Uit Stad en Omgeving. beeft aan de besturen der vrijzinnige kiesvtreenigingefl verzocht, hem voor »1913 niet opnieuw candidaat te stellen. LEIDEN, 1 Juni Schoolkindervoeding. In het Nutsgebouw hield de Vereeni- ging Schoolkindervoeding" gisteravond haar jaarvergadering onder leiding van den heer A. J. Witmans. Aan het door den secretaris, de heer P. C. G. A. Wrfeirians, uitgebracht verslag, ontieenen wij het volgende. Door de steeds scherpere controle, wordt het aantal kinderen, dat van de maaltijden gebruik maakt, iets kleiner. Ingeschreven waren 293 kinderen, van openbare scholen, 70 kinderen van, de R. K. Jongensschool aan de Pelikaan straat, 30 kinderen van de R.K. Meisjes school aan de Pelikaanstraat, 24 kin deren van de R. K. Meisjesschool aan de Hoogewoerd en 73 kinderen van de Christelijke scholen. Het nadeelig saldo op de rekening, dat verleden ia ar pl.m. f 550 bedroeg, is gedaald tot f433.67. Over de voeding kan niets bijzonders vermeld worden: zoowel de kwaliteit als de bereiding waren uitstekend. De prijs voor rijstesoep en melkpap, bedroeg S cents, voor erwtensoep 10 cent per por tie. in het geheel werden 23383 porties verstrekt Voor voeding werd uitgege ven f 1955.59. Het jaarverslag werd onder dankzeg- giug goedgekeurd. De rekening van den penningmeester den heer S. de Boer Azn* vermeldde aan ontvangsten f 2239.41, aan uitgaven, f 2673.08, zoodat er een nadeelig saldo is van f 433,67. De ontvangsten gin gen in 't afgeloopen jaar met f 527.69 achteruit. De penningmeester schreef dit toe aan het gemis van enkele extra in komsten, die over 1910 werden ontvan gen, terwijl de algemeene malaise van 't afgeloopen jaar ook haar invloed deed geiden. Onder dankzegging werd de penningmeester na verificatie zijner boe ken door mej. Wout en de heeren Min gelen en Alings van zijn, beheer gede chargeerd. lot bestuursleden werden herbenoemd mej. J. H. A. Maijer en de heeren S. de Boer Azn. en H. J. van Raaij. Besloten werd het comité der Bak- kerijtenfoonsieiling, en inzonderheid den heer W. j. de Gooijer, officieel dank te betuigen voor den belangrijken steun, dien de Ver. ondervond door de op- teüfift dij. tgmboia, door moest hakken,, werd met 7 tegen 4 stemmen besloten in beginsel de voe ding 6 dagen per week Je verstrekken, mits en daarvoor zal een request aan den gemeenteraad worden gericht het tekort op de ontvangsten door de ge meente in den vorm van subsidie wordt bijgepast Hierna werd de vergadering geslo ten. Zooals bekend, loopt dit jaar de termijn ten einde waarvoor door den Gemeenteraad een subsidie van f1500 aan den Schouwburg is toegekend. Com missarissen van den Schouwburg heb ben thans aan B. en W. verzocht ook voor het volgend jaar dien post op de begrooting te brengen. Gevonden voorwerpen. Zilveren schakelarmband (gevonden in April), notitieboekje (w.o. met vaccinatie bewijs enz.), bril, portemonnaie (w.o. met zakspiegeltje en met eenig geld), sabel dragon, sleutels, pakje oude handschoe nen, rozenkrans, handschoenen, gouden kinderoorbelletje m. blauw steentje, pakje met een lap goed, ijzeren beugel, heeren- portret, bankbiljet van f 10 (gevonden in April), zilveren kindei armband, hond kerkboeken, handtaschje met inhoud, witte borstrok, zakmes, broches(Zeeu\vsch en in den vorm van een speld), zwarte zak, waarin citroenen geborgen waren, Protestantsch vragenboekje, kruiwagen, geribde gouden heerenring, paarsch dasje, nikkelen horloge, platte liniaal, zilveren dameshorloge, stuk schilderij koord, zwart fluweelen ceintuur, zwarte fietspomp, jaargang „Pall Mail Magazine", dames- parapluie, geruite pet, 2 kratten, lorgnet in étui, bloedkoralen halsketting met goud slot, koperen sleutel van een melkkan, .witte zakdoek, bankbiljet van f 10, lederen ceintuur, kinderhalskettinkje van witte koralen. Terug te bekomen en in lichting en te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdag en Vrijdag, van 1 tot 3 uur n.m. ten politiebureele alhier. Spoorlijnen in de Haarlemmermeer. Met vrij groote zekerheid kan wor den gemeld, dat de spoorwegen door de Haarlemmermeer, voor zoover betreft het traject HaarlemHoofddorp—Lei den met 1 Augustus a.s. in exploitatie gebracht worden. Er zullen in beide rich tingen dagelijks 5 treinen loopen, waar bij zij elkaar steeds te Hoofddorp zullen kruisen. Tusschen aankomst van een, trein te Hoofddorp en vertrek van een volgende zal een kwartier verloopen. ALKEMADE. Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is aan de in geschrevenen der Militie lichting 1913 I. Montagne, J. Verduyn en Halve maan vrijstelling van den dienst bij de Militie verleend wegens kostwinner schap, ALPHEN. Ingaande i Juni zal in deze gemeente een besteldienst van de Maat schappij tot Expl. van Staatsspoorwegen worden gevestigd en zal dan tevens worden opgericht eene Factorij der Maat schappij tot vervoer van bestelgoederen binnen het Rijk, onder beheer van Van Gend en Loos. GOUDA. Tot gemeente-secretaris is benoemd mr. J. van Heusde, commies ter secretarie te Amsterdam. GROENENDIJK. Donderdagavond vergaderde ten huize van A. v. Wijk, de Onderlinge Brandassurautie. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental met 12 was toegenomen. Het reservefonds was gestegen tot f 18382. HAZERSWOLJDE. De sedert jaren al hier bestaande nachtdienst voor 't post verkeer is met ingang van 1 Juni op geheven. Daarvoor is in de plaats ge steld een rijvvieldienst, die in verbinding staat met den eersten trein uit Leiden. De laatste lichting heeft thans plaats des avonds te 8.45, waarna deze naar den laatsten trein wordt vervoerd. De op 15 Mei van kracht geworden kiezerslijst voor deze gemeente bevat de namen van 609 kiezers voor de Tweede Kamer, 610 voor de Prov. Staten en 500 voor den Gemeenteraad. Tot bestuurslid van de Ambachts polder werd herkozen de heer G. Rijk aart, tot bestuurslid van de Kleine droog makerij (Katjespolder) werd herkozen de heer J. D. Appelaar HILLEGOM. Hedenavond om acht uur vergadert in café Flora, de afdeeling Hillegom van het H. B. G. Op de agen da staatbespreking opening Beurs. Be spreking stand van het gewas. Benoe ming commissie Prijsraming. Prijsbe- spreking. Verloting. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer W. van Egmood te Rijnsburg, die door het bestuur der Tuinbouwvereeniging benoemd was tot bode voor de verplich te groentenveilingen, is rpi tevens be last met de functie van keurmeester voor genoemde veilingen. LEI MUI DEN. Dezer dagen zal de pro pagandist van de Katholiek Sociale Ac tie hier zijn werk beginnen. Wij hopen, dat het vruchtbaar zal zijn. Dat het ge tal donateurs zoo groot zij, dat er in Leimuiden een plaatselijk comité van de K. S. A. tot stand kome. Dc voordeel en van zulk een comité in den breede uit een te zetten is niet het doel van deze opwekking. Wij meenen, dat men daar nu wel langzamerhand van overtuigd raakt. Dat zulk een comité ook speciaal I ....IrJnr. -roor rrpuipncllf iq hlÜ£"* Z.cerw. herder dezer parochie aan dit werk heeft gegeven. Als wij er nog bij voegen, dat de bijdrage om donateur te worden zeer laag is, komt het ons onbegrijpelijk voor, dat men zich om een of andere reden kan onthouden van dien steun. NIEUWKOOP. Gistermorgen werd onder algemeene belangstelling de uit vaart en begrafenis gehouden van het stoffelijk overschot van den koopman A. B., die verleden week onder de ge meente Oegstgeest door een onbesuis- den wielrijder omvergereden werd en zoo tegen den grond smakte, dat hij aan hersensschudding binr.en eenige uren overleed. Het medelijden met de onge lukkige weduwe en met haar drie jeugdige kinderen is algemeen. NOORDWIJKERHOUT. Naar wij vernemen, zal er door de St. Elisabeths- vereeniging omstreeks Augustus van dit jaar eene verloting worden gehouden. Wijl