gemaakt. De gewichtsvermeerdering ging tot bijna 5 K.G. De keuze der kinderen heeft qp een eenigszins andere wijze plaats gehad dan vorige jaren. De gisteren gehouden aandeelhou dersvergadering van de Leidsche Hypo theekbank besloot onder goedkeuring, van de balans en de winst- en verlies rekening het winstsaldo ad f 1720.60 als volgt te bestemmenf 244,97 voor afschrijving op onroerende goederen f 303.661 o op kantoormeubelen en f 1542.79 voor reserve, waardoor het be drag der reserve ad f 2714,81thans gelijk is aan het bedrag, dat nog te vor deren is van de Effecten- en Wisselbank in liquidatie. De heeren J. A. M. A. Grondhout en jhr. K. D. L. de Muralt, werden als commissarissen herkozen. Voor Schoolkindervoeding is ont vangen f2.55, gecollecteerd op een jaar vergadering. In de heden gehouden openbare ver gadering van Rijnland werd goedgekeurd de rekening en verantwoording van dat Hoogheemraadschap, dienst 1911, in ont vangst op f 231.316,40, in uitgaaf op f 188.449,34. sluitende alzoo met een batig saldo van f42.867,06. ROOMSCHE AGENDA. Tot 21 April. St. Vincentius Ten toonstelling in 't gebouw der Vereeni- ging aan de Hoogiandsche Kerkgracht. Dagelijks Sjoelbak- en Kegelwedstrijden. Gezondheidscommissie Alphen. In de vergadering der gezondheids commissie zetel Alphen, werd o. rn. me- dedeeling gedaan van de ontvangst eener missive van het gemeentebestuur van Voorhout, vermeldende zijnerzijds geno men of nog te nemen maatregelen, naar aanleiding van de uitkomsten van het door de commissie aldaar ingesteld plaat selijk onderzoek. Naar aanleiding van een desbetreffende circulaire van den hoofdinspecteur van de volksgezondheid, werd besloten te be richten dat, voor zoover den leden-medici bekend is, geene der op eene bij die cir culaire gevoegde lijst vermelde beroeps ziekten binnen het ambtsgebied der com missie anders dan zeer sporadisch voorko men. Mededeeling werd gedaan van cene met den Commissaris der Koningin ge voerde briefwisseling over eene, volgens het gemeentebestuur van Leimuiden, in het jaarverslag1 der commissie over 1911 voorkomende onjuiste mededeeling met betrekking tot de niet-deelneming van die gemeente aan het plan tot watervoor ziening van de Vechtstreek en omgeving. Uit die correspondentie blijkt, dat het onjuiste dier mededeeling niet te wijten is aan de commissie, vermits deze woor delijk overgenomen is uit het gedrukt verslag van eene vergadering van het voorloopig comité voor bedoelde drinkwa tervoorziening, ten vorigen jare te Breu- kelen-Nijenrode gehouden. Vastgesteld werd de rekening en ver antwoording der commissie over 1911, als door den secretaris voorgedragen. Mededeeling werd gedaan van een ont vangen schrijven van „De Leidsche Cou rant" waarin verzocht wordt het verslag van de vergaderingen der commissie zoo tijdig te mogen ontvangen, dat zij de ge legenheid hebbe dit op clenzelfden dag als de andere bladen te publiceeren. Ver mits niet alle voor die publicatie in aan merking komende bladen dagelijks uitko men, zal wel getracht worden aan dit verzoek tegemoet te komen, doch zal daaraan allicht niet steeds kunnen wor den voldaan. Het „Leidsch Dagblad" heeft schrifte lijk verzocht van de toezending van een slag, als evenbedoeld, voor het vervolg verschoond te blijven, zijnde het er niet op gesteld woordelijk dezelfde berichten te ontvangen als andere bladen, daar ter stede verschijnend. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Na voorlezing van een artikel, voorko mende in het „Leidsch Dagblad" van 13 Maart jl., getiteld „Keuringsdienst van eet- en drinkwaren en de Gezondheids commissie te Alphen," bleek de vergade ring eenparig van oordeel, dat dit stuk grove onjuistheden bevat. Daarin staat nl., dat de Commissie den onder haar ressorteerende gemeentebesturen zou hebben aangeraden, niet tot aansluiting bij den Leidschen keuringsdienst over te gaan. Zulks is niet geschied en staat ook niet vermeld in het verslage van de vorige vergadering der commissie, mede in ge noemd dagblad gepubliceerd. Alleen met het oog op de hooge kosten, daaraan ver- bonden (12 cent per inwoner) meende de commissie de bewuste aansluiting niet, ongevraagd, aan de gemeentebesturen te kunnen aanbevelen. Dat is alzoo gansch iets anders. Van een uitgebreid advies te dezer zake, zooals in meerbedoeld artikel vermeld staat, is dus geen sprake geweest De commissie handhaafde in deze ver gadering echter hare meening, dat zij dat zij den gemeentebesturen niet wel uit eigen beweging een maatregel in het be lang der volksgezondheid zou kunnnen aanbevelen, hoe nuttig deze overigens uit een hygiënisch oogpunt beschouwd, ook moge zijn, wanneer zij, zooals in casu, overtuigd is, dat deze op den door Leiden aangeboden voet. ver boven de draag kracht van plattelandsgemeenten gaat. Eindelijk werd nog besloten advies in gunstigen zin uit te brengen met betrek king tot verlenging van den ontruimings termijn van een viertal onbewoonbaar ver klaarde woningen te Alphen. AALSMEER. Naar aanleiding van een adres van het bestuur van den Proef tuin bij de Rijkstuinbouwwinterschool om steun van de gemeente voor instandhou ding van den tuin, heeft de Raad B. en W. uitgenoodigd met het bestuur van den Proeftuin te confereeren, om daarna den Raad een voorstel te doen. Aan het bestuur van de Veilingsver- eeniging te Aalsmeer, Wijk II (dorp) zal een terrein van het uitbreidingsplan aan de Kerkwetering in erfpacht worden af gestaan, groot ruim 2009 vierk. M., voor de stichting van een veilingsgebouw. Het ligt in de bedoeling van het bestuur op dat terrein te bouwen een veilingsgebouw met overstekende kappen en in het ge bouw, groot 33.5 M. bij 16 M., te doen plaatsen een electrisch mijntoestel. ALPHEN. De vergadering van den raad dezer gemeente zal gehouden worden op Vrijdag 26 April, v.m. half 10. Op de agenda slaat Missive van de Directie der Holl. Electr. Sp.-Mij. over de exploitatie van haar spoorwegnet. Voorstel van B. en W. met betrekking tot den aanleg van een verkeersweg over de terreinen der R. K. Par. gemeente en de verbree ding der schoolstraat. Tot het geven van namen aan twee stratentot het maken van een beschoeiing langs het gemeen teterrein bij den tweeden watertoren tot het aangaan van eene geldleening ten behoeve van de gasfabriek. Adres van J. van Lokhorst, houdende verzoek om verhooging zijner jaarwed de als directeur der waterleiding en ge meente-architect. Voorstel van B. en \V. tot verlen ging van den ontruimingstermijn van een viertal onbewoonbaar verklaarde wo ningen. Adres van den gemeenteveldwachter J. J. Hollebeek, houdende verzoek om toekenning van de gebruikelijke jaar- lijksche tegemoetkoming. Verzoek van W. Uithol, om financiee- len steun voor de verpleging van zijn dochtertje in eene stichting voor achter lijke kinderen met voorstel van B. en W. Rapporten van de commissie ad