Uit Stad en Omgeving. FILIAAL: BREESTRAAT 86 Jut N o.der departement: den comman dant van het le legercorps den generaal territorialen bevelhebberden secreta ris-generaal der prefectuur: den burge meester en den gemeenteraad van Feig- nics. De militaire eerbewijzen zullen wor den gegeven door een compagnie infan terie met vaandel cn muziek, gecomman deerd door een kolonel. Teil 4 u. 15 min. komt de Koninklijke trein te Parijs aan in het station van de avenue van het Bosch van Boulogne. Aldaar zullen de Koninklijke gasten worden ontvangen doorden president der republiek, de presidenten van den senaat, de Kamer van afgevaardigden, van den ministerraad de ministers vor mende de Fransche regeering, de onder secretarissen van staat: den Groot-Kan selier van het Legioen van Eerden pre fect van de Seineden prefect van po litie de voorzitters van den gemeente raad en van den al gem een en raad der Seine. Mevrouw Fallières zal me'de ter be groeting aanwezig zijn. De president en mevrouw Fallières zullen H. M. en Z. K. H. begeleiden naar het ministerie van buitenlandsche zaken. Een regiment kurassiers met vaandel zal de rijtuigen begeleiden. De troepen van het militaire gouvernement van Pa rijs, onder bevel van generaal Manoury, zu:len langs den weg de miltiaire eerbe wijzen brengen. Den 3den Juni 's middags 3 uur kee- ren de vorstelijke personen rechtstreeks uit Versailles via Brussel naar ons land .terug. Tevens zal, naar de „N. R. Crt." ver neemt, de Nederlandsche minister van buitenlandsche zaken H. M. op dit be zoek aan het Fransche staatshoofd ver gezellen en zal de gezant van de Fran sche republiek te s-Gravenhage, de heer Pellet in die dagen te Parijs deel uit maken van den stoet dien de Koninklijke gasten zal begeleiden. Prins Hendrik te Londen. Over den feestmaaltijd, Donderdag avond Prins Hendrik in het Ritz. hotel door den heer R. Bisschop, president der Nederlandsche tentoonstellingscom missie, uit haar naam aangeboden, schrij vende, deelt de Londensche correspon dent van de „N. R. Crt." o.a. het vol gende mede: „Het feestmaal was betrekkelijk vroeg afgeloopen en dat had zijn goede re den, omdat Prins Hendrik den vvensch te kennen had gegeven, met ettelijke dischgencoten eenigen tijd te praten. Ons trof zijn oogenschijnlijke onver moeibaarheid in deze evenzeer als zijn minzaamheid tegenover allen, die de eer hadden de kennismaking met hem te her nieuwen. En dat waren de meesten. De Prins herinnerde zich allen en voor ieder een had hij vriendelijke woorden, be langstellende vragen en mededeelingen. In het Hollandsehe dorp had het mij getroffen, hoe moe de Prins er uitzag. Ik kon niet nalaten den Prins dien in druk weer te geven, toen Pk aan de beurt kwam, om eenige oogenblikken ge zellig bij hem te gaan zitten aan het tafeltje, waar hij kalm zat te rooken. „Neen, meneer", sprak hij vriendelijk, „ik verzeker u, dat ik mij geen oogen- blik vermoeid heb gevoeld vanmiddag. Ik ben trouwens," dat zeide hij glim lachend, „aan dergelijke dingen gewend ik ben al zoo lang er mee bezig geweest. iWat u voor vermoeidheid aangezien heeft, is inderdaad een teeken van licha melijk lijden geweest. Ik heb lang aan rheumatische hoofdpijn geleden, maar nu gaat het mij veel beter, onder de behan deling van mijn Mecklenburgschen dok ter." De Prins zei mij, dat hij de aange naamste indrukken had van hetgeen hij in het Hollandsehe dorp had gezien.... „Het is een heel mooie en hoogst be langrijke tentoonstelling", zeide hij. Hij zou de Koningin er getrouw verslag van geven. Ik behoef u wel niet te verzekeren, dat ide Prins ettelijke aardige souvenirs mee neemt voor Prinses Juliana." Vrijdag heeft Prins Hendrik bij den koning en de konin^pr' op het Bucking- hampaleis aan tafel aangezeten. Zaterdag is Prins Hendrik weer met den gewonen boottrein van 8 u. 35 van het Victoria-station naar Folkestone