Uit Stad en Omgeving. tie groote Kerk. Te voet begaven de Ko ningin en de Prins, zich vervolgens naar het Stadhuis, door een hale van padver- kenhers. H. M. en Z. K. H. betraden enkele ©ogenblikken later het bordes van het stadhuis, waar een baldakijn van Perzi sche tapijten was aangebracht en waar van de verhoogde vloer eveneens met tapijten was belegd. Stormachtig hoerageroep weerklinkt en naar alle zijden buigend neemt het vorstelijk echtpaar de hulde in ont vangst. tn de Raadzaal volgde daarna het middagmaal. Na het eerste gerecht hield de burge meester een rede. H. M. de Koningin beantwoordde de ze na het tweede gerecht: Mijnheer de Burgemeester. Voor de gloedvolle woorden waarin U ons de gevoelens van den Raad en van de burgerij van Arnhem vertolkt heeft, ben ik u zeer erkentelijk. Ik be hoef u wel niet de verzekering te geven dat wij ons gelukkig achten eenige oogenblikken in uw midden te vertoeven bij gelegenheid van het eerste bezoek dcor mijn gemaal en mij aan de hoofd stad van Gelderland gebracht, een be zoek dat onvergetelijke herinneringen bij ons zal achterlaten. De geestdriftvolle wijze waarop wij zijn ontvangnn, de ontelbare blijken van trouw en aanhankelijkheid die oijs wor den gegeven, vervulden ons met groote tiankba rheid. De nabijheid van het his torische buitenverblijf waar mijn voorva deren steeds met zooveel genoegen ver bleven, stelde deze in de gelegenheid meermalen in uw stad te vertoeven. Hier door werden de aloude banden, welke tussehen haar en mijn Huis bestonden, nog nauwer aangehaald. Deze dag is voor ons een treffend bewijs, dat dit verleden voortleeft in het heden en wij van onzen kant geven u gaarne de verzekering van onze warme belangstelling in het welzijn van deze gemeente. Met ware voldoening neem ik kennis van al hetgeen van verschillen de zijden ter bevordering van haar groei en haar bloei met zooveel ijver en toe wijding is verricht. Wat wij hedenmor gen reeds daarvan mochten zien, heeft in hooge mate onze aandacht getroffen. Het is mij een bijzondere vreugde,' getuige te zijn van de alom toenemende welvaart en ontplooiing. De wenschen welke wij koesteren, vat ik samen in de zen dronk, dien ik wijd aan het geluk van Arnhem. (Langdurig applaus.) Tegen drie uur reden de rijtuigen voor thans voor een bezoek aan het R. K. Bestedciingenhuis Insula Dei, waar de verschillende lokalen in oogenschouw genomen werden. Daarna werd uitgereden voor het be zoek aan den Commissaris der Konin gin in diens woning aan de Groote Markt. Korten tijd na aankomst verschenen H. M. en Z. K. H. op het balkon om de hulde van 2000 kinderen van alle la gere scholen in deze gemeente in ont vangst te nemen. Daarna volgde de laatste rijtoer naar het punt van vertrek. Sp :-dig was nu de hoofdingang van Sonsbeek, de eerepoort der gemeente, bereikt, hier had het afscheid plaats. H. M .richtte eenige vriendelijke woorden tot den burgemeester en daarna spoedde 'de Koninklijke stoet zich naar het Loo. H. M. de Koningin heeft een gift van f 1000 geschonken aan de algemeene ar men daar ter stede en een som gelds be schikbaar gesteld ten einde de kinderen van Insula Dei, Emmastichting en Johan- nastichting te onthalen en aan de .poli tie een bedrag van f150 geschonken. Aan dc fabriek der firma W. J. Stok vis heeft H. M. het predicaat „Koninklij ke"' verleend. De Emmabloem. De verkoop van de