Uit Stad en Omgeving. deze wetgevende periode niet van kon komen. Overeenkomstig den wensch van den lieer Oosterbaan is de motie toen ge wijzigd. Persoonlijk overtuigd, dat er niet van kon komen, had hij geen be zwaar, dat de mogelijkheid zou worden overwogen, of er nog in deze wetge vende periode iets te doen ware. Volksstemming. Men weet, dat er op verschillende plaatsen een volksstemming (z.g. iocal option) wordt gehouden betreffende de gelegenheid tot verkoop van alcoholi sche dranken. Woensdag is in de ge meente Sappemeer in de provincie Gro ningen zoo'n stemming gehouden mei den volgenden uitslag: Aantal inwoners boven den 21-jarigen leeftijd 3034. Uitgebrachte stemmen: 1428 mann. en 1561 vr. is 2989. Voor onbeperkte» verkoop38 m. en 26 vr. Voor onveranderde?! toestand: 193 m. en 138 vr. Voor vermindering: 216 m. en 224 vrouwen. Blanco: 184 m. en 201 vr. Van onwaarde: 29 m. en 23 vr. Alzoo hebben voor geheele verdwij ning ruim 57 pCt. gestemd. Ned. R.K. Bond an geëmployeerden in het logement en koffiehuishouders- bedrijf. Men schrijft ons: Organisatie js de leus van onzen tijd, organisatie op alle gebied. Een betrekkelijk jonge vereeniging is bovenstaande Bondgevestigd te Utrecht met zijn drie afdeclingen Utrecht Arnhem, 's Hertogenbosoh en Breda in wording. Dat de Bond zich nog niet n: ntwikkeld heeft, is te wijten deels aan onbekendheid inet zijn bestaan, deels aan de onbekendheid met zijn stre ven. Mogen daarom deze enkele regels den bloei en de uitbreiding van den Bond bevorderen. Tot nog toe zijn zeer veie katholieke kellners enz. aangesloten bij tien Ned. Centralen Bond, die zich neutraal noemt, maar in werkelijkheid de socialistische beginselen huldigt, zoo wel in zijn orgaan als in zijn optreden. Langer lid blijven is dan ook voor een goed katholiek op geen enkelen grond te verdedigen. Daarom hebben eenige wakkere mannen het besluit ge nomen een eigen R. K. Bond op te richten en zijn Hierin gelukkig geslaagd. Doel van den Bond is naast de verbete ring van maatschappelijke belangen ook de moraliteit der leden hoogerop te voeren en vooral de jongeren in het bedrijf tot steun te dienen. Hoevele immers zijn er onder de Katholieke kellners, die niet bestand blijken tegen de vele gevaren, die hun vak noodzakelijk met zich me de brengt, in hun katholieke vereeniging zullen z.ij de noodige middelen vinden om hun* godsdienstplichten trouw waar te nemen! Het onderlinge Ziekenfonds waarborgt den leden tegen financieele achteruitgang. Wie zijn nu de degelijke katholieke kellners, koks enz. in onze groote ste den, die hun medewerking willen veriee- nen om te komen tot het oprichten van afdeelingcn Inlichtingen worden verstrekt door G. Dirksen, Arnhem, Th. Hensen, den Bosch. Bondssecretaris W. J. Fennis, Leidschekade 116, Utrecht. Moge het getal afd. binnen zeer kor ten tijd verdubbelen. Katholieke colle ga's helpt een handje. korte kroniek. In den Rotterdamschen gemeenteraad is lang en breed gediscussieerd over het voorstel tot onteigening tusschen Blaak en v. Hogendorpsplein ter verkrijging van een breede verkeersweg. Het grootste gedeelte van den middagvergadering werd daaraan gewijd en ook de avondverga dering, die van acht uur tot na midder nacht duurde. Nog kwam men tot geen beslissing en werd besloten Maandag de discussies voort te zetten. Namens de Commendery Nederland van de Johanniter orde deelt men aan het „U.D." mede, dat de Ridderdag dit jaar te Utrecht zal plaats vinden op 24 Mei. LEIDEN, 