gelukken Het Oranje Kruis gehouden. Prins Hendrik hield een openingsrede waarbij Z. K. H. o.a. wees op "den liefda digheidszin der Nederlandsche burgers en burgeressen, zooalss die zich heeft ge toond bij de rampen, welke Nederland, ert in het bijzonder Zeeland, het vorig jaar hebben getroffen. Na deze rede bracht de secretaris het jaarverslag uit over 1911, waarin een overzicht werd gegeven van de vele hulp en krachtige ondersteuning, die de ver- eeniging, dank zij de baten uit het Prins Hendrikfonds en de ontvangen giften, bij verschillende rampen, zooals de storm ramp op 30 Sept. 1.1., heeft kunnen ge ven. Daarna hield prof. dr. H. Charas uit iWeenen een voordracht over het mo derne reddingwezen. De vergadering werd wederom gesloten met een korte rede van den Prins. In den Schouwburg werd 's avonds een feestuitvoering gegeven, van wege het Utrechtsche Stadentencorps door het Utrechtsche Studentencorps en het Utrechtsche Studentenconcert, ten bate van het Oranjekruis. Gegeven werd „De student thuis", blip spel door Frederik van Eeden. De Prins kwam ten acht uur, vergezeld van zijn adjudant jhr. van Suchtelen van de Haa- re en den burgemeester per auto aan den schouwburg, herhaalde malen luide ver welkomd door de daar verzamelde me nigte. Om kwart voor tien was de voor stelling geëindigd. De auto van den Prins ,was eerst om 10 uur besteld, zoodat de Prins met zijn adjudant, den burgemeester en den rector van het U. S. iC. naar de Studentensociëteit, luide toegejuicht door de voor den schouwburg verzamelde menigte, om vandaar per auto de terug reis naar het Loo te aanvaarden. Maatschappij van Nijverheid. Zaterdag, den tweeden dag van de 134ste algemeene vergadering van de Maatschappij van Nijverheid, was aan de orde: Mededeelingen in zake middelen ter bevordering der kleinnijverheid. Het woord was allereerst aan dr. D. Bos, die als voorzitter van de Midden- stands-enquete zou uiteenzetten wat dit onderzoek bedoelde, op welke wiize het werd gehouden en wat het aan het licht bracht. De heer D. Bos schetste de wijze van werken van de commissie voor de mid- denstands-enquete, waarvan de resulta ten aan het eind van dit jaar beleend zullen worden. Spn gaf ten slotte als zijn persoonlijke meening te kennen, dat de kleinnijverheid sedert 20 jaren totaal van karakter is veranderd en dat hare welvaart geenszins achteruitging; dat zij echter behoefte heeft aan goed vakonder wijs en aan goede regeling van het kre dietwezen, aan handelsonderwijs, opdat commercieele zin worde aangekweekt. Jfet vereenigingsleven staat nog op laag peil. Er is behoefte aan productieve coöperatie en ten slotte aan een goede opleiding van onze bankiers en kassiers, die ons land nog maar al te zeer be schouwen als een dobbelland en die moe ten leeren het hun toevertrouwde kapitaal te beleggen in Nederlandsche nijverheid- ondernemingen. Amsterdam deelde mede, dat het een tee- kenschool, een vakschool voor schoenma kers, enz. had opgericht. Arnhem deelde mede, dat het gemeentebestuur electri- sche motoren op gemakkelijke voorwaar den voor kleinnijveren beschikbaar stelt 's Gravenhage deed soortgelijke mede- deeling. Ook de heer F. C. Kist, rijksnijvcr- heidsconsulent, deed mededeelingen om trent de middelen ter bevordering van de kleinnijverheid. Het onderwerp „Opleiding van inge nieur en technoloog" werd toegelicht door prof. F. K. Th. van Iterson. Na deze rede ontspon zich een geanimeerde discussie, waarin algemeen de wensche- lijkheid werd geuit om den studietijd van ingenieur en technoloog, wat betreft de theoretische opleiding, niet te verlengen, maar eerder te verkorten. Tot directeuren werden gekozen in de vac.