Emmabloem heeft gister o.a. opgebracht te Amsterdam ruim f4800, te Utrecht ongeveer f1600, te Delft f 1200, te Breda ruim f560, te Haarlem f 3729, te Groningen f 1752, te Gouda f 422.55, waarbij nog komt een bedrag van f38 door twee dames te Haastrecht opgehaald en f 1356.94 te Leeuwarden. Reclasseering van ontslagen gevangenen. Naar het „Centr." verneemt, heeft de vorige week in Den Haag, een vergade ring plaats gehad van den hoofdraad der Sint Vincentius-vereeniging met het hoofdbestuur van het genootschap tct zedelijke verbetering van gevangenen om een bespreking te houden in zake de reclasseering van ontslagen gevangenen. Voorlezing werd gedaan van een schrij ven van den minister van justitie, waar in deze erop aandrong den arbeid met vereende krachten aan te vatten. Er werd besloten een gemengde commissie te vormen om in dien geest werkzaam te zijn. Naar aanleiding van deze vergadering heeft heden voor acht dagen te Utrecht een bijeenkomst plaats gehad van den hoofdraad van St. Vincentius met de voorstellers van de bijzondere raden of conferenties uit alle plaatsen des lands, .onder welk ressort strafgevangenissen of rijksopvoedingsgestichten bestaan. Vleeschvervoer. De „Staatscourant", bevat een besluit van den 6den April, betreffende vervoer van onafgehakt versch vleesch. Het luidt: „De directeurs der directe belastingen invotri cthlen en accijnzen, kunnen, ieder voor zooveel zijne ii .ede betreft in plaatsen waar een openbaar slachthuis bestaat, aan vleeschhouwers en slach ters, op hun verzoek, tot wederopzeg- gens, doorloopend vergunnen om, bin nen dc gemeente, waarin het slachthuis gelegen is, onafgehakt versch vleesch zonder document te vervoeren of voor hen te doen vervoeren, mits het vleesch voorzien zij van de stempels of andere kenteekenen, die volgens de gemeentelij ke verordening moeten zijn aangebracht. In geval van weigering van eene ge vraagde of van intrekking van eene ver leende vergunning, heeft de belangheb bende beroep op den Minister van Fi nanciën". Paleis-Raadhuis-Zorgvliet. Naar het „Vad." verneemt, heeft H. M. de Koningin zich in beginsel en onder zekere voorwaarden bereid verklaard een Paleis te aanvaarden op Zorgvliet, waardoor dan de gemeente de beschik- knig zou krijgen over het terrein van het tegenwoordige paleis om daar een neiuw raadhuis te stichten. Vast staat, zoo zegt het blad, dat van B. en W. in een der eerstvolgende raads zittingen mededeelingen omtrent deze aangelegenheid kunnen worden tege moet gezien. De Grondwetscommissie. De Grondwetscommissie is, na vast stelling van haar rapport, uiteengegaan en zal niet meer bijeen komen, tenzij afzonderlijke nota's van leden der Staats commissie, die binnen den daarvoor be paalden termijn van hunne bevoegdheid tot het doen blijken van een afwjiken- de meening gebruik maken, tot eene na dere samenroeping der commissie aan leiding mochten geven. Het verslag is van grooten omvang. Baron Sweerts. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, baron Sweerts, heeft zich hedenochtend voor eenigen tijd naar La- gano in Zwitserland begeven. Zijn ambt wordt tijdens zijne afwezigheid waarge nomen door Mr. van de Velde, oudste lid van Ged. Staten. KORTE KRONIEK. Te Haarlem is een conflict uitge broken bij de arbeiders in de kleeding- industrie. De Ned. Bond van arbeiders in de kledingindustrie besloot de sta king te proclameeren bij drie firma's, n.l. Davidson, Dusseldorp en Middel dorp. In de Maandagavond gehouden ver gadering van de aïdeeling Amsterdam III van de S. D. A. P. is een motie aan genomen, waarin verzocht wordt aan het partijbestuur een congres bijeen te roe pen te 's Gravenhage, op Zondag en Maandag voorafgaande aan rooden Dins dag, ter bespreking van de organisatie- voorstellen, die op het Paaschcongres zijn moeten blijven liggen. De gewone audiënties van de mi nisters van financiën, van oorlog en van marine zullen deze week niet plaats hebr ben. LEIDEN, 24 April. Schietoefeningen. Aan de schietoefeningen ter verhoo ging van 's lands weerkarcht kunnen deel nemen alle ingezetenen van 16- tot 35- jarigen leeftijd, wonende in gemeenten, waar deze gehouden worden, of wel in naburige gemeenten. De oefe ningen vangen aan 1 M e i en worden gehouden op dagen, aanvangsuren en plaatsen, zooals in achterstaande adver tentie nader aangegeven. Zij. die zich nog niet tot deelneming aan die oefeningen opgaven, kunnen dit nog den eersten oefeningsdag bij den leider der oefening ter plaatse doen. In de maand Augustus worden onder hen, die aan minstens 3/t der oefeningen deelnamen, schietwedstrijden gehouden. De minister van waterstaat heeft be paald, dat het beginpunt van de spoor- weglijn van hier naar Katwijk, bedoeld in de voorwaarden van concessie voor spoor- weglijnen van Leiden naar Katwijk en van Rijnsburg naar Noordwijk, van 1 Juni 1911 zal zijn op het voorplein van het station Leiden van de H. IJ. S. M. en dat het eindpunt van die lijn zal zijn bij de Havenstraat te Katwijk aan Zee. Naar wij vernemen hebben B. en W. aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken en aan de Kamer van Arbeid voor de winkel- en grossiersbedrijven advies ver zocht omtrent de invoering van een wettelijk sluitingsuur in deze gemeente. In 1907, toen deze colleges ook advies uitbrachten, verklaarde de Kamer van Koophandel zich tegen, de Kamer van Arbeid daarentegen zich vóór verplichte sluiting. Op den gisteren te Naarden ge houden voordrachten-wedstrijd behaalde de heer J. P. de Haas, alhier, den 4en prijs, zilveren medaille, met zijn voor dracht „De Ongelukkige Schoolmeester." De verkoop van hel Emmabloempje zal dit jaar een teleurstelling voor het damescomité zijn geweest. Bedroeg de opbrengst verleden jaar ruim f 2000, dit jaar bleef zij nog beneden de helft en werd er slechts f960 ontvangen. Wat hiervan de oorzaak is? Het Comité en het bestuur zullen deze vraag ongetwijfeld onder de oogen zien. Eén ding staat vastaan den ijver van het damescomité is het minder gunstige resultaat niet te wijten. Maar de ver koopstertjes hadden meer ambitie aan den dag kunnen leggen, terwijl de keu ze van den datum van verkoop evenmin een gelukkige is. Had men Prinsessedag behouden, al licht zou het resultaat gunstiger zijn ge weest, omdat het publiek dien dag in feeststemming verkeert en het zoodoende spoediger geneigd is een bloempje te koopen dan op een gewonen werkdag. ROOMSCHE AGENDA. Tot 28 April. St. Vincentius Ten toonstelling in het gebouw der Vereeni- ging aan de Hooglandschc Kerkgracht. Dagelijks Sjoelbak- en -Kegelwedstrijden. Donderdag en Vrijdag 71/2 uur 's avonds, en Zondag Stadsgehoorzaal Uitvoering Arti ct Religioni van de Ora toria Ave Maris Stella en Der Os termor gen. AARLANDERVEEN. De gemeente