19 April. Opleiding tot instrumentmaker. Onder leiding van prof. dr. H. Ka- merlingh Onnes hield gisteravond de ver eeniging tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker haar jaarvergadering In zijn.oepningswoord herdacht de voor zitter de overleden leden Dirk de Wolf, prof. Bosscha en mr. Mees, wier verdien sten spr. memoreerde en wiens nagedach tenis hij huldigde. Daarna las de secretaris, dr. C. A. Crommelin, de notulen voor en werden deze onveranderd goedgekeurd. Als bestuurslid trad af de heer A. J. van Achterberg, een der peeten van de vereeniging, naar de voorzitter opmerkte. Hem werd onder instemming der verga dering dank gebracht voor hetgeen hij als bestuurslid had verricht. In zijn plaats werd benoemd de heer P. Doorn, direc teur der ambachtsschool te Jiaarlem. Namens de commissie van verificateurs rapporteerde de heer Kuiper omtrent de boeken en bescheiden van den secretaris penningmeester. Alles was in orde bevon den, zoodat onder dankbetuiging tot de charge werd besloten. Aan hef jaarverslag is liet volgende ont leend: Al is de Toekomst der geldmiddelen, vooral met het oog op het jaar 1912, niet zooals het bestuur dat zou wenschen, over het algemeen mag met tevredenheid op 't afgeloopen jaar worden teruggezien. Hc-i ledental bleef constant; de vereeni ging won 9 en verloor 9 leden, zoodat zij op 31 Dec. 1'. 235 leden telde. De toe- sxand der geldmiddelen onderging dit jaar geen wijziging. Het verhoogd subsi-- die, dat de vereeniging noodig heeft voor de uitbreiding' van haar werkkring, werd door de gemeente onvoorwaardelijk en door de provincie voorwaardelijk toege staan. Het rijk wilde er evenwel bij de te genwoordige verhouding der bijdragen niet toe overgaan. In de leerkrachten kwamen ingrijpende veranderingen, aller eerst door de ontslagname wegens hoo- gen leeftijd van den lieer C. W. Kouw. In de betrekking van leeraar in liet amanu ensisvak werd benoemd de heer L. Ou- werkerk. .Tijdelijk als 2c leeraar in het glasblazen werd met ingang van 1 janua ri 1912 aangesteld de heer j. P. J. Jans sen. Het aantal leerlingen bedroeg bij den aanvang des jaars 35. In de tweede helft van Maart meldden zich 20 adspiranten aan, waarvan cr echter slechts 5, komen de van de ambachtsscholen te Leiden, den Briel en 's Gravenhage, konden Toe gelaten worden. In de tweede helft van September bedroeg het aanta! adspiranten 9, waarvan er 4, komende van de am bachtsscholen te Leiden, 's Gravenhage en Eindhoven, werden aangenomen. L'-e middelen der vereeniging lieten niet toe die jaar een grooter aantal leerlingen te plaatsen. In den loop van 1911 verlieten 8 leerlingen de instelling, die nagenoeg ail v>ed en volgens hun aanleg werden Zoo vertrok er één als araanu- een Universiteits laboratorium, één a.:» amanuensis aan een H. B. S., één als amanuensis aan een rijksproefstation, één als opzichter en twee als teekenaars aan electrischc centrales, en één als op zichter aan eene rijksconstructiewèrk- plaats. In den allerlaatst en tijd js gebleken, dat ook in andere richtingen een goede toekomst voor de leerlingen open ligt. Ten eerste als leeraar in de electrotech- niek en het instrumentmaken aan am bachtsscholen. Vele ambachtsscholen toch beginnen zich tegenwoordig in die rich ting te bewegen en breiden zich inet klas sen in bovengenoemde vakken uit, waar in tot dusver 5 oud-leeriingen zich plaat sen als leeraar hebben weten te verzeke ren. Ten tweede is de aandacht gevallen op de