1000 600 300 150 Ui 100 b"Hr 60 aS 15 Sanitaire Artikelen J. L. Creyghton FATUM" te 's Gravenhage, JOHs. DEKKER's Asperges Nationale Bank. ADVERTENTIE Bericht van Inzet. C. H. G. VAN DEN BERGH, Electro-Techaiscb Bureau LAMAN, Verdronken. Zaterdagnamiddag Is te Langbroek (Utr.) het driejarige iEoontje van den heer D. D. in deWete- ring verdronken. Overreden. 'Te Wageningen is öe 13-jarige A. v. d. R., leerling van de Ji. B. S., die een eindje met de Ooster- •gtoomtram wilde meerijden, bij het af springen onder de tram geraakt, waarbij Be beide beenen vlak onder het lijf wer- Ben afgereden. .Hij is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Je Rotterdam sprong A. R., een jon gen van ongeveer tien jaar van een slee pers wagen, waarop hij met andere jon gens was gezeten. De jongen viel enkreqg .een achterwiel ,van den wagen over het hoofd, tengevolge waarvan de dood bij na onmiddellijk intrad. Zaterdagavond is tusschen Ameron- gen en Maarsbergen een vierjarig kind van den wegwerker de M. door een trein aangereden en gedood. Zekere J. C, te Tilburg, die SZondag op de reeds in beweging zijnde stoomtram Tilburg—Hilvaren- beek, wilde springen, is daarbij onder de Wielen geraakt en spoedig daarop over- ïeden. Hij was gehuwd. Ongelukken. De voerman F. Z. te R'dam heeft gister 2 kisten met ma chinerieën elk wegende 205 K.G. die hij, terwijl ze van een sleeperswagen af gleden, trachtte tegen te houden, op het Jichaam gekregen. De beide beenen ge broken, aan borst en lendenen zwaar gekwetst, is de man naar het ziekenhuis gebracht. Branden. Te Ter Apel (Gron.) is de behuizing van den heer H. j. t H. afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Helden (Limb.) is Vrijdag de landbouwerswoning van J. J. door onbe kende oorzaak afgebrand. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Verzekering dekt Üe schade. Te Zuilichem rs het woonhuis van Ben landbouwer D. v. d. L. geheel afge brand. Van den inboedel is weinig gered. JAlles was verzekerd; oorzaak onbekend. De heer P. L., te Oosterblokker, .werd gewekt door lawaai in zijn schuur. Tot zijn niet geringe ontsteltenis kwam hij tot de ontdekking dat deze in brand Stond en de vlam reeds uit het dak Sloeg. Aan blusschen of redden viel niet te denken. De voorraad hooi en stroo, seen nieuwe wagen, drie rijwielen en 60 Liter petroleum verbrandden. De vrouw des huizes die bedlegerig was, werd bij buren ondergebracht, waar zij verschei dene uren buiten kennis was. Gisternacht is het café van D. J. [M. op het Verlaat te Veenensdeel geheel 'afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Veendam is de manufactuurzaak van den heer J. C. geheel afgebrand. Er werd niets gered. Alles, was verzekerd. Diefstal. In Brack's Doelenho tel te Amsterdam is men tot de ontdek king gekomen, dat van een logeergast een leeren koffer was opengesneden en daaruit twee chequeboekjes op buiteii- landsche bankiershuizen waren gestolen. Een warme b r o n. Bij den boor toren te Oploo (bij Boxmeer), is, zoo be^ richt de „Gelderlander", dezer dagen een warme bron aangeboord. Het waterbleek sterk zout- en ijzerhoudend te zijn. Ruim 3 L. kwam per seconde naar boven. De temperamentuur van het water was ruim 40 gr. Celsius. Het werd uit een diepte van ruim 500 M. opgeperst. Brutale gassen. Zaterdag mor gen terwijl 'de bejaarde vischhandelaar- ster