ver trokken. De Nederlandsche gezant, lord Annaly, die Koning George vertegen woordigde, sir Henry Howard, generaal- inajoor sir Leopold Swain e, die den prins tijdens zijn verblijf te Londen was toegevoegd, baron van Pallandt, de Grieksche gezant, de Nederlandsche con sul-generaal Maas, de heer de Villiers en dr. Roosegaarde Bisschop hebben den Prins uitgeleide gedaan. Z. K. H. heeft dr. Roosegaarde Bisschop hartelijk be dankt voor het hem te Londen bereide onthaal. De correspondent van de „N. R. Crt." verneemt, dat de prins het volgend jaar zijn bezoek aan Londen zal herhalen. Staatscommissie betreffende de werkloosheid. De staatscommissie betreffende de werkloosheid is in algemeene vergade ring te 's-Grav'enhagj bijeengekomen. De Bakkerswet. De Haagsche correspondent van „De Telegraaf" heeft, naar men weet, ge meld, dat in de vergadering der Tweede Kamer van a s. Dinsdag voorstellen van leden der linkerzijde te wachten zijn, om de om op de agen da te pluars.M, ui de motie-Troelstra in zake het ouderdomspensioen te behan delen, maar het ontwerp-militaire straf rechtspleging nog niet in openbare be handeling te nemen. Bij informatie is aan het „Vad." ge bleken, dat voorstellen van die strekking waarschijnlijk door de S. D. A. P. zul len worden gedaan. Dit staat echter nog niet definitief vast, aangezien de S. D. A. P. er over beslissen zal in eene club vergadering, die Dinsdag, vóór den aan vang van de vergadering der Tweede Ka mer, gehouden zal worden. Het Nationaal Comité voor Afschaf fing van Nachtarbeid in het Bakkersbe drijf, heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het er op aan dringt de Bakkerswet direct in behande ling te nemen. Hoe wij denken over het al of niet direct behandelen van de Bakkerswet, hebben wij reeds Zaterdag gezegd. Voorbarige critiek. De heeren Duys en Schaper hebben in het „Volk" eenigen tijd geleden een en ander gepubliceerd betreffende de op de Ziektewet ingediende amendementen. De heer Duys deelde mede, dat ter wijl de Sociaal-Democraten 44 amende menten hebben ingediend, de katholie ken het cijfer 58 hebben bereikt. Naar aanleiding van deze mededeeling schreef de „N. Haar!. Crt." „Wanneer wij aan de sociaal-democra ten verwijten, dat zij door onnoodige, onvruchtbare discussies de totstandko ming van nuttige maatregelen ophouden, zullen deze dan niet met recht ons kunnen toevoegen de rechtsche Kamer leden doen precies als wij!... Wij zeggen dit niet zonder ernstige reden. Het is ons n.l. bekend, dat een groot gedeelte der 58 amendementen, die van katholieke zijde zijn voorge steld, niet anders zijn dan redactie-ver- beteringen, taalzuiveringen, enz. Eén der rechtsche Kamerleden heeft dc wets voorstellen zóó nauwkeurig nagepluisd dat hij voor elk taaifoutje, voor elke redactie-onvolkomenheid een amende ment heeft klaar gemaakt...." De redactie schreef verder, dat het haar „uit de beste bron" bekend is, dat „dit reusachtige getal van 58 amende menten voor het grootste deel uit futili teiten is samengesteld die den naam van „amendement" niet verdienen. Dit om verkeerde gevolgtrekkingen en socialis tische praatjes vast vooruit te verijde len." Naar aanleiding van deze critiek schrijft Mr. A(alberse) in hét „Cen trum" „Dit is toch wel zéér voorbarige kritiek! Vooreerst was het de vraag, of de me dedeeling van den heer Duys juist was. En vervolgens, hoevele van die amen dementen alleen „taaifoutjes" be troffen. Welnu, het cijfer 58 is onjuist, en misleidend in tegenstelling met het cijfer 44, dat voor de sociaal-democraten wordt opgegeven. Bij die katholieke amendementen, die met zorg bewerkt zijn, zijn er verschil lende, die met elkaar in nauw verband staan. Zoo zijn er twintig, die alle betrekking hebben op de landbouw-on- gevallenverzekering. Wordt er één ver worpen, dan vervallen de 19 andere ter stond. Feitelijk is dit dus meer