koeltechniek, eene techniek, die in de laatste jaren steeds meer van be lang wordt, zoodat er vraag begint ie komen, naar algemeen ontwikkelde tech nici, die speciaal bekend zijn met koei- technische installaties; Er werden dit jaar 3 vacantiecursussen gegeven. Aan cursus I (werken op mo derne instrumentmakerswerktuigen) na men S leerlingen deel, welk aantal aan merkelijk hooger was dan de vorige jaren. De cursussen H en III (eerstbeginnend en meergevorderd glasblazen) werden bijgewoond door niet minder dan 32 deelnemers, een aantal, dat dat van 1910 wederom aanmerkelijk overcreit. Afzon derlijke vermelding verdient het fe t, dat een assistent aan de Technische Hooge- sehooi te Dublin, alleen met het doel deze cursussen te volgen, zich voor eenigen tijd tc Leiden kwam vestigen. De vraag naar werkkrachten van de zijde van verschillende wetenschappelij ke instellingen, scholen en firma's was dit jaar buitengewoon groot o.a. van van een laboratorium te Rio Janeiro en van instrumentmakersfirma's te Londen en Dublin. Aan deze aanvragen uit het bui tenland was de vereeniging evenwel niet in staat te voldoen. Naar .aanleiding van het jaarverslag deed de voorzitter eenige mededeeiingen o.a. wat betreii net afscheid van den heer C. W. Kouw. Dank wordt gebracht voor het verhoogd subsidie, dat de gemeente raad onvoorwaardelijk toesfond. Ged. Sta ten toonden hun belangstelling door zich persoonlijk op de hoogte te stellen van het cfnderwijs. De heer Vegtel, lid van Ged. Staten, vergezeld van den hoofdcom mies, den heer Schermer, de burgemees ter vain Leiden, jhr. de Gijs-elaar en het lid van de Prov. St. de heer Pera, brach ten een bezoek in verband met de gedane subsidie-aanvrage. Spr. wees op de nood zakelijkheid van uitbreiding van het on derwijs, naar aanleiding van de vele aan vragen om personeel, zoo hier uit het land als uit het buitenland. Onlangs moest nog een verzoek van het Rochei'eller In stitute worden afgewezen. Bij de rondvraag werd door den heer Bierrnasz aangedrongen op het houden van eenige demonstraites gedurende den loop van het jaar. De voorzitter ant woordt hierop, dat het doel der veree niging de opleiding js van den instrument maker. 't Is bovendien moeilijk geschikte onderwerepn te vinden. Spr. wil gaarne beslag leggen op den heer Bierrnasz, die als efcn bekwaam instrumentmaker be kend staat om een demonstratie te houden Er worden voorts nog enkele opmerkin gen gemaakt over het volgen van cursus sen. Hierna wordt de vergadering gesloten en wordt door den heer A. A. Oosting een demonstratie gehouden over draad- looze telegrafie. Rijnland. Bij de stemming voor een Hoofdinge land voor het 14e dictrict van het HcogUelmrr.a«Jschap Rijnland is geko zen dc heer E. J. Speelman te Sassen- heim, die 237 stemmen op zich ver- cenigde, terwijl op den heer W. War- naar, eveneens te Sassenheini, 193 stem men werden uitgebracht. Wij herinneren aan de geplaatste ad- vertenticn over de R. K. Vac. Kolonies. De inschrijving heeft plaats morgen van 2 tot 4 uur in de „Zita." De bijdrage der ouders eventueel te storten is zoo miniem, dat deze niet behoeft af te schrik- ken. Het is lieden 25 jaar geleden, dat dc koperslager G. Kooien bij de firma J. L. Creyghton aan de Aalmarkt alhier in dienst trad. Hij werd hedenmorgen op de werkplaats door zijn patroon en kameraden ontvangen. De heer Jac. P. Creyghton bedankte den jubilaris voor zijn trouwe plichtsbetrachting en wenschte hem ook in het verdere deel van zijn leven