voor de leden een aansporing zijn hun dagtaak nog beter te vervullen. Zij zul len zich met trouw onder de banier scha ren. Spr. offreerde de leden van het dames-comité fraaie bouquetten. Door eenige dames werd vervolgens het vaandellied, gedicht door den neer H. W. Spendel, gezongen, waarna de harmonie een door haar d recteur gecom- poneerden vaandelmarsch liet hooren. Voor het verdere gedeelte van den avond was voor veel afwisseling ge zorgd. Hadden de heeren Hellman en van Leeuwen het humoristische gedeelte voor hun rekening genomen, en slaag- den zij hierin door hun luimige voor drachten uitstekend, de heer H. W. Spen del, solo-baszanger, wist door een vier tal liederen het kunstgevoel bij zijn hoor ders op te wekken, terwijl de heer J. B. de Haas met eenige onberispelijke fluit- solo's en de heer M. Bolderdijk, eere- lid der vereeniging, met een concert polka voor Xylophon van Otto Seile, in dezelfde richting werkzaam waren. 'tWas een zeer geanimeerd feest, dat met een bal werd besloten. Gisteren maakte de R.K. Typografi- sche-Jongelingsvereeniging „St. Aloysius" een uitstapje naar Den Haag en Scheve- ningen. Per tram van 10 uur vertrok men van hier, om ongeveer halftwaalf te 's-Gravenhage te arriveeren. Hier trok men naar den R.K. Volksbond, waar een verfrissching werd gebruikt, om vervol gens den dag verder aan het strand door te brengen. Per omnibus keerde men halfvijf stadswaarts, bezichtigde de Her tenkamp en keerde met de tram van halfzeven naar Leiden terug. VOORHOUT. Gisterenavond waren in „Boerhaave" een 20-tal vrouwen en meisjes bijeengekomen met het doel ook alhier een Mariavereeniging op te richten. De WelEerw. heer Wiemers zette op breedvoerige en duidelijke wijze het doel en streven der vereeniging uiteen, waarna een 17-tal dames zich als lid opgaven. Bij stemming werd een bestuur gekozen bestaande uit de dames Anna Vester, Mina van der Hulst en Marie van den Nieuwendijk. Medegedeeld werd nog dat in een volgende vergadering een huishoudelijk reglement zal worden gemaakt, en aan gesloten zal worden bij de Hoofdvereeni- ging. Nadat de WelEerw. kapelaan de aan wezigen had dank gezegd voor hun tegen woordigheid en hun tevens had aange spoord met ijver te werken voor de afdeeling. opdat deze tot grooten bloei zal worden gebracht tot welzijn van het manlijk en vrouwelijk Voorhout. WASSENAAR. Men bericht ons, dat de buitengoederen waarop het Huis de Pauw nabij Wassenaar gelegen is en die in handen van particulieren zijn overgegaan, zijn door aanleg van wegen thans verbon den met den Leidschen Straatweg. ZOETERWOUDE. Zaterdagnamiddag j.l. is het aan de veldwachters van der Stel en Monna alhier gelukt, onder hevig verzet een bende kwartjesvinders in han den te krijgen. Deze personen maakten de wegen in dezen omtrek door huime prac- tijken zeer onveilig. GEWESTELIJK GEMENGD. Valsch geld. In onderscheidene winkeltjes van af de Nieuwe Meer .tot aan den Vijfhuizerweg zijn jl. Donderdag valsche rijksdaalders uitgegeven, steeds bij het koopen van een dubbeltje sigaren. In één winkel hebben ze zelfs tweemaal achter elkander een valsche rijksdaarder in ontvangst genomen, zonder dat het werd bemerkt. De geldstukken zijn dan ook zoo prachtig nagemaakt, dat men het zonder nauwkeurige beschouwing niet zoo spoedig ontdekt. Voor zoover kon-worden nagegaan zijn het een tweetal heeren, netjes aangekleed en per rijwiel, die deze winkeltjes hebben bezocht en deze geld stukken hebben uitgegeven. Ook te Hoofddorp is bij iemand een valsche rijksdaalder in betaling gegeven, bij het koopen van 10 ets. sigaren. Verdronken. Men schrijft ons uitZoeterwoude: Zaterdagmiddag is uit den Rijn onder Zoeterwoudevlak bij den houtzaag molen van den heer Noordman. opgehaald het 5-jarig zoontje van den schipper van der Goot. Het was een eenig kind. Of schoon direct medische hulp werd ge boden, mocht het niet gelukken de levens geesten op te wekken. De kleine was al spelende over boord geslagen. Ongelukken. De kermis op Posthof te Leiden is niet zonder ongelukken afgeloopen. Gis terenavond, omstreeks acht uur, viel een beschonken man uit een luchtschommel. De gevallene werd naar het Ziekenhuis gebracht, waar de bekomen hoofd kwet suren