.Leidsche Beelden". BINNENLAND. Tweede Biad, behoorende bij DeLeidscheCourantvan Zaterdag 6 April no. 759. Opletten. Het socialisine krijgt overal de prach- jjÜgste kansen om zich in depractijkteOirt- plooien. In Frankrijk kwamen socialistische mi nisters aan het bewind, wat wijst op [teen parlmentaire isftrooming in die rich ting. Edoch: die minsters verkleurden «dusdanig, dat de eigen partijgenooten hen Höief herkenden. De Amerikaansche stad Milwaukee is .vee jaar lang door socialisten bestuurd. 1910 maakte de roode burgemees ter onmiddellijk na zijn benoeming be leend, dat hij de Marxistische leerstellin gen zou toepassen, een groot aantal pu blieke werken zou doen uitvoeren en gyerzekerde verder, dat binnen zeer kor- |tea tijd geen werkloosheid in de stad jieer zou voorkomen, t Edoch, met overweldigende meerder- jlieid zijn de socialisten thans verdreven, aóó slecht klopte de practijk met de the- [fcrie. Het .Volk zit met dergelijke voor bedden niet verlegen, doch redeneert: jj,De schuld ligt geheel aan de kapitalisti sche maatschappij. Zoolang deze niet tjdicp omgespit is kan het roode zaad er jjniet tieren." Dies spitten de socialisten jon verdroten voort met de breede schop ijder ontevredenheid, de massa verblindend [Jmet het opgewaaide zand en rustig in :#iet bewustzijn, dat het spitten lang ge- iShoeg zal duren. Nu echter komt uit China de tijding, öat het «socialisme een eenige kans 'Jcrijgt om te toonen wat het kan. Dr. Soenjatsen, de Chineesche re- «volutionnair, heeft zich, volgens een niededeeling van den berichtgever van de „Daily Telegraph" te Sjanghai in een onderhoud als yolgt uitgelaten over de toekomst van het Chineesche rijk „Ik heb de politieke revolutie ten einde gebrachtnu begint de grootste Sociale revolutie, waarvan de wereld ;ooit heeft gehoord. Het verdrijven van de Mandsjoes was slechts het middel .tot eer; grootscher doel. De politiek van de republiek zal in het vervolg zuiver socialistisch zijn. Ik ben een vurig aanhanger van Henry George, wiens denkbeelden ik beter te verwe zenlijken acht op den maagdelijken bo dem van China dan in de kapitalisti sche werelddeelen van Europa of Ame rika." Dat klinkt prachtig, nietwaar Volk? De grond daar hoeft niet eens omgespit (t*_vvo«ioxvxaodat het roode zaad er aan stonds kan kiemen". Soenjatsen is wel geen president der republiek, maar Ijjj •zal allicht zijn luidjes goed kennen, ten zij liij zijn Europeesche collega's in 't Schetteren mocht overtreffen. Hoe 't zij: nu opgelet! In 't Oosten gaat de roode zon op. Geestelijke krachten. De vrijzinnigheid, kan soms toch zoo roerend schrijven over de verheffing van ihet peil der menschheid. Zoo verzucht thans het „Hbld." naar aanleiding van .een boek door zijn medewerker Querido „geen boek voor jonge meisjes" .aan den Amsterdamschen Jordaan ge wijd: .BOLLEN WEELDE!I". Bollenvelden B oliën tochtjes.Bol- lendagen Waar zal je 't, als bewoner van een zoo bevoorrechte, in 't bollenland gelegen plaats, als Leiden is, dezer dagen, met 't nieuwe Lente-begin, nu alles je naar de bollen lokt, anders over hebben Je hóórt van niets anders. Dat is zoo 't gewone, èlk jaar terug- keerend verschijnsel in de Paaschdagen. Bollen... bloemen... Zóó als de winter ten einde loopt, volg ,je al de berichten uit de bollenstreek, berichten die je vertellen van vroegen of laten bloeivan wat je te wachten hebt En reeds zie je hoe nog dure, en dik- tvvijls nog niet eens heel mooie „eerste lingen" van de velden ginds, in de stad Sdeur aan deur uitgevent worden. je begroet ze als de boden van den ko menden vóórjaarstijd. Zc doen je weer denken aan vroegere povere hyacinten, of geel-kronende narcis sen, aan het genotene van andere jaren, als je die bloemen kleurig gerijd in ontel bare massa, links en rechts van de met 'n rizzelende menigte bedekte wegen, op de velden zag staan. cZ doen je weer denken aan vroegere leuke clubtochtjes in de bollenstreek... De Winter is