Uit Stad en Omgeving. zitter Cen.tr. Kiesvereenigingdr. Keesom, Leiden, bestuurslid R. K. Kies vereeniging Joh. Koot, Rotterdam, voor zitter R. K. PropagandaclubsJ. Lam bert, Groinchem, secretaris R. K. Kies vereeniging; P. Verburg, den Haag, lid van den gemeenteraadA. C. A. van Vuuren, de« Haag, voorzitter R. K. Kies vereeniging distr. II; en voor d: aftreding in 1913: J. M. Koetsch, secretaris R. K. Propaganda- clubs, Rotterdam A. J. v. Best, secre taris R. K. Kiesvereeniging, Poeldijk. Voorstel Zoeterwoude„Het bondsbe- stuur tracht zoo nauwkeurig mogelijk op de hoogte te komen van den stand der poli tieke partijen in Zuid-Holland.". R. K. Spoor- en Trampersoneel. Gisteren heeft te Utrecht een vergade ring plaats gehad van den Raad van Afgevaardigden van St. Raphael, Rcomsch-Katholiek secretariaat van Spoor- en Trampersoneel. De voorzitter deed mededeeling, dat het H. B. besloten had zich aan te slui ten bij de K. S. A., waartoe als afge vaardigde benoemd werd de heer Schutte cn als diens plaatsvervanger de voorzitter. Besloten werd o. a. aan de directies te verzoeken den treinenloop op Zondag te beperken en de regeering haar in vloed in deze aan te wenden. Aangenomen werd een voorstel om het daarheen te leiden, dat door de drie algemeene bonden van spoor- en tram personeel het besluit worde genomen, om voor ongeorganiseerden niet meer te werken, en dat iemand minstens 3 maan den lid der organisatie moet zijn, wil er iets voor hem gedaan worden. Kerkelijke kunst. Dinsdag j.I. kwam in het „Kasteel van Antwerpen" te Utrecht bijeen de „commissie voor mysteriespel en mu ziek" voor de tentoonstelling van kerke lijke kunst, te houden te 's Hertogen bosch in 1913, ter overweging in hoe verre de in de Algemeene Vergadering! te 's Hertogenbosch aangenomen begin selen in de practijk zijn te verwezenlij ken. Aanwezig waren de heeren prof. AL C. Nieuwbarn, O. P. te Nijmegen, dr. A. M. Diepenbrock, te Amsterdam, Hubert Cuijpers, te Bussum, prof. Ant. Hansen te St. Michiels-Getel, kap. W. Smulders te Made, J. A. M. Scheffers, Th. Hennsen cn E. A. Mulder, te 's Her togenbosch. Eerstgenoemde werd tot voorzitter, laatstgenoemde tot secretaris gekozen. In beginsel werd aangenomen om tijr- dens de tentoonstelling o.m. op te voe ren middeieeuwsche „abele spelen", aan te bieden muziekavonden van middei eeuwsche liederen, alsmede een stuk te vertoonen, waarin de kunstperiode van punt zaï vormen. Dienzelfden dag vergaderde ook de „commissie van organisatie", ten huize van den heer Jan Brom, onder presidium van den voorzitter van het Uitvoerend Comité der tentoonstelling. Deze commissie bestaat uit de heeren mr. R. Himan, te 's Hertog*ibosch, voor zitter, prof. M. C. Nieuwbarn, O.P., te Nijmegen, Jan Brom, te Utrecht, J. .A Frederiks te 's Gravenhage, Jan Dun selman te Watergraafsmeer, M. Mare- chal, Jos. Meijring en E. A. Mulder, te 's Hertogenbosch. Laatstgenoemde is tot secretaris gekozen. Eene commissie van hoogstaande kunstkenners zal al het ingezonden werk van te voren beoordeeleai, opdat het min derwaardige van deze tentoonstelling zal worden geweerd. LEIDEN, 17 Mei. Nationale Bakkerij Tentoonstelling. In het gebouw van den Nederl. R. K. Volksbond is gistermiddag halftwee de nationale bakkerijtentoonstelling ge opend, waartoe het initiatief werd geno men door de Brood-, Beschuit-, Koek en Banketbakkers-vereeniging St. Hu- brecht, onderafdeeling van den Nederl. R. K. Volksbond alhier. De openingsplechtigheid werd door een groot aantal aanwezigen bijgewoond, w. o. de