Gods besten zegen toe, waarna hij hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Zijn kameraden boden hem een fauteuil aan. Met liet oog op de voorjaarsdrukte werd een verdere feestviering tot later uitgesteld. Met Staatscourant nr. 90 zijn ver zonden de statuten van de Vereeniging Tehuizen voor schoolgaande kinderen alhier. In een gecombineerde vergadering van den Leidschen Chemische» Kringen het Natuurkundig Genootschap is gister avond alhier de"heer Otakar Zachar, uit Kladno, in Bohemeii, als spreker opge treden met het onderwerpDe beteekenis van de Hollandsche scheikundigen in de oudste geschiedenis van de scheikunde. Aan liet slot van zijn rede gekomen wees spr. op Leiden, als de stad, in welker musea zich bevinden de oudste merk waardigheden uit de geschiedenis van de scheikunde en alchimie, en in 't bijzonder op de papyrussen uit de 1ste eeuw na Christus, welke Berthelot niet verrukking heeft beschreven. Hij eindigde zijn voor dracht, die luide werd toegejuicht, met in herinnering te brengen, dat de Hollan ders steeds een belangrijk aandeel hebben gehad in het beschavingswerk, hetgeen ook de oudste geschiedenis van de schei kunde met schitterende voorbeelden aan toont. ROOMSCHE AGENDA. Tot 2 1 April. St. Vincencius Ten toonstelling in 't gebouw der Vereeni ging aan de Hooglandsche Kerkgracht. Dagelijks Sjoelbak- en Kegel wedstrijden. HAZERSWOUDE. Woensdagavond ten ongeveer acht uur is op den Voorweg in de nabijheid der watermolens met een motorfiets aangereden de eierenkoopman A. v. A. De man werd tamelijk ernstig aan de beenen gewondook de berijder van de mot.r, v. d. Z., slager te Boskoop, verwondde zijn been. KATWIJK AAN ZEE. Alhier is de jaariijksche algemecne vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank (RaiLcisen- bank) gehouden. Aanwezig v.aren 56 leden. In de commissie tot het nazien van rekening en balans werden benoemd de heeren J. A. de Best en B. Verdoes Gz., die zich deze benoeming lieten welge vallen. Vervolgens kwam aan de orde punt drie der agendajaarverslag van den secretaris, waaraan het. volgende is ont leend. Begonnen met 49 leden telt de Ver eeniging er nu 70. Aan spaargelden werd in het afgeloopen jaar ingebracht f 25.548,84, teruggehaald werd de som van f 9202.28. De Bank staat in loo pende rekening met acht rckeiiingcou- ranthouders. Aan credieten werd uitge keerd f25.516, terugbetaald f12.065. De uitslag der verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke af treding van den heer P. Haasnoot Nz. van een lid van den Raad ..ui Toezicht wegens periodieke aftreding van den heer A. Ouwehand Dz. en van twee plaatsvervangende bestuursleden, we gens periodieke aftreding der heeren D. B. Parievliét en B. Verdoes Dz., was dat alle aftredenden met overgroote meer derheid werden herkozen cn alle geko zenen zich die verkiezing lieten welge vallen. Naar aanleiding van punt vijf: vast stelling van het.salaris van den kas sier, deelde de voorzitter het voorstel uit naam van het bestuur mee, dit sala ris te verhoogen van f50 op f75. Het bestuur had gaarne het salaris nog hoo ger gesteld, doch durfde met het oog op den toestand der kas niet verder gaan. Uit den boezem der vergadering gingen echter stemmen op het salaris van den kassier in eens op.f 100 te brengen welk voorstel met overgroote meerder heid werd aangenomen. In de commissie tot het nazien dei rekening en balans voor het volgend jaar werden benoemd de heeren J. R. Bloot Jr. en C. Haasnoot