raad vergadert op Vrijdag 26 April voor middags half elf. Op de agenda staat: Aanbieding ge meenteverslag, vaststelling rekening gas fabriek, idém gezondheidscommissie. Ver zoek van de H. E. Spoorweg Maatschap pij om machtiging overdracht der ex ploitatie. Benoeming twee leden van het bestuur der bouwvereeniging „Volksbe lang." Aanvulling alg. politie-reglement. Verzoek van H. P. J. jollie om gedeel telijk terugbetaalde koopsom. Voorstel aankoop grond ten behoeve der gaslei ding. Voorstel aangaan geldleening. HAARLEMMERMEER. Door Dijk graaf en Heemraden van den Haarlem mermeerpolder werd gisteren in het baar verpacht in Hotel de Beurs, het grasgewas van de bermen der wegen in genoemden polder gedurende 1912. Er was nog al veel liefhebberij voor het huren, zoodat de opbrengst totaal f 6877 beliep. De vruchtboomcn in de Haarlem mermeer staan op dit oogenblik in vol len bloei of zullen binnen enkele dagen zoover zijn. Het eerste is het geval met de pere-, het laatste met de appelboo- men. Zelden zag men zoo'n overweldi genden bloesemrijkdom als thans. De bloeiende vruchtboomen gelijken reus achtige ruikers en de takken schijnen geen plaats te kunnen bieden voor de zich ontplooiende bladeren. Velen herinneren zich niet ooit zoo'n overvloed van bloesem gezien te hebben. Tot nog toe hebben de bloesems niet van de nachtvost gerledcn. Indien we nu de eerste weken verschoond mogen blij ven van strenge nachtelijke kou, dan kan 1912 een vruchten jaar bij uitnemend heid worden. Op den akker is men de afgeloopen week druk bezig geweest met het zaaien der bieten en begunstigd dcor goed weer en uitstekende bodemgesteldheid is een groot deel van het zaad reeds aan de aarde toevertrouwd, ongeveer een week later dan het vorige jaar. (O.H.Crt.) LE1MU1DEN. Onder voorzitterschap van den heer Th. C. C. Ninaber, burge meester, vergaderde den raad dezer gem. Aiedegedeeld werd o.a. da't mr. Cramer, de rechtsk. adv., ter kennis brengt dat het beteekenend exploit inzake het inbe- slag nemen van netten in de Drecht door het gemeentebestuur nietig is verklaard. (De kwestie is deze: het vischrecht-is door de provincie verpacht, hoewel hel water van de gemeente is en daarom heeft het gemeentebestuur de nellen van de pachters der provincie in beslag genomen en deze hebben de gemeente per exploit om schadevergoeding aangesproken.) Niet ingegaan wordt op een verzoek van den A. N. W.-B. om de gemeente-ge bouwen van plaatsnamen te voorzien. Goedgevonden wordt, dat de exploita tie van de lijnen der Holl. Electr. Spoor- \veg-Mij. zal geschieden door de Holl. Ijz. Spoorweg Mij. Den heer van Berk el, die een schoeiing opgehaald had en zoodoende een stukje gemeentewater daarin had ojigenomen, verzocht daarom dit van de gemeente te mogen koopen. De Raad schonk hem het stukje. Op half schoolgeld werden gesteld H. Zweegman, J. Wesselius en Burgers. Van der Hengst kreeg een half jaar af schrijving van hondenbelasting. De ver ordening op het bevaren van de Drecht werd aangevuld met een nieuw artikel, bepalende diepgang en breedte der sche pen, lengte van' sleeptreinen enz. enz. Een kohier hondenbelasting werd goed gekeurd tot een bedrag van f178. Af en overschrijvingen werden eveneens goed gekeurd. Voor kennisgeving wordt aangenomen een mededeeling aan den burgemeester van het hoofd der openb. lagere school, dat hij volgens advies van