hoe met betrekking tot het onderzoek van de rekeningen der gasfabriek en der Ge zondheidscommissie over 1911. Benoeming van leden, plaatsvervan gende en vierde leden der stembureau's. De boeren spaar- en leenbank hield haar algemeene vergadering. De direc teur de heer P. van Bergen opent de vergadering, waarna de notulen der vo rige vergadering worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Bij de perio dieke verkiezing werden tot bestuurs leden herkozen de heeren P. v. Bergen, en joh. van Leeuwen, tot lid van den Raad van toezicht de heer j. van Lok horst, tot cassier de heer J. B. Bes. Na mens de financieele commissie brengt de heer Satten verslag uit over rekening en balans 1911 waarna een en ander cmder dank aan den kassier wordt goed gekeurd. Op voorstel van den directeur worden tot leden der commissie ter onderzoek van den balans over 1912 benoemd de heeren J. van Vliet, S. Dompeling en J. Vlasman. Bij het uitbrengen van 't ver slag vernamen wij, dat 31-Dec. 1!. 't leden tal tot 130 was geklommen, dat de spaar gelden van 1910 bij die van 1911 een ver- schil aanwijzen van f39967,54, terwijl in 1911 aan voorschotten méér was uitge geven f31695.20. Er waren 278 inleg gers met een te goed varieerend van f 2.05 tot f 19302. 110 keer werd een voorschot gegeven ten bedrage van f 40 tot f 7000. Er werd besloten de rente voet voor spaargelden welke voor onbe- paalden (korten) tijd worden ingebracht te brengen van 3 op 3.24 pCt. Inlage voor langen duur 31/2 pGt., die van voor schotten 4'/o pCtalles zonder provisie. De totale netto-winst over 1911 be draagt f 729.08j/2- Na aangename gedachten-wisseling over meerdere punten van ondergeschikt belang, werd de vergadering door den directeur met een woord van dank ge sloten. HAZERSWOUDE. In het gezin van V. werkman alhier, komt een zeer ern stig geval van bloedvergiftiging voor. De Gemeenteraad zal vergaderen op Woensdag 24 April, des voormiddags ten 10 uur. Op de agenda staat: Inge komen stukken. Bouwplannen. Kohier Hoofd. Omslag 1912. KATWIJK. Voor eenigen tijd werd medegedeeld, dat door de ambtenaren van den burgerlijken stand dezer ge meente een klacht bij den officier van justitie te 's Gravenhage was ingediend naar aanleiding van een artikel in het weekblad „De Wereld", no. 23, geti teld: „Ergerlijke toestanden in kleine plaatsen", waarin de geschiedenis der z.g. vvijkbriefjes aldaar werd beschreven, en onder meer werd gezegd dat „het volk door zijn ambtenaren als slachtoffer van hun lage streken wordt uitgeko zen". De officier van justitie heeft geen termen gevonden tot vervolging over te gaan, omdat in algemeene bewoordingen was gesproken. LISSE. Op Zondag 5 Mei a.s. hoopt de werkman C. Turnhout den dag te her denken waarop hij voor 50 jaar bij de familie M. v. S. Vlugt in dienst trad. Voor dit heugelijke feit ontving hij reeds eenigen tijd geleden, bij de ope ning der Tuinbon w win ter school een Ko ninklijke onderscheiding. Naar wij vernemen zal dezen dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij gaan. NOORDW1JK. De schoolfeesten zullen gehouden worden op Woensdag 1 en Donderdag 2 Mei op den eersten dag achtereenvolgens voor de Openbare School te Noordwijk-binnen, voor ,de R. K. Jon gensschool, en voor de R. K. Meisjeschool, In den namiddag van den tweeden dag komen de Christelijke School en de open bare School te Noordwijk a. Zee aan de beurt. Zooals men zich herinnert berust voor