ten einde... Winter met kou en guurheid Lente wordt 't! Laatste winternevelen vagen weg in tpild, verluchtend lentekoeltje LenteNieuw leven In de donkere zwarte aarde wordt alles wakker. Daar ontwaken langzaam aan insecten- Jarven, mieren en kevers en torren, uit tiunne winterslaap In de slooten maken visschen en vor- ichcn zich los uit hun slijkbed Phuitfin fin bloemzaden zwellfin, en ber- „Toen Amsterdam nog slechts hon derdduizend zielen telde, had de Ned. Hervormde Kerk in onze stad hetzelf de aantal predikanten als tegenwoor dig. Geeft ons dit te overwegen een oorzaak-of een gevolg van dat alge meen zich losmaken van de hoede en leiding der Kerk, welke wij ook in den Jordaan opmerken? Hoe worden al daar stralen opgevangen van het Licht der groote Liefde, dat der menschen le ven heiligt en tot weldoende kracht op wekt? „Hebben alle geestelijke krachten onder ons niet den plicht oin te pogen naar het voorbeeld vati het Heilsleger invloed te krijgen in breede kringen van het volksleven? Door dit vopr- beeld toch leeren wij, hoe onverzwakt de aantrekkingskracht blijft van geloof en hoop, als zij die prediken door daden het voorbeeld geven, en niet afwachten tot men tot hen komt, maar zelve troostend en helpend, met blij moedig gelaat, er op uitgaan in de donkere stadsgedeelten!" 't Is'mooi gezegd. Als 't van het Hbld. afhing, zoudt ge eens zien, hoe „alle gees telijke krachten onder ons" den Jor daan en andere donkere stadsgedeelten zouden instormen. Eéne opmerking evenwel. Het geachte orgaan schijnt te meenen, dat het Heils leger den wegbereider is naar den „in vloed in breede kringen van het volksle ven." Beweegt echter de St. Vincentius- vereeniging zich al niet veel langer in die kringen? En werken met deze cor poratie niet sinds lang meerdere vereeni- gingen mede? En arbeidt niet last not least de Katholieke Kerk sinds eeuwen in die heilzame richting? Het blad zal dit alle's mitsgaders het goede, door andere kerken en dezer vereenigingen verricht niet kunnen ont kennen. En indien deze of gene mocht twijfelen dit staat nu eenmaal „ver licht" aan den goeden invloed van den arbeid dier geestelijke krachten, dan wijzen we even op Frankrijk, waar men sinds lang stelselmatig het volk ontker stent, met het tastbare gevolg, dat het met de publieke veiligheid nergens in Europa zoo treurig gesteld is als daar om nog maar te zwijgen van het diep zedelijk verval, dat er ook in zoo menig opzicht merkbaar is. Nu nog een opmerking. Als dan de „hoede en leiding der kerk" waarover het H b 1 d. zoo innig schrijft onont beerlijk moeten geacht worden voor de maatschappij, waarom mag die Kerk zich dan niet breeder ontplooien? Nu zal de vrijzinnigheid misschien met uitgestreken gezicht vragen: |Wat leggen wij die Kerk dan in den weg? Maar dan antwoorden wij met de wedervraag: Waarom maakt gij zoo'n 77" eerdere KHiicu!iH»rinfr van het bijzon der onderwijs, welk onderwijs toch lou ter en alleen ten doel heeft, mede te ar beiden in de richting, welke bovenstaand citaat uitstippelt? 'Een bevredigende oplossing van die tegenstrijdigheid zal de vrijzinnigheid ons kwalijk aan de hand kunnen doen. De Week in het Buitenland. Voor het laatst nu hopen we den lezer te spreken over de Engelsche steenkool crisis, die hen al aardig zal beginnen te vervelen. In grootere mate is dit nog het geval bij het Engelsche publiek, dat eigen lijk het grootste slachtoffer was van het geharrewar tusschen de mijneigenaren en hun arbeiders. Zij toch hebben de on matig verhoogde prijzen mogen betalen, die de groothandelaars voor hun groote voorraden steenkool lieten betalen. Deze j| lachen natuurlijk in hun vuistje, want, hoewel ze in een aanval van edclmoedig- j heid besloten hebben, nu de kou zoo j goed als van de lucht is, de prijzen een paar procent te laten zakken, betaalt men nu toch nog pl.m. 75 procent boven de gewone prijzen. Het is dan ook niet te verwonderen, als ^aar is wat er wordt