D. de Z. in haar bank aan de Zee- vischmarkt te Rotterdam zat te ontbijten kwamen geheel onverwachts twee reus achtige ratten nevens haar zitten, en na men* als het ware haar het broodje uit de hand. De reeds bejaarde vrouw schrik te zoo geweldig, dat zij meende te bezwe ken, doch kon gelukkig spoedig worden bijgebracht. Bruno" was spodig aanwe zig, maar hoe hij ook snuffelde, de ongu re gasten waren door het riool verdwe nen. Toppunt van brutaliteit 'n Paar maanden geleden verhuurde zich bij een bakker een dienstmeisje, onder den naam Anna Koon en uit Weert. Zij streek den huurpenning op, maar nooit zag de bakker het meisje terug. Hetzelfde ge beurde bij een gemeenteraadslid, daar gaf het meisje op Maria Engels te heeten, afkomstig uit Weert. Door het raadslid werd aangifte 'gedaan bij den brigade commandant, die een onderzoek instelde, doch zonder gevolg. .Woensdag avond kwam een meisje bij den brigade-commandant, dat beweerde een beur^, inhoudende 6 Mark, verlo ren te heboen; zij verzocht den comman dant beleefd 'haar reisgeld te yerleenen. Op een vraag van den commandant ver klaarde zij Maria .Tulman te heeten, wo nende te Roggel; daar was haar vader veldwachter. Later vertelde ze weer, dat ze van Weert afkomstig was, en haar grootvader veldwachter was te Roggel. Alsnu kreeg de qommandant vage ver moedens en hij vermoedde met 't dienst meisje te doen te hebben dat bovenge noemde bedriegerijen gepleegd had, en nog in het politieblad gesignaleerd stond voor twee maanden gevangenisstraf we gens diefstal. De onbeschaamde werd nog eenigen tijd aan de praat gehouden en inmiddels werd de bakker gehaald, die haar op het eerste gezicht herkende. Ook het beetgenomen raadslid herkende haar dadelijk. Bij fouilleering kwamen beschei den voor den dag, waaruit bleek, dat ze zich weer verhuurd had bij een slager al daar onder den naam van G. Ebeling, terwijl volledige papieren en getuigschrif ten óp dien naam in haar bezit waren. Op haar werden tevens bevonden een gouden lorgnet, en een zilveren dames horlogeketting; men vermoedt dat deze voorwerpen van "diefstal afkomstig zijn. Voorzichtig. De 15-jarige kan toorbediende N. v: d. B„ uit R'dam, Tiet Zaterdagavond een oogenblik? een zakje met f 80.651/2 onbeheerd liggen op een bank in een wachthuisje van den veer dienst Heen en Weer aan de Veerkade aldaar. Even later was het zakje met den inhoud verdwenen. Door den bliksem gedood. Terwijl zij bezig was een koe te melken op de Stadsweide te Harderwijk, is de wed. R. S. tijdens een hevig onweder dat zich boven die gemeente ontlastte, door den bliksem getroffen en onmid dellijk gedood. Zij laat 7 kinderen ach ter, waarvan vijf nog te jong om in hun onderhoud te kunnen voorzien. Te vroeg afgedrukt. In deju- ni-aflevering van Stemmen voor Waarheid en Vrede schrijft dr. A. W. Bronsveld: „De Bakkerswet, welke zoo lang in aan tocht was, 'en meer dan eens „verpopte", is in haar laatste rigoristische gedaante door de Tweede Kamer met geringe meerderheid aangenomen. De bekende coalitie bleek daarbij uiteen te gaan. Wa ren de sociaal-democraten niet ter hulp gekomen, de wet ware afgestemd. Niet zonder voldoening konden zij dan ook, bij monde van den heer Schaper, getui- egn, dat b;ua wet had getriomfeerd." Bloedigewraak. In het plaatsje Cunevo (Herzegowina), tien kilometer van de Montenegrijnsche