zijn geneesheer voor onbepaalden tijd de school niet meer mag bezoeken wegéns gezondheidsrede nen. Inzake droogmaking Geerpoel wordt medegedeeld, dat eigen bemaling tc duur zal worden en de Wassenaarsche polder niet mede wil werken, ja zelfs verregaand tegenwerkt, waarom wordt voorgesteld deze zaak te laten rusten, en aldus wordt besloten. V/OUBRUGGE. Door den veehande laar J. H. alhier is aan het gemeentebe stuur vergunning gevraagd tot oprichting van eene graaninalerij, door wind gedro- ven, in perceel B 106. Dit is de derde graanmaïerij, die binnen één jaar hier op gericht wordt. ZOETERWOUDE. Als kerkmeester is herbenoemd de heer J. Kaptein, en tot arm meester is herkozen de heer A. van der Poel, De verkoop der Enirr. .bloempjes heeft alhier opgebracht een som van f 56.76. De landweerplichtige W. v. Leeuwen die zich onder de wapenen bevond is he den bij zijn korps afgekeurd en niet groot verlof huiswaarts gezonden. Een herkeu ring staat hem nog te wachten. Kunst en Wetenschappen. Arti et Religioni. Een werkelijk genoegen is 'tons, aan de R. K. zangvereeniging „Arti et Reli gioni" eenige woorden te kunnen wij den. Deze vereeniging een 80-tal léden sterk, laat niet op geregelde tijden iets van zich hooren. Ook nu weer. Velen zullen haar reeds ten doode hebben op geschreven, doch ziet, daar komt zij we der onder het publiek om tc toonen, wat zij in den tijd van schijnbare rust heeft voorbereid En ik voeg er dadelijk bij, wat wij hebben gehoord en gezien, heeft de verwachting verre overtroffen. Alleen zij, die een onderneming als nu door „Arti" is voltooid, hebben meege maakt, weten wat een berg van moeilijk heden er te overwinnen is, eer men 't zoover heeft gebracht, dat men kan gaan uitvoeren. Niet alleen dat zulke uitvoeringen een zee van tijd verslinden aan voorbereiding, ze brengen ook een verbazende geldelijke zorg mee, die slechts met wijs beleid en stoere werk kracht tot een weinig den armen ten goede komende bate kan worden her leid. Daarom vooral dwingt de arbeid van „Arti" eerbied en erkenning af. De groote massa dient aan dien ar beid satisfactie te geven, door van de gelegenheid iets goeds te hooren en te zien, een ruim gebruik te maken. Want dat er werkelijk iets goeds door „Arti" is tot stand gebracht, zullen al len die gisteravond daar hebben neerge zeten, met ons getuigen. Het k or was op de bovenachr .rtribu- ne opgesteld en werd begeleid door een vleugel. Op het podium vóór in de zaal was evenals voor drie jaren, een reuzen- lijst van goudkleurigen stof opgesla gen, die de beeldgroepen omvatte en menig verrassend effect boodt. Daar worden de eerste tonen van het voorspel gehoord en het eerste werk van den avond „Ave Maris Stella" wordt wordt ingezet. Met steeds stijgende aan dacht wordt door het publiek de afwer king van deze niet onbelangrijke parti tuur gevolgd/ Boeiende koren, schoone voli, pakkende duetten, volgen eikander op in zeer te prijzen nauwkeurigheid en nuanceeringen. Terwijl het oog bij den passenden tekst bekoord wordt door de voor ons oog voorbijtrekkende fragmen ten in beeld gebracht met eene pieuze nauwkeurigheid, die hoogen lof verdient Als een boek niet heerlijke platen, gaat het verhaal aan onzen geest voor bij en maakt een grooten indruk op het gemoed. De muziek van Jos. Schmalohr is niet moeielijk, doch vol boeiende ef fecten. Ze laat zich met den