Z.Eerw. pastoor H. L. A. Gadet, de W.Eerw. pater C. Zuidgeest, geeste lijk adviseur der afdeeling, de burge meester dezer gemeente, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, wethouder J. A. Bots, het lid van den gemeenteraad, de heer de Boer, mr. dr. E. C. van Stiijen, ge meente-secretaris, de heeren A. de Koster Jr., eere-voorzitter der tentoonstelling, .J Harte velt Azn., voorzitter der Maat schappij van Nijverheid, kolonel de Roon, de heer J. W. Smit, Centraal-president van den Ned. R. K. Volksbond, de le den van het tentoonsteliingscomité, van de jury, en van het afdeelingsbestuur en verschillende inzenders. Te halftwee nam de Voorzitter van het .uitvoerend comité, de heer W. J. de Gooyer, het woord om de aanwezigen het welkom toe te roepen, speciaal het gemeentebestuur van Leiden. Spr. gaf :een beknopte schets van het tot stand komen en het verloop van de voorberei dende werkzaamheden der tentoonstel ling. Toen voor 6 maanden terug op de vergadering het houden van een vak- tentoonstelling ter sprake kwam, werd dit denkbeeld met instemming begroet, niet denkende aan de zorgen en de moei te, daaraan verbonden. Men zette echter door en het resultaat is een volkomen succes gewonden. Pit su<£«i >s eerst te danken aan de medewerking van den burgemeester, die direct bereid was het beschermheerschap te aanvaarden en van den heer A. de Koster Jr., die als eere-voorzitter wilde optreden. Spr. bracht een eeresaluut aan beide' heeren, die een zaak, door werklieden onderno men, met hun naam en invloed, zoo krachtig steunden. Ook de Leidsche Bak- kerspatroonsvereeniging Ons Belang stelde vertrouwen in het comité en le verde daardoor het bewijs van saamwer king van patroon en gezel, waarvan trou wens de geheele opzei der tentoonstel ling getuigt. Spr., herinnerende aan de medailles door H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en H. M. de Konin gin-Moeder beschikbaar gesteld, bracht dank voor deze Koninklijke belangstel ling. Het koninklijk voorbeeld werd door vele anderen gevolgd, o. a. door den Commissaris der Koningin. In 't geheel werden 42 medailles ontvangen, terwijl anderen de plannen van St. Hubrecht door financieelen steun hielpen slagen. De inzendingen liepen bij zoo'n opzet als vanzelf; in korten tijd waren er niet minder uan S3 exposanien. Met een enkel woord herinnerde spr. aan de tombola, aarvan de opbrengst verdeeld wordt tusschen Hulp in Nood en Schoolkin dervoeding. Spr. dankt de pers voor haar medewerking, de exposanten voor het vertrouwen, in het comité gesteld en de juryleden voor de bereidwilligheid deze taak op zich te nemen. Hierna verzocht hij den burgemeester de tentoonstelling te willen openen. Jhr. de Gijselaar verklaarde gaarne aan dit verzoek te voldoen en wees er met voldoening op, dat de godsdienstige richting van de vereeniging, die deze expositie op touw zette, geen bezwaar is geweest voor het welslagen. Dit ver heugde spr. omdat daardoor gebleken is dat de ouderwetsche eendracht, die ons volk groot maakte, nog bestaat. De handen zijn hier ineengeslagen,, patroon, en gezel hebben saaingearbeid en ook hier heeft eendracht macht gemaakt. Door deze eendracht is de tentoonstel ling groot geworden. Spr. wees erop, zooals ook in het voorwoord van het programma terecht is gezegd, dat vaktentoonstellingen als deze voor de klein-industrie eeai eisch des tijds zijn. Zij maakt daardoor kennis met de electrische beweegkracht niet alleen, maar ziet daar dikwijls dingen, waar zij steeds over heeft hooren pra ten, doch waar