grens, hebben drie Montenegrijnsche soldaten een daad van bloedwraak gepleegd op een zeven tigjarigen grijsaard, een ambtenaar van den gendarmeriepost te Bastasi. Verleden jaar October had hij een Montenegrijn, die de grens had overschreden en wei gerde de wapens uit te leveren, bij een gendarm aangegeven, die den Montene grijn doodschoot. Om den gevallen broe der te wreken, losten de drie soldaten öit een hinderlaag vijf schoten op den'grijs- aard, die doodelijk werd verwond. Een woesteling. Een te Dort mund woonachtige Italiaan, die door zijn hospita over zijn schulden was aange sproken, drong haar winkel binnen en ver wondde de vrouw zoo ernstig, dat haar toestand vrijwel hopeloos is. Vervolgens wierp hij zich op een vróuw, die aan de voorafgegane woordenwisseling had deel i genomen, en sneed haar den halsslag ader door, zoodat zij oogenblikkelijk stierf Bovendien bracht hij ernstige verwondin gen toe aan den man en de moeder van deze vrouw, beiden moesten naar het zie kenhuis gebracht worden. De moorde naar werd gearresteerd. Met 200000 francs verdwe nen. Een boekhouder van een firma te Dusseldorf is met 200.000 francs ver dwenen. Hij kreeg op 29 April vacantie van meerdere weken. Toen zijn vacantie verstreken was, kwam hij niet meer te rug, men werd daarom wantrouwend en keek zijn boeken en de door hem be heerde kas na. Toen bleek, dat de boek houder voor zijn vacantie 200.000 mark had meegejnomen. (Jit het in de wonnig ingesteld onderzoek bleek, dat hij voor zijn vlucht reeds alles zorgvuldig in ge reedheid had gebracht. Woestelingen. Toen de vorige week in 'het Noorden van Berlijn een politieagent een man, die op de natte straat lag te slapen, wilde ophelpen, stak de zwerver zonder eenige aanlei ding, den agent met een mes in den buik zoodat diens ingewanden naar buiten kwamen. Een tweede agent stelde den aanrander met sabelhouwen buiten ge vecht. Een bende opgeschoten jongens wilden den zwaar gewonden agent dood slaan. Er moesten acht agenten aan te pas komen, om hun gewonden kameraad raad naar een post voor eerste hulp bij ongelukken over te brengen. Later trachtte de bende den post te bestormen. Enkele van de kwaadwilli gen zjjn in hechtenis genomen. Drama onder zee. Een over- groote achtarmige poliep viel een matroos- duiker bij Toulon aan. Deze was in zee gedaald om in het water gevallen voor werpen te zoeken. De duiker had rijn dolk vergeten en kon zich niet verdedigen. Hij trok aan de alarmbel, maar het zee monster had den tijd gehad zijn 8 meters lange voelarmen om het lichaam van den man te slaan. Toen deze aan boord der boot was opgehaald, had hij het bewust zijn verloren. De poliep hing nog aan zijn lichaam en werd met dolksteken afge maakt. Het monster woog 60 kilo's en rijn zuigorganen waren dikker dan een vijffrankstuk. Een verschrikkelijk drama. In de rue Jourdan te Marseille hééft zich een verschrikkelijk drama afgespeeld. Op een derde verdieping woonde daar het gezin van den metselaar Canepa. Het echtpaar leefde in onmin, de man bedronk zich herhaaldelijk, werkte onge regeld en leed aan koortsaanvallen. Een drietaj weken geleden werd hij riek en rijn vrouw en drie kinderen, waarvan het jongste drie maanden oud was, leden ernstig gebrek. Op een morgen beklaagde de ongelukkige vrouw zich bij haar man, dat haar kinderen honger had. In een