goed be werkten Hollandschen tekst gemakkelijk zingen. De koren waren goed op dreef en zongen met gloed en welverzorgde uitspraak. Mocht de voorzitter in zijn openings woord den wénsch uitspreken dat er van dit werk zou worden genoten, die er ge tuigen van waren, zullen zeker welvol daan zijn over hetgeen werd geboden. De solisten konden ons zeer voldoen. Mej. de Bont zong hare sopraanpartij fijngevocld en met warme voordracht. De alt, mej. Heijl, met haar volle warme stem, geeft oogenblikken van groot ge not en stond in dictie bovenaan. De te nor, de heer Heijnen heeft met zijn sympathiek geluid ons veel te genieten gegeven. Zijn voordracht en dictie was correct en weldoordacht. De bariton, de heer Zoetmulder, is een bariton, met warm sympathiek geluid, die zijn partij schoon verklankte. Ook in den samen zang kwamen de goede eigenschappen van dit kwartet schoon uit. Zij gaven blijk een goede school te doorloopen. Lang zouden wij kunnen uitwijden over de beeldengroepen. Ze waren prachtig. Monteering, belichting en uit houdingsvermogen waren in een woord magnifiek. 'tWas een lust der oogen ze in verband met den tekst te zien ver schijnen. Hulde den ontwerpers der stan den de heeren v. Brussel, en der deco ratie den heer Huibers. De combinatie van kleur en klank heeft dit werk tot een kunstpraestatie gestempeld, van niet geringe beteekenis. Na dc pauze werd ten gehoore ge bracht „Der Ostermorgec" met Duit- schen tekst, muziek van den Franschen componist Neukoni. De overgang was wel wat groot. De streng gehouden mu ziek die was voorafgegaan en nu den be kenden Neukomschen stijl door en door Fransch. Echter dit neemt niet weg, dat de vertolking lofwaardig was. Te bemerken was dat dit werk van het koor meer inspanning en toewijding kostte, die echter met zorg werden ge geven. Door de moeielijke bewerking en hooger gestelde eischen sloeg men zich dapper heen en zong zóó, dat de par tituur goed verzorgd ten einde werd gebracht. De solisten waren in dit werk in hun element en ontplooiden hun talent met volle kracht. I11 hun praestatie ljgt een belofte voor de toekomst. Wij wenschen „Arti" geluk niet deze keuze. Schoone momenten gaven ziLin hunne respectie ve soli. .t Was alsof de warjnte die v&n ingezonden Mededeelingen. a 30 cents per regel. RIEDEL's Champagne Pilz, Hoolzuui'hourïcnde drank, bereid uit SUIKER en VRUCHT-AROMA, ALCOHOLVRIJ J. P. RIEDEL Boommarkt 2Jbc LEIDEN hen uitstraalde, pok het koor bezielde* dat iri zeer goede conditie was. Over het algemeen vond dit werk dan ook een uitvoering die zeer voldeed. Resume eren de kunnen wij van dezen avond getuigen, dat hij welgeslaagd is. Als de andere" avonden de pauzen een weinig worden ingekort, dan zal op den gewenschten tijd kunnen worden ge ëindigd. Ten slotte een woord van lof aan den heer Corn. Bonten, die door eene correcte voorbereiding een zoo gunstige uitkomst heeft weten te verkrijgen. Zijn moeitevolle arbeid is welbeloond en heeft zijn naain als goed dirigent opnieuw bevestigd. Mej. Batenburg, die den ganschen avond aan den vleugel begeleidde, deed dit met volgzame nauwkeurigheid, die veel bijdroeg tot het welslagen. Haar onze hulde. Oi' er dan niets te bemerken viel? Eerstens begeleide men de recitativen met een orgel; daardoor zal veel worden gewonnentweedens sluiten de koren meer aan, wat bevorderlijk zal zijn aan het ensemble. Overigens