het dan ook bij bleef. "Spr. wees op de belangrijke plaafs, die het brood onder de voedingsmddelen steeds heeft ingenomen. Zonder het brood kan de wereld niet bestaan. Uit de oudste geschiedenis blijkt dan ook reeds dat het brood bekend was, al Rphij-n pij pr P.ixkelP- den. Het vak heeft altijd in hooge eere gestaan en vele volken uit de oudheid hebben het aanbieden van brood als een teeken van gastvrijheid beschouwd. In onze stad bestaat nog het traditioneele aanbieden van brood op 3 October. Spr. meent dan ook, dat onder de tentoonstel lingen van voedingsmiddelen een bak- kersténtoonstelling in brood steeds de oornaamste zal zijn, al behooren de luxe .akken als de banketbakkerij er ook bij. Spr. hoopt, dat de tentoonstelling vrucht baar zal zijn er is veel moeite besteed aan haar totstandkomingveel goede wil geloond bij haar voorbereiding. Met den wensch, dat zij zal slagen, verklaart spr. ze voor geopend. Daarna werd het woord verleend aan den heer J. W. Srnit, die namens het centraal bestuur van den Nederl. R. K. Volksbond, waarvan St. Hubrecht een vakafdeeüng is, uiting wil geven van den aangenamen en tot dankbaarheid stem- menden indruk, die de gebeurtenis van heden op spreker maakt. Een goed stuk werk is verricht, waarvoor het initiatief is genomen door een vakvereeniging, die daardoor het bewijs heeft willen leve ren, dat haar activiteit en werkzaamheid als vakafdeeling 'niet alleen bestaat in het verkrijgen van eenig meer loon en wat korter arbeidstijd, maar ook in het aankweeken van meerdere vakkennis bij haar leden en in het verheffen en tot hooger bloei voeren van haar vak. Na mens den Bond dankt spr. den burge meester voor de medewerking, die hij de gezellen heeft willen verleenen. Er is gewezen op de noodzakelijkheid van saamwerken tusschen patroon en werk lieden. Het stemt tot blijdschap dat dit juist hier is gezegd, overtuigd als spr. is, dat er geen verbetering in sociale misstanden zal komen, als er geen op rechte en vertrouwelijke saamwerking bestaat tusschen patroon en arbeider. Spr. uit den wcnsch, dat de vakvereni gingen hier ter stede zich steeds in de sympathie van Leiden s burgemeester zullen mogen verheugen. Al deze toespraken werden met applaus begroet. Daarna werd de ee.e- wijn aangeboden en speelde de Har monie St. Gregorius onder leiding van haar directeur, den heer P. A. Smeele, het Wien Neerlands Bloed. Vervolgens werd de tentoonstelling bezichtigd. Een en ander hebben wij ervan reeds in ons nummer van Woens dag gemeld. Maar toen wij dat schreven waren wij wel wat bevreesd, of alles op tijd gereed zou zijn. Er viel Woens dagmorgen nog zooveel te doen, dat Noeste arbeid heeft echter alles over wonnen. Gistermiddag was de tentoon stelling af; en de commissie mag waar lijk een woord van hulde voor haar arhpid niet wmCV■«- ~A - ste voldoening voor haar moeltevol werk zal het succes zijn, waarmede zij haar pogen bekroond ziet. Want de tentoonstelling is inderdaad een succes voor St. Hubrecht. De ruim 80 inzendingen zien er alle keurig en welvervaardigd uit. Wat echter meer zegt is, dat zij over 'i algemeen belang rijk zijn. Her brood neemt natuurlijk de voor naamste plaats in. Het toojieel is gereser veerd voor de gezamenlijke inzending van de Leidsche broodbakkerspatrconsvereeni- ging Or.s Belang. Het tentoongestelde brood ziet er mooi van jrieur uit en is groot van stuk, twee eigenschappen waar aan brood van goede qualiteit moet vol doen. Behalve de gewone broodsoorten zijn er verschillende luxe-soorten te be zichtigen. Tevens