-prof. Kraus jhr. mr. H. Smissaert te 's Gravenhage, en in de vac.-Julius de heer J. C. Peerebooon te Haarlem. Op voorstel van de afd. Dordrecht werd de heer J. van Hasselt te Heemstede bij acclamatie benoemd tot voorzitter dei- Maatschappij. Gezondheidscongres. In het Zaterdag te Middelburg, on der leiding van dr. Ch. H. M. Cohen, vice-voorzitter, voortgezette Gezond heidscongres was het eerst aan de orde „Het stofvraagstuk" waarover praead- vies was uitgebracht door den heer W. G. C. Gelink C.i., ingenieur van den Rijkswatesrtaat te Assen. De adviseur feomt tot de conclusie, dat het stofvraag stuk een hygiënische zijde heeft Uitvoerig schetste daarna dr. Ali Bo- hen het ontstaan van typhus en diphthe- rie. Daarbij legde hij er den nadruk op dat de typhusbacillen van chronische smetstofdragers beslist als gevaarlijk be schouwd moeten worden. Aan het einde van het congres bracht dr. Ruysch huilde aan*de jheeren Ali Cohen en Rergsma, die als bestuursle den afgetreden waren. Ned. R. K. Volksbond. On de Centrale Raadsvergadering van d lederl. R. K. Volksbond, die zooals gemeld op 30 en 31 Juli te Leiden wordt gehouden, komt aan de orde verschillende zaken van huishoudelijk belang, o.a. re kening en verantwoording van den, pen ningmeester, mededeelingen van het Centraal Besiuur, \:.A l ag van de plaats der eerstvolgende vergadering, verkiezing van bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de heeren S. de Groen, J. Th. Imholz, B. Lammers en Th. J. H. Mouwens, reglements- en sta tutenwijziging o.a. in verband met de aangegane overeenkomst met de St. Jo- sephs-Gezellen-Vereeniging inzake de vakvereeniging. Door het Centraal Be stuur zal rapport worden uitgebracht inzake de in de vorige algemeene verga dering verstrekte opdracht om te onder zoeken op welke wijze alsnog de tot standkoming. van één algemeen orgaan mogelijk is. Een voorst el-Hoorn, om het bezorglcon, dat iedere afdeeling moet betalen voor het rondbrengen van de Volksbanier door de administratie van dit orgaan zelf te doen dragen, wordt door hét Centraal Bestuur ontraden. Door de afd. Leiden wordt voorgesteld het Centraal Bestuur op te dragen in alle afdeelingen van den Bond in 't begin; van September a.s. een propaganda-ver- gadering te beleggen voor de totstand koming van de Invaliditeits- en ouder- domsverzekering. Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorstel wel vereenigen mits het zoodanig wordt gewijzigd dat de afdeelingen zullen worden aange spoord tot het beleggen van bedoelde vergaderingen. Het Centraal Bestuur zou door het beleggen van dergelijke verga deringen in de afdeelingen zijn bevoegd heid te buiten gaan. Een voorstel Leiden tot het samenstel len van een Sprekersclub wordt door het Centraal Bestuur ontraden met het oog op vroeger opgedane ervaring. Ge wezen wordt echter op de Sprekerslijst van de Volksbond Propaganda Unie. Het laatste agendapunt is de behande ling van het wetsontwerp tot verzekering van werklieden tegen geldelijke gevol gen van invaliditeit en ouderdom, in te eiden door den heer C. D. Wesseling van 's Gravenhage. KORTE KRONIEK. Het verzoek aan de Kroon van in gezetenen van Terneuzen om vernieti ging van het raadsbesluit tot stichting van een H. B. S. aldaar, is afgewezen. De gewone audiëntie van den mi nister van landbouw, nijverheid en han del zal op Woensdag 26 dezer niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 