Az. Ook de ze heeren namen die benoeming aan. Artikel vier van het huishoudelijk reg lement werd in dien zin gewijzigd, dat de leenbank in deposito's en spaargel den zal mogen opnemen f 106.000 (voor heen was dit maximum f50.000) Van één persoon of gezin zal niet meer dan f 15.000 worden opgenomen (vroeger was het maximum f 5000). LISSE. Gistermiddag gingen de paar den van den landbonwer v. d. Z., alhier aan den haal, doordat de spoorstok los raakte Met deze achter zich, holden zij naar den Engel waar er een door het prikkeldraad sprong en in het bollenland van C. J. terecht kwam. Hier had men ze spoedig tot staan gebracht. Het paard dat door liet draad was gesprongen had zich deerlijk gewond.Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. NOORD\VIJK. Een zeer groot aantal belangstellenden hadden gisterenavond aan de uiriioo.liging van het voorloopig comité gehoor gegeven om een vergade ring bij tc wonen waarop het doel en streven van den R. K. Volksbond zou worden uiteengezet. De zaal van den heer Gordijn was bijna te klein. Behalve het voorloopig comité hid den aan dc bestuurstafel plaats genomen dc Zeereerw. heer Pastoor, de Wcleerw. heeren kapelaans cn de sprekers van dezen avond, de lieer J. \V. Smit, pre sident van liet Centraal Bestuur cn de heer S. de Groen uit Voorschoten, lid van het C. B. De vergadering werd gepresideerd door den heer Buijze, voorzitter van het voorl. comité. Nadat de Z.Ew. heer Pastoor dc bij eenkomst niet gebed had geopend, zette de voor/., in het kort uiteen, hoe het veorl. comité tot deze oprichtingsverga dering gekomen was. Verder verheugt spr. zich over de medewerking van den Z.Ew. heer Pastoor, die Z.Ew. ook thans weer door zijn tegenwoordigheid toont. Spr. koestert de lioop, dat na de rede van den heer Smit een groot aantal der aanwezigen zich zullen aansluiten bij het machtige leger van den R. K. Volksbond. Hierna geeft de voorz. het woord aan den heer Smit. De heer Smit begint met er op te wij zen, dat dc leuze van den R. K. Volks bond: „Voor God en Kerk, Vorstin en Land reeds 24 jaar in ons bisdom heeft geklonken. Spr. herinnert in het kort aan dc oprichting van den Bond. w aar van het initiatief is uitgegaan van den heer Passroors en eenige zijner vrienden. In 41 plaatsen van ons bsidom, zegt spr., bestaat reeds een afdeeling van den R. K. V. Vooral ook in dezen omtrek zijn veel afdeelingcn gesticht. Alleen Ncordwijk ontbreekt nog. Om verschuilende rede nen vertrouwt spr., dat het ook hier zal gelukken een afdeeling op te richten. Thans gekomen aan het eigenlijke doel zijner rede, toont spr. aan, dat een Ka tholieke vereeniging zich niet kan cn niet mag plaatsen op het standpunt van den klassenstrijd. Het doel van den R. K. V. is ue verbetering van dc maat schappelijke toestanden, op den grond slag van ons heilig Katholiek geloof. Aan de hand van de encycliek Return Novarum van Paus Leo XIII, waaruit verschillende, passages worden voorge lezen, toont spr. op overtuigende wijze aan: D?.t w j on; moeten organisceren, en dat wij ons moeten organisceren ïn Katholieke verecnigingen. Thans snrcekt de heer Smit over den arbeid en het streven va.i den Bond. Dat de R. K. V. niet vruchteloos heeft ge werkt, zegt spr., getuigen de 4i afdee lingcn, dc onderst:tin:ngxfond s e ndie overal zijn opgericht,' de yakvereenigi».