hebben meerdere in zenders hun technische vaardigheid ge toond door kunststukjes uit dood deeg. De heer C. J. van Velzen alhier, die als lid der jury een inzending buiten mede dinging heeft, vervaardigde een brood- mand van dood deeg. Uit dezelfde stof za ger. wij een watermolen met klok, afkom stig van den heer G. P. Hoogeveen, alhier terwijl de heer j. Raaphorst .alhier de at tentie had een goedgeslaagde nabooising van den gevel van het Bondsgebouw te le veren. De heer L. j. Castelein alhier be proefde zijn kracht aan het wapen der stad en een afbeelding der Zijlpoort uit dood tarwedeeg. Brooden van buitenge wone afmeting en omvang, die een extra zorgvuldige bereiding hebben noodig ge had, zijn er verschillende aanwezig, maar één ervan spant toch de kroon een brood van 2' o M. lengte is zeker iets zeldzaams, 't Is de heer G. P. Hoogeveen, die dit brood inzond. Met een zeer mooien stand is een oud-Leidenaar, de heer W. de Rooij, broodfabriek de Zeeuw, te Haar lem ingekomen, wiens producten er bo vendien alle even smakelijk uitzien. De beschuit is eveneens in allerlei soorten vertegenwoordigd. Iets aardigs op dit gebied is de inzending van den heer H. G. van Mill te Dordrecht, die een pun- telijk afgewerkte parketvloer van beschuit exposeert. Het roggebrood komt uit alic deelen van het land, evena's de voortbrengselen der koek- en banketbakkersnijverheid. Van de banket- cn suikerbakkers heb ben wij verschillende staaltjes gezien, die zoowel voor hun kunstzin pleiten als hun geduld doen bewonderen. De heerE. A. van Bossón uit Rotterdam heeft b.v. het Vredespaleis uit suiker vervaardigd, 't Zal hem heel wat hoofdbrekens hebben ge kost alvorens hij het kunststukje klaar had. De heer H. B. van der Heiden te 's Gravenhage exposeert een montée, be staande uit een voetstuk, gemaakt van 25 kg. suikertabkt.cn, waarop een tempel bij die van elders niet achtergebleven, 't Beste bewijs trouwens, van hun kunnen is, dat de eereprijs van H. M. de Koningin aan een Leidenaar ten deel viel. Van den heer G. P. Peeperkorn zagen wij o.a. een bijenkorf als polonaise met bijen uit marsepain en een smaakvol ojj- gemaakt kussen. De heer L. Peterse had in beeld gebracht hoe deLeidenaars voor heen en thans het mod van Leiden's Ontzet gebruikten. Een ijzeren pot met hutspot en klapstuk stede het voorheen voor; voor het heden liad de heer Peterse dekschalen met aardapplen en wortelen gemaakt en een deksel net rollade; een cn ander was zeer verlienstelijk nage bootst en kwam de wekelijkheid dicht nabij. Een andere groep, waarbij ook het opschrift „voorheen en tlans" stond, was van den heer S. Rosier, die een tegen stelling maakte tusschei de ouderwet sche kaarsverlichting e de moderne booglampen. Beziensward is ook het stuk hekwerk van Gebr. knus te Amster dam, dat uit een oogput van gameer- kunst een zeer verdienstejk stuk werk is. Wij zouden nog veie.adere inzendin gen kunnen vermelden, di onze aandacht trokken. Weijl's bekendi bolussen ont braken b.v. evenmin als ndc-re speciale Leidsche producten. Ma: onze plaats ruimte laat het niet toe. De vakman zal er voori vinden grond stoffen voor zijn bedrijf, rcchinerieen, die in werking zijn te zien, inrediëntcn voor zijn bedrijf, en talrijke aiic-re zaken, die zijn belangstelling in bcslj zÜKen nemen. De collecties machinerieëider firma G. J. Benier te 's Gravenhage het technisch bureau H. Hahn te "Amterdam zij» in dit verband de vermeldjg waard. De heer J. J. Piey exposeereen eigen sys teem pyrometer, waarbij Di eken tot een min'imum wordt beperkt. 