er ditmaal geen fancy-fair aan ver bonden wordt, zal de verloting veel uit gebreider worden dan anders, 't Is te hopen, dat een ieder naar vermogen de ze gelegenheid zal te baat nemen, om de St. Elisabethsvereeniging, die hier ter plaatse zoo heilzaam werkt te steu nen. SASSENHEIM. Hedenavond om half acht vergadert in de societeitzaal van het Bruine Paard de afdeeling Sassen- heim van het H. B. O. Op de agenda staat: Verkiezing van commissieleden voor Tulpen en Bijgewassen. Prijsbe- spreking Tulpen en bijgewassen. Be spreking stand van het gewas. WOUBRUGGE. In de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden der Oudendijkschen polder alhier werd met groote meerderheid van stemmen als bestuurslid herkozen de heer J. M. van Egmond. De rekening over 1911 werd vastge steld op f 3702.39 aan inkomsten en on f 2449.4Ó5 aan uitgaven, batig slot f 1252.925. De begrooting werd vastge steld op f3669.965 aan in en uit-gaven en de omslag bepaald op fl.60 per H.A. evenals het vorig jaar. ZEVENHOVEN. Het kohier van den hoofd, omslag 1912 is vastgesteld in totaal op f3277.51 Het evenredig cijfer werd bepaald op 2,8 per 100. GEWESTELIJK GEMENGD. Op hol. Het paard van den Petroleumventer v. d. B. stond hedenmiddag onbeheerd op de Schoollaan te N o ordwijkerhout Door liet geluid van een motorfiets schich tig geworden, sloeg het beest op hol en ging den weg op naar Schippersloot. Aan den kant van dien weg stond een hondenkar, waartegen de petroleumwagen opreed. De hondenkar werd het onderstbo ven geslingerd en zwaar beschadigd, terwijl de houd een wonde aan een der pooten bekwam Het hollend paard kwam tegelijk tot stilstand. Voor den petroleumventer was een en ander een heel schadepostje. Gisteravond ontstond bij den land bouwer v. d. B. te Nieuwkoop in den Nieuwkoopschen polder een begin van brand op den zolder bij de schoor steen. De bewoners bijgestaan door een paar toegesnelde buren, konden 't vuur spoedig meester worden, zoodat de scha de gering is. Gistermiddag geraakte paard en wa gen van A. S. in de buurtschap Halfweg onder Lisse te water. Het paard werd dood aan wal gebracht. LE1DSCHE SPAARBANK Ultimo JViei 1912. lnleggersrekening. 1912 Saldo aanvang der maand 2.735.558.27 Ingelegd169.537.84 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 240.43 j 2.905.336.54 Terugbetaald 132.523.14^ Saldo van het tegoed einde der maand2.772.813.39^ Aantal inleggers 1912 Aanvang der maand13075 Nieuwe inleggers94 13169 Inleggers waarmede is afgerekend 67 Einde der maand13102 Rechtszaken. inbraak te 's Gravenhage. Voor de Haagsche rechtbank stonden terecht G. H., huisschilder, en M. J. H., loswerkman, beklaagd van inbraak in de woning van een 76-jarigen rente nier, in de Kranestraat, in Den Haag, in wiens woning zij des nachts waren binnengedrongen via een belendend leegstaand huis, over het dak, dat stee- nen had losgelaten op welk geraas de rentenier wakker werd en hulp riep. Later bleek, dat bekl. aan kleeren en schoenen een dikke laag kalkstof hadden Verschillende getuigen herkenden hen als de personen, die zij des nachts bij de woning hadden gezien of het leeg staand huis hadden zien binnengaan, waarvoor zij allerlei voorwendsels opga ven. Des ochtends waren zij al aan des rentenierswoning geweest, ^voorgevende tot de politie te behooren en in haar naam toegang vragende, wat de oude man geweigerd had. 