beweerd, dat sommfge groothandelaars in de „zwarte diamant" in deze weinige dagen zijn binnengfloopcn. Voor het publiek, dat zich het vel over de ooren gehaald zag, is het gelukkig, dat de regeering de noodzakelijkheid van ingrijpen inzag. Nu wacht men echter op het oogenblik, dat alle arbeiders weer in de mijnen zullen afdalen om nieuwe voorraden omhoog te brengen, die den prijs zullen normaliseeren. Of dat nu wel zoo spoedig gebeuren zal, is de groote vraag, die de gemoederen thans bezig houdt. Zooals men reeds weet, is de stemming der -mijnwerkers zoodanig uit gevallen, dat een meerderheid zich ver klaarde voor voortzetting der staking, totdat de .industrieraden naar hun zin het jn beginsel aangenomen minimum loon zouden bepaald hebben. Met jhet oog op de cijfers hebben de voormannen het njet aangedurfd een beslissing te nemen, waarvoor $eden een vergadering gehouden wordt, ofschoon ze wel advi seerden om maar weer aan het werk te gaan. Dat hadden trouwens toch reeds een flink aantal manschappen gedaan. Reeds waren weer 31.000 manschappen in de mijnen afgedaald, voornamelijk in Warwickshire, waar de staking het eerst begon en ook het eerst eindigde. De stemming heeft overigens zeer curieuse uitslagen gehad. De W.elshmannen, om wie eigenlijk de staking begonnen is, toonden het meest neiging om het werk weder te hervatten, terwijl daarentegen zij, die als het ware schoorvoetend tot den beslissenden stap waren overgegaan, nu het meest voor een energiek volhou den waren. Toch mag men verwachten, dat op de heden te houden vergadering zal besloten worden tot algemeene her vatting van het werk, daar toch eigenlijk het beginsel, waarom de strijd liep, ver kregen is. Dan zal na Paschen weer de algemeene rust en daardoor de algemeene bedrijvigheid in de kolenmijnen zijn terug gekeerd. Hopen we voorgoed! In de verschillende revolutiegebieden gaat het nog allerminst naar wensch. Ofschoon we van Portugal niet veel hooren, omdat het langzamerhand den correspondenten moeilijk wordt voor het- woorden te vinden; om dus de klacht van vervelend te worden te ontgaan, zwij gen ze liever. Dit wil echter geenszins zeggen, dat het nu rustig geworden is. Integendeel wordt het er met den dag rumoeriger en is ook, als toppunt van schrik voor de republikeinsche heeren, een inval van Couceiro dagelijks te ver wachten. Mexico blijft eveneens één brandpunt van onlusten. Madero blijkt niet opge wassen tegen den moeilijkheden van het presidentschap. Sedert zijn optreden is er nog geen dag rust in het land ge weest en vooreerst is er geen zicht op verbetering. We gelooven dan ook dat de woorden die Porfirio Diaz dezer da sten uit, gedrongen door den drang hun ner ontzettende, kiemkracht. Dan komt er ook langzaam-aan in de bollenvelden, waar nu de beschuttende dekking tegen winterkou weg is, bevoor deeld door het zwoele voorjaarszuchtje en reeds warmer koesteren de zonspe- linkjes, de groei-kracht tot uitingko men de eerste scheutjes nieuwsgierig den grond uit pieken. Tot dat al met den dag opgroeit, en roode en blauwe en witte hyacinten Ln bonte kleurschakeeringen alom wijd over de landen prijken, waar dan soms mooi en lichtend de zon over te schijnen staat velden, waar 'n bedwelmende geur van al die duizenden om hangen blijft of anderen, waar licht-gcle narcissen strak tegen het kleurengewemel afsteken en later, plekken met kleuren-mozaik van hoog op de slanke stelen golvende tulpen, met daartusschen afgekante brok ken van enkel purperroode of sneeuw witte...; bloemen en kleuren overal, ver reweg. waar je henenblikt, met hier en daar tusschen dat kleurengewemel wat oprijzend boomen-groen, of wat bijeen gegroepte huisjes met vriendelijk opspit- send dorpskerktorentje 't Bollenland in volle bloemenweelde En dan komt de drukte in die streken. Als het zoover isen vóór de velden in vollen bloei staan al, komen de be richten van belanghebbenden uit de bol lenstreek. Dan weten we dat