3e heer H.W. Rübenkamp komt u.t mettikele modellen bakkerskarren. De jury, die bestond uit de heeren Gerard A*. Bots, alhier, voizt.er, S. D. Boonzaayer te Bodegrave, secretaris, H. van Dorsten, J. van Veizn, G. P. Timp, J. van Wijk, H. Brusche, lien alhier, J. F. Schuiten, A. Broeders, tuiden te Rotter dam, J. Gaasbeek te Massiuis en J.F. M. Eichbolz te Voorburg stond voor een moeilijke taak en ;t duurie dan ook lang voor haar uitslag bekend verd. De volgende bekroningen werden toe gekend Wittebrood. Eereirijs zilv. mcd. aangeboden door Z. K. H. Nrins Hen drik der Nederlanden, de Bruin, te Rotterdam (luxe- en kurstbrood)eeic- prijs gouden med. Brood-en Meelfabriek Ceres te Schoten, aan -vie tevens een le prijs, verg. zilv. med. voor kunstdeeg werd toegekend; le prijs verg. zilv. med. versierde inzending) 2e prijs grooter zilveren medaille K. Beuling, alhier; 2e pr. kleine zilv. med. H. P. den Boer te Rotterdam, 2e pr. diploma's voor zilv. med. J. van Velsen, OegstgeestGebr. Janus, te Amsterdam, J. M. Hoogeveen, te Oegstgeest. Beschuit. Eereprijs, eerekVuis H. G. van Mill, te Dordrecht; eerepiij zilv. med. aangeboden door den Commissaris der Koningin P. Filstru te Holswerd (Fr.), le prijs diploma voor zilv. mcd. F. Haalebos, alhier, 2e prijs diploma voor zilv. med. G. Vreugdenhill te Rot terdam, (scheepscake), 3e pr. bronzen med. E. Bodde, te Groningen. Roggebrood, le pr. verg .zilv. me daille J. ten Hoeve, te 's Gravenhage, le pr. dip', voor zilv .med. K. de Vries, te Workum (Fr.) Tarwebrood. Eereprijs goud. med. hoogste onderscheiding; R. Kroon, te Sas- senheim, eerepr. zilv. med. hoogste on derscheiding J. Jansse te Rotterdam eereprijs, gouden medaille, J. C. Poptie, en van der Steen, alhier, alhier; le pr. verg. zilv. med. A. E. Weijnen v.'Weijns- b.ergen te Hoofdplaat (Zeel.) 2e prijs zilv. plaque E. K. Beuling, alhier2e pr. diploma voor zilv. med. H. P. den Boer, te Rotterdam 3e pr. bronzen me daille AL Out, te Hazerswöudc. Machinerieën e.xl. le pr. diploma voor gouden med. hoogste onderschei ding G. J. Benier, te "s Gravenhagele prijs, diploma voor gouden med. Tech nisch Bureau H. Hahn, te Amsterdam 2e prijs zilv. med. L. Wennink te Wes tendorp bij Varsseveld; 2e prijzen dip!, voor zilv. med. Henri Arts, te Wijchen te Rotterdam2e prijs, verguld zilveren Banketbakkerij c. d. Eereprijs, hoogste onderscheiding, zilveren medaille van H. M. de Koningin, L. W. Peterse, alhier; eereprijs, verguld zilveren kruis, j. H. L. Roding te Wijchen bij Nijmegen eere prijs, gouden medaille, hoogste on derscheiding, E. A. van Bosson te Rot terdam; le prijs, groote zilveren medaille, P. H. v. d. Zanden, alhier; le prijs, di ploma voor gouden medaille, Gebr. Janus te Amsterdam; le prijs, zilveren medaille, W. A. Goosen Jr. te 'sGravenhage; 2e prijs, diploma voor gouden medaille, A. Burger te Alkmaar; 2e prijs, zilveren me daille, G. A. Emich te Nijmegen; 2e prijs verguld zilveren medaille, N. V. Biscuit fabriek Nuirix, alhier; 2e prijzen, diplo ma's voor zilveren medaille, H. 13. v. d. Heiden te 's Gravenhage, Henri Boneski te Rotterdam; e2 prijs, verguld zilveren medaille, G. P. Peeperkorn, alhier; 2e prijzen, diploma's voor zilveren medaille, J. H. v. d. Werf te Noordwjjk, M. J. Weijl, alhier; 2e prijs, zilveren medaille, A. H. Risselade te Woudsend (Friesl.) voor soeskrakelingen3e prijzen, bronzen me- drTVvo.vQ „v...AMeijj fte.rfRöit £l'donv bronzen medaille, B. H. v. Kleef, Poeldijk. Aan de Propagandaclub St. Bonifacius werd de 2e prijs, diploma