's Nachts de straat met een beitel, de andere meFéêrPfartg- gewapend was. Bij den eersten bekl. zijn 8 loopers in beslag genomen, die voor huiselijk gebruik heetten te dienen. Teen zij ontdekt waren hadden bekl. den ouden man nageloopen, die er dan ook bijzonder gelukkig js afgeloopen, want zij hadden blijkbaar plan hem af te maken, gelijk de subst. off. van justitie meende. Tegen den eersten bek!, w erd zes jaar gevangenisstraf geëischt en tegen den tweeden bekl. drie jaar., Uitspraak over 8 dagen. Bedreiging. Voor de rechtbank te Middelburg is gisteren 3 maanden gevangenisstraf ge ëischt tegen den voorzitter van de boot- werkersvereeniging te Terneuzen we gens bedreiging met een misdrijf tegen het Jeven en brandstichting tegen de vrouw van een werkwillige, tijdens de staking aldaar Concurrentie-beding. Een firma te Amsterdam had met haar personeel een contract aangegaan, waar bij dit personeel zich verbond, om bin nen den tijd van 3 jaren na ophouding van de dienstbetrekking bij den tegen- woordigen patroon geen betrekking te aanvaarden bij een dertigtal concurren ten, door de firma in het contract met name genoemd. Een der vrouwelijke leden van het per soneel nu, werd den 31 en December j.I. door haar patroon ontslagen en aan vaardde zeer korten tijd daarna een dienstbetrekking bij een der in het con tract genoemde firma's. Door hét aannemen van deze betrek king handelde de ontslagene dus in strijd met de aangegane verbintenis en was volgens de verbintenis verplicht de firma, bij wie zij vroeger in dienst was geweest, een schadevergoeding te be talen, gelijk staande met één jaar sa laris, in casu f410. De firma diende een vordering tegen de bewuste juffrouw in en de zaak werd door den kaiitonrechter, mr. Höfelt, in civiele zitting behandeld. In zijn vonnis meende de kantonrech ter, dat tengevolge van dit beding de gedaagde niet alleen in haar kans op maatschappelijk financieele lotsverbete ring, maar ze fs in haar toekomstig po gen om werr werk te vinden sterk be lemmerd werd Op dezen grond deed de kantonrechter het tusschen partijen getroffen, bij ver zoekschrift omschreven, concurrentiebe ding geheel te niet en verklaarde de fir ma dientengevolge in haar vordering niet ontvankelijk en veroordeelde haar in de kosten van het geding. („Tel.") De straatgevechten op Kattenburg. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft behandeld het hooger beroep van de zaak tegen den 28-jaj'ige» bierbroMW£rs- knecht J. A. J., door uc ree low.ik te Amsterdam veroordeeld tot 8 jaar ge vangenisstraf wegens openlijk- geweld pleging tegen politie en soldaten in den nacht van 5 op 6 Jul il911 op Katten burg. Beklaagde's aandeel zou hierin hebben bestaan, dat hij uit een van de ramen van zijn woning op een patrouille zou hebben geschoten. Na een uitvoerig getuigenverhoor en pleidooi van mr. Mondeis begaf het Hof zich in raadkamer en sprak bek'. rij. Land- en Tuinbouw. Weide-bemesting en MeSkopbrengst. Te Kingston, stad in bet Lngelsche graafschap Derby, heelt men interessan te proeven genomen, ten einde den in vloed na te gaan, welke de bemesting der weide heeft op de meikopbrengst In 1909 is men daarmede reeds aange vangen. De proeven hadden plaats op gronden, gelegen in de nabijheid van de leerschool der stad. Niet op arme zand- of veengronden, maar op de klei, zware klei. Hier werden twee percecien afge bakend, elk 1 Hectare 62 Are groot; 't eene perceel bieef onbemest, het andere ontving een .bemesting zonder kunstmest. Beide stukken werden echter te voren gekalkt, daar de bodem bij onderzoek kalkarm was gebleven. In 1910 werd de bemesting niet toe gepast. Op elk perceel werden 2 koeien gedu rende 15 dagen geweki. Later verwis selde men van perceel en deze verwisse ling werd gedurende 5 maanden gedaan. Iedere groep weidde derhalve 5 maal op elk perceel. Ten einde deze dieren den tijd te laten zich aan het veranderlijk wei den te gewennen, hieid men slechts re kening met de melk van de tweede week van iedere veertien dagen. Men verdub belde dan de bekomen hoeveelheid om de melk der volle 15 dagen te hebben. Daar het bemeste perceel zichtbaar veel verbeterd was. liet men er een derde koe op weiden vanaf den len Mei; in 1909 geschiedde dit nog slechts in de maand juli. En wat was nu het resultaat der meikopbrengsten Gedurende den vijfmaanaelijkschen proeftijd beliep de melkopbrcngst