24 Juni. Nationale Bakkerij-tentoonstelling. In het Bondsgebouw had gistermiddag 2 uur de uitreiking plaats 'van de bekro ningen, toegiekend aan de inzenders op de nationale Bakkerijtentoonstelling en aan de prijswinners in den gezellen- Wedstrijd. Aan de bestuurstafel hadden plaats ge nomen vete leden van het Uitvoerend Comité, o. a. de heer A. de Koster, eere-voorzitter, verschillende juryleden, en de W.Eerw. pater C. Zuidgeest O. F. M. De plechtigheid werd bovendien op geluisterd door de muziek van de Har monie St. Gregorius. Nadat de aanwezigen door den heer W. J. de Gooyer, Voorzitter van het uit voerend Comité, waren verwelkomd, ver kreeg de heer Ger. A. Bots, voorzitter van de jury, het woord. Deze dankte op de eerste plaats de exposanten voor hun inzendingen, want hoeveel moeite het uitvoerend comité ook moge doen, zon der inzendingen is geen tentoonstelling mogelijk. Aan het groote aantal inzen dingen is het succes dan ook te danken. De taak der jury, hoe eervol overigens, werd er echter zwaarder door. Ondank baarheid is de jury niet bespaard, doch dit is geen nieuw verschijnsel. Ieder inzender heeft voorliefde voor zijn werk de jury moet evenwel onbevoordeeld keuren met een warm hart, maar met een koud hoofd. Den winners van het goud .wenscht spr. geluk met de hoogste on- derscheiding.Hij roept hun toe volhar ding den prijswinners van het zilver moed en ijverden derden prijswinners Excelsior. Spr. hoopte, dat bij een vol genden eer es tri jd hier of elders de inzen ders van thans niet achter zulèen blijven. Hierna werden de medailles en eere kruizen met keurig bewerkte diploma's uitgereikt door mejuffr. de Gooijer. Voorts werden diploma's toegekend aan den beschermheer der tentoonstelling, jhr. de Gijzelaar, den eere-voorzitter, de le den der jury en van het uitvoerend comi té. Nadat den heer den Gooijer zijn di ploma was overhandigd, nam de heer S. D. Boonzaayer, secretaris der jury, het woord en dankte het Uitvoerend Comité, speciaal den Voorzitter, voor de aange name saamwerking. Er is moed en wils kracht noodig geweest om liet werk uit te voeren en vele leden hebben een ge deelte van hun nachtrust ervoor opge offerd. Daarom heeft het uitvoerend co mité niet alleen de dank geoogst van de Bakkerswereld, maar ook de sympa thie veroverd.van autoriteiten. Spr. stel de een dronk in op het Uitvoerend Co- mité. De prijsuitreiking werd gesloten met een toespraak van de heer de Gooijer waarin hij nogmaals vriendelijk dank bracht aan allen, die tot het welslagen der tentoonstelling medewerkten, spe ciaal aan den burgemeester voor de vele moeite, die deze zich gaf en aan den eere voorzitter, die door zijn naam en zijn krachten de totstandkoming dezer zaak krachtig bevorderde. Kamer van Koophandel. Het verslag doorjfeJGuner van Koopj- handei en Fabrieken verwijst voor de ka toen-industrie in het algemeen naar de verslagen van de Kamers te Enschede en Hengelo. ,Wat de Leidsche Katoenmaat schappij zelve in het bijzonder betreft, deze deelt mede, dat het geheele jaar hard is gewerkt, doch het resultaat niet temin zeer matig is geweest. In de sajet- industrie en sajetspinnerijen kan over het algemeen het geldelijk resultaat niet on gunstig genoemd worden, dank zij de noteering van de ruwe wol. Voor d e wol- lendekenfabrieken was 1911 een slecht jaar. De gang van zaken bij de Kon. Ned. Grofsmederij was over het algemeen zeer bevredigend; er was bijna altijd volop werk voor de fabrieken te Leiden en te Leiderdorp. De aran de