Uit Stad en Omgeving. (U.L.) sluit zich hierbij aan, omdat tucht moet berusten op recht, evenals de heeren Hugenholtz (S.D.) en van Hamel (U.L.). Zitting van Vrijdag 14 Jtmi. De vergadering vangt aan met mede- deeüng van het advies van de Commissie van Voorbereiding over de Ziektever zekering, over hetgeen geschieden moet in verband met de amendementen-Rood- huijzen op de Ziektewet. De heer Nolens (R.K.)* voorzitter der Commissie, deelt mede, dat de meer derheid der Commissie, drie tegen vijf, besloten heeft te adviseeren de amende- menten-Roodhuijzen niet naar de afdee lingen te zenden. De Kamer was door intrekking der amendementen-Lohman uit een moeilijkheid gered, waarin de heer Roodhuijzen door wederindiening der amendementen de Kamer weer zou bren gen. De Commissie beschouwt de amen- dementen-Roodhuijzen niet als amende menten, en wel voornamelijk, omdat de heer Roodhuijzen zelf gezegd "heeft alleen te bedoelen eenvoudig het eene stelsel tegenover het andere stelsel te plaatsen en zelfs niet gehouden wilde wezen ze te verdedigen. Op die manier kan men niet meer spreken van amendementen, maar slechts van stof voor discussie in een debating club. En de commissie meende daarvoor den nationalen tijd niet te moeten beschik baar stellen. De heer Goeman Borgesius (U. L.) critiseert ten zeerste dit advies van de commissie. Hij had niet gedacht aan de mogelijkheid dat de commissie ten opzichte van de amen dementen een andere houding zou kun nen aannemen, dan zij tegenover de amendementen Lohman deed. Het gister door de Commissie ingenomen stand punt dat tot afdeelingsonderzoek leiddej .was volkomen juist en nu komt zij tot een geheel tegenovergestelde conclusie. En op welke grondenMen kon natuurlijk niet zeggennu de amen dementen niet meer door een lid der rechterzijde, maar door iemand van de linkerzijde zijn onderteekend, zijn wij hiet langer voor afdeelingsonderzoek. 'Maar wel komt men met het argument dat de heer Roodhuijzen de amendemen ten niet kan verdedigen. Spr. ontkende -,i door overneming van de amendemen- i— Lohman de Kamer in een impasse zou zijn gebracht. Spr. "kan voor het advies der commsisie geen andere ver klaring vinden dan de reeds veroordeel de politiek van den heer Lohman, om de amendementen maar in de doofpot te stoppen, uit vrees voor politieke ge volgen. Daarom hoopt spr. 'dat de Kamer alsnog zal besluiten ook de amendemen ten Roodhuijzen naar de afdeelingen te zenden. De heeer Drucker (V.D.) zegt dat de zachtste uitdrukking van critiek over dit averechtsche advies van de commis sie is een diep leedwezen. In de laatste dagen is de Kamer bezeten van het poli- litieke duiveltje. Die waardigheid der Kamer komt in gevaar als men de hou ding ziet van een man als Lohman, waar op de Kamer trotsch is, en door wiens wijze van handelen de gang van alle wetgeving in gevaar wordt gebracht, terwijl de woorden >an den heer Nolens meer thuis behoor en onder den advoca- tenstand en niet strekken tot glorie van het parlement. Spr. adviseerde de com missie meJ 'Irang om op haar advies terug te k Spr. is voor afdeelings onderzoek. De heer Troelstra (S.D.) stelt op den voorgrond dat de sociaal-democra tische fractie elke poging om de zaak die het hier geldt te vertroebelen, niet zal steunen. Maar aan deze am ende ten is elke politieke strekking vreemd, .waar zij immers aanvankelijk ontsproten zijn aan het brein van een lid der regee- ringsmeerderheid. Maar de motieven waarop men thans afdeelingsonderzoek wil voorkomen, hebben wel politieke strekking. Spr. verdedigde warm de overneming