dit jaar de regeling der feesten bij de Commissies tot wering van Schoolver zuim. Op Woensdag 24 April zal „Noord- wijks Zangkoor" een uitvoering geven in „Het Hof Holland". De violoncellist, de heer j. C. Geijp uit Leiden, zal zijn mede werking verleenen. NOORDWIJKERHOUT. Een land bouwer, die met een brik vol biggen naar de Leidsche markt toog, had het ongeluk een van die lieve diertjes op den Kerkweg te verliezen, zonder het te merken. De heer W. G. die het onge luk zag, trachtte van verre den boer door schreeuwen opmerkzaam te maken. Dit mocht echter niet baten. De landbou wer reed door en zal te Leiden zijn verlies wei gemerkt hebben. Intusschen heeft de heer G. het beestje gevangen en pnder bescherming genomen, totdat de eigenaar het zal komen opeischen. De statuten der Tuindersvereeniging „Eensgezindheid" zijn Koninklijk goed gekeurd. SASSENHEIAL De heer P. Preenen, meesterknecht op de onder Sassenheim, Voorhout en Warmond gelegen tuinen van de bloemisti'irma Gebrs. Roozen te Overveen, is 50 jaren bij de firma in be trekking geweest. D-it jubileum is feeste lijk herdacht; het personeel kreeg een vrijen halven dag om in het in een feest zaal herschapen bollenhuis een gezellig feestje te vieren. ZEGWAARD. In den Gemeenteraad werd o.a. voorgelezen een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij het advies van den Raad vragenomtrent een aan de Koningin gericht adres van den burge meester, waarbij hij, om verschillende redenen, vergunning vraagt om in de ge meente Zoetermeer te blijven wonen. Toen hij burgemeester van beide ge meenten was, was een dergelijke vergun ning niet noodig; nu aan hem eervol ont slag is verleend ah burgemeester van Zoetermeer, moet vergunning gevraagd worden en moet de Raad daarover van advies dienen. Mei algemeene stemmen wordt beslo ten te berichten, dat er geen overwegende bezwaren bestaan tegen dc uitwoning. Nog is ingekomen de rekening van dc Gezondheidscommissie over 1911, bedra gende in ontvang f 18GD.6.1-Va, in uitgaaf f 1309.26; goed slot alzóo f491.351/». Ook is ingekomen de raming van ont vangsten en uitgaven voor 1913 tot een bedrag van f 1725.57 ZOET ER WOU DE. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 23 April, des v.m. te 10 uur. Op de agenda staat. Adres van den Boerenbond om subsidie in de kosten der stierenkeuring. Aanvrage van B. en W. om machtiging aanbesteding gemeentewerken. Aanvrage B. en W. machtiging onderhandsche aanbesteding levering grint en openbare aanbesteding vervoer van grint. Vaststelling kohier schoolgelden le Icwart. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den Weleerw. heer H. H. Sinnige eervol ontslag verleend als Moderator der St. Lebuïnus-Vereeniging en in diens plaats benoemd den Weleerw. heer J. G. van Schaik, pastoor te Harderwijk. Woensdag overleed te Vasse (O.), na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der stervenden de Zeereerw. heer pastoor Teusse. Z.Eerw. werd geboren in het jaar 1834 en ontving in 1858 de H. Priesterwijding. Sinds 1892 was Z.Eerw. pastoor te Vasse. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het theore tisch tandheelkundig examen inej. J. A. van Marie, kandidaat-arts te Rotterdam. UTRECHT. Bevorderd tot arts de heeren I. J. van der Helin en A. Th. Planten. Onderwijs. Akte examens L. O. HAARLEM, 19 April. Geslaagd de da mes R. M. Brunsman, Alkmaar; A. C. A. Geyl en j. Valk, geiden; G. S. Hu- bregtse en C. A. j. Meulenhof, Haarlem; Th. A. M. Flens en M. Th. van Meir, Alkmaar. UTRECHT, 19 April. Geëx. 8 candi- daten, afgewezen 3. Geslaagd de dames: D. J. S. C. Altheer, A. J. Backer van Ommeren en R. van Bemmei, Utrecht; A. M. van der Beek, Woerden; T. Vermeij, Schoonhoven. AMSTERDAM, 19 April. Geëx. Scand. Geslaagd de dames: C. J. Albink, S. E. Würde'mann, L. v. d. Berg, A. H. Schip horst, M. E. E. Vlaswinkel, H. C. M. Zielschat, R. J. Jellema, allen Amsterdam. BREDA, 19 April. Geëx. 8 cand. Ge slaagd de heeren: N. A. de Vries, Waal wijk; J. van Andel, Andel; H. A. Arends, Vlijmen; J. B. de Beer, Tilburg; M.C. J. van de Riet en IJ. van den Berg, Ouden bosch. VENLO, 1§ April. Geslaagd de heeren J. H. de Boot, C. B. Bakker, Maastricht; T. Bastiaenen, W. Bos, A. J. Austens, H. j. J. Baumont, Echt. Kunst en Wetenschappen. Toonkunst. De 110e uitvoering van de atd. Leiden van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, bracht 0113 twee nieuwe wer ken, waarmede tevens werd afgeweken van den ouden weg en, naar het ons toe schijnt, een nieuw tijdperk van bloei be treden. Immers, de kennismaking met de twee interessante werken van dezen avond deden tegelijkertijd een aantal goede eigen schappen van het koor naar voren 'treden en den goeden smaak van den nieuwen leider, den heer Joh. Wagenaar, kennen. Wane de koren deden zich in beide wer ken van de beste zijde kennen, al viel da delijk op, dat na de pauze mei meer ani mo werd gezongen, wat zeker lag aan den meer melodieuzen vorm waarin het twee de opus was gegoten en het zich gemak kelijker Iaien verwerken van den Fran- schen tekst. Als eerste „La Vita Nuova" van Dante getoonzet door E. Woiï-Ferran. Voor de eerste maal, dat wij dit opus hebben aanhoord, onthouden wij ons met recht een oordeel uit te spreken, daar d't niet vrij van eenzijdigheid zou zijn. De totaal-indruk echter is, dat,in weerwil van de, voor onze oo-ren, vreemde mo menten, die het werk geeft, een andere opbouw van het muzikale niet wel denk baar is. Pakkende fragmenten zijn er vele en de gansche bouw geeft genoegzaam gelegenheid voor koor en solisten 0111 hunne krachten breed uit te plooien. Mej. Dhont, sopraaH, en de bariton Gerard Zalsman, die beiden in goede conditie waren, hebben dan ook hunne moeilijke taak met zeer te prijzen talent vervuld. Mej. van Geer aan de piano vervulde haar taak op lofwaardige wijze. De koren waren beschaafd en correct; alleen de uitspraak was te verbeteren. Het Residentie-orkest, dat de begeleiding ver zorgde, was opvallend bescheiden, een deugd, die dit werk zeer te stade kwam. Bij een analyse, die het orkest in de ver schillende passages gaf, leek 'tons toe, dat de componist zich niet geheel had vrij gehouden van imitatie. Er drongen zich aan onzen geest trekjes op, die we ergens anders meenden te kunnen thuisbrengen. Resumeerende, kan van dit werk worden getuigd, dat 'teen vertolking vond, die hoogst bevredigend was. Tweede werk was „Redemption" van César Franck. Wat een geheel ander genre, wat een rijke melodieën-bron ont springt aan Franck's meesterwerk. Deze componist, volleerd in het vinden van prachtige klankcombinatiën, doordrongen van de eischeu, die aan een koor te stellen zijn, heeft in dit werk een keur van schoonheden gelegd, die niet nalaten diep in de ziel te grijpen; zijn arbeid was een demonstratieve, die bloot legt tevens al de schoonheden van de heer lijke toonkunst. Is 't wonder, dat