voor zilveren medaille, voor haar inzending boekwerken toegekend. Gisteren werd de tentoonstelling 2eer druk bezocht. Jubifé. Woensdag was het.25 jaar geleden, dat J. J. Doove bij de Gemeente-reini ging in dienst trad. Te dier gelegenheid werd hij door zijn Opzichter en collega's gefeliciteerd, met den wensch dat hij nog vele jaren zijn diensten in gezond heid en trouwe plichtsbetrachting aan de Gemeente mag vervullen. Naar aanleiding van dit jubileum, hield de vereeniging van R. K. Gem. werklie den en Gasbewerkers St. Antonius v. Padua des avonds een buitengewone ver gadering, waarop de jubilaris met zijn echtgenoote was uitgenoodigd. Te 9 uur kwamen beiden binnen, en werden, door den voorzitter, den heer J. Heemskerk, verwelkomd en met een kort maar krach tig woord toegesproken. Namens de vereeniging, wenschtc hij den jubilaris van harte geluk met zijn feest en spr. hoopte, dat de jaren, die hij nog in Gemeentedienst zal zijn, in gezondheid en nauwgezetheid mag ver vullen, dat de jubilaris steeds zal tconen een goed R. K. Gemeentewerkman te zijn, door een trouw lid te blijven van St. Antonius v. Padua en dat het een prikkel moge zijn, voor die R. K. De- meentewerklieden en Gasbewerkers, die nog geen lid zijn van de R. K. vereuii- mag ojn_tüüi£-treden tot de R. K. gcm. werkL-vereeniging en niet lid te wr- den van een (socialistische..) Bond die strijd voert tc.en God en Zijn Kerk Hierna werd den jubilaris namen.' de vereeniging eet mooie ruststoel aange boden, hopend.dat hij deze stoel na nermoetende danak nog veie jaren nut tig en .net gezoiheid mag gebruiken Hierna nam dcbilaris, zichtbaar aan gedaan, het woo dankte de vereeni ging voor deze ide e„ dc ,voorden hem door den toegesproken. Hierna werd een nik gewijd aan den jubilaris en bleefen eenjge Ullrtjes gezellig het feest (rtzetten, om ver volgens welvoldaan,jswaar,s je ga.i:) H. M. de Koijn [)eef, bekrach tigd de benoeming de jleeren w de Sitter en J. Bo^oglem-aar adder tot gewone leden van,<on Akademie van .Wetenschappen \msferdam. ROOMSCHE eNDA Tot en met 27 ^Bondsgebouw Rapenburg 10. ^.toonstelling. HAARLEMMERMEER 1,1 "U lirhhende brand was een Brabantsche arbeider gev arrestcerd verdacht van brandstichting. De inan is echter weder op vrije voeten! gesteld. HOOGMADE. Op Maandag 20 Mei vergaderen Ingelanden van deja Does* polder. Aan de orde zijn o.a.Vaststel ling der rekening over 1911, begrooting voor 1912 en verkiezing van een Be stuurslid. In de Verg. van den Vlietpolder op 22 At ei en van den Voorofschen polder Don derdagavond 23 Mei zuilen dezelfde on derwerpen behandeld worden. Woensdag vergaderden alhier de Ingelanden van den Boschpoldec. 12 In gelanden, uitbrengende 107 st. waren vertegenwoordigd. Door liet eenig over gebleven bestuurslid, den Heer C. de Graaf werd in «Jankbarc hei inneriug ge bracht de overleden Voorzitter, terwijl ook dank werd betuigd aan den Heer Th, den Hollander, die wegens hoogen leeftijd zijn ontslag heeft genomen als Bestuurslid. Vervolgens werd overge gaan tot het vast stellen der Rekening, over 1911 en wel aan Inkomsten op. f 1080,04, Uitgaven f 1047,69», Batig saldo f 32,34^. i De begrooting voor 1912 werd vast gesteld aan Inkomsten en Uitgaven op 1 763,25'', Waarvoor noodig is een omslag van f 5 per H.A. Tot Secretaris werd gekozen dc Heer H. Meijer, terwijl bij dc verkiezing voor Bcsluursieden werden gekozen als Voor zitter de Heer C. P. v. d. Geest en als Bestuurslid de Heer G. van Leeuwen, die bcidc-ln hunne benoeming aannamen. Bij de lievige onweersbui