BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Volgens de „Daily Chronicle" heeft de Engelsche regeering besloten, inzake de staking der havenarbeiders voorloopig geen poging meer te doen dc twee strijdende partijen hier te verzoenen. Zij moeten hun geschil nu ipaar zelf uit vechten. Nu de patroons van het Londen- sche havenbedrijf volhouden niet in één verbond begrepen te kunnen worden en er onder de arbeiders verdeeldheid be staat ten opzichte van de leiding van de staking acht de regeering haar verdere inmenging ijdel. Zij wil ook niet stelselma tig bij elk arbeidsgeschil met een wet tUSschenbeide komen. Volgens de Daily Telegraph is de sta king te Manchester haar einde nabij. Dins dag staakten er 1200 bootwerkers, maar gisteren hervatten zij het werk. Het comité van de staking te Londen vaardigde gisterenavond een manifest.uit, waarin men kan lezen, dat het de neder laag erkent. Het verklaart zich immers bereid tot een eervollen vrede. GEMENGD. Het Portugeesche ministe rie, door Vasconcellos voorgesteld, is door den president afgewezen. De presi dent heeft alle leiders der parlementaire groepen, een beroep doende op hun va derlandsliefde, bijeengeroepen om een ministerie te vormen, waarin alle groe pen vertegenwoordigd zijn. De „Augsburger Postz." heeft van den pauselijken nuntius dr. Friihwiith te München de mededce.ing ontvangen, dat de bekende verklaring van mgr. Hein er de opvatting ook was van den H. Vader. De Paus was altijd, zeide de nuntius, door den wensch bezield, dat de meeningsverschillen in Duitschland een spoedig einde mochten nemen. Hij kende de trouw en de liefde der Duitsche Ka tholieken en zegende ze van ganscher harte en spoorde ze aan, vooral de werk lieden, voort te gaan om in eendracht te werken voor het welzijn der Kerk en van het vaderland, trouw zich houdend aan de pauselijke voorschriften onder leiding van de bisschoppen. De Noordduitsche Lloyd maakt be kend, dat de noordelijke weg door den Atlantischen Oceaan thans vrij van ijs is en de transatlantische stoomsche pen daarom eerlang dien korteren weg weer zullen volgen. De Senaat heeft gisteren het ont werp van wet, waarbij in Frankrijk het verkoopen van absinth verboden wordt, aangenomen. De Senaat i§ verder gegaan dan de Senaatscommissie, die ever het wetsontwerp rapport heeft uit gebracht. De commissie had slechts het maken en verkoopen van de echte, zui vere absinth willen verbieden. De Senaat verbiedt alle dranken, die het eigenlijke giftige bestanddeel van de absinth, de z.g. thuyone, bevatten. De wet moet nog door de Kamer goedgekeurd worden. De Amerikaansche Senaat heeft een motie aangenomen, waarbij president tTaft gemachtigd wordt, de mogend heden uit te noodigen tof een interna tionale conferentie voor de zee vaart, die zal beraadslagen over de lee ringen, welke uit de ramp van de Titanic te trekken zijn. L>e president wordt voorts gemachtigd om de uitnoodiging van Duitschland aan de Vereenigde Staten, tot het deelnemen aan een dergelijke conferenite, aan te nemen. In Dublin hebben gisteren kies rechtvrouwen openbare gebouwen aangevallen. Zij belegerden het belasting kantoor, het postkantoor en politiebu- reaux en wierpen veie ruiten in. Acht zijn er opgebracht. De „kapitein van Köpenick", Wilhelm Voigt, die te Londen in een gasthuis gestorven heette te zijn, zit op het oogenblik springlevend te Lauscha in Saksen-Meiningën. Hij schijnt de be richten als een goede reclame voor zich zelf te beschouwen en heeft zich over zijn levensberichten, die zijn verbleekten roem weer wat opfrisschen, zeer ver heugd. 'Bij jalta in Rusland heeft een troep infanterie op een oefening bij ongeluk een salvo afgegeven op een schip. Zes reizigers werden doodgeschoten. Koninklijke besluiten. Bij kon. besluit is benoemd tot leer- aar aan de R. H. B/S. te 's Hertogen- .bosch, J. H. Stuijver, thans leeraar aan de H. B. S. te Eindhoven; en aan de R. H. B. S. te Wageningen J. M. van der Hoogt, thans leeraar aan de H. B. S. te Enkhuizen, en aan de R. H. B. S. te Wageningen, F. H. Jacobs te Tilburg; is aan jhr. J. W. A. Barchman Wuy- tiers eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Amersfoort; is aan Th. M. Ketelaar eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arron dissement Hilversum; is de commies der posterijen le kl. i. Le Grand ontslagen; is mr. A. J. André Wiltens, president van de beide Hooge Gerechtshoven in Ned.