- gen met Centraal Bureau, hei vejekca- en vakonderwijs de zangverenigingen cn rederijkerskamer.?, tie sociale cursussen, die op verschillende plan ren ii; den Bond worden «behouden. Helaas, zegt spr., zijn er in de meeste plaatsen njg velen, die niet overtuigd zijn van de noodzakelijkheid van katho lieke sociale vereeniging en. Pater Borro- meus dc Greeve vergelijkt die onverschil ligen met menschen, die in een bran dende kerk rustig hun rozenkrans zitten te bidden. Om verschillende bedenkingen, die te gen Kath. vereenigiiigeu worden ge maakt, tc weerleggen, toont spr. nog aan, dat nun tegenwoordig niet meer neutraal kan zijn op politiek, godsdien stig en maatschappelijk gebied. Met uit spraken van Pius X bewijst spr., dat mcii zich niet neutraal, zelfs niet Christe lijk moet organiseeren, maar Katho liek. Evenwel is samenwerking met an dersdenkenden ter bereiking van een of ander gemeenschappelijk doel niet ab soluut uitgesloten. Alvorens te eindigen waarschuwt spr. tegen de verwachting, dat er direct na de oprichting van een vereeniging verbetering van toestanden zal komen. Op den duur zal door or ganisatie verbetering worden verkregen. Nadat de heer Smit nog de Statu ten van den Bond heeft voorgelezen, krijgt de heer de Groen het woord, om in eers met geestdrift uitgesproken rede te waarschuwen tegen de valsdhe leuzen en de verderfelijke theorieën van liét socialisme, en de aanwezigen met kracht aan te sporen zich te scharen onder de banier des kruis es en iid te worden van den R. K. Volksbond. Een hartelijk applaus beloont despre kers voor hun bezielende woorden. Dc voorz. deelt thans mede, dat het voorl. comité in overleg met den Z.Eerw. pastoor besloten heeft de contributie op 5 cent per week te stellen. Hiervoor zul len de leden ook het orgaan van den Bond, de Volksbanier ontvangen. Staande de vergadering geven 103 personen zich als lid op. De heer Smit meent nog te moeten opmerken, dat de Volksbond is een bond voor iedereen, van eiken rang of stand. De middenstand en de gegoeden zullen door hun finan- tieèlen steun krachtig tot den bloei der vereeniging kunnen medewerken. De Z.Ew. lieer Pastoor neemt nu het woord, om zijn dank te brengen aan de sprekers, die met zulk een overtuiging en kracht het hul cn de noodzakelijkheid van don R. K. V. hebben uiteengezet. Z.Eerw. verheugt zich over de oprichi- ting, omdat tegenover den verkeerden geest, die in onze gemeente dreigt door te dringen, een R. K. Volksbond zal ko men te staan, die niet alleen de stoffe lijke maar ook de geestelijke belangen der leden zal behartigen. Z.Ew. hoopt, dat God dit werk moge zegenen, cn dat er uit het kleine zaadje van nu een krachtige boom moge verrijzen. Do heer Smit brengt zijn iiuiigen dank aan den Z.Ew. heer Pastoor, wiens medewerking hij op zeef hoogen prijs stelt. Alleen door die medewerking zal het mogelijk zijn hier een krachtige bloeiende afdeeling tot stand te brengen. Verder deelt de lieer Smit mede, dat van de oprichting direct zal worden ken- nis gegeven aan Z. D. H. Mgr. Gallier, met het verzoek een geestelijk adviseur aan tc wijzen. Binnen twee, hoogstens' drie weken zal dan een nieuwe vergade ring worden belegd, waarop de geeste lijke adviseur en de leden zullen' wor den geïnstalleerd. In dien tusschen lijd kunnen zich nog meerdere leden bij het voorl. comité aanmelden. Hierna wordt de vergadering door den Z.Lu. heer pastoor niet gebed gesloten. Alvorens uiteen te gaan wordt staan de en met geestdrift het „Wien Necr- lands Bloed" gezongen. Bij den uitgang dei vergaderzaal werd gecollecteerd voor het fonds „Hulp in nood Deze collectie bracht