Uit Stad en Omgeving. GMD FONGERS- FILiAAL: BREESTRAAT 86 dubbeltje voor de Roomsche school te kunnen betalen. (Applaus.) Er zou met de vakbeweging zoo'n gesukkel niet zijn, als er niet zooveel gedronken werd. Dc arbeiders kijken het eerst, als zij van den winkel of van het karwei komen, waar een kroeg te vtnden is, om een borrel te nemen. Spr. eindigt met een aansporing om de Haarlem- sche bond groot te maken. (Daverend ap plaus.) Mej. Chr. Rcinhart van Groningen, hield een rede over Huisgezin en Drankbestrijding. Misbruik van dc sterken drank verwoest veel huiselijk geiuk en 't is plicht de menschen hier op in hun eigen belang te wijzen, Men schen, die het geringste inkomen heb ben, geven dikwijls het meeste uit aan alcohol. De alcohol kost niet slechts ons geld, maar ook onze gezondheid, want hij maakt ons minder en minderwaardig. Hij vermindert onze weerstand tegen ziekte en verkort indirect het leven. Bo vendien ontwricht de alcohol het ge zinsleven. Hier kunnen, geen wetten ons helpen, maar wij, vrije mannen eD, vrou wen, kunnen ons zelf helpen. Op de Vrouwen rust een grootc verantwoorde lijkheid, want als de man naar de kroeg loopt, draagt de vrouw daarvan de grootste schuld. Zij moet de man uit de kroeg houden, door de woning ge zellig te maken en door niet de deur uit te loopen. Laat de liederen door het huis schallen, waardoor vreugde en gezelligheid komt zelfs in de nederigste woning. Hoe wordt de vrouw niet ge plaagd en gekweld, hoeveel lijdt zij door het drinken van den man, dien zij voor het altaar trouw heeft beloofd? Zij lijdt als vrouw en moeder. Waar de vrouw hel grootste slachtoffer is, zal zij too- nen door eigen kracht het monster van, het alcoholisme te bestrijden. De vrou wen moeten plaats nemen in, de reddings booten van de Maria-vereeniging, die o?ls op den oceaan van het alcoholisme vei lig naar betere oorden zullen voeren en, ons voor ondergang zullen behoeden,. (Daverend applaus) .De vrouwen heb ben zich gesteld onder schutse van Ma ria. Drankbestrijdster moet de vrouw worden om zich zelve, drankbestrijdster om het huisgezin, maar vooral om het kind. (Applaus.) Wat de moeder leert, wordt nooit vergeten. Laat de moeder daarom afschuw bij het kind inprenten voor den alcohol. Als wij allen strijden zal de zegepraal ons zijn. Spr. eindig de met te wijzen op de instemming en aanmoediging, die de drankbestrijding bij Plus X ondervond en vroeg daarom kraclitigcn steun voor de Katholieke drankbestrijding, die zal zijn een zegen, voor de Kerk, de Maatschappij, voor U zelf en uwe kinderen (Geestdriftige en langdurige toejuichingenf) Een "korte pauze volgde, na afloop waarvan de Weleerw. Pater C, Hentzen te 'sGravenhage, het woord werd ver leend tot het houden van een inleiding over Godsdienst en Drankbe strijding. Er is een leger drankbe strijders, die hun strijd tegen koning Alcohol voeren en motieven ontleend aan humaniteit en sociale liefde. Deze drankbestrijders dwingen ons eerbied af. Maar toch zal die drankbestrijding het zekerst zijn,welke gepaard gaat met den godsdienst, welke in hare banieren de namen schrijft van Christus en Zijn. lie ve Aioeder Maria en welke handelt uit ware Christusliefde. Deze gedachte uit werkend, zet spr. uiteen, dat de Katho liek op voorbeeld en uit liefde van Chris tus, zich de onthouding van de drank oplegt, waardoor de daad van den Ka tholiek wordt een daad van bovenna tuurlijke liefde. Zoo staat onze drank bestrijding hooger dan die van de on- geloovigen en neutrale wereld. .(Ap plaus.) Op de drankbestrijding is door de Kath. Kerk het kenmerk gedrukt van de liefde en in de Kath. Kerk sterft de naastenliefde nooit. (Applaus.) Vandaar dat de drankbestrijding onder de Katholieken zoo voortgaat Onder alle kringen van de maatschappij hebben wij drankbestrijders; wij hebben bisschoppen die ons aanmoedigen, en op het Vaticaan hebben wij een Paus, een Pius X, die ons zegent .