één amendement, met bijvoeging van de ver dere wijzigingen, die noodig zullen zijn, wanneer het wordt aangenomen. De sociaal-democraten en andere le den, hebben 't zich gemakkelijker ge maakt. Hadden ook deze opgegeven, wel ke nadere wijzigingen noodig zullen zijn, in geval de reeds door hen voorgestelde amendementen zullen worden aangeno men, dan zouden ze tot een heel wat hooger cijfer komen. Heb ik goed geteld, dan is de ver houding deze: 34 amendementen van de katholieken en 44 van de sociaal-demo craten. Als men daarbij bedenkt, dat de katholieke fractie viermaal grooter is, dan de sociaal-democratische, dan blijkt, dat de heer Duys binder reden had, om der sociaal-democraten bescheiden heid te loven Doch was 't nu niet beter geweest, wanneer men, vóórdat men kritiek ging uitoefenen op het werk der katholieke Kamerleden, eerst eens had afgewacht, tot men zelf de stukken voor zich had, en niet afging op de onjuiste en onvol ledige mededeelingen van de heeren Duys en Schaper? Vroeger werd altijd geklaagd, dat de katholieke Kamerleden te weinig presteerden. Laat men ons nu niet tot stemmachines willen gaan «degradeeren Ook schrijft mr. A., dat de mededee ling van den heer Schaper, dat door hem zou zijn voorgesteld om de premies en de drie laagste loonklassen geheel door werkgevers te laten betalen, on juist is. LEIDEN. 29 April. Geloof en Wetenschap. Zooals wij reeds met een enkel woord vermeld hebben, zal op Dinsdag 7 Mei a.s. voor de Vereeniging „Geloof en We tenschap" Pater van Well, uit 't Retrai tehuis „Manresi" te Venlo eene lezing houden. De sprck-T, die voor twee jaar voor dezelfde Vereeniging sprak.-over „Jörgen- seu en verleden jaar zooveel geestelijk genot verschafte door zijn lezing over „het kind in de litteratuur" zal ditmaal spreken over „Gilbert K. Chesterton, over zijn persoonlijkheid, zijn waardeals litterator en apologeet en over ziin boek „Orthodoxy". Deze schrijver, aie nog altijd niet-katholiek is, werd van volsla gen ongeloovig een geloovig Christen. Wij twijfelen er niet aan of ook dit maal zal de zaal der St. Jozefsgezellen vereeniging op dien avond een aandach tig en groot publiek wekken. Arti et Religioni. Gisteren werd voor de vierde en laatste maal door bovengenoemde vereeniging het oratorium met lichtbeelden gegeven. De zaal was minder vol dan de vorige avonden, ofschoon men toch ook dezen avond over de opkomst tevreden kan zijn. Bij den aanvang sprak de voorzitter, dc heer Chr. Driessen, een woord van wel kom, de hoop uitsprekende, dat deze laatste avond met evenveel succes zou worden bekroond als de vorige. Het succes is minstens even groot ge weest. De avond was een waardig slot. Wij willen na deze laatste uitvoering nog eens onze oprechte hulde brengen aan „Arti" voor haar kranige durf. Bij koninklijk besluit zijn benoemd in het 3e militiedistrict tot voorzitters en leden van den militieraad en tot hun ne plaatsvervangers voor de lichting der milite van 1913: tot voorziitter, W. Pe- ra, lid der Provinciale Staten tot zijn plaatsvervanger, W. F. van Wijk Thzn., lid der Provinciale Statentot leden, J. P. J. Driessen, lid van den gemeen teraad en H. G. van Meurs, luitenant kolonel bij het 4ae regmient infanterie tót hunne plaatsvervangers, mr. P. E. Briët, lid van den gemeenteraad en W. L. Overduyn, majoor bij het 4de regi ment infanterie. KATWIJK. De heer W. Rietkerk al hier heeft van een partijtje tulpen, ge- wonncfi uit E.v.T. La Reine één bed van pl.m. 50 regeis verkocht voor f 1300. Naar we vernemen zijn ze door den koo- per weer omgezet met een niet onbe langrijke winst van f700. KATWIJK AAN DEN RIJN. Del blodmbollenkweeker D. B. en diens ge zin in Nov. 1910 met de Noorderzon naar Amerika vertrokken, is Zaterdag avond weder naar hier teruggekeerd. Woensdag a.s. zal ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana een concert