-lndië eervol ontslagen. Regeeringscommissaris Auteurswet. Bij kon. besluit is mr. A. E. Bles, raad adviseur bij het departement van Justitie aangewezen als commissaris, bedoeld bij art. 110 tweede lid, der Grondwet en is hem opgedragen de ministers van Justi tie en van Koloniën bij te staan bij het behandelen van het ontwerp van wet tot nieuwe regeling van het auteursrecht, in de vergadering der Staten-Generaal. Een conflict. Naar uit Groningen aan het „Volk" wordt gemeld, is er een ernstig conflict ontstaan tusschen minister Heemskerk en de Groningsche professoren dr. Salverda de Grave, dr. Sijmons en dr. Kern, voor zitters van de examen commissie voor de akten lager en middelbaar onderwijs Fransch, Duitsch err Engeisch. De minister zou bij de genoemde hoog leeraren aangedrongen hebben te bevor deren, dat dit jaar een aantal rechische leden in die examencommissie zou wor den opgenomen. De hooglcerar'en wei gerden evenwel andere aanbevelingen te doen dan die uitsluitend op dc bekwaam heid van de examinatoren zouden berus ten. Minister Heemskerk ging toen zijn gang en benoemde een aantal kerkelijke leden in de examencommissie. De drie hoog leeraren, de benoemden onbevoegd ach tende voor de hun opgelegde taak, zou den nu den minister hebben gevraagd, de benoemingen in te trekken; anders zouden zij hun mandaat ter beschikking stellen. Als het waar is, zegt „De Tijd", dat de drie genoemde hoogleeraren aan Mi nister Heemskerk den eisch hebben ge steld, door hem gedane benoemingen van examinatoren in te trekken, omdat de personen van de benoemden niet de eer hebben Hun Hooggeleerden te bevallen, dan zouden wij hier staan voor een daad van aanmatiging, die in ons vaderland niet alledaagsch mag heeten. Reeds dikwijls is erover gekleegd, dat bij de keuze van examinatoren niet gegaan wordt buiten zeker kringetje en dat daar bij bepaaldelijk de mannen van het Bij zonder onderwijs stelselmatig werden voorbij gegaan. Zoo Minister Heems kerk heeft getracht aan die billijke klacht te gemoet te komen, verdient hij deswege lof in stede van blaain en behoort hij op den steun der geheele Rechterzijde te kunnen rekenen, indien men hem zou willen dwingen, het liberale monopolie dat bij de samenstelling van examencom- missiën reeds veel te lang bestaan heeft, ook thans en in de toekomst onder een christelijk Kabinet te doen voortleven. Een professor onvindbaar? Het gerucht gaat, dat prof. Eefdmans uit Leiden, die, met Paaschvacantie bui tenslands zijnde, toen n)et in de gelegen heid was te antwoorden op hetgeen tegen zijn ongerijmde bewering inzake de Til- burgsche moordzaak was ingebracht, thans zelf onvindbaar is, zooals het bij de behandeling der droevige zaak een duide lijk aangewezen priester zou geweest zijn. Dit zou verklaren waarom tot dusver alle poging tot weerlegging of erkenning van ongelijk is uitgebleven. Of zou de onvindbaarheid maar een aardigheid en de ware toedracht zijn, dat professor Eerdmans liefst zonder verder boe of bah de zaak in den doofpot stopt? (Hsg.) De ziekteverzekering. Dc commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer in zake de Ziekteverze- keringsontwerpen (bestaande uit de hee- ren Nolens, 'Patijn, Schaper, van Vliet en de Visser) heeft gistermiddag verga derd, ten einde haar advies vast te stel len, dat zij aan de Kamer zal uitbrengen omtrent de amendementen-Roodhuyzen (vroeger amendementen-Lohman). Naar de „Tel." verneemt, heeft de commissie met 3 tegen 2 stemmen be sloten, aan de Kamer ditmaai geen ai- deelingsonderzoek voor te stellen. De te genstanders van afdeelingsonderzoek wa ren de