een componist met een zoo teeder besnaard gemoed zich voelde aangetrokken door een libretto van zoo innig religieus ka rakter? In dit werk toch treden tegen over de opvattingen der oudheid die welke met Christus in de kribbe in de wereld hunne intrede deden en de zinnelijke wereld verwonnen tot den eeredienst tot den Gekruiste. Echter niet lang duurt die hoogere extase. De wereld vervalt weer in de zonden der oudheid; de mensch dwaalt steeds verder ar, totdat hij, weer tot liet gebed gekomen, zich naar Chris tus om vergiffenis wendt en die dan ook wordt geschonken onder verheugenis der Engelen. Dit is in 'tkort de inhoud van 't libretto. Pakkende momenten vooral vinden wij bij het kribbe-fragment, en ook daar waar het vergift'enis-motier op treedt. In illustraiieven zin treedt de mu ziek op en de harmonische bewerking is vol rijkdom, zonder de eenvoudigheid van de structuur te schaden. Hoogst ver dienstelijk heeft mej. Dhont hier de partij van den Aartsengel vervuld; ze heeft met haar klankvolle, gemakkelijk aanspreken de stem vele oogenblikken van groot genot gegeven. Niet eveneens kan ik ge tuigen van de declamatrice, die de partij van den mensch vervulde. Haar goed geschoold orgaan, haar geaccentueerde uitspraak waren, niet in staat de warmte, die aan haar zeggen ontbrak, te rempla- ceeren. Niet vrij van eentonigheid was haar opvatting, die te veel aan de slaaf- sche banden van het schoolsche deed den ken. Overigens heeft mej. van Geuns naar vermogen haar best gedaan, haar woord tot in de uiterste hoeken der voor decla matie wel wat groote zaal te doen door dringen. Zooals ik in den aanhef reeds zeitle, hier waren de koren op dreef; er werd met gloed en in weigehouden stijl gezongen, terwijl uitspraak en nuancee- ring op hoog peil stonden. Ook 'torkest was zeer verdienstelijk, alhoewel mij het koper altijd nog te veel naar bulderen overhelde. Den solisten in het orkest hulde voor de artistieke wijze, waarop zij hun taak vervulden. Tot besluit breng ik.hulde aan Wage naar, die, met vaste hand leidende, koor en orkest daarheen weet te sturen, waar voldaan wordt aan alle eischen, die men niet recht kan stellen aan een koor als van Toonkunst, wat voorzeker met dezen directeur een nieuw tijdperk van bloei is ingetreden, waarin zeker nog menige lauwer zal worden behaald. Het gedistingeerd publiek, van buiten de stad ditmaal ook veel tegenwoordig, heeft door warm applaus de uitvoerenden de hulde gebracht en dank, die hun, als welverdiend, toekwamen. S. Land- en Tuinbouw. Rijkszuivelconsulenten. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis, dat aan den met ingang van 1 April 1912, benoemdeinj rijkszuiVelconsulent dr. L. T. C. Scliey als ambtsgebied is aangewezen de pro vincie Noord-Holland, niet standplaats Hoorn en aan den rijkszuivelconsulent A. Bos de provincie Zuid-Holland met standplaats "s-Gravenhage. Rechtszaken. Kantongerecht te Woerden. De kantonrechter veroordeelde T. v. L. te Nieuwkoop, wegens overtreding der drankwet, tot f 10 of 10 d. S. S., te Nieuwkoop, wegens overtreding der jachtwet tot f 8 ol: 4 d. K. te Nieuw koop, wegens overtreding visscherijwet tot tweemaal f4 of tweemaal 4 d. J. v. d. L., huisvr. van j. K., te Nieuw koop wegens overtreding der ijkwet tot 2 maal f 1 of tweemaal 1 d. R. v .d. K. te Bo degraven wegens idem tot f 1 of 1 d. G. van D. te Nieuwkoop wegens over treding motor en rijwiel wet tot f3 of 3 