koortsaanval sprong de man bij het hooren van die jammerklachten op, greep een <iolk en stak rijn vrouw tot tweemaal toe in de borst. Daarop wierp hij het bebloede mes weg, greep eerni revolver en vuurde in de kamer, waafl zijn kinderen sliepen, achtereenvolgens op de meisjes een schot af. Daarna schoot hij zichzelf door het hoofd. De buren, door *tschieten opgeschrikt snelden tot en brachten hulp. Het bleeÖ dat der moeder en twee kinderen nog) ademden. Canepa zelf en het oudstó meisje waren reeds dood. De gewonden werden naar het hosp{« taal vervoerd, maar bij aankomst bdeeW het tweede meisje ook reeds overleden. Dq toestand van de moeder en van het ove rige kind is zeer emsfig, zoodat men ook! voor haar leven vreest. Aanbestedingen. HAARLEMMERMEER. De heeren J. D. de Hejr Zn„ hebben aanbesteed het bonwen van een landbouwschuur aan den Aalsmeerderweg, bij den^ Spaarnwouderweg. ingekomen waren tien biljetten. Het laagst werd voor perceel A ingeschreven door den heer P. Bakker, voor f 3290; voor perceel B door den heer A. den Oude, voor f5825; terwijl de laagste inschrijver in massa was de heer N. H. Goosens, voor f 8590.40; alle inschrijvers alhier woonachtig. Faillissementen. Uitgesproken: A. Hazelhorst, winkelier te Leiden, Rijn- en Schiekade 84. Curator rar. P. E. Briët P. B. W. Singendonck, electrische smederij, te Arnhem. Curator mr, D. G. Kortenbout van der Stuys. G- Smole- naars, herbergier, te Roermond. Curator mr. Paul Tripels. A. Plaat, boekhandelaar te Nijmegen. Curator mr. J. F. A. M. Wierdels. G. Koller, bakker en kruidenier, te Dieren. Curator jhr. mr. H. R. A. Laman Trip. E. J. van der Ven, boekhandelaar, te Sluis. Curator mr. W. M. Paardekooper Overman. J. D. Kreps, korenmolenaar, te Garrelsweer- Curator mr. s. Triezenberg. J. A. van Son, land bouwer, te Nieuw Kuik. Curator mr. B. Timmer mans. K. E. Ch. Schiiman, bioscoophouder te Utrecht. Curator mr. R. A. Vogelsang. L. Blog, schoenmaker en winkelier, te Amster dam. Curator mr. I. G. Stibbe. R. van Witsen, wed. van I. van Witsen, winkelierster in meubelen, te Amsterdam. Curator als voren. S. Woudstra, heeren- en dameskleermaker, te Amsterdam. Curator mr. w. j. Ph. de Lille Hogerwaard. Geëindigd: N. V. Viaanschekapokfabriek te Vianen. W. de Kolf, grossier in rijwielen te Amsterdam. A. Meerman, winkelier in schoenen, te Amsterdam. B. Walterfang, te 's-Heërenberg. Gr. J. Janssen, te Varsseveld. A. Hamstra, vroeger bakker en caféhouder, te Aduard. A. Riuses, te Hoorn. J. A. Hame link Lz. kleermaker, in ter Neuzen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juni 1912, medegedeeld door het Kon, Nederl. Meteorologisch Instituut te De Blldt» Hoogste barometerstand 767,2 Horta. Laagste barometerstand 745,8 Coruna. Verwachting tot den avond van 12 Juni: Meest matige Oostelijke tot Noordelijke wind; gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets Koeler. Getrouwd: SIMON M. J. WIJTENBURG en ANNA G. HOFSTEE die ook namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. (3146) Leiden, Den Haag, 11 junl 1912' Tot onze diepe droefheid over leed heden, na een kortstondig lijden, voorzien vari de laatste h.