het tijd is. Eerst waarschuwende berichtenvel den beginnen al mooi op te komenals het weer mooi blijft... Dan„velden jn. vollen bloeimooi gewasverzending reeds druk begon nen En ten slotte: „Haast maken... alles nu op z'n mooist... druk bezoek ver wacht En 't gros der stadsmenschen wordt door dat gealarmeer wakker. De bollen- dagen zijn 'r weer. Dan worden ,de plannen gemaakt.lk afspraak van heele gezelschappenvoor voet- en fietstochtjesvoor auto-toch ten... en van hen die trammen of rijden gaanallen naar de bollenvelden Op gewone weeksche dagen zijn er dan al veel, die van al die kleurenpracht ge nieten gaan. Maar dan die éérste mooie Zondag... Dan trekt, en vroeg al, jong en oud, arm en rijkmet alle middelen van ver voer, de stad uit ,We kennen die jaarlijksche drukte, dat naar-de-velden-geloktc menschengewoel, in de omstreken, en vooral tusschen Lei den en Haarlem. In 't vroolijke morgenzonnetje trekt al les 'r op uit. Dan is het druk op de wegenang stig druk. Druk van peddelende en fiets- belrinkinkende, staag voorttrappende rij wielclubjes, heeren met sportkleeding en 't A. N. W. B.-medaille op d'r petten; dames met nu en dan, om de drukte van alles door elkaar, angstige gillo tjes, en in 't windkuchje opwapperende hoed-sjalentelkens zijlings van den weg, waar dan voetgangers en kalme wandelaars in het nauw komen, uit wijkend; de fietsen in 'n lange sliert ach ter elkaar.voor 'n van achter toeterend aansnorrende auto... rijke, breeë „kas ten", die dan d'r doffe pufstooten uit- beukend, in wilden vaart voorbij scheren in dichte stofomhulling, snellend verder den weg opsoms vier, vijf zes, achter elkaar.. Drukte alonnne, en gezellig menschen- gegons op alle wegen, waar tusschenbei- de 'n „Jan-pleizier", met 'n heele fami lie-raad van Gome's, tante's, neef's en nichchie's omhangen met slingers van aan eengeregen bloemtrossen, met zelfs den gemoedelijker! in alles meefuivenden koet sier nog 'n „blommetje" op z'n dop-hoed gestokenen vanwaar een straatzan- gerig gegalm uit wegklinktlangshe- nen komt drossenmet 'r vóór en ach ter weer nieuwe fietsclubjesals even de drukte het toelaat 'r zijlings langs schie tendom dan, als alles weer bijeen is, aanhoudend bellend fin gedwongen |ang- gen sprak toen hij aan het Spaansche hof ontvangen werd, waarheid bevatten. Men zal thans inzien dat ik geen tiran was maar een streng bestuurder, dien Mexi co noodig heeft. Van China valt eveneens weinig te zeggen. Alleen dit weet men met zeker heid, dat de nieuwe regeeringsvorm er ook al geen rust gebracht heeft en dat Joeansjikai het benauwd krijgt. Afgehandeld is de kwestie er niet evenmin als in Tripolis. En dat zouden de Italianen toch zoo graag willen. Ze zijn zoo zoetjesaan beu geworden van den oorlog waarvan de beste momenten door de regeering ongebruikt worden gelaten iets waarover zij dan ook lee- lijke noten te kraken krijgt. Want een feit is het, dat de Turk daardoor steeds minder van toegeven wil hooren en bij na onmogelijk wordt de tusschenkomst 'der mogendheden, die de Italianen van alle kanten tevergeefs hopen te krijgen. Nu weer van Duitschland. Met gejuich werd de keizer begroet bij zjjn door tocht door Venetië. Vorig jaar vrij koel ontvangen, omdat hij getoond had, liever den Paus tot vriend te houden wapper den nu de vlaggen en jubelde het volk. Maar de keizer kwam en ging en zit nu kalm op Korfoe uit te kijken hoe Ide Italianen het zelf klaar spelen. O tegenheden dezer wereld! V. Weekpraatje. ZondagsheiligingIs het goed of iwenschelijk om op Zondag te vergade ren Dat is hier een tijd lang een on derwerp van geanimeerde bespreking ge weest, zoowel in als buiten de pers. Ik wil me volstrekt niet mengen in die discussies; eerlijk gezegd, heb ik er zoo vee! over gelezen, dat al die argumenten van voor- en tegenstanders me op het laatst door elkander begonnen te wrie melen, en ik het erg aardig vond, dat de redactie van deze courant het debat sloot; ik zou