(Applaus.) Onze Roomsche drankbestrijding is gesticht door een priester, die, hoezeer hij ook in den laatsten tijd wordt miskend in zijn socialen arbeid, een ware sociale werker is. (Don derend applaus.) Spr. bedoelt Dr. Ariëns. (Applaus.) Laten wij, vervolgt spr., het voorbeeld van dr. Ariëns volgen. De godsdienst, betoogt spr., geeft aan de drankbestrijding de krachtigste mid delen, omdat de wasdom van God moet Women. Die zegen van God moeten wij verwerven en daarvoor hebben wij in ons ,H. Geloof de middelen, nl. het gebed en de HH. Sacramenten. De ware sociale hervormingen beginnen in biechtstoel en aan de communiebank. De Kath. drank bestrijders moeten een groote schare vor men aan de communiebank, om kracht en sterkte te zoeken bij den God van het allerh. $acrament ,Wïj moeten onze bewe ging Roomsch houden altijd en in iedere omstandigheden, want van een halven Katholiek zal men nooit een goed drankbestrijder jnaken. (Applaus.) De godsdienst gekddt onze actie. Hij zegt ons hoe wij moeten werken en strij den. De liefde, ze gelooft en ze hoopit jalles, (de liefde, ze verdraagt en duidlt ■alles, zqgt spr. den Apostel Paulus na. 'Als we zien, hoe de drinkgewoonten zijn ingeworteld, kan men wel eens een cogen- blik .moedeloos worden. Maar de liefde van den Kath. drankbestrijder zal hem geloof en hoop schenken in zijn ideaal en zal hem hoon en spot doen verdragen. Met Christenmoed en mannenkracht zul len wij moeten vooruitgaan, maar laten wij in Godsnaam het rechte spoor hou den en niet overdrijven. Spr. disqualifi- ceert het nare type drankbestrijders, de dwepers. Zij betrachten niet de ware liefde, want de liefde is volgens Paulus niet opgeblazen. Met tact en voorzichtig heid overtuigen door het voorbeeldSpr. heid overtuigen door het voorbeeld. Spr. weerlegt ten slotte enkele opvverpingen tegen de drankbestrijding, om op te wek ken den strijd tegen den alcohol nog krachtiger te voeren, omdat naar het woord van Mgr. Callier, tegenover de drankbestrijding geen enkel Katholiek meer onverschillig mag staan. (Langdu rige toejuichingen.) Met de gebruikelijke plichtplegingen werd vervolgens deze goedgeslaagde drankbeslrijdersdag gesloten. KORTE KRONIEK. Dé gewone audiëntie van den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del zal op Woensdag 5 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 3 Juni. De onlangs van het leger in Oost- Indic teruggekeerde le luitenant L.Tim mer wordt den 13en Juni a.s. van zijne deracheering bij de Koloniale Reserve ont heven en overgeplaatst bij het 4de reg. infanterie. De le luitenant W. Dozij, van het 4e reg. infanterie, is bij beschikking van den commandanT der le divisie overge- plaatst bij de le compagnie wielrijders te Nieuwersiuis. GOUDA. In de gemeenteraadsvergade ring werden bij de behandeling der voor stellen betreffende den gemeentelijken ontsmettingsdienst door dr. Broekhuizen verschillende amendementen ingediend en verdedigd, die ten slotte den heer Ijssei- stijn aanleiding gaven te zeggen, dat dr. Broekhuizen onzinnige, beiachelijke din gen aan de orde stelde en het zonde was van den tijd aan de behandeling er van besteed. De heer Jongenburger kwam met kracht tegen dit gezegde op. De heer van Eijk quaiifïceerde de voor stelling van dr. van Broekhuizen met „vit ten en zoek en. De voorzitter verzocht herhaaldelijk om een geregelde discussie en dreigde onder voortdurend hameren met schorsing der vergadering. Toen de vergadering weer geheel tot kalmte was gekomen, werden de voor stellen van B. en W., met overneming door dit coJkgc van eenige door den heer IJsselsteijn voorgestelde amendemen ten, aangenomen. KATWIJK AAN ZEE. Voor de visch die hier door de booten werd aangevoerd werden de volgende prijzen besteed kl. tong 1023 ct. per stuk, schol f5.50 braad f3.50, keu f2.40, schar en krit f 1.50 alles per mand. LISSE. Bij de spaarkas St. Thomas van Villanova is in de maand Mei inge legd f 28.20 en terugbetaald f47.50. Boek jes zijn er in omloop 203. NOORDW1JK. Gisteravond vergaderde in café „Fortuin" de afd. Noordwijk van den Ned. R. K. Volksbond. De vergade