heeren Nolens, de Visser en van Vlier, ae voorstanders de heeren Patijn en Schaper. Japansche spionnen op Java. Te Batavia zijn drie Japansche spion nen gearresteerd. Naar aanleiding daarvan schrijft het „Hbld. Het is een bekend feit, dat in geheel Oost-Azië door de zonen van Nippon een uitgebreide verkenningsciienst is inge steld.. Laatstelijk, omstreeks jnedio 19114 werd zelfs melding gemaakt van het be staan van een geheim verbond, dat zich zoogenaamd bevordering van den Ja- panschen handel ten doel stelt, maar fei telijk spionnage op groote schaal in Oost- Azië beoogt. Het verbond zou onder onmiddellijk toezicht staan van den generalen staf te Tokio en zijn hoofdzetel hebben te Pe king. Dan zou het allerwege betrekkin gen hebben met bureaux, elk onder twee ambtenaren, van wie de eene zich aan de handelsbelangen van zijn land wijdt, en de andere, meest een Japansch offi- cieT, van Öe aoor zijn collega aangeknoop te Detrekïcmgen georuiK maakt om in het geheim militaire en diplomatieke berich ten tè verzamelen, die dan naar den hoofd zetel te Peking worden verzonden. Van arrestatiën hoorde men echter tot nu toe zelden. Eenigen tijd geleden wer den te Manilla wel een paar Japanners aangehouden, die als arbeiders op het eiland Corregidor, waar verdedigings werken worden aangelegd, hadden weten te komen. Volgens de bestaande Ameri kaansche wet konden zij echter niet ver oordeeld worden en moesten zij dus, na eenigen tijd in hechtenis te hebben door gebracht, weder worden vrijgelaten. De feiten, waarvan de nu ge.irresteerde Japanners verdacht worden, moeten dunkt ons wel van ernstigen aard geweest zijn om de regeering, die zich tot nu toe niet al te moeilijk over de Japansche spionnen maakte, te kunnen bewegen, van de een maal aangenomen gedragslijn af te wijken. KORTE KRONIEK. De Fabrikantenvereniging te Enschedé heeft door wijziging harer statuten thans bepaald, dat alle fabrieken harer leden zullen worden stopgezet, wanneer eene staking aan eene inrichting 10 weken duurt. Vroeger geschiedde die totale stopzetting geleidelijk door telkens een dag minder per week te werken bij voortduring der staking. LEIDEN, 14 Juni. Het Groenwezen. Voor eenigen tijd had 't collegium bij het Leidsche Studentencorps voorstellen aanhangig gemaakt ter keering van mis bruiken bij het groenwezen, waarover na ampele voorbereiding Dinsdag het corps heeft beslist. Over die vergadering tot wijziging van de wet en de reglementen, den groentijd betreffende, deelt men het volgende mede Op voorstel van het collegium is be sloten tot de instelling van een commissie van bijstand, bestaande uit 3—5 oudere- jaarsccrpsleden; zij zullen het collegium helpen in de nauwgezette handhaving van het reglement op den groentijd, waarin omlijnd zijn de rechten en verplichtingen der groenen en studenten. Terloops zij opgemerkt, dat in dit reglement sinds vele jaren de bepaling was vervat Maan dag te Utrecht aangenomen dat ont groenen op straat ea In tegenwoordig heid van buitenstaanders verboden is. De commissie van bijstand zal dezelfde rechten en verplichtingen hebben als het collegiumblijkbaar is de bedoeling een soort van algemeen patronaat. Zij wordt benoemd door en is verantwoording schuldig aan het corps. Verder is ingesteld een oogenblikkelijk en onmiddellijk recht van beroep van de groenen op het collegium, als zij in strijd met het groen regiem ent worden behan deld, zoodat voortaan een groen, die zich door de behandeling van een student ge griefd voelt, zich onmiddellijk uit diens gezelschap kan verwijderen, ten einde zijn beklag te doen bij het collegium. De derde wijziging belreft cle onkosten voor de lste-jasrs-studenten, veroorzaakt door de opening van het groen'theater. 