me dus ook niet meer mogen bemoeien met die kwestie. Dat is ook mijn doel nietik had een ander praatje over Zondagsheiliging. Ten eer ste wilde ik vertellen, dat het mijns in ziens een prachtig idee is geweest van de R. K. Hanze te Alkmaar om een propaganda te gaan voeren voor Zon dagsheiliging in Alkmaar en omliggende dorpen. En vervolgens wilde ik het even hebben over een prae-advies, dat door de christelijke meerderheid in het da- gel ijksch bestuur van Rotterdam in ver band met de Zondagsviering bij ,den Raad is ingediend. Daarin wordt door de christelijke meerderheid van het da- gelijksch bestuur als haar eenstemmig oordeel oa.. te kennen gegeven „dat met muziek of zang rondgaande of het ':nrak- ter van betooging dragende optochten toegelaten." Ook wordt er in gesproken over de sportspelen op de Zondagmor gen tijdens de Godsdienstoefeningen ook in het afkeuren daarvan is de meer derheid eenstemmig maar wat betreft het optreden van de overheid is er ver schil van meening. En nu moet je naar aanleiding van dit prae-advies eens het groote liberale blad, de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant hooren. Voor dat blad is de Zon dag niet de dag des Heeren, maar een dag als de andere. Het is eigenlijk een vacantiedag, dien men het best op de prettigste en gezelligste wijze door brengt. Dat de overheid iets zou mo gen en zou behooren te doen voor de zaam, d'r door 't plomp over den weg trekkend vierwielig vehikel onderbroken gezamenlijke tocht te vervolgen Drukteopeenhooping soms, als al les angstig uitwijkt voor 'n drie- of viertal achter eikaar aansnellende, knallende, toe terende, hijgende, als raeznd voorbijschie tende motorfietsen, met als vóórwereldlij ke monsters gecostumeerde, en neus- op- den-stuurstang-liggende berijders, wier groote beschuttende „stofbril" toch geen luxieus mode-artikel blijkt, wanneer ze goed en wel gepasseerd zijnDrukte overal.., cafe's en uitspanningen overvol met uitpuffende, rustzoekende, om zit plaatsen woordvechtende menschen met kellners en lëkke-banden-reparateurs te kort... En wie 'r in 't drukst van die drukte het zeldzame voorrecht jte beurt is gevallen, van een tafeltje en een stoel machtig te kunnen worden, en reeds be diend te zijnzit daar van het bollen- mooi te redeneeren, en natuurlijk van de menigte, en van de kleine ongelukjes die d'ie onderweg gehad heeft. Veel rijwiel band-misère wordt dan uitgekreten on der die noodigende café-waranda's iWiant dit is nog maar altijd het zwakke punt bij al die fietstochtjes, en al zorgt 'n goeie club' 'n heele „verbanddoos" met een gansche rijwielrepara.ie-inrichting op weg mee te nemen, de even snel gevorm de als ontbonden clubjes die enkel en alleen tijden als bollendagen benutten om 'r eens gezamenlijk op uit te gaan, ....vinden in den „Bondskist" toch maar een ware hulp in den nood ...En door al dat menschen en voer- tuigen-gewirwar heen komt dan af en toe langs z'n aangewezen baan-weg vertrou welijk 'n stoomtrammetje aangetingeld „de bak", zooals ze het buiten zeggen, met z'n puf-hijgend, witte rookpluimpjes- uitstootend locomotiefje vóór een staart van met menschen volgepakte wagons ..i kalm en geregeld voortkruipend, dwars door de kleurige veldenDe velden..* die dat al in beoering hebben gebracht. Velden... wier bloemenschat 't is hoofdzakelijk om den bol immers nu ruw fiii meedoogenloos geplunderd openbare heiliging van den Zondag is een verouderd standpunt. Die anders denkt wordt door het blad verslagen met hef wapen van den spot .Wat 'n liberale breeddenk'endheid. We hebben gisteren.' nog gelëzen van de viering van den Goe den Vrijdag. De Goede Vrijdag is tocK enkel en alleen een bijzondere dag, om dat de Christenen op dien dag het ster ven van den Verlosser gedenken. Dat men, als men niet gelooft, dien dag alsj een anderen laat voorbiigaan, dat is ver klaarbaar, maar dat men dien dag, juistj dien dag, gaat gebruiken om bijv. voet- balmatches te organiseeren, is schande lijk of, op z'n zachts gesproken, onre delijk. 