ring werd vereerd door de tegenwoordig heid van den Zeereerw. heer adviseur, pastoor Th. P. C. Sarter, en de beide Weleerw. heeren kapelaans J. Niehus en F. Hermans. Deze vergadering was vooral belegd ter behandeling van het reglement en ter verkiezing van een definitief bestuur. Na opening door den voorzitter, den heer H. Buijze, werd door eenige leden van het R. K. Zangkoor het bondslied gezongen, met begeleiding van piano en viool. Dit is o. i. een zeer practische ma nier om den leden de werkelijk mooie melodie van het lied te leeren. De voorlezing van de statuten gaf tot geen bijzondere bespreking aanleiding. Wegens de massa tijd, die de bestuursver kiezing in beslag zou nemen, werd /de behandeling van het huishoudelijk regle ment tot een volgende veigadering uit gesteld. Alvorens over te gaan tot de verkie zing van een bestuur, sprak de Zeereerw. adviseur een kort woord. Z.Zeereerw. wees op het gewichtige van zulk een keuze, omdat een goed bestuur de hoofd zaak i s in een vereeniging. Daarom ried Z.Ew. de leden aan, degelijke mannen, mannen van de daad, te kiezen, die ieder een kan respecteeren en die men in staat acht de gewichtige functie van bestuurs lid naar behocren te vervullen. Hierna ging men over tot de stemming. Een lijstje van 16 candidaten, die bij het voorl. comité waren ingeleverd, werd ter kennis gebracht van de leden. Hiervan verkregen de volgende ,9 personen de meeste stemmenW. de Ridder 103, H. «Buijze 101, Jac .Verkade Jaczn, 91, J. Rijnders 84, G. v. d. Weijden 82, LToebak 79, S. Langelaan 72, L. Alkemade 68, A. v. d. Poel 65. Deze 9. leden zullen dus voortaan het bestuur van de bondsafdee'ing uitmaken. lE-en voorstel van een der aanwezigen om den heer H. Buijze tot voorzitter te verkiezen werd met algemeene instem ming begroet, zoodat de heer Buijze bij acclamatie tot voorzitter werd benoemd. Nadat de pasgekozen voorzitter door den Zeereerw. adviseur met zijn benoe ming was gelukgewenscht, nam de heer JKiijze het woord, om den Zeereerw. advi seur en de leden te danken voor Jiet vertrouwen, in hem gesteld. Ook dankte spr. voor den ster i en de medewerking, die hij als voorz.rur van het voorloopig comité mocht ondervinden. Spr. hoopt, in zijn medebestuurderen flinke mannen, Roomsche strijders aan te treffen, die met hem zich zullen beijveren om de belangen van de afdeeling te behartigen. Herna werd deze zeer druk bezochte bijeenkomst met gebed gesloten. Staande de vergadering gaven zich 13 nieuwe leden op. Volgens de nu vastgestelde kiezers lijst bedraagt 't aantal kiezers voor de 2e Kamer 1236, voor de Prov. Staten 1216, voor den Raad 117. De verdeeling vol gens de verschillende rechtsgronden is als volgt: beiastingkiezers 929, huurkie- zers 190, dienstbetrekkingkiezels 62, in wonende zoonkiezers 33, pensioen,kiezers 1, spaarbankkiezers 20, Examenkiezers 1 NOORDWIJKERHOUT. De afdeeling Noordwijkerhout van het Hall. Bloem bol 1 enk w e ekersgen ootsch ap vergaderde Zaterdagavond in café „Het Wapen van N oord wi jke rhout". De voorzitter opent de vergadering met zijn spijt uit te spreken, dat niet meer leden aanwezig waren. Hij hoopte even wel, dat de te voeren besprekingen ei- niet onder zouden lijden. Tot afgevaardigde voor de prijsraming der hyacinthen wordt gekozen de heer E. Oostdam Jaczn., voor die der tulpen en narcissen de heer P. Heemskerk Jr., •en tot liun plaatsvervanger de heer N. C. van der Zalm. Vervolgens worden er eenige bespre kingen gevoerd over het te veld staand gewes. De meeningen, loopen hierom trent nogal uiteen. Eenige tulpensoorten staan naar het oordeel der vergadering niet bijzonder goed, waaronder La Reine. Vervolgens wordt er eene raming ge houden van de verschillende bloemsoorten. De rondvraag leverde niet veel bijzon ders op, waarna de voorzitter onder dank de vergadering sluit en men overgaat tot het houden eener verloting van werk tuigen. NIEUWKOOP. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den mili cien J. de Leeuw, van het 4e regiment infanterie, uitstel verleend van opkomst voor herhalingsoefeningen in afwachting van de beslissing van H. M. de Koningin op een verzoek om vrijstelling van miiitie- dienst. VOORSCHOTEN. De afd. Voorscho ten van Het Groene Kruis hield Vrij dagavond haar jaarvergadering in de zaal van het Ambachtshuis bijgewoond door 38 leden. De voorzitter de heer E. Vernede, opende de vergadering met een hartelijk welkom. Het ledental, zoo zei- de spreker, is thans gestegen tot 560 leden, toch uitte spr. den wensch, dat daar er in deze gemeente 730 gezinnen, zijn, het ledentai grooter zou worden. Dankbaar herdacht spr. de verdienste lijke werkkring der R. K. Wijkverple ging. Spr. constateerde met vreugde, dat ook een protestantsche Zuster aange steld was, onder toezicht van een com missie van toezicht van 9 leden, onder leiding van ds. van Wijngaarden, Spr. dankte ook voor de bijzondere giften o.a. voor die van de armenbesturen. De wijk verpleging staat op zich zelve, wat de financieele regeling betreft, zoodat tot haar steun geen geld wordt besteed, uit de kas der vereeniging. Spr. bracht hulde aan de damescommissie van de verschil lende partijen die zich bezig houden met het vervaardigen van verschillende handwerken, welke voorwerpen zullen worden verloot, om hiervoor een lin nenkast aan te schaffen. Spr. deed de belangrijke mededeeling, dat het Groene Kruis tevens de tuberculosebestrijding zal ter hand nemen, voor welke kosten de Regeering een subsidie geeft van twee derde der te maken onkosten. Ver schillende bezwaren hadden zich voor gedaan, om zooals in de vorige verga- gadering besproken was, een rusthuis op te richten. Echter is de heer J. M. Kempen zoo bereidwillig geweest in zijn bosch een lighal op te richten voor de vrouwelijke verpleegden, lijdende aan tuberculose en longaandoeningen, waar voor spr. genoemden eigenaar een woord van hulde en dank brengt. De Secretaris, de heer A. _P. Schram de Jong, bracht een keurig jaarverslag uit, alsmeide verslag van de .algemeene vergadering te Rotterdam. De heer G. v. d. Giesen bracht een punctiuee! finan- tieel verslag uit over een gedeelte van 1910 en tot en met 31 December 1911, het welk sloot met een voordeelig saldo van j 313.95. De voorzitter bracht den penning meester in het bijzonder een woord van oprechten dank voor zijn nauwkeurig en, zorgvuldig beheer en wees aan tot veri ficateurs de heren R. Batema, S. de Groen en C. v. Spengen. De heer H. H. van Kol, aftredend werd met algemeene stemmen herkozen. De wijziging statuten voor het verkrijgen van kon. goedkeuring en huishoudelijk reglement werd zonder bemerking aan genomen. De voorzitter deed namens mej. Ohlman. een beroep op de leden voor het bewaren van zilver .papier en theelood, welke dienstig zijn voor het Sanatorium. Bij de rondvraag merkt de heer S. de Groen op zich niet te kunnen, vereeni gen met het bouden van deze vergade ring in de zaal van het Ambachtshuis. Van de oprichting af zijn de vergade ringen gehouden in het Hotel van, dg Wed. A. Deurloo en naar zijn meening is de zaal van het Hotel aangenamer ver gaderlokaal en bovendien mag men de belangen van de weduwe niet uit het oog verliezen. De voorzitter zegt in de eerstvolgende bestuursvergadering over deze kwestie te zullen spreken. Vervol gens bracht de heer S. de Groen in her innering de raadsvergadering, waarin, door het bestuur van het Groene Kruis een verzoekschrift was gericht om sub sidie voor de protestantsche wijkverple ging aan welk verzoek niet was voldaan. Spr. drong er op aan, opnieuw een ver zoekschrift in te dienen. De .voorzitter wees er op dat het verzoek was aange houden en dus later, wanneer het noodig mocht blijken ter tafel konde worden ge bracht. Hierna werd de vergadering ge sloten. Het bestuur van de Koninklijke Wilhelmina vereeniging zal morgen avond vergaderen tot het bespreken van het feestplan, hetwelk daarna aan de leden ter goedkeuring zal worden aan geboden. GEWESTELIJK GEMENGD. Een ballon neergedaald. Gisteren in den vroegen morgen