voor het niet bemeste perceel 3.031 Kilo, voor het wei-bemeste 3.103 Kilo. De inelkopbrengst der derde koe, op het bemeste'land, bedroeg 1.539 Kilo. Totaal werd dus in 1910 op het bemeste perceel 2.608 K.g. of 391 Liters per Hec tare meer verkregen. In 1909 bedroeg de meer ^obrengst per Hectare 282 Liters melk. Deze uitkomsten mogen er menigeen tftlk fyjfTEf n .9£9„n s.t'.L4c££55 k en-üt toevoeging van mest plaats had, deze wel licht een nuttig effect kan hebben. Als een gemiddelde bemesting voor grasland kan men toepassen 6 a 8 baal kainiet, 6 a 8 baal Thomasmeel en 100 a 150 K.G. Chilisalpeter per Hectare. Wordt het land gehooid dan geve men wat meer kainiet dan slak, wordt het land geweid, dan omgekeerd. C. B. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Uitbreiding van het staatsmijnveld. In zijn Memorie van Antwoord op het Voorloopig verslag over de suppletoire Landbouwbegrooting voor 1912 (uitbrei ding van het staatsmijnveld) zegt de mi nister van landbouw, nijverheid en han del niet te kunnen instemmen met de zienswijze van hen, die de in de onder havige wetsontwerpen belichaamde voor stellen strijdig achten met de Mijnwet van 1810. De minister betoogt voorts o. a., dat van een annexatie door den staat hier geen sprake kan zijn. Door een overeenkomst aan te gaan, treedt de Staat in de plaats van hen, die als vinders in den zin der Mijnwet van 1810 zijn aan te merken. Verder deelt de minister als zijn oordeel mede, dat door toevoeging van het Maasveld aan het staatsmijnbedrijf, 's lands belangen zullen worden gebaat. Dat eerst in de toekomst de behoeft© aan meer kolenvelden zich voor het Staatsmijnbedrijf zal doen gevoelen kan bezwaarlijk worden ontkend. Het hoofd motief voor de indiening van de onder havige wetsontwerpen was dan ook om het Staatsmijnbedrijf gelegenheid te bieden, niet slechts om zich tot een werkelijk groot bedrijf te ontwikkelen, maar tevens om het mogelijk le maken, dat de positie van grootmijnbedrijf lange jaren zal kunnen worden gehandhaafd. Doch hoe dit alles zij, bij de beoor- deeling van de thans voorgestelde maat regelen moet naar 's ministers gevoelen de nadruk hierop vallen, dat uitbreiding van het Staatsmijnveld met het Maasveld voor de toekomst van liet Staatsmijnbe drijf van zeer groot belang is, terwijl aan den anderen kant voor uitbreiding van. particuliere mijnexploitatié' in Zuid- Limburg geen zeer krachtige redenen be staan, doch wel uitbreiding van zoo danige exploitatie bedenkelijke gevolgen van ernstigen aard zou kunnen hebben. De opvatting dat in eventueele be hoefte voor het Staatsmijnbedrijf aan nieuwe mijiivelden zou kunnen worden voorzien door ter beschikking te stellen van door den Staat ontdekte velden in Noord-Limburg of de Peel, acht de mi nister niet juist. De Minister kan dan ook niet deelen de meening dat de voorgestelde uitbrei ding uit een financieel oogpunt weinig a^iibev.ej§nswaardig zou zijn, Met de opmerking dat het voorstel der regeering is ingegeven door besiiste voorkeur van staatsmijn-exploitatie kan de minister bezwaarlijk medegaan. De minister is niet blind voor de bezwaren aan staatsmijn-exploitatie verbonden, doch is van oordeel dat in elk geval liet mijnbedrijf zich zeer goed voor staatsexploitatie leent, en dat de onder vinding tot dusverre met het Neder- landsche staatsmijnbedrijf opgedaan, heeft doen zien, dat het mogelijk is def bezwaren we'ke in theorie, tegen 't bren gen van een bedrijf onder beheer van den staat bestaan, in de practijk vrij wel geheel is ondervangen. De Minister steil er prijs op te ver klaren dat hij te allen tijde bereid is met particulieren onderhandelingen aan te knoop en, o ver de voorwaarden, waar, onder aan heil buiten Zudi-Limburg ont dekte mijiivelden ter ontginning zullen kunnen worden afgedaan. De Minister betoogt dat de aanvanke- kelijke resultaten van het staatsmijnbe drijf stof tot gerustheid geven en treedt voorts punt voor punt jn een beschou wing van de rede van den heer De Ram. Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. In het jongste nummer worden ver volgd de artikelen van pater Molkenboer, over de ,.Spaansche kapel", van Dr. Möller over Tragiek en Tragedie. Dr. W. v. Koeverdeu zette wederom twee psalmen uit den grondtekst over in dik wijls melodieusc taal. Katholieke Illustratie. Naast verschillende mooie platen, re producties naar schilderijen, bevat de Illustratie kiekjes uit het maagdenhuis te Amsterdam, van de presidentsverkie- zings in Amerika, de troonsaanvaarding! van den nieuwen Deenschen Koning, enz. Behalve de vervolgen, nog een vier tal kleinere verhalen. Sint. Franciscus. Het maandschrift der leden Van de derde orde bevat o.m.Het feest van Maria's onbevlekte ontvangenis, Pius X' en de derde orde, Liturgisch mis hooren. Hoe de Clarissen in Megen kwamen, enz. Sint Antonius. Het maandschrift voor de vereerders van den grooten wonderdoener van Pa dua bevat o.m.: L>e Kern der Maatschap pij, Een gewichtige stap, St. Antonius op den Paulusberg, Hoe er toch zooveel ongeloof kan zijn, Ook een ontdekking^ enz. De Vriend der H. H. Harten van JeZUS tn-Mari« Inhoud: Toewijding van ons huisgezin aan het Alierh. Hart van Jezus, Aap of Koning, Het H. Hart en de Drankbe strijding, Het gewonnen spel, De vrij metselaar der Maagd, enz. Sport. Vliegen. Water vliegmachines. D-e heer E. Mulertt te K a t w ij k - a a n Zee is, naar hei „VaiL" verneemt, naar Frankrijk vertrokken, o:n aldaar zijn bre vet voor hydro-aeioplanes (watervlieg- tuigen) te halen, en tevens ook om een dergelijk vliegtuig aan te schaffen. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het: candi- daatsexameh in de rechten de heer C. J. Bennink Bolt (Zv.amraerdam). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid de heer J. J. van Baarsel (met lof), geboren te Naaldwijk^ op proefschrift getiteld: „Willem Perkins. Een bijdrage tot de kennis der religieus© ontwikkeling in Engeland ten tijde van Koningin Elisabeth". Bevorderd tot arts de heeren C. G. Vervloet en E. H. j. v. d. Heyen, en tot tandmeester mej. L. A. van Lier, mej* J. C. Polenaar en de heer E. J. Mullers. Onderwijs. Akte-examens L. O. ROTTERDAM. Geëx. 7 mannel. caniiidaten. Geslaagd de heeren H. Groenewegen, T. A. Hoek en L. C. Dekkers, allen te Rotterdam. AMSTERDAM. Geëx- h mannl. candidates Geslaagd de heeren W. K.Haafkens, te Huizen; R. Bersma, J. W. J. Arendzen, J. Oshecr, allen te Amsterdam. 's GRAVENHAGE. Geëx. 7 vrouwlijke can didates Geslaagd de dames D. Reinders. P. van Renswoude, S. Weyl allen fe 's-Graven gage; F. C. Warffemins, G. H. Warfem, beiden te Delft. HAARLEM. Geëx. 8 mannelijke candidates Geslaagd de heeren J. K. Schouwstra. te Enk-' huizen I. M. Schoorf, te BeverwijkH. Schut ter, te Haarlem J. Singcwel te Helder; A. Smit, te Velseroord. UTRECHT, Geëx. 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren H. R. Scholten, te Utrecht; W. A. Schuddeboom en F. R. M. Sluyters, bei- te Harmeien. BREDA. Geëx. 8 vrouwelijke candidaten. Ge slaagd de dames C. J. J. Oomeus, ie Boxtel; E. van Opstal, te Breda; M. A. W. Peters, te Bergen-op-ZoomS. A. Poeteer. te Dongen G. P. van Oss, le Oirschot; J. W. A. Pot, te .s-Hertogcnbosch. VENLO. Geëx. 8 vrouwelijke candidaten. Ge slaagd de dames A. J. E. de Ras, te Maastricht; A. M. M. Rcttschnick, J. H. A, M. Sassen, bei den te Bierik; E. M. Robert, te Echt; W. M. Roifelscn, te SchijndelA. M. Roozen, te Mook. Aanbestedingen. WOUBRUGGE. De uitslag der alhier gehou< den aanbesteding van den bouweener slagerij met] woonhuis ten behoeve van den heer A. HoogenJ doorn, is als volgt: Gebr. van Luling f203(£ \V. Stookman 12132, Gebr. Stigter ii307, H. Luit en Zoon 12515. De begroeting was f 2102

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2