kettingfabriek in 1910 genomen maatregelen, welke aan leiding gaven tot een betreurenswaardi ge werkstaking gedurende 31/2 maand, bleken volkomen te beantwoorden aan de verwachting; de omzet dezer afdee- ling bereikte een tot dusverre ongeken de hoogte, waardoor de werklieden ook belangrijk hooger verdiensten maakten dan in vorige jaren en derhalve alle be trokken belangen werden gebaat. Voor de scheepswerven was 1911 zeer bevredigend. De uitkomsten van de ha- ringvisscherij waren in 1910 voor de ree- derijen gunstig en dientengevolge ont stond in. den daaropvolgenden winter groote animo voor het geven van op drachten voor den aanbouw van nieuwe stalen loggerschepen. .Verder verbeterde de toestand in de Rijnvaart in het voor jaar van 1911, doordien hoogere vrachten betaald werden. Ook daarvan was het gevolg nieuwe opdrachten voor den bouw van nieuwe rijnschepen. De meeste werven waren op 31 December 1911 van goede opdrachten voorzien, zoodat ook het jaar 1912 gunstige vooruitzichten op levert. De middelen van vervoer te water wier pen een gunstig resultaat af wat passa giersdiensten betreft; ook het goederen vervoer steeg «enigermate. Het veever- voer herstelde zich niet, als gevoug van het sterk optreden van besmettelijke ziek ten onder het vee in de omliggende ge meenten. De fabrieken van aardewerk en fayen- ce noemen de uitkomsten van 1911 niet bevredigend, ook door de buitengewoon groote concurrentie. Er wordt maar aar dewerk gemaakt of beter nagemaakt, dat door den kleinen man wordt gekocht, maar waardoor het modern aardewerk geheel in discrediet komt. De uitkomsten van de steenfabrieken^ ofschoon ver van schitterend, zijn niet zoo ongunstig geweest als in de vijf a zes voorafgaande jaren; er komt meer vraag. Voor de betqnfabriëk waren de resultaten zeer bevredigend. De financi- eele uitkomsten van de schelpfabrieken worden jaarlijks minder; de goede ver wachtingen evenwel voor de toekomst, uitgesproken in 1910 en 1911, geven blij ken van bewaarheid te worden; met na me rijk, provinciën, gemeenten en archi tecten geven meer en meer de voorkeur aan schelpkalk boven de buiteniandsche kluitkalk. In den houthandel wordt, trots stijging der prijzen in het buitenland en faillissementen, de toestand bevredigend genoemd. In de voornaamste koloniale artikelen wordt in Leiden hink wat gedaan; de grossierderij heeft door de omstreken een ruim te bewerken veld en kan daar vele. zaken doen. Voor de zuivelproducten was 1911 een critiek en een schaarsch jaar. De kleine productie van boter spiegelt zich af in den aanvoer aan de Waag. Deze bedroeg 327.660 (vorig jaar 358,930) K.G. De hoop in het vorige verslag uitgesproken, dat de kaascontróle zich zou uitbreiden, is niet noemenswaard verwezenlijkt. De aanvoer van kaas aan de Waag was ook aanmerkelijk lager dan de voorgaande jaren, n.l. 153,612 (vorig jaar 169,739) stuks wegende 1,038,017 (vorig jaar 1,176,617) K.G. De fabrieken van verduurzaamde le vensmiddelen hebben het afgeloopGn jaar onder ongunstige omstandigheden ge werkt de geheele gang van zaken in de industrie werd beheerscht door den mjg-oogst, die in het grootste gedeelte der benoodigde groenten heeft plaats gehad de groenten waren daardoor ab normaal hoog in prijs "en ook inferieur in qualiteit. De misoogst had in het na jaar tengevolge een zeer groove vraag naar geconserveerde groenten, zoo-dat de omzet in de laatste-maanden meer dan het dubbele bedroeg van in de daarmede correspondeerende maanden van 1910. Door dezen bijzonder grooten omzet is