door den heer Roodhuijzen van de amendementen. Uit het advies van de Commissie heden uitgebracht spreekt alleen en uitsluitend de coa litiemacht. Spr. richt tot de meerderheid ,de ernstige waarschuwing niet op den ingeslagen weg voort te gaan en niet langer duidelijk te toonen, dat zij5 door getalsmacht wil pogen het recht en het gezond verstand te dwingen. Zij ga niet voort, met de linkerzijde, die zich niet vertrappen laat, op deze wijze te trappen, want de gevolgen daar van kunnen zeer ernstig worden. De heer Roodhuijzen (U.L.) oor deelt dat zelfs de bezadigde heer Nolens in den politieken maalstroom is mede- gesleept. Maakt de rechterzijde van haar 'politieke macht het gebruik dat terecht veroordeelt wordt, dan zal zij het volk niet met sociale wetten begiftigen, maar vergiftigen. De heer de Savornin Lohman (C.H.) zette nader uiteen dat het hem onmogelijk geweest is voor de indie ning zijner thans ingetrokken amende menten overleg te plegen met Minis ter Talma. Overigens behoeft de ogar- nisatie in die amendementen belichaamd geen afzonderlijke schriftelijke voorbe reiding wegens haar eenvoud en is z.i. thans rijp voor behandeling, gelijk spr. reeds gisteren betoogde. Met verheffing van stem zet hij uit een dat het afdeelingsonderzoek met al den omslachtigen aankleve van dien de zaak onmogelijk lang zal ophouden, zoo wellicht dat zij nooit meer wit de afdee- lingen komt. (Herhaalde interrupties o.a. van den heer Duys (S.D.), dat dit het gevolg ook van 's heeren Loihman's thans ingetrok ken amendementen zou geweest zijn.) De heer Lohman treedt nogmaals in eene uiteenzetting der moteiven welke leidden tot intrekking zijner amendemen ten, n.I. de vrees dat het verzoenings middel dat hij- den Minister meende aan et bieden, zou kunnen verkeeren in een struikelblok, althans daartoe gemaakt zou kunnen worden. Toen nu de com missie den weg opging van afdeelings onderzoek, bedacht spr. wat indertijd bij de kieswet-Tak geschied is door de rol van den heer de Meija'er. Spr. stemde gis teren met het oog hierop dan ook, toen de heer Roodhuijzen den weggeworpen steen weer had opgeraapt, tegen 't voor stel om advies aan de commissie van bereiding te vragen en zulks juist om de Commissie niet in de moeilijkheid te brengen, heden een ander advies uit te moeten brengen, dan gisteren. Nu zegt men wel spr.'s denkbeeld is gebleven, door overneming van de amen dementen, maar dit denkbeeld is in de Radenwet nooit te verwezenlijken. Bij behandeling der Ziektewet Kan werden getracht het denkbeeld om de particu liere kassen grooter vrijheid te verlee- ben, nader onder de oogen worden ge zien en uitgewerkt. De heer Aalberse (R.K.) oordeel de het van den heer Borgesius voorba rig, waar de Kamer gisteren niet heeft gestemd over al dan niet afdee lingsonderzoek van de amendemen ten, te zeggen dat de Kamer heden zwart noemt, wat zij toch gister wit noemde. Als het tot stemming gekomen ware, zou spr. en eenigen zijner poli tieke medestanders n i et voor afdeelings onderzoek gestemd hebben,'omdat daar door een antecedent var. bedenkelijke ge volgen zou geschapen zijn, nl. afwijking van de werkwijze, welke bij het nieuwe reglement van orde pas was ingesteld. (Interrupties: Dat hadt u tegen Lohman moeten zeggen!) De heer Nolens (R.K.) meent, dat men ter linkerzijde ten onrechte opvor dert het monopolie van het zakenbelang op het oog te hebben, terwijl men de rechterzijde slechts politieke oogmerken toeschrijft. Daar heeft men niet het recht toe, als men terugdenkt aan zékere eindstemmin gen, b.v. over de