d. J. C. Z.j te Waarder en G. K. te Nieuwkoop, wegens idem tot f 2 of 2d. J. S., te Zwammerdam, w egens overtre ding der verordening op de stoomvaart in de boezemwateren l .r provincie Zuid Holland, tot tweemaal f5 of tweemaal 5 d. G. W. te Bodegraven, idem tot f 8 of 3 d. J. C. L. A., te Nieuwkoop, we gens openbare dronkenschap tot f S of 3 d. H. J. A. te Nieuwkoop A. van O., en J. C. S., beiden tc Bodegraven, tot f3 of 3d. ieder. Vrijgesproken werd W. van S. j. K., te Nieuwkoop, wien ten laste was gelegd overtreding van art. 426 W. v. S. Laatste Berichten. (Gedeeheiijk ge irrigeerd.) Grondwetsherziening. De Staatscommissie voor de grond wetsherziening, die a.s. Maandag bijeen komt, hoopt in die week met haar rap port gereed te komen ter aanbieding aan H. M. de Koningin. Plan 1913. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de heer Talma, begaf zich heden, vergezeld vc.11 Mr. Everwijn,chef der afdeeling Handel, aan zijn Departe ment, naar Utrecht, ter bijwoning dei- vergadering der Commissie van „Plan 1913", welke heden daar wordt gehou den. Italië en Turkije. SMYRNA, 20 April. Het gerucht loopt dat de Ita iaanschoorlo ssch:p n Aiek- ri zouden gebombardeerd hebben. ROME, 19 April. Detachementen i 11- fanterie, bersagiieri en genie zijn naar Tripolis vertrokken. Muiterij te Fez. FEZ, 19 April. Generaal Moinier zal Zondag a.s. met vijf bataljons naar Fez oprukken. De strijd duurt voort De ar tillerie bombardeert de wijk, waar de opstandelingen bijeen getrokken zijn. PARIJS, 19 April. Uit de hedenavond ontvangen draadioozc berichten blijkt, dat de personen, die een schuilplaats hebben gezocht in den Dar el Makhzen zich thans in het hoofdkwartier van generaal Brulard bevinden. TANGER, 19 April. De nacht ging kalm voorbij. Er hadden slechts enkele kleine aanvallen plaats op de voorpos- tenkefen, doch deze werden afgeslagen. Te Tanger worden voortdurend lijsten van de ontsnapten ontvangen, maar men vermoedt, dat deze onvolledig zijn. Men vreest, dat enkele geïsoleerde personen slachtoffers der fanatieke Berbers gewor den zijn. Een patrouille ontzette een Franscli hotel, w aarin eenige Europeanen waren, die tegenstand boden aan de muiters. TANGER, 19 April. Volgens berichten van generaal Brulard houdt de muiterijl aan. Het binnendringen in de stad 'kostte! den Franschen 9 cfooden en 7 gewonden, onder wie 2 officieren. Het is nog onmogelijk op te geven hoe veel instructeurs gedood zijn; men spreekt van een tiental slachtoffers. De ramp van de „Titanic". NE Wh YORK, 20 April. De hydrogra fische dienst der Vereenigde Staten heeft last gegeven, dat de Atlantische stoom schepen een route moeten volgen 180 mij len zuidelijk van den weg door de „Tita nic" gevolgd. Opstand op Timor. LISSABON, 19 April. Een officieel telek gram uit Timor bevestigt, dat een ern stige opstand uitbrak onder de inboor lingen. Twee onderofficieren werden ge dood. De toestand in Agadir. MOGADOR, 19 April. De Kaid Am flous, die door den Franschen consul belast werd met de onderhandeling ovel de invrijheidstelling van den Duitschei Steinach die dezer dagen door de in boorlingen werd gevangen genomen nam een Franschman in hechtenis als gijzelaar. Tegenspraak. WEENEN, 19 April. De Neue Freie Presse, verklaart, dat het bericht, dat Oostenrijk een protest zou voorbereiden tegen den aanval op de Dardauellen, van allen grond ontbloot is

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2