gedeeltelijk gecompenseerd Jiet verlies, geleden door te weinig inmaak en door de hooge inkoopsprijzen. Het resultaat, op zichzelf niet onbevredigend, is toch aan den anderen kant niet gun.stig, wan neer men rekening houdt met het feit,, dat op einde December 1911 alle voor raden opgeruimd werden en dus shet jaar 1912 voor een gedeelte, het nadeel daarvan zal hebben te dragen. In het najaar kon zelfs door de meeste fabrie ken niet eens worden voldaan aan de voorkoopen, die in het voorjaar tegen betrekkelijk lage prijzen waren geslo ten; die voorkoopen worden uit den: booze genoemd, zoodat vele fabrikanten dan ook met dit systeem breken, waar de risico van misgewas en hooge prijzen geheel komt voor rekening van de fabri kanten en die risico niet in verhouding staat tot de winst, die bij een normaal verloop kan behaald worden. Evenals andere, jareri. was. het.thans, ook weder. moeilijk ie beschikken over het ver- eischte aantal werkkrachten; reden hier van is de beperkte arbeidsduur der vrou wen, die maakt dat bij eenigszins groo ten aanvoer van groenten men n.iet weet hoe deze zonder bederf te verwerken. Het Bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds heeft het percentage van den bijslag over de maan'd Juli vastgesteld op 100 voor de typografen en 50 voor de andere vakken. ALPHEN. Gisteravond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging Recht en Ordje, te Alphen a.d. Rijn Na een.ige discus sie over het al of niet vernietigen der notulen werd tot het laatste besloten. Voorts werd behandeld het nieuwe reglement. Nadat eenige artikelen iets breeder uitgewerkt waren, en andere een wijziging ondergingen, werd het regle ment met algemeene stemmen aangeno men. Er zal een nieuw bestuur worden gekozen. De voorzitter opende en sloot de vergadering, die door vele leden be zocht was met den Christel ijken groet. ALKEMADE. Door de burgemeester wordt ter openbare kennis gebracht, dat de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland voornemens is deze ge meente te bezoeken op Woensdag 26 ju ni a.s. des voorm. kwart voor 12. HAZERSWOUDE. Bij Kon. besluit van 17 dezer is in verband met het le lid 7e, juncto het vijfde lid van Sart. 21 der Militiewet, aan Jan Marinus Ber- kouwer uit deze gemeente van de lich ting 1912 voor goed vrijstelling ver leend van de Nationale Militie. NOORDWïJKERHOUT. In café „De Zwaan" vergaderde gisteravond de R. K. Bloemist-, Land- en Tuinbouwwerklieden. De voorzitter opende de vergadering met allen welkom te heeten. Hij betreurde de geringe opkomst, maar kon zich dit voorstellen wegens de drukke werkzaam heden, die ieder op het oogenblik heeft. De secretaris leest de notulen,'welke on veranderd worden goedgekeurd. J. Dui venvoorde, die gedurende een jaar bode van de vereeniging is geweest, wordt ook nu weer als zoodanig benoemd. Daarna brengt de penningmeester verslag uit van den toestand der kas. De inkom sten bedroegen f 103.27, de uitgaven f 94.441/2, zoodat de kas sluit met een batig saldo van f8.82i/2. Door de heeren rekening en verdere bescheiden nagezien Buschman en Meeuwenoord werden de en in orde bevonden. Naar aanleiding van een besluit in de laatst gehouden vergadering genomen om trent het laten optreden van een spreker in verband met een eventueel te voeren loon- actie, deelt de voorzitter mede, dat de Welèerw. heer rector van den Berg on mogelijk op Zondag kan komen. Het be stuur heeft gemeend voorloopig van het voeren van een loonactie te moeten afzien. Nog worden eenige mededeelingen ge daan, waarna de rondvraag gesteld wordt. Deze leverde niet veel bijzonders op, zoo dat de voorzitter na den leden zijn dank gebracht te hebben, de vergadering sloot. In verband met hetgeen hedenmorgen in de kerk werd medegedeeld, betreffende de viering van het Bisschopsfeest, besloot het bestuur bij de leden rond te gaa/i torn een offertje, waarna het bestuur het be drag aan den ZeerEerw. Heer Pastoor zal ter hand stellen. In café „Het Wapen van Noordwij- kerhout" vergaderde het R. K. Zieken fonds „Hulp en Zorg". Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering geleid door den len com missaris. Na voorlezing en goedkeuring der no- dulen, deelt de secretaris mede, dat het le dental met 19 vermeerderd is en nu 60 bedraagt. Hij hoopt, dat het fonds zoo mo ge voortgaan en steeds meer moge groei en. Hierna doet de penningmeester reke ning en verantwoording. De inkomsten bedroegen f89.04. De uitgaven f 13.70. Batig saldo alzoo 75.34. De rekening wordt nagezien door twee leden en in orde bevonden. Alsnu wordt het nieuw vastgestelde reglement voorgelezen en verschillende vragen daaromtrent beantwoord. Na de rondvraag, die weinig belang rijks opleverde, sloot de voorzitter de ver gadering, met nogmaals aan te sporen, leden voor het fonds te winnen. VOORSCHOTEN. In navolging van andere Parochies zullen ook hier scha pen voor de kerk worden geweid. Het kerkbestuur heeft er deze week! een 50- tal aangekocht. De mannenzangvereeniging door Eendracht verbonden zal binnenkort voor donateurs en leden een uitvoering geven. WARMOND. Gisteren vergaderde in lokaal „de Zon" het ziekenfonds van den R. K. Volksbond, afd. Sassenheim Warmond. Bij zijn welkomstwoord be treurde de voorzitter dat de opkomst der leden zoo gering was. Misschien, zei spr. is het ook een bewijis, dat men het volle vertrouwen heeft in bestuur en ad ministratie der vereeniging. Notulen der vorige vergadering en ver slag van het afgeloopen trimester wer den voorgelezen en goedgekeurd. De penningmeester specificeerde de posten van inkomsten tot f 218.74 en van uitgaven tot f 179.14, alzoo met een kassaldo van f39.60. Dit gaat over de maanden Maart, April en Mei en be treft Sassenheim en Warmond te samen. De rekeningen werden nagezien door de heeren Tuinman en van Velzen' en, in or de bevonden. Door den voorzitter wer den daarna nog eenige wenken gegeven; l over.hgt jnnen der Qontributi egelden. Later hoopte hij de thans in behande ling zijnde Ziektewet te besprekenwant' deze kan wel eens punten van aanbe lang opleveren in verband met het zie kenfonds van den R. K. Volksbond. Dei heer C. van Velzen werd aangezocht dit jaar wederom de donateurs te bezoeken*. Aan dit verzoek wilde hij gaarne voldoen! mits nog een persoon hem werd toege-' zegd. Hiervoor werd den heer G. def Winter aangewezen. Op gebruikelijke wijze werd de verga dering geslojen Wederom worden ernstige pogin gen aangewend om een lijn der eleo trische tram door deze gemeente te krij gen. GEWESTELIJK GEMENGD. Een kleine zwerveling. Te Voorschoten werd zwervende! gevonden een zevenjarig jongetje, ge naamd C. v. D. Door den rijksveldwach ter bij den Burgemeester gebracht, bleek hij van Katwijk aan Zee afkomstig te zijhl en is wederom bij zijn ouders, die ini groote onrust verkeerden, teruggezonden* Verdronken. Men meldt ons uit Hazersvvoude: Zaterdag-namiddag is het bijna 2-jarig| zoontje van den landbouwer J. v. d. 9. in de nabijheid der ouderlijke woning te water geraakt en jammerlijk verdronken. Omvergereden. Men schrijft ons uit N o o r