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Echtgenoot, Broe der, Vader en Behuwd-Vader B. RUIGROK VAN DER WERVEN, in den ouderdom van 61 jaren. Wed. B. Ruigrok van der Werven. Corn. Ruigrok van der Werven. J. van der Hnlst Rulgrok van der Werven. P. van der Hulst Jzn. M. Nljssen Rnlgrok van der Werven. J. Nijssen. e. Ruigrok van der Werven. Tb. Rulgrok van der Werven. Voorhout, 7 Juni 1912. (3102) Waschtafels Waschfonteintjes Closets en Baden met aan- en afvoeren. Levering uit voorraad. Aalmarkt 25. Teleph. 128. 3149 Doet Uwe inkoopen bij hen die in dit blad adverteeren Bij de veiling, den 5den Juni j.l. te Wassenaar ten overstaan van den aldaar standplaats heb benden Notaris C. MUNNICH gehouden, zijnde perceelen slechts in bod gebracht als volgt: No. 1 op f 2010.— No. 2 op 1530.— No. 3 op 2400.— Verhoogd met 100. Verhoogingen worden aange nomen tot den dag van den af slag, tegen genot van Vio van de verhoogsom. 3066 Afslag en toewijzing op Woens dag 12 Juni a.s. te 7 uur in het koffiehuis van den Heer A. W. BEIJERSBERGEN te Wassenaar. Oranje-V ereeniging te Oegstgeest. (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 Augustus 1910, no. 32). Algemeene Ledenvergadering, ia- gevolge art. U van het Huishoude lijk Reglement, op VRIJDAG 14 Juni 1912, des avonds te 8 uur in het Koffiehuis van den Heer Kortekaas. 3i5o Het Bestuur. GEVESTIGD 187S. Effecten, Coupons, Wissels, Assurantiën. Telef. 586. Breestraat 165. SIGARENHANDEL PIJPENBAZAR. S®- INRICHTING VOOR REPARATIËN. "^8 (3144) HEX BESTE ADRES VOOR WEDERVERKOOPERS Hoogewoerd 84, LEIDEN, Telef. 904. Installeert Machinerieën voor Zuivelbereiding en Landbouwbedrijf, Pompen, etc. met Electrische kracht, onder garantie van hoog rendement en betrouwbaar functionneeren. 3051 E. Kwaadgras, DIEFSTEEG 6a. 3147 Telepboon Interc. 942. Te huur of te koop in de Hoofdstraat te Lisse, eene oude en welbeklante ZAAK in kruidenierswaren en aanverwante artikelen, met ruime woning, pak huis en stalling. 3099 Fr. br. onder no. 580 Adv.- Bureau A.Raaphorst Hz. te Lisse. De Administratie COURANT" belast van Advertentiën in prijsverhooging. van „DE LEIDSCHE zich met het plaatsen alle Bladen, zonder Volgestort kapitaal f 1,000.000.- Bijkantoor Lel de n. Kantoor van 9 tot 3 uur. Reserve f 330.000.— Rapenburg 27. Interc. Telef. 1034. Neemt gelden A Deposito. Dadelijk opelschbaar 3 pCL 1 maand vast 3^ pCt. 1 jaar vast 4 pet. ÏO dagen opzegging 3h pCt. 3 maanden vast 3K pet, 3148 Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij overlijden GULDEN bij verlies van één hand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. Ongevallen-Verz. Maatscb. 99 Plet Helnplein, hoek Anna Pauiowaastiaat. Gevraagde betrekkingen. van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, 4 contant. OEVRAAGD een Smidsknecht, 3130 eenigszins bekend met vuur- en bank- werk, of braaf halfwas, bij M. WIT- SENBURG, N o o r d w ij k-B i n n e n. Gevraagd, een Bakkersknecht, v. g. g. v. bij Th. B. HEINS, Noord- wijk /Z.-H.). 3131 bij J. B. WESSELINGH, Hoogen Rijn dijk, Zoeterwoude. (3135) Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent Iedere regel meer 5 cent, h contant. Dames- en Heerenkleeding naar Maat. Beveelt zich beleefd aan A. J. H. CORNELISSEN, (3145) Maredljk 7. Dit de band te koop. Een Woonhuis met winkel, en 2 ka mers, kelder, groot achterhuis met re genput, en 30 roe tuin, vlak bij de kerk, in een dorp bij Leiden. Brieven onder no. 3096, Bur. van .De Leidsche Courant".

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 4