'Zij zijn tot een bepaald bedrag teruggebracht, terwijl van 'het beheer der gelden een strengere verantwoording is ingevoerd. Tot slot vermelden wij nog, dat wel dra de benoeming van een commissie uit het corps kan worden tegemoetgezi-en, waaraan zal werden opgedragen een grondig onderzoek in te stellen inzake de lustrumviering, en het eventueel be lichamen in een rapport van voorstellen tot vermindering der in de laatste jaren steeds aangroeiende maskcrade-onkosten. De meeste voorstellen werden met bijna algemeene stemmen aangenomen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is met ingang van 1 Juli 1912, op' zijn verzoek eervol ontslag verleend aan B. Th. v. d. Lek, als amanuensis bij 7s Rijks Herbarium. ROOMSCHE AGENDA. Zondag, 1 uur 's middags, Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Ledenvergade ring van den Ned. R. K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden, af- deeling Leiden. ALKEMADE. De heeren F. W. Fontane te Roelofarendsveen en G. M. Beelen te Rijpwetering hebben hunne benoeming tot leden van de plaatselijke schoolcom missie aangenomen. GOUDA. Met de „Stct." zij'n verzon den de Koninkl. goedgekeurde statuten van de Kath. Propagandaclub „Mgr. Dr. Schaepman". De heer J. Smit, alhier, is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Tilburg. Tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier is benoemd de fieer Dr. J. L. Hoving, thans leeraar aan de R. H. B. S. te Koevorden, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag uit laatstge noemde betrekking. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bovenzaal van Hoiel de Roskam verga derde gisteravond de Tuinbouwyereëni- ging Katwijk' en Omstreken. De voorzit ter, de heer A. Heemskerk, opent de- vergadering en doet mededeeling van de door het bestuur gedane werkzaamheden na de laatst gehouden vergadering. Be sloten wordt veilingsformuiieren aan te schaffen op kosten der leden. Over het vaststellen van den datum voor de vei ling wordt lang gediscussieerd. Alge meen vond men, dat a.s. Maandag de aanvoer van groenten en zandaardappe- len nog niet groot zijn zal. Men besloot hierna a.s. Maandagavond te half negen te beginnen met een veiling voor export- aardappelen. Op het veilingsterrein zul len dan de verdere datums worden vast gesteld. Op voorstel van het bestuur wordt het minimum percentage voor on kosten'der niet-Ieden bepaald op 5 pet. De voorzitter merkt echter op, dat dit in hoofdzaal? geldt voor buiten de ge meente wonende leden. Dan doet het bestuur aan den heer Jac. Meijer Johz. de vraag of deze zich zou willen belas ten met den verkoop der balen, opdat de verkoopers de aardappelen veilen met de balen erbij, waarbij het noodig is dat er ten allen tijde balen voor de leden in voorraad zijn, De heer Meijer neemt die taak op zich. De avond voor uitbe talingen wordt gesteld op Zaterdag. De voorzitter sluit hierna de vergadering, den leden donk zeggende voor hun flinke opkomst. KATWIJK AAN ZEE. Door de boo ten die hier haar visch brachten, wer den dagbesommingen van f7 tot f 11 gemaakt. Prijzen der visch: kl. tong 15 a 20 ct. per stuk. schol f6.25, keu f3 schar en krit f 4 per mand. Men schrijft van hieruit naar het Vad.Alhier is gisteren een telegram uit Lerwick ontvangen, dat meldt, dat de haringvangst ruim is en de kwaliteit uit stekend. Van geen der Katwijksche vaar tuigen is nog bericht ontvangen. LEIDSCHENDAM. Met de „Stct." zijn verzonden de Koninkl. goedge keurde statuten van de R. K. Midden- standsvereeniging alhier. NOORDWIJKERHOUT. De Eer waarde Moeder Norbertha, die vooreeni gen .tijd naar Amsterdam vertrek ter* waarneming der functie van Algemeen Overste, is thans voor onbepaalden tijd met de vervulling dier functie belast, terwijl in haar plaats tot overste van het gesticht „de Voorzienigheid" alhier is benoemd de Eerw. Zuster Palagia. OUDEWETERING. Door H. Vessem alhier is vergunning gevraagd tot ver koop van sterken drank in het klein, in het perceel plaatselijk gemerkt wijk A 169. STOMPWIJK. Ter vervanging van den heer Hocks is door de leden van den Raad van Toezicht der coöperatieve Boerenleenbank alhier tot voorzitter ge kozen de Weleerw. heer Steijger. Woensdagavond a.s. zullen de leden van het onderling ziekenfonds alhier hunne jaarvergadering