worden gegeven in de tent door de Katwijksche Harmonie. NIEUWKOOP. Vrijdag j.l. zijn inden Polder Nieuwkoop en Noorden losge laten 150 één en tweejarige regenboog forellen, 100 maurische""zeelten en 2Ó0 edelkarpers. Een en ander is een ge schenk van Jonkheer Boreel. OEyiSTGEEST. De periodieke aftre dende leden van Kerk- en Armbestuur, resp. de heeren Jac. v. d. Putte en Math. Grimbergen, werden als zoodanig res pectievelijk herbenoemd en herkozen. SASSENHÉIM. Zondagavond gaf de R. K. Volksbond in de zaal van den heer Woudenberg een feestavond voor hare leden. De voorzitter opende deze bijeenkomst met gebed, heette vervol gens de aanwezigen hartelijk welkom, en sprak er zijn vreugde over uit dat des morgens zoovele ter intentie van Mgr. Konings tot de H. Tafel waren genaderd. Na het zingen van het b:7 idslied, was de beurt gekomen aan de toneel af dee ling en de nog zeer jonge turnchib „St. Pancratius". Beide afdrelingen heb ben lof verdiend en het applaus hun ten deel gevallen was niet onverdiend. De tooneelafdeeling gaf een blijspel „Leuke Mop" en een klucht „Tusschen- spel", beide in een bedrijf. Beide stuk jes liepen goed van stapel en de spe lers gaven blijk, dat zij ernstig gestu deerd hadden. Ook de nog zeer jeugdige turnclub toonde, dat zij in de toekomst, wanneer zij zoo op den ingeslagen weg voortgaat goede gymnasten zal voortbrengen. Zeer in den smaak van hex puuliek vielen een achttal klassieke marmergroe- pen, door de leden de rturnclub onder leiding van den heer F. Vos, van Heem stede opgesteld. De Weleerw. geeste!. adviseur dankte de leden der tuiuclub en der tooneel- vereeniging voor het vele go-ede, dat zij gepraesteerd hadden. Een woord van hulde komt toe aan den heer F. Vos voor zijne bekwame leiding bij het opstellen der marmer- groepen en den heer J. van Reisen, die zoo welwillend is geweest d^zen avond met zijn pianospel op te luist. ren. Bij de politie is door G. E. aangifte gedaan, dat uit een schuur op het land van zijn patroon C. V. zijn rijwiel is ontvreemd. Van den dader is geen spoor ontdekt. GEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. Gisteren te ongeveer halfeen is het 2-jarig zoontje van den rietdekker J. D. te Hazerswoude te water geraakt en verdronken. Hoe wel geneeskundige hulp onmiddellijk aanwezig was, geluk te het niet de levensgeesten weder op te wekken. Ten nadeele van iemand uit Sassen- li e i m is Zaterdagmiddag een rijwiel ont vreemd, dat voor een perceel op de Breestraat te Leiden een oogenblik onbeheerd had geslaan. Kerknieuws. Naar de „Res.-bode" verneemt, heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem goed gevonden, dat dc eventueel op te richten kerk in de parochie van de HH. Antonius en Lodewijk te 'sGravenhage worde ge steld onder de bescherming van den H. Paschalis Bavlon, belijd r van de Orde der Minderbroeders. Deze Heilige muntte op eene bijzondere wijze uit door zijn innige godsvrucht tot het H. Sacrament des Altaars. Onder de Heiligen, wier godsvrucht tot het H. Altaar geheim bij zonder uitscheen zoo schreef Paus Leo XIII in 1897 neemt Paschalis de eerste plaats in. De Paters Franciscanen be oogen voorzeker onder de machtige be scherming van dezen heiiigen medebroe der eene toenemende devotie tot het H. Sacrament des Altaars, wélke godsvrucht ongetwijfeld zal strekken tot zegen der geheele parochie, van geheel Katholiek 's Gravenhage. Academienieuws. LEIDEN. De bevordering Zaterdag van den ZeerEerw. heer G. C. W. Görris S. J. tot doctor in de Neder!, letterkunde geschiedde met het praedicaat cum lau- de. Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap, na verdediging van een acade misch proefschrift getiteld „Het adat- recht der inlanders in de jurisprudentie" de heer Karei Lodewijk Jan Enthoven, geboren te Ambarawa, wonende te 's- Gravenhage. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren C. L. P. M. Rivc, geboren te VelpKI. Edel, geboren te Beemster, en R. E. Wierenga, geboren te Oosterwierum gemeente Baarderadeei. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de klassieke letteren de heer J. H. W. Strijd, geb. te Arnhem,-op proefschrift: „Animadversiones criticae in Piutarcbi libros duos de lsidc et Osiride et de e apud delphos". Bevorderd tot arts de heer J. D. Meerwaldt en tot tandmeester de hee- K. Groustra en J. D. N. de Vrede. GRONINGEN. Bevorderd tot arts de heer J. Mandema. Onderwijs. Acte-cxaméns L. O. AMSTERDAM. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten, geslaagd de dames: C, j. van Oogen A. G. Straub, J. M. A. Wcntholt, I. C. E. van Decnen en J. Boendermaker, allen van Amster dam, en J. M. Wouters, van Hilversum. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 8 vrouwe lijke canöidaten. Geslaagö de dames M. A. Broeren, J. F. F. Cassa, M. P. Prins, allen te 's-GravcnhageN. J. van Dam te Overschie A. S. H. Damen, P. C. M. ji Muiiser, W. M. M. J. de Val, A. P. van Vliet, allen te's-Gravenhage. BREDA. Geëxamineerd 8 mannelijke candida- ten. Geslaagd de heeren j. A. de Jongb, Tilburg; C. Kleijn, GarderenT. J. Knuvers. H, A. Knibbcler en A. P. L. Kcrckhacrt, allen Ouden bosch, cu N. C. van Kuyk, 's-Heriogenbosch. HAARLEM. Geëxamineerd. 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: M. A. Boon, Leiden; G. Broeiwer, Alkmaar; M. Bremen, HaarlemM. F. Groot, EdamA. C. G. van Buuren, Haarlem. UTRECHT. Geslaagd de dames H. W. van Ccoten te Neerlangbroek; M. P. van Dam te Nieuw-LekkerlandJ. M. C. Kramer, W. C. Oosterling, beiden te GoudaA. W. Mentink, H. M. Pikkcmaat, beiden te Amersfoort; J. W. Moors tc Driebergen. Afgewezen één candidaat- VENLO. Geëxamineerd 8 mannelijke candi daten. Geslaagd de heerenP. j. E, A. Beening en A. W. H. M. Berendsen beiden van Venlo G. M. J. Sciirijnemakers, W. dc Vries en B. Zondag, allen van Maastricht. Sport. Voetbal. Uitslagen. Dordrecht. Nederland—België 4—3. Voorschoten. Tavenu II—Beresteyn 111 2-2. Vliegen. Watervliegmachine. Men schrijft ons uit Warmond: Zooais méér vliegers, schijnt ook Monier Harpen tot de pechvogels te gaan behooren. Gistermorgen toog hij met twee mechaniciens aan het werk, om zijn vlieg tuig vliegree te maken. De reservoir werd gevuld, de vin in werking gebracht enopeens ontploft de benzinevoorraad, de vleugels raken aan het branden en ofschoon alle aan wezigen met emmers water toeschoten, beschadigde en havende de hydroplaan zoodanig, dat de eerste paar dagen weer aan geen opstijgen kan gedacht worden. Vedrines gevallen. De aviateur Vedrines die van Donai naar Madrid wilde vliegen is, naar een Reuter telegram meldt, hedenmorgen bij Epinay gevallen. Toestand ernstig. Ve drines is nog steeds bewusteloos. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor lieden stonden op de rol 88 za ken, allen voor -openbare behandeling. B. J. H. metselaar te Leiden heeft als beheerder en bouwmeester van een perceel aan de Rembrandtsfraat een dak geheel of gedeeltelijk gesloopt zonder vergunning van B. en W. Bekl. is be gonnen het dak te herstellen, toen hij daarmede bezig was, bemerkte hij, dat het dak zoo bouwvallig was, dat het vernieuwd zou moeten worden. Bekl. heeft toen het werk gestaakt, om met principalen hierover te spreken, en om nadere plannen te ontwerpen. Voor re paratieweden heeft bekl. geen vergun- Ingezonden Mededeelingen. a 30 cents per regel. Het is niet noodig rijwielen uit het buitenland te laten komen, zoolang men in eigen land nog FONOERS rijwielen kan krijgen. De laatste zijn minstens even goed, doch goedkooper. TELEFOON No. 219. Herstelplaats voor rijwielen van elk fabrikaat. 