daalde in de duinen even voorbij „de Klip", onder .Wassenaar, een der ballons neer, die aan den wedstrijd vanuit Keulen hadden .deelgenomen. In den ballon be vonden zich de fabrikant van den ballon, de heer W. F. Clouth uit Keulen en frau- lein Margarete Walter. Naar deze mede- aecioen, waren vanuit Keulen 6 ballons opgestegen. Er waren prijzen uitgeloofd voor den balkon, die het langst in hel lucht ruim vertoefde, en voor den ballon, die den grootsten afstand aflegde. Ze wisten natuurlijk van de andere ballons nog niets af. Zij waren den len juni des avonds te 9 uur te Keulen opgestegen en land den den volgenden morgen te 6 uur 14 m. bij de zee. Gaarne hadden ze hun tocht willen voortzetten, maar de aanbiik van de zee weerhield hen. De ballon, die bij de voorspoedige reis en even voorspoe dige landing niets geleden had, werd door den schelpvisscher K. naar den Haag vervoerd. Droevig ongeluk. Men schrijft ons uit R ij n s b u r g Zaterdagmiddag deed zich hier een ernstig ongeval voor. Een werkman, woonachtig te Haarlem, was bezig met het vervoer der palen voor de electrische geleiding der tram, toen hij door onacht zaamheid bij het voorbijrijden der ar tillerie zijn evenwicht verloor en van den ladder naar beneden viel. Hij had dadelijk het bewustzijn verloren. Dr. Jonker, direct ontboden, constateerde hersenschudding en oordeelde onmiddelijke overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Later vernemen we dat hij aldaar reeds was overleden. De man was sinds een half jaar getrouwd. Meermalen worden in de nabijheid dei- schietbanen te K a t w ij k onder de ledige hulzen, ook nog scherpe patronen gevon den. Ook dezer dagen werden daar door kinderen zulke gevaarlijke projectielen gevonden die als speelgoed gebruikt wer den en bij het slaan er op ontploften. Twee zoontjes van den heer M. werden hierbij .ernstig getroffen. Dr. de R. Z. legde de noodige verbanden, 't Liep dus betrekkelijk nog goed af. 't Is een waar schuwing voor andere kinderen. Een kind van den aannemer v. P. te Noord wijkerhout had Zaterdag middag al spelende het ongeluk in een vollen mestput te vallen aan de haven van .Schippersloot. Een zusje, dat er bij was, begon te schreien, waarop een paar werklieden van den heer v. P., die in de .nabijheid aan den arbeid waren, kwa men toegesneld. Spoedig werd het kind door een hunner eruit gehaald en naar huis gebracht, waar het kind, dat gelukkig geen Jetsel had bekomen, begrijpelijker wijze eene groote gedaanteverandering onderging. Gemeenteraad van Alkemade. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer F. H. van Wjchen, burgemeester. Aanwezig 9 leden, afwe zig de heeren Strijk en Los, de laatste met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring, de notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen zijn: Verslag van de Gezondheidscommissie te Alphen, zal circuleeren bij de leden. Schrijven van het hoofd der school te Roelofarendsveen, verzoekende een stuk je grond wat is vrijgekomen bij de schooiaanbouw van de gemeente over te mogen nemen. Wordt gezonden, naar B. en W. ter fine van praeadvies. Schrijven van den directeur der gas- en lelectriciteitsfabrieken te Leiden verzoe kende mede te deelen wanneer de bouw kundig opzichter kan komen voor nadere inspecties, voor het plaatsen der trans formatoren enz. Besloten wordt ter wille van de kosten •en van den slechten ïinancieelen toestand der gemeente het gemeenteverslag van 1911 niet te doen drukken en het dus niet bij de raadsleden rond te zenden,. De gezondheidscommissie te Alphen heeft de begrooting opgemaakt tot een bedrag in ontvangsten en, uitgaven van f 1650. Het aandeel van Alkemade hier in bedraagt f 77,45 tegen, f 84.082/a i.n het vorig jaar. Besloten wordt deze f 77.45 toe te staan. Ingezonden Mededeelingen. a 30 cents per regel. Wij vestigen de aandacht op dc herstelplaats van rijwielen aan onze zaak verbonden. Rijwielen van elK fabrikaat kunnen door ons worden hersteld. Desgewenscht wordt te voren prijs opgave verstrekt. 