vervloeien onze aan» eikingen in den lof, dien wij willen brengen aan hen, die dezen avond heb ben tót stand gebracht, en aan het talrijk publiek, waaronder onzen Burgemeester en vele Eerw. heeren Geestelijken, eenige uren van genot hebben verschaft en een poging hebben gewaagd, ook den armen in de baten te doen deelen. Moge liet vele bezoek op de overige avonden daar toe bijdragen. S. 399e Staatsloterij. DERDE KLASSE 3e LIJST. Trekking van Woensdag 24 April. Hooge PrijEen. f5G00: 9234 f1000: 15150 17507 f 400: 16953 i 200: 1288 <1621 t ICO: 13000 14523 17755 17781 I80S9 PHjxen von 8 45 67 2413 4955 7701 10059 12809 16102 ló776 70 532 5075 66 152 941 63 807 109 72 123 76 65 94 200 17 18 96 60 81 87 13053 01 949 33 66-1 61 884 250 136 04 19062 44 96 276 94 305 53 21 72 55 714 83 903 43 233 32 107 91 89 321 19 70 41 38 16 202 96 44 58 79 59 82 46 27 823 436 8006 409 354 365 48 56 960 67 23 18 65 438 280 71 3005 508 111 68 449 58 362 309 51 50 24 533 71 66 627 21 94 74 63 603 500 561 50 47 101 98 210 37 44 83 58 59 92 617 97 63 40 633 77 77 95 782 342 66 51 60 732 439 96 821 46 85 90 73 67 74 206 27 71 713 820 795 833 86 28 915 85 812 63 894 34 580 326 30 411 73 9o3 956 44 82 50 31 69 86 91 93 68 605 58 39 80 980 I40n7 17006 87 13 75 6065 92 11026 4' 38 99 84 83 185 519 85 72. 105 920 700 87 210 676 87 8-i 34 58 843 98 92 704 118 140 56 60 58 446 93 87 31 428 60 20058 941 573 98 821 32 5j9 205 115 23 76 356 42 339 73 28 31 29 603 60 57 421 76 39 57 30 38 79 913 540 628 51 73 1086 54 437 65 685 81 92 87 159 74 60 9014 747 734 303 215 201 75 86 27 57 61 39 57 07 735 99 33 76 822 410 71 41 45 586 41 77 29 13 81 311 55 632 43 832 39 82 313 23 886 93 91 84 I5O42 531 48 74 907 736 138 929 80 705 83 433 36 48 55 37 W 93 95 52 69 61 98 52 90 886 400 55 4020 66 382 77 95 968 15 509 32 85 409 83 285 74 67 24 125 808 24 12085 331 18017 568 30 46 32 78 90 80 79 70 629 58 96 82 127 407 123 86 57 71 917 520 74 59 41 608 750 321 7046 52 206 75 50 44 841 62 114 75 36 95 267 65 53 593 15 620 47 99 314 75 96 674 289 91 36 5o3 38 83 952 756 317 717 309 93 39 92 66 57 51 56 19 6H 54 811 92 811 98 841 26 82 77 20 2031 49 414 912 85 747 453 52 33 56 40 37 510 78 59 98 52 69 608 54 54 99 543 99 109 917 18 85 55 878 635 948 304 42 25 10001 631 9] 3 40 61 09 54 38 24 763 16011 723 89 55 Rechtszaken. Een polderkwestie, Het polderbestuur van de H a a r I e 111- m e r m e e r ligt overhoog met sommige van zijn ingelanden. Het polderbestuur heeft in den laatsten tijd verschillende tochten en vaarten z.g. geschoten, waardoor sommige ingelanden een strook grond inboeten van soms zelfs tot een breedte van 2.70 M. In kort geding heeft de president van de rechtbank te Haarlem onmiddellijke staking van die afsteking gelast. De Rotterdanische Rechtbank eischte tegen J. van der H., koetsier te 'sGrak venhage, en A. K., bleekersknedit te Gouda, di.e aan het station te Goudai kazen hadden gestolen, drie maanden gé» vangenisstraf ieder, en tegen den rccktf» vist A. K. te Gouda, die aan een staj aan den Langen Tiendweg drie borstels wegnam, twee maanden gevangenisstraf. De Utrechtsche Rechtbank veroordeelde A. G. v. R., 19 jaar, ventster, zwervend, wegens diefstal van een rok, ten nadeele van M. V. te W o e r d e n, tot 6 weken gevangenisstraf, met aftrek van de preven-

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2