1 Aan de voetbalmatches op den Goe den Vrijdag ziet ge weer eens. waarom Katholieke vereenigingen op allerlei ge bied, ook op dat van de sport noodig zijn. Over Katholieke vereenigingen ge sproken: in den Haag is een Katho lieke Padvindersvereemging opgericht. In den laatsten tijd is er heel waf geschreven over Padvinders-organisatie en Padvindersbond. De eerste is betei; daar zij in tegenstelling met de tweede de jongens laat beloven, dat zij ernstig, zullen trachten hun plicht te doen te genover God, Koningin en Vaderland. Maar de éénige goeae vereeniging voor Roomschen is een Katholieke veree niging. Dat heeft de Aartsbisschop van Utrecht verleden Zondag nog op ver schillende plaatsen in Twente van dfi preekstoel laten verkondigen, naar aan leiding van het feit, dat sommige Room- sche textielarbeiders lid willen zijn van' „Unitas", en zich op het wekelijksch ver schijnend vakblad „Unitas" abonneereiü Maar nu niet over den plicht gaan pra ten om zich te vereenigen in Katho lieke vereenigingen't Zou er anders wel de geschikte tijd voor zijn. Na de vie ring van de Goede Week zijn wij allen er, zoo mogelijk nog meer dan anders, van doordrongen, dat het geloof ook in' liet maatschappelijk leven zijn onver vreemdbare rechten heeft. Doch ona praatje zou te ver loopen en daarom van harte de Christelijke wensch: Za lig Paschen. JAN. 1 Tegenbezoek aan Parijs. Naar wij vernemen wordt te Parijk verwacht dat het tegen-bezoek van H. M. de Koningin aan President Fallières zal vallen tusschen 1 en 3 Juni a.s., ge durende welke dagen H. M. in de Fran- sche hoofdstad zal verblijven. De Haag in 1913. Gr!"C?rt.k1 lezen we: „Ik sprak daar van 1913. Dat brengt me tot een ander onderwerp: de plan nen voor de viering van het eeuwfeest onzer nationale onafhankelijkheid, voor zoover Den Haag betreft. Men wil het grootscheeps aanleggen. Niet alleen krij gen we de groote internationale land bouwtentoonstelling, hét interparlemen taire congres, de opening van het Vre despaleis, een.l5tai internationale con gressen, maar er wordt met ernst ge dacht aan een grooten historischen op tocht als clou voor een reeks van volks feesten en in de deze week gehouden vergadering van het Haagsche comité waarbjj de burgemeester tegenwoordig: wordt... bollen, wier bloemen straks in een of ander benauwende stads-kamer ver van de buitenruimte, houterig in een vaas geplant, langzaam staan af te ster ven... Bloemen... die soms ook voor wurmige stumpers die niet mede kon den naar buiten, die er zwak en ziek of oud en afgeleefd naar die enkele hier heen gedwaalden van die enorme massa daarginder, opblikken, die 'n flauwe maar toch jubelende getuigenis afleggen van hoe het daarginds in die bonte kleuren- rijen wasdie in die gedwongen thuis blijvers 'n wereld van herinneringen wak ker roepen. Bloemen. die troost bren gen aan thuisblijvers... Zóó hebben we de elk jaar weerkeeren- de bollendrukteMaar kort... het is zoo gauw voorbij, dat alles. Dan ligt al wat nu nog mooi en jui chend en kleurend en levend op de velden prijkt, in groote hoopen dood en rottend aan de slootkanten en achter weidehek- ken De bollen immersde bollen... dat is de handel. De bollen, die naar alle wereldstreken gaan Holland!... het Bollenland!... Maar nu, nu staan de velden nog in bloei Nu staat alles nog geurig en fleurig, en in eindelooze afwisseling daarhenen. Nu kun je nog door de bloementrftsen toeren Ga van Leiden uit..* per fiets, per per tram, te voet... Doet er niet toe... Maar ga de velden langs. Blik om je heen. Beklim ergens aan zeekant 'n duin.... Dan is het een heerlijk, honderdvoudig afwisselend door zon beglansd kleuren spel met bloemen en méér bloemen ver om je henenDan zie je de bollenvelden als één kleurig lentewaas aan de horizon vervloeiend in de luchten .Bollenweelde4,{ KEES^

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 5