d w ij kZater dagavond ongeveer 11 uur werd in de Kerkstraat door een woesten fietser die! zonder licht reed, een zekeren v. d. H. omver gereden, die zoodanig kwam te vallen, dat hij een diepe snede in de kin! en eenige ontvellingen in het gelaat be kwam. Door den zoon van den heer ff. C. werd de man verbonden. Ook' de fiet ser kwam te vallen en kreeg, eenig'e scha de aan zijn rijwiel. Men meldt ons uit Reeuwijk: Zaterdag-morgen is het 5-jarig zoontje van den heer J. v. d. Pouw, wonende 111 de buurtschap Bloemendaal, onder de ge meente Waddinxveen, te water geraakt en levenloos opgehaald. Gister kwam op de Leidsche weg on der Voorschoten een fietsrijder met een auto in aanraking. Met een kleine verveliing en een weinig schade aan zijn' fiets kwam hij er gelukkig af. Gemeenteraad van Alkemade. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer F. H. van Wichen, burgemeester. Aanwezig 7 leden. Afwe zig de heeren H. Bakker wethouder, en Kokshoora, Straathof en Strijk. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn Missives, van Ged. Staten ten geleide; der goedgekeurde raadsbesluiten der vo rige vergadering. Schrijven van het bestuur van het Drink watercomité voor de Vechtstreek, waar bij het mededeelt, dat het van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken geen; subsidie kan krijgen voor een tweede proefboring. Het kohier hoodf. omslag wordt vast gesteld op f 6682.901/2- Het aantal aan- gesiagenen bedraagt 726, het bedrag der belastbare inkomens f445.600, het hef- fingspercentage 1,50. De verordening op het leggen van ka-, bels of buizen door wegen enz. wordt vastgesteld. Op een vraag van den heer Bon da deelt de Voorzitter mede#1 dat eventueel bij het leggen van buizen' aangebrachte schade vergoed wordt. j. De rooilijn voor v. d. Knijff te N.- Wetering wordt 40 cM. naar voren ge bracht. Een af- en overschrijving dienst 1912 wordt goedgekeurd en de leening vpoij den schoolbouw te Roelof arendsveen op) f2900 vastgesteld. Het batig saldo van de rekening 1911; voor de gemeene armen te Rijpwetering] wordt verdeeld als volgt: de R. K. armeni van. Rijpwetering met 65 bedeelden f 668,151/2; de R. K. armen van Oud-Adej met 50 bedeelden f 513,931/2de Ned/ Herv. diaconie van Rijpwetering en Hoog- made met 19 bedeelden f 195,30. In besloten zitting wordt gesproken! over het voetpad tusschen Oude^ eni Nieuwe-Wetering en de verpleging van!, een krankzinnige. Na heropening der openbare vergadering wordt besloten, dat .het gemeentebestuur zich in verbinding]} zal stellen met het bestuur van deiri Googerpolder, om tot regeling van de' weg-quaestie te geraken, en besloten^ wordt in overleg te treden met het be-/ stuur van de Ned. Herv. diaconie omj op gezamenlijke kosten een krankzinnige te doen verplegen. 1 j' J3e Voorzitter deelt mede, dat de, heer de Koning aan de Kaag bericht- heeft gezonden, dat hij zijn huis,- waari' over reeds in vo-rigè vergaderingen ge sproken is, niet voor f3560 kan afstaan; de minste prijs is f4000. B. en (W. stellen!' voor, op dit aanbod voorloopig niet in te! gaan. Aldus wordt besloten. Nog wordt aan B. en W. machtiging]; verleend om a3n de school aan de Kaag de'noodige reparatiën te doen verrichten. De onderwijzer te Rijpwetering heeft gevraagd te Leiden te mogen wonen. Nal' eenige bespreking wordt besloten de ver gunning niet te verleenen. De inspecteur der posterijen en tele grafie te Utrecht heeft vergunning ge/' vraagd het postkantoror eledrisch Je doe#

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2