bakkerswet en de mi- litiewet. Spr. hield nader vol, dat het advies der voorbereidingscommissie van heden alleen steunt op de wijze waarop gisteren de vervallen amendementen- Lohman weer zijn opgevat door den heer Roodhuijzen. Die wijze rechtvaardigt vol komen het afwijkende advies, dat geens zins oorsprong vindt in het feit, dat de amendementen thans een andere ondet- teekening dragen. De heer van Karnebeek (O.L.) handhaaft onverzwakt zijn standpunt, dat de Kamer monnikenwerk doet, als zij de Radenwet behandelt zonder onder zocht te hebben het stelsel, dat, bij aan neming, de Radenwet overbodig maakt. Daarom stelt h ij met 6 andere leden nu voor, o m,' in a f w ij k i n g van het advies der commissie, de amend era en ten-Roodhuifzen naar de afdeelingen te ver zenden. De Voorzitter meent, dat dan toch in elk geval met de behandeling der Radenwet zal worden voortgegaan. De heer van Karnebeek (O.L.) spreekt dat tegen. De bedoeling blijkt de behandeling der Radenwet op te schorten. De heer van Idsinga (C.H.) meent, dat zulks dan uitdrukkelijk in het voor stel moet staan. In elk geval zal spr. tegen afdeelingsonderzoek der amende menten stemmen, als de Radepwet daar door geschorst wordt. Spr. wil wel schriftelijk rapport over de amendementen aan de voorbereidingscommissie vragen. De zitting duurt voort. Land- en Tuinbouw, Holl. Maatsch. van Landbouw. Mr. C. P. Zaaijer, voorzitter van de Holl. M. v. Landbouw, treedt bij het einde van dit jaar af en is niet herkies baar. De te benoemen nieuwen voorzitter moet volgens de statuten woonachtig zijn N. Holland en in verband hiermede zal candidaat worden gesteld de heer P. B. J. Ferf, lid van de Eerste Kamer. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van „Stellingen" de heer Antonie Cornells Lagerweij, geboren te Soerabaya, wonen de ie Zutfen. Geslaagd voor het 2e natuurkundig examen de heeren C. W. Bottema (Honds- holredijk gem. Naaldwijk), G. C. van Nieuwenhuijzen (den Haag) en Mejuffr. M. J. de Groot (Rotterdam). Candidaats-examen godgeleerdheid 2e ged. de heer J. A. R. Teriet, (den Haag). De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot semi-aris de heeren H. J. de Wolff (Katwijk aan Zee) en A. D. de Leeuw (Delft). Geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten de heer G. W. J. Neeb (Harderwijk). GRONINGEN. Bevorderd tot arts de heer A. Voogd, geboren te Vlaardingen. Helder, J. Verwcg te Hülegom, C. G. H. Ver schoor te Helder, M. G. Zwaan te Zaandam. UTRECHT. Geëxamineerd 4 mannelijke can didates Geslaagd de heeren W. A. Wijk te Amersfoort, A. W. van Wijngaarden te Loenen a. d. Vecht. E x am en vrije en orde-oefeningen. ROTTERDAM. Geëxamineerd 5 mannelijke candidates Geslaagd de heeren S. van Dalen te Rotterdam, P. van Schelt en Js. Erkes, beiden te Dordrecht. VENLO. Geëxamineerd 3 mannelijke candi- daten en 3 vrouwelijke candidates Geslaagd de heeren M. M. Theunissen te Herten, T.J. Tielc- mans te Strijp, J. B. Wetzeler te Kerkrade en de dames M. H. H. Tholen te Neeritter, L. C. Brouwers te Veghei, M. J. Wanders te Maas tricht. Examen nuttige handwerken. ROTTERDAM. Geëxamineerd en geslaagd mej. S. Dekker, te Gorinchem. VENLO. Geëxamineerd 7 candidates Geslaagd de dames A. A. H. Hoeymakcrs. te Echt; H. M. I. Wennink, A. M. B. B. van der Weyer, A. C. Knappmann, allen te Eijsden. Kerknieuws. Kardinaal Van Rossum. Z. Em. Kardinaal Van Rossum, die den H. Stoel op het a.s. Eucharistisch Congres te Weenen als Legaat zal vertegenwoor digen, zal tijdens zijn verblijf aldaar in den Hofburg logeeren en de gast zijn van