werden verbonden. Dezen morgen, ongeveer acht uur, ge raakte een zesjarig zoontje van den Carousselliouder J., met de voet bekneld onder een transportwagen. Dr. V., uit Oegstgeest verkende de eerste genees kundige hulp, waarna de knaap per bran card naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd. Brand. Men schrijft ons uit W a s s e n a a r Door 't omvallen van een lamp ont stond hedennacht in de banketbakkerij van den heer S. brand. De bakkerij brandde geheel uit. Eenige honderden takkebossen werden ook een prooi der vlammen. Door spoedig verleende hulp werd erger voorkomen. Een der spuiten deed bij 't blusschen goeden dienst. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de heden door B. en W. gehou den aanbesteding van het maken van de Hei en Betonfundeeringcn van het gebouw voorde vuilverbranding en het uitvoeren van bijbehoo- rende werken, waren ingekomen 13 inschrij vingen. t. w. van I. Dietz, Leiden, f 16843, J. van Stuivenberg, den Haag, f 16245, J. Stuur man, Ammerstal, f 16070, C. de Wijs, Rijswijk, (ZHd.) f 15847, M. Konings, Sloterdijk, f 15670, C. de Ruiter. Leiden, t 15659, J. W. Schoon- boom, Voorburg, f 15074, N. V. Waterbouw-, grond- en fundeeringwerken, Amsterdam, f 15074 J. Visser Gzn. Papendrecht, f 14549, J. H. van Hoven, Dordrecht, f 14423, A, J. Zuider- hoek, 's Gravenhage, f 14180, P. Volker THzn. Leiden f 13333, W. van der Hoogt, Leiden f 12989. Familieberichten uit andere Bladen Geboren: Franciscus Johannes z. van H. de Keuning, E. de Keuning-Luykx, Leiden. Irène d. van Verstraaten en Verstraaten-Bolsius Beuningen. Overleden: Wed. F. M. M. Haerten-Ver- heyen Boxmeer. Anna Maria Agnes van Oerle- Cremers, 54 j. Boxtel. Anna Francina v. d. Burgt 20 j. Haarlem. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofberichten. H. M. de Koningin zal morgen, Dins dagavond met ,H. M- de Koningin-Moeder, die te Baani in den trein plaats neemt, te Amsterdam aankomen. De Vorstelijke personen begeven zich van het Centraalstation naar het Concert- ebouw ter bijwoning van de uitvoering. De Koningin-Moeder keert denzelfden avond naar Soestdijk terug, maar H. M.de Koningin zal te Amsterdam in het Konink lijk Paleis overnachten en Woensdagmid dag tegen 12i/o uur uit Amsterdam naar het Loo vertrekken. In den voormiddag wordt de Minister van Oorlog door H. M. te Amsterdam in conferentie ontvangen. Z. M. de Koning van Denemarken heetf aan een bijzonder gezantschap op gedragen aan H. M. de Koningin kennis te geven van den dood van koning Frede- rik en de troonsbestijging door koning Christiaan. De Deensche missie komt den 28en dezer te 's Gravenhage aan. Prof. Noordtzij. Inzake de benoeming van prof. Noordtzij bestaat bij een aantal predikanten uit de Ned. Herv. kerk het voornemen aan de Synode te verzoeken, dat zij zich in naam der kerk tot de Regeering richte met een ernstig protest tegen de voormelde benoeming. De bedoeling is te dien einde een ontworpen adres in het begin der vol gende maand aan de Synode te zenden. Permissie aan meerderjarlgeMilitairen Aan de autoriteiten der landmacht heeft de Minister van Oorlog medegedeeld, dat het hem gewenscht voorkomt, dat van de bevoegdheid tot het verleenen van per missie na het uur van avondappèl geen gebruik wordt gemaakt ten aanzien van minderjarigen, tenzij door de ouders of voosden sen. y.eizofik tot hei verleenen van dergelijke permissie mocht zijn ge daan. Taft candidaat der Republikeinen* 'CHICAGO, 23 Juni. De Republikeinsche conventie heeft Taft als candidaat ge kozen. Taft verkreeg 561 stemmen, Roosevelt 107, La Folette 41, Cummins 17, Hughes 2. Er waren 344 gedelegeerden die zich van stemming onthielden. Diefstal. BERLIJN, 24 Juni. De 29-jarige kassiers knecht Zebell verduisterde 120,000 Mark aan contanten, die hij aan de Rijksbank moest gaan betalen. Hij is gevlucht. Tot dusver weet men nog niet waarheen. Ijsgang. ARCHANGEL, 24 Juni. Aan den ingang van de Witte Zee is in de laatste dagen veel ijs aangedreven, waardoor de scheepvaart zeer bemoeilijkt werd. Spionnage. BERLIJN, 23 Juni. De Russische ka pitein Kostewitsj is op verdenking van spionnage gearresteerd. j De Russische Keizersfamilie. PETERHOF, 24 Juni. De keizerlijke familie is hier aangekomen voor het ver blijf gedurende den zomer. De toestand in Turkestan. KASCHGAR, 24 Juni. De nieuwe regeering laat, onder voorwendsel moor denaars te straffen, verschillende personen die haar in den weg zijn, terechtstellen. Naar het voorbeeld van Kaschgar is te Aku en te Ureemtchi een landsconventie opgericht. In de Stetf. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. per. dKin" Tota; 1 16 Juni Zondag 33 4 37 D Maandag 49 0 54 18 Dinsdag 51 5 56 19 Woensdag 54 4 53 20 Donderdag 50 4 54 21 Vrijdag 53 5 58 22 Zaterdag 51 4 55 Beurs v a,Amsterdam. 24 Juni 1912. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3;% Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4J/0. Oostenrijk. 5% Obl. Apnl-Oct. Dito 47c Jan-Juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 37o Ooi. Ie serie Rusland.44% Ool.1909Ned.Rec. 447dito Gbl. 190y 4 üiio bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito oe Emiss. Servië 4 'J0 Obi. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Braziiië, Fuud. L. 1898 Columbia 8 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 370 Leiden 1896. 470 idem 1911. Aand. N. West. dcPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit.Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moorniann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. K01. Bank iNed. Haiidelsmpij.Rescontre 5 üew.aaiiu.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang ueoong ivüjnb.Mij,aand. Aand. Ureal Lobars Uec. Holi. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a r 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Su:u Paiemb. Petr. Mij. üew.aanü. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Dcli Cultuur Mij. Aand. Deii-Mij Aand. Uc. Langkat Pi. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cerl. v. Prei. aand. Corp. Lira. Aand. Holi. ljz. bpoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Btaatssp. Gest.Obl. Boxtel-YVesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeica Cert.v.aanü. Chesapeake (VOliio Cert.v.aand. üeuv. Kio Gr. Sp. Uew. aand. Erie Bp. Mij. 4 70General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.iniern.PriorLienUol.44% Cerl. v. aand. Miss. Kans. a T. 470 le hyp. Obl. dito Gand. N.-Y* Ontario óc Western Cert. v. gew. aana. Rock island Gew. aand. South Pacific Atgcst. gew. aand. Boutfc -Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 470 Goud uül. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningtn Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruia 24 Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche riypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3 /0 Maerid 1808 Turksche loten 1870 Congoioien I088 Pnnama-kanaal loten Prolongatie rente 4H a Vorige Koers. 803-s 101 87 1004 1584 85.H 594 62% 714 110*4 1314 1754 95% 2824 2214 1824 4% 184e 661 111 5324 5054 3*4 104e 45%, 90 964 964 1834 1064 784 205-16 344 784 25% 1004 27 H 95 344 254 110:4 284e 171 1004e 54e 107^, 1.45 78*4 814e 119 1464 1594 67*4 48 38.70 67.- ■H%. Koers heden. 804 87% 87% 824 100% 1044 594 61% 704 510 222 1844 4% 18? 3 5674 114 534 90% 96? 8 954 106? s 204 344 784 24.4 1104 28% 54 1074 Marktberichten, ROTTERDAM, 24 Juni, Veemarkt. Aangevoerd 158 runderen, 231 vetle kalveren, 468 schapen, 1 nuchtere kalveren, 875 varkens 0 bok. Prijzen per 4 KG.: koeien en ossen 36-45-46 c., kal- veien 45—50—524 c., export-kalveren 40—45 c. schapen 25—30 c., varkens 28-30-314 c., export-varkens 21-22 c., voor Frankrijk 28-29 c.t lamineren 1519 per stuk. Vette runderen aanvoer beperkt, kooplust middelmatig, veel puike kw. Mager zeer ge zocht. Aanvoer vette kalveren ruim, handel zeer traag, voor export gering gekocht, omzet met verlies. Aanvoer wolvee behoorlijk, omzet' minder vlug. Aanvoer varkens ruim, voor Frankrijk wordt minder gekocht dan vroeger, de prijzen zijn te hoog, men verwacht daling,1 B nnenl. handel tamelijk. Grrnen. Tarwe met iets ruimer aanbod, langzaam tegen onveran derde prijzen verkocht, tegen het einde de stemming flauw en bleef ze gedeeltelijk onver kocht. Essex f 11.25—1165, roodkaf f 11.10— 11.30, Wilhelmina f 10,80-11.25, Mais f 148. 1

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3