op f 4.1S. Men meldt ons, dat het aantal leden nu reeds pl.m. 150 bedraagt. In „Het Hof van Holland" gaf de Gymnastiekvereniging „D.O.S." gisteren avond een uitvoering. De directeur, de heer Hcllman, zeide in zijn openings woord o.a. dat tot zijn spijt het leden- lal van „D. O. S." vermindert. Ook deelde spr. mede, dat er een meisjesafdeel:ng aan de vereeniging is toegevoegd, die heden voor 't eerst zou opireden. De verschillende nummers van het programma, bestaande uit oefeningen aan de brug, staaföefeningen door een acht tal meisjes, een partij schermen tusschen twee leden van „D. O. S." en last not least" plastische standen, werden onbe rispelijk ten uitvoer gebracht en oogstten veel bijval van het talrijke publiek. Ook de heer Bern. v. Leeuwen had. zooals altijd, groot succes met zijn komische voordrachten. De aanwezigen hebben een genot- vollen avond doorgebracht, dien zij voor een groot deel te danken hebben aan de degelijke leiding van den directeur. Ook den pianist, de heer W. Venselaar. komt een woord van lof 'roe voor de aange name wijze, waarop de pauzes werden gevuld liet uitstekende accompagnement bij de maatoefeninge». NOORDWIjK AAN ZEE. Men deelt ons mede, dat in de vergadering van aandeelhouders op voorstel van commis sarissen de iieer N. G. Portielje is ont heven van zijn functie van directeur der N. V. Hotel-Maatsch. Noordwijkaan Zee. Een voorstel van commissarissen tot statutenwijziging werd verworpen. Naar aanleiding hiervan heeft ook de gedelegeerd cornmissarris, de heer Buss ink, zijn functie neergelegd. In strijd met de verwachting wordt van deskundige zijde gegronde twijfel uit gesproken omtrent riet op rijd gereed komen van Palace-Hotel. Het hotel zal dus zèer waarschijnlijk niet op Juni kunnen geopend worden. NOORDWIJKERHOUT. Het Kruisver- bond „St. Victor" alhier vergadert a.s. Zondag in het lokaal van de Wed. van Denzen. De agenda vermeldt o. m.: Installatie van den Geestel. Adviseur, installatie nieuwe leden, bespreking aanvrage Kon. goedkeuring óp statuten en reglement en bespreking aansluiting bij den Diocesane» Bond. NOOTDORP. iJr opbrengst van den verkoop der schapen, die ten voordeele van de R. K. Kerk zijn geweid, bedraagt f1019. Er zijn 40 stuks verkocht, zoo dat gemiddeld ieder schaap f 25.50 op bracht. SASSENHE1M. De bloembollen ver kocht ten bate der R.K. Kerk hebben opgebracht f 1950 en die van de R.K Armen f 942. STOMPW1JK. Gisteravond werd in het café „Het Blessepaard" de jaarver gadering" gehouden van de leden der Coöperatieve Boerenleenbank alhier on der voorzitterschap van den heer G. Hoeks. Na lezing der notulen, die onver anderd werden goedgekeurd werd de re kening en balans over 1911 definitief vastgesteld en goedgekeurd. Wist de voorzitter vorige jaren zijn voorstellen altijd aangenomen te krijgen, dit jaar konden zij geen genade vinden in de oogen der leden en moest de Raad van Toezicht en dc voorzitter zelf zonder gratificatie naar huis. Het salaris van den kassier werd met f 50 verhoogd. Bij de stemopneming bleek, dat dc lieer Abel met bijna algemeene stemmen was herkozen als bestuurslid, terwijl in de- plaats van den heer Hoeks na gehou den herstemming tusschen den weleervv. heer Steijger en den heer G. Olsthoorn, eerstgenoemde werd gekozen als lid van den Raad van Toezicht. Onderwijs. Nuttige handwerken. Te 's Gravenhage slaagden de dames S. j. Servaas, van Leiden, en N. Beekenkamp van Gouda.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2