van Woensdagmiddag sloeg de bliksem in een naast den weg staaiulcn boom bij de Prot. kerk. Dc bast werd op verscheide ne plaatsen gescheurd en versplinterd. KATWIJK AAN DEN RIJN. in te genstelling met andere jaren zal hier, dit jaar niet één bloembollenveiling plaats hebben. Naar we vernemen zul len daarom de bloembollen der R. K. kerk spoedig op een nader te frepaleu datum in de zaal van den lieer Fennes verkocht worden. In aanmerking geno men dat het gewas best is en dc bollen op de Molen tuin voor ieder te bezich tigen. zijn, twijfelen we niet of de op brengst zal er niet minder om worden. L1SSE. Onze Votksbondafdeeling vier de gisteravond haar 1 le jaarvergade ring. De zaal was propvol. De voorzit ter wijdde ecnige waardcerende woor den aan wijlen Mgr. Konings. Een kort resumé gevende van de werkzaamhe den der afdeeling concludeerde hij dat het afgeloopen jaar een goed verloop heeft gehad. De onderafdeelingeu heb ben zich flink geweerd. sloten werd tot de oprichting van een gymnastiek en scherm vereeniging waar voor men zich kan opgeven bij den heer Grocnewegen. De secretaris bracht hier na zijn jaarverslag uit, welks inhoud getuigde van een bloeiende vereni gingsleven. De aftredende bestuursleden de heeren W. A. Wijsman, C. v. d. Vlugt S. N. Berkhout, H. Salmon en A. Bon werden allen bij enkele candidaatstel- ling herkozen. Tot lid van den Centralen Raad weid gekozen de heer P. v. Bezu Een groot aantal nieuwe leden werden wederom geinstalleeid door den v<*przit- ter en geluk gc-wenschf. Na dc rond vraag waarvan een ruim gebruik; werd gemaakt, werd de vergadering gesloten. De leden der spaarkas St. Thomas van Villanova hielden gisteravond hunne jaarlijksche vergadering. Uit het verslag, van den boekhouder bleek, dat in 1911! was ingelegd f 1323.89 cn terug betaald f773,35, zoodat f550.54 meer was in gelegd dan terugbetaald. Het tegoed der inleggers op 1 Januari 1911 bedroeg, f 3325,40, terwijl dit op 1 Januari 1912 bedroeg f 3976.07. Het reservefonds be draagt f 200. Het aantal inleggers be-4 draagt 202. Na nog enkele besprekingen' van huishoudelijken aard werd de ver gadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. De Eer waarde Zuster Norberta, overste van het gesticht „De Voorzienigheid" alhier, is naar Amsterdam vertrokken, om daartij- delijk de functie waar te nemen van de Algemeene Overste, die ongesteld is. Aan H. Buschmaii alhier, ingeschre ven voor dc lichting van het jaar 1913 is voor den tijd van één jaar vrijstelling verleend op grond van kostwinnerschap. VOORSCHOTEN. Gister zijn bi' R. O. 6 jonge en 2 oude duiven gestolen.J De dief is zeker geen onbekende, daar men de juiste plaats moest weten. Zooals vermeld staat onder „Bin nenland" zal het stoffelijk overschot van' Jhr. Mr. H. A. Steengracht van Duiven voorde morgen wx>rden overgebracht* naar de buitenplaats Duivenvoorde on der deze gemeente en zal vermoedelijk a.s. Maandag alhier de begrafenis plaats hebben. WASSENAAR. Het fanfaregezelschap „Excelsior alhier heeft op een gisteren; tc Puttershoek gehouden concours, uit geschreven door den bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen in Zuid-HolU den 1 en prijs behaald in den .marschw ed strijd en de 2en prijs in de harmonie- wedstrijd. WADDINXVEEN. Op het Donderdag; 16 Mei te Puttershoek gehouden llderv concours van den Zuid-Holl. Bond vaij"' Harmonie- en Fanfaregezelschappen, heeft ons Fanfarecorps „Concordia", het succes gehad in. het concours don lejnf

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2