Keizer Frans Jozef. Tevoren zal Z. Em. nog een kerk in Trente inwijden. Verder meldt men aan het „Centr.", dat de Kardinaal verhinderd zal wezen op het Maria-congres te Maastricht tegen woordig te zijn. Naar „De Tijd" verneemt, zal de nieuwe kerk der Eerw. Paters Capucijnen, aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam, op Maandag 1 Juli door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier plechtig worden geconsacreerd. Leger en Vloot. Onderwijs. Akte-examens I. o. HAARLEM. Geëxamineerd 8 vrouwelijke can didates Geslaagd de dames E. Timmers te Zaandam, G. Veen te Edam, E. M. Verfaille te Verlof. De Minister van Oerlog heeft bepaald, dat het aanvragen van vcrloi door mili tairen, hetzij in het grrnizoen, hetzij naar elders binnenslands, slechts dan behoeft te geschieden, indien met bedoelde ver gunning eventueel vrijstelling van dienst ook van appèls of verwijdering ge durende den nacht gepaard zal gaan, zoo mede, dat aan de militairen beneden den rang van officier, aan wie binnemandsch ver of voer langcf dan twee dagen wordt verleend, hetzij in het garnizoen, hetzij naar elders, een schriftelijk bewijs (ver lofpas) zal worden verstrekt. Aan de militairen beneden den rang van officier, aan wie buitenlandsch ver lof wordt verleend, wordt eveneens een verlofpas uitgerekt. Op dien verlofpas moet verder melding worden gemaakt van de verplichtingen, voertspruitende uit de bepalingen van het voorschrift be treffende het dragen van uniform in het buitenland. Faillissementen. Uitgesproken: A. Kuypers, winkelier in lampen, te Steenbergen, cur. mr. M. H. Hartog. C. Adolfs, koopman te Coevordes cur. mr. W. C. Boelkens. G. W. Gerretsen, echtgenoote van R. Schuringa. te Nunspeet, cur. mr. J. A. Willinge. B. A. J. Deenen, broodbakker te Dordrecht, cur. mr. M. W. Roem. M. E. Huisman, koopman te den Haag, cur. mr. J. Ankerman. A. J. Brouwer, drogist te Scheve- ningen, cur. mr- L. F. A de Rooy. Geëindigd: J. A. van den Berg, stalhouder, vroeger te Warmond, thans te Wassenaar. D. J. Glazer en M. J. Cassuto te Amsterdam. Ch. Nonnekes, manufacturier ie Goes. Vernietigd: D, Chr. Michon, kantoor bediende te 's Gravenhage. LEIDEN, 14 Juni. Bij Kon. besluit van 10 dezer is in verband met art. 15 eerste lid, van de Landweerwet, aan Johannes Sirag, dienst plichtige bij de landweer-infanterie der lichting van 1908, in het 28ste landweer- district ontheffing van den werkelijken dienst bij de landweer verleend voor hef nog onvervuld gedeelte van zijn dienst tijd daarbij. NOORDWIJK. Gisteren had in het Hof van Holland weer een vergadering plaats van aandeelhouders in „Palace- hotel". Deze vergadering was bijeen geroepen docr commissarissen per ad vertentie van 30 Mei jl. in een tweetal dagbladen. Wij vermelden deze bijzonder heid, omdat de afgetreden gedelegeerd commissaris, de heer B. H. Bussink, schriftelijk aan de vergadering heeft mee gedeeld, dat hij deze bijeenkomst on wettig acht, omdat het in de statuten bepaald getal dagen tusscheri oproeping en vergadering nog niet was bereikt. Tevens werd docr den heer Bussink be richt, dat door hem en eenige andere aandeelhouders in rechten zou worden geageerd tegen eventueel op deze ver gadering te nemen besluiten. Aanwezig waren de volgende commis sarissen: mr. Lamping, president-comm., jhr. E. Cremers, mr. Bicker, L. graaf van Limburg Stirum en D. Haagmans. De voorzitter, mr. Lamping, deelde mee dat aanwezig \yaren 120 aandeelen, uit brengende 106 stemmen; dat het Palace- hotel op Zaterdag 29 Juni a.s. zal worden geopend; dat over het toegestane