houden. Alsdan zal gelegenheid bestaan om zich als lid aan te melden. Gemeenteraad van Hillegom Voorzitter, de heer D. Wentholt, bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren R. A. van der Schoot en H. A. van Waveren. Verschillende ingekomen stukken wor den zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen, alsmede ver schillende comptabiliteitsbesluiten. Met algemeene stemmen werd beslo ten toe te kennen aan Mcj. M. A. Lui- ting, onderwijzeres aan de O. L. School, een periodieke salarisverhooging van f50, met ingang van 1 Juni 1912. De Raad besloot zonder stemming op de oude voorwaarden de voormalige Fransche school met onderwijzerswoning te herverhuren aan den beer P. Flen- trop. Tot gemachtigde bij de behande ling van de reclames voor den Hoof- delijken Omslag in hooger beroep wor den op voorstel van den Voorzitter be noemd de heeren G. Veldhuijzen van Zanten Sr. en P. H. K. van Waveren. De Commis'sie voor reclame, die in de zen van een andere meening is, dan het raadsbesluit uitspreekt, wilde in deze niet namens den Raad in hooger beroep compareeren. Met algemeene stemming en zonder discussie wordt aan de Vereeniging „De Proeftuin" te Lisse voor 1913 een ge meentelijke subsidie van f 100 toege kend. Op een adres van Dr. L. H. H. Han- rath te Hillegom, inhoudende een ver zoek om den weg, loopende van het middenpad der Sixlaan naai het afschei dingshek voor zijn woonhuis te mogen beharden en begrinten en geschikt te maken voor rijtuigverkeer, praeadvisee- ren B. en W., tot afwijzende beschikking. Na uitvoerige bespreking werd, vooral ook met het voornemen daar ter plaatse een weg aan te leggen, waarmee aan de geuite verlangens wordt te gemoet ge komen en met het oog op het behoud van een goeden weg op de .Sixlaan, met 10 tegen 1 stem, dien van den heer A. Topper het voorstel van B. en W. bekrachtigd. Zonder hoofdelijke stemming besluit de. Raad tot een installatie voor centrale verwarming van de openbare lagere school, geraamd op f 3457,50 waarbij alle werk is inbegrepen en besluit te vens voor het daartoe benoodigde kapi taal van f3350 (een gedeelte komt ten laste van het rijk) een leening te doen sluiten tegen hoogstens 4i/2 pCt. per jaar met aflossing in 20 jaar. Bij de rondvraag informeert de heer E al vers naar den uitslag van het on derzoek door de waterleidingcommissie, daar hij uit goede bron vernomen heeft, dat te Lisse geen goed water te vinden is en er over gedacht wordt tc Hillegom de prise-d'eau in te richten. De heer Guldemond, lid der Com missie beaamt, dat te Lisse geen goed water gevonden wordt en dat men over verdere proefboringen te Hillegom denkt en op, grond der daar reeds verkregen uitslagen voorloopige* plannen za! ont werpen. De heer P. H. K. v. Waveren meent dat de gemeenteopzichter niet in alle opzichten de gemeenteverordening naleeft, waar het bouwwerken betreft onder zijn beheer uitgevoerd. Hij wenscht een commissie van onderzoek. Meerdere leden ontraden dit ten sterk ste, terwijl de Voorzitter den heer Van Waveren aanraadt dergelijke per soonlijke kwesties liever eerst in ge sloten zitting ter sprake te brengen en gaf verder in overweging opdracht tot onderzoek te geven aan B. en W. De Raad besloot hiertoe en ging uiteen. Gemeenteraad v. Noordwijkerliout. Voorzitter, de heer J. P. J. M. Sweens, Burgemeester. Afwezig de heer H. Oost- dam Ezn. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werden verschillende mede- deelingen gedaan. Aangeboden wordt het verslag van den toestand der ge meente over het dienstjaar 1911, dat voor de leden ter Secretarie ter inzage ligt. Eenige af en overschrijvingen wor den daarna goedgekeurd. Naar aanlei ding van een daartoe ingekomen adres, wordt aan het Fanfarekorps „De Echo der Duinen" tot wederopzeggings toe vergund een muziektent te plaatsen bij de pomp in het Dorp. Ingekomen is een adres van de Wed. J. v. d. Bosch e. a. oin plaatsing van een lantaarn op den Schulpweg ter plaatse waar er vroeger een stond. Dit adres zal bij cle hangende lichhoorzienings- k in behandeling worden geno men. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering aangehouden verzoek van de veldwachters, wordt besloten aan de gemeenteveldwachters Franken en Steenvoort eene verhooging van jaar wedde toe te kennen ad f50.ingaan de 1 juli a.s. Aan de orde is een adres van den heer G. Warmerdam c.s. om den weg loopende van den Schulpweg naar de landerijen van den eersten adressant e.a. weder in orde te maken. De V o o r- zitter zegt, dat eenzelfde verzoek in de vorige vergadering is afgewezen, dat de betreffende weg niet publiek is en ook nooit op den legger der wegen voor kwam. dat de van ouds bestaande weg voor een groot gedeelte verlegd is en ook voor een groot gedeelte ligt in de eigendommen der firma Guldemond Zn. Na eenige discussiën wordt be sloten aan adressanten te kennen te ge ven, dat tot verharding zal worden over gegaan, wanneer schriftelijk bewezen kan worden, dat de weg het eigendom der gemeente is. Wordt besloten niet in te gaan op het verzoek der Drankbestrijdersvereeniging „St. Victor", om eene subsidie. Alsnu komt aan de orde de bespre king van de lichtvoorziening. De V-oor- zitter zegt, dat de voorwaarden, waar op aan deze gemeente electriciteit kan worden geleverd, ten gevolge van de gehouden besprekingen met den Heer Adj. Directeur te Leiden, een gunstiger, aanzien hebbtn verkregen. Wijl de ver gelijking dezer voorwaarden inet die, waarop aan de gemeente Alkemade elec triciteit wordt geleverd, nog ongunstig, zijn, wordt besloten in nadere onder handeling te treden en het advies van een deskundige in te winnen. Aan c. J. Hpgervorst wordt verhuurd een losplaats aan Schippersloot onder de geldende voor (vaarden. Op aanbeveling van Burgemeester en Wethouders worden benoemd tot 3en ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. Warmerdam en tot 4en amb tenaar de heer H. Brouwer. In verband met de laatste benoeming wordt de be treffende verordening aangevuld. Nog deelt de Voorzitter mede, dat de weduwe J. Romijn naar een krankzin nigengesticht is overgebracht en dat hare verpleging voorloopig door de ge meente zal worden betaald, terwijl de: idicie M. Zoetemans in een gesticht té Gheel zal worden geplaatst. Dit wordt goedgevonden. Bij de rondvraag wijst de heer van Noort op het gevaarlijke van het ver keer bij' den Kruisweg bij de Grpenelaan., De Voorzitter zal zich te dezer zake tot Mevrouw Gevers wenden. Vervol gens bespreekt de heer van Noort de wensc'nclijkheid, om met het oog op brandgevaar in de kom van het Dorp een Pulspomp te slaan, waaraan de slan gen van de brandspuit kunnen worden geschroefd. De Voorzitter zal hier naar informeeren. Vérvolgens toont de heer van S c h e het nut aan, om langs de nieuw gegra ven sloot bij den weg langs de Leidsche vaart hekwerk te plaatsen. De V o o r- zitter zal zich daartoe in verbinding stellen met den heer Baron van Harden- broek. Hierna gaat men in besloten verga dering. i "STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 13 Juni. (Verv). De Voorzitter doet na de pauze mededeeling, dat er Dinsdag a.s. omi 3 uur afdeelingsvergadering zal zijn en dat Vrijdagochtend bij den aanvang van de zitting het advies van de commissie van voorbereiding zal worden uitgebracht ter zake van de amendementen-Rood huyzen. Vervolgens wordt de behandeling voort gezet van het ontwerp op de m i 1 i t a i r el rechtspleging. 1 De heer Hugenholtz (S.D.) zegt,- dat ook hij thans overtuigd is met den heer Thomson, dat in dit ontwerp geert verbeteringen zijn aan te brengen zonder! medewerking var: de Regeering. Daarom) trekt hij alle door hem ingediende amen dementen in. Bij het verder debat ontwikkelt dei heer Duymaer van Twist (A.R.) ernstige bezwaren tegen de voorgestelde vervanging van den officier-voorzitter van den krijgsraad door een rechtsgeleerde. De heer vanSassevan Ysselt (RK.) verdedigt dit echter, omdat er juridisch^ leiding moet zijn. De heer £homsog

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2