1988 ning noodig volgens art. 50 der bouw verordening. Het werk was reeds neer gelegd, alvorens bekl. werd bekeurd. Getuige Eskens heeft den indruk gekre gen, dat door bekl. geen reparatie werd verricht, doch dat bekl. wel degelijk be zig was met het sloopen van het dak. Van het afgebroken dak legt hij een foto over. De inspecteur der bouwpo- litie C. Nijk, meent, dat hier evenmin van herstellingen sprake is. Krachtens art. 73 had vergunning moeten worden gevraagd. Nog wordt als getuige ge hoord de agent van politic Bïnnenkamp. De ambtenaar wijst er op, dat hier geen kwestie van vergunning, maar van kennisgeving aafi het Bouwtoezicht geldt Eisch f 5 of 3 d. G. die niet verscheen, heeft 2y Maart, 's avonds na 6 uur mei de stoom boot „de Vereeniging' binnen Leiden ingevoerd twee gestorven nuchtere kal veren, zonder daartoe vergunning tc hebben gekregen van den directeur van het openbaar slachthuis. Bekl. heeft zich bovendien verzet tegen dc inbeslagne ming van het vlcescl» door den keur meester Lamme, zoodat deze de hulp van de politie moest inroepen. Later heeft de keurmeester beide kalveren, die hoogstwaarschijnlijk bestemd waren voor de magen van de Leidenaars, voor consumptie afgekeurd. Bekl. is eeulos- stig man en voert meermalen vleesch in. Behalve de keurmeester Lamme is ook gehoord dc agent van politie P. Loof. Zoowel om den aard der feiten als 0111 de omstandigheden waaronder zij zijn gepleegd, eischt dc ambtenaar vier hechtenisstraffen, elk van 5 dagen. W. M. W., student te Le id en, heeft in een coupé 1ste klasse van een spoor trein op het perron van het Loidscire station niet de plaats ingenomen, die hem doör een hóofdconducteur werd aan gewezen, doch is gaan zitten in ecu reeds vol compartiment, li'isch bij ver stek f 3 of 1 d. A. van M., slager tc L e i d c n, heeft binnen Leiden een partij versch scha pen vleesch ingevoerd zonder voorzien te zijn van een duidelijk bewijs van af zender en geadresseerde en zonder uat het vleesch was voorzien van een stem- pelmerk. Eisch driemaal f 10 of drie maal 4 d. Bekl. beweerde het vleesch dat 111 goeden staat verkeerde, in Rijns burg te hebben gekocht out het te Voor schoten af te leveren. Th. J., melkslijter te Leiden, heeft melk voorhanden gehad „en als „Volle melk" verkocht, welke een onvoldoend vetgehalte bad. Bekl. zeide op 'n vraag van den kantonrechter de melk niet met water te hebben vermengd, de melk was afgeroomd. Bek), heeft reeds acht jaar denzélfden leverancier gehad en nooit klachten vernomen. De directeur van den keuringsdienst, dr. J. J. van Eek, ver- klaart dat de melk was afgeroomd. Eisch f20 of 5 dagen. M. J. J. F., slager en vleeschverkoo- pcr te Leiden, heeft het bedrijf van vleeschverkooper uitgeoefend, door in zijn woning aan den Heerensingel aan zekeren S. een partijtje varkensvet af: te leveren, welk lokaal door B. en W1. niet is aangewezen als verkoopslokaal voor vleesch. Bekl. beweerde het vet reeds van te voren te hebben verkocht, hij heeft het afgeleverd op de straat voor bekl.'s woning en beweert daar toe gerechtigd te zijn. Als getuige wordt allereerst gehoord de kopper van het vet en daarna de betrokken keurmeester, van het slachtlfuis. Eisch f 5 of 3 d. A. van G., koek en banketbakker, te Leiden heeft 2 jongens van 14 en 13 jaar op Zondag arbeid laten verrichten in strijd met de bepalingen der nieuwe arbeidswet. Eisch 2 maal f6 of 2 maal 3 dagen. A. Th. R., rijwielhandelaar, heeft te Oegstgeest bij het omrijden van den scherpen bocht bij het Groenekerkje niet een autorijtuig" geen signaal gegeven. Bekl. weet zich van deze overtreding niets meer tc herinneren. Pertinent ont kennen durft hij echter niet. Eisch f4 of 4 dagen. A. T„ arbeider te Leiden, heeft in de Brandewijnsteeg niet een handwagen in verkeerde richting gereden. Bekl. had nog nooit met een handwagen gereden en was onbekend met de verbodsbepa* ling. Eisch 50 ct. of 1 d. P. D., schipper te Katwijk a. d. Rijnj heeft te Rijnsburg een lijn over eea

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2