2677 TELEFOON No. 216. De rekening van het burgerlijk arm bestuur van Alkemade 1911 wordt goed gekeurd. Door de bijzondere armbestu ren wordt voldoende in de ondersteu ning voorzien, zoodat dit armbestuur geen ondersteuning behoefde te verke nen. De verdeeling van het saldo van liet armbestuur der gemeene armen van Rjjp- wetering wordt aajigehouden, die van ,de andere armbesturen goedgekeurd. In behandeling komt wijziging yan liet reglement van orde Vooj radsvergaderin gen. De Voorzitter deelt mede, dat de wijzignigen niet van ingrijpenden doch meest van redactioneelen aard zijn, andere artikelen zijn niet meer conform aan de tegenwoordige jurisprudentie. In het nieuwe reglement wordt be paald dat ieder lid bij ieder voorstel stemming kan verlangen, in. het oude reglement kon bij een voorstel tot slui ting der discussies slechts stemming ver langd worden door drie leden minstens. Het gewijzigd reglement wordt na be handeling goedgekeurd. In behandeling komt de verordening der plaatselijke schoolcommissie. De commissie zal uit 5 leden bestaan, welke 5 jaar lang zitting hebben. Elk jaar treedt er één lid af, terwijl de aftre dende terstond herkiesbaar zijn. De nieuwe verordening wordt vastge steld. Het jaar van aftreding van ledeu dier comm. wordt vervo-igens bij Ict ng ast- gesteld en de nieuw te benoemen leden, gekozen in de plaats van wijlen den heer v. d. Geest wordt benoemd de heer G. M. Beclen, welke in 1916 zal aftredeh. Als nieuw lid wordt gekozen de lieer Fontane, deze zal aftreden in i 913. Ter wijl de overige leden als volgt zullen aftreden de burgemeester in 1914, de wethouders C. v. Rijzen in 1915 en H. Bakker in 1917. Benoemd wordt tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wijk F de heer D. Klees, hoofd der school aan de Kaag. Besloten wordt terwille van de school- bouw een geldleen ing aan te gaan. van f2700 tegen 4i/2 pCt. af te lossen in 10 termijnen. Tevens wordt na discussie be sloten B. en W. te machtigen zoo noodig provisie hiervoor toe staan. Het kohier schoolgelden over liet le kwartaal 1912 wordt vastgesteld tot een bedrag ongeveer gelijk aan dat van ver leden jaar. De Voorzitter deelt mede dat de heer Strijk met den gemeente^opzichter het huis aan de. Kaag van den heer de Koning onderzocht heeft. Genoemde hee ren hebben mede gedeeld dat de verbou- wingskosten f 1000 bedragen. Een stuk tuinland, wat bij dat huis vrijkomt kan verhuurd worden voor f 35. Indien het huis voor f 3500 in plaats van f4500 gekocht kan worden dan nog komen de kosten op f 4500 en is het met het oqg op de f 35 huur voor tuin land niet te duur. Toch adviseeren zij nog niet, het te koppen, want men kan daar aan de Kaag nog stukken grond koopen, welke event koop even goed koop uit zou komen. i Als de heer de Koning het huis voor f'l 000 minder wil verkoopen dan kan er opnieuw over beraadslaagd worden, zoo niet dan kan deze zaak als afgedaan beschouwd worden. Aldus besloten. Een herziening op, de heffing van» hoofd, omslag, en verordeningen op liet leggen van electrische kabels en op de heffing van rechten voor vergoeding vooc ontsmetting zullen, volgens den.V.oor- zitter zoo spoedig mogelijk worden ingediend. i De heer Straathof vraagt of er, controle is op het des avonds tijdig sluiten van de herbergen. De Voorzit ter zegt dat de politie daar voldoende! toezicht op houdt. De heer Straat hof weet dat er herbergen zijn die niet op tijd sluiten. Volgens hem zou het goed zijn, als de politie Zondag! 's avonds op sluitingstijd langs de her bergen reed. Ook de kasteleins zouden er voor zijn, zij kunnen soms de klanjenl niet weg krijgen. De rijksveldwachters! zouden er tegen vergoeding op! kunn,en! letten. De burgemeester wordt gemachtigd de! vergoeding toe te zeggen voor dergelijke! hulp, en den rijksveldwachter tc vragen' hierop te letten. De heer Bon da werpt de quaesti^ op van het sluiten van den verbiucUngs* weg tusschen Oude en Hi.ejiwé .Wetering,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2