cre- diet niet ten volle behoeft te worden beschikt; dat er een obligatieleening zal worden gesloten, waarin commissarissen voor f 20.000 zullen deelnemen; dat het bestuur groote moeilijkheden heeft onder vonden van de zijde van den aannemer en leveranciers tengevolge van 'de, vol gens het bestuur, onjuiste mededeeüngen door den heer Bussink aan de pers gedaan. Vooraf was door den voorzitter ter kennis van de vergadering gebracht, dat er bezwaar was gemaakt tegen de wet tigheid van deze bijeenkomst, welk be zwaar de aanwezigen verklaarden nret te deelen. Bij de scherpe critïck, door dr. Herma- nides op de handelwijze van den heer Bussink uitgeoefend, sloot dr. van der Meulen zich aan. Deze laatste stelde de volgende motie voor: „De vergadering, gehoord hebbende de mededeelingen van het bestuur der ven nootschap, waaruit blijkt, dat het finan cieel beheer der vennootschap richtig wordt gevoerd, en kennis genomen heb bende van de tegen hen geuite beschuldi gingen, spreekt haar volle vertrouwen uit in het bestuur en keurt ten zeerste af, dat ten aanzien van het financieel beheer der vennootschap verdachtmakin gen zijn geuit." Deze motie werd bij acclamatie aan genomen. Het bestuur hield zich buiten stemming. Tot commissaris werd vervolgens be noemd de heer dr. van der Meulen, van den Haag. Van het verhandelde op deze verga dering werd een notarieel proces-vertaal opgemaakt door notaris Frijlinck, van Warmond. GEWESTELIJK GEMENGD. Inbraak. Hedennacht omstreeks half twee be merkte de nachtwacht v. d. W., dat er licht ontstoken was in het kantoor van de firma H. Roozen Zonen te Sassen- li e i m. Naderbij gekomen zag hij ook twee fietsen staan. Hij wekte een der firmanten, en waarschuwde den gemeente veldwachter. Men kwam tot de ontdekking, dat er twee inbrekers in het kantoor bezig waren hun slag te slaan. Eén, een zekere C. E. J. uit Rotterdam, werd gepakt, de andere wist te ontsnappen. De gearres teerde is gevankelijk naar Den Haag over gebracht. De inbrekers hebben de brand kast en een lessenaar opengebroken, maar hoe groot het bedrag »s, dat zij hebben ontvreemd, kan nog niet worden vast gesteld, daar een der firmanten in het buitenland verblijft. De firma Roozen had zich juist dezer dagen tegen inbraak verzekerd. Gemeentelijke Aankondigingen. Door M. de Grauw, hotelhouder alhier is een verzoekschrift bij de Ged. Staten dezer provincie ingediend om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein alleen aan logeergasten voor gebruik ter plaatse van verkoop in negen lokalen van het perceel Stationsweg 18. Sport. Concours hippique. Op het concours hippique te Wage- n ingen won Mevr. H. A. van Nievelt te Wassenaar met Holland Lord den lsten prijs in het nummer Luxe paarden A, toebehoorende aan particulieren. Hier door werd zij eigenares van den wissel beker welke tweemaal achtereen of drie maal in 't geheel door eenzeliden eige naar gewonnen moest worden. Ook verleden jaar won Mevr. van Nievelt dezen beker. Met Holland Bantamking behaalde zij den 2en prijs in de afdeeiing B. van ditzelfde nummer. In het springconcours voor paarden toebehoorende aan particulieren en heer rijders behaalde Luitn. F. J. J. Trapman te Leiden den 3den prijs met Fox. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de gisteren door het College van Regenten over de Rijkswerkinrichting voor vrou wen gehouden aanbesteding van „de levering van het benoodigde roggebrood en de aardappelen voor het onderhouden der verpleegden in bovengenoemde inrichting, gedurende het 2e halfjaar 1912" was ingeschreven als volgt: Roggebrood, Leidsche Broodfabriek 10ets. per kgr. Aardappelen T. B. J. Haan te Leiden f 5.80 per 100 kgr, Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Ziekteverzekering. Men seint ons De Tweede Kamer heeft hedenmiddag verworpen met 50 tegen 36 stemmen (rechts tegen links) het voorstel-v. Karne beek om de amendementen-Roodhuijzen naar de afdeelingen te verzenden. Daar na heeft zij besloten a.s. Dinsdag met de Radenwet door te gaan. Vredesconferentie. De Nederlandsche Commissie ter voor bereiding van de derde Vredesconferentie heeft in hare verleden week gehouden bijeenkomst zich bezig gehouden met de door Nederland zelfstandig of in het al gemeen op het programma te plaatsen onderwerpen. Een internationaal comité uit de verschillende Staten samengesteld zal in 1913 een definitief programma vaststellen voor de Conferentie, welke niet vóór 1915 zal bijeenkomen. Verhooging der Turksche belastingen. KONSTANTINOPEL, 13 Juni. Onaf hankelijk van de verhooging der grond rechten met 25% besloot de regeering een patentrecht te heffen van 25% en tijdens den duur van den oorlog de af koopsom voor den militairen dienst te brengen van 50 op 60 T. P. voor het staande leger, van 30 op 40 T. P. voor de redifs (reserves). De Spaansche Kamer. MADRID, 13 Juni. In antwoord op een hem gestelde vraag verklaarde minister president Canalejas, dat de regeering een wetsontwerp zal indienen op de organisa tie van leger en vloot. Na een interruptie van Azcarate zeide de minister-president: „Twee wegen slechts Staan voor Spanje open, n.I. de reeds begonnen laak opgeven, zoodat de bereids gedane pogingen dus nutteloos zouden zijn of voortgaan met de ver betering van den toestand der vloot." Sultan Moelay Haf id te Rabat. RABAT, 13 jur.i. De Sultan is heden morgen hier aangekomen. Hij werd ont vangen door generaal Ditte en alle Fransdie en sjeriffijnsche autoriteiten. De toestand in Albanïc. SALONiKi, 13 juni. Daar de regeering heeft ingezien, dat door overreding de orde in Aibiriië niet te herstellen valt, heeft zij aan den bevelhebber Fadil op gedragen de onlusten met gestrengheid te onderdrukken. beurs van Aiusieraaei. 14 Juui 1912. Nederland. 3% Obl. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2,4 dito Hongarije. Goudi. 4%. Oostenrijk. 5 '/0 Obl. Apiil-Oct. Dito 47C Jan-juin Portugal Obl.Tabaksmon. 3 7o OdI. 3 e serie Rusianu. 44 y0 Dol. 19ü9Ned.Rec. 70 uito Obl. 19Uü 4 duo bij Hope <x Co. a. K. 125 4 dito be Emiüb. bervië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5 /0 Goudl. '99 brazuië, Funa. L. 1898 Columbia 3 70 Gee. b. Schuld Venezuela 3 v0 Dipl. Sell. 19U5 470 Amsterdam 19UU-U1 370 Leiden ltfyo. 470 idem 1913. Aana. N. West. ikPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper C;C. v. Aand. Gert. v. Amer. Ca. a rouna C. Un, Cigar. M. C. v. A. CerUV^.A. ümt.Mat.bteeJCorp. Cert. v. prei. Aand. dito Aana. barge ot Aloormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsteni. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Kescontre 5 Gew.aaud.„Ketaüoeii"MijnbJV\ij. Keüjang Leoong Mi]nb.Mij.aand. Aand. Great Cooars üec. Holl. Petr. A. Aand. si. N. al i. expl. v. Petr. or. a i loOu Aand. Moeara Eium Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. üew.aanü. intern. Merc. Mar. Cy. Prei. aand. cito. cuto. Aand. Amsterdam De)i Coinp. Aand. Deii Cultuur Mij. Aana. Deii-Mij Aand. Ün. Laugkat PI. Cert. v. Aana. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. Ijz. Spoorinij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. üesr.Obl. Boxtel-Wesel löVó-dü Aand. Warscnau-Weeneii Spw. Cert. v. aand. Atchison l upexa Cert.v.aand. Chesapeake ëcühio Ceri.v.aanü. Denv. oc Kio Gr. Sp. üew. aand. Ene bp. Mij. 4 70General Lien bonds dito Gew. A. Kans. City South Kw. Mexic.ln tern.Pr ïorLien Obl.44 Cert. v. aand. Miss. Kans. <x T. 470 le Hyp. Obi. dito Gand. N.-Y. Ontario <k Western Cert. v. gew. aand. Rock Island üew. aand. South Pacific Aigest. gew. aanü. Soutk Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Kir. 470 Goud Obl. Union Pac. Kir. üew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 470 Theiss. Kegulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk I860 3% Madrid 18J8 Turksche loten 1870 Congoloten lóiS Panama-kanaal loten Prolongatie rente 34% Vorige Koers Koers heden. 80»w 804 80VW 80S. 67LIS 674 90U 91 S8bs 884 95*w 64l m 96^ 954 88 874 82 ïfc 82 lOO^j 1041 g 1034 48}-è 60 60 101 87 100>i 166 84H 844 589s 58 'i 62'K 624 704 104 111 1104 121 1214 1774 177 142 185 414 404 3234 954« 954 2784 275 510*4 505 221 225 1871h 1884 4% 4 'i 184 1 669 660 109 109 535 534 5024 507 4 10^* i04 45 45 ré 88 98 964 1834 105 He 106.4 784 20*4 204 344e 344 78 244 244 1004 1004 28'4 284 95^« 384 384 254 254 110 110 28He 28 1714 1704 100 6% 7Mi 107 4; 1.45 784 784 824 81 119 146 149 160 66«4e 664 48 38-90 67-40 Marktberichten. LEIDEN, 14Juni. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 1 Paard f 125 a f —0, Veulens i 0 a 0, 41 stieren f 104 a 387, 221 Kalf- en Melkkoeien f 183 a 322, 98 i Varekoeien f134 a 261, 163 Vette Ossen en Koeien f 20S a f328 per kg. 78 a 88 c., gras-, kalveren f a 72 kalveren (vette) f53 a 118 per kg. 85 a 100 c., 138 kalveren (magere)'v f6 a f 14, 382 Schapen (vette) f26 a f32] per kg. 55 a 65 c., 285 Schapen (weide) f20 a^i f28, 4015 Lammeren f9 a 115, 311 Varkens" (magere) f 16 a f 48. per kg. -10 a 44 c., 506 Biggen' f8.— a f 13,—8 Bokken of geiten f5 a f 12. Ter markt aangevoerd: 523 runderen, 210 kalveren, 667 schapen. Kaas. Aangevoerd 163 partijen. Besleed werdJ voor: Goudsche kaas van f26 tot f34, DerbyJ' kaas van f31,50 tot f, Leidsche kaas de 150" kg., van f66 tot f99. Aan de Stadswaag gewogen 154 partijen, 5451 1 stuks kaas, wegende 48783 K.G, LOOSDUINEN, 13 Juni'. GroentenveilingJ^ Bloemkool le soort f 10,70 a 15,60, 2e soorfi] f 5.50 a f 9,40, komkommers (Eng.) le soorf' f 6,60 a f 8,30, 2e soort dito f 2 70 a 6,—/*; (gele) dito 1ste soort f 4,— a f 7,40, salade lah soort 0,40 a f 0,80, dito 2e soort f 0,20 a 0,36?.; peen, le srt. f 4,20 a f 7,—, dito 2e soorG f 2,80 a 3,70, andijvie f 1.10 a 1.80, rabarber? f 1,90 a f3,—, selderij f0,60 a f 0,80, peterseliöJ f 0,70 a f 1,— per 100 stuks, spinazie 10,32 ah f 0,38, zuring f 0,10 a f 0,11, postelein f 0,41 an f 0,59, komkommerstek f 0,40 a f 1,10 per betr^ peulen f 0,85 a f 0,95 per mandtomaten le soort^ f 18.— a f22,60 dito 2e soort f 10.— a 17,10; per 50 K.G. perziken le soort f 10 a 15, 26? soort f 4 a 6.— per 100. Aanvoer 225,165 kom kommers, 28,775 bloemkoolen, 23,080 bos peen/' 12,273 pond tomaten. LEEUWARDEN, 14 Juni. Botermarkt^ Boerenboter f49.50 a. Aanvoer 9/4, 5/8 vaten^ Fabrieksboter f49.—a50.—Aanvoer5/346/6 vit* Noteering van de Commissie f 49.50. Noteering van de vereeniging van boter- erti kaashandelaren in Friesland 49.50. Nagelkaas Fabrieks- f 14 a 36.— Boeren- f5Ï Aanvoer 47421 Kg. Boter flauw. UTRECHT, 14 Juni. Op de kaasmarkt warejn aangevoerd 175 wagens kaas, te zamen wegendd! 43925 kilo